Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor úr!

    A segítségét szeretném kérni! Van egy 9 éves, ivartalanított szuka magyar vizslám, aki Trombocitopéniával lett diagnosztizálva. A betegsége 2 hónapja alakult ki mindenféle előzmény nélkül. Illetve 2 előzménye volt, aminek az állatorvosom szerint nem valoszinű, hogy köze van hozzá, de igazából mindenki tanácstalan. Az első, hogy azt vettem észre hogy nyalogatja a mancsát, egyből a csirkés táp allergiára gondoltam, a másik hogy egyszerre kezdte el kapni az Aptoflexet, illetve a Luposan algás fogkő ellenes készítményét. Ezekkel egyidőben (kb 10 nap eltéréssel) elkezdtek kijönni a kutyán kis piros bevérzések. Kapott szteroidot, K vitamint, Calciumot, dicynone-t, exacylt. El is múltak a pöttyök, a 20 napos gyógyszerezés végére tünetmentes lett a kutya. 10 nap múlva ismét elkezdődött. Megint szteroid és a vérzcsillapító gyógyszerek. 30 napig tünetmentes volt a kutya. 3 napja ismét előjött. A mellékelt trombicitaszám tekintetében lesújtó laboreredményt mellékelem.
    Most áttértünk a tablettás szteroidra (prednizolon) hátha kiegyenlítettebb lesz a hatás, illetve hosszabb távon meg tudjuk nézni, hogy mi az a minimális mennyiség ami mellett elfogadható a trombocitaszám.
    Milyen kiegészítő szert ajánlana a Doktor úr, illetve van e ötlete a vérkép alapján, hogy mi lehet ennek az egésznek az oka? Nem hiszek benne hogy autoimmun betegség csak úgy a semmiből kialakul, kell hogy legyen valahol valaminek ami ezt okozza és szeretnék a szteroid mellett több irányból támadni!

    Mivel ide nem tudtam, ezért emailben elküldtem a labor eredményét, hátha az is érdekes lehet…

    Előre is nagyon köszönöm a válaszát!
    Istók Kata

        • Kedves Kata! A semmiből nem alakul ki autoimmun betegség, ez igaz. Ezért meg kell vizsgálni minden lehetséges forrást ami testidegen volt a kutyus számára és azokat a kiváltó okok lehetséges tényezői közé felvenni. Aztán azok közül egyet sem szabad ismételni. A kezelés pedig most szteroid. Ha ez segít a tüneteken akkor valószínű az autoimmun eredet. Teljes táplálékváltás és a bélrendszer állapotát visszaállító kezelésre lenne szükség és méregtelenítés támogatására, továbbá antioxidánsokra, telítetlen zsírsavakra. A mi szereink közül: Cytovet, Probiovet, Imunovet, Skelevet, Omegavet kellene. Aztán kontrollálni a thrombocyta számot havonta. üdvözlettel. dr. molnár

          • Tisztelt Doktor úr!
            Jana sokkal jobban van mióta szedi a szereket, a vérszegénysége is jobb most és visszaért a régi őrületes jókedve 🙂 2 dologban kérném még a segítségét, a Cytovet adagolásánál azt olvastam, hogy súlyosabb esetekben ne tartsunk 3 hét után szünetet, hanem kapja/kaphatja folyamatosan, mitévő legyek? Illetve a másik kérdésem, hogy ő kölyök kora óta sokkal idegesebb/rezgősebb mint általában a vizslák, ha minimális stressz éri (mondjuk a séta előtti készülődés, vagy látja, hogy előveszem a labdáját, vagy a fényekre is rávan kattanva) egyből elkezd reszketölőzni vagy pörögni. Arra gondoltam még korábban, hogy ez az alkati idegessége is közrejátszhat a betegsége kialakulásában, hiszen folyamatos stresszben él a kutya (legalábbis ő annak éli meg, a másik 3 kutyám kiengyesúlyozott és csak vizslásan pörgős), milyen szereket ajánlana amivel meg lehetne próbálni kicsit kiegyensúlyozottabbá tenni az idegrendszerét? Köszönettel: Istók Kata

          • Kedves Kata! Örülök az elért eredményeknek. A Cytovetet szünet nélkül 3 hónapig folyamatosan csak a daganatos kutyusoknak adjuk, de ha nincs ilyen súlyos gond akkor 3-4 hetente tartson 3 nap szünetet az adagolásban, hogy utána teljes hatásfokkal dolgozzon újra a szer. Az idegrendszeri pörgésre a Korovet és az Etovet cseppjeink hatnak. Próbálja együttesen , vagy váltva adni 3 hetes váltásban javaslom. Mivel még epilepsziás kutyusoknak is beválik , van esély hogy Önöknek is hasznos változásokat hoznak. üdvözlettel: dr. Molnár

  2. Kedves Doktor úr!

    Az előző kérdező vagyok.
    A kutyámnak porckorongsérve volt, T12-13 között. Azt szeretném még kérdezni, hogy van-e bármi reális esélye annak, hogy valaha is újra járni tudjon?
    Már mindenki letett róla, hiszen már lassan 2 éve történt az eset. Pedig rögtön meg lett operálva és fizioterápiára is rendszeresen jártunk, illetve kapja a Milgammát is. Fél évvel ezelőtti MRI alapján hatalmas heg (gliosis) képződött a sérv helyén a gerincvelő állományában, és ez okozza a problémát. Azt mondták, nem lehet segíteni ezen. Illetve emellett gerincvelő-lágyulása is van, és syringohydromyelia-ja is.
    Őszintén szólva én sem hiszem már, hogy bármilyen csodaszer segíthetne rajta már. Ilyen súlyos esetről, mint a miénk, nem is hallani, ezer és egy porckorongsérves kutya történetét olvastam/láttam már, mind felépült hamar, akár műtéttel, akár anélkül.
    Erre ő: Súlyos sérv, még a gerince fölött is voltak morzsalékos porcdarabok. UMN tünetek; A műtét utáni lelet szerint mély fájdalomérzete volt/van, és a gerincvelői reflexek működnek, de semmi egyéb. Gyakorlatilag teljesen érzéketlenek a hátsó lábai, a háta, hasa, farka is, T13-tól kaudálisan végig. Mintha megszakadt volna a gerincvelő folytonossága (pedig az MR szerint nem, „csak” a heg miatt). Semmiféle önálló mozgásra nem képes a hátsó lábaival, ha felállítom, van annyi izma, hogy egy darabig úgy tudjon maradni, de ezután hamar eldől valamelyik oldalra, a propriocepció hiánya végett. Ehhez társulnak a vizelet-széklet problémák. Egyiket sem tudja irányítani. A széklet kiesik magától egy idő után, a vizelet a keményebb dió sajnos. Míg más, hasonló helyzetű kutyákból inkontinencia formájában elkezd folyni a vizelet, nála sajnos egy csepp sem jön ki magától. (Még akkor sem, ha nagyon tele van, szerintem hamarabb szétrepedne a hólyag minthogy elkezdjen folyni.) Nyomni kell neki. Ezért is írtam a korábbi kérdésemet.

    Szívesen küldök róla videót, leleteket, MRI képeket, stb. ha az segít.

    Tudom, hogy elég szokatlan a mi esetünk, és emiatt erre vonatkozó statisztikák sincsenek. De eddig minden szakértő azt mondta, hogy ennyi idő után már tulajdonképpen semmi javulás nem várható. A velő állományában lévő heget nem lehet megszüntetni, és már valószínűleg amúgy is olyan mértékben károsodtak az idegek, hogy nem tudnák már visszanyerni eredeti funkciójukat.

    Ön mit gondol erről? Esetleg van-e tapasztalata ilyen ügyben?

    Köszönöm a választ!

    • Kedves Ágnes! Sajnos a műtét után több hónapig nem javuló, nem felépülő kutyák a mi kezelési módszerünkkel sem gyógyultak meg. Műtét nélkül viszont közel 100 %-os a felépülés a tacskóbénulásból és nem is esnek vissza a kutyák. Így a mi kezelésünktől sem tudnám ígérni, hogy felépül, de az általános csont és porcrendszeri állapota sokat fog javulni és gyulladások sem fogják elővenni. A Skelevet, Kingvet, Renovet, Probiovet szerekkel a bénulásos tünetekre , az Imunovet és a Renovet pedig a hólyaggyulladás kezelésében hat kedvezően. üdvözlettel: dr. molnár

      • Kedves Doktor úr!
        Köszönöm a választ.
        Tudom, hogy sok kutyát nem szoktak megműteni, hanem gyógyszeres kezeléssel meggyógyíthatóak a porckorongsérvből.
        De nálunk muszáj volt a műtét, mert fél nap leforgása alatt teljesen lebénult, még mély fájdalomérzete sem volt. Nekünk azt mondták, hogy ilyen súlyos esetben már csak a műtét segíthet, minél hamarabb ki kell szabadítani a velőt a nyomás alól, nincs idő alternatív kezeléssel kísérletezni.

        • Kedves Ágnes! Ezek a kezelések nem kísérletezések, ezt csak azok mondják akik nem tapasztalták meg többször is ezeknek az egyébként kiegészítő kezelésnek minősített szereknek a hatását. De több utat választhat a gazdi és Önök most a műtétet választották. Amikor dönteniük kellett lehet, hogy nem is ismerték a mi általunk alkalmazott módszerek hatásait, így nem is fontolhatták meg alaposan döntésüket. Üdvözlettel: dr. Molnár

  3. Kedves Doktor úr!

    Ön szerint hosszú távon melyik a jobb módja a húgyhólyag mesterséges kiürítésének: a nyomás vagy a katéterezés?

    Én már 1 éve és 7 hónapja nyomással csinálom a kutyámnál. A korábbi orvosaink azt mondták, hogy ez a jobb módszer, mert a katéterezéssel nagyon nagy a fertőzésveszély. Ezért döntöttem emellett.

    Egy ismerősöm viszont a kutyáját már 1,5 éve katéterezi otthon. Az ő orvosaik szerint pedig ez a biztonságosabb módszer, mert a nyomkodástól akár szét is durranhat a hólyag, és a hólyagfal is károsodik. Szóval nekik ez vált be.

    Régen mi is katéterrel kezdtünk, de már néhány alkalom után be is fertőződött tőle rendesen, ömlött a vér a hólyagjából. Bár sajnos egy idő múlva már katéter nélkül is utolérte őt a baj: már több mint egy éve rendszeresen kiújuló cystitis-szel küzdünk. Oka: a hólyagban megtelepedett több, mint 1 millió E. coli baktérium. Igaz, a nyár óta tartó folyamatos antibiotikumkúra már jelentősen megtizedelte az állományt, a legutóbbi labor szerint már csak elenyésző mennyiségű baktérium van benne. Viszont megfordult a fejemben, hogy talán katéterezés mellett ez elkerülhető lett-e volna.

    -Melyik módszerrel ürül ki jobban a hólyag?
    Nemrég olvastam egy amerikai tudományos folyóiratban, hogy a kísérleteik szerint a nyomással átlagosan a kutya hólyagjában lévő vizeletnek csupán a fele üríthető ki. Ilyen nehézségekkel én is küzdök, evés után órákon át feszül a hasfala, a belek tele gázokkal, ilyenkor lehetetlen rendesen kinyomni a vizeletet. Katéterről nem írtak, de talán avval jobban ki lehetne üríteni a hólyagot?

    -Melyik módszer a biztonságosabb?
    Tényleg eldurranhat a hólyag? Én nem szoktam megvárni, hogy annyira tele legyen neki, mert akkor tényleg fennállna ennek a veszélye. Azt tudom, hogy a nyomás károsítja a hólyagfalat is. Viszont a katétercsövön bevitt baktériumok is veszélyesek. Melyiket éri meg jobban megkockáztatni? Melyik a biztonságosabb a kutya épsége szempontjából?

    És igen, sajnos tudom, hogy a pangó vizelet sem jó, mert abban is előszeretettel tenyésznek a baktériumok. Éppen ezért törekednék arra, hogy minél jobban kiürüljön a hólyag. Viszont ehhez hosszasan kell nyomkodni, és habár így általában majdnem teljesen ki lehet üríteni belőle a vizeletet, a hólyagfal viszont közben bevérzik a sok nyomkodástól. (Nem látványosan, csak a teszt mutatja ki. Hb+/++) Ezért gondolkodtam el a katéteren. Hogy talán az jobb lenne-e.

    Viszont azt csak naponta 1-2 alkalommal szokták csinálni, gondolom mindig új csővel, de én ezt túl kevésnek gondolom. Teljesen kinyúlna a kutya hólyagja a rengeteg vizelettől, ha csak ennyiszer pisilne egy nap. A pangásról nem is beszélve. Hólyagnyomással viszont napi 3-4 alkalommal is tudunk pisilni, én ezt optimálisabbnak gondolom.

    De tényleg tanácstalan vagyok, mert úgy érzem, mindkét módszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Egyáltalán jobb-e egyik, mint a másik? Ha igen, melyik?

    (Tudom, hogy minden kutya esete egyéni, úgyhogy nagy általánosságban nézve kérdezem ezeket.)

    Köszönöm szépen a választ előre is!

    • Kedves Ágnes! Sajnos mindkét megoldást a kényszer szüli. Hosszú távon a nyomás kivitelezhető könnyebben , de teljesebb eredményt ad a katéterezés. Önnek a nyomást javaslom. De ami nagyon fontos a vizelet savas tartományban tartása, a megfelelő emésztés és bélműködés biztosítása révén. Ellenkező esetben a pangó vizeletben a Coli még jobban eltolja a pH-t lúgos irányba ami súlyosabb következményekhez is vezethet. Táplálékváltás, vizelet savanyítás, esetleg gyomorsav pótlás, immuinerősítés ( Imunovet csepp, vizelethajtás, Renovet csepp) szóba jöhetnek. üdvözlettel: dr. molnár

  4. Tisztelt doktor úr!
    Kilenc hónapos kuvasz kutyám elkezdett jobb első lábára sántítani.Tegnap kint volt az állatorvos,diagnózis izületi gyulladás.
    Nagyon gyorsan nő a kutya ettől van.Vegyünk vissza a kajájából,és 3 hóbapra való zöldkagyló port adott.
    Kérdésem:ettől tényleg meggyógyul.?Látom,hogy szenved.Hívtam megint az orvost ,hogy mikor várható javulás válasz két három hét.Addig fog így szenvedni????
    Nem szoktak ilyenkor valami gyulladásgátlót adni??
    Előre is köszönöm válaszát.

    • Kedves Gyöngyi! Ilyen esetben a Skelevet 3×3 15 napig majd 3×2 caps, Kingvet 3x 5 csepp, Fytovet 3x 10 csepp naponta dózisban, kombinációt szoktam javasolni. attól tényleg helyre szokott jönni a kutya. A csont adagját növelni kell és táplálék váltást is javaslok feltétlenül. A gyulladáscsökkentőtől a bélrendszere és a mája kikészül, nem javaslom adni egyáltalán neki, még rövid ideig sem. üdvözlettel: dr. molnár

  5. Tisztelt Doktor Úr!

    5,5 éves ivaros yorki szuka kiskutyám van. Súlya 4,10 kg. Kb. 2 hónapja megjelent a bal szemzúgában a bőrön, egy fekete pötty, ami azóta elkezdett növekedni, most fél cm terjedelmű lehet. Olyan, mint egy fekete pigment folt. Az állatorvos ahová járuk, nem tudja eldönteni, hogy pontosan mi ez. Melanómára tippel és műtétet javasol. Más alternatíva nem jött szóba. Félek, hogy feleslegesen végeznek el egy kockázatos műtétet. Nálunk az egész család használja évek óta az Energy készítményeket, sikeres gyógyulásokon vagyunk túl. Az lenne a kérdésem, hogy nem tudna e javasolni valamit, amivel, esetleg próbálkozhatnánk műtét helyett. Sajnos itt képet nem lehet küldeni, amin jól látszana az adott terület. Várom válaszát.

    Tisztelettel: Harn Anikó

    • Kedves Anikó! Megnéztem az emailen küldött képeket és véleményem szerint ez nagy valószínűséggel egy melanóma. Javaslatom a Cytovet, Annovet, Regavet, Probiovet, Imunovet kombinációs alkalmazása, továbbá takarmányváltás a táplálás menüpontban leírt módozat szerint. Ha az én kutyám lenne én sem műteném.
      üdvözlettel: dr. molnár

  6. Kedves Doktor Úr kérem, ha tud segítsen!
    Van egy 7 hónapos Amstaff jellegű nem ivartalanított kisfiú kutyusunk, kb. 10 kg. Problémánk összetett és elhúzódó. Megpróbálom röviden összefoglalni a betegségét:
    3 hónapos korára minden féle oltást megkapott, a chippet is beleültették, teljesen egészséges volt. Eleven, mozgékony. A chippelés után pár nappal a kutyus rosszul lett, remegett, alig tudott lábra állni. Azonnal kerestem az állatorvost, aki azt mondta, hogy valami trauma érte. Sajnos másnapra még rosszabbul lett, elvittem az orvoshoz, már lázas is volt, aki elkezdte lyme kórra kezelni, mert „más nem lehet”.
    A kezelés hatására – szteroid – nem lett jobban, sőt, de mivel az orvos szerint csak lyme kór lehet, tovább kezelte. Elvittem másik orvoshoz, aki azonnal felfüggesztette a szteroidot, mert az Ő diagnosztikája szerint babéziózisa van.
    Ez a kezelés sem segített, igy 10 nap után elvittük egy harmadik orvoshoz/orvosokhoz. Időközben Jött rá egy újabb tünet, kisebesedett az orra, majd a füle és a testén is lettek hólyagok, az új orvosok szerint vérfertőzése van/volt. Vettek tőle vért és meg is röntgenezték. Ekkor már a nyaka is merev lett mind amellett, hogy a hátsó része továbbra sem volt terhelhető. Két hónapig hordtuk szinte naponta kezelésre, amikor is a végső diagnózis az lett, hogy leukémiás és nincs további kezelési lehetőség, csak fájdalomcsillapítást tudnak adni, és javasolták az eutanáziát. Készült újabb vérvizsgálat is, ami szerintem nem igazolta a leukémiát, de hát „mi más lehetne” az orvosok szerint. Véleményük szerint sontvelővizsgálattal lehetett volna igazolni a leukémiát, de mi értelme lett volna, ha nem gyógyítható se a vizsgálattal se anélkül és igen költséges. Több százezer forintot költöttünk rá, amit nem sajnálok, csak azt, hogy nem tudták meggyógyítani.
    Azóta eltelt két hónap. Igaz fájdalomcsillapítót adunk neki, de még él a kutyus.
    Se meg nem gyógyul, se nincs rosszabbul. A mostani állapota: étvágya van, nem lázas, hasa nem megy. Sokat fekszik, ha felkel, amit nagyon nehezen tesz meg, a két hátsó lábára szinte rá sem lép, kétrét görnyed. Megy pár métert és már könnyebben mozog, onnantól képes „futkározni” is. Rövid ideig játékra is hajlandó, de egyébként ha nem motiváljuk, csak fekszik. Úgy látom, hogy az állás okoz neki nagyobb gondot, akkor olyan pózt vesz fel, mint a „boszorkány fekete macskája” púpos. Lábujjhegyen jár, tipeg. A nyaka szerintem már kicsit könnyebben mozog, de a hátsó lábai labilisak, könnyen kibillen. Leülni is csak körülményesen tud, az első két lábán egyensúlyoz, amíg leér a feneke, a két hátsó lábát nem tudja vagy nem akarja terhelni. A két lábát egyszerre nem tudja megemelni, pl. nem tud felugrani, csak hol az egyik, hol a másikat emelgeti, de a kettőt együtt nem. 7 hónapos kicsi kutyusról van szó.
    Kedves Doktor Úr mi az Ön véleménye, van jövője a kutyusnak?

      • Tisztelt Doktor Úr! Igen kapott oltást a chippel együtt ami Van uard Plus5, vakcina A.U.V., zöld és rózsaszin matrica van ragasztva. Remélem ez az oltóanyag neve. Azt mondta a doki, hogy még a veszettség elleni oltás hiányzik, de ahhoz még fiatal volt. 2017.05.21-én született, ezt a 3. oltást 08.25-én kapta a chippel együtt. Köszönöm a segitségét! Szép estét kivánok! Zsuzsi

        • Kedves Zsuzsi! Sajnos néhány esetben megfigyelhető mellékhatásokat is okozhatnak a vakcinák, lehet, hogy sajnálatosan Önök jártak így. Idegrendszeri koordinációs zavarai vannak. Kezelésére a Cytovet, Omegavet, Korovet, Probiovet, Skelevet szereinket javaslom kombinációban. Kérem küldjön a mostani mozgásképéről egy videót. üdvözlettel: Dr. Molnár

  7. Tisztelt Doktor Úr/Nő!
    Van egy keverék Bichon kutyusunk,menhelyről származik,kb. 5 éves lehet.A farka mellett lett egy dudor,amely nyomásérzékeny és folyamatosan piszkálja,nyalogatja.Étvágya,közérzete jó,minimálisan ingerlékenyebb a megszokottnál.Mi lehet ez?Mi a teendő vele?Válaszát köszönöm!

    • Kedves Katalin! Valószinüleg az egyik bűzmirigye gyulladt be, vagy tályogos. Ez gyakran székrekedéses hajlam esetén az epesavak bélbe ürülésének a zavara miatt alakul ki. Regavet, Imunovet, Probiovet szereket javaslom kombinációban alkalmazni és táplálékváltást is javaslok. üdvözlettel: dr. molnár

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném kérni a segítségét.
    Van egy 15 éves si-cu kutyusom, nincs ivartalanítva és sajnos idős korára szív zörejjel éli a napjait amire Vetmedint szed és Spiropentet. A problémám, hogy csütörtökön reggeli séta közbe hirtelen összerogyott a kutya és nem tudott a hátsó lábaira állni. Húzta a lábait maga után. Fájdalmai nem voltak, nem vonyított jó kedve volt. Étvágya tökéletes, nem láttunk rajta bágyadtságot, sem rossz kedvet. Rögtön elszaladtunk csütörtök este (munka után) az állatkórházba ahol porc korongsérvet állapítottak meg és állítólag egy rossz mozdulattól ödéma keletkezhetett ami nyomja neki a gerincvelőjét. Erre kapott infúziós kezelést a korára és a szívére tekintettel (szteroid, vízhajtó, gyomorvédő és fájdalom csillapító). Csütörtök este, péntek délelőtt és péntek este kapott kezelést. Javulás látható, már szombat éjszaka lábon kezdett járni, igaz sokat pihen sokat alszik, de ez előtte se volt másképp. Mára már szépen végzi a dolgát magától és járni is tud, de szegénykém még elég korlátozottan mozog. Hol balra hol jobbra dülöngél, darabosan tud menni a hátsó a lábaival. Gyógyszert erre a sérvre nem kaptunk, az orvosok szerint 50% esély volt h lábra tud-e állni egyáltalán. Étvágya továbbra is tökéletes, iszik eszik rendesen. Kérdésem, van e még esélye arra, hogy szépen tudjon menni mint előtte? Mennyit szabad mozgatni a kutyust ebben az esetben? Az tesz neki jót ha kicsit megsétáltatjuk szépen lassan vagy inkább még pihentessük? Javasolt e esetleg még valamilyen kezelés a további javulás érdekében vagy inkább hagyjuk a korára és a szívére tekintettel?
    Ahogy engedi szoktam neki masszírozni a hátsó lábait és a gerinc hátsó részét, az elég jól esik neki 🙂

    Válaszát és segítségét előre is köszönöm,

    Üdvözlettel:
    Ivett

    • Kedves Ivett! A porckorongsérv kezelését a mi szereinkkel is eredményesen tudja kezelni. Javaslom a Skelevet, Kingvet, Renovet, Cytovet kombináció használatát kombinációban. Ezek nem csak kezelik, de meg is fogják előzni a kiújulást. Kérem küldjön egy videót a mostani állapotáról. Üdvözlettel: dr. molnár

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    2,5 éves kandúr macskám kb. 1 éve lett ivartalanítva. Sajnos az injekciót alig engedte beadni (3 asszisztens is fogta a macskát..) és csak sokkal később itthon vettem észre hogy felül a nyakánál, ahol lefogták, sérülése lett. Kívülről nem látszott és a macska se piszkálta, ezért már csak akkor vettem észre mikor a seb kemény lett, hegesedett. Mikor teljesen begyógyult, kb egy 200 ft-os méretű foltban leesett a szőre a heggel együtt. A bőre szép egészséges maradt alatta, de a szőr azóta sem nőtt ki. Több helyen tanácsolták hogy várjak mivel ez akár hónapokba is telhet. Szerintem már kb 1 év eltelt és még semmi. Lehetséges hogy soha nem fog kinőni újra a szőre? 🙁 esetleg lehet-e valamivel kezelni.
    Válaszát előre is köszönöm

    • Kedves Gábor! Valószínűleg az adott területen teljes bőrelhalás történt, ahol a szőrtüszők is teljes mértékben elhaltak. Ezt bőrátültetéssel lehetne csak orvosolni. Meg lehet próbálkozni még virágterápiás esszencia alkalmazásával. Ezt ha kéri, írjon a dr.molnar.energyvet@gmail.com címemre. üdvözlettel: dr. molnár

  10. Tisztelt Doktor úr!
    12 éves ivartalanított nőstény kutyám kezeléséhez kérem a segítségét. Kb. fél évvel ezelőtt kezdődtek a tünetei. Mindkét hátsó lábát elkezdte húzni, ingatagon áll rajta, mozgás közben pedig összeakadnak a lábai. Orvosi javaslatra fogyókúrára fogtuk a kutyát – közepes testű, keverék kutyus, németjuhász beütés, 30 kg. A fogyókúra eredményes volt, jelenleg 25 kg, azonban a problémák ezzel sem oldódtak meg. Egy ideig Demerol gyógyszerrel kezelték, izületi problémával. Sajnos ez sem használt. Pár napja megröntgenezték, az orvos első megállapítása alapján a két utolsó csigolya nyomódhatott össze, és ez okozza a bajt. Két napja történt egy MRI vizsgálat is, amely viszont megállapította, hogy nincs ilyen probléma. Az orvos szerint a kutya idős kora okozza a problémát, mert egyébként minden más lelete teljesen negatív. Tökéletes a vérképe, a szíve, a mája, a veséje, 12 éves kora ellenére ezek az értékek egy 4-5 éves kutya értékeivel megegyezőek. A hátsó lábai még nem haltak el, van benne élet, de mégsem tudja használni rendesen. Étvágya és életkedve kitűnő, vizelet és széklettartási problémák nincsenek, és bár a járása bizonytalan, a mai napig feljön a lépcsőn is az ajtóig.
    A zárójelentés alapján:
    A porckorongok normál hidráltságúak, térszűkítő folyamat nem látható a gerinccsatornában, a csontos képletek szerkezete ép. A Th9-10-11 csigolya magasságában a gerincvelő szerkezetének ventrális negyedésben T1 és T2 hypointenz sáv látható .
    Az L1 valamint az L5-6 csigolyatest felett egy enyhe T1 és T2 hypointenzitás mutatható, heterogén régió látható a gerincvelő szerkezetében. L7-S1 csigolya köz felett a gerincvelő átmérője ventrális irányból enyhén beszűkült, zsírszövet látható a gerincvelőtől ventrálisan. Kóros folyadék felhalmozódás nem látható, azonban durva meszesedés valószínűsíthető, valamint degeneratív myelopathia kórképe felmerül.

    Az orvosunk szerint további műtétnek nincs értelme, mert nincs mit műteni. Javaslatként hangzott el az akupunktúrás kezelés alkalmazása.

    A Demerol gyógyszer használatáig a kutyus 4 hónapon keresztül kapta a Skelevet, Renovet és Kingvet termékeket. Ezek hatására az állapota ugyan nem javult, de nem is romlott, a Demerol szedése alatt azonban rohamos romlást tapasztaltunk.

    Kérem szíves segítségét abban, hogy a fentiek alapján mely termékek használatát és milyen mértékben javasolja a kutyusunk számára.

    Köszönettel
    Szabó Zsuzsi és Szofi kutya

    • Kedves Zsuzsi! A továbbiakban is javaslom használni az Ön által említett három szerünket, kiegészítve még Cytovettel és Probiovettel. Továbbá a Skelevet dózisát növelje meg a duplájára 15 napon át aztán az normál adagra váltson vissza. Kérem küldjön videót a mostani mozgás képéről. A dr.molnar.energyvet@gmail.com címre és 2 hetente kérek egy helyzetjelentést. Köszönöm. üdvözlettel: dr. molnár

  11. Jó napot!
    4 éves (5kg) kan ivartalanitott máltai kutyusomnak deember elsején volt a műtétje, az orvos azt mondta velőscsontból fözzek neki kocsonyát az nagyon megerősíti a szervezetét. Megfőztem, de borzalmas zsírosnak találtam így nem adtam még neki belőle.
    Mit ajánlana? Prémium száraz tápot eszik csak, de mindig leöntöm neki egy kis húslével ami még nem kocsonyásodott meg. Valóban jó lehet neki a velős kocsonya?

    • Kedves Vivien! Igen a kocsonya nagyon jó a műtét után felépülőben lévő kutyusoknak. Ha nagyon zsírosnak találja, akkor szedjen le a tetején lévő zsírból. üdvözlettel: dr. molnár

  12. Tisztelt Doktor Ùr !
    9 èves kandùr cukorbeteg cicàm van azzal a kerdèssel fordulok önhöz megvàltoztathatom az inekciò idejèt most reggel 8 òrakkor kapja az inzulit ès este 8 òrakkor a màsik adagjàt . Munkahelyem miatt 4 napig nem tudom ebben az idöben adni neki , azt szeretnèm kèrdezni adhatom -e az inekciò dèlben 12:00 ès a màsodik szùrit 24:00 csak 4 napròl lenne szò . A cicàmnak alegjobbat szeretnèm ès nem szeretnèm hogy romoljon az àllapota .
    Nagyon szèpen köszönöm vàlaszàt
    Tiszelettel Katalin

    • Kedves Katalin! Azonnali átállást nem javaslom. Fokozatosan tolja el az adott időpontot , minden nap egy órával későbbre, akkor nem lesz baj. Aztán amikor vissza áll majd akkor minden napon egy órával korábbra, míg vissza nem tér az eredetire. Üdvözlettel: dr. molnár

  13. Tisztelt Doktor Úr! 13 éves ivaros kan kutyámmal karácsony előtt voltunk orvosnál véres nyákos széklet miatt, Klion tablettát és féreghajtót írd fel. Utána rendben is volt a széklete de ma megint egy kicsit nyákos volt,hasmenése nem volt. Étvágya kedve rendben Barf szerint etetem(a betegség alatt főztem a húst a napokban tértünk vissza a nyersre) Mitől térhetett vissza vagy a gyógyszer nem volt hatásos?

  14. Tisztelt Doktor úr! Segítségét kérném kutyám bôr infekció ügyében.
    – francia bulldog/kan (nem kasztrált)
    – 6 és 1/2 éves
    – atópiás dermatitis
    -állati eredetü protein allergia(feltételezés-eliminációs diéta után)
    – 16-17 kg
    – dobozos, kizárolag növényi eredetü kaját eszik,fôtt rizzsel (tartósító és szinezékanyagmentes)
    -rendszeresen kap Omega 3 6 9 olajat, vitaminokat, probiotikumot,bifidusz yoghurt

    Az esete: A jelenlegi problémám a követkrzô. 7-8 hónapja hirtelen 1 20Ft. nagyságú szôrelhullás jelentkezett a hátan. Atkafertôzés, demodex.
    Állatorvos- Ivermectin gyógyszert ajánlott,mint kizárolagos kezelést. Nem fogadtam el, a kuytusnak gyakori gyógyszer reakciói szoktak lenni.
    Felfedeztem sok vizsgálódás után a neten, hogy az Advocate csepp ill.samponos kezelés nagyon hatásos. Igy is történt, helyrejött,szôr kinôtt kb 2 hónap alatt.
    Sajnos abba hagytam az Advocate csepp alkalmazását,mivel gyakori a viszketési tünet, az allergiás szintomák. Nem akartam tovább terhelni a bôrét. Októberben újból elkezdett hullani a szôre de több kisebb foltokban az oldalán, megelôzte erôs vakarodzás a nyakán,ahol megvastagodott pattanásszerü dudorok jöttek ki. Erôs hámlás, seborrea kísérte. Állatorvos azt mondta,hogy nem aktafertözés,hanem másodlagos bakteriális bôrinfekció. Antibiotikum kezelés, alacsony adagú,párnapos corticoide. Samponos,clorhexidin tartalmù fürdetés. Sokat javult, de hamar kiújult 2 héten belül. Újból antibiotikum, Duracef 500mg, alkalmazás. Immár 15 napja, kicsit javult, a korpásodás majdnem eltünt. Foltosan kihullott a szöre, vakatodzik,fôleg a nyakán,de az oldalán és a fejére is húzódik. Ami feltünô,hogy fura szaga van a fején a bôrnek. Ahol nem igazán tudom samponnal tisztítani ugye a szeme,füle,orra miatt.
    Nem bizom ebben az orvosban.Sajnos annyi pénzt költöttünk már a kutyusra,nem tudom mit tegyek. Másik állatorvos megint elkérne sok pénzt,ugyan azok a vizsgálatokra. Tudom nem ez a formája, de kérem irja meg a véleményét, tanácsát a leirtak, szintómák alapján. Szerintem az atka visszatért nála. Apoquelt is kipróbáltuk, de ugyan ugy vakarodzott, soha nem túlzottan de viszket a bôre. Nagyon várom válaszát, ha ön is atkára gondol,bátrabban el merem vinni másik orvoshoz. Esetleg más, gyógyszeres, samponos kezelésrôl ha tudna informáciot adni?Kérem segitsen!Belefáradtam, elszomorit az emberek anyagiassága és az,hogy egy állat jóléte nem számit. Nekünk a családtagunk. Nagyon köszönjük elôre is.

    • Kedves Anett! Attól függ , mi okozza a viszketegséget. A megadott szerekből az Imunovet és a Fytovet segíthet. De erre még a Virovet és az Omegavet lenne a legalkalmasabb. üdvözlettel: dr. molnár

  15. Tisztelt Doktor úr! 13 éves nem ivartalanított kan kutyámmal karácsony előtt voltunk orvosnál nyákos véres széklet miatt, Klion tablettát és féreghajtót írd fel. Azóta a nyák megszűnt, de a napokban ismét egy kicsi véres nyákot fedeztem fel. Hasmenése nincs, Barf szerint etetem(csontosat nem kap) a betegség alatt főztem neki a húst. Visszaesett volna? Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Anita! Sajnos a kezelés csak elnyomta a vastagbélgyulladás tüneteit és ahogy elhagyták a szereket most visszatérőben a tünetek. E helyett oktani kezelést kellene követni. A BARF nem old meg sok korábban elkövetett táplálkozási és tartási hibát. Azokat tudatosan ki kell javítani és csak akkor oldódnak meg a problémák. Üdvözlettel dr. Molnár

  16. Tisztelt Doktor Úr!

    11 éves ivartalanított tacskó szuka kutyám, egy évvel ezelőtt két alkalommal is struvit köveket termelt a hólyagjában, ami még kijött a vizeletben, de véreset pisilt a kutya. Antibiotikumos kezeléssel és C vitamin kúrával szerencsésen távoztak a követ, utolsó (szeptember) vizelet mintában csak homok volt. Állatorvos tanácsára Urinary táppal etetem a kutyát megakadályozva az újbóli kialakulást, illetve vizeletsavanyítás céljából. Mostanában evés után fájlalja a pocakját a kutya. Érdeklődöm, tudna ajánlani az Energyvet szerek közül, amivel támogathatom kutyám egészségét/ veséjét? Válaszát előre is köszönöm! Éva

  17. Kedves Gabor,
    6 szalkas szoru tacsko kiskutyam van. Kerdesem az lenne hogy adhatok e nekik Imunovet , Omegavet illetve Fytovet termekekekt ebben a korban . Nyers hussal etetem oket de az anyukajuk is szoptatja meg oket naponta 2X . 2-3 heten belul, kapjak az elso oltasukat es gondoltam hogy a termek/termekek esetleg meg erosebbe tennek az immunrendszeruket elotte.
    Valaszat elore is koszonom ,

    Csilla

  18. Tisztelt Dr úr!
    10 éves angol cocker spánielem szájszagával van próblémám
    Annyira elviselhetetlen lett a szájszag h már valamit kezdeni kell vele(lakásban van)
    Állatorvos látta szerinte sorvad az ínye ezért már több fogát kihúzta és azt mondta h a bűzős szájszagot a többi fog kihúzásával tudjuk megszűntetni
    Már eljutottunk oda h az ételt is nagyon óvatosan veszi el és már a pofája érintése is fájhat neki mert elrántja a fejét.
    A dr úr tanácsát kérném a próbléma megoldására h megszünjön ez az elviselhetetlen bűzös szájszag!!
    Előre is köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel:Laska Andrea

    • Kedves Andrea! Az idült periodontitis ( fogíny és fogmeder gyulladás elviselhetetlen bűzt tud árasztani. Megértem kétségbeesését. A Probiovet készítményünkkel ( kiszórva a caps. tartalmát és pépesre hígítani vízzel) és a Cytovet szerünkkel hasonlóan pépesítve, végzett helyi bedörzsöléssel és adagolással sokat tud segíteni a problémán. Továbbá használja helyileg az ínyen ecsetelve és szisztémásan az Imunovet szerünket is. A táplálkozás váltás és a bélflóra regeneráció is segíti a javulást. Türelmes munkára van szükségük a javuláshoz. Küldjön képeket a mostani állapotról és majd a javulás fokozatairól is. Köszönettel, üdvözlettel: dr. molnár

      • Tisztelt Dr.Úr!
        Megrendeltem az Ön által javasolt szereket(ezúton is köszönöm a gyors intézkedést)(erős szájszag és íny gyulladás)
        és pontosítani szeretném a szerek alkalmazását:PROBIOVET kapszula tart.kiszórva vízzel pépesítve bedörzsölöm az ínyét a kutyusnak
        CYTOVET kapszula tartalmát szintén kiszórva pépesítve vízzel bedörzsölöm(naponta hányszor és mikor?)és külön már nem kell adni neki kapszulát?
        IMUNOVET: szintén csak az ínyt dörzsölöm be vele(mikor?naponta hányszor?külön nem kell szednie?
        Illetve a két kapszula tartalmát összekeverhetem e és egyszerre dörzsölöm be vele az ínyt?
        Meddig használhatom a kezelést?
        Illetve a táplálkozás váltáson mit ért a dr úr?
        Köszönettel:Laska Andrea

  19. Tisztelt Doktor Úr! Egy egy éves, ivartalanított tacskó-spicc keverék kutyánk van. Kb. fél éves korában elkezdte rágni a farkán és a hátsó lábainál a szőrt. Ez a tünet azóta is hullámokban visszatér. Az állatorvosunk szerint nem tud ürülni a bűzmirigye, valamint allergiás. Többször ürítette a bűzmirigyét, tápot váltottunk (3 hónapja mindenből sensitive-et kap, száraztápot, kis mennyiségben konzervet eszik). Kap bőrerősítő kiegészítő vitamint, mert száraz volt a bőre és ritkult a szőre, a vitamin bevált, javult a bőr állapota és már nem hullik a szőre. Ennek ellenére a szőrrágás most is fennáll. Mivel tudnánk kezelni, hogy a bűzmirigye ne telítődjön folyton, illetve hogy az allergiás tünetei csillapodjanak, hogy ne rágja a szőrét?

    • Kedves Dóra! Ilyen esetekben teljes táplálkozási irányváltást és a szereinkből több félét javaslok együttesen. De itt ezt nem tudom részletesen megadni. Kérjen a honlapon telefonos konzultációt, hogy meg tudjuk beszélni a részleteket. Üdvözlettel: dr. Molnár

  20. T.Doktor Úr,
    Tanácsát kérném. Weimari vizsla kutyám 2 éves, tökéletes kondícióban lévő nagyon sikeres kiállítási kutya. 2 hónapja elpattant egy ér a nyakában, ami valószínűleg egy korábbi sérülésnél csípődhetett be. Ez bevérzést okozott a gerincvelőbe. MRI készült. Bal oldali végtagbénulást okozott, ami szerencsére 2 nap után oldódott, nagyon hamar újra járt. Kiállítási kutya lévén nagyon fontos lenne a maradéktalan gyógyulása, a mellső lábán még érzékelhető a gond, illetve lassú mozgásnál, ügetésnél. Járunk fizioterápiára a harmadik héttől. Milgammán kívűn más kezelést nem javasoltak neki. Otthon is tornázik, futópadozik. Esetleg tudna ajánlani valamit ami a további javulását segíti? Elsősorban a mozgás koordinációra gondolok, mivel szerencsére izomzatából nem veszített, erős, jó kondícíóban van, nagyon szívesen mozog. Köszönöm!

    • Kedves Kata! A kutyus rehabilitációját a Skelevet, Kingvet, Omegavet, Fytovet szerek adásával tudja gyorsítani és erősíteni. A Korovet adása pedig az érrendszer állapotát támogatja, ez megelőzés miatt is jó lenne az elő szerek mellé. Majd küldjön képet róla és videót is a kutya mostani mozgásképéről. üdvözlettel: dr. Molnár

    • Üdvözlöm. 2éves keverék csivava jellegű kutyusomról van szó. Tegnap este kb 5percre szinte nem tudott a hátsó lábán álni dőlt jobra balra első lábával szépen tartotta magát egyéb tünet az ijedségen kívül nem volt látható. Nem volt még ilyen soha!

      • Kedves Péter! E sok betegség tünete lehet. Egy epileptoid állapot a legvalószinübb, ami görcsös tüneteket okozott. Ha ismétlődne akkor a Görcsös csomagunkat javaslom elkezdeni. Továbbá minden szintetikus vegyi parazita elleni prevenciós kezelést megszüntetni és természetesre váltani. Üdv Dr.Molnar

  21. Tisztelt Doktor ÚR!Bichon Havanese szuka nem ivartalanított 12 éves kutyám az elmúlt 2 hétben egyre sürübben:meg mered a levegőt úgy veszi mintha az orra el lenne dugulva majd remeg néha be pisil egy kicsit mind ez 2-4 percig tart.Régebben is volt ehez hasonló de ritkán ,mostanában egy nap többször is de most már szomorkás is mindig elvonul a helyére nem játékos viszont az étvágya az jó.Minden evő:.száraz táp,konzerv ezek pedigrések és a főttet is eszi.KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET-

    • Kedves Jácint! A tünetek alapján ez egy moderált görcsnek tűnik. Hasonlít egy epileptiform görcshöz. Próbálják meg az Etovet, Korovet és Fytovet szereinket kombinációban alkalmazni. Ez a triász sok görcsös kutyán segített már.
      Üdvözlettel: dr. Molnár

  22. Tisztelt Molnár Doktor Úr!
    Annyi jót olvastam az interneten Önökről, ezért gondoltam megkeresem Önöket. Én egy 8,5 éves szálkás tacsi szuka ( ivartalanított) gazdája vagyok. 2017 február végén tacskóbénulás tünetek kezdődtek a kutyusnál. Másfél hét leforgása alatt nagyon leromlott az állapota. A fájdalomcsillapítós kezelés után kapott 3 alkalommal szteroidot, amire egészen jól reagált, de egyértelmű jelei voltak, hogy tacskóbénulása van, mivel a hátsó lábak reflexei kezdtek teljesen eltűnni, mozgása zavart, imbolygó lett. Az állatorvos azt javasolta, menjünk el vele Pestre, mert vidéken, – ahol lakunk- több lehetőség nem maradt a javulására. Pesten a vizsgálatok után (MRI) meg is műtötték, mivel már kiszakadt porckorong sérvje volt a kutyának. A javulása hála égnek hamar ment, 5. nap környékén lábra állt, pár hét után pedig olyan lett a kutyus, mint volt. Kiegészítő kezelésként kapott akkupunkturás kezeléseket is. Azóta is próbálunk nagyon figyelni rá, mivel az MRI több porckorongnál kimutatta a meszesedést, hogy nem 100 %-os már… A lépcsőzés, kanapé ugrákat megpróbáltuk teljesen kiiktatni, -sajnos, erre a múltban nem figyeltünk eléggé…- , Aptoflexet, zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítményeket kap. A régi nagy sétákat felosztottuk kisebbekre, ezzel is picit kímélve, már amennyire egy hiperaktiv, örökmozgó, állandóan játszani akaró tacskót lehet szabályozni…  Az étkezésére is próbálunk odafigyelni, minőségibb tápokat adni neki…
    A kérdésem az lenne, hogy javasol-e valami hatásosabb táplálék kiegészítőt, étkezésben tanácsot, vagy esetleg a tartásban tippet, trükköt, amivel tudunk javítani az életminőségén, és talán elkerülni hasonló szituációt…
    Előre megköszönve válaszát üdvözlettel: N. Gabriella

    • Kedves Gabriella! A tacskobenulas és sok egyéb mozgasszervi panasz megelőzésére is alkalmas a Skelevet Kingvet Probiovet Omegavet kombináció. Javaslom ezek alkalmazasát megelőzésre is különösképpen. Üdvözlettel Dr Molnár

  23. Tisztelt Molnar Doktor!

    Azzal a kerdessel fordulok Onhoz,hogy Csutortokon fogadtunk orokbe egy 10 eves tacsko keverek kutyust. Eves utan brit premium senior tapot es ugyan ezt a konzervet kezdtuk neki adni hasmenes jelentkezett, majd veres nyakos szeklet is. Pentken elmentunk orvoshoz ahol 3nap dieta royal canin intestinal konzervet kaptunk amit rizzsel keverve tobbszor kevesebb elosztasban adtunk is 2x 3mg pro colin + pasztaval, a szeklete ugyan meg lagy de mar formaltabb kezdett lenni. Tegnap mar egy kis szarazat is adhattunk neki,reggelre megint enyhen veres volt a szeklete. Az allatvedo egyesulettel beszeltem azt mondtak, hogy klion napi 2x 1 tbl-at adjak neki ez igy helyes? Lehet a taptol vagy a hirtelen tapvaltastol veres szeklete? Hanyas oklendezes nem volt, nem rossz kedvu jatszik,elvezi a setakat..
    esetleg adjak neki drontal tablettat? Advocate cseppet kapott egy honapna nagyjabol az allatvedoknel.
    Valaszat elore is koszonom.

    • Kedves Orsi! A véres belsar leggyakrabban idült vastagbel nyálkahártya gyulladás következménye. A barátok által javasolt szer hagyományosan alkalmas antibiotikus hatású szer ilyen esetekben, de sajnos az okot nem oldja meg és utána még mélyebb állapotba hozhatja a kutyust.
      Én ilyenkor az Annovet szert használom 7 napig és a Probiovet probiotikumot, továbbá Skelevet capsulat. A teljes felépülésig semmi esetleg toxikus hatású szett ne adjanak neki, védőoltás, kullancs elleni szer stb.
      A táplálását meg jól fontoljak megert sok múlik rajta.
      Üdvözlettel Dr Molnár

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    Apukámnak van egy 8 éves közepes testű (30kg), ivaros kan kutyája. Nemrég műtötték, a végbélnyílása mellett volt egy daganat (sajnos a természetét nem tudom, csak annyit, h a doktornő, aki műtötte, azt mondta nem lesz gond miatta). Azzal (vagyis a helyével) rendben is van minden.
    Én nem velük élek, sajnos ritkán látogatom őket. Viszont apum mesélte, hogy a doktornő azt mondta, kellene valami vitamint szednie a kutyának, mert elég rozoga már. Sajnos nem vettem túl komolyan a dolgot és nem foglalkoztam vele. De most jártam náluk, láttam a kutyát… Olyan a fara, mintha el lenne sorvadva. Ilyet csak nagyon öreg, sokat nélkülözött menhelyes ebzeteknél láttam. Ő meg még csak 8 éves és apu igyekszik neki mindent megadni! Ezen kívül én úgy láttam, hogy a fejét és nyakát is kissé mereven tartja
    A kutyáról: nyers étrenden van, bár a teljesség igénye nélkül. Általában nagyon húsos farhátat kap. Terveim szerint hamarosan B.A.R.F. szerint összeállított menüre állunk át vele (40% hús, 50% húsos csont, 10% belsőség és/vagy zöldségek). Az emésztésével a széklete állaga alapján szerintem komoly probléma nincs.
    Műtve kb. 2 hónapja volt a fent említett daganattal, azon kívül soha. Az évenkénti veszettség oltáson és a rendszeres (nagyjából fél évenkénti) féreghajtáson kívül más kezelésben nem volt része. Kurkumát a műtét óta rendszeresen kap kapszula, vagy tabletta formában (apukám döntése).
    Szeretném kérni a javaslatát, milyen energyvet termékekkel tudnék javítani a kutya állapotán!
    Köszönettel:
    Gaál Melinda

    • Kedves Melinda! A kutyus faranak a sorvadasa általában a bél emésztési zavaranak és az azt követően kialakuló autoimmun folyamatok következmenyekent alakulnak ki. Éppen ezért a bél és a máj funkcióit és a bélflórát kell támogatni. Ezt a Probiovet, Skelevet, Imunovet, Regavet, Cytovet szerek kombinált alkalmazasaval lehet segíteni. Üdvözlettel Dr Molnár

  25. Üdvözletem! Van nekünk egy 1,5 fehér cicánk, sokat csavarog! És szombat éjszaka vasárnap reggelre eltűnt. Kerestük! Hívtuk DE NEM jött! Kedden este támolygott haza. Orrából sárga tömény válladék folyt. DE ez rosszabra fordult! Szerda napközben óta szájából, orrából vér folyik még MOST is. Egésznap fekszik enni inni NEM hajlandó. Mi ilyenkor a tehendő? Válaszát előre is köszönjük! Szép estét! Üdvözlettel; Patai Liliána.

    • Kedves Liliana! A cicus valószínűleg elcsavargott és megfazott, az immunrendszere legyengült és erős vírusos vagy már bakteriális felső leguti felulfertozese van. Ha lázas akkor az azt jelenti hogy jól gondolom. Ha nem lazas akkor még patkányméreg okozta állapot is okozhat orrvérzést. Ezért vigye el kollegahoz diagnózisért.. Amennyiben biztos az ok arra valószínűleg tudok javasolni kimeletes gyógymódot. Üdvözlettel Dr. Molnár

  26. Tisztelt Doktor Ur!
    A kutyusom,14 eves,ivartalanitott,torpe uszkar szuka. testtomege 8 kg. A szemein vastag halyog van, mar teljesen vak. egy honapja hasnyal-mirigy gyulladasa volt, azota csak fott csirke mell-et,fott repat es keves szaraz eledelt kap.
    Ezenkivul sokszor fullad es kohog,ma delutan elajult.
    Miota magahoz tert jo az etvagya es a kozerzete is…Mit tegyunk?vigyuk korhazba? olvastam,hogy kistestu,idos kutyaknal nem ritka a szivbetegseg,es hogy gyogyszert kell szednie,van mas megoldas is?
    varom es elore is koszonom megtisztelo valaszat
    Szabo Nikolett

  27. Jo estet kivanok! A kutyusom 14 eves,ivartalanitott, torpe uszkar,nosteny.8 kg testtomegu. A szemein halyog van,mar teljesen vak.Egy honappal ezelott kb. hasnyal-mirigy gyulladasa volt ,azota csak fott csirke mellet,fott repat es nemi jo minosegu szaraz eledelt kap.
    Ezenkivul sokszor fullad es kohog,ma delutan el is ajult. Anyukam azt mondja megallt a szive, masszirozni kellett,hogy ujrainduljon.
    Azota eltellt 2 ora es az etvagya jo, a kozerzete jo,egyaltalan nem tunik ugy mintha szenvedne…A kerdesem,hogy bevigyuk e a korhazba?van e ertelme? mit lehet tenni ilyenkor?
    varom es elore is koszonom megtisztelo valaszat

    • Kedves Nikolett! Feltétlenül javaslom bevinni kivizsgálásra a kutyust. Szív UH is fontos. A szivbillentyu elegtelenseget is ki kell zárni. Ezt csak cardiologiai szakvizsgalattal lehet kideríteni. Azonban ha meg van a diagnózis akkor azonban a várhatóan eloirt vegyi szereket nem javaslom azonnal elkezdeni. Először célszerű a szelidebb kezelési modozatokat alkalmazni, mert az esetek többségében mellékhatás nélkül segítenek. Várom a diagnózist és akkor megírom kezelési javaslatomat. Üdvözlettel Dr Molnár

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Állatorvosunk tanácsára keresem meg Önt. Coton de Tulear fajtájú, 2016-ban ivartalanított hím, 12 és 1/2 éves kiskutyámnak ez év elején légcső-szűkületet állapítottak meg röntgen és ultrahang felvétellel. Napi 2×1/2 diaphyllin tabletta szedésével eddig elég jól kordában lehetett tartani betegségét, de úgy kb. 1 hónapja súlyosabbak lettek a tünetei. Szinte minden mozdulatnál erőteljesen köhög, kivéve mikor az utcán vagyunk, akkor csak az elején. Egyébként nagyon jó fizikai állapotban van (K9 Full Flexet, Béres cseppet, C vitamint kap). Mivel szteroid tartalmú gyógyszereket nem szeretnék neki adni, kérem tanácsát, segítségét.
    Előre is köszönöm
    Üdvözlettel Hegedűsné Gyöngyi

    • Kedves Gyöngyi! A Trachea szűkületet a Skelevet Kingvet Korovet Probiovet kombinációjával szoktam kezelni. Ezt javaslom követni önöknek is. Amennyiben szívelégtelenség is van a háttérben ez akkor is jó segítséget adhat. Üdvözlettel Dr Molnár

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm szépen válaszát. Az ultrahang felvétel szívelégtelenséget nem mutat. Én még tegnap este megrendeltem a Skelevetet, Kingvetet, Fytovetet, Gynevetet, de mivel Ön az utóbbi kettőt nem tanácsolta, mi a teendő, hogy helyette a Korovetet, Probiovetet kapjam meg. E készítmények szedésénél a diaphyllint, K9 Full Flexet, Béres cseppet, C vitamint teljesen hagyjuk el?
        Válaszát köszönöm
        Üdvözlettel Hegedűsné Gyöngyi

        • Kedves Gyöngyi! A rendelése ma délben már el lett küldve, így a szereken már nem áll módomban változtatni. A már szedett készítményeket nem szükséges elhagyni, on döntse el hogy rendel e még belőlük a kutyusnak. Üdvözlettel Dr Molnár

  29. Jó napot kívánok! Keresgéltem olyan helyeket az interneten, ahol feltehetném egy hozzáértő embernek a kérdésem. Nos hol is kezdjem. Először is leírnám a Kutyus tulajdonságait. Kutya fajtája: Mopsz és Palotapincsi keverék. 8 éves és lány. 5,5 Kg a testömege. Nem ivartalanított. Házi kosztot eszik főzve, teljesen emberi fogyasztásra alkalmas ételeket eszik, tápot és kutya kaját nem is eszik. Emésztési zavarai nem voltak.. Eddigi kezelései igazából a szemével vannak problémák erre kapott műkönnyet, gyulladáscsökkentő szemcseppet és volt olyan krém amit kikevertek és a szemébe kellett kenni közvetlenül. Külső élősködők ellen végzett kezelés csepp volt és nyakörv. Az utóbbi egy évben nem volt védőoltása. Műtét még nem volt neki soha. Allergiás hajlam, a párom azt mondja, pollenekre tavasszal allergiás és kapott szteroidos injekciót. Gyógyszerérzékenységről nem tudunk. Olyan problémánk van vele, hogy folyamatosan sűrű zöldes-sárgás gennyes váladék jön a szeméből.. Ha egy napig nem törlöm neki akkor össze is ragad neki a szemhéja és nem tudja kinyitni a szemét, ilyenkor nedves steril törlővel megszoktam törölni neki és egy ideig nyitva van a szeme és nincs ez a váladék. De egy ideje a látását is elveszítette ezt azonnal észrevettük rajta.. sokszor neki megy a bútoroknak és eleinte nehezen , félve tájékozódott. Egy orvos ahova vittük azt mondta szerinte lehet egy gyulladásos góc valahol amit csak ct-vel lehetne kideríteni, de rögtön 60-70 ezreket mondott rá, sajnos ennyi pénzünk nincs erre és már így nagyon sokat költöttünk rá eredménytelenül. Mondta, hogy szerinte tumor is lehet és, hogy attól veszítette el a látását. Nos szeretnék más orvost is hallani és több helyen is kérdeznék, hátha valamelyik orvos mást mondana.. de mindennap jön ez a cuccli a szeméből és hiába törlöm neki ez csak egy ideig segít.. Egy éjszaka után ismét nagyon csúnya lesz a szeme.. műkönnyet szoktam neki adni egy cseppet naponta. Ezt azért írták neki mert, hogy a szeme száraz és ez segít neki.. Én sajnos nem követtem végig a kutyus életét , de a párom elmondása szerint fordultam önhöz. Nem tudom mit írhatnék még ami segít.. de azt láttam, hogy az a krém amit kapott szépen helyre hozta a szemét de látni akkor sem látott. Szerintem homályosan sem lát próbáltam sokszor elhúzni az ujjam a szemei előtt, figyel a hangokra ha szólunk neki, jön és ugyanúgy szót fogad csak sokkal óvatosabban jár mivel sok mindennek neki megy. Ebből gondolom, hogy megvakult, de reménykedünk, hogy nem vesztette el teljesen a látását és tudunk neki valahogyan segíteni. Ez az orvos még azt mondta, hogy azt tudná csinálni, hogy elbódítja a kutyust és a hátsó fogai mögött a szájpadlásán felszúrna egy tűt vakon, hátha megtalálja ezt a gócot és leszívná a gennyes váladékot, de nem ígért semmit.. Nagyon szeretnénk segíteni neki a párom imádja és nem szeretnénk elveszíteni mivel lenne még pár boldog éve.. eddig sokat játszott és futkosott de amióta jelentkeztek ezek a problémák már nem úgy viselkedik és nem játszik.. sokat alszik és ritka az amikor magától jön-megy. Gondolom a látás zavarai miatt.. Szeretnénk egy pénztárca barát megoldást keresni.. Elképzelhető, hogy daganat? Szerintem ez a gyulladásos góc nem lehet butaság mivel tényleg gyulladt a szeme és folyamatosan váladék jön ki.. van amikor a szemhéja alá is begyűlik és mikor kitörlöm neki, újra jön a többi… Köszönöm, ha elolvassa és választ kapunk. Kellemes ünnepeket kívánok! Elnézést a hosszú levélért és a zavarásért! Válaszát előre is köszönjük. Ha esetleg bármi hasznos információt írhatok kérem tegye fel kérdést. Köszönöm! Szabó Zsombor

    • Kedves Zsombor! A kutyus idüld kötőhártyagyiulladása és a látás elvesztése között nem gondolom, hogy összefüggés van. A kötőhártya gyulladás okai zömmel a belsőből erednek és a bél emésztési zavarai lehetnek a háttérben. A látásvesztést pedig a zöldhályog nevű betegség okozhatja. Ezt szemész állatorvos kolléga tudja diagnosztizálni. A kötőhártya gyulladást a Cytovet capszulaból készíttt oldattal tudja eredményesen kezelni. 1 dl/1 caps dózissal napi 2-3x öblítse át a szemet és kötőhártyáját vele. A szem mögötti tályog valószínűsége kicsiny , mivel két oldali a zavar és annak a valószínüsége , hogy két oldali látóideg mentén genny góc legyen szinte semmi. Talán az agyi területen lehet valamilyen elváltozás vagy góc, de azt nem fogja senki sem leszívni. Ezt azonban csak MRI vizsgálat tudja kideríteni. Üdvözlettel: dr. molnár

  30. Tisztelt Doktor Úr! Van egy 6 éves , ivaros, kan fajtatiszta tacskó kutyusom. Tegnapelőtt furcsa tüneteket produkált,. Furcsa volt, hogy nagyon szomorú, levert volt…majd kis idő múlva botladozva kimászott-esett a fekhelyéről..és kóvályogva , koordinálatlan mozgással odajött hozzám.. egész teste szinte görcsben volt…. és nagyon lihegett..fújtatott…a szeme is szinte felakadt. Kb 3-4 percig tartott..eközben én folyamatosan simogattam, csitítgattam, szeretgettem….utána még sokáig az ölembe fészkelte magát és pihent…. Utánaolvasva azt gondolom, hogy epilepsziás roham lehetett. Azon túl, hogy elviszem orvoshoz mit tehetek, hogy segítsek a kutyusomon? Köszönöm válaszát előre is. Üdvözlettel, Kulcsárné Andi

    • Kedves Andi! Igen ez egy epilepszia szerű tünetcsoport volt. Mielőtt kemény gyógyszerekkel el kezdené kezelni javaslom a Korovet, Etovet, Fytovet kombinációval való kezelését elkezdeni. Ezzel sok esetben meg lehet oldani a tünetek újra jelentkezését. Persze egy kivizsgálás nem árt, de a nélkül is működik a fent javasolt kezelés a legtöbb esetben. üdvözlettel: dr. molnár

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy kb fél éves fiú házi macskánk,szép egészséges,de úgy 1 hónapja állandóan fekszik.A napi szükségleteit elvégzi(eszik,wc-zik) és utána fekszik!Ősszel az egyik lábára sántított pár napig,lehet,hogy valami ideg akkor sérült neki?Nem látni rajta,hogy fájna neki a járás.Várom válaszát

    • Kedves Cat! Sajnos ennyi információból nem tudok messzemenő következtetést levonni. Attól , hogy nem sántít azért még fájhat a végtag és nem szívesen mozog, hanem inkább fekszik. Vigye el kollégához aki megvizsgálja és megállapítja a valószínűsíthető okot, aztán a megoldásban már tudok távolról is segíteni. üdvözletteL: dr. molnár

  32. Üdvözlöm Dr Úr!

    Érdeklődni szeretnék, hogy van egy kis mentett kutyusunk westie, és Ő is allergiás, egyenlőre ideiglenesen befogadó kènt van nálunk. Kérdeztem mire is allergiás, mert jó ha tudjuk, csak azt a választ kaptam, hogy a pirosakra. Sajnos ez nem igazán mond nekem semmit. Kaptunk hozza tápot is, meg kapja a gyógyszerèt is. Esetleg ez a pirosak ” valami összefoglaló nèv? Ha esetleg tud válaszolni azt előre is köszönöm. További kellemes Ünnepeket Timi

    • Kedves Timi! Arra , hogy mik a pirosak nem tudok válaszolni, talán a menhely dolgozóját kellene megkérdezni erről. De az allergiás kutyusok problémáinak a legfőbb oka a tartósan fennálló emésztési problémákból erednek. Ezért a Probiovet, Imunovet, Virovet szereket javaslom neki és betain Hcl-t az etetések elején a takarmányon. Továbbá érdemes átolvasni a táplálás menű pontban leírt javaslataimat a honlapon. Ha a bőre allergiás akkor még az Epivet gyógysamponos fürdetést is javaslom heti 1x-2X. Ha légúti akkor pedig még a Kingvetet is a fentiek mellett. Üdvözlettel: dr. molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    Még december 3-án írtam Önnek 13 éves, hím,nem ivartalanított kaukázusi juhászkutyám ügyében.
    Ízületi gyulladást állapítottak meg még mikor nehézkesen ment neki a felkelés, illetve mikor egyik napról a másikra nem tudott felkelni és orvost hívtam hozzá. Akkor carprodylt kapott amit azóta az Ön tanácsára elhagytunk és december 6-tól Skelevet tablettát és Kingvet cseppet alkalmazok nála az ételébe keverve.

    Azóta eltelt az első 3 hét és pont most kell majd az 1 hetes pihenőt tartani a kúrával. Sajnos továbbra sem képes felkelni, bár az utóbbi 1-2 napban már fel-felült és úgy tűnt szeretne felkelni de végül mégsem tette,csak visszafeküdt.

    Nem akarom feladni az első 3 hetes kúra után ,lehetséges mivel nagytestű kutyáról van szó (a pontos súlyát sajnos nem tudom,de 50 kiló biztosan van) több időre van szükség a javulás első jeleihez? A Doktor Úr elmondása alapján pár hét után már látni kell az első jeleket… pontosan mennyi időre gondolt ? Kicsit elszomorodtam,mert olvastam az oldalon a diszpláziával,tacskóbénulással,különböző ízületi betegséggel küzdő állatok pár nap,1-2 hét után már mutatták a pozitív változást és őszintén mondom én is hasonlókban reménykedtem illetve most is reménykedem.

    Kutyám lábai izmosak, nem deformálódott szerencsére egyik hátsó lába és a hátsó része sem. Mindig a jobb oldalán fekszik és a jobb lába az kicsit gyengécske,lazábban tartotta mint a balt kezdetben de soha nem mutatta,hogy fájna neki még akkor sem mikor naponta tornáztatom többször. Gondoltam rá,hogy érzéketlen lett a jobb lába,de többször kipróbáltam,hogy csiklandoztam,megbökdöstem ceruzával és mindig maga alá húzta, álmában is mozgatja és „fut” vele. Mikor ébren van és fekszik a fűben a jobb hátsó lába sokszor kivan nyújtva míg a balt általában behajlítja de ha odanyúlok a jobbat is maga alá vonja. Kutyám viselkedése normális, nem nyáladzik,nem remeg,nem rángatózik semmije szerencsére. Akkor ezek szerint nem központi idegrendszeri oka van a dolognak? A Doktor Úr első válasza szerint erre kicsi az esély, inkább a gerincét érinti a dolog. Ha mégis idegrendszeri oka van azt miből lehet tudni?

    Állatom csak konzerveledelt meg húsfélét kap enni. Jó étvágya van,csak a szereket nehezen tudom megetetni vele,főleg a Kingvet erős illata miatt,és szereti kiköpni a Skelevet kapszulákat,de minden nap megküzdök vele.

    Az általános állapota: étvágya a megszokott, inni a szerek alkalmazása óta viszont többet iszik
    pisilni szegénykém ugye fekve tud csak, de ennek ellenére nem letört,ugat,figyel a környezetére
    széklete rendszeres – utóbbi 1-2 napban sötétbarna színű lett

    Doktor Úr Cytovetet is mondta,hogy használni kell az ízületi problémára, de sajnos nálunk daganat is kialakult 2015 augusztusában nem ivartalanított hím kutyám fenekén a végbélnyílás bal oldalán,szóval ez miatt is kapja. Ez kezdetben borsó nagyságú volt de sajnos igencsak megnőtt mostanra és évente 2-3x szokott is vérezni neki általában tavasszal és késő ősszel. Ilyenkor betadin kenőccsel kenem és eddig mindig szépen begyógyult. Mivel idős korában alakult ki,műttetni/altatni kockázatos lett volna és nem akartam kitenni ennek. A Cytovetet már 8 napja kapja szintén ételbe rejtve. Mióta kapja a széklete elkezdett tarkulni, a rendes szín mellé 1-2 napja egész sötétbarna lett,amitől nagyon megijedtem,mert az nem jelent jót ha jól tudom.Mióta kialakult a daganata egyszer sem volt ilyen sötét a széklete csak most. De megfigyeltem a Cytovet kapszulát és mikor egy ideig benne van a konzerv eledelben, megszívja magát a nedvességgel és teljesen elsötétedik, a belseje pont olyan sötétbarna színűre változik,szóval lehetséges,hogy maga a kapszula színezi sötétre a székletét? A másik Cytovettel kapcsolatos kérdésem,hogy a szertől várható-e a daganat kissebbedése vagy mit kéne jó esetben tapasztalni a használatától? Annovet nevű szerről is olvastam az oldalon,hogy daganatos betegségek kezelésére való. Ezt a szert is kaphatja a Skelevet, Kingvet, Cytovet mellett?

    Illetve megragadnám az alkalmat és kikérem most a Doktor Úr tanácsát a felsorolt szerek adagolását illetően, mert ezt legelőször nem tettem meg és lehet én nem adagolom őket jól és ebben van a hiba. Mennyi kell naponta a Skelevet és Cytovet kapszulákból,illetve hány csepp Kingvetet kell az ételére cseppenteni?

    Még annyit kérdeznék,hogy 3 hét eredménytelen használat után is van reális esély arra,hogy kutyám lábra áll csak több idő kell hozzá vagy ez már nem lehetséges? Illetve a daganatát illetően Annovetet még pluszban a meglévő szerek mellett lehet neki adni?

    Válaszát előre is tisztelettel köszönöm!

    • Kedves Viola! A bűzmirigy daganatról eddig nem írt, vagy nem tudatosult bennem. Amennyiben daganatos elváltozás is van a háttérben akkor egy hátulsó gerinc szakaszokat vizsgáló Röntgen felvételek hasznosak lennének, hogy a csontérintettséget ki tudjuk zárni, továbbá a gerinccsigolyák sorvadásának a fokát is meg tudnánk állapítani. Ezek alapján lehetne közelebbit mondani.
      A Cytovet okozhat a megszokottnál sötétebb bélsár színt. A Skelevet 3×3 caps, Kingvet 3x 6 csepp, Cytovet 2x 1 caps. dózisokban adja. Gerinc csigolya sorvadásnál többször 3 hét kúrára van szükség a jelentősebb javuláshoz, persze ez csak akkor következik be, ha nincs más zavar pl. csontáttét a háttérben. Ez esetben a kezeléshez mást is kell tenni. Így feltétlenül javaslom egy orthopedus kollegánál a Röntgen vizsgálatot. üdvözlettel: dr. molnár

  34. Jó napot Doktor Úr én Német orszagbol írok és olyan problémank van hogy a kis Francia bulldogomnak a talpa eleg száraz szokott lenni és néha meg vérzik is ezek kis vér pöttyök amit a padlon hagy foggalmam sincs mi lehet kell-e aggódnom vagy nem most éppen be kötöttem a lábát hogy ne kerüljön piszok a sebbe kerem ha valaki tud adjon tanácsot köszönöm és boldog karácsony

    • Kedves Tibor! A tünet mellett ha más nincs jelen akkor nyomelem vagy vitamin hiánynak tűnik a probléma. Skelevet , Fytovet és Probiovet szerek szedését javaslom a megoldás elősegítésére. Üdvözlettel: dr. molnár

  35. Tisztelt Doktor Úr!

    Tegnap este észrevettem egy diónyi dudort a másfél éves ivartalanított nőstény cicám hasfalának jobb oldalán. Tapintásra nem volt érzékeny és semmilyen más tünete nem volt, ugyanúgy evett és ugyanolyan mozgékony volt. Elsőre sérvre gyanakodtam, de ma reggelre eltűnt a dudor. Az lenne a kèrdésem, hogy mi lehetett ez a dudor és mitől alakulhatott ki? Eddig ilyet nem tapasztaltam. Attól függetlenül, hogy már elmúlt a dudor, érdemes megnézetni a cicát egy állatorvossal?
    Válaszát köszönöm!

  36. Kedves Doktor úr!

    Van egy 4 hónapos vizsla véreb keverék kiskutyánk. Az utóbbi napokban vettük észre, hogy elöl a szegycsontja aránytalanul kiáll, kidudorodik. Nem tudom ,hogy ez normális vagy valami problémára utal? Védő oltásokat megkapta.
    Köszönöm válaszát!

  37. Tisztelt Doktor Úr,
    10 éves labrador keverék kutyám az ivartalanítása óta (kb 1 éves kora óta) túlsúllyal küzd, az ételt mindig habzsolta. Nemrégiben amikor állatorvos látta megállapította, hogy extrém túlsúlyos, de az elsődleges ok amiért vizsgálatra vittem az a köhögés volt kb 3 hete. Diétát és mérsékelt mozgást ajánlott. Néhány nap múlva bedagadt a kutya bal oldala, alig tudott lábra állni, hasa puffadt, vizes volt (és még mindig az a furon-szteroid-antibiotikum kombó ellenére is amit akkor kapott). Vért vettek, májenzimek az egekben, komoly fehérvérsejtszámnövekedés és gyulladás a szervezetben illetve mikrofilária pozitiv, de pcr vizsgálat csak a bőrférget igazolta. További javaslata az állatorvosunknak a 2×1 augmentin 625 egy hétig, furosemid napi 1x, májdiéta és uh-vizsgálat volt, megjegyzések még hogy: szívzörej és a tüdőben dörzszörej hallható, 2 nagyobb csomót tapintottunk (az állatorvos és én is) a mellkasi részen. Már napi 2 furosemidet kap a kutyus ill. legalont azt csak napi egyszer mert nagyon megy a hasa tőle. Azért tulajdonítom a mellékhatást a legalonnak mivel az antibiotikum kúra alatt rendben volt a széklete és normaflore-t is kapott.
    UH-vizsgálatra nem tudom elvinni mert most megint kicsit visszaesett az állapota, ismét nehezen mozog, de fekvés helyett inkább ül – ami jót tesz a lábán lévő felfekvésnek, márha nem arra ül rá – mert ha lefekszik köhögni kezd, ezért nem is alszik nagyon, csak ha elfektetem…
    Utolsó mentsvárként én a dmguard vagy vetri-dmg cseppekre gondoltam, hogy vennék neki, hátha elérhető még javulás?!
    Vagy legalább talpra állítsam hogy egy ultrahangra jussunk el és tudjuk meg pontosan mi lehet a hátterében ennek a komoly ödémásodásnak/hasi teltségnek.
    Várom a véleményét, javaslatát!
    Köszönöm

    • Kedves Fruzsina! A kutyus állapota belgyógyászat könyvekbe is bemutatható lenne, olyan sok és szerteágazó problémával küszködnek. Teljes generálozásra van szüksége a kutyának és nagyon fontos a beavatkozások értő összehangolása, mert vékony palloson vezet az útjuk a meredély felett.
      Talán egy telefonos beszélgetés keretében jobban meg lehetne beszélni a szükséges teendőket. Üdvözlettel: dr. molnár

  38. Kedves Doktor úr!
    9 éves yorki kutyám lábán, a körmei között ki nőtt egy puha, bab nagyságú kinövés, már kétszer ki lett neki vágva, genny volt benne de mindig visszanőtt. Több orvosnál is voltunk de volt aki hozzá se nyúlt, azt mondták genetika. Képet esetleg e-mailben tudok küldeni. Nem zavarja, ugyanúgy kapar vele de ha én megfogom már nyalja a kezem biztos érzékeny neki. Mit lehet esetleg tenni vele? Válaszát köszönöm!

    • Kedves Piroska! Szerintem toklász fúródott még az ősszel a bőre alá és az sipolyozik.
      Tudok rá küldeni beolvadás segítő szert, amit szájon át kell adni neki. üdvözlettel: dr. molnár

      • Értem. Már kb egy éve ilyen a lába azóta voltunk már sok állatorvosnál gyanakodtak toklászra de nem találtak amikor felvagták ezt a “púpot”.
        Igy is használna az a szer? Válaszát köszönöm!

        • Kedves Piroska! Attól még, hogy a betörőt nem érem tetten, mert elbújt valahol a házban, attól még a hagyott nyomokból következtetek arra hogy ott járt. Azért írtam amit írtam, mert úgy gondolom , hogy toklász okozta bajuk van. üdvözlettel: dr. molnár

  39. Tisztelt Doktor úr!

    Segítségét szeretném kérni. 3 éves, ivaros westie kan kutyusum van, aki csirkére és sajtra allergiás (mikor kiderült az allergia akkor a teljes bélflórája tönkrement) illetve csípőizületi diszpláziája van (mindkét oldali) amire Synoquint szed rendszeresen és Tens kezelést kap.
    Pár hónapja viszont azzal küzdünk, hogy a karmai be- illetve letöredeznek (minden lábujján). Több esetben volt már, hogy durva vérzés és nagy fájdalom következtében tört be egy-egy karma. Egyik karmát le is vették már és elégették. A karomból kaparék mintát vett az állatorvos, melyből megállapította, hogy autoimmun betegsége van és minimális gombásodás. Doxicilynt illetve E-vitamint valamint még egy szert javasoltak.
    Azt szeretném kérdezni, hogy a felírt erős gyógyszer(ek) helyett lehetne-e alkalmazni valamelyik energyvet terméket, ami meg tudná gyógyítani a kutyusom.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel:
    Huszár Mónika

    • Kedves Mónika! A leírt problémákra a Skelevet, Kingvet, Cytovet, Imunovet, Probiovet szerek kombinált adagolását javaslom. Az Imunovetet pedig a letört körmök ecsetelésére is használják. Továbbá táplálás váltást is javaslok a gyógyulás elősegítése céljából.
      üdvözlettel: dr. molnár

  40. Tisztelt Doktor Úr!
    6 éves kandúr macskámnak gyomorsav túltermelődését megállapították az állatorvosok. Emiatt krónikus gégegyulladása van. Sokat eszik és kapkodva, és sokat mosakszik. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen ételekkel kellene etetni, esetleg több száraz tápot, vagy több konzervet adni neki? Fressnapban nem találom speciális eledelt erre a problémára, csak Digestion Select Gold. Az állatorvosunktól csak Quamatel Minit-t kapott a cicám, nem segített neki.
    Remélem tud segíteni. Várom a szíves válaszát. Köszönöm.
    Jázmin

    • Kedves Jázmin! A leírtak és a tapasztalataim alapján nagy a valószínűsége, hogy tévesen diagnosztizálták a cica baját gyomorsav túltengésnek. Ha esetleg hány a cica akkor megmérhetik a hányadék pH-ját az valószinüleg lúgos lesz. Szerintem gyomorsav hiánya van , amire a savcsökkentő hibás választásnak tűnik. A Probiovet, Skelevet, Imunovet és Omegavet szerek sokat segítenek a problémáján. A táplálkozás teljes átállítása fontos lenne. A honlapon a TÁLÁLÁS címen megtalálja az összes leírásomat a követendő étkezésről. Majd jelezze a változások történéseit. üdvözlettel: dr. molnár

  41. Kedves Doktor úr!
    Segítségét szeretném kérni Lucy kuryámmal kapcsolatban. 12 éves beagle kislány. Tavaly emlődaganatot távolítottak el róla és ivartalanították is. Az akkori orvosunk nem sok értelmét látta a daganat szövettani vitsgálatának így erre nem került sor. Idén újabb kicsi csomókat fedeztem fel rajta így elvittem mostmár az onklóiai intézetbe. A vizsgálat megállapította, hogy miómája van high level, ami már a tüdejére is áttétes. Így kemoterápiát kezdtünk. Chlorambucilt és Brexint kap.
    Az álalános állapota egyébként jó, játszik, szaladgál, jó kedvű. Barf szerint étkezik 4 hónapja.
    A gyógyszereket a héten kezdtük el szedni, azóta morog a pocakja és sokat pukizik. Jelenleg Probiotikumot kap és aloe verát a gyomra védelmére, de kersnék neki olyan gyomorvédőt ami hosszútávú kezelés mellett megvédi a bélbolyhait.
    Az Energyvetről már hallottam jókat és érdeklődnék, hogy mit tudna nekünk javasolni? Érdekelne az is, hogy van-e valamilyen alternatív kiegésztő lehetőség a daganatra amit a gyógyszerei mellett tudnánk alkalmazni.
    Iletve az oldalukon olvastam a betegségek leírásánál, hogy a lábon lévő barnás elszineződés utalhat gombás fertőzésre. Neki a mellső mancsocskája a tappancshajlat felsőrészén rozsdabarnás, de eddig nem tudtam, hogy mitől. Fiatalabb korában ez fehér volt. Lehetséges, hogy gombás fertőzése van? Ilyenkor mit érdemes tenni? A BARF miatt gabonát, cukrot és ilyeneket egyáltalán nem eszik.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel:
    Balogh Erika

    • Kedves Erika! Elolvastam leírását. A kemoterápiat én nem alkalmazom. Azok mellett a szereinket szintén csak korlátozottan, mert a gyógynövények egy része jelentős méregtelenítő hatással bír ami a kemoterápiás szerek hatását is csökkenti. Jól gondolják át mert később nehéz lesz már eredményt elerni. A mi szereinket azok a gazdik választják akik úgy döntöttek hogy nem vetik alá kemoterápianak a kutyajukat. Van több betegem is akik kedvezően reagáltak a mi protokollunkra. Amennyiben konzultációt igényel van rá lehetőség, telefonost tud kérni. Üdvözlettel Dr Molnár

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    Köszönöm gyors válaszát! Kérem, hogy az alábbi kérdéseimre még szíveskedjen válaszolni, mert aggódom a kutyusunkért. Az Ön által ajánlott szereket megtaláltam, és meg is rendelem, de amíg megérkezik, addig mit tehetünk?Várhatunk-e még 3 napot, míg újra rendel az állatorvosunk, hogy megvizsgálja a kutyust újra?
    A székletpangás még meddig viselhető el, mérgezést mennyi idő után okoz a kutyusnál ez az állapot? Hogyan indítható el nála székletürítés “otthoni módszerrel”? Ön mit tanácsol: a táplálkozást hogyan kell átalakítani, mit ehet ezentúl?
    Hálás köszönettel várom gyors válaszát. Ürge Sándorné

  43. Üdvözlöm sajnos nekem a kutyám két fekéllyel küzd talált kutya sok gyógyszer diéta ellenére sem javul táptol sajna ha gyógy is nagyon rosszul van nem tudom hova forduljak mit csináljak ki tud segíteni ebben nekem hogy tudnék segíteni neki

    • Kedves Hölgyem! Küldjön képet a fekelyekrol. Mert így nem tudom milyen fekelyekrol van szó. Meg írjon a kutya tartása róla esetleges gyogyszereirol, táplálásrol információt. Üdvözlettel Dr. Molnar

  44. Tisztelt Doktor Úr!

    Két kiskutyámmal kapcsolatban szeretném kérni a segítségét.
    A 4 éves yorkim ( ivartalanított szuka) idegrendszeri problémáinak kezelésére kérnék javaslatot. Utazás során folyton liheg, akármilyen távolságra megyünk. A múltkor Miskolc és észak-borsodi kirándulásunk szinte teljes időtartama alatt lihegett( kerepelt) és semmivel nem lehet ilyenkor megnyugtatni. Nem volt ez mindig így, mert pici korában nyugodtan feküdt( néha aludt is) az autóban. Elképzelhető, h valamilyen trauma érte az autóban, de nem tudom, h mit élhetett meg anno traumaként. Otthoni környezetben is bármilyen kis zaj, zörej esetén ingerülten ugat, illetve, ha mellettem pihen a kanapén és felállok, akkor is ingerülten ugat, mint aki megijedt.
    Ezt az ugatást tanulta el részben a februárban 2.életévét betöltő szintén ivartalanított szuka coton de tulear kutyusunk, aki alapból egy nagyon nyugodt kutyus. Közeledik a szilveszter, és a tavalyi rossz tapasztalatok miatt is írok most Önnek, mert mindkét kutyus nagyon kimerült a folyamatos ugatástól a petárdák és tüzijátékok miatt.
    A coton de tulearnál poratka allergiát diagnosztizáltak tavaly, emiatt többet vakarózik a kelleténél. Szerencsére a szőre nagyon szép, nincsenek sebei, a mellső lábait szokta nyalogatni, illetve az alsó állkapcsa szokott kivakarva lenni egy picit. Ha erre is tudna javasolni valamit, nagyon hálás lennék.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm.

    Üdvözlettel
    Orosz Katalin

    • Kedves Katalin! A szorongás és ingerlékenység tüneteire különösen a petardazasok okozta hatások miatt az Etovet cseppet kezdjek el adni nekik. A Korovet is nagyon hasznos az idegrendszer stabilizálása érdekében és kombinációban adható.
      A viszketésre a Fytovet Skelevet Omegavet kombinációt javaslom de ha nem lenne elég akkor taplalkozas átállítás is szükséges lesz. Üdvözlettel Dr Molnár

  45. Tisztelt Doktor Úr!

    Ma reggelre a kutyám oldalára egy hatalmas „gömb” nőtt.
    Szegény e-miatt járni nehezen tud, valószínűleg nyomhat neki valamit, de viszont nem fáj neki.
    Ez a „gömb” kemény és nem mozog.
    Idős kutyáról van szó. Lehet, hogy daganat? Vagy véröbleny?

    Köszönettel várom válaszát.

    • Kedves Ivett! Sajnos ezt látatlanban tényleg nehéz megállapítani. Ha tegnap még nem volt ott akkor a daganatot kizárhatjuk. A hasi sérv a legvaloszinubb, de a haematoma sem kizart. De verő lény csak veralvadasi zavarok esetén szokott ilyen erős formában elojonni. Mindenképpen kollegahoz vigye el vizsgálatra. Üdvözlettel Dr Molnár

  46. Tisztelt Doktor Úr!
    Köszönöm gyors válaszát!
    Az Ön által leírt szereket milyen adagolásban kellene adni a kutyusnak (ezen a honlapon mind megrendelhető)? A székletpangás még meddig viselhető el, mérgezést mennyi idő után okoz a kutyusnál ez az állapot? Hogyan indítható el nála székletürítés „otthoni módszerrel”? A táplálkozást hogyan kell átalakítani, mit ehet ezentúl?
    Köszönettel várom válaszát. Ürge Sándorné

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    14 éves Palotapincsi kutyusunk, aki eddig még soha nem volt beteg, és a tavaly májusban egy (a szeme fölött lévő) kullancs-eltávoltás kivételével csak évente egyszer, a védőoltások beadásakor volt állatorvosnál, a 2017.november 23-i veszettség elleni valamint fertőző betegségek elleni védőoltások beadását követően minden egyes nap egyre kevesebbet evett (száraz és konzerv tápot kap), december 10-11-én már semmi ételt nem fogadott el. Ekkor megvizsgálta az állatorvosunk, és többféle injekciót adott neki, valamint kitisztította a bűzmirigyet (amiről úgy nyilatkozott, hogy Ő még ilyen zöld színű váladékot nem látott). Dec.13-án -mivel még mindig elutasított minden ételt a kutyus- infúziót kapott az állatorvosnál. Ezt követően lassan javulni kezdett az állapota, kedélye is jobb lett, most már eszik, de még mindig keveset, viszont dec.12-e óta még nem volt széklete, láza nincs, de lázméréskor sír, mert fáj neki. Inni iszik, nem többet és nem kevesebbet a megszokottnál és pisil is rendesen, de úgy látom, mintha székelési ingere nem is lenne. Állatorvosunk szabadságon van, ezért tanácsot kérnék Öntől, hogy mit tegyünk a kutyus állapotának javításáért? Mi lehet a baja, hogyan segíthetnénk rajta?
    Köszönettel várom mielőbbi válaszát. Ürge Sándorné (Bács-Kiskun Megyéből)

    • Kedves Hölgyem! A panaszok hátterében a idült emésztési zavar és epesav illetve epehiany valószínűsíthető.
      A bűzmirigy gyulladas azért alakul ki mert nincs megfelelő belmozgasok így nem tud urulni a mirigy. Ezt a helyzetet a Regavet, Imunovet, Cytovet Probiovet Kingvet kombináció adasaval tudja kezelni és a taplalkozast is gyökeresen át kell alakítani. Üdvözlettel Dr Molnár

Vélemény, hozzászólás?