Sándor kérdezte:
Kedves Doktor úr!
Édesanyám tizennégy éves Labrador kutyusának több problémája is van, ezekben kérném a segítségét.
Szegény már majdnem megvakult. Ha lát is valamit akkor nagyon keveset, mert világos nappal is nekimegy sok mindennek, járása nagyon bizonytalan. A szembogara szinte nem is látszik, valamint a szem fehérje sem.
Sokszor csak áll maga elé révedve, és arra sem mindig reagál ha szólunk neki.
Jóformán alszik egész nap, és még a játék, illetve a séta iránt sem mutat aktivitást.
Nehezen kel fel, illetve járás közben lábai rogyadoznak.
Tudna esetleg a Doktor Úr olyan készítmény kombinációt ajánlani, ami elősegíthetné, hogy valamennyit még lásson szegény, illetve ami hatásos lenne a mozgására, a demenciára, valamint a vitalitás fokozására??
Tudom a probléma elég összetett, de talán van valami lehetőség, hogy könnyebbek legyenek a mindennapok.
Valamint azt szeretném még megkérdezni, hogy a Cytovetet, és a Probiovetet egyszerre egy időben lehet-e adni, vagy valamilyen idő eltolódás mindenképpen szükséges? S ha igen, akkor mi lenne a helyes alkalmazás?
Válaszát előre is köszönöm!
Sanyi
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Ica! Igen, bátran kerekítsen felfelé a dóissal, ha úgy könnyebb a beadás. Üdv Dr.Molnar
Víg Margit válasza:
Tisztelt doktor úr!
9 éves coker spániel kutyánknal máj cirozist allapitottak meg. Vérvizsga eredmények ALP 376, ALT 500, AST 119. Ultrahangon is vizsgálták a májat és cirozist allapitottak meg. Februárban gennyes méh gyulladás miatt műtötték. Előtte nem volt ivartalanítva. Már hosszabb ideje fül problémája van, kezelés mellett sem múlik teljesen el. Február óta hepatic kutyatapot kap és néhány hete máriatövis mag kivonat kap naponta 20 cseppet. Lara 15, 7 kg. Látszólag jól van, nem hány, nincs hasmenése és étvágya közepes. Kérném a tanácsát, mivel lehetne lelassitani a folyamatot és a fülgyulladást is okozhatja a máj betegség? Fülébol vettek mintát és gentamicinra reagál a gombás és bakteriális fertőzés. Easotic fulcseppet használunk már hosszabb ideje. A jobb fülével van a gond.
Előre is köszönöm a válaszát.
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Sándor! Egy átalános erősítő és vitamin kezelés a kutyus idős kora miatt sokat segíthetne az állat általános állapotán. A látás ilyen korban már nem valószínű, hogy még jabvuln fog. Ezt javaslom neki: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/idos-allatok-betegsegeinek-megelozesere/ Üdv Dr.Molnar