0
Anonymous
máj 16, 2016 04:55 DU. 1 Answers
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Szabó Erika kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!
2,5 éves pekingi palotakutyámnál refluxot és táplálékintoleranciát állapítottak meg. Természetesen kapott savlekötőt, és végigpróbáltuk az összes gyógytápot, valamint rengeteg kiváló minőségű tápot is /pl. K9Natural Raw Food és hasonló kategóriásakat/, de semmi nem vált be eddig. A kutya gyakran nyeldekel, időnként hány is. A nyers etetésnek nem igazán vagyok a híve /max. a fagyasztva vagy levegőn szárítva készült tápoknak/ , a főtt/ forralt/ húsokat nem eszik meg a kutyáim. Evett már Naturavetal tápokat is, akkor jó fél évre elhagyhattuk a gyógyszereket, aztán újra elkezdett nyeldekelni a kutya....Kapta a Naturavetal kiegészítőit is /személyreszabott kúrákkal/, de már ez sem volt elég. Megemlítem még, hogy ennél a tápnál és kiegészítőinél folyamatosan voltak székletproblémái, ami először hasmenésben jelentkezett /azt mondták, ez a méreganyagok ürülésének következménye, hiszen ez a tápcsalád teljesen természetes/, majd elmúlt a hasmenés, de kifejezetten gyakori maradt a székletürítés, és azóta is küzdünk ezzel, meg a bűzmirigy gyakori telítődésével. Ezek ismeretében szeretném megkérdezni, hogy tudna ajánlani a kutyámnak valamit?

Köszönettel várom válaszát: Sz. Erika

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
máj 24, 2016
Flag(0)

molnargabor válasza:

Kedves Erika! A refluxot és a savasnak látszó hányást tapasztalataim szerint nem gyomorsav túltengés, hanem éppen annak hiánya okozza.
Oka a helytelen táplálási szokások és a nem kutyáknak való étrend okozza. Amelyet a savcsökkentő szerek tovább rosszabbítanak.

Kialakulása: A gyomornak át kell savval itatni a megevett takarmányt, az akkor tud csak továbbkerülni a gyomorból a patkóbélbe. Ha nem napi 1x max. 2x etetik a kutyát, akkor a többször való etetés következménye, hogy nem savasodik át a gyomortartalom és ott pang és erjed, meg rothadni kezd, ami gázképződéshez vezet, ez pedig ahhoz vezet, hogy a nyomás fokozódása miatt a gyomor tartalom a nyelőcsőbe visszaáramlik, ami nyeldekelést és hányást idéz elő.
Megállapítása: A hányadékot pH vizsgálat alá kell venni, és ha a kapott érték a lúgos felé billen, akkor biztosak lehetünk, hogy a probléma hátterében gyomor emésztési zavar és relatív savhiány áll fenn. Amit a savlekötők tovább rontanak.
Megoldás:
Napi 1x etetni.
Gyomor emésztés és bélflóra javító PROBIOVET kapszula adása napi 3x. A közvetlen tünetek javítására a CYTOVET kapszula is eredményesen alkalmazható. Jó hatású még a REGAVET csepp adása is az emésztés harmonizálása révén.
- Antioxidánst és tartósítószert nem tartalmazó takarmányt szabadna adni.

A gyomor emésztés zavarainak további káros hatásai: A gyomoremésztés zavara a bélflóra összeomlásához is vezet az esetek döntő többségében, aminek az immunrendszer működésének károsodása a következménye. Ez pedig allergiákhoz, ízületi gyulladásokhoz, légúti megbetegedésekhez, bőrbetegségekhez stb. és végül rákos elváltozásokhoz vezethet.
Ez lehet a táplálékintoleranciájuk oka is!
Amennyiben a fenti javaslatokat betartják, úgy az állapot a gyógyulás útjára lép hamarosan, kivéve, ha a gyomorsavtermelő gyomorfal súlyosan idült károsodást szenvedett, sajnos van ilyen betegem is.

Várom a kezelés tapasztalatairól és a gyógyulásról a beszámolóját.
Dr. Molnár

Sign in to Reply
Replying as Küldés