Kitti Bákány kérdezte:
Kedves Doktor Úr!
5 éves, ivaros kan törpe tacskómnak, aki kicsi kora óta nyersetetésen él már hosszú ideje visszatérő problémája, hogy szörcsög az orra. Mivel gennyes váladék, vagy egyéb súlyosabb tünetet nem produkál, az állatorvos nem javasolta az antibiotikum kúrát, egyéb gyógymódot pedig nem tudott. Én ezek után próbáltam állatok számára készített immunerősítő illetve méregtelenítő gyógynövényes keverékkel kezelni, de nem hozott változást.
Vasárnap óta adom neki a Megfázás csomagot (Kingvet, Imunovet, Respiratory Balance, Protective Force), és most 3 nap elteltével azt tapasztalom, hogy felerősödött a szörcsögése, és folyamatosan nyalogatja az orrát, mert vízszerű váladék ürül ki az orrából.
A kérdésem az lenne, hogy ez egy pozitív változás, és adjam tovább a készítményeket, vagy a rosszabbodás jelei ? Az étvágya és a közérzete rendben van. Amit tapasztaltam, hogy a vacsorája elfogyasztása után kezdődött nála ez az orrfolyás. Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége. Próbálok rájönni a szörcsögés okára, az állatorvos azt mondta, hogy hosszú orró kutyákra nem jellemző ez a jelenség. Esetleg Önnek van gondolata, hogy mi állhat a háttérben, mit nézessek meg?
Előre is nagyon köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel, Bákány Kitti
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Kitti! Alkalmazza tovább a készítmény komlexet legalább 3-4 héten át és akkor értékelje a változást. 3 nap után lehetséges hogy a tünetek erősödnek, de ez pár nap alatt lezajlik, ha az a beindult változások következménye. Kap valamilyen immungyengítő hatású szert, pl. rovarölőt? üdv dr.molnar