Verő Nikoletta kérdezte:
Tisztelt Doktor Úr!
13,5 éves ivartalanított szuka golden retrieveremnél Amelanoticus melanomát állapítottak meg. A szövetszaporulat a szája belső felén jobb oldalt található. A műtétet az orvosunk nem ajánlja, helyette palliatív terápiát javasol.
3 héttel ezelőtt egyik napról a másikra a kutya viselkedése megváltozott. Fel-alá szaladgált a lakásban folyamatosan lihegve. Az orvos demensnek gondolta és neurontint kapott. Mivel az állapota nem javult elvittük egy másik állatorvoshoz, ahol szteroid injekciót, seduxent és milgammát adott. Majd 2 hétig 32 mg-os medrolt szedett, folyamatosa csökkentett adaggal, quamatelt, furosemidet, glicerin 85-öt és milgammát. Állapota valamelyest javult, de a folyamatos lihegés megmaradt. Ezután fedeztük fel a daganatot. Volt labor a szteroid előtt, majd után, jelenleg a máj-és veseértékei az egekben. Volt kétoldalú tüdő röntgen és megnézték a szívét, nem látható elváltozás. Ultrahangon két hibátlan vese látható, valamint májmegnagyobbodása van, ráadásul gócos. Ha ez még nem lenne elég, krónikus izületi gyulladása is van, amire Librelát kap. Valamint Horner-szindrómája van, ami előszőr csak a jobb szemén volt, majd ‘átvándorolt’ a bal szemére is. Cserébe a jobb szeme lényegesen javult. 36 kg-ról 32kg-ra fogyott.
Jelenleg vetri dmg-t, burgimmunet, hepa-petet és cbd olajat kap. Fájdalmára napi 2x1 contramalt.
Azóta kedve jó, szépen eszik, hízott és a sétaidőnk is megnőtt.
Mit javasol a Doktor úr? Valamint ez az állandó folyamatos lihegés mitől lehet, mit lehetne vele kezdeni? Mert csak akkor nem liheg, ha alszik.
(Csatolok képet a melanómáról).
Előre is köszönöm a válaszát!
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Violetta! Olyan sok irányból és olyan sok féle szintetikus szerrel is kezelik, hogy ebbe a helyzetbe jobb ha nem nyulnak bele más irányból is, mert csak még nagyobb zavarosság sülhet ki belőle. Üdv Dr.Molnar