0
nemeslaszlo94
nov 13, 2022 10:17 DE. 1 Answers
Member Since Nov 2022
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

nemeslaszlo94 kérdezte:

Tisztelt Doktor úr!

Egy igazán hosszú kezelés után szeretnék tanácsot kérni a kutyánk felépülésével kapcsolatban. Szóval van egy 8 hónapos kölyök kutyusunk, aki sajnos 1 hónappal ezelőtt Parvo vírusos lett illetve Giardia gyorstesztje is pozitív lett. A kezelése rendben lement utána még egyszer paralitikus ileus-t diagnosztizáltak nála, de egy napos kezelés utan ez is rendbe került.
Akkor itthon Cerucal gyógyszert kapott , amikor azt abba hagytuk visszatért a hányogatás, de mindig amikor ilyen történt a hányást vissza ette a kutyus. Mostanában már kevésbé jön elő a hányás, hasmenése nincs már hetek óta.
Ami viszont kicsit aggaszt minket, hogy a mostani tápjait nem szívesen eszi és a tápon feltüntetett napi mennyiséget se igazán érjük el. Naponta többszöri etetéssel próbálkozunk, hogy ne egyen egyszerre sokat. de vannak napok amikor szinte egyáltalán nem eszik. Már 3 különböző Gastrointestinal tápot próbáltunk (Royal canin, Vetlife, Hill's) de igazán egyiket sem eszi, gondoltunk arra, hogy a régi tápot szívesebben enné(Porina Pro plan medium puppy), de arra nem szeretnénk még vissza váltani, hátha nem bírná az emésztő rendszere.
Ami most a héten pluszban kiderült egy laboratóriumi széklet vizsgálat során, hogy a giardiát sikerült kiírtani, de isospora illetve egy orsóféreg pete lett felfedezve, erre kapott féreghajtót illetve most 10 napig szed sumetrolimot!
Amit ezeken kívül kap, az Fortflora minden nap, illetve Vetri DMG.

Abbak kérnénk a segítsget, hogy van-e olyan készítmény amit ennek az ismeretében tudna ajánlani, ami segítné a felépülést?

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
nov 13, 2022
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves László! A véglények és paraziták akkor jelennek meg a béltaraktusban, ha a normális bélflóra kiirtódott onnan. Ez tartós emésztési zavarokhoz, hányáshoz, hasmenéshez vezet és kialakul a lyukas bél szindroma. Ennek itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Ezt a csomagot javaslom alkalmazni, aztán lassan minden rendbe fog jönni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés