0
Andrea
jan 08, 2020 05:15 DU. 1 Answers
Member Since Apr 2025
Subscribed Subscribe Not subscribe
Flag(0)

Bóka Andrea kérdezte:

Tisztelt Dr. Molnár Gábor!

Az alábbi problémával kapcsolatban kérném az Ön véleményét! Csatolmányként feltöltöttem, cicám Cirmi laboreredményét. A cica kb 8-10 év közötti, utcáról fogatuk be, ivartalanított kandúr. Egy rutin vérvétel alkalmával derült ki, hogy emelkedett értékei vannak, amik kezdődő vesebetegségre utalnak. A cica koronavírus fertőzött is, egy másik Fip-ben elvesztett cicától kapta el. Rendszeres kontrollon vesz részt, ez látszik is az összehasonlított eredményeken. Az orvosunk, nekünk csak annyit mondott, hogy nincsen változás az előzőhöz képest, azonban miután láttuk az eredményt, minket aggaszt, hogy az elmúlt közel három hónap alatt nagyobb arányban emelkedtek az értékek, mint a korábbban, a több, mint 2 év alatt.
A diétás táppal történő etetésre átálltunk, több kevesebb sikerrel. Elég nehezen fogadja el. Nyers csirkehúst szokott még enni, nagyon pici májjal ízesítve, valamint a diétás száraz tápot szoktunk kevés Gourmet gold pástétomos konzervvel keverni, orvosunk azt mondta, hogy ez nem nagy gond, de a csirkehúst ne adjuk neki az esetleges fertőzés miatt. Sajnos nem nagyon eszi a száraz tápot önállóan, forl beteg, elég kevés foga van. Kérdésünk az lenne, hogy kicsit elvesztünk a diétás tápokban is, mivel mi eddig csak azt néztük, hogy Renal legyen, nem tudjuk, hogy kell-e még valami más jelzést is figyelni vagy hogy pontosan milyen összetevők szerint keressük a tápot. Mennyire gond, ha eszik csirkehúst? Mit tehetünk a javulás érdekében? Ön mit tanácsolna és a laborértékek alapján Önnek mi a véleménye? Válaszát és segítségét előre is nagyon szépen köszönöm!

0 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.
1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
EnergyVet
jan 08, 2020
Flag(0)

Dr. Molnár Gábor válasza:

Kedves Andrea! A cicának a laboreredmények alapján a veséinek a kiválasztó funkciói kb. 70-75%-ban károsodtak. A következő vérvételnél a cisztatin C értéket is nézessék, mert az pontosabban tükrözi a változásokat mint a karbamid, kreatinin páros.Igen sajnos ez idült veseelégtelenségre utaló érték. Ami még kompenzált fázisban van. Itt mellékelem a javasolt protokollt: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/macskak-idult-veseelegtelensege/
Pár héten belül elérhető lesz még az idült veseelégtelenség kiegészítő kezelésére egy takarmány kiegészítőnk is. Majd figyelje és azt is adja a ciccának a protokollban javasolt kiegészítőkön kívül.
Üdv Dr. Molnár

Sign in to Reply
Replying as Küldés