Lakatos Henriett kérdezte:
Tisztelt doktor Úr!
Olyan problémával fordulok Önhöz , hogy nekem 2 cicusom van , egy 8 hónapos sziámi keverék ivartalanított kandúr aki be van oltva, és egy sziámi fajta tiszta jellegű 10 hetes kandúr aki nincs beoltva még!
A 10 hetes kis cicusnál kétoldali kötőhártya gyulladást állapítottak meg (emiatt nem kapott oltást) amire kapott antibiotikumos kezelést. Gyógyulást mutatott napokon keresztül. Eközben a nagyobb cicánknál észre vettük hogy a bal szemén ugyan ilyen tünetek jelentek meg (piros folt a szemöldöknél,duzzadt piros szem, váladékozás) de a jobb szemén nem! Állatorvos látta szintén ő is kapott antibiotikumos kezelést kapott.Ő nálla is gyógyulást vettünk észre,apránként abba hagytuk a szemcsepp adagolásokat. Majd 2 nap elteltével a nagyobbik cicus vissza esést mutatott mintha nem is kapta volna meg a kezelést. A probléma azóta áll fent mióta a kisebb cicát magunkhoz vettük. Játékosak, étvágyuk, emésztésük rendben, szeretik egymás társaságát. Ön mit javasol mely termékükkel tudnám őket kezelni és javasolt e a szétválasztásuk a gyógyulás idejéig?
Válaszát előre is köszönöm!
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Henriett! A kötőhártyagyulladás tavasszal leggyakrabban allergiás okok miatt jön létre. A képződött gyulladásos váladékon szaporodó csirákat az antibiotikum szemcsepp visszaszorítja, ami időleges tüneti javulást okoz, de mivel az alapokat nem gyógyítja meg, így a visszaesés törvényszerű. A gyulladás háttérében lévő okok a bélrendszerállapotában és a máj túlterhelése következtében alakulnak ki. A kezelésére a Virovet, Emésztőenzimek Probiotikum komplex és a Fytovet cseppet javaslom szájon át. A Cytovet caps-ból készített oldattal 50ml tisztított, forralt vízbe 1 caps. való napi 5-6x való öblítést javaslom alkalmazni. Üdv Dr. Molnár