0
Anonymous
nov 21, 2019 01:42 DU. 1 Válaszok
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Mádi Zsuzsa kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!

Segítségét szeretnénk kérni, egy barátunk most fogad majd be egy kidobott kutyust (még nem találkoztak) 1 év körüli, valószínű terrier jellegű, ivaros és tacsi méretű. Akiknél most van azt mondták hogy mindent megeszik.
Sajnos az oltásairól nincs információ, kapott-e egyáltalán már. Miután befogadói megtalálták, elvitték általános orvosi vizsgálatra ahol megállapították, hogy egészséges (sajnos nem tudjuk miket néztek vagy csináltak)de oltást nem kapott. Arra lennének kiváncsiak, hogy ha ez a kutyus ne adj isten még sosem volt beoltva és ha most majd beoltatjuk akkor melyek azok az oltások amik megvédik a legtöbb betegségtől? Úgy tudom kennel köhögésre is van már oltás. Egy másik ismerősünk kutyusának oltási könyvében és szintén egy másik kutyuséban teljesen más oltások szerepelnek így nem tudják hogy mi ellen kapta a kutyus. A parvó vírust elkaphatja egy 1 éves kutyus ha esetleg nem volt eddig beoltva még? És ha bevolt de nem rendszeresen? (pl. hogyha a kölyökkori oltásokat nem kapta meg)
Mikre figyeljenek még egy befogadott kutyusnál mármint oltások és az egészsége megőrzése szempontjából?

Köszönjük szépen előre is
Üdvözlettel:Zsuzsa

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Rendezés
Best Answer
0
EnergyVet
nov 22, 2019
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Zsuzsa! A parvo virus ellen külön és a szopornyica, májgyulladás, leptospirozis ellen kombinált oltás formájában javaslom beoltani a kutyát 2 hetes időközzel, aztán a kötelező veszettség ellenit. Chippet is tegyenek bele az első oltásnál. Továbbá a féreghajtásról sem feledkezzenek meg. Kombinált orsó és galandférgek elleni tablettát használjanak, amit 2 hétre rá szintén megismételnek. A kutyus tartós egészségét az alábbi csomaggal tudják támogatni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-altalanos-megelozo-csomag/ Üdv Dr. Molnár

Sign in to Reply
Replying as Küldés