Kitti Egedi kérdezte:
Tisztelt Doktor Úr!
Két éve fogadtunk örökbe egy 5 éves, nagytestű, fekete kandúr cicát. Motyó nagy valószínűséggel vesebeteg. Jelenleg 6,5 kilogramm. Tünete kezdetben csak a sűrű, kis mennyiségű vizelés volt.Kedve és étvágya változatlanul jó volt. Miután antibiotikumot kapott injekció formájában 5 napon keresztül a 2. naptól kezdve hányni kezdett, így lényegében semmilyen táplálék nem maradt meg benne. Az akkor őt kezelő orvosok szerint ez előfordulhat, mint mellékhatás. Majd a hányáscsillapító 1,5 napra enyhítette a hányást, így azon időszakban táplálkozni is tudott anélkül, hogy az távozott volna belőle.1,5 nap után újra hányni kezdett, de akkor már kedvtelenné is vált, és láthatóan rosszul érezte magát a hányást megelőzően. Szívesebben vonult el tőlünk,és aludt egyedül. Valószínűleg evett volna, de nem akartunk szenvedést okozni, így nem adtunk neki szilárd ételt, helyette viszont figyeltünk a folyadék bevitelére. Elvittük Őt egy másik orvoshoz, mivel az előző helyen dolgozó dokikban nem bíztunk kellőképpen. Az új helyre vittünk friss vizeletmintát (ami nem volt kristályos), illetve vettek tőle vért. A veseparaméterei nagyon rosszak lettek. A doki szerint ez csak átmeneti eredmény lehetett, mivel Motyó állapota fokozatos javulni kezdett az infúzió előtti napon. Vesekímélő tápot eszik. Egyelőre csak savlekötőt kap. Az infúzió óta 4 nap telt el. Érdeklődő, dorombol, játszik, szaladgál, ide-oda követ bennünket, "beszélget" velünk, hízeleg, háton négy lábát szétvetve alszik, eszik is (elég finnyás volt mindig is)szóval csak mértékkel falatozik. A viselkedése szinte már majdnem a régi. Rendeltem Öntől két cseppet, amelyet ezen az oldalon a betegségének megfelelően ajánlott: Regavet, Kingvet - gyűlöli őket, szóval a beadás módját még ki kell találjuk.
A doki ránk, emberekre való tekintettel nem javasolta a nyers táplálást. Motyó a nedves tápról csak a szószt nyalja le, száraz tápot pedig néha szívesen eszik, néha nem. Cicaleves rajongó, viszont az sajnos nincsen vesekímélő kivitelben. Doktor úr, Ön mit javasolna, etethetjük Őt nyers hússal (csirke, pulya) olykor-olykor? Pl hetente 2-3 alkalommal. (Főként azért, mert a nyers pulykahúst mindig is kedvelte).
Nagyon köszönöm a tanácsát és azt, hogy elolvasta ezt a "kisregényt"! 🙂
Minden jót kívánok!
Üdvözlettel. E.Kitti
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Kitti! Az idült veseelégtelenség kezelési protokollját itt találja meg: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/ Az erre a betegségre használt csomagot pedig itt: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/idult-veseelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere-csomag/ FONTOS!!! A kezelési protokoll megadja a napi 6x kicsi adagokban etetést, ezt feltétlen tartsa be, hogy normalizálódjon a fehérje bomlástermékek szintje a vérben! A gyógyszer beadás módjai pedig ezek lehetnek: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:
Valamennyi Supreme Immunity kapszulás készítmény kapszulája kibontható és por formájában is beadható illetve hozzákeverhető kedvenc ételhez, folyadékhoz és úgy beadható. Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a kapszulás készítményeket por formájában a szokásos ételükre szórva is elfogyasztják.
Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.
Van lehetőség az alábbi – macskák számára igen kellemes ízű – port is rendelni és azzal keverni a kapszulák tartalmát, mely az ételüket is megízesíti és kedvezőbben elfogadják vele a szokatlan ízeket: YUMMY PET Táplálék ízesítő
Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula Zselatin kapszula az egyszerűbb gyógyszer beadáshoz ) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( Kapszula beadó ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.
Üdv Dr.Molnar