0
Anonymous
okt 26, 2022 09:42 DE. 1 Válaszok
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Csik Nikoletta kérdezte:

Doktor Úr!
11 éves bullterrierem több nagy hasi műtéten van túl, (csont okozta gond 2 alkalommal), túl van egy aspirációs tüdőgyulladáson, egy súlyos hashártyagyulladáson, hasnyálmirigy gyulladással küzd 2018 óta. RC gastro low fat tápot eszik főtt rizzsel. Ezzel szinten tartható. Folyamatosan kapja a Vetri Dmg - t és a milgammat. 2018-ban Dunaföldváron diagnosztizáltak nála egy mészhidat a gerincén. Azóta az ottani tanácsra vékonyan van tartva. Egészen idáig tünet és probléma mentes éveken vagyunk túl. Viszont kettő hete hétvégén elkezdte fajlalni a hátsó részét, végül már felallni sem tudott. A kezelő orvosa elkezdte a szteroid kúrát, mert szerencsére a kutya verkepe tökéletes lett. (máskülönben az orvosok is az altatást tartották volna a leghumanosabbnak) Így a hasnyálmirigy problémák ellenére bele tudtunk vágni a szteroid kúraba. Műtéti lehetőség és altatás/boditas kizárva ,így sajnos az MRI is.
9.napon vagyunk ma, lassan csökkentjük a Prednisolont. (első két napban Medrolt kapott intravénásan, majd 2 szem Prednisolont, illetve Tramadolt, de ettől azonnal vissza esett, így 4-re emeltük a Prednisolont. 2 napja a Tramadolt sikeresen elhagytuk). Többen ajánlották az energyvet termékeket, tudna esetleg segíteni, hogy melyikeket lenne érdemes megrendelnem neki?
Ma már a hasnyálmirigye miatt is aggódom kicsit, a széklet is elkezdett lazulni.
Válaszát előre is köszönöm!!! Csik Nikoletta

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Rendezés
Best Answer
0
EnergyVet
okt 26, 2022
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Nikoletta! Amennyiben a hátulsó testfél bénulásos tünetei a gerinc állapotával függenek össze és erre nagy az esély akkor ezt a csomagot javaslom, mely vélhetően segíteni fog: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-mozgasszervi-es-gerincproblemak-tacskobenulas-porckorongserv-es-diszplazia-kiegeszito-kezelesere-ii/. A gyógyszerei nem teettek jót a bél állapotának és a hasnyálmirigynek sem. Jó lenne rövidesen elhagyni a kezelőorvossal konzultálva ezeket. Segít a bél és a hasnyálmirigy állapotának ez a csomag: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv dr. Molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés