bertaaniko77 kérdezte:
Kedves Doktor Úr!
Egy beteg kóbor cicának szeretnék segítséget kérni. Sajnos befogni nem tudtuk, többen is próbáltuk, így nem tudjuk állatorvoshoz vinni, viszont a kihelyezett eledelt elfogadja, de egyre rosszabb bőrben van.
Erdei és házi, vagy main coon és házi, valamilyen hosszúszőrű keverék. Ivaros kandúr, életkorát csak saccolni lehet, kifejlett, adult és senior között.
Testtömege: ránézésre 3-4 kg talán, de a hasa igencsak fel van puffadva, nagy.
Arról tudunk, hogy korábban nyers csirkehúst evett. Két napja Select Gold (Fressnapf) tálkás nedves eledelt adunk neki, amiből egyszerre kb 1/4 tálkánál többet nem tud megenni. Mivel több kijáró cica is van a környéken és időnként nem látjuk őt kint, nem rendszeresen tudjuk etetni. Illetve nem tudjuk, eszik-e máshol is valamit.
A székletét nem tudjuk milyen, nem láttuk. A haspuffadáson és a kevés mennyiségű eledelen kívül nem tudjuk, van-e más gond is, hányni nem láttuk.
A bundája nagyon gyatrán néz ki, tenyérnyi foltokban szőrhiányos mind a két oldalán csak felül van meg eredeti szőrhosszban és ápolatlan, valószínűleg nem nyalogatja.
Bolhairtót egyenlőre nem tudtunk rátenni, de most már lehet, hogy nem is kellene mert gyengül és mintha egy kicsit megingott volna.
Semmilyen más adat nem áll rendelkezésünkre vele kapcsolatban. Gazdiról nem tudunk, egy hölgy szokott neki vizet kitenni és sajnos ennyi.
Ma is megpróbáltuk egy szállító boxba betenni, de nem várta meg, becsalogatni sem tudtuk. Attól is tartunk, nehogy túlstresszelje magát és attól legyen még rosszabb a helyzet.
Mit tehetünk érte, amíg nem tudjuk állatorvoshoz vinni? Kérjük segítsen!
Emésztőrendszeri problémákra ajánlott (Schonkost), illetve Hypoallergén nedves gyógy-macskaeledelből (Select Gold Medica) még maradt meg bontatlan, van itthon. Azokból adhatunk neki? Ha igen melyik lenne jobb, vagy milyet vegyünk?
Nagyon köszönjük a szíves segítségét!
Köszönettel: Berta Anikó
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Anikó! Sajnos annál többet én sem tudok kikövetkeztetni, mint amit Ön leírt a cicáról. Ilyenkor marad a táplálás és az itatás biztosítása, amit a jó szándékú ember megtehet és a sorsa a Jó Isten kezében van, Ha változik valamit a helyzet akkor egy vérvétel tud segíteni abban, hogy megtudjuk milyen állapotban van valójában. Talán nem annyira rossz a helyzete mint feltételezni lehetne az állapotából, merta kandurok az ivarzási időszakban tudnak igen lestrapált állapotot is mutatni. Ami szépen meg is javul idővel. Üdv Dr.molnar