Zita kérdezte:
Kedves doktor úr,
9 éves, eddig aktív, energikus ragdoll cicánk múlt hétvégén levert lett, a száraztápjából nem evett. A nedveset elfogadta falatokban. Hétfőn az állatorvos májdaganatot állapított meg, Joey szteroid injekciót kapott. Kedden elvittük egy másik orvoshoz, ahol a daganat ismét beigazolódott, de ott már bizonytalanok voltak, hogy máj vagy gyomor (ld. kórlap).
Az orvosi látogatás után Joey jobban lett, evett, mozgott. (DMG készítményt és Vetgastrilt kapott.
Nehezen, de azt a döntést hoztuk, hogy további (a cicának csak stresszt okozó) vizsgálatokat/műtétet nem szeretnénk. Otthon szeretgetjük, és alternatív készítményekkel támogatjuk.
Olvasgatva a termékleírásokat megrendeltem a Cytovetet. Jót választottam? Komplexebb kezelés kellene?
Köszönettel:
Szirmai Zita
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Zita! A cica májtájéki tumorja erősen valószinű a két kolléga diagnózisa alapján. A tünetei emésztőrendszeri eredetűek ezért két irány közül javaslom választani. 1. Az emésztészőszervi és méregtelenítő hatású kombinációnkkal kezelni. 2. Az emésztőrendsezri és májdaganatok kezelésére alkalmazott csomaggal. Mindkét megoldás jó lehet, de a tumor miatt inkább a másodikat javaslom, itt a linkje a csomagnak, melynél az adagolást is megtalálja, a 10 kg-os kutya dózisának a felével tud kezelni, melyhez "4" kis méretű kapszulát is szükséges rendelni és kapszula beadót is kérjen gratis a csomaghoz a kosárban: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv dr.molnar