0
klaudia311
dec 04, 2020 08:03 DU. 1 Válaszok
Member Since Dec 2020
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

klaudia311 kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!

7 éves nem ivartalanított, nőstény himalájai perzsa, aki egy lakásban tartott, jó étvágyú (nedves és száraz eledelt is fogyaszt), egészséges játékos bújós cica. Rendszeresen jár orvosi vizsgáltra. Viszont egyik napról a másikra véltük felfedezni, hogy a pupillája folyton tág és bizalmatlanul közlekedik. Megvakult. Állatorvosnál már jártunk kétszer is, aki ránézésre azt mondta, hogy magas vérnyomás miatt következett ez be, de semmiféle mérést nem végzett. Nagyon erős fényre reagál a szeme, így azt mondta van még esélye, hogy rendbe jön a látása, más elváltozást tapintásra nem érzékelt, láza nem volt. Első körben Amodip 1,25mg vérnyomás csökkentőt kapott, először napi fél szemet, majd negyedre csökkentették az adagot, mert az egész napot végigaludta. Pár nap elteltével Ednyt 2,5 mg-osra cserélték. Sajnos változást nem eredményezett. Az étvágya csökkent, egész nap alszik, és a széklete a mai napon véres volt. Nagyon aggasztó, teljesen elhagyta magát.
Szeretnék érdeklődni, hogy az Ön véleménye szerint érdemes egy másik állatorvossal is megvizsgáltatni? Biztos-e, hogy magas vérnyomás a diagnózis, hiszen nem egy idős cicáról beszélünk.

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Rendezés
Best Answer
0
EnergyVet
dec 05, 2020
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Klaudia! A tünet agyérgörcshöz, vagy agyvérzéshez társulhat. Nem biztos hogy magas vérnyomás okozza, de azt nem tudom megmondani biztosan hogy mitől lehet. Gyanítom, hogy mérgezés lehet a háttérben. Nem kapott valamilyen kezelést a tünetek megjelenése előtt, vagy valamely növény nincs e amiből fogyasztott volna? Az októl függetlenül a kapott gyógyszerek a cica érzékeny bélrendszerének valószínűleg nem tesznek jót. Üdv Dr.molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés