szabinaberkes kérdezte:
Kedves Dr.Úr,
5 éves, kan tacskó kutyámnál 5 napja kezdődött hátsó lábfájdalmat észleltünk. Állatorvos javasolt gyógyszer sajnos úgy tűnik nem használ, állapota folyamatosan rosszabb. Mozgásigénye és étvágya van, viszont ingerült és húzza a hátsó lábait. A segítségét szeretném kérni, érdemes e kipróbálnunk valamelyik terméket? Nem szeretnénk, hogy súlyosabb legyen az állapota. Előre is köszönöm válaszát!
Rovó Helga válasza:
Tisztelt Doktor Úr!
Több mint egy hónappal ezelőtt kértem javaslatot Öntől 5 éves cicánk problémájának megoldására.
Az Ön által javasolt készítményeket sikeresen alkalmazzuk azóta is.
Múlt héten másik orvost felkeresve újabb vérvétel történt és tesztek alapján egyértelmű lett a diagnózis.
FCOV AB pozitív.
Speed FELV negatív.
Speed FIV negatív.
Tehát a macskakoronavírus a baj okozója, amely megtámadta az emésztő rendszert és a beleket, a kiválasztórendszert, ez a folyamatos (napi 2-4-szeri) hasmenés oka.
Az orvos diagnózisa alapján valószínűsíthető, hogy a vírus kiskora óta jelen van, s a fél évvel ezelőtt (másik orvos által) rosszul beadott injekció okozta azt a lancfolyamatot amely gyulladás, lábduzzanat és hasmenés formájában nyilvánult meg. Tovább rontotta a helyzetet, hogy tévesen szívproblémát állapított meg, amelyre erős vízhajtó gyógyszerek lettek alkalmazva.
Kérem szíves javaslatát arra vonatkozóan, hogy a valós tények ismerete alapján mely készítményekkel lehetne további javulást elérni.
Tisztelettel várom mielőbbi válaszát:
Rovó Helga
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Szabina! A tünetek tacskóbénulásra( porckorongsérv) utalnak. Javaslom az alábbi csomag szereit és a Multivit Mega C komplexet elkezdeni. Tapasztalatom szerint hamar meghozhatja a javulást:https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ Üdv dr. molnár