Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

30 808 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!

    A 2 éves yorki kutyámnál a pénisz mellett egy körülbelül szőlőszem nagyságú dudort vettem észre. A terület nem piros, nem érzékeny, nem váladékozik, és a kutya viselkedése teljesen normális, étvágya jó.
    Önszerint mi lehet ez?

    Köszönöm szépen a segítségét.
    Üdvözlettel: Niki

    • Kedves nikoletta! Valószinüleg hasfali sérv. D emivel az emlőbibó van a csúcsán ezért emlő tumor sem kizárt. Mutassa meg helyszínen élő kollégának, hogy megtapinthassa. Üdv Dr.molnar

  2. Üdv!
    Tacskó kutyának két hátsó le bénult a napokban injekcióos kezelést és B- komplex cseppet kap jelenleg amitől valamennyire javulnak a lábai, a kérdésem az lenne, hogy mozgásszervek ll csomagot vettem és elkezdtem adni neki a kezelésekkel együtt, vagy várjak vele?
    Köszönettel várom a választ!

  3. Jó estet doktor úr ma délután vettem észre a közel 3 hónapos japán Akita kutyámnak a jobb oldali lábán a mancsa felett pár centivel ezt az úgymond sebet, és megszeretném kérdezni hogy önnek mi a véleménye mi lehet ez, válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Gábor! A képen fonalas gomba fertőzésnek kinéző szőrhiány látszik. A széléből vett kaparékkal lehet állatorvosi laborban megbizonyosodni róla. De lehet egy beton okozta kidörzsölés is szimplán. Üdv Dr.Molnar

      • Nem vagyok benne biztos hogy beton dorzsoles lenne mivel párom el mondása szerint napközben O annyit vett észre a lábán hogy az amúgy világosszoru lábán ilyen szürkés színe volt a szőrenek , ez esetleg jobban utalhat gombás fertőzésre?

          • Kellene egy bőrkaparék vizsgálat a kör alakú szőrhiányos terület széli részéről véve a mintát, hogy biztos legeyn a fonalasgomba fertőzés. Ha ez igazolódik akkor írjon és megadom a természetes anyagokkal valókezelési lehetőségeket.üdv drmolnar

  4. Tisztelt Molnár Dr Úr! 10 éves nagytestű ivartalanított lány ónémetjuhász kutyánknál februárban lépdaganatot diagnosztizáltak. Márciustól cytovetet kap nagyon jó hatékonysággal, akkori ascitese elmúlt, hasa szépen visszahúzódott. Mostanában viszont újra nő a daganat, ezért keresni kezdtem, így találtam rá a daganatos protokollra. Kérdésem, ha most megrendelem, elkezdjük, a cytovetet továbbra is kapja-e, vagy azt hagyjuk el. Köszönöm válaszát

  5. T.doktor úr! Megrendeltem es mar meg is kaptam amit javasolt az egeszseges mozgas (4 si) csomagot. Azt szeretnem kerdezni hogy a kapszulákat szét lehet szedni es csak a port adni a kutyusnak az ételére ráönteni mind a 3 at egyszerre vagy külön? Es még annyit hogy folyamatosan adjam neki (3×90) kapszulát vagy kell szünetet tartani valamennyi kapszula után.válaszát köszönöm üdv zsuzsa

    • Kedves Zsuzsanna! Igen, szétszedve a kapszulkat, a tartalmát szükséges belekeverni ételbe. 3 hét adás után tartson 5 nap szünetet , aztán újra kezdje a 3 hetes kúrát. Üdv dr.molnar

  6. Kedves Molnár doktor úr, a mi kutyusunk 5 kg kb így a kapszulák felét kapja. Az nem baj hogy a port szórom rá az eledelre és a kapszulát üresen kidobom? Tehát nem kapszulával együtt kapja. Felszívódás ilyesmi miatt kérdezem. Mert akkor inkább legközelebb a mini kapszulát rendelem. Amiket kap: liver detox, cytovet, Guardian, probiovet, Strong immun.

    • Kedves Erika! A kapszula, csak az adagok méretezése miatt van használva, a hatás eléréséhez a kapszulahéj egyáltalán nem szükséges, nyugodtan kidobhatja az üreset. A mini kapszulák rövidesen ki lesznek vonva a forgalomból, így csak a normált rendelheti a későbbiekben is. Üdv Dr.Molnar

  7. Kedves Dr. Úr!
    Van egy 5 hónapos boxer kislányunk, akivel a kezdetek óta óriási a küzdelem.
    Amikor elhoztuk a tenyésztőtől egyből tápváltással kellett kezdenünk, mert a kölykök nem az előre -általa- felénk lekommunikált tápot kapták, hanem egy másikat.
    Sajnos hamar kiderült, hogy a kutyus nem hajlandó megenni a tápot, így állatorvosi javaslatra váltottunk. Már az elhozatal pillanatától hasmenése van (olykor vércseppek kísérik). A második állatorvosi vizsgálat alkalmával kiderült, hogy a kiskutya giardiás, amelyre megkezdtük a kezelését, ekkor szintén tápváltás történt hypoallergen tápra, miután az ultrahang bélgyulladást mutatott. A kiskutyánk kb. egyszer hajlandó „jóllakni” egy adott táppal, utána nem kell neki. Giardiára 2x kezelték. Eléggé legyengült a kevés evés miatt, nagyon le van maradva a fejlődésben, így infuziót kapott. Mindeközben a bélsárvizsgálatból kiderült, hogy isospora canis is lakozik a kis testében, így erre is megkezdtük a kezelését. Probiotikumot (synbiotic-Dc napi kettőt, illetve néha fortiflorat) folyamatosan adunk neki. A coccidiózis kezelése előtt áttértünk a főtt ételre, a kezdetekben én főztem neki, majd váltottunk petchefre. A petchefet egész szívesen eszi. Lazacosat evett, amikor a coccidiózis elleni első gyógyszereket megkapta, ekkor egész egyben volt a kaki, elkezdett hízni is, így gondoltuk itt az ideje egy gyógytápnak, ami megtámogatja. Nem jött be, mert ismét menni kezdett picit jobban a hasa, megkapta végre a 10. heti kombinált oltást is (3 héttel ezelőtt). Innentől ismét lejtmenet, de legalább volt étvágya és továbbra is hajlandó volt megenni ekkor már a marhás petchefet. 1-1 egész tűrhető bélsár becsúszott, de nem az előtte „megszokott” volt az sem. Ismét ajánlást kaptunk egy hiper-szuper gyógytápra, amiből szintén 1x evett nagyon jó ízűen, de azóta a petchef is tukmálós és alig akarja megenni. Úgy gondoljuk, hogy étvágya lenne, de valamiért mégsem eszik szívesen.
    Próbálkoztunk már béres-cseppel, iszap készítménnyel, burgimmunnal, mindenféle pasztával, és még ki tudja mivel..de eredményesnek egyik sem igazán bizonyult.
    Tudjuk mi is, hogy az etetésre jobban kell figyelnünk, a legrosszabb a váltogatás.. így megpróbálunk visszaállni a lazacos petchefre, és nagyon erősen kitartani mellette, hiszen elég egyértelművé vált, hogy valamiért neki nem jók a tápok, bármilyen superpremium kategóriába is tartoznak.
    Viszont, miután az embereknek szánt termékeiket ismerjük, szeretnék segítséget kérni, hogy milyen energyvet készítményekkel tudnánk megtámogatni a szervezetét.
    Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
    Üdv,
    Nikolett

    • Kedves Erika! Szívféreg ellen ki lehet hagyni a késő őszi időktól a kora tavaszig terjedő időszakot az Annovettel, a bélféregnél nem javasolt azt sem elhagyni akkor a Guardian időszakonként folytatódjon. Üdv Dr.Molnar

  8. Kedves Doktor úr!
    3 év 8 hónapos, németjuhász kutyusomnak gondjai vannak a pisiléssel.
    Ciklikusan 3-4 hetente hirtelen elapad a vizelése. Ilyenkor csak csepegtet. Laborja rendben van. Láza nincs. Orvosunk prosztata problémára gyanakszik. Xeden 200mg antibiotikumot és Urino dog kapszulát adott neki. 2025.Nov.12-én lesz az ivartalanítási műtéte. Szeretnék Öntől javaslatot kérni milyen készítményeket lenne érdemes rendelni Önöktől ami segíthet a gyógyulásban. Köszönettel Judit

    • Kedves Judit! A tesztoszteron aktív hormon megfelelő mennyiség szükséges a prosztata egészséges működéséhez.
      A tesztoszteron átalakul egy dihidrotesztoszteron nevű hormonná, ami nem aktív és olyan a szervezetnek mintha nem lenne elég tesztoreron a szervezetben. Az aktív tesztoszteron a korral csökkenő mennyiségben van jelen. Kanoknál a koleszterinből Progeszteron is termelődik a mellékvesében és a herékben, de a korral ennek a mennyisége is lecsökken, pedig a progeszteron gátolja az inaktív tesztoszteronná alakulását az aktív formának.
      Az aktív tesztoszteron a herében és a mellékvesében ráadásul még ösztradiollá is átalakul ami kanban kifejezetten károm, mert az ösztrogének sejtszaporodást indukáló hormonok.
      Vagyis
      1. a tesztoszteron termelést fokozni kell. Kingvet (Szárcsagyökér tartalma miatt), Királydinnye ( tribulus terestris), Shilajit.
      2. a tesztoszteron inaktív formába való átalakulását gátolni: Progeszteron, Astaxanthin, Fűrészpálma
      3. a tesztoszteron ösztradiollá való átalakulását gátolni ezáltal növelni az aktív tesztoszteron szintet: Astaxanthin, Ganoderma gomba, Quercein(szőlő mag kivonat) , Brokkoli kivonat ( Indol 3 karbinol), Cink, Melatonin, Golgotavirág kivonat (Passion fruit chrysin tartalma)
      4. a természetes progeszteron szintet növelni, mely az ösztrogének ellensúlyozásában játszik szerepet: progeszteron krém, Ashwaganda

      A prosztata megnagyobbodásra az alábbi hatóanyagokat lehet alkalmazni:

      A mi készítményeink közül a

      PROTECTIVE FORCE
      LIVER DETOX
      KINGVET
      KRILL OMEGA D3+K2
      kombinációt alkalmazni.

      üdv dr. molnar

  9. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 12 éves bolognese kiskutyám, akinél körülbelül fél–egy éve visszatérő köhögést tapasztalunk. A köhögés főleg izgalom hatására (például amikor valaki hazaér, akinek örül) jelentkezik, és ilyenkor hosszan tart.
    A hangja olyan, mintha valamit ki szeretne köhögni, vagy mintha a torkán akadt volna valami — kicsit olyan, mintha „szőrcsomót próbálna kiköpni”.
    Korábban nem volt annyira gyakori, inkább a fentebb említett esetekben volt jellemző, de kb. egy másfél hónapja gyakoribbak lettek, naponta gyakran rájön akár alvásból felébredve is.

    Egyébként teljesen jókedvű, aktív, jó étvágyú, iszik rendesen, nem fogyott, nem fullad, és nem tűnik fáradékonynak.

    Szeretném megkérdezni, mi okozhatja ezt a köhögést, illetve milyen vizsgálatokat javasolna?

    Köszönöm szépen előre is a segítségét! 🙏🐶

    • Kedves Réka! A tartós köhögés oka több féle lehet, diagnózisa zárójelben : 1. Szívelégtelenség- (szív ultrahang, fáradékonyság mozgásra) 2. Légcső kollapszus- (nyaki és mellkasi Röntgen, a légcsövet összenyomva erősödik a köhögés), 3. Gyomor emésztési zavar – (reflux, általában etetés után pár órával bezárólag erősödik a köhögés) 4. Asztma -allergiás állapot, 5. Tartós hörgő gyulladás- lyukas bél szindróma következménye. Amennyiben sikerül a diagnózist megkapni akkor tudok rá segítséget adni. Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!

    2,5 éves tacskó kutánykat két napja baleset érte. Jobb hátsó lábában részleges szalagszakadása van. Ami nagyobb probléma, hogy több helyen tört a medencecsontja, jelentősebb elmozdulás nélkül.
    Az orvos utasítása szerint kap antibiotikumot, szteroidot, és pihenjen. Sokat fekszik, néha feláll, sétál. Kicsit bicegve, de négy lábon tud állni és járni, de látszik, hogy nagy fájdalmai vannak.
    Esetleg tudna ajánlani az Energyvet termékei (csomagja) közül olyat, ami segíthet rajta.
    Nagyon Köszönöm!
    Éva

  11. Tisztelt Doktor Úr,
    korábban már írtam Önnek, hogy kutyusom, feltehetően lyukasbél szindrómában szenved.
    2 éve főzök a kutyámnak.
    Júliusban kezdtem el adni a Chitosant és az Emésztő enzimet.
    Majd a később a Stomach&Bowelt, Multivit Mega C-t, a Stomach Digestive Helpert, a Regavetet, Guirdiant.
    Az étrend a készítményekkel először hal/köles/zöldség, majd darált csontos darálthús/köles/zöldség
    A bélsár a hallal elfogadhatónak volt mondható a nyúlhússal sokkal hígabb.
    1-2 hete csökkent a kutyus étvágya, nem fogadja el az élelmet, és gyakran vizes a hasmenése.
    Pár napja kezdtem el adni a Cytovet-et is.

    Tudna-e tanácsot adni a készítmények illetve az etetés kapcsán?
    Köszönettel, Bea

    • Kedves Beáta! Nem tűnik semmi rossznak a leírásában említettekből, de nem kapott közben valami mást? Oltást, rovarölőt stb, ami kiválthatta a változást? A Digestive enzymes & Probiotics közben végig lett adagolva a sközbe vetett szünetekkel. Amikor elkezdődött az étvágy csökkenés /1-2 hete/, akkor és azt közvetlenül megelőző időszaban pontosan milyen készítményeket adott? Üdv Dr.molnar

      • Tisztelt Doktor Úr,
        köszönöm a válaszát.
        Igen, a készítményeket az előírt szünetekkel adagoltam. Viszont elfelejtettem leírni, hogy a Chitosant helyett Cytovetet adom (pár napja). Továbbá nem kapott semmilyen gyógyszert sem, oltást sem.
        A mostani tünetek az emésztő enzimek, Stomach&Bowel, Multivit Mega C, a Stomach Digestive Helper, a Regavet együttes szedése mellett jelentkeztek.

        Alapvetően több mint 2 éve ilyen ingadozó az állapota, az emésztése.
        2023-ban kezdődtek komolyan a tünetek, akkor álltunk rá a főzésre. Akkor kapott antibiotikumos kezelést is.
        Egy évig minden rendben volt, majd ismét jelentkeztek a tünetek. Ekkor már szteroidos kezelést is kapott, amitől szintén javult az állapota. Ahogy a szteroid adagolása csökkentve lett, úgy az emésztés is rosszabb lett, étvágya is romlott, mind amellett, hogy a szőre is erősen kopni kezdett.
        Ekkor kezdtem el adni az Ön készítményeit, amitől ismét javult az állapota, az étvágya kitűnő volt. Halat kapott, majd nyulat. A halat jobban tolerálta, mint a nyulat. Mivel elég drága a hal és a nyúlhús önmagában, a darált csontos nyúlhúst kezdtem adni. Ezt a nyúlhúst jó ideje kapja, a bélsár változó és nem igazán tudom mihez kötni, hogy mikor változik meg egy állandó étrend mellett. És alapvetően 2 éve ilyen ingadozó ez az állapot, valamikor nagyon vizes a bélsár és pl. a répa szinte emésztetlenül távozik. Továbbá nehezen hízik, 5-6 kg-al kevesebb, mint amilyen az ideális súlya lenne

        • Kedves beáta! Értem. Próbáljon visszaállni a halas, már bevált étrendre, nézze meg, hogy azzal rendbejönnek e az emésztési problémái. Ha igen, akkor a nyúlra valamiért érzékeny, vagy tartalmaz valmi összetevőt, amit nem bír elviseklni az érzékeny emésztése. Üdv Dr.Molnar

  12. Kedves Doktor Úr!

    Szeretnék érdeklődni a cicám állapotával kapcsolatban, mert az utóbbi időben furcsa tüneteket tapasztalunk nála.

    A cica adatai:
    • Neme: hím
    • Fajtája: Maine Coon
    • Kora: 5 és fél éves
    • Ivartalanítás: 6–8 hónapos korában történt
    • Életmód: teljesen benti macska
    • Súlya: 5,6 kg
    • Táplálkozás: kizárólag minőségi száraztáp

    Körülbelül fél éve kezdtük észrevenni, hogy minden alvásánál jelentkezik egy furcsa jelenség: remegni, kapálózni kezd az egész testével. Ilyenkor nagyon mélyen alszik, alig lehet felébreszteni, és néha le is esik a fekhelyéről (egy kb. 150 cm magas szekrény tetején alszik, amit már biztonságosabbá tettünk egy tálcával és peremmel, de így is lecsúszik néha).

    A legaggasztóbb, hogy ezekben a pillanatokban teljesen elernyedt az egész teste, olyan, mintha élettelen lenne – megemelhető ugyan, de a feje és a teste is teljesen „el van engedve”, nem reagál a szólításra vagy érintésre sem.

    Csatolok két videót, amelyek ezeket az epizódokat mutatják.

    Szeretném megkérdezni, hogy ez természetes, álom alatti mozgás lehet, vagy inkább érdemes lenne neurológiai vagy epilepsziás irányba kivizsgálni.
    Természetesen szívesen elvinnénk személyes vizsgálatra is, ha szükséges.

    Előre is köszönöm a segítségét és a visszajelzését!

    Elnézést, hogy hosszú lett, de kérem nézze végig, mert a végén a leglátványosabb.

    • Kedves Nina! Valóban nem tűnik általánosnak a cica alváskori viselkedése. Speciális agyi reakciónak gondolom. Először mindig a toxikus hatásokat szoktam kielemezni az agyi tünetek bármely megjelenése mőgött. Oltások, gyógyszerek bármilyen, kiegészítők bármi, takarmány bármilyen összetevője?
      Ezeket érdemes számba venni, ami szóba jöhet azt lecserélni kizárni aztán sokszor meg is oldódik a furcsa , kóros viselkedés zavar. Üdv Dr Molnar

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    A kutyám régóta érzékeny gyomrú. Tavasz óta folyamatosan magas az epesav értéke, a máj értékei rendben vannak, és a többi is. Most Royal C hepatic es Pet chef erdei nyulas menüt kap vegyesen. Napi 2x kap synomax gyomorvédő szirupot, illetve napi egyszer egy fél ursofalkot, hepa petet és pár napja az egészséges emésztőrendszer csomagot is elkezdtem adni Önöktől, csak nem tudom hogy a synomax és az Önök készítményei közt mennyi időnek kell eltelni vagy várni kell e egyáltalán? Az éjszakai szájnyalogatás még fenn áll és néha reggelre epéset hány. Volt EPI vizsgálata, az negatív. Az ultrahang se látott nagy bajt.
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Márta! Alkalmazza az egészséges emésztőrendsezr csomagot és megoldódnak a hányás és szájnyalogatás tünetei. Nem szükséges várni, más készítmények alkalmazása után, kezdheti alkalmazni azonnal. Üdv Dr.Molnar

  14. Köszönöm a válaszát.
    Tavaly november óta van nálam a cica. Áprilisban egy másik cicát is szerettem volna, de akkor vettem észrevettem ezt a remegést, és azt gondoltam, zavarja a cicámat a másik, és letettem arról, hogy két cicám legyen. Azóta nem szűnt meg ez a remegés. Azt gondolom, hogy korábban is lehetett, csak nem tűnt fel.
    Egyébként kb. két hónapja megnézték a vérét, a véreredménye rendben volt.
    Benti cica, száraz tápot és konzervet eszik.
    Nagyobb zajoktól nagyon fél.

  15. T.doktor úr! 10.ho 23 an irtam önnek mire válaszolt is.. 12 éves pincser kutyusommal kapcsolatba az endoszkop es a ct vegett hogy nem javasolja az altatást de a sziv ultrahangot azt igen . Az meg is csináltattam neki. Szeretnem kerdezni hogy tobb mint 3 éve mütőtték terdpatellával azota kapja a c11 porcerősitőt es ez mellé melyik terméket javasolna még gerinc problémára csomag sajnos nem megy. 2-3 terméket tudok vállalni.(ezek a problémák nehezkesen áll fel es fekszik neha leül seta kozbe es mar nem egyszer eldölt oldalra . Itt küldöm a ultrahang eredmenyt. Üdv..zsuzsa

    • Kedves Doktor úr!
      Van egy kb. 3 éves, 6 kg-os, ivartalanított kandúr cicám.
      Észrevettem egy remegést, ami akkor látszik, ha fekszik. A videón nem látható, de az első lábai is pontosan úgy remegnek, mint a hátsók.
      Megrendeltem az Etovet nevű terméket.
      Szükséges MR felvétel, hogy megtudjam mi a baja a cicámnak, vagy vitaminokkal javulhat az állapota?
      Üdvözlettel, Renáta
      A videó:

      • KedvesRenáta! Sajnos egy MR felvétel sem fogja tudni megadni a remegés okát, nagy valószinüséggel. Mióta vette észre?
        Ezek lehetnek a leggyakoribb okok:
        • Toxinoknak való kitettség: permetrinek avermektinek /rovarírtók/, amfetaminok /hiperaktivitás elleni szer/, brometalin /rágcsálóirtó/ remegést okozhatnak macskáknál
        • Cukorbetegség
        • Máj és vese túlterhelés
        • Toxoplazmózis
        • FIP
        • Elektrolit egyensúlytalanság: jelentős folyadékveszteség jelentkezik hányás vagy hasmenés miatt
        • Szorongás, félelem, várakozás, izgalom miatt
        • Fájdalom miatt
        • láz vagy alacsony testhő hiány
        • epileptiform görcsök / remegéshez hasonló tüneteket okoz /

        Üdv dr.molnar

Vélemény, hozzászólás?