0
Ilona
jan 05, 2020 12:39 DU. 1 Válaszok
Member Since Sep 2018
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

grigorica kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!
3 és féléves nem ivartalanított, hím máltai selyemszőrű kiskutyánknak hosszú ideje folyamatos gyomorbántalmai (gasztritisz), emésztési problémái vannak. A hasa nem megy, de havi (heti) rendszerességgel visszatérő sárga epés (lúgos kémhatású) homogén folyadékot hány főleg a reggeli etetés előtti időpontban. Naponta 4-5 alkalommal kis adagokkal, könnyen emészthető rizses pépes táppal etetjük, mivel az emésztése gyenge, ugyanakkor gyors is, és ha nem adunk neki időben enni hányni kezd. Étvágya egyébként kitűnő, szinte állandóan enne, éjszaka is felébred a reflux miatt és natúr puffasztott rizzsel próbáljuk elkerülni az epés hányást. Ugyanakkor korábban volt olyan eset , hogy az egybe lenyelt kisebb húsdarabot, halszeletet több mint egy óra elteltével emésztetlen állapotban adta vissza. Számos különböző (gyomorkímélő, könnyen emészthető, hypoallergén) tápot kipróbáltunk több kevesebb sikerrel és közel másfél éve folyamatosan adagoljuk neki a Gasztroferm Pet multivitamin és probiotikum port, valamint a SUPREME IMMUNITY EMÉSZTŐENZIMEK & PROBIOTIKUM komplex készítményüket, mely sokat javított az állapotán de a tünetek nem szűntek meg és időszakosan mindig visszatérnek.
Tisztelt Doktor Úr kérem szakmai tanácsát. Mit javasol a tünetek megszüntetése érdekében? Milyen készítményt adjunk neki és hogyan etessük a jövőben, hogy elkerüljük a rendszeresen visszatérő hányást és helyreálljon az emésztése? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Ilona

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Rendezés
Best Answer
0
EnergyVet
jan 06, 2020
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Ilona! A TARTÓS GYOMOREMÉSZTÉSI ZAVAR FŐLEG GYOMORNEDV TERMELÉSI HIÁNYOSSÁGOK MIATT ALAKUL KI. A következő hányásból a nedveket egy pH mérő tesztcsíkkal meg kellene vizsgálni. Ha semleges vagy lúgos kémhatású, akkor nem termelődik elég gyomorsav és gyomornedv. Ez tartós nem megfelelő táplálás sok finomított és gabona gazdag étrend esetén és tartós savtermelés gátló szerek adagolása után alakulhat ki. Türelemre és megfelelő nem kezelt és nem finomított étrendre, kis adagokban adva van szüksége és az EMÉSZTŐENZIMEK & PROBIOTIKUM komplex, és Regavet , Multivit Mega C készítmények kombinált adagolására is. Üdv Dr. molnár

Sign in to Reply
Replying as Küldés