Pajzsmirigy alulműködés (Hypothyreosis) és túlműködés (Hyperthyreosis)

Pajzsmirigy alulműködés (Hypothyreosis) A középkorú és ivartalanított kutyáknál gyakrabban alakul ki. Gyakori kutyáknál és hozzájárul az allergia szerű tünetek kialakulásához. Az autoimmun eredet is gyakori, amikor a szivárgó bél szindróma miatt a szervezetbe bekerülő, a pajzsmirigy fehérjéihez hasonló idegen fehérjék miatt az immunrendszer a saját pajzsmirigyét támadja, mivel azt tévesen idegen anyagként azonosítja. Ez az…

Részletek

Élelmiszer érzékenység

A köznyelv minden tünetet, ami az allergiák megjelenésére hasonlít allergiának nevez, pedig a valódi allergiák, amely a T és B limfociták működéséhez kötődik és az Ig E és Ig G immunglobulinok emelkedett szintje jelez, csak mintegy 10%-ban van jelen az összes allergiaszerű tünetet mutató állatban. Helyette az élelmiszer intolerancia (érzékenység), – mely az Ig A…

Részletek

Élesztőgombák okozta fertőzés kutyák és macskák esetében

Az élesztőgombák, minden kutya, macska (és az emberek) normális mikroflórájának része. A leggyakoribb típusú élesztők a kutyák Malassezia és Candida gombája. Ezek az élesztők kis telepekben élnek a kutya bőrén, a fülében és a bélben, az egészséges baktériumok és más főleg hasznos alkotók mellett. A hasznos béllakó flóra kis sejtjei a kutya saját testének összes…

Részletek

Kutya lyukas bél szindróma

A bélflóra állapota a kutyák és macskák egészségének alapvető letéteményese. Ez így van természetesen a többi emlősállatnál is és az ember sem kivétel ez alól. A kutyák bélflórájának lakói tízszer annyian vannak, mint a kutya testének összes élő sejtje. Az immunrendszerük sejtjeinek a 70-80%-a a bélben és nyirokcsomóiban működik. Ebből is látszik a bélflóra sejtjeinek…

Részletek