0
Alexandra
dec 05, 2023 06:47 DU. 1 Answers
Member Since Dec 2023
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Alexandra kérdezte:

Tisztelt Doktor Úr!
Van egy 8 éves lakásban tartott lány cicám, aki évek óta nagyon sokszor hány. Gyakorisága változó. Van, hogy hetente 1x-2x, van, hogy naponta, van hogy 1 hétig semmi. Előfordul, hogy rögtön etetés után kijön belőle minden amit megevett, máskor etetéstől függetlenül bármikor.Ez átlátszó, habos hányadék. Többféle táppal próbálkoztunk, jelenleg Wild Freedom gabonamentes száraztápot és Aldis alutasakos eledelt fogyaszt. Sok változást nem észleltünk egyik tápváltásnál sem, esetleg az elején rövid ideig, de utána minden folytatódott tovább ahogy eddig. 2 éve voltam vele állatorvosnál, aki szerint lehet, hogy ivartalanítás után összenövések alakultak ki és ez okozhat ilyet. (1 éves kora körül végezték el rajta a műtétet és úgy emlékszem addig nem volt problémánk a hányással. Viszont a tüzelése rendellenesen gyakori volt, 3 hetente újra kezdődött.) A doktornő adott neki valamilyen gyulladáscsökkentőt injekció formájában, ha esetleg mégis gyulladás okozná. Ettől viszont hazaérve a cica szédelegve tántorgott. Majd később felírt neki hányáscsillapító tablettát, amitől viszont csak még többször hányt és már véreset is, így nem vittem vissza többet. Kapott Humac port, ami visszahozta az orvosi látogatás előtti állapotba. De a hányás azóta is ugyanúgy fennáll. Ön szerint mi okozhatja? Lehet ezen vajon segíteni, vagy ő már ilyen marad? Gondoltam rá, hogy esetleg gyomorsav probléma lehet. Így valamilyen probiotikumot kipróbálnék. Melyik Energyvet terméket javasolja?
Válaszát előre is köszönöm!

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
dec 05, 2023
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Andrea! Azt hiszem jól gondolja, savtermelési zavar lehet a visszatérő hányások hátterében. Két dolgot javaslok:
1. Adja neki ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Különos tekintettel a Stomach Digestive Helper adására, melyből szereljen ki "4" -es méretű kis kapszulába adagokat és minden etetés közben adjon be neki egyet a kapszula beadóval egyszerűen. A többi alkotórészéta csomagban elég napi 2 alkalommal adni.
2. Változtasson a táplálásán. A táplálását állítsák át erre: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Üdv Dr.Molnar

Sign in to Reply
Replying as Küldés