Mindig is csodáltam a természet erejét, ahogy minden körülmények között képes megújulni. Minden egyes szervezet egy tökéletes remekmű, ami tudja mi a dolga. Úgy érzem sokszor alábecsüljük képességeit, pedig ha a feltételek adottak meglepő gyógyulásokra képes. Gyógyító tevékenységem során e rendszer működésének támogatását tartom a legfontosabbanak, s ebben segít nekem az Energyvet termékcsalád. A termékek harmonizálva a szervezet működését, serkentik az öngyógyító mechanizmusok beindulását, így eredményezve sokszor meglepő és gyors gyógyulásokat.
2002 novemberében végeztem a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi karán. 2007-ben jelentkeztem, a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület és Magyar Állatorvosi Kamara Alternatív Tagozata által közösen szervezett homeopátiás képzésre, melynek végén 2008 őszén az IAVH (homeopata állatorvosok nemzetközi egyesülete) által elismert nemzetközi diplomát szereztem. 2009 óta tagja vagyok a Magyar Állatorvosi Kamara Alternatív Tagozatának, s mivel szívügyemnek érzem az alternatív gyógymódok terjeszttését a tagozat vezetőségének munkájában is részt veszek.
Csobánkai Állatorvosi Rendelő
2014 Csobánka, Fő út 91.
Tel.: 06 30 738 63 21
info@csobankavet.hu
www.csobankavet.hu
EPILEPSZIA – esettanulány
Tapasztalatom szerint egyre gyakoribbá vált az epilepsziás megbetegedés a kutyák körében. Ez az ijesztő, gyakran súlyos tünetekkel járó betegség nagyon megrémíti mind a tulajdonost mind az állatot. Az epilepsziának sokféle formája előfordul, járhat súlyos görcsökkel és tudatvesztéssel, de ép tudat mellett is jelentkezhet a teljes testet érintő elhúzódó görcsrohamként, vagy éppen csak pár percre kórossá válik az állat viselkedése. Ilyen lehet például – a teljesség igénye nélkül amikor a kutya kényszeresen a farkát kergeti végül súlyos sebzést okozva azon (nem azonos a kölyök és fiatal állatok játékos farokkergetésével), vagy amikor kedvencünk időről időre láthatatlan legyet próbál elkapni. Sokféle formában jelentkezhet, jellemzően visszavissza tér, a rohamok egyre gyakoribbá válnak és egyre súlyosabb formát öltenek. Az is előfordulhat, hogy egy betegnél, hol enyhébb viselkedészavarban, hol súlyosabb tipikus rohamban jelentkezik a betegség. Az epilepsziát az agyban történő ingerület vezetési zavar okozza, melyet kiválthat izgalom, ijedtség, frontok, stb.. Sok esetben csak hosszas megfigyelés után sejti meg a tulajdonos mi is lehet a kiváltó ok, de ezeket az okokat gyakran nem lehet kiküszöbölni az állat életéből.
Az első ijesztő roham során a tulajdonos azonnal állatorvos hív, de mire a segítség megérkezik a kutyus már jól van. Ilyenkor az orvos sem tud már mást tenni, mint nyugtató hatású végbélbe beadható oldatot ír fel, amit roham esetén kell beadni. Ennek célja, hogy minél hamarabb megszűnjön a később kialakuló epilepsziás roham, ugyanis minél elhúzódóbb egy roham annál súlyosabban károsítja az idegrendszert. Ez a kezelés viszont nem gátolja meg az újabb rohamok kialakulását. A gyógyszerezésen túl vérvizsgálattal ellenőrizzük, nincsen esetleg egyéb szervi oka a görcsrohamnak. Mikor már havi gyakorisággal jelentkeznek a tünetek, a betegeket folyamatos gyógyszerszedésre állítják, melyet élete végéig kell szednie. Ennek célja az újabb rohamok kialakulásának gátlása. Ez azonban nem mindig sikerül, bár az esetek zömében jóval ritkábban jelentkeznek a gyógyszerszedés mellett. Innentől kezdve viszont számolni kell a gyógyszerek okozta mellékhatásokkal. Ezek ugyan enyhébbnek tűnnek, mint amit az epilepsziás roham okoz, de mégis terhelve a szervezetet, idővel egyéb betegségek megjelenését segíthetik elő.
Ennek a problémának a kiküszöbölésére kiválóan alkalmasak az Energyvet készítmények. Ezek a gyógyhatású szerek helyre billentik a szervezet működését, méregtelenítenek, tápanyagot pótolnak ami mind elengedhetetlen egy epilepsziás beteg gyógykezelésénél. Mindezt jól példázza Bravúr esete. Bravúr egy 2,5 éves fiatal bordercollie kan kutyus aki 8 hónapja küzdött epilepsziás betegséggel. A rohamok váratlanul jelentkeztek, klasszikus nagy rohamként, vagyis a kutya elfeküdt, futó mozgásokat végzett nyálzott liheget, riadtan nézett. Ezek a tünetek 2 havonta ismétlődtek, s egyre lassabban múltak. 2014 október 16án találkoztam Bravúrral először, előző nap volt az utolsó rohama. Egy szépen fejlett csillogó szőrű, mosolygós tekintetű kutya volt, ránézésre semmi jele betegségnek. A tulajdonos kikérdezése és a betegvizsgálat után 3 szert adtam Bravúrnak (Korovet, Fytovet, Etovet), s 1 hónap múlva kellett jelentkezniük. A kontrollon a tulajdonos beszámolt róla, hogy Bravúr nagyon jól van eleven játszik, roham nem volt. A teljes méregtelenítő kezelést ennek ellenére megismételtettem velük. 3 hét múlva hívott a tulajdonos, hogy Bravúrnak nagyon hullik a szőre. Mikor megvizsgáltam nem a szokványos vedléssel találkoztam, hanem csomókban maradt a kutya szőre a kezemben, ezért haolajat (Omegavet) adtam neki és türelemre intettem a tulajdonosokat. 4 hét múlva még mindig változatlanul hullott Bravúr szőre, ekkor már egyértelmű volt, hogy nem tápanyaghiányról van szó, hanem a szerek hatására egy erőteljes méregtelenítés indult meg a kutya szervezetében. Ezt a folyamatot kellett felgyorsítani, ezért hosszas Cytovet kezelést írtam elő. Ennek hatására a szőrhullás fokozatosan megszűnt. Az Energyvet szereket 2015 január végén teljesen elhagytuk és Bravúr éli további boldog életét. A kezelés megkezdése óta 2015 május 9ig (azaz fél éve) nem volt újabb epilepsziás rohama.