Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Tiszelt Címzett!!!
    5 -6 hetes spàniel kölyök kutyàm jelenleg szopik. /anyuka 1 et fialt/. Próbàlom kezdeni az etetèsét de sajnos mindent kihány. Próbáltam már tàpot tejbegrízt májkrèmet stb.de sajnos ahogy megeszi pár pillanat múlva ki is hányja. Kb fél perc alatt. Ètvàgya az lenne mert minden ízlik neki de ahogy lenyeli ki is jön. Egyébkènt közèrzetileg jól van… ugrál…jàtszik. Màr nagyon kètsègbe vagyok esve mi lehet a baj. Vàlaszàt előre is köszönöm.

    • Kedves Bernadett! Az ilyen hányás idegrendszeri alapon és fiziológiás nyelőcső szűkületnél fordulhat elő. Próbáljon türelemmel és csak kicsi adag pépes étellel próbálkozni, nagy baj nem lehet belőle, ha jó a kondíciója és szopja az anyját. Később ha nem oldódik akkor egy Etovet cseppes idegrendszeri nyugtató hatású szert lehet megpróbálni az idegi zavar oldásához , de lehet hogy egy kontraszt anyagos röntgen is szóba kerülhet ha nagyobb lesz a kölyök, az esetleges szűkület kizárására. De lehet, hogy csak egykeként nincs szüksége több táplálékra mert úgy teleszopja magát, hogy már nem fér több a gyomrába. üdvözlettel: dr. Molnár

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Az ivartalanított kan, 10 év körüli német juhász keverék kutyámnál (19 kg) nagyjából fél éve vizelet csepegtetési probléma lépett fel. Pihenés, alvás közben jelentkezik, a fekhelyén láthatóak a foltok (tócsák). Sajnos egyre gyakrabban, és pihenésből felkelve még előfordul a csepegés, de ha aktív akkor nem. Propalin szirupot, Ditropan tablettát, Clausticum homeopátiás szert próbáltuk, egyik sem használt.
    Ön milyen készítmények szedését ajánlja és milyen adagolással?
    Köszönöm válaszát!
    V.Dóra

    • Kedves Dóra! Két okot tudunk kezelni a vizeletcsepegéssel kapcsolatban. Az egyik az ivartalanított kutyák hormonhiányos izomgyengesége: Kingvet, Fytovet, Probiovet szerekkel. A másik a gerinc disztrófia okozta beidegzési zavart: Skelevet, Kingvet, Cytovet, Renovet, Probiovet szerekkel. Mindkét esetben voltak már szép gyógyulásaink. üdvözlettel: dr. Molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        A Kingvet, Skelevet és Probiovet szereket vettem meg, és kezdtem el adagolni úgy, ahogyan az a csomagban található tájékoztató szórólapon áll 20kg-ig: kingvet 3x2csepp, skelevet 3×2, probiovet 2×1 kapszula. A honlapon más adagolást találtam, és a készítmények csomagolásán pedig egy harmadik adagolási dózis áll. Ön szerint megfelelő az a dózis, amit most adok neki, vagy változtassak rajta?
        Köszönöm válaszát.
        Üdv: VargaDóra

        • Kedves Dóra! a szerekkel küldött szórólapon és a honlapon az ADAGOLÁS menűpontban leírtak a gyakorlati tapasztalatok alapján lettek megállapítva, azt kövesse kérem. Így jól dozírozza a szereket. Üdvözlettel: dr. Molnár

  3. Kedves Doktor Úr!

    Én a kutyusom miatt írok önnek. Ő egy beagle, szuka, 2 éves kutya. A próblémánk az, hogy pár hónapja megállapították a csirke allergiát. Azóta hypoallergén tápot kap, és a fülét is rendszeresen tisztítom. Nem régiben 2hete voltunk fülvizsgálaton mert a vatta a fülében maradt. Azóta nehezebben engedi a fültisztítást. De megszoktuk oldani. Tegnap mikor a füleit tisztítottam azt láttam, hogy a vatta picit véres volt, mindkétt fülénél. Ma mikor újra megnéztem neki csak az egyik füle volt ilyen picit véres. Az érdekelne, h ez mitől lehet? Megsérthettem volna? Vagy van okom aggódalomra? Mitévő legyek?

    Válaszát köszönöm.

    • Kedves Szabina! Valószinüleg fenn áll a külső hallójárat gyulladása még most is. Az allergiás kutyusok és főleg a lógó fülűek, mint az Önöké gyakran szenvednek hallójárat gyulladásban. Itt a honlapon megtalálja a kezelési lehetőséget természetes anyagokkal. A Cytovet caps. oldatát, Imunovetet, Audivet cseppeket használhat , szájon át pedig a Renovet és a Probiovet szereket alkalmazzák. üdvözlettel: dr. Molnár

  4. Üdvözlöm!
    Van egy kölyök kutyám tacskó beagle keverék kb 6 hónapos tegnap észrevettem a hátán a gerince mellett egy nagyobb csomót kb 2×1 cm egy hete kapott arra a környékre egy oltást és a napokban leesett a kanapéról is lehet belőle komolyabb baja? Csak kedden tudom állatorvoshoz vinni van- e adddig valami amire jobban figyeljek? Kb 7 kilos szaraztapot illetve konzervet kap felvaltva az 1. Emeleten lakunk

    • Kedves Krisztina! nem kizárt, hogy a védőoltásra adott bőr és vagy szöveti reakciót észleli. Vigye vissza a kollégához megmutatni. Ha leugrik a kanapéról az semmi bajt nem okoz egy fiatal kutyánál és nincs összefüggésben a csomóval. üdvözlettel: dr. Molnár

  5. Kedves Doktor úr!

    Van egy 10 éves rottweiler keverék kutyánk, 5 napja este etetés előtt lettünk figyelmesek, hogy nem jön ki a helyéről és olyan „furcsa”. Nem akart enni, furcsán ment, az egyik első lába erőtlennek tűnt, a fejét is mintha furcsán tartotta volna. Másnap kijött az állatorvos, lázmérés, vizsgálat adott neki vitamint stb., azt mondta nincs különösebb gond, nem lett jobban evett, ivott de sokkal kevesebbet mint korábban. Eltelt két nap nem javult, aztán tegnapelőtt egy másik állatorvos is kijött megnézte ugyanazt mondta, nincs láz, vitamint adott neki, illetve mondta, hogy adjunk neki mi is. Ma viszont nem jött ki a helyéről, az első lábai nagyon erőtlenek, enni nem evett, inni sem sokat. A Doktor úrnak elképzelése van mi lehet a gond illetve előfordult-e praxisa során hasonló, ha igen mennyi idő alatt jöhet rendben a kutyus.

    Előre is köszönöm a választ:
    Balázs

    • Kedves Balázs! Ez a tünet nyaki porckorongsérv tünete is lehet. Kérem vigyék el egy Röntgenvizsgálatra hogy igazolják a bajt. A javulás heteket is igénybe vesz még helyes kezelés esetén is. ha meg van a diagnózis írjon és megadom az erre megfelelő természetes terápiát. üdvözlettel: dr. Molnár

  6. Tisztelt Dr Úr!
    5 éves ivartalanított boxer szukám van, és kb 4 hónapja jelentkeztek nála súlyos epilepsziás (GM) rohamok . a kutyát 6 hónaposan ivartalanították, egy éve volt egy Mastocytoma Grade I. es daganata amit eltávolítottak. Két hete készült SPECT/CT, ami kimutatta hogy az agy nagymértékben oxigénhiányos és több epilepszia góc van benne.
    A gyógyszerei amit szed Levetiracetamat Teva 250 mg/ 2szem/nap, Tegretol CR 200mg 2szem/nap, Glycerin 4ml, Nervenflege, és Millgamma Neuro.
    A rohamok válltozóan jelentkeznek, van hogy egy hónapig nincs semmi, de van hogy hetente egy. Az időjárás nagymértékben befolyásolja.
    A kérdésem az lenne hogy mely terméket/termékeket javasolja a DR. Úr kiegészítő kezelésként.
    Tisztelettel,

    Galambosiné Molnár Éva.

  7. Tisztelt Doktor Úr!
    10 hónapos, szuka, törpe tacskómnak az utolsó két cicije nagyon meg van dagadva, lóg neki. Első tüzelése január 2-án kezdődött, de az rendben is zajlott, nem volt különösebb gond vele. Száraz tápot kap, ritkán kap fött ételt. Van mellette egy 4 éves staffordshire terrier is, ő is szuka, de ő ivartalanitott, jól kijönnek egymással. Egyébként egy jó közérzetű, vidám kutyus, amióta velem van, nem volt még beteg. Viszont én aggódom a duzzadt cicik miatt. Köszönöm a válaszát előre is! Üdv:Orsolya

    • Kedves Orsolya! Valószinüleg álvemhes a kutya. Az Audivet cseppel ecsetelje a duzzadt emlőket , szájon át pedig Virovetet adjon neki 3 héten át. A vizet vegye el előlle csak párszor és korlátozott mennyiségben adjon neki vizet és erősen fogja vissza a kapott táplálék mennyiségét és sokat sétáltassa fáradásig lehetőleg. Legközelebbi ivarzás után 2 héttel kezdje el neki adni a Gynevetet kb. 2x 3 héten át, hogy megelőzze az álvemhességet. üdvözlettel: dr. Molnár

  8. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 7 éves befogadott, ivartalanított, cicám. Már másfél éve olyan prüszköléssel orrdugulással, ill orrfolyással járó betegsége van, ami gyógyszeres kezelésre(antibiotikum, szteroid) alábbhagy, de abbahagyás után, újra elöjön. Azt szeretném kérdezni, hogy a Virovet csepp hatásos lehet e erre a betegségre. ( Macska AIDS teszt negatív). A másik, hogy van egy szintén befogadott 9 éves keverék kutyusom, aki folyton nyalja, rágja ,vakarja magát. Lehet, hogy allergiás, de.most már jó ideje hippoallergén szarvashusos tápot(Best choice) és konzervet kap( Happy dog pur konzerv, vadas), de ennek ellenére nem.szünnek a tünetek. Lehet, hogy ez a. Irovet neki is jó lenne?
    Válaszát elöre is köszönöm!
    Tisztelettel: Zsuzsa.

    • Kedves Zsuzsanna! A cicák idült légúti tünetei immungyengeségre vezethetők vissza. A Virovet, Kingvet szerekkel immunerősítést tud végezni az Imunovet szert antibiotikum helyett használhatja. De az alap okok a bélből erednek. Arra a Probiovettel és a Regavettel tud hatni. A Regavetet ne adja egy időben a Virovettel.
      A bőr problémás kutyusnak a honlapon a szerek közt talál egy bőrbetegség csomagot, azt javaslom neki használni, de figyelmesen olvassa el a bőrbetegségek okaival foglalkozó írásomat is , hogy megértse az okokat is. üdvözlettel: dr. Molnár

  9. Tisztelt Doktor Úr !
    Egy olyan kérdéssel fordulnék ön felé hogy az 5 éves labradorom egész nap játszott a másik kutyával a hóban és ebéd után csak így magától behúzta a farkát és furcsán járt , meg próbáltam mozdítani a farkát és vonyítani kezdett ezért bezártam őket , viszont most amikor kimentem megnézni hogy hogy van elkezdte csóválni a farkát és utána rögtön vonyított és újra maga alá húzta a farkát és utána járás közben is vonyít néha meg ha elkezdené csóválni akkor is vonyít . Nem tudom hogy mi tévő legyek .A válaszát előre is köszönöm

    • Kedves Péter! Nem kizárt, hogy megrándult a gerince vagy zúzódott. Ha egy- két nap után nem alakul, akkor vigye el egy tapintásos és vagy Röntgen vizsgálatra. De javaslom, ha meg van a diagnózist kerülje el a szintetikus gyulladáscsökkentő és szteroid szereket, mind injekcióban és szájon át is. Majd írjon és természetes megoldást javaslok rá a diagnózis ismeretében. Üdvözlettel: dr. molnár

  10. Üdvözlöm!
    Van egy fiú cicám(májusban lesz 2éves), még nincs ivartalanitva! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem hajlandó megenni a konzerves, alutasakos kaját, csak szárazat eszik! Eddig megette, de mostanában csak le nyalogatja a szaftot és ennyi, lehet valami baja?

    • Kedves Ági! Ha nagyon kedvetlen akkor a mérgezés valószinű, haladéktalanul vigye el kollégához. Ha hányt és a kedélye nem rossz akkor csak beevett és nem volt elég sava az emésztéshez. Ekkor nem sokára megkönnyebbül a kutya. Üdvözlettel: dr. molnár

  11. Tisztelt Doktor Úr, Szteroidos kezelés ami kb 2 hónapig tartott /prednisolon 5 mg/ a kutya szőre hirtelen elkezdett hullani, és piros foltok jelentek meg a testén. Autoimmun betegségre gyanakodtak, és megemelték a szteroid adagot ami közben több bőrtünet jelentkezett. Most kaparék és szövettani minta gyulladt és demodex atkát mutattak ki . kifavet tablettát és bravectot kaptunk. Mellette a adjuk a vetri dmg-t. Tud-e vamit ajánlani v telefonos konzultáción esetleg . Köszönettel. N. Kriszti

  12. Üdv! 12- éves máltai selyem kutyánk epilepsziás eddig sevenaletta gyógyszert kapott naponta egy felet egy évig tünetmentes volt a doki azt mondta szépen hagyjuk el a gyógyszert… elhagytuk kb. egy hete jelentkezett nála újra olyan formalag hogy séta után ha be jövünk a házba a séta kb. 100- méter a hátat be görbíti a nyakát be húzza a nyelve néha picit kilóg a szájából és kettőt harmat fordul maga körül látszik nincs jól. Majd kimerülten lefekszik. A doktor javaslatára egy új gyógyszert kapott a neve phenoleptil 25- miligrammos azt mondta a doki adjunk egy nap 1- et szeretném meg kérdezni nem sok egy 4- kilós kutyának az 1- úgy írja a gyógyszeren kilónként 2,5 miligramm. Van ennek a gyógyszernek valami karos mellékhatása? Vagy inkább álljunk vissza a sevenalettara? Meg mindig van séta után néha egy kis roham… köszönöm válaszát Ercsei Guido

    • Kedves Guido!
      Nincsen tapasztalatom a nevezett szerrel, így nem tudok tanácsot adni ez ügyben. Én más szereket használok kutyák epilepszia szerű tüneteinek a kezelésére. Üdvözlettel: dr. molnár

  13. Tisztelt doktor úr!

    Az én macskám 1 éves ragdoll ivaros egészséges kandúr.
    Szeretném megkérdezni, hogy Ön tud-e receptet / kémiai fogamzásgátló gyógyszert / kiírni.?
    Szép napot!

    Üdvözlettel Mészáros Kitti

  14. Jóestét azt szeretném kérdezni nekem 2 éves kislány mini yorkim van megsérült a nyáron a gerince egy rossz mozdulattol rögen kimutatta hogy gerinc sérvre hajlamos mert a csigolya között nincs valami jól van szaladgál de magyon féltem mit tudna nekem ajánlani elöre is köszönöm .

    • Kedves Hölgyem! Porckorongsérv megelőzésére elegendő a Skelevet, Kingvet Fytovet, Probiovet szerek kombinációja. Terápiára a Renovet és a Cytovet is javasolt a fenti szerek mellé. Üdvözlettel: dr. molnár

  15. Tisztelt Doktor Úr !
    Patella ficamos kutyusom miatt szeretném a véleményét kérni. 3 éve már megműtötték a bal hátsó lábát, de a jobb lába is nagyon rossz. Azt gondoltuk várunk a következő műtéttel, és mivel öreg nem szeretnénk megint annak a szenvedésnek kitenni amit akkor át kellett élnie. A bal lába sajnos azóta is fájdogál, már csak ezért is elvetjük a műtét gondolatát, hiszen járni is képtelen lenne. Olvastam az oldalon a Skelevet nevű gyógyszerről. Meg is rendeltem és pár napja már kapja is. A kutyus 9 éves, 12-13 kg, tacskó keverék, hosszú lábakkal. Ivartalanított, szuka. Néha fáj a lába, néha meg olyan mint mindig boldogan szaladgál. Ha kapja ezt a gyógyszert, az állapota javulhat ? Vagy egyáltalán érdemes neki adni ezt a készítményt ? Esetleg tudna ajánlani valamit amivel segítségére lehetünk ?
    Köszönöm válaszát előre is !
    Jószai Gabriella

    • Kedves Gabriella! Igen javulhat. Érdemes alkalmazni a következő kombinációt. A Skelevet, Kingvet, Cytovet, Renovet , Probiovet szereket javaslom kombinációban alkalmazni tartósan minimum 3 hónapon át, aztán fenntartó dózisban. Kérem küldjön videót a mostani mozgási állapotáról, hogy figyelemmel kísérhessem én is a változásokat. Üdvözlettel: dr. Molnár

  16. Tisztelt doktor Úr!
    Tanácsot szeretnék kérni van egy kb13 éves kutyám akinél az állatorvos szerint autoimmun betegsége van ,az orra október óta sebes nem gyógyul meg Ő egy fehér színű kutya rózsaszín orral,a bal szemét daganat miatt eltávolították október óta szedi a cytovet,immunovet,probiovet és skelevet termékeket.( 3 hétig szedi utána 1 hét szünetet tartunk) Erre a betegségre lenne-e valamilyen készítmény és szeretném megkérdezni,hogy mennyi ideig lehet folyamatosan szedni ezeket a készítményeket.Köszönöm a válaszát.
    Kovács Adrienne

    • Kedves Adrienne! A szedett készítmények megfelelő választás, de még takarmányozási változtatásokkal is kellene támogatni a gyógyulást. Továbbá a korábbi daganatos betegség miatt az Annovet szert is kezdje el adni a kutyának. Kerüljön el minden vegyszert, idegen anyagot, amit használnak a kutyatartók. Dr. Molnár

  17. Tisztelt Doktor Úr,

    Daganatos kutyám miatt szeretnék segítséget kérni. Bal oldali bűzmirigy környékén , ökölnyi daganat alakult ki.
    A kutyus egy 10,5 éves , bordeauxi-dog, szuka, ivartalanított (2009.04.16.).
    Testtömege 41-42 kg.
    Eukanuba száraz tápot eszik kezdettől fogva,mindig az adott életkorának megfelelőt, kiegészítve emberi táplálékkal . kb. 2/3 táp – 1/3 egyéb( pörkölt, főzelék, leves, csirkebőr, bármilyen maradék, sajtos stangli, egyéb kutya snack ) a legutóbbi emésztési problémák óta – 2018. január – (hányás, hasmenés)a tápot csak rizzsel és párolt csirkemellel keverjük, azóta az emésztési problémák megszűntek. Minden évben megkapta a veszettség elleni és a kombinált (Vanguard Plus 7)
    oltást. Külső élősködők ellen Frontline Combo cseppeket és/vagy Kiltix nyakörvet alkalmazunk.
    3 éves kora óta szedi az Immonovet-et , napi 2×1 db, illetve az utóbbi pár évben kúraszerűen , évente 1x-2x Biogenics Vitality-t.
    A kórtörténete:
    2007.07.03.-án született
    2009.04.16. – ivartalanítás
    2009.04.16.- bűzmirigy elkezdett begyulladni, gyógyszeres öblítés
    2009.07.21. mindkét szemhéj plasztikázva, ismételten bűzmirigy gyógyszeres öblítése
    2010.06.15. bűzmirigy eltávolítása bal oldalon
    2010.07.13. bűzmirigy eltávolítása jobb oldalon
    2010.03.28. jobb oldalon a műtét után nem gyógyult be a seb. Citológia: Faggyúmirigy adenoma gyanú (Vajdovich Péter)
    2011.04.04. Jobb oldalon a bűzmirigy műtét helyén újra fel kellett nyitni, mert nem gyógyult, mindig begyulladt
    2011.04.04. Vajdovich Péter citológia: adenoracinoma
    2011.04.06. Állatorovosi Egyetem -Dr. Németh Tibor : szövettan- Neoplasma perianalis, Phlegmone, Lelet: Infiltrativ
    lipoma itt végül a műtét elmaradt, alternatív gyógymodokkal (reiki, Bioptron lámpa) ill. szerencsével a
    duzzanat elmúlt, kontroll során a duzzanat nem volt tapintható
    2013.01.16. Bal hátsó lábon megjelent csomó, duzzanat – Citológia: Vajdovich Péter- faggyúmirigy
    hyperplasia,kornifikáló epitheliomával
    Ez a csomó azóta is ott van, nem nő, nem okoz problémát
    2013.01.31. Emésztési problémák, hányás.. Érdi Állatkórházban kezelve
    2015.05.28. Has alatt is megjelent egy duzzanat – Citológia :Vajdovich Péter – Lipoma (nem infiltratív)
    2016.09.18. Bal hátsó lábon levő duzzanat kifakadt- Érdi Állatkórházban kezelve – újabb citológia: Vajdovich Péter –
    Coliform baktériumokkal szennyezett mirigytartalom
    2018.01.27. Bal hátsó popsiján ( még 2017. februárban megjelent csomó, ami eddig nem nőtt,és azt gondoltuk,hogy az
    csak egy zsírcsomó ) levő csomó elkezdett nőni, Juhász Tamás Kisállatrendelő: adenocarcinoma, adenoma
    (citológia, szövettan nem volt) továbbá emésztési problémák, hányás, hasmenés….
    2018.01.31. Lőrinci Állatorvosi Rendelő- Dr. Szentpéteri Tímea sebészi konzultációt javasolt
    2018.02.12. Golden Vet Rendelő , Érd – Dr. Balogh Éva: A kutya jó általános állapotban van, tiszta szívhangok, normális
    légzési hangok. Hasüregben rezisztancia nem tapasztalható. Kezelés : DCA 1gr 5 napig, 2 nap szünet majd
    ismét, Wei Qi Booster 2×4 gr, – daganat eltávolításával kapcsolatban konzultáció javasolt Dr. Németh Tibor –
    Állatorvosi Egyetem:
    2018.02.28. Golden Vet Rendelő , Érd – Dr. Balogh Éva:- daganat mérete nem csökkent , talán nem is nőtt
    DCA és Wei Qi Booster helyett Stasis breaker – 2×3-4 gr
    2018.03.12. Állatorvosi Egyetem – Dr. Németh Tibor: Jó általános állapot, keringés, légzés rendben.A bal oldali
    bűzmirigynek megfelelően , ökölnyi, tömött, dudorzatos szövet szaporulat, amely a záróizmot is magába
    foglalja – Diagnózis: Neoplasma perianalis, műtét kockázatos, nem biztos, hogy be tudja fejezni ,
    előfordulhat műtét közbeni euthanasia
    Fentiek miatt a műtétet nem kockáztatjuk. A DCA, Wei Qi Booster , Stasis breaker egyelőre nem hozott változást. Stasis breaker-t jelenleg is szedi a kutya, és kb. 1 hónapja 1000 mg C-vitamint is valamint 1,5 hónapja az Immunovetből emelt adagot ( napi 2×3)
    A kérdésem az, hogy tudna-e javasolni hatékonyabb szereket a daganat csökkentésére és ha igen akkor ezek együttesen szedhetőek-e a jelenleg alkalmazottakkal vagy azokat abba kell-e hagyni?
    A kutya egyébként jó étvágyú, élénk, játszik, jókedvű.
    Várom válaszát, köszönettel: Szemeti Szilvia

    • Kedves Henrietta! Ennyi tünetből távolról semmit sem tudok diagnosztizálni. Vigye el kollégához a kutyust és ha meg van a diagnózist akkor jelezze és szelíd gyógymódot fogok javasolni. üdvözlettel: dr. Molnár

  18. Kedves van egy 10 hónapos cicám, aki tegnap reggel sajnos kiesett az ablakon a 7. emeletről. Azonnal lábra állt mire kinéztem utánna már nem is láttam csak hallottam hogy nyavog. Lerohantam és felhoztam. Külsőleg az ijedtségen kívül semmi nem látszott rajta. Azonnal elvittem orvoshoz ahol megvizsgálták. De ez a vizsgálat arról szólt hogy megnyomkodták mindenhol, kapott sokktalanító,verzescsillapító, hanyingercsillapito és még valamilyen injekciót. Ezen kívül infúzión keresztül folyadékot. Azt mondták ma vigyem vissza kontrollra. A cicám állapota nem javult. Semmit nem eszik,nem iszik. Csak fekszik. Nem engedi hogy simogassuk. Tegnap egyszer hányt délután és mègegyszer éjszaka. Nem volt véres. Ma vissza vittem ismét csak megnyomkodták és adtak neki egy erős fájdalom csillapitot. Sajnos az állapota mèg mindig nem javult. Délután már picit örültem mert oda bújt hozzám és dorombolt,aztán pedig enni kert. Pár falatot evett,tényleg nem sokat. Azóta többször hányt,megint csak fekszik és nem engedi hogy simizzuk. Estére fehér habos folyékony valamit hányt. Nem csináltak neki rontgent sem és én nem vagyok orvos de kicsit bosszant hogy csak megnyomkodták és eldöntötték hogy nincs komoly baj. Lehetséges hogy túléli? Tényleg meg lehet így mondani röntgen nélkül hogy mekkora a baj? Picit sántít és eléggé össze van menve szegény ??? vigyem át másik orvoshoz? Ön mit javasolna? Előre is köszönöm válaszát. Nagyon szeretem ezt a cicát, bármit megtennék érte,kérem őszintén mondja meg hogy lehet e komoly baja. Mert szerintem csak így megnyomkodni mindenét úgy hogy a 7.rol zuhant le nem hiszem hogy röntgen nélkül kiderülhet a baj! Nagyon szépen köszönöm válaszát!
    Üdv. Zsuzsa

    • Kedves Zsuzsanna! Egy gyakorlott kolléga vizsgálattal is meg tudja állapítani, hogy van e életveszélyes sérülés, persze a csontelváltozás gyanújakor egy Röntgen is indokolt. Tehát nem feltétlenül helytelen a vizsgálat, de biztos ami biztos mutassa meg más kollégának is. Több szem többet lát alapon.
      üdvözlettel: dr. Molnár

  19. Tisztelt Doktor Úr!
    2 és fél hete szombaton vettünk egy perzsa kiscicát, 8 hetesen. Hétfőn vittük is az orvoshoz, minden rendben volt és megkapta az első kombinált oltást. 2-3 nap múlva vettem észre hogy néha hangosan veszi a levegőt, olyan szuszogósan. Ez egyre sűrűsödött. Tegnap mentünk újra az orvoshoz, megvizsgálta és a légcsövéből hallja a hangot. Semmi egyéb tünet nincs, fejlődik nő rendesen. Ezért csak figyelni kell és megkapta az ismétlő oltást is. Az orvosunk szerint valami port szippant be a ház eldugott zugaiban. Ez se kizárt. De amikor hoztuk, és az első orvoslátogatáskor elég hideg volt, csak 1-2 percet volt kint, de nem lehet hogy megfázott? ( nincs más tünet csak a hangos, légzés, néha picit sípol is) Vagy esetleg az oltás mellékhatás nem lehet? Ezek a védőoltások olyanok mint az embernél, hogy a legyengített vírus van benne? A légcső betegségei egyébként gyógyszeresen gyógyíthatóak? Lehet hogy túlaggódom a dolgot….
    Köszönöm a válaszát!
    Üdv. Zsuzsa

  20. Kedves Doktor Ur,

    11 éves kan vizsla kutyánk jobb lábában a tappancs,lábfej körüli részen a röntgen fibrosarcomát mutatott.A kutya erre a lábára csak nagyon ritkán áll rá,meg is van dagadva.Ön mely Energy Vet termékeket javasolja ilyen probléma esetén?Szeretnénk,ha a kutyus még velünk lenne,az állatorvosunk által javasolt amputáciot viszont nem szeretnénk.Egyébként eszik,iszik,élénk,futkos,a korához és az állapotához képest jól van.Megtisztelö válaszát elöre is köszönöm.Varga Krisztián

  21. Tisztelt Doktor úr!

    Cukorbeteg cicánk miatt szeretnénk a tanácsát, véleményét kérni. 9 éves, lakásban tartott, ivartalanított nőstény házi cicánk fél éve lett cukorbeteg. Akkor mért vércukorértékei 21-23 volt. Azóta Royal Canin diabetikus tápot kap napi kétszer és kétszer caninsulint. Sajnos legnagyobb igyekezetünk ellenére és a diéta szigorú betartása mellett sem tudunk igazi eredményt elérni a vércukorértékek beállításánál: amelyek sajnos nagyon ingadozóak. Az értékek nagyon tág keretek között mozognak aminek nem értjük az okát. Az etetések mindig ugyanabban az időpontban történnek, ugyanabban a mennyiségben, majd ezt követi az insulin beadása. Minden nap mérünk vércukrot legalább egyszer de van hogy kétszer is. A vízfogyasztását is napi szinten mérjük. Ami 150-200 ml között mozog átlagosan 24 óra alatt. Láthatólag jól érzi magát ami viszont nagyon aggaszt minket hogy fogyni kezdett. Labor most készült ami szintén igazolta a magas vércukorszinteket. Fruktózamin: 649
    Nagyon szeretjük a cicát, szeretnénk a maximumot megtenni érte. Állatorvosunk nem tud már mit hozzátenni jelen állapotához. Ezért szeretnénk kérdésünkre választ kapni, mit tehetnénk még, hogy javuljon a helyzet. Válaszát köszönjök és várjuk. Annyit még fontosnak tartanék elmondani hogy a cica súlya 4 kgról indult. Az állatorvos kezdetben kétszer 20 g tápra állította be, ami mellett mindig éhes volt, melyet egészen idáig kapott. Kezdő inzulinja kétszer egy egység volt amit többször is apránként emelni kellett. Most az utóbbi pár hétben a magas vércukorértékekkel párhuzamosan indult meg a fogyás, jelenleg 3, 70 kg. A mostani inzulin 2 szer 2 egység a táp kétszer 27 g ra lett emelve. Ami számunkra érthetetlen hogy az esti értékek nagyon alacsonyra esnek- 3,5 – 4,1- 4,5.
    A reggeli értékek pedig mindig magasak. 13,6- 15,3- 16,7. Mióta emeltük két egységre az inzulint, ezeket az inzulin beadását követően 5 óra múlva mértük. Összességében elmondható a féléves időszakra visszatekintve, hogy mindvégig szélsőséges értékek voltak jellemzőek. 10 alatti értékeket csak ritkán tudtunk mérni. A mérések 6tól 18ig szóródtak. Sajnos sokszor 13 felettiek.

    Köszönettel:
    Lovász Nikoletta

      • Kedves Doktor úr!

        Köszönjük, hogy válaszolt!
        A cica semmi mást nem kap mint naponta kétszer 27 gramm Royal Canin cukorbeteg diétás tápot. A táp összetevőire tetszik gondolni?
        Analitikai összetétele: nyersfehérje 46%, nyersolajok-zsírok: 12 %, nyershamu: 6,2%, nyersrost: 3,6%, keményítő: 18,8%, esszenciális zsírsavak: 3,18% összes cukortatralom: 1,8%

        • Kedves Nikoletta! Igen. Erre gondoltam. Tapasztalataim szerint a cukorbeteg cicáknak a táplálása másképpen néz ki mint amit most ad. A szénhidrátokat teljesen megvonom éa csak nyers roppantott csontos húst esznek naponta 5 alkalommal, egyszerre csak keveset! A rostot a Probiovet emelt adagjával pótolom és a taurint és b vitaminokat nyers vagy csak kissé hőnek kitett formában / abálva/ marhamájat kap heti 2-3 x. A kezelés Gynevet csepp 1 csepp 1 ml vízben hígítva 3 részre elosztva, Fytovet 3×1 csepp, Etovet 1 csepp 1 ml vízben hígítva 3 részre elosztva, Skelevet 3×1 caps. Annovet 3×1 csepp. dr. Molnár

  22. 15 kg-os 1 éves könyök dp-vel műtött kutya 2×3 Skelvetet kap. Ez jó így? 3 hét után szünetet javasolnak,utána hogy szedje? Ellenmondásosak a leírások! Várom válaszát! Köszönettel: M.Melinda

    • Kedves Melinda! Az adag az első 3 hétben megfelelő azután 2×2 elegendő. + hét után 3 nap szünet aztán folytassák még 2×3 hétig a megadott dózissal. Aztán fenntartásra 2×1 caps elég lesz. Üdvözlettel: dr. molnár

  23. 3 éves amstaf ivaros szuka 25.1kg fülgyulladása van ma kaptt 2 szurit holnaptól augmentin375mg ot kell adnom 2x1et
    A kutyust rázza a hideg remeg közben forró a füle valószìnű làzas mit adhatok neki lázcsillapítóként??

    • Kedves Krisztina! A szintetikus lázcsillapítók érhetők el, de azoknak olyan mellékhatási lehetnek, ami miatt nem javaslom az adagolásukat. Nem hinném azonban , hogy lázas, helyileg a gyulladt fül okozza a fájdalmat és a hidegrázást. De mérje meg a végbelében a hőmérsékletét. Ha 39 alatti akkor nem lázas.
      Az antibiotikum pedig pár óra alatt hatni fog és csökken a gyulladás, sajnos csak ideiglenesen. A kezelésére a Cytovet caps-ból készített oldattal való öblítéseket és az Imunovet cseppet a hallójáratba cseppentve 5 napon át majd a kedvező állapot fenntartására AUDIVET FÜLCSEPPET JAVASLOK ALKALMAZNI. HA IDÜLT A BAJ, AKKOR SZISZTÉMÁS SZÁJON ÁT TÖRTÉNŐ KEZELÉST IS JAVASLOK A RENOVET csepp, PROBIOVET caps. szedésével. Üdvözlettel: dr. molnár

  24. Tisztelt Doktor úr!
    2 éves Border Collie ivartalanított kan kutyám állandó viszketés illetve bűzmirigy gyulladás miatt vittük orvoshoz. Ezek a tünetek már 8 hónapos kora óta fennállnak, hol a füle gyullad be, hol a bűzmirigye telítődik, de ilyen rossz állapotban még sose volt. Ráadásul az utóbbi időkben a kutya eléggé enervált, olyan mintha depressziós lenne. Az állatorvos szerint allergia okozza, ezért ételallergia-tesztet csinált. Az eredmény őt igazolta, mindenféle húsra allergiás amire elvégezték a tesztet, illetve gabonafélékre is, kivéve rizs, kukorica. Fél éve nyers étrenden volt a kutya, a csirke kivételével kapott marhát, kacsát, libát, birkát, szarvast, halat, pulykát.
    Tisztában vagyok vele, hogy ennyi mindenre nem lehet allergiás, ez most egy túlzott reakció, ezért lóhúsból és burgonyából álló tápot fogunk neki kipróbálni (Exlusion). Lóra is mutatott allergiát, de lóhúst még nem evett sose, ezért gondoltam ezzel elindulni. Az állatorvos egyébként tojásból és rizsből álló tápot javasolt, mert a tojásfehérjére nem mutatott allergiát.
    Kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám elősegíteni a gyógyulását, illetve Ön mit ajánlana a problémánkra.

    Üdvözlettel:

    Éva

        • Kedves Éva! Szükséges lenne egy vbőrkaprék és bőrtampon minta tenyésztéses vizsgálatára, hogy tovább tudjunk lépni. Javaslom a budaörsi Vetlabort, ott le is veszik szakértő módon a mintát. Ki kell zárnunk vagy megerősítenünk az élesztőgomba szisztémás elszaporodását, mivel erős a gyanúm, hogy ez váltja ki a mostani tüneteket. Perszer a bakteriológiai lelet is elkészül a tenyésztéssel. Ha kéri küldök kérő lapot. üdvözlettel: dr. molnár

  25. T doktor úr.
    A nyuszim izomsorvadásban szenved. Kiskorában emésztésleállása volt, a mixos oltástól kijött rajta a betegség,és a tüdejére is kapott antibiotikumot, ennek következtében kialakult nála az izomsorvadás. Milyen gyógymód létezik még. Kap napi kálciumot 2ml, vitaminokat, 3 naponta szteroidiot, valamint 3 naponta b vitamin injekciót, Naponta maszírozom egy órát a teljes nyulat. Szeretném megkérdezni van –e még valami tanácsa hogy talpra állítsam a nyuszimat? Most egy éves. Válaszát várom
    Email címem: feherbagoly1974@freemail.hu , Köszönettel: Molnár krisztina

  26. Tisztelt Doktor úr!
    Vizslám 5 hónapos és alkalmanként fehéres átlátszó habosat öklendezik fel. Ez nem minden napos de időnként előfordul.Általában akkor amikor fekszik tehát reggel 5 órai órában,olyankor lejön az ágyáról és keresi a helyet ahova hányhat.Nem sok mennyiség de azért már kissé aggasztó. A füvet eszi.Étvágya nagyon jó és iszik is. Mi lehet a probléma?Gyomrával? Vagy valami vírus? Tanácstalan vagyok,kérem válaszát.

    • Kedves Katalin! A gyomoremésztés problémája áll fenn. Ezt sokszor tévesen savtúltengésnek diagnosztizálják és savlekötőket kap rá a kutya. Azonban ez csak még mélyebbre tolja a problémát, mert ezek a kutyák zömével relatív savhiányosak.
      Erről úgy tud meggyőződni ha a kora reggel felöklendezett nyálka kémhatását megméri. Ehhez alkalmas pH mérő csíkot itt az oldalon is tud rendelni. Ha meg van akkor írjon újra és elmondom a továbbiakat. Üdvözlettel: dr. Molnár

  27. Tisztelt Doktor Ur!
    Ismet kerdezni szeretnek. A gerincserves malamut keverek kutyank hetek ota szedi az On altal ajanlott termekeket (Skelevet, Cytovet, Kingvet, Probiovet) Eloszor az emelt dozisu adagolas miatt nagyon legyengult, aztan ahogyan On javasolta par napig elhagytuk a szereket es fokozatosan emeltuk vissza, figyelembe veve az energiaszintjet. Az utobbi napokban annyira jol lett, hogy kb. 2 heti fekves utan ismet bele tudtuk tenni a kutyakocsiba, amit eloszor ugyesen es jo kedvuen hasznalt is. A masodik setanal azonban mar nagyon gyenge volt, ami ertheto is, hiszen ido kell amig a kondicioja is helyre all. Viszont ami aggaszto, hogy miota ujra mozgott, bagyadt es gyenge amihez 39,3 es 39,9 Cfok kozotti hoemelkedes is tarsul. Most ismet elhagytuk a szereket, hiszen 3 het utan a leiras 1 het szunetet ir. Kerdesem, hogy van-e On altal valoszinusitheto magyarazat a hoemelkedesre, illetve az ismetelt allapot romlasnak, esetleg a az idojaras valtozas okozhatta-e? Holnap jon ki Hozza az orvos, szeretnenk kizarni a sok fekves miatti tudogyulladas es a sziv problema lehetoseget. Ha az orvos ugy iteli meg, hogy az allapota antibiotikum vagy egyeb gyogyszer hasznalatat teszi szuksegesse ez mennyiben befolyasolja a mar folyamatban levo egyeb kezelest? A Kingvet-et meg adjuk mert azt olvastam, hogy tudogyulladas eseten is hatasos, de ha nem ez okozza a hoemelkedest es bagyadtsagot, akkor azt is felfuggesztenenk egy hetre. On mit javasol, mit tegyunk ha az allapota gyogyszeres kezelest igenyelne? Valaszat koszonom, Udvozlettel: Tarnok Krisztina

    • Kedves Krisztina! A leírt láz nem utal tüdőgyulladásra, de lehet egy felső légúti gyulladás ettől még. A kutyus mozgásáról, állapotáról küldjön egy videót, hogy lássam. A Kingvetet adja a szünetben is, mert segít a lázas és az izomlázas állapotban is. Lehet azonban hogy csak egyszerre túl sokat mozgott. Nem terhelném vegyi anyagokkal, de azért mutassák meg a kollégának, hogy rendben van e tüdő és a szív. Amikor letelik a szünet( 3 nap kihagyás teljesen elég) akkor óvatosan emeljék vissza a dózisokat a befejezéskor adott szintre és akkor a Kingvetet ki tudják hagyni majd 3 napra. Üdvözlettel: dr. Molnár

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    2 cicám van; egyikük 3 éve regisztrált krónikus vesebeteg (sajnos már cisztákkal, de kezdeti stádiumban, jelenleg 180-as kreatinin szinttel (minden más rendben), vesediétával), a másiknak húgyúti problémái vannak. Őt tavaly nyáron meg kellett műteni, mert nem segített a konzervatív terápia (struvit és oxalátkristályok is voltak, jelenleg eszerint diéta), utána sokáig küzdöttünk a baktériumok kiirtásával, mely egy több hetes antibiotikum kúra volt. A 2 hét kórházi kezelés után alig maradt érzékeny néhány hatóanyagra, emiatt félő, ha ezek is elvesznek, nincs mivel tovább kezelni. Sajnos, mivel az ott lent egy nyitott rész már neki, a 4 hónapos kontroll visszafertőzést igazolt. Most ismét antibiotikum kúra előtt állunk, tenyésztés eredményét várjuk. Lehetőséget keresek, hogy a folyamatos visszafertőzést elkerülhessük, illetve a másik cicámnak is, hogy a cisztásodást leállítsuk, ha már visszafordítani nem lehet, veseműködését minél tovább a megfelelő szinten tarthassuk.
    Abban kérem a segítségét, mi vagy mik azok szerek, amik jók lehetnek nekik, illetve van-e szükség ez(ek) mellett vetri dmg alkalmazására, illetve mehetnek-e párhuzamosan? (A termékeket átnézve én az imunovet használatában gondolkom.)
    Segítségét előre is köszönöm!
    K. Melinda

    • Kedves Melinda! Sajnos a veseelégtelenség rosszabbodását csak szigorú diétával és szelíd kezelésekkel lehet elérni tapasztalataim szerint. Az Imunovet 3×1 csepp- Regavet 1 csepp 1 ml vízbe és ezt elosztani 3 részre/nap – Probiovet 3x 1/3 caps kombinációt adja egy hónapig. Aztán a Regavetet váltsa le Renovetre. Ekkor elkezdheti a Cytovetet is de csak 3×1/6 caps. dózissal. A takarmányozását napi 5-6x adott kis adag nyers hússal végezze és adjon hozzá 3x fél caps. Skelevetet és nyers marha máj is menjen heti 3x. DE mindig csak egy keveset adjon mindenből. Ha ezt megszegi kedvetlen lesz és hányhat és nem biztos, hogy felépül a cicus. Üdvözlettel: dr. Molnár

  29. Tisztelt Doktor Úr!

    2 éves nőstény, hosszúszőrű tengerimalacomnál tavaly nyáron erős szőrhullás, vakarózás és véres sebek jelentek meg nyak- illetve csípőtájékon mindkét oldalon, keservesen uízott vakarózás közben.

    Az állatorvos végzett bőrkaparék-vizsgálatot illetve röntgenfelvétel is készült, de kizárólag staphylococcus baktériumot találtak. Nem cukorbeteg a malacka.

    SH Rodemectyn-nel, Ivermectin-injekcióval, gyulladáscsökkentő- és szteroidtablettával, Nizoral-samponnal lett kezelve, a tünetek elmúltak.

    Októberben azonban újra visszatértek, viszont a fenti kezelések egyike sem használ.

    Mi lehet az ok? Esetleg valamilyen belső szervi baj, vagy allergia egy zöldségre/gyümölcsre?

    Egyébként eszik, iszik, jó a kedve.

    Nagyon köszönöm válaszát!

    Tisztelettel: Judit

    • Kedves Judit! Az eredeti ok lehetett vegyszer érzékenység, amit bélflóra probléma követett, aztán az immunrendszer gyengülése és a tünetek jöttek amit tapasztalt. Az eddig végzett kezelések nem valami barátságosak egy malacnak… A mostani állapot annak is köszönhető. A Skelevet, Probiovet, Regavet, Fytovet kombináció fog segíteni. Továbbá vigyázzon a zöldségek eredetével. üdvözlettel: dr. Molnár

  30. Kedves Dr Úr !
    Kérdésem az lenne , a kutyámnak most hasnyálmirigy gyulladása van , utána milyen készítményt kaphatna ami valami védő , vagy megelőző .
    (bocsánat rossz topicba írtam először )

  31. Tisztelt Doktor Úr! Rozi nevű 8 éves tacskónknál tegnap 2-3 tüdődaganatot (3-5 cm-es) állapítottak meg és a lábain masszív csonthártya reakciót (hypertrophiás osteropathia, acropachia). Az Állatorvostudományi Egyetemen ajánlották a Cytovetet és most rendeltem mellé Annovetet és Probiovetet is. Rozi sajnos mozogni nem tud, hónapok óta fekszik, csak addig van lábon, míg a dolgát elvégzi. A megrendelt szereket hogyan adjam neki? Lehet-e egyszerre vagy inkább egymás után? Köszönöm a segítségét! Horváth Mónika

    • Kedves Mónika! Az Annovet 3x 3 csepp dózisban ( alap adagolás(3×2) menjen fél órával az evés előtt. Aztán az étellel a Probiovet 2x fél caps. Még a Kingvet 3×1 csepp adagban és a Skelevet 3x 1 caps menjen neki. 3 hét Annovet után váltson az Annnovetről Cytovetre, a töbi szert adja folyamatosan. 3 hét adás után csak 3 nap szünetet tartson. Üdvözlettel: dr. Molnar

  32. Jó napot!

    Van egy 14-15 éves vörösfülő ékszerteknősöm.
    Minden héten egyszer kap apróhalat, illetve 1 királyrák farkat a mélyhűtőből. Hét közben imád csigatojást, szőlőt, epret, görögdinnyét, jégsalátát ropogtatni.
    Téli álmot bár nem alszik, de telente mindig többet alszik, ez észrevehető. Az utóbbi időben, mióta bejött az a nagy hideg még lassabb lett, többet alszik, ezzel nincs is gond, most már kezd ébredezni, de pár hete nem nagyon akar enni. Mármint, a rákfarok az lemegy neki, de az apróhalat, amit már évek óta kap, csak megszagolja, némelyiket megrágcsálja, de kiköpi, nem kell neki. Most már a salátát illetve a szőlőt is csak megharapja, de kiköpi.
    Kezdek aggódni, mi lehet vele. Egyébként semmi más tünetet nem mutat. Talán annyit látok, hogy picit mintha dagi lenne, de nem öklendezik, hogy zavarná bármi is. Úszkál, sétálgat, mikor kivesszük, alszik.. csak nem nagyon eszik.
    Tudom, hogy sokáig kibírják étel nélkül, és nem éhezik, mert a rákfarkat megette most csütörtökön is, de hosszú távon aggódom. 🙁
    Köszönöm a segítséget!

    • Kedves Ivett! Semmi gond nincs, ha nem úgy eszik a teknős ahogy Ön várja. Heti 1 alkalommal adjon neki enni és nem lesz semmi gond. Adjon neki hetente Skelevet caps-t, úgy hogy kinyomja a halra a tartalmát, sok hasznos vitaminnal fog gazdagodni.
      üdvözlettel: Dr. Molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr! Válaszát megkaptam, köszönöm. De lenne szíves tanácsot adni, milyen sorrendben, vagy egyszerre adjam a kutyámnak a három készítményt, és hogy adjam neki azokat, napi 2, illetve 3 alkalommal, ha csak egyszer eszik naponta, és csak akkor vesz magához folyadékot is (a levest, amit ilyenkor adok neki), vizet szinte csak meleg időben iszik. Válaszát előre is köszönöm.

  34. Tisztelt Doktor Úr!

    A 10 és fél éves ivartalanított szuka kutyámnak keresek megfelelő készítményt. (az ivartalanítás dátumát nem tudom, 7 hónaposan már így fogadtam örökbe)

    A 2018. március 02-ai vizsgálatkor mért eredmények a következők FRU 77, ALT 384, AST 204, ALP 180, GLU 3.33, GGT 23, AMY 942, k 2.72, ALT/AST 1.9.
    A kutya reggel és este kap 1/4 C vitamint és 1 Panangint valamint a száraz tápjára teszek máriatövismag olajat. A száraz táp Royal Canin Hepatic májvédő táp.
    Fenti eredményre az állatorvos Hepa pet, Epato vagy Silegon tablettát javasolt még a fentiek mellé. A tablettát kiváltandó jutottak eszembe az Energyvet termékek és kezdtem a honlapon keresgélni.

    A májproblémákon kívül a kutyusomnak néha vannak ideges időszakai. A kiváltó okot nem tudjuk meghatározni. Ilyenkor liheg, járkál, bútorokat lökdös. Van, amikor hamar le tudjuk nyugtatni, de volt már, hogy ez a helyzet egészen elfajult, az állat még erősebb remegett, és ugatott is. Ezek az esetek estefelé szoktak jelentkezni.

    Szóval nézegetem erre a problémára is készítményt, és nem tudtam eldönteni, hogy melyik lenne a megfelelő. A Reganet-re láttam, hogy epehólyag korlátozott működése esetén nem jó (neki meg epepangása van) a Cytovet-et májgyulladásra a Fytovet-et meg nyomelem pótlásra gondoltam és úgy láttam, hogy idegrendszeri problémákra is jó.

    Esetleg ezek a készítmények alkalmazhatók az említett Hepa pet, Epato, vagy Silegon tabletták kiváltására vagy kombinált alkalmazására?

    Segítségét megköszönve.
    Üdvözlettel:
    Németh Erzsébet

    • Kedves Erzsébet! Jól válogatott. A Regavetet feltétlen javaslom, de a 3x 1 csepp/ 10 ttkg normál dózist csak napi 1x adja be egy hétig aztán ha nincs semmilyen látható reakció akkor nyugodtan két lépcsőben emelheti a normál dózisra. A Cytovet is mehet de ugyanígy óvatosan emelve a dózist. Továbbá egyszerre csak egy szert vezessen be. A Regavetet adja először és ha az már megy akkor kezdje el az elsőn nem változtatva adni neki a Cytovetet is. Továbbá a Probiovetet és a Fytovetet is használja neki. Ezekkel semmilyen megkötés sincs. Mehetnek együtt a már használt készítményekkel. Üdvözlettel: Dr. Molnár

  35. Tisztelt Doktor Úr/Nő!

    1,5 éves kutyám bélsarából a minap nagy mennyiségben Toxacara Canis féregpetét tenyésztettek ki.
    Rendszeresen, sőt 3 hónapnál többször is féreghajtom a kutyám. LEgutóbb egy hete kapott Drontal+ tablettát, de szinte biztos vagyok benne, hogy hónapok óta férges, csak valamiért a gyógyszer nem hajtotta ki. Most milprazont kapott, viszont ha nem hatásos ez sem, akkor létezik ennél erősebb dózisú készítmény is, ami BIZTOSAN megöli az élősködőket?
    A másik kérdésem, amire eddig csak annyi választ kaptam, hogy rendszeresen ügyeljek a környezete tisztítására, az az, hogy mégis hogy előzzem meg az újrafertőződést?
    A lakást A-Z-ig fertőtlenítettem, domestosoztam, ecettel is átmostam, a kutya cuccait 95fokon kimostam. De valahol azt olvastam, hogy ezeket a petéket még a domestos se öli meg, de akkor mégis mi?
    Valamint van a kutyának egy kinti kennele, ahova általában üríteni is szokott. Ez kb 15 nm, földes terület. Biztos, hogy nyomokban található benne ürülék, amit vagy az eső mosott el, vagy nem sikerült 100%osan felszedni utána az ürüléket. (megjegyzem minden nap többször felszedem, de biztos nem vagyok tökéletes) Ezt mégis hogy sterilizáljam?

    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Barbara! Az orsóférgeket az említett féreghajtó maradéktalanul kiírtja a kutya beléből, de a már kiürített peték visszafertőzik a kutyát időröl időre. Javaslatom, hogy a kutya immunrendszerét és emésztését kellene javítani olyan formán, hogy ne érezzék jól magukat a férgek. Erre az Annovet 2×3 hetes kúráját köztük 10 nap szünetet tartva és a Regavet és Probiovet folyamatos adagolását javaslom 3 hét adás után 3 napra megszakítva a kezelést. A környezet fertőtlenítésére mindent megtett. A homokos rész felső 10 cm-es résznek javaslom a cseréjét, mivel azt nem tudja fertőtleníteni megfelelően. Üdvözlettel: Dr. Molnár

  36. Tisztelt Dokor Úr!
    Van egy 2 éves palotapincsi kutyám. Ma hajnal 3 óra fele a kutya véreset székelt. Nem ment a hasa normális állagú volt egy kevés lágyabb állaggal. A lágyabb állagban volt nem tűz piros inkább sötét piros vér kicsit nyálkás. A normális széklet viszont tele volt kutyaszőrrel illetve hajszállal. Azóta hasonlót nem produkált csak pisilt. Nagyon aggódok érte de párom délután ér haza addig nem tudom vinni sehova. Viselkedése jó, a megszokott módón viselkedik. Játszik, bújik, csóválja a farkát. Étvágya lenne mert kereste a tálját de azt elvettem előle. Mitől lehetett ez?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Eszter! Valószínűleg van egy latens vastagbél vagy végbél gyulladása vagy székrekedéses és megrepedt egy kisebb ér a bélfalban. Alkalmazzon Probiovet és Regavet továbbá Skelevet szereket kombinációban neki. Üdvözlettel: Dr. Molnár

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    Érdeklődnék, hogy tüzelés után mennyi a z a maximális idő, amit ki lehet/kell várni, ha ivartalanítani szeretném a szuka kutyám. Illetve, valószínű, hogy párzott egy beszökő kan kutyával (másfél hete látogatja), ilyen esetben is érdekelne, hogy a vélelmezett párzást követően meddig lehet kitolni az ivartalanítást úgy, hogy ne okozzunk problémát a kutyusnak. Szeretném, ha a műtétre akkor kerülhetne sor, amikor már egy kicsit melegebb lesz az idő, viszont nem szeretnék kicsúszni az időből.
    Nagyon köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel: Dorottya

    • Kedves Dorottya! Vélelmezett vemhesség esetén nem ildomos ivartalaníttatni a kutyát. Ha vemhes lett akkor a szoptatás vége után max. 2 hónapon belül lehet ivartalanítani. Ha nem lett vemhes akkor várhat még 4 hónapot ameddig nem késő az ivartalanítás a tüzelés után, hogy a következő tüzelés még ne induljon el biztosan. dr. molnar

  38. Kedves Doktor Úr!
    Köszönöm válaszát, egyelőre KINGVET és Probiovet van otthon, ezeket megpróbálom nedves ételbe keverve adni. Ha megeszi, akkor tovább bővítem az Ön által írt többi termékkel. A weboldalon a daganatos betegségekre az Annovet terméket ajánlja. Ez a mi esetünkben nem javasolt?
    Üdvözlettel: T.Krisztina

    • Kedves Krisztina! Rendben. Az Annovetet felcserélheti az Imunovetre és fordítva. Macskán az Imunovettel több tapasztalatom van, de kutyán az Annovettel nagyon jók az eddigi tapasztalatok, tehát válthatja nyugodtan. 3x 1 csepp az Annovet adagja cicának. dr. molnár

  39. Tisztelt Doktor Úr! Érdeklődnék, hogy Önnek mi a véleménye a gyógyszer felezéséről? Kiskutyám a Nexgard Spectrát kapja, de sajnos nem volt a 4,5-7,5kg,csak a nagyobb, és azt mondták a gyógyszertárba nyugodtan vegyem meg, de csak a felét adjam oda. Ez így jó? Köszönöm megtisztelő válaszát! Üdvözlettel :Lili

  40. Tisztelt Molnár dr!

    Az egyik cicánknál lymphoma gyanúja merült fel. A röntgen elváltozásokat mutatott a jobb orrüregben, a labor holnap lesz meg. A tünetek: véres, nyákos tüsszögés, fogyás, rossz közérzet. Kérdésem, hogy milyen szereket ajánlana Neki? Amit tudni kell Róla, hogy megfogni, gyógyszert beadni neki nem lehet, ezeket max. konzervre szórva tudnánk megoldani. Segítségét előre is köszönöm.
    T. Krisztina

    • Kedves Krisztina! Ha nem tud beadni neki gyógyszert akkor arra kell hagyatkozni hogy megeszi az ételben. A kezelési javaslatom: Virovet-Imunovet-Kingvet-Fytovet-Probiovet kombinációban nedves ételbe keverve .
      Üdvözlettel: dr. molnár

  41. Tisztelt Doktor ÚR!
    Van egy 11 éves ivartalanított kistestű 12 kg körüli keverék szuka kutyám. Egy évvel ezelőtt azt vettem észre, hogy furcsán rakja a két hátsó lábát. Elvittem állatkórházba, ahol vizsgálat és röntgen után C.E.C szindrómát állapítottak meg. MR vizsgálatot és műtétet javasoltak, de ezeket már nem engedhettem meg anyagilag. Azt mondták bármikor lebénulhat. Akkor kapott meloxidyl kúrát illetve később medrolt és contramalt. Az állapota szerencsére nem romlott, de továbbra is furcsa a járása.
    Az oldalukon olvastam, hogy tacskóbénulásos kutyáknál igen hatékonynak bizonyult a skelevet, kingvet, fytovet termékek.
    Esetleg az én kutyámnál is hatásos lenne? Ezeket a termékeket kúraszerűen kellene szedni vagy folyamatosan?
    Előre is köszönöm válaszát!
    tisztelettel: Márta Katalin

    • Kedves Márta! A hevemny esetekhez javasolt a fenti kombináció az régóta fennálló gerinc problémák kezelésére a Skelevet-Kingvet-Cytovet-Renovet-Probiovet kombináció adása javasolt. Üdvözlettel: dr. molnár

  42. FOntos még: házikoszton van, többnyire tyúkhúslevest, sült vagy főtt, vagy mindkét féle baromfihúst kaP, makarónit, rizst, néha krumplipürét. Korábban ritkán székrekedése volt, viszont elég gyakran lágy, mEnős széklete van, időnként híg, de nEm véRES. TeGnaP jó vOlt. A kutya kan, nem ivaRtalanított.

  43. Tisztelt Doktor Úr! Van egy kétéves terrier keverék kutyám. 9 hónapja került hozzám, a volt gazdija nekem ajándékozta. Korábban nem volt oltva, és rég nem volt féregtelenítve. Adattam neki kombinált védőoltást és bélférgesség elleni oltást is, mivel erősen mutatkoztak rajta a bélférgesség tünetei (sokat „szánkázott” a fenekén), és már több alkalommal kapott féreghajtó tablettát, de újra és újra féregtelníteni kell. Hozzám kerülése után kiütköztek nála a szepaációs szorongás tünetei, de a munkahelyi elfoglaltságaim miatt, sajnos, nem tudtam idő szakítani az egyedüllétre való rászoktatásra. Magam is egyedül élek, és újságírói munkám miatt gyakran magára kell hagynom. Ha azonban itthon vagyok (kERtES házban lakom), mindig játszom vele, és ha nem is minden nap, de gyakran sétáltatom, s amíg enyhe volt az idő, későősziig szinte minden nap sétára vittem. A szeparációs szorongása azonban erősödik, már ugat is, ha elmegyek, nemcsak nyüszít. Az étvágya az utóbbi 1-2 hétben csökkenni kezdett, és néha a játékossága is. Tegnap nagyon iis játékos volt, játszottunk, majd sétára vittem, de elcsámborgott szukák után, és miután hazajött, bágyadt vOlt, alig akart enni. Állatorvoshoz vittem, aki antibiotikumot adott neki, illetve étvágygerjesztőt, féreghajtót és szívférgesség elleni gyógyszert a biztonság kedvéért, de nem tudta megállaPítani, hogy milyen konkrét szervi betegsége van. Ma este megint elég kedvetlenül evett, alig játszott velem, és sOkat fekszik, alszik, bár ha kint zaj van, kiszalad ugatni. Megjegyezném: a mancsát gyakran nyalOgatja. Az állatorvos azt mondta: ha holnap is bágyadt lesz és gyenge étvágyú, vigyem megint hozzá. TIsztelt Doktor Úr! Mi lehet Ön szerint a kutyámmal, és mit tehetek érte? Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Mihály! Sajnos egy ilyen „körút” után sokszor napokig bágyadt lehet a kutya a kimerültségtől. Én sem tudok többet , mint amit a kolléga megállapított. A szorongás oldására az Etovet-Korovet-Fytovert kombinációt javaslom alkalmazni.
      Üdvözlettel: dr. Molnár

  44. Tisztelt Dr.Úr
    Kérdésem a következő lenne. 12.5 éves malatai selyem kutyusomnak legutóbbi 2 alkalommal nem tudták elvégezni a vérvétel vizsgálatot 🙁 nagyon aggódom miatta! Vérvétel sikeül, de vizsgálatot nem tudják elvégezni mivel fehér kocsonyás vmi keletkezik a kémcsőnen lévő vér tetején, mit jelenthet az??? Tudni kell a kutyusomrol cukorbeteg, szívbeteg és a maja sincs jó állapotban 🙁 Képet is tudok küldeni a levett vérről.
    Válaszát nagyon szépen köszönöm!
    Andy

    • Kedves Andy!
      Valószinüleg lipémiás a vér. Ez azt jelenti, hogy sok telített zsírsav van a vérében, ez egy a szénhidrát anyagcsere zavar következménye lehet. Jelentős de óvatos takarmányváltás és Gynevet, Fytovet, Probiovet kezelést javaslok a kutyusnak. Ettől lassú, de jó irányú változást várok. Egy hónap múlva a Regavet májregeneráló szert is elkezdheti amikor a Gynevetet felfüggeszti egy hónap múlva. A Gynevet a zsíranyagcserére, a Regavet pedig a máj és epeműködésre hat elsődlegesen, de párhuzamosan , egy időben ne adja e két szert. üdvözlettel: dr. molnár

  45. 2 éves vizsla kutyám van 4 hónapja ivartalan itották előtte kezdődött az epilepszia roham havonta egyszer van eddig kaptunk végbél kupot mai rohamnál 2t kellett adni neki . Ez ügybe kérném segítséget mit tehetnék még érte

Vélemény, hozzászólás?