Klaudia Ágnes kérdezte:
Tisztelt Doktor Úr,
Westi kiskutyámnak (hím, 10 éves, 11 kg súlyú) már hosszú ideje vissza-visszatérő fülgyulladása van, többször voltunk vele orvosnál és kapott gyógyszeres kezeléseket, amelyek csak ideig-óráig hatottak, de nem vezettek eredményre, mindig visszatért a gyulladás, 2024. 08. 09-én endoscopos vizsgálatot hajtottak végre a fülein, altatással, és megállapították, hogy a jobb fülkagyló konkáv felszínének bőre megvastagodott, gyulladt. A hallójárat a horizontális szakaszon pontszerűre szűkült, jelentősen szűkült. A dobhártya nem vizsgálható. A hallójárat üregében nagy mennyiségű prulens tartalom figyelhető meg. Diagnózis: Strictura auris.
Az alábbi kezelési javaslatot kapta:
Gyulladáscsökkentő: meloxidyl szuszpenzió adása napi 1X etetés után súlyra kimérve (5 napig).
Antibiotikum: noroclav 250 mg tabletta adása napi 2X 1 tabletta (7 napig). Mellette probiotikum adása javasolt.
A jobb hallójárat sebészeti ellátását javasoltak, ami a hallójárat eltávolításával járna.:( (Ezt nagyon nem szeretném!)
Továbbá régóta küzdünk nála allergiával, ami az egész kis testén a bőrét és, amivel inkább probléma szokott lenne a lábán, illetve egészen pontosan a mancsán a lábujjai között megjelenő fekete hólyagok. A fenti napon emiatt is vittük orvoshoz, illetve, hogy a bal hátsó lábát felhúzta, és nem terhelte, amikor meg lett vizsgálva nem visított, úgy tűnik különösebb fájdalmat nem érez, az orvosok a következő diagnózist adták: A sebek helyeződése alapján feltételezhető, hogy az idegentest (legvalószínűbb toklász) már távozott a sebből, erre szintén a fenti antibiotikumos kezelést javasolták.
A kiskutyám aktuális állapota: A fejet ma sétáltatás közben megint rázta és fülpiszkálóval megvizsgálva belőle bűzös, fekete váladék jött ki, annak ellenére, hogy a fenti kezelést már kapja, de látszik, hogy nem segít. A bal hátsó lábát továbbra sem használja rendesen.
Kérem a Tisztelt Doktor Úr segítségét, abban, hogy milyen alternatív megoldást javasol a kutyusom gyógyulása érdekében!
Előre is köszönöm a válaszát!
Tisztelettel: K.
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Klaudia! Az idült külső hallójárat gyulladás oka a bélrendszerben kereshető. Az un. lyukas bél szindroma következménye: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Hogy ez változzon, ahhoz a valódi kiváltó okoz a lyukas bél szindromát szükséges kezelni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ A táplálást is változtatni kell, gyorsan bomló szénhidrátot nem tartalmazó feldolgozatlan ételre és a bélrendszert károsan befolyásoló szintetikus anyagok minden formáját ki kell iktatni a cica életéből. Továbbá a bélflórát is helyre kell állítani. Ezt a csomagot javaslom alkalmazni afül problémákra: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kulso-hallojarat-gyulladas-kiegeszito-kezelesere-csomag/ és ezt a lyukas bél szindromára: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ üdv dr.molnar
Klaudia Ágnes válasza:
Még néhány fontos információt szeretnék megadni, ami hasznos lehet Önnek a válasza összeállításban:
A kiskutyám ivaros kan.
Táplálási formája: száraztáp (Fitactive hypoallergén), konzerv (Real Nature adult), szokott kapni feldolgozott karaj húst és répát.
Vetri DMG cseppet kap az eledelébe.
Néha szokott habos, sárgását hányni, hasmenése ritkán van, de általában hígabb a széklete.
A bűzmirigye van, hogy begyullad, rendszeresen szokták emiatt üríteni.
A külső élősködőkkel szemben: Bravectót kapott kb. két hónapja, korábban Vectra 3D-t.
Féreghajtóba: Drontált.
Védőoltást legutóbb: 2024. 07. 11. kapott
Gyulladás csökkentő, szteroid injekciót: 2024. 08. 07-én kapott.
Gyógyszerérzékenységről nem tudok.
Tisztelettel: K.