0
Nóra
jan 31, 2024 01:09 DU. 1 Answers
Member Since Jan 2024
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Nóra kérdezte:

Kedves Doktorúr!
olyan problémában szeretném kérni a segítségét amivel már nem tudom hova forduljak mert mindenki tanácstalan.
Van egy két éves 26 kilós törzskönyves kan amstaff kutyám aki 5 hónapos kora óta van nálam, tavaly májusban ( 16 hónaposan ) ivartalanítottuk.
Sajnos kezdettől fentáll nála egy olyan probléma, hogy sokszor híg a széklete. Van, hogy a napi első kettő normális állagú és alakú, míg a nap többi részében puding állagú vagy még hígabb széklete van. Sűrűn legel füvet és a földet is eszi, olyan is volt h más kutya kakiját is megette. Ezek miatt a tünetek miatt a kezdeti (tenyésztő által ajánlott) Purina Dog Chow-Bárány Rizsről, a Primal Spirit Ibériai sertés tápjára váltottunk, de sajnos nem oldódott meg a probléma, ezért a száraz tápot elkezdtem főtt étellel ( 30 % darált sertés, 50 % főtt rizs, 20 % répa vagy édesburgonya) kombinációval kiegészíteni ( 70 % táp-30 % főtt étel arány). Ettől valamivel ritkábban megy a hasa, de a tünetek nem szűntek meg ezért most váltottunk Perro-Nyúl burgonya tápra, de sajnos még mindig nem az igazi.
Időszakosan Humacot, Lazacolajat is kap, rendszeresen pedig Pocak mixel és Zöldkagyló porral egészítem ki a kajáját.
Tréningezéshez sertéspárizsit használunk.
Sajnos enyhe diszpláziája van ezért, izülettámogató kiegészítést és súlykontrollt fontos szemelött tartanom.
Az elmúlt évben volt giardiás, kapott el kennelköhögést, megfázást amikre antibiotikumot kapott, de mindig FortiFlorával.
Az elmúlt hetekben hányt is a hasmenés mellett, főleg főtt répát, ezért székletvizsgálatra küldtem a mintáját ahol horgos és törpe fonalféreg lárvát találtak. ( N-t kap havonta kullancselleni védelemre amióta nálam van) Most egy hetes Ferdocat és Fortiflora kúrán vagyunk túl, de sajnos a hasmenés továbbra is fentáll (illetve néha légszomj szerű köhögése van).
A fülét sokat vakarja mostanában és a mancsát is szokta rágni, olyankor clorexyderm samponnal megfürdetjük, ez segíteni szokott.
Többször csináltam vele eliminációs diétát, ott nem reagált a rizsre- utána ahúsra sem rosszul, csak aztán mindig visszatérem száraztápra.
Rágcsinak marhabőrt, szőrösnyúlfület szokott kapni, azoktól sincs baja.
Elgondolkoztam már, hogy teljesen nyers vagy főtt etetésre váltok, viszont tanácstalan vagyok. Az allergia vizsgálatról mindenki lebeszél, mert nem megbízható, így nem tudom merre induljak. Nagyon köszönöm ha tud segíteni.

Üdvözlettel:
Nóra

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
febr 01, 2024
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Nóra! A vegyi ayagok rendszeres alkalmazása fenntarthatja a lyukas bél szindromár, ami a rossz bélflóra alapján is létrejöhetett. Hagyjon föl minden vegyi anyag alkalmazással , amit megelőzésre is alkalmazott eddig. Alyukas bél szindromáról olvasa el az írásom: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Az etetésröl: Általában a nevesebb tápgyártók hozzáadott kiegészítői megfelelnek az állat szükségleteinek. De a száraz tápok, mivel feldolgozási folyamatokon esnek át mindig kedvezőtlenebb hatásúak, továbbá tartósító szereket tartalmaznak, amit antioxidánsoknak hívnak. Ezért a nedves konzerves eleségek azonos minőségből mindig kedvezőbbek, mint száraz párjaik. De a legjobb az otthon főzött étel, ami nem tartalmaz semmilyen adalékot, csak azt, amit a préda állat teste amúgy is tartalmazott. Ez a paraziták elleni megelőzésnek is fontos lépése. Általam a legjobbnak tartottösszetétel: Feldolgozásmentes (de főzött, a paraziták miatt) , keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (színhús, porc, belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség (cukkini, tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen
Ezek a mi vitaminjainkkal kiegészítve fedezik az állat összes tápanyagszükségletét és nem terhelik semmilyen felesleges, esetleg mérgező anyaggal. Üdv Dr.Molnar
Üdv Dr.molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés