0
Beáta
márc 12, 2025 08:39 DU. 1 Answers
Member Since Mar 2025
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Beáta kérdezte:

Tisztelt doktor Úr!
14 éves Bison frise ivartalan kan kutyám van. Két éve bőr probléma jelentkezett viszkető vörös foltok aztán az besebesedett és elmúlt. Erre a problémára eleinte szteroidot kapott, majd Apoqvel 5.4 mg tablettát napi szinten, ezzel kordában tudjuk tartani. Ezzel egyidőben fülgyulladása és bűzmirigy gyulladása is volt. Újra Szteroidot kapott, a bűzmirigy gyulladás elmúlt a bőrprobléma szépen kezelhető viszont a jobb füléből, fekete szurok szerű váladék ürül. Szinte kéthetente mentünk az orvoshoz mert rázta a fejét és hallatszott, hogy folyadék van benne. Tavaly novemberben térdszalag szakadás műtét volt és altatás folyamán kitakarították a fülét is mélyen. Február elején újra fekete váladék volt a fülében. Nem vakarja a fülét néha, néha megrázza a fejét. Nehezíti a dolgunkat hogy Írországban élünk és elég szegényes, itt nincs olyan választék, mint otthon. Most úgy határoztam hogy nem viszem az orvoshoz szépen takarítom a fülét naponta, lehet, hogy az örökös irritáció is generálja a gyulladást.
Doktor úr szerint mivel segíthetnék a problémán?
Köszönöm szépen: Pálfi Beáta

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
márc 16, 2025
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Beáta!
A visszatérő, idült gyulladások oka az immunrendszer gyengülése lehet. Ezt pedig a lyukas bél szindroma korábbi kialakulása idézte elő és tartja fenn. Itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/
A kezelés két részből áll.
1. A bélrendszer regenerálása, melyre a Stomach & Bowel, Digestive enzymes & Probiotics, Cell Protection kombinációt alkalmazza.
2. A hallójárat helyi kezelése, melyre az Ear Ease, Imunovet, kombót használhatja és a Pet Ear Cleanert a váladékos fül öblítésére az Imunovet, Audivet használata előtt.
Kezeléséhez ezekre az információkra van szüksége: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/fulbetegsegekkel-kapcsolatos/kutyak-kulso-hallojarat-gyulladasanak-kezelesi-protokollja/ Továbbá ezt a csomagot alkalmazhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kulso-hallojarat-gyulladas-kiegeszito-kezelesere-csomag/

A kezelési protokoll: Javasolt fürdőszobában végezni a teljes műveletet.
1. A Pet Ear cleaner-rel töltese fel a teljes hallójáratot, tele legyen vele. Fogja le az állat fejét kb. 15 másodpercig hogy a hatóanyag feloldja a zsíros váladékot és az atkák egy része beoldódjon a folyadékba.
2. Azután hagyja hogy a cica kirázza a füléből a teljes folyadék menyiséget.
3. Ismételje meg ezt a másik fülnél is. Ezt naponta ismételje meg 1 alkalommal 3 napon át.
4. Ezután napi 2 alkalommal cseppentsen a hallójáratba Audivet cseppet, alkalmanként 5 cseppet fülenként. Ezt a fültövénél maszírozással oszlassa el a hallójárat falán.
Az Audivet legalább 7 napig menjen. Azután figyelni kell a hallójárat állapotát és ha újra váladékosodna, zsírosodna, akkor elölről kell kezdeni. Ha tünetmentes akkor nem kell megelőzésre kezelni a hallójáratot. Megelőzésre az Ear ease caps. menjen akár tartósan is 3 hét adás 7 nap szünet formában.
5. Ezt az eljárást atkásodás esetén az Effipro spray alkalmazásával fokozhatja, melyből hetente 1 alkalommal, összesen 4 héten át, a hallójáratba kell spriccelni és a fültő maszírozásával eloszlatni.
FONTOS! Egyik eljárás esetén sem szabad a hallójáratba nyúlni semmilyen eszközzel sem. Egyedül a fül kagyló bejáratát szabad vattával megtörülni a túlzott nedvességtől.
üdv Dr.Molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés