0
Anonymous
ápr 25, 2019 12:14 DU. 1 Válaszok
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Illés Lia kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!

Két és fél éves ivartalanított házi macskáimról (kandúr és nőstény) egy rutin laborvizsgálatnál derült ki, hogy mindkettőjüknél májműködési probléma van. A kandúrnál nem volt drasztikus eltérés az ALT-értéknél (72), de a nőstény vérképe: ALT: 225, majd egy 6 hét múlva megismételt vérvételnél 370. Őt tovább vizsgáltattam, az UH májnagyobbodást mutatott ki, de a citológiai vizsgálat végül is nem utalt daganatra. Az ÁHOK-ban vizsgálták, és azt feltételezték, hogy az élősködők elleni szerek okozhatták a bajt. Tavaly, kivédendő a szívférgességet is, áprilistól októberig Milprazon tablettát kaptak havonta és Bravecto spot-ont 3 havonta. Most azt tanácsolták, kerüljem a tablettákat és lehetőleg a Baravecto alkalmazását is.

Az első kérdésem: Ön szerint mivel védhetném meg cicáimat a külső-belső élősködőktől a nélkül, hogy tovább ártanék a májuknak? Megjegyzem, szigorúan lakásban tartom őket, bolhával, kullanccsal elvileg nem találkozhatnak, de a szúnyog (lepkeszúnyog) az erkélyre, lakásba is beszáll...

A másik dolog, amiben a tanácsát kérem: megvásároltam a Regavetet, de több állatorvosnál azt olvastam, hogy májbeteg cicáknál különösen óvatosan kell eljárni, csak 2 napig szabad adni, és 3 napig figyelni, nem mutatnak-e negatív reakciókat. De hogy ezek mik lehetnek, arról egy szót sem írtak sehol. Kérem, segítsen a Regavet-kúra megfelelő kialakításában. Egyébként a cicák most csak májvédő gyógytápokat kapnak (Specific Kidney Support, amely a leírás szerint a májműködést is segíti; Royal Canin Hepatic S/O)

Válaszát előre is köszönöm, üdvözlöm,
Illés Lia

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Rendezés
Best Answer
0
EnergyVet
ápr 28, 2019
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Lilla! A maj toxikus anyag okozta tulterhelese májgyulladást okoz, legyen az bármely toxikus anyag felvétele után. Kezelese különleges törődést igényel.
Ki kell iktatni a terhelést okozó hatóanyagokat, melyekkel kapcsolatba kerül a beteg, ezt ön már meg tette.
Támogatni kell a májat sejtjeinek regenerációjában. Cytovet, Regavet, Multivit mega C, Krill Omega d3K2, Emesztoenzimek Probiotikum komplex lehetőség szerint kombinált alkalmazásával.
A Regavet használatára vonatkozó figyelmeztetés nagyon súlyos májbetegség esetére érvényes. Az önöké, Hála Istennek nem ilyen. Mivel a Regavet aktiválja a máj sejtek funkcioit, amely igen hasznos májbetegségek, vagy túlterhelés eseten. De ha súlyos mértékben károsodott a majsejtek jelentős része ,akkor a funkció aktiválása ronthat az aktuális állapoton, főleg ha azt tuladagoljak. Erre vonatkozik a figyelmeztetes. De ilyen a praxisomban még nem fordult eddig elő, tehát ez nem egy életszerű gond. A többi javasolt készítmény hatásai: méregtelenítő, májsejt regeneráció támogató, Probiotikum, Emesztoenzimek, vitaminok, melyek elősegítik a gyors és hatékony máj regenerációt és az így elert állapot fenntartását.
Magam az annovetet alkalmazom a szivfergesseg kialakulásának megelőzésére főleg kutyaknal. Az erről szóló leírást itt találja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-betegseg/szivfergesseg-megelozese/. A kullancsok ellen benti cicáknál nem szükséges védekeznie. Üdv dr.molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés