0
Anonymous
febr 20, 2016 09:12 DU. 1 Answers
Member Since Jan 1970
Unsolved Solved Mark as Solved Mark as Unsolved
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Ungor Ildikó kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!
Újra segítségét kérném a bolognese kutyus miatt,akinek a méh eltávolítás után vese problémája volt. Egy hétig nagyon jó étvággyal evett,erősödött is. Azonban 2 nappal ezelőtt jelentkezett széklet ürítési probléma ,egyfolytában járkált,mintha kakálni,utána akkor tegnap előtt sikerült kakálnia,szeklete egészséges volt. Azonban azóta 2 napja nem eszik és nem eszik. A mai napon csináltak neki egy vérvételt. Eredmény:
Insert check strip
CHEK 623 618 631
UREA 23,5
CREA 443
Mit javasolna Ön?
Jelenleg a kingvetből napi 2 cseppet a skelevetből napi 1 kapszulát adok 10 napja. Az energy-vet.com oldalán azt olvastam a kingvet adagolásánál,hogy idős vagy nagyon beteg kutyáknak 2 napnál tovább ne adjuk.Lehet probléma,hogy azóta is adom?
Illetve ma voltam vele orvosnál és antibiotikumot (nem kakál rendesen,bélcsavarodás megelőzésére) étvágynövelőt,hányás csökkentőket adott neki. Ön szerint ez így megfelelő,nem terheljük tovább a veséjét?
Köszönettel: Ungor Ildikó

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
febr 21, 2016
Flag(0)

molnargabor válasza:

Kedves Ildikó!
Az urea értéke jó a kreatinin nagyon magas. Mivel az egyik érték jó így nem valószínű, hogy a másik eltérését a veseprobléma okozná. Egy cisztatin C vizsgálat a vérből 100%-ban kizárná a vese károsodást. Ha cefalosporin hatóanyagú antibiotikumot kapott a kutya az is megemelheti a kreatinin értéket. Két dolog lehet, vagy túletették és most emésztési zavara van. Én erre gyanakodnék leginkább. Vagy még a műtét valamilyen szövődménye is közbeszólhat, de ez kevésbé valószínűsíthető. Amiket kap az lehet hogy indokolt de tovább terhelheti az altatással már amúgy is terhelt kiválasztószerveket, az antibiotikum pedig a felborult bélflórának nem a visszaállítását segíti. Koplaltatni aztán felépíteni egy normális bélflórát, majd tartósítószer és gyorsan bomló szénhidrát mentes eleséggel etetni. Közben a PROBIOVET kapszula, Regavet csepp, Kingvet csepp javasolt. Ha a vese károsodást kizárták a cisztatin c teszttel akkor a CYTOVET kapszula még javasolt a méregtelenítés véghezvitele szempontjából. dr. molnár

Sign in to Reply
Replying as Küldés