N. Gabriella kérdezte:
Tisztelt Molnár Doktor Úr!
Annyi jót olvastam az interneten Önökről, ezért gondoltam megkeresem Önöket. Én egy 8,5 éves szálkás tacsi szuka ( ivartalanított) gazdája vagyok. 2017 február végén tacskóbénulás tünetek kezdődtek a kutyusnál. Másfél hét leforgása alatt nagyon leromlott az állapota. A fájdalomcsillapítós kezelés után kapott 3 alkalommal szteroidot, amire egészen jól reagált, de egyértelmű jelei voltak, hogy tacskóbénulása van, mivel a hátsó lábak reflexei kezdtek teljesen eltűnni, mozgása zavart, imbolygó lett. Az állatorvos azt javasolta, menjünk el vele Pestre, mert vidéken, - ahol lakunk- több lehetőség nem maradt a javulására. Pesten a vizsgálatok után (MRI) meg is műtötték, mivel már kiszakadt porckorong sérvje volt a kutyának. A javulása hála égnek hamar ment, 5. nap környékén lábra állt, pár hét után pedig olyan lett a kutyus, mint volt. Kiegészítő kezelésként kapott akkupunkturás kezeléseket is. Azóta is próbálunk nagyon figyelni rá, mivel az MRI több porckorongnál kimutatta a meszesedést, hogy nem 100 %-os már… A lépcsőzés, kanapé ugrákat megpróbáltuk teljesen kiiktatni, -sajnos, erre a múltban nem figyeltünk eléggé…- , Aptoflexet, zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítményeket kap. A régi nagy sétákat felosztottuk kisebbekre, ezzel is picit kímélve, már amennyire egy hiperaktiv, örökmozgó, állandóan játszani akaró tacskót lehet szabályozni… Az étkezésére is próbálunk odafigyelni, minőségibb tápokat adni neki…
A kérdésem az lenne, hogy javasol-e valami hatásosabb táplálék kiegészítőt, étkezésben tanácsot, vagy esetleg a tartásban tippet, trükköt, amivel tudunk javítani az életminőségén, és talán elkerülni hasonló szituációt…
Előre megköszönve válaszát üdvözlettel: N. Gabriella
Dr. Molnár Gábor válasza:
Kedves Gabriella! A tacskobenulas és sok egyéb mozgasszervi panasz megelőzésére is alkalmas a Skelevet Kingvet Probiovet Omegavet kombináció. Javaslom ezek alkalmazasát megelőzésre is különösképpen. Üdvözlettel Dr Molnár