Emese kérdezte:
Kedves Doktor Úr,
A következő kérdésekkel fordulok Önhöz:
6 éves kandúr cicámnak szeretnék vitaminokat adni. Próbáltam már pasztát és többféle terméket, de amint megérzi a tápszeren az aromát vagy a paszta más ízét, a kaját sem eszi meg.
Szeretném megkerdezni, hogy 3kg-os súlyú cicának esetleg lehet adni Lactogen 2 anyatej alapú tapszert? 30ml-ert gondoltam. Ez volt a végső ötletem, hogy ezt veszek.
Eddig laktozmentes tejet kapott csak,rendes tejet sosem.
A másik kérdésem az lenne, hogy a talpakat ami ki van repedezve mivel szabad bekenni? Azt olvastam, hogy 100%-os kókusszal lehet nagyon kis mennyiségben. En magamtól nem mertem eddig rákenni, mert nem szeretném ha bajt csinálnék.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Emese! Nem fontos hogy megérezze a vitaminok ízét. Tegye üres kapszulákba a javasolt vitaminokat és kapszula beadóval adja be, így ahogy a videón látja lenn: https://energy-vet.hu/hogyan-adjuk-be-a-keszitmenyeket/ A tápszerek nem megfelelően vitamin pótlásra, mert szintetikus vitaminokat tartalmaznak, azok pedig nem vagy csak alig hatnak.
A talpakat ezzel kezelje: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mancs-balzsam/ üdv dr. molnar