Szabó Kristóf kérdezte:
Kedves Molnár Gábor,
14 éves ivartalanított hím macskáknál pajzsmirigy túlműködést (T4) állapítottak meg, valamint vese és máj problémákat. Ezekre A-t kapott (pajzsmirigyre), illletve Hep-et (vese és májműködés javítására), valamint Cet H-t írtak elő neki. A pajzsmirigy érték 3 hét alatt normalizálódott, így javasolták a folytatást.
Ezt követően folytattuk a kezelést (a Cet-nt elhagytuk) és 3 nap múlva jelentősen vakarni kezdte a fej és a nyak környékét, valamint kisebesedett elég csúnyán a fejrész.
Mivel az A leírása szerint mellékhatás lehet a sebesedés és a viszketés, így azt azonnal abbahagytuk - egyelőre.
A kérdésem az lenne, hogy a sebesedést hogyan lehetne leghatékonyabban kezelni, hogy ne térjen vissza folyamatosan? Egyelőre kamillateát használtunk a sebre. Tudna esetleg tanácsot adni ezzel kapcsolatban, amit állatorvos beavatkozása nélkül meg tudunk tenni és javítunk az állapotán?
Előre is köszönöm!
Panka válasza:
Tisztelt Doktor Úr!
12 éves szájüregi laphámrákos cicánknak a daganatos II-es csomagot adjuk. Az volna a kérdésem, hogy előrehaladott állapotban szoktak-e ebből dupla dózist alkalmazni? Cicánk 3 kg 10 dkg. A szerekből 2x negyedet adunk, imunovetből 2x1 cseppet, strong immunból reggel felet, vasból este negyedet.
Köszönettel!
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Kristóf! Mivel a sebesedés egy gyógyszer mellékhatása miatt alakult ki, így azt nem más kezeléssel kellene orvosolni, hanem elhagyni az okozó szert és más módon támogatni a szervezetet az eredeti problémának a kezelésével. A pajzsmirigy túlműködésre, mely egyautoimmun folyamat eredménye én ezt szoktam alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ A vesék védelmére pedig ezt a protokollt és kezelést: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/macskak-idult-veseelegtelensege/ Az egész problémakört pedig ez okozza: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Üdv Dr.Molnar