sibalindia kérdezte:
Tisztelt Doktor Úr!
Epilepszia témakörben szeretném a segítségét kérni.
A kutyusunk júniusban lesz 3 éves (utcáról fogadtuk be fogváltós korában, előélete nem ismert, chip nem volt benne, gondolom oltásai sem voltak úgy kb 6 hónapos koráig, hozzánk kerülése utáni napon mi ezeket pótoltuk).
Ivartalan szuka kutyus (2016. februárjában ivartalanítottuk első tüzelés előtt).
A súlya 11,5-12 kg, tacskó keverék, hipoallergén száraz táppal etetjük (RC Hypoallergenic, eddig ez vált be, a magas állati fehérjét tartalmazó tápoktól vakarózik és hullik illetve fénytelen a szőre, a széklete sem megfelelő tőle).
Külső élősködők ellen Scalibor nyakörvvel és Simparica tablettával védekezünk (előtte Bravecto volt és Scalibor).
Az első epilepsziás (klasszikus merevgörcsös nagy roham) tünete novemberben volt, akkor reménykedtünk benne, hogy valami más szervi oka van ennek, vagy csak egyszeri dolog volt. De a vérvétel és a vizsgálatok nem mutattak ki semmit (képalkotó vizsgálaton és MRI-n még nem voltunk). Orvosunk tanácsára még nem kezdtük el gyógyszeresen kezelni, diazepamot tartunk otthon és magunknál ha megyünk bárhova. Hónapokig nem volt semmilyen tünete, majd áprilisban egy délutáni séta alkalmával ismét volt egy nagyon rövid, szintén klasszikus nagyrohama (annyi időnk sem lett volna, hogy beadjuk a diazepamot). Szeretném viszont a segítségét kérni abban, hogy a termékei közül melyiket ajánlja és milyen adagolásban ahhoz, hogy megelőzhessük esetleg a bajt és elkerüljük a továbbiakban, hogy ha gyakoribbakká válnának a "történések" akkor gyógyszert kelljen szedni.
Hálás köszönet:
Dia
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Dia! Az epilepszia szerű tüneteket mutató kutyáknak az erre a célra szolgáló csomagunk szereit javaslom adagolni kombinációban. A csomagban az adagolás dózisairól szóló tájékoztatást küldöm, de a honlapon is megtalálja. Üdvözlettel: dr. Molnár