K. Péter kérdezte:
Tisztelt Doktor Úr!
Ezúton szeretném segítségét kérni.
Van egy 6 éves szálkás szőrű tacskóm, akinek egyik napról a másikra a két hátsó lába lebénult, mozgatni nem tudja őket. Azóta nincs étvágya, csak vizet iszik.
A tünetek teljesen megegyeznek itt az oldalon már leírt ilyen fajtájú kutyák eseteivel. A tacskóbénulás kezelésére az állatorvos kétszeri szteroidos injekciót ajánlatott. Az elsőt már a lebénulás napján megkapta, ez már a 4. napja volt, de változás nem állt be. A következőt 3 nap múlva kapná meg.
Fájdalmai az injekció óta nem lehetnek nagyok, nem sír/visít, finoman megemelve nem reagál. Az első lábait használva szeretne járni, de pár métert szokott csúszkálni csupán.
Sajnos hasonló tünetei volták már korábban, de enyhébbek. Eddig 1 év alatt kb. 2-3 alkalommal fordult elő ilyen, mindegyiknél fájdalmai voltak már a far rész megérintésekor. Egyik esetnél állatorvos által beadott fájdalomcsillapító gyógyította meg, a legutóbbi esetnél pedig 2-3 nap alatt elmúlt magától.
Szeretném megtudni, hogy mely gyógyszereket ajánlja és milyen adagolásban a felépüléséhez? Illetve hogy a 2. injekció beadását javasolja-e az Ön által ajánlott gyógyszerek beadása mellett?
Segítségét, javaslatait előre is megköszönve,
Péter
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Péter! A tacskóbénulás kiegészítő kezeléséhez az alábbi csomagunkat javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ Az itt megadott adagolásban: https://energy-vet.hu/gyogyszer-adagolas-allatoknak/. Ettől annyiban eltérően, hogy a Bone strenght és a Skelevet készítményeket az első két hétben dupla adagban adja. Az injekció beadásának szükségességét Ön és az ellátó kolléga tudja megítélni. Üdv Dr. molnár