0
Zsolt
jan 30, 2025 07:41 DE. 1 Answers
Member Since Jan 2025
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Zsolt kérdezte:

Kedves Doktor Úr!
Tanácsot szeretnék kérni, van egy 5 éves, 48-50kg ivaros Dobermann kan kutyám. (Nincs elhízva, genetikailag nagy növésű, rendszeresen járunk kardiológushoz, ott tanácsolták hogy fogyjon le, közel 10 kg mínusz van eddig). 6-7 hónapja volt egy ismétlő oltása, amire allergiás lett és azóta szűnni nem akaró vakarózással, fül vakarózással, végtag nyalással, néha sebestre rágott lábbal küzdünk. Nyers etetésen van Barf menüt kap (általában marha-lazac-bárány, sajnos a szárnyasokra is allergiás.) mert a tápra legyen az bármilyen minőségű azonnali allergiás reakciók jelentkeznek (teljesen kipattog a nyakán fején hátán száraz fehér kis gumók jelentkeznek). A nyers hússal (3 éve csak azt kap) eddig nem volt probléma. Megpróbáltunk menüt váltani, 3 havonta más milyet kapott hogy megpróbáljuk kizárni, vajon mi okozhatja. Különösebb emésztési zavara nincs, külső élősködők ellen rendszeresen védekezzünk állatorvosnál vásárolt szerekkel. Étrend kiegészítő vitaminokat, olajokat kap. (100% lazac olaj, időszakosan csipkebogyó por, porc-ízület védők, stb.) Étel maradékot csak nagyon ritkán kap, főleg most mert nem tudjuk mi váltja ki nála ezt a reakciót. Benti kutyaként van tartva. Próbálunk odafigyelni hogy legyen rendszeresen le mozgatva, mert gondoltunk arra is hogy szeparációs szorongás miatt van nála ez a vakarózás. Nem egyedüli kutya, van mellette egy 2,5 éves szuka ivartalanított Dobermann. Nála ilyen probléma nincs, mindenről ugyan azt kapja mint a kan. Kérem amennyiben lehetséges adjon tanácsot hogy mi lehet a probléma, illetve mivel csillapíthatóm szüntethetem meg ezt a kellemetlen kényszeres vakarózását. Köszönöm üdvözlettel Zsolt.

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
jan 30, 2025
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Zsolt! Sajnos az Önök kutyájánál is kialakult a lyuksa bél szindroma. Amit erről tudni lehet és érdemes azt itt találja: https://energy-vet.hu/kutya-lyukas-bel-szindroma/ Az allergia kiváltó oka is ez, csak úgy tudnak javulni, ha az itt felsorolt dolgokat rendbe teszik.
A hatékony kezeléshez az alábbiak szükségesek:
A bélflórát kárositó anyagok, hatások további bevitelének teljes megszüntetése, mely alapot teremt a regeneráció megindítása felé ( szintetikus vegyi anyagok, gyógyszerek, rovarölők stb. bevitelének leállítása)
A már szervezetben lévő méreganyagok eliminációjának a támogatása ( méregtelenítést segítő hatóanyagok bevitelével a szervezet saját detoxikációs folyamatait támogatni )
A hasznos bélflóra újra felépítésének a támogatása két fő úton történik
Diéta megváltoztatása, mely támogatja a bélhám regenerációját és nem tartalmaz tartósító hatású vegyi összetevőket ( A lyukas bél szindroma gyógyulásának támogatása az étrenddel)
Bélflóra regeneráló, méregtelenítő, gyulladáscsökkentő, emésztés segítő hatású kiegészítők alkalmazása egy csomagban ( Emésztő szervek (7) csomag )

Üdv Dr.molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés