Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 164 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    2 éves ivartalanított lány kijáros cicám allergiás. Vakarja a nyakát és elkezd hullani a szőre. Állatorvosunk 2 havonta szteroid injekciót ad neki amitől elmúlik két hónapra a vakarózás és minden rendben van. 6 hete hypoallergén száraztápot adok neki, de ennek ellenére is előjöttek a tünetek. Kérdésem lenne, hogy mennyi ideig adható ez a szteroid mert tudom hogy mellékhatásai lehetnek a jövőt illetően, de sehol sem találom, hogy az mennyi idő 1-2 év 10 év……
    Ha allergia vizsgálatot végeztetek, akkor mennyivel leszek előrébb, hogy tudom mire allergiás pl. pollenre, porra akkor mit tudnak adni neki a tünetek kezelésére?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Hajnalka! A tartós vakaródzás oka általában tartós emésztési probléma, amely a szivárgó bél szindróma kialakulásához vezet, ez pedig az allergiás reakciókat előidézi. Az alábbi csomag szereit alkalmazzák tartósan: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/borgyulladasok-kiegeszito-kezelesere/ Az allergia vizsgálat csak a pillanatnyi allergiás reakciót mutatja, nem várható tőle előrehaladás az állapotában. De ha még is szeretnék akkor a korábbi szteroid hatás elmúlta miatt legalább 30 nappal az utolsó kezelés után végeztethetik el. akkor Üdv Dr. Molnár

    • Kedves doktor úr!
      Van egy egy éves fiú házi cicám, orvosi vizsgálat során kiderül hogy vérszegény. Vitaminkészítményt vettünk neki (GimCat paszta) adagoljuk neki de nem igazán szereti. Sokszor levert, kedvetlen, sokat alszik (átlagnál többet). Azzal a kérdéssel fordulok doktor úrhoz hogy mi tévők lehetnénk, mit adhatnánk esetleg neki? Válaszát előre is köszönöm! 🙂

      • Kedves Gréta! A vérszegénység oka sokszor bélférgessség. Féreghajtást csináltak 3 hónapon belül? A másik lehetséges ok, olyan anyag felvétele ami a csontvelőt tartósan károsítja. A patkányméreg kis mennyiségű felvétele is lehet az okok között. Amennyiben ezeket ki tudtuk zárni akkor a Krill Omega D3K2 gél, Multivit mega C, Cytovet és az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex adását javaslom kombinációban alkalmazni. Üdv dr. molnár

  2. Jónapot kivánok Dr.Úr
    Szeretném kikérni a vélemenyét egy sajnalatos esettel kapcsolatban . Úgy kezdődött hogy kedvedlen volt a cicám gubbasztot eszegetet ivott wczet de valami nem stimmelt vele kihivtam az állatorvost azt mondta hogy virusos tűdőgyulladasa van szirikat kapott evett ivott wc stimm ez volt multhét penteken . Szombaton nem nagyon volt valtozás ugyan ugy kedvetlen gubbasztot és le is fogyott hosszas kérlelés után kijött az állatorvos megvizsgalta és kimondta hogy nem evett valami mérget ahogy ezt kimondta 3csepp vér kiesett a kis száján azonnal megkapta a szurikat . Most ott tartunk hogy dorombol néha kevesett de eszik ,cukros langyos tehéntejet iszik meg vizet is alomra elmegy pipilni ma reggel meg nagywc is volt egy kevés járkál nem szörcsög hörög de viszon a mérgezés által hó fehér a innye a fülecskéje a nyelve már rózsaszin most minden reggel kap szájon át Hydrovit K1 1ml és Verafloxot 4kg egységnyit . Ön szerint az javuló ha már eszeget mászkál ,ül már ritkábban gubbaszt figyel ránk . ? Illetve mit adjak neki hogy legyen energijája magasabb táp értékű hamira gondoltam …
    Azt nem tudom hogy mikor fog az innye rózsaszin lenni …
    Nyers májat mondtak de nem tudom hogy adjak e neki ..
    Azt viszont elfelejtettem hogy 6 hónapos kiscica és benti cica azt sem tudom hogy hogyan került a szervezetébe patkány méreg mikor nincs sehol ilyesmi ..
    Elnézés kérek ha egy picit hosszú lett a kérdésem válaszát előre is köszönöm

    • Kedves Anita! a hófehér íny az patkány vagy egérméreg okozta mérgezés után alakul ki. Életveszélyes állapot és nem szabad késlekedni a K vitamin injekció adásával, mely a méreg antidotuma. De az új tipusú patkányméreg felezési ideje 6 hónap így minimum 4 hétig szükséges kezelni K vitamin Konakion inj.-val. Minimum heti egy ampulla a cicáknak. Ha elmarad a kezelés , véres széklet , vizelet is utalhat a mérgezésre. Amennyiben benti cica mérgezett egeret is ehetett. Vagy nem ez okozza a bajt, hanem más csontvelő károsító anyag is lehet a háttérben. Továbbá vérvizsgálat szükséges a vérsejtek mennyiségének a meghatározásához. De orsóféreg erős fertőzöttség is okozhat vérhiányt így a féregtelenítést feltétlen végezzék el mihamarabb. üdv dr. Molnar

      • Jóestét Dr.Úr .
        A macskát rendszeres féregtelenitést kap a koránal megfelelően . De viszon nekemaz állatorvo azt mondta hogy a nyelce már rózsaszin az innye illetve a fülcsije később fog normális rózsaszin lenni mert hogy idő kell mire regenelálodik remélem igy is lesz .. de viszont az elmult 2napban ugy mond megtokásodott és ezt nem tudom hova tenni most a hirtelen fogyástól a bőr megereszkedett vagy pajzsmirigye durrant be neki nem tudom egyenlőre várom hogy az állatorvosa kijöjjön és megnézze de viszon amit irt mondani fogom hogy egy vérkép legyen biztos ami biztos .csak szegénykém nagyon gyenge még keveset eszik de sűrűn remelem egy kicsit megerősödik aztan jöhet a kivizsgálás köszönöm eddigi váladzát .

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy van egy 8 hónapos Labrador kutyám. A minap volt benne egy kullancs ami már jól megszívta magát, ki lett szedve a kutyából, viszont utána kb olyan 10-15 percig vérzett a kullancs helyén ( egy-két vércsepp a járólapon is látszódott). A kedve teljesen normális volt, az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire normális?
    Köszönöm a választ!
    Németh Kevin

    • Kedves Kevin! Ez függ a kullancs kiszedésének módjától is, ha közben sérült a bőr akkor normális. Ha nem sérült és kijött a feje is a kullancsnak akkor véralvadási zavara is lehet a kutyának, mert nem normális hogy tartósan vérzik a kullancscsípés helye. Egy véralvadási idő a vérből és a thrombocita szám meghatározása sokat segíthet meghatározni az esetleges hátteret. Üdv dr. molnár

  4. Tisztelt Doktor Úr!

    14 éves keverék kutyusom van 28kg. Május óta rágcsálja a lábát most már a fülét is szokta rázni és a száját is szokta dörzsölni, bűzmirigy sem szokott rendesesen ürülni és néha szokott rúgdosni a lábával fekvő helyzetben.
    Előzményként leírnám a próblémáit.
    Több mint 1 évvel ezelőtt volt húgyköve amire kapott gyógytápot. Májusban megnézték ultrahangon és elég szépen eltűnt, de közben kialakult ez a rágcsálása. Arra gondoltam, hogy a táptól, ezért váltottam plusz főztem is neki. Eközbe voltunk vérvételen és bizonyos májenzimjei elég magasak voltak. (ALKP, ALT)Szívultrahangon is voltunk. Igazából évente egy teljes kivizsgálást szoktunk végeztetni ha bármi gond van még időben tudjuk kezelni. 10 éves korától csináljuk. A szíve nem tökéletes, de azt mondták még jól kezeli a szervezete nem szeretnék még egyelőre gyógyszerezni. A májára kap máriatövist és ursofalk kapszulát és májdiétás tápot.
    Volt egy ciszta a szájában, de sikeresen kiműtötték és jóindulatú volt ezért arra sem kell gyógyszert szedni.
    Összefoglalva nem kell gyógyszert szednie csak az ursofalkot. 1 hónap múlva megyünk vérvételre a mája miatt.
    Május óta tápváltás után sem múlt el az allergiája. Hasmenése nincs, kedve jó, játszik, rohangál (amennyit a lába bírja az izületei miatt – erre kap zöldkagylót), de szerencsére tényleg jól van, étvágya van. Sajnos az allergiája nem javult, gyógyszert meg nem akarok neki adni a mája miatt, örülök, hogy eddig nem kellett. Most mióta melegebb lett jobban rágcsál, izgatott, fülét rázza és ez a hirtelen felúgrásai sem túl jók illetve lábrángásai. Tudna segíteni, hogy mitől lehet, emésztés vagy pollen vagy valami más esetleg és mit adhatok neki, hogy jobban legyen.
    Előre is köszönöm a segítségét és a válaszát!

  5. Üdvözlöm Doktor Úr! 3 éves Bischon Havanese kutyánknak rendeltem önöktől hányás, hasmenés csomagot ami 3 termékből áll. Tapikánk sajnos sokszor hány savat, és az Ön által javasolt csomagot meg is kaptuk. Azt szeretném kérdezni hogy ez a 3 termék egyszerre így kúraszerűen adható neki? Válaszát előre is köszönöm szépen. Üdvözlettel: Szücs Andrea.

    • Kedves Andrea! Igen egyszerre adandó és éppen a savas hányás kiegészítőkezelésére is jól alkalmazható. Figyeljen rá, hogy napi több kis adagú etetést alkalmazzon és mindegyikhez adjon mind a 3 szerből. Üdv Dr. Molnár

  6. Tiszteld Doktor úr!

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan, hogy a testvérpàr cicàk közül csak az egyik kap el valamilyen fertőző betegséget (FIV,FIP,FELV,AIDS) a màsik meg nem?
    Kköszönöm a vàlaszàt

    Krisztina

    • Tisztelt Doktor Úr!

      Van nekem 9 befogadott ivartalan cicàm ebből 1 teljesen kinti (kb 10-12 éves) csak télen jön be. 5 kinti-benti (5 évesek és 1 évesek) és 3 teljesen benti.(3 hónapos és 2 éves) A 3 hónapos még nincs ivartalanítva, mert még pici, fejletlen az ivarszerve àllítólag. Természetesen ahogy lehet ő is ivartalanodik majd.
      Múlt hét pénteken (okt.11) az egyik 2 éves cicàm minden ok nélkül belàzasodott. Elvittük az orvoshoz adott neki gyulladàsgàtló injekciót és làzcsillapítót. Szombatra semmi baja nem volt.Hétfőn vissza kellett vinni. Nem volt màr semmi baja làza sem volt. Az orvos azt mondta, hogy teszteljük le fertőző betegségekre, ezt vissza utasítottuk. Az orvos húzta is a szájàt érte…Amikor mondtuk, hogy miért nem akarjuk a tesztet kis híjjàn kidobott minket a rendelőből. Doktor úr szerint ha tegyük fel betegek
      vagy az egyik beteg (FIV,FELV,FIP stb) akkor màr az évek alatt nem jött volna ki a többi cicàn a különböző betegségek tünetei? Ön mit javasol? Teszteljük őket vagy màr felesleges?
      1 kandúr cica van csak beoltva, mert ő kiskoràban beteges volt, meg hiàba ivartalan verekszik és àllandóan megharapjàk, összekarmoljàk az idegen macskàk. Neki van tesztje. Nincs semmilyen fertőző betegsége.

      • Kedves Zsófi! Ezt a tesztelést tünetmentes állatokon én nem szoktam javasolni, de természetesen lehet. Minden kolléga és gazdi saját maga dönt erről. A vírusos megbetegedések kitörése immunrendszert gyengítő állapotok idején történhet. Ezért az immunrendszert erősítő, azt megfelelő szinten tartó kezelésekre, táplálásra fektetek nagy hangsúlyt, így nincs sok esélye megbetegedni kedvenceinknek. Üdv Dr. molnár

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    2016.03.18-án fogadtam örökbe Bo nevű magyar vizsla kutyámat, aki 7 éves, ivartalanított szuka. Az ivartalanítás 2016. április hónapban volt. Az ivartalanítás nagyon megviselte Bot, bedagadtak az emlői és folyt belőlük a tej.
    Mivel nem ürült a bűzmirigye 2017 októberében elvégeztek nála egy olyan beavatkozást, ami során valamilyen kémiai anyagot injekcióztak be a bűzmirigyeibe, amelyek ezek után nem termeltek folyadékot. Ezen beavatkozás alkalmával derült ki, hogy a farkát mechanikusan nem lehet vízszintes állás fölé emelni.
    Ennek okán 2018. márciusában Bot elvittem egy ortopéd szakállatorvoshoz aki fizikai vizsgálatot végzett és röntgen készített. Megállapításra került, hogy Bonak a jobb térdén enyhe artózisa van és kiteltség látható. A gerincén több helyen, így a farkán is kifejezett spondylosis látható, a faroknál a csigolyaíven is markáns csontosodás figyelhető meg. Az állatorvos javaslata az volt, hogy amíg fizikai fájdalmat nem okoznak a fentebb leírt elváltozások addig nem kell műteni.
    Mivel a jobb lábát séta közben nem terhelte ezért 2018. szeptemberében csináltattam egy ízületi ultrahangot az Állatorvosi Egyetemen ahol kiderült, hogy a jobb térdében a keresztszalag 75% el van szakadva, így Bonál 2018. októberében egy TPLO műtétre került sor. Ezt a műtétet körülményekhez képest jól viselte, a műtött lábát rögtön elkezdte használni.
    2019. februárjában vettem észre, hogy újra nem terheli a műtött jobb hátsó lábát. 2019. márciusában kivették a jobb hátsó lábából az implantátumot. Az implantátum kivételekor ellenőrzés gyanánt az állatorvos megvizsgálta a gerincét és készült egy újabb röntgen felvétel is. Sajnos a fizikai vizsgálat és a röntgen felvétel alapján felmerült a gyanú, hogy Bonak porckorongérve van ezért még 2019 márciusában elvittem Bot MR vizsgálatra.
    Az MR kimutatta, hogy az L7-S1 csigolyáknál egy Hansen I. porckorongsérv, míg a T12-13 csigolyáknál egy Hansen II. porckorongsérv alakult ki.
    2019. májusában megműtötték az L7-S1 csigolyáknál lévő porckorongérvet, amely műtét minden eddiginél jobban megviselte Bot, sem enni, sem inni nem akart másfél héttel a műtét után kezdett csak el önállóan inni és enni. A műtét előtt és a műtét után is tudott járni. Ebből a műtétből felépült.
    2019.augusztus végén Bo a kocsiból kiugrásnál felvonyított, de mozogni tudott, a séta végére azonban már csak nagyon lassan, a hátam mögött kullogott.
    Elvittem fizikóterapeutához, állatorvoshoz, készült újabb MR felvétel de sem az állatorvosi vizsgálat sem az MR alapján nem volt indok egy újabb műtétre. Kapott nonszteroid gyulladáscsökkentőt amire javult is Bo mozgása, kedve, teherbírása. Bo ez év júliusától fizikoterápiára is járt.
    Mindenezek ellenére 2019.09.26-án este egy rossz mozdulat után járásképtelen lett, állni tudott és nagyon instabilan járni is.
    Természetesen állatorvoshoz vittem még aznap este, ahol kizárták, hogy nem mozgásszervi eredetű a járásképtelenség oka, kapott erős fájdalomcsillapítót és nonszteroid gyulladáscsökkentőt. Majd másnap reggel is elmentünk az állatorvoshoz és rákövetkező nap is sajnos az állapota nem javult ezért készült egy újabb sürgősségi MR és 29-én megműtötték Bo T12-13 csigolyájánál lévő sérvet.
    2019.10.01-én mehettem Boért a klinikára. Bo sajnos nem tud járni, nem tudja szabályozni a vizelet és bélsár ürítését, fellépet nála egy húgyúti fertőzés, amely miatt 2019.10.05-én vettek hasfalon keresztül mintát, amit egy beöntés előzött meg.
    Jelenleg Bo magától eszik, iszik, megtanult a mellső két lába segítségével felülni és már keveset tud is haladni a hátsó lábait húzva.
    Rehabilitációs hám segítségével tartjuk a hátsó lábait és ily módon sétáltatjuk egyenlőre még csak naponta háromszor 10 percet. Tornáztatom, masszírozom, a hátsó lábain ingerterápiát is végzünk, a mellső lábait és a lapockáját pedig próbálom masszírozással lazítani.
    A műtét utáni 2. és 4. napon is vizsgálta fizikóterapeuta a de a jobb hátsó lábán egyáltalán, a bal hátsó lábán pedig csak nagyon enyhe mély fájdalomérzetet állapított meg.
    Bo nagyon rosszul viselte az erős morfin származékot tartalmazó fájdalom csillapítókat, mereven tartotta a nyakát és a mellső lábait tőle.
    A vizelet vizsgálat eredménye az lett, hogy nem tenyészet ki bacilus a vizeletben így antibiotikumot nem kell szednie viszont a vizelete még mindig barna színű.
    Jelenleg Bo még 2 napig kapja a nonszteroid gyulladáscsökkentőt és tegnap óta kap a húgyúti gyulladásra CystoCrue tablettát. Kap még milgammát, synoquint, a gyógyszerek miatt bélflóra helyreállító Promax pasztát, a bélsár ürítés megkönnyítésére Laevolac szirupot, valamint a nonszteroid gyulladáscsökkentő szedése miatt savlekötőt quamatelt.
    Október 17-én viszem Bot akupunktúrás kezelésre.
    A műtéti heg szépen gyógyul, Bo már majdnem visszanyerte az erejét és nagyon szeretne menni de nem tud ezért kezd elkedvtelenedni. Készül a méretére kutyakocsi de az csak 19-én lesz kész.
    Mindent megteszek azért, hogy Bo teljesen felépüljön és ebben kérem a segítségét.
    Mit tehetek azért, hogy Bo húgyúti gyulladása megszűnjön, valamint, hogy újra tudjon járni?
    Elnézését kérem, hogy ilyen hossza írtam, szerettem volna teljes átfogó képet adni a Bo orvosi beavatkozásairól.

    Üdvözlettel:

    Andorfer Katalin

    • Kedves Katalin! Nem kis tortúrán esett át már ez a szegény Bo kutyájuk. Sajnos nem egy két műtéttel hamarabb kérdezett itt, mert gondolatom szerint a kutya gerincsérveinek és szalagproblémáinak az okát eddig nem kezelték csak a tüneteket próbálták meg műtétileg hatástalanítani. Azok minden kellemetlen következményével együtt. Amennyiben még korábban kezdték volna el az itt javasolt kiegészítő kezelést, akkor biztos eredményben bízhattunk volna, így csak esélyes, de nem biztos a felépülés. Javaslom az alábbi csomag szereivel https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ min. 6 hónapon át kezelni a beteget, aztán kiderül , hogy még mennyire lehet visszafordítani az állapotát. De biztosra azért ne vegye, ebben a mostani állapotában. Üdv dr. molnár

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    A kérdésem elsősorban az volna hogy az Octenisept fertőtlenítő spray-vel lehet e állatok sérüléseit is kezelni? (kutya,macska és szárnyas állatokét mint pl.kakas lábán sérülés)
    Van itthon betadin kenőcs is viszont spray-vel könnyebb volna kezelni és sehol sem találtam leírást arról hogy állaton lehet e alkalmazni vagy sem ezt a fertőtlenítő spray-t.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Kinga! Nem használom a nevezett sprayt, de a leírása alapján használható, amennyiben nincsen egyedi érzékenysége rá a kisállatnak amelyen alkalmazza. Üdv Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor úr!
        Van egy francia bulldog kutyusom akinél 2-es fokú patellaficamot diagnosztizáltak. Jövőhétre van időpontunk műtétre, de nagyon féltem az altatás miatt mivel ahogy mondták két órás műtét legalább lesz. Most olvastam önökről és a készítményekről. A kérdésem az lenne, hogy esetleg használhat-e az ő esetében még valami készítmény vagy mindenképp a 2-es fokú már műtendő?! Előre is köszönöm!
        Henrietta

        • Kedves Henrietta! A súlyosság 4 foka közül a 2-at diagnosztizálták az Ön kutyájánál. Ez azt jelenti, hogy jelentősebb tünetei vannak, de súlyos deformitások még nem alakultak ki. Ilyenkor van még esély az állat táplálásán és a számára eddig hiányzó porc képződéshez szükséges hatóanyagok kúra szerű alkalmazásával megállítani a folyamatot. Ez esetleg vezethet olyan javuláshoz is, hogy el tudják kerülni a műtétet. Ez biztosan csak kb. 3-6 hónap alatt derül ki. Önöknek kell eldönteni hogy milyen utat választanak. Hozzáteszem az általam javasolt kiegészítők akkor is hasznosak, ha a műtét mellett döntenek, mert a betegség kialakulásának oka ellen működnek hatásukkal és a műtét utáni másik lábon való kiújulást is képesek lehetnek megelőzni. Javasolt kombináció tartós alkalmazásra 3-6 hónap, majd az elért javulás fenntartására : https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr. Molnár

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    Másfél éves ivartalanított yorki kan kutyámnak rendeltem kingvet-et. Mert 5óránként le kell vinni, tovább nem tudja tartani a pisit. Az éjszaka közepén is ébreszt h menni kell. 3,5 kg a kutyus. Egy nap 1csepp elég neki vagy hogyan adagoljam? Illetve milprazon féreghajtó tabletát szokott kapni a kettő mehet együtt? Nem ütik egymást?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Gál Bettina

    • Kedves Bettina! A napi 1 csepp helyett 3×1 cseppet javaslok, de ha a napi egy is tünetmentességet hoz akkor adjon neki csak annyit. Más vegyi anyagokkal nincs összeférhetetlensége. Üdv dr. molnár

      • Jó estét! Ma este a kutyusom nem bírt rendesen menni. 2,5 éves 3kgs yorki. Még ilyet soha nem vettem rajta észre. Először az egész játsó felét húzta. Próbáltunk rájönni mi a gond. A bal lábát jobbam felhúzta. Próbáltuk rávenni a járásra, de nagyon nehezen megy. Sokszor lefekszik. Ételt elfogadja. Ha beszélek hozzá a farkát csóválja. De bágyadt. 38,1 a testhőmérséklete. Most este vettünk ki belőle egy kullancsot. Korábban is volt benne. Pedig vettem neki gyógyszert rá nyáron. Most advantix van rajta. Mi lehet a gond? Válaszát köszönöm!

        • Kedves Kata! Vigye el kollégához, mert a porckorongsérv tüneteit mutatja. Ha megerősítették a diagnózist akkor az alábbi csomag szereit alkalmazza: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/. A babesiózist a láz hiánya és az étvágy megléte miatt kizárnám, de nem árt óvatosnak lenni. Csináltasson egy vizeletvizsgálatot mihamarabb , nincs a vérfesték a vizeletében, ha nincs akkor nincs ok a babésiózisra gondolni. Üdv Dr. Molnár

        • Kedves Doktorúr!
          Van egy 6 eves perzsa cicám.Fiú, ivartalanított. Vesekővel diagnosztizálták kb 1 éve specialis dietas tápot kapott. Elmúlt a véres viuelet es jól volt egeszen tegnapelöttig. Amikor ia újból véreset pisilt majd az erőlködéstől végbele kifordult. Elvittem orvoshoz ahol jövőhét keddre előjegyezték műtétre, hogy a köveket kiszedjék, addig viszont bevarták a végbélnyílását. Kaptunk itthonra gyógyszert és egy kis doboz gyógyászati eledelt. A kérdésem az, hogy így a cica nem tud sehogyse kakilni, vagy azért a kapott hashajtóval azért fog tudni a varratok között távozni a széklet? Eléggé félek, mivel a műtét 5 nap múlva lesz.
          Köszönöm a válaszát
          Viki

          • Kedves Viki! Csináltak ultrahang vizsgálatot? Milyen méretűek a vesekövek? Meg van a vizelet vizsgálat és az üledék analizis eredménye? Ha igen küldje el kérem, ha nincs azonnal csináltasson. 5 napig egy cicát ilyen helyzetbe hozni nem túl szerencsés. Talán van rá más mód is hogy ezt megoldják. Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    Előrehaladott állapotban lévő leukémiás macskának (ivartalan kandúr) lassan két hónapja adjuk a daganatos csomag készítményeit (Annovet-Cytovet-Regvet) következők szerint: reggel, délben: Annovet, késő du, este: Cytovet, mellette Regavet 2-3 részletben. A cica állapota ingadozó, most újra rosszabbnak ítéljük, ezért szeretnénk még továbbadni a szereket.
    Kérdésem, hogy mennyi ideig lehet folyamatosan adni ebben az esetben? (Árt-e, ha folyamatosan kapja?)
    Javasolt-e változtatni az adagoláson?
    Válaszát köszönöm: Dinóczki Gabi

    • Kedves Gabi! Vizsgáltatták mostanában a vesefunkciókat? Nem ért de jobban használ ha 3 hetenként hagynak ki legalább 3 napot. De hogy a kihagyás ne okozzon gondot ezt eltolással tegye meg, egyszerre mindig csak egy szert hagyjon el 3 napig aztán a másikat stb. A daganatos csomag tübbi szerét csak nem írta vagy nem is adja, mert azok is elengedhetetlenek a megfelelő támogatáshoz. Üdv dr. Molnár

  11. Tisztelt Doktor Úr!

    Tanácsért fordulok Önhöz. A családunkban van két 9 hónapos, kan, ordas német juhász kutya. Mindketten kb. 35 kg súlyúak. Szeretnénk megelőzni, hogy bármilyen izületi problémájuk, diszpláziájuk, egyéb hasonló betegségük legyen. Szeretném megkérdezni, hogy megelőzésre melyik készítményeket és milyen adagolásban ajánlja.

    Köszönettel:

    Juhász Szabolcs
    Tata

  12. Tisztelt Doktor Úr!

    1,5 éves brit cicám van.Csak a lakásban tartott.Nem láttunk még benne bolhát vagy egyéb élősködőt de azért időközönként veszünk neki csepp formában bolha/élősködő irtót.
    Mostanában elég gyakran vakaródzik és a szemöldöke környékén megkopott a szőr.
    Tudna ebben segíteni hogy mitől lehet? Hogy miért vakarja ki ennyire a szeme fölött!?
    Száraz tápként ugyanazt kapja mindig. Illetve alutasakos eledelben is 1-2 fajta márkából kap,különböző ízesítésűeket de eddig is ezek voltak.Mert arra gondoltam nem-e valamire allergiás.

    Köszönöm válaszát!

  13. Tisztelt Doktor Úr,
    2éves hiperaktív németjuhászom néhány napja elkezdett sántítani bal hátsó lábára, ami miatt alapból nem aggódnék, mivel nem az első eset lenne hogy meghúzza és egy két napig biceg. Azonban most egy két nap után elkezdett felvizesedni, és már az egész hátsó lába be van duzzadva. Megmozgattam neki, kicsit úgymond megtornáztattam, fáj neki de nem minden mozdulat. Úgy gondolom el törve nincs, néha leteszi, biceg rajta, néha felhúzza és úgy sántikál. Várhatok vele, bízva hogy mint máskor is, magától megszűnik, vagy feltétlenül vigyem orvoshoz?

    • Kedves Marcell! Feltétlen vigye orvoshoz, mert nem kizárt akár súlyos betegség tünete is lehet a leírtak alapján. Feltétlen csináltasson egy Röntgent, hogy az osteosarcomat ki tudják zárni. Üdv Dr. molnár

    • Tisztelt doktor úr!
      Nekem egy Yorkie terrierem van, 10 hónapos, kan kutyus ivaros. Körülbelül 1 hónapja csípő diszplaziát állapították meg nála. 2 hétig fájdalomcsillapítót kaptunk, de azt mondta az orvos hogy lekell tennünk mert tönkreteszi a gyomrat. Mellette szirupot és egy másik fajta gyógyszert szedünk. Törökországban élek, és érdekelne egy másik orvos véleménye is. A kiskutyam kB 3 perc séta után remegni kezd és fajlalja a cipőjét, megkell nyugtatnunk, és lefekszik aludni. Egesznap ez van. 800 gramm volt le is adott egy kicsit. Kiskorában parvo vírusa volt. A műtéti meg várnunk kell amíg betöltő az 1 evet, de ez így nem élet. Nagyon fáj hogy tehetetlen állok, és csak a fájdalomcsillapítók szedesekor játszik újból vagy ugrál vagy érdeklődik. Ön mit javasolna? Hogyan tudnánk megkonnyiteni a helyzetet, vagy meggyogyitani esetleg? Ön szerint normális, hogy 10 hónapos korban ennyire felulkerekedjen ez a betegség? Olyan, mintha az utolsó stádiumban lenne. Kérem segítsen. Az itteni orvosokban nem bízom.

  14. Tisztelt Uram!
    A tengerimalacunk nem eszik csipás a szeme,alig iszik,alig eszik,kapott infúziót,két napig de nem javult az állapota.Melyik táp az amitől jobban lenne esetleg,mindig gubbaszt,alig tudok belédiktálni valami folyadékot.Köszönöm a válaszát.Üdvözlettel:S.Andrea

    • Kedves Andrea! SAJNOS A TENGERI MALACOK LEGGYAKORIBB PROBLÉMÁJA HOGY VALAMILYEN TÉVESEN ALKALMAZOTT ANTIBIOTIKUMOS KEZELÉS MIATT FELBORUL A VASTAGBÉL ÉS BÉL FLÓRÁJUK ÉS SEMMILYEN TÁPLÁLÉKOT NEM TUDNAK MEGEMÉSZTENI TÖKÉLETESEN. EZ PEDIG SZÁMTALAN BETEGSÉGHEZ VEZETHET. JAVASLOM AZ ALÁBBI CSOMAG https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ SZEREINEK MIELŐBBI ALKALMAZÁSÁT, MERT ILYENKOR MINDEN PERC SZÁMÍT. AZTÁN HA VISSZAÁLL A MEGFELELŐ FLÓRA , MÁR MINDEN KORÁBBAN ADOTT TÁPLÁLÉKOT MEG FOG TUDNI EMÉSZTENI. REMÉLEM MÉG NEM KÉSŐ, MERT A VISSZAÁLLÍTÁSHOZ IS SZÜKSÉG VAN 1-2 HÉTRE. ÜDV DR. MOLNÁR

  15. Tisztelt Doktor Úr!

    Pimasz kutyánk 10 éves, ivartalanított, 35 kg-os, angol agár szuka, BARF szerint étkezik, 6 éve van nálunk, mivel mentett kutyus. Mióta nálunk van sem versenyen, sem coursingen nem vett részt. 2017-ben MRI vizsgálattal Cauda equina syndroma-t, és Discopathia intervertebralis-t diagnosztizáltak. Ezzel kapcsolatos tünetek csak elvétve jelentkeztek. Ez év júliusában séta közben – minden előzmény nélkül – hátsó lábai szétcsúsztak, kb. 30 percig nem tudott lábra állni. Azonnal orvoshoz mentünk, ahol a következőket állapították meg a fizikális vizsgálat során: “A mellső lábak propriocepciója megtartott, a lapockák szimmetrikusan izmoltak. A nyak manipulátiója fájdalmas. A hátsó lábakon a propriocepció kicsit késik, az izomzat szimmetrikus, reflexek rendben +2. Az LS átmenet nyomásérzékeny. ” Meloxidylt kapott gyomorvédelem mellett. Csak átmeneti javulás volt, hátsó lábai továbbra is merevek, bizonytalanok voltak. 2019. augusztus 15-én kezdtük el az Ön honlapján mozgásszervi problémákra ajánlott csomagját szedni az ajánlott terápiás dózisban. ( 3 hét után 1 hét szünetet tartva) Illetve emellett, kifejezetten kutyáknak való B vitamin komplexet is szed. Pimasz azóta sokkal jobban van, vidáman sétál, csak néha vannak rosszabb napjai amikor láthatólag nehézkesebben mozog. A kérdésem az lenne, hogy hogyan folytassuk tovább a terápiát? Az egyik válaszában bénulásos esetnél olvastam, hogy 6 hónap terápiás dózis, utána pedig folyamatosan ( a szükséges 1 hét szünetekkel) 1/2 dózisban. Várom szíves javaslatát. Előre is köszönöm, üdvözlettel: Bakonyi Ágnes

    • Kedves Ágnes! Nagyon örülök a sikeres kezelésüknek és hogy jobban van Pimasz! Igen jól olvasta ki másik korábbi válaszomból. 6 hónapig adja 3 hét adás 3 nap szünetekkel felváltva a csomag szereit. Aztán az állapot fenntartására folyamatosan de itt már elég fél dózisban is. Ezzel a visszaesést is el tudjuk kerülni, mely nélküle sajnos sok esetben be szokott következni. Kérem írja meg tapasztalatát a csomag mellett is, a többi gazda okulását segítve. Továbbá küldjön kérem videót az augusztus előtti állapotáról és a mostaniról is. Kitenném a honlapunkra az esetüket. Köszönöm Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor úr,
        nagyon köszönöm a gyors választ. Nagyon szívesen beszámolok még a fejleményekről. Sajnos az augusztusi állapotról nincsen videónk ( holott tudom, hogy az orvosokat is segítené ha látnák a jelenséget ) de ilyenkor annyira csak a kutyára tudok koncentrálni, hogy eszembe se jut videózni. Üdvözlettel: Bakonyi Ágnes

  16. Kedves Doktor Úr!
    Visszatérő kérdezőként kérném sajnos ismét a tanácsát, mert ez a macska limfóma rendesen feladja a leckét. 🙁 Legutóbbi javaslata szerint Olivérrel (kb.7 éves, ivartalanított kandúr, július vége óta hasi limfómás, hagyományos gyógyszereket nem kap) folytattuk a reggel-délben: Annovet, este: Cytovet, mellette: Regavet, krill gél, probiotikum komplex (+deutérium csökkentett víz) kezelést. Tanácsa szerint 60 napig menjen tovább, majd Annovet szünet, de Cytovetet kapja. A 60. nap a héten végén telne le. A cica szépen alakult, a puffadt hasa nagyon szépen lelapult, jól evett, közérzete a betegséghez képest jó volt. Egészen szombatig. Nem tudom akkor mi történt, de vasárnapra ismét felpuffadt a hasa, látványosan nagy lett, ezzel együtt kezd rosszabbul enni, és természetesebben nehezebben tudjuk adni a szereket. 🙁
    A tanácsát szeretném kérni, hogy mi történhetett? Vagy mit csinálunk rosszul? És ezek tükrében, hogyan folytassuk tovább az energy szerek adását? (Legyen-e szünet Annovettel, vagy mehet még tovább, esetleg változtassunk vmit?)
    Most úgy érzem, hogy minden eredmény, amit eddig elértünk elveszett, kezdhetjük elölről, ha bírja szegény. 🙁
    Segítségét ismét előre is megköszönöm, üdv, Szabó Szilvia

    • Kedves Szilvia! Sajnos nem Ön az egyetlen akinek egy daganatos betegség feladja a leckét. 🙁 Nem történt valami amit változtattak, vagy a dózis amit etet vele egyszerre, nem e növelte meg? Nem adtak neki új ételt? Csináltasson egy vérvizsgálatot és a cisztatin C is legyen megnézve, hogy milyen állapotban van a veséje. Egészítse ki a kezelést Emésztőenzimek & Probiotikum komplex-szel is az eddigi szerek mellett. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Doktor Úr, köszönöm a válaszát. A szereken semmit nem változtattunk, mindent úgy kap, ahogyan eddig, kapja az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex-et is. Annyi jut eszembe, hogy a változás előtt 2 nappal, illetve előző napon nyers májat kapott a cica. Előtte nem adtunk neki ilyet. Esetleg ez okozhatta a változást? Ez az egyetlen, ami másként történt. Lehet nem is kaphat nyers ételeket, ezt sosem kérdeztem meg. (Egyébként jobb minőségű konzervet és szárazat kap.) A közérzete nem mondhatni rosszabbnak, talán vmivel kevesebbet eszik, de volt már rosszabb, csak a hasa… 🙁 60 napon túl kaphatja az Energyvet szereket (Annovet, Cytovet, Regavet), vagy jövő héten tartsunk szünetet?
        Köszönöm.

        • Kedves Szilvia! Amennyiben a vesék is elégtelenül működnek akkor egy a szokásosnál nagyobb dózisú fehérje bevitel is kiválthat visszaesést. Nem zárnám ki , hogy az okozta a fehérje bomlástermékek olyan fokú emelkedését a vérben amit nem tudott kiválasztani a cica. erre nagyon kell vigyázni. De egy cisztatin c vizsgálat a vérből és egy UPC ( urine protein creatinin ratio) vizsgálat a vizeletből ezt meg tudja erősíteni vagy kizárni. Üdv Dr. molnár

          • Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát. Nem vagyok szakember, de a kérdései alapján, illetve végiggondolva az eseményeket egyre inkább azt gondolom, hogy a máj lehetett az oka. Ha szimplán romlik az állapota, az nem egy nap alatt történt volna. Hát nem gondoltam volna, hogy pont ezzel teszek neki rosszat, holott a legjobbat szerettem volna. 🙁 Most indulunk 0-ról, remélem bírni fogja. 🙁 Bár letelik a 60 nap, de most adom neki tovább az Annovetet, hátha lesz eredmény ismét. 🙁

          • Kedves Szilvia! Arra vigyázzon , hogy egyszerre ne adjon sokat bármely élelemről is van szó. A legjobb ha napi 4-6x ad neki keveset alkalmanként és mindegyikhez ad az Emésztőenzimek Probiotikum komplexet.Üdv Dr. Molnar

  17. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 3 éves tacskó szuka kutyusom. Nem volt még kölyke és nem is szeretnénk, viszont nincs ivartalanitva.
    A probléma az, hogy a száraz táptól illetve a konzervtől kiütéses lesz, amely nagyon viszket neki.
    Alapjáraton házi kosztot kap főtt étel formájában, de van két cica is együtt vele és tőlük szokta ellopni a konzervet. Nagyon ritkán sajnos előfordul, hogy megkaparintja a maradékukat ekkor szokott előjönni a kiütés ami nagyon viszket neki. Érdeklődnék, hogy tudna e ajánlani valamit a termékek közül?
    Köszönöm előre is válaszát!

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Bichon Havanese 7 éves kan kutyusomnak kb 2 hete nagyon megváltozott a viselkedése. Kezdődött azzal, hogy 3 napig jobb hátsó lábát folyamatosan emelete, ha rá akart állni pl. pisilés közben összecsuklott, kivéve, ha sétáltunk és meglátott egy másik kutyát, akkor semmi baja nem volt. Ugyan úgy ráállt, ugrált, szaladt a többi kutyával. Amikor ez elmúlt 2 napos folyamatos nyüsszögésbe kezdett, nappal és éjjel, ránézésre minden ok nélkül, gyakran lábremegés kísérte. Amikor 2 nap után ez abba maradt, a rá következő reggelre a szőnyegre pisilt. Kölyök kutya kora óta megbízhatóan szobatiszta, ha valami nagyon sürgős dolga akadt mégis, a kádba végezte a dolgát (vagy legalább is a fürdőszobába, régen itt volt a benti pelusa). Majd ma a reggeli kb 45 perces séta után, amikor felértünk, rá kb. 20 percre, a saját fekhelyére kakált. A széklete teljesen egészséges volt, kis mennyiség. A két hét alatt többször előfordult, hogy ok nélkül rátámadt másik kutyákra, megmorgott embereket, illetve a bőrén is nagy barna foltok jelentek meg. Van egy szoba a lakásban (gyerekszoba), ahova nem mehet be, ezt eddig nagyon jól betartotta, nem is próbált bemenni, a hétvégén viszont másból sem álltam, csak onnan zavartam ki. Voltunk orvosnál is, porcerősítőt kapott. De a megváltozott viselkedésre nem volt ötlete. Étvágya, kedve jó, kissé bújósabb. Tudna nekem ötletet adni mi lehet a probléma?
    Válaszát előre is köszönöm: Hegedűs Lilla

    • Kedves Lilla! A bőrön lévő barna foltokról küldjön kérem fotót az emailemre: dr.molnar.energyvet@gmail.com Kérem csináltasson egy teljes vizeletvizsgálatot. Kapott e viselkedés megváltozása előtti napoktól új takarmányt, féreghajtót, oltást, rovarölőt stb? Üdv dr. molnár

  19. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves magyar vizsla kutyusomat két éve próbálom régi formájába visszahozni egy baleset után. 2018 –an vaddisznó lökte fel , azóta a gerincével , labaival küzdök . Mindennapi masszírozás és fizióterápiás gyakorlatokkal szépen javítottam járásán. Sajnos vizsgálatok, vérvételek kimutatták szívelégtelenségét, amire most Vetmedin gyógyszert kap. Vese , máj is károsodott . Szeme sokszor gyulladt és bélproblémák is előfordulnak.
    .
    Csodát nem tudok tenni , de szeretnék életminőségén javítani a hátralévő időt megkönnyíteni . Cytovet és Supreme Emesztő enzim vagy Probiovet készítményeket néztem ki. Jól választottam? Adhatom együtt őket? Ill. Multivit és Kirill olaj ami még úgy gondolom jót tenne .Mennyi ideig adhatom és mikor váltsak másikra és melyiket?
    13 éves,34 kg,ivartalan/2018/, trovet vesetáp és leves fele-fele arányban /rizs, pici tészta párolt vagy fott zöldség , főtt marha ill, csikemell/, néha hasmenés, néha véres széklet, Vetmedin , Fortekor plus,Máriatővis olaj, Corneregel, körömvirág oldat ,Szemműtet 2016 / csomo eltavolitas/,2018 vaddiszno tamadas, ivartalanitas /tobbszori ypozan gyogyszer utan/.Ugy gondolom a 2018-as ev megviselte ot nagyon ,sok gyogyszer rontott az allapotan ./Antibiotikum, Meloxidyl /
    Kuraszeruen kapott izuletvedot /zoldkagylo/, milgammat, neurontint, csalant az etelbe.
    Egy nagyon erzekeny es remegos vizsla, de nem latszik rajta mind ez amit itt leirtam, ugat,szalad, orul es jatszik is neha.
    Vitamin ” bombaval” szeretnek javitani allapotan ebben kernek tanacsot. Koszonom

  20. Kedves Doktor úr!
    A CYTOVET készítmény használatánál javasolja,hogy vízbe öntsük ki,és aztán a cica ivóvizébe (ha jól értelmeztem).
    Sajnos az én cicám egyáltalán nem szokott vizet inni, hiába van neki friss víz odakészítve a tálkájába..Tehát a CYTOVET-es vízzel már nem is merek próbálkozni, de akkor ,hogyan adjam be neki?
    Semminemű erőszakot nem visel el,rúgkapál,harap, ezért a szájába sem tudom fecskendővel bejuttatni a CYTOVET-et.
    Vese elégtelensége előtt is nagyon kevés folyadékot fogyasztott,akkor is csak a laktózmentes tejet volt hajlandó meginni,de még azt is sokszor utána kellett vinni,hogy 3-4 kínálás után végre valamennyit igyon belőle.
    El vagyok keseredve,mert ezt a problémát nem tudom megoldani.Mit tegyek?
    Segítségét,javaslatát köszönöm.

    • Kedves Katalin! Sajnos a cicák nagyon érzékenyek minden számukra nem kellemes íz bevételére. A legfurfangosabban elrejtett cseppet, port is kiszimatolják és napokig sem esznek, csak ne kelljen bevenniük valamit. Ezt ilyen esetben csak erőszakkal tudja beadni. Lehet vásárolni kis méretű kapszulát amibe bele tudja a szükséges gyógyszereit tenni aztán egy csipesszel a torkára kell helyezni a kapszulát, jó mélyen, és már le is nyelte. Kérjen segítséget hogy a csipeszes kapszula beadást megmutassa a kezelő orvosuk, aztán otthon egy kis bátorsággal ön is tuja ezt alkalmazni sok más ügyes cica gazdihoz hasonlóan. Üdv dr. molnár

  21. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 8 és fél éves tacskó kutyusom (10,5 kg, ivartalanított), akinek sajnos már több alkalommal volt porckorong sérve. Első ízben a nyaki részen, 2015- ben, melyet az orvosunk pár nap alatt kikezelt szteroiddal és B complex- szel, azóta a nyaki résznél nem jelentkeztek a tünetek.
    2017- ben viszont két alkalommal is műtétre került a sor sajnos, 2017 tavaszán a gerince közepe táján alakult ki porckorong sérv, majd fél év múlva az ágyéki részen, mindkét műtétet ugyanott végezték és sajnos nem biztattak azzal, hogy nem fogunk újra találkozni. Azóta kúra szerűen használjuk a Nutradyl készítményt (3 hónapos kúrákban) és folyamatosan kapja a B1 vitamint (10mg/nap).
    Ennek ellenére idén augusztusban újra a sérv tüneteit láttam rajta. Azonnal vittem orvoshoz (a korábbi műtéteket végző rendelőbe), ahol megvizsgálták, megállapították, hogy még nincs beszakadás. Konzervatív kezelésként 5 hét “ágynyugalom”, és 10 napig szteroid kúra (Prednisolon 5 napig 10mg+ 5 napig 5mg és Quamatel), és kapta közben a Nutradyl-t is.
    Azóta jól van, a tünetek már kb. a szteroid kúra 3.napjára megszűntek (jelenleg csak a B1 vitamint kapja), de nagyon félek, hogy újra kialakul valahol nála sérv.
    Szeretném adni neki az Ön által összeállított csomagot (mozgásszervi és gerincproblémák kiegészítő kezelésére szánt csomagot), ezzel kapcsolatban kérdeznék: láttam, hogy 3 hetes kúrákban kell adni a szereket (3 nap szünettel), egy csomag kb mennyi időre elegendő? A Nutradyl- t a csomag kúrája mellett elhagyhatjuk? A B1 vitamin adható a csomag mellett, vagy nem szükséges?
    A csomag kúráját mennyi idő után javasolt ismételni (pl. évente)?
    Előre is nagyon köszönöm a válaszát és a segítségét!
    Üdvözlettel, Vigh Adrienn

    Azt szeretném kérdezni, hogy a

    • Kedves Adrienn! Igen jól választott, ez a csomag a leghasznosabb a porckorongok állapotának javítására tapasztalataim szerint. 6 hónapos kúrát javaslok 3 hét adás 3 nap szünetekkel, majd fenntartásra 2 havonta 3 hetes kezelés fenntarthatja a porcrendszer egészséges állapotát, mint kiegészítő kezelés. Adható bármely vitamin mellette, ha Ön vagy a kezelő orvosa jónak látja. Egy csomag 30-45 napra elegendő. Üdv dr. molnár

  22. Tisztelt Doktor Úr!!!
    Kutyusomat száraz táppal etetem ami vitaminokat is tartalmaz többek közt zsírban oldódókat is. Multivit Mega C Complex valamint a Krill Omega D3 is tartalmaz zsírban oldódó vitamint.
    Azt szeretném kérdezni nem fog fellépni a túladagolás ebben az esetbe??
    Válaszát előre is köszönöm,Lilla

    • Kedves Hölgyem! A kutyák napi természetes D3 vitamin szükséglete 250 NE / 10 testtömeg kg naponta. A biztonságos határérték pedig 1000NE/ 10 testtömeg kg naponta. Ezt több forrásból tudja a kutya nyerni. Természetesen élő állatok nyers májából, tengeri és édesvízi halakból. Figyelni kell arra, hogy sok száraz eledel szintetikus D vitamint tartalmaz, ami nem hasznosul megfelelően vitaminként, így becsapós ha azt látja a címkén, hogy “D vitamin kiegészítő” . Így a kutyák a vizsgálatok tanulsága szerint éheznek D vitaminra, (éppen úgy az emberek is). Pedig a D vitamin a megfelelő csontfejlődés és az immunrendszer jó működéséhez is szükséges, megfelelő mennyiségben. Ez az egyik rák ellen védő faktor. A Krill Omega D3 K2 gél természetes D 3 vitamin forrást alkalmaz, ami jól hasznosul és a biztonságos határérték van belőle beállítva a kiegészítőben. Így nyugodtan alkalmazhatja a megadott módon. A Multivit Mega C zsírban oldódő vitamin tartalma elenyésző. Üdv dr. Molnar

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    A 11 éves,(2 évesen) ivartalanított, kan csivava kiskutyánknál fél évvel ezelőtt mitrális insufficientiát diagnosztizáltak, Cardalis-t (1 tabletta/nap a 2,5 mg/20 mg-osból) szed azóta is, amely a felgyülemlett folyadék miatt kiegészült Furosemid 40 mg (fél tabletta reggel fél tabletta este) alkalmazásával is.

    Augusztus hónapban az egyébként tartósan 5 kilogram súlyú kutyusunknál drasztikus fogyást tapasztaltunk (1 hónap alatt másfél kiló veszteség), ezt mellkas röntgen követte amely során sajnálatos módon a legrosszabb igazolódott be daganatot találtak. Az ekkor készült felvételeket és a vérvizsgálat eredményét elküldtem a dr.molnar.energyvet@gmail.com e-mail címre!

    Abban kérném Doktor Úr segítségét, hogy a megküldött eredmények és a leírtak alapján mely készítmény/ek alkalmazását javasolja!?

    A daganat mérete, illetve az egyéb problémák miatt a műtétről lebeszéltek és sajnos a tünetek gyors lefolyása miatt nem kecsegtettek semmi jóval, így a kialakult helyzet súlyával tisztában vagyunk.

    Kutyánk hangulátában már tapasztalunk változást (nem olyan aktív, nem ugat, a fogyás által gyengébb), de mindig örül a jelenletünknek és jó étvággyal eszik (korábban rendszeresen száraztápot kapott, de hogy ne fogyjon tovább drasztikusan most tasakos, szószos kutyaeledelt kap).

    Mielőbbi válaszában bízva, előre is köszönöm.

    Üdvözlettel, Edina

  24. Tisztelt Doktor Úr! Azt szeretném kérdezni,hogy az ön által javasolt csomag termékei válthatnak-e ki allergiás reakciót? A Kutyusom 09.18.-tól szedi őket. 09.30.-án vettem észre,hogy vakarózik,különös tekintettel a gerincoszlop vonalának a farokhoz közel eső részére. A bőrén elváltozást nem észleltem. Mozgása megint kicsit bicegő, jobb oldali végtagjait kímélni igyekszik.Ma pedig belázasodott,39,4C”,1tbl Kalmopyrint kapott. Étvágya átlagos,hangulata a láz miatt kicsit bágyadtabb,de csak minimálisan. A Renovet,Kingvet,Skelevet 3 hét utáni 1hetes javasolt kihagyása 10.09.-től fog kezdődni. Kérem szíveskedjen tanácsot adni mielőbb. Köszönöm. Tisztelettel: József Tünde

    • Kedves Tünde! Ezek a szerek semmilyen kellemetlen hatást nem szoktak előidézni, így valószinüleg más válthatta ki. Vigye el feltétlen kollégához diagnosztizálni, hogy mitől lett hóemelkedése, gyulladása a kutyának és kérem tájékoztasson. Üdv Dr. Molnár

    • Tisztelt Doktor Úr,

      Van egy 16 éves lakásban tartott macskám . Tavasszal észrevettük,hogy a csípője kicsit kezd fogyni-beszűkülni és a járása kicsit szögletes nem annyira rugalmas. Elvittem háziorvoshoz aki megvizsgálta vese diétát javasolt -sokat iszik,sokat vizel- és pár napos meloxidyl kúrát írt fel neki a fájdalmai miatt. Kinyomta a bűzmirigyét lázméréskor. A második napon már véreset pisilt. Ekkor áttértünk a negyed nospa szedésére,mire a fájdalmai és a tünetei megszűntek. Nyár elején ez újra megtörtént. A csípője fájdalmára nospát adtam neki negyedenként ,összesen egy darabot,mire a tünetei megszűntek. Négy napja a macska ,valószínűleg alom használat után már nem tudott lábra állni, nem voltunk itthon,nem tudjuk mi történhetett, se a fejét nem tudta tartani, fájdalmai görcsösen összehúzták. Az orvosunk adott neki meloxidyl injekciót,és egy másik injekciót , hogy vizeléskor ne vérezzen. Másnap elmentünk egy állat klinikára ahol teljes labort csináltak, megröntgenezték . A röntgen se gerinc,se belső szervi elváltozást nem mutatott. A labor egy kis vese zavart,de nem kórosat, még várunk a pajzsmirigy vizsgalatra mert azok az értékei elég magasak. Kapott meloxidylt és otthonra adagoltak neki egy hetes kúrát. a mozgása javult picit, lábra állni nem tud,de az mellső lábai jobban mozognak fejét meg tudja már emelni. csípője még mindig gyenge .
      A második nap telt el és újra véreset vizel . Mindegyik orvos azt mondta ,hogy a meloxidyl nem okozhatja ezt,ennek ellenére mégis megtörténik. Nyilván visszaviszem a klinikára,de kíváncsi vagyok a véleményére, tudom, hogy egy ennyi idős állatnál már bármi előfordulhat,de szeretném ha javulna,mert látok rá esélyt,mégis tanácstalan vagyok a fennálló helyzetben.
      Válaszát előre köszönöm.
      Tisztettel
      M. ildikó

      • Kedves Ildikó! A gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapító szerek mellékhatásait a gyártó leírásában megtalálja. Gyakran okozhatnak vérzéseket az emésztőrendszerben és máj és vese működés zavarához is hozzájárulhatnak a leírások szerint. A vérvizsgálat eredménye amennyiben a karbamid, kreatinin értékben kis eltérést mutat az valójában csak 70%-os vese működés kiesésnél jelenik meg, így van okuk az aggodalomra. Valóságos képet a vesék állapotáról a cisztatin C érték a vérből és az UPC érték a vizeletből mérve mutat. Mindenesetre ha az eddig alkalmazott szerrel kezelnek, az a vesét sajnos további terhelésnek teszi ki, ami macskánál igen veszélyesen az idült veseelégtelenség felé vezethet. Üdv dr. molnár

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretnék tanácsot kérni a következő problémánkra: van egy 9 hónapos angol bulldog szuka kutyusunk, akinek jelenleg nagyon hullik a szőre. Nyár elején volt egy viszonylag erős vedlése, majd ennek erőssége egy kis időre csökkent. Kapott nyáron kúraszerűen lazacolajat, melytől nem tapasztaltam kifejezett javulást, inkább csak szinten tartotta az általános szőrhullást. Azonban szeptember végén ez a szőrhullás ismét felerősödött. Tudom, hogy ez normális a kutyáknál, hiszen évente kétszer vedlenek. Nyáron ivartalanítása után volt egy atkás megbetegedése (immunrendszere kissé legyengült), melyből kikezelték, azonban a szőr még ott nem nőtt vissza /nem tudom, hogy ez a megbetegedés mennyiben befolyásolja a szőrhullást/.
    Tudna nekem segíteni, hogy milyen készítménnyel tudnám elősegíteni a szőrhullás minimalizálását a vedlési időszakon túl?

    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

    Üdvözlettel,
    Szabó Eszter

    • Kedves Eszter! A szőrhullást az alábbi keverékkel szoktam kezelni (az első 3 szer feltétlen a 4. is hasznos) : Bone strength & Joint protction complex, Krill Omega D3K2 gél, Multivit Mega C complex, Digestive Enzimes & Probiotics complex. Üdv dr. molnár

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    Hét és fél éves kuvasz-retriver keverék, ivartalanított kan kutyám csirke-és pollenallergiás. A csirkeallergia miatt először táp váltással próbálkoztunk és ez megszüntette a problémákat (fülgyulladás, vakaródzás, szőrhullás), de tavasszal, ahogy felmelegszik az idő,minden tünet újra jelentkezik.Kipirosodik a bőre, begyullad a füle, véresre rágja, harapja a hátát. Kizárásos diétával és a tünetek időbeni jelentkezése alapján következtetett az orvosunk a pollenallergiára. Két évvel ezelőtt egy szteroid injekció és egy Apoqel tabletta kúra még segített az állapotán, de tavaly már nem volt hatásos. A szteroid injekciót megkapta, de mellette még Prednisolon és Quamatel tablettát kellet adnom neki egészen november közepéig az enyhe időjárás miatt.
    Idén áprilisban újra kezdődött a vakarózás, bőrgyulladás és a gyógyszeres kúra. Jelenleg is kap napi fél Prednisolont és 1 Quamatelt. Mivel időközben átálltunk a tápról a barf szerinti etetésre, így most kevésbé hízik a szteroidtól (31 kg-ról sikerült 28-ra csökkenteni és tartani a súlyát). Nyúlhúst, bárányhúst-és belsőséget, tengeri halat kap, néha marhahúst-és tüdőt, nyers zöldségekkel ( gyökérzöldségeket, brokkolit és retket amit imád). A húst hőkezelem, párolom, ennek ellenére július 28-án éjjel, többször is bűzös, vizes hasmenése volt, és másnap reggel már vér is volt a széklet felületén. Enroxil 150mg tablettát és Florentero tablettát írt fel a orvosunk,mivel valamilyen bakteriális fertőzésre gyanakodott. Rendbe jött, azóta csak a kötelező oltások , valamint a hat hetenkénti bűzmirigytisztítás miatt jártunk a rendelőben.
    Szeretném megerősíteni az immunrendszerét és jó lenne, ha nem kellene szteroiddal kezelni. Milyen készítményeket, terápiát javasol, amitől ez a fennálló gyulladásos állapot, megszűnne?
    Válaszát előre is köszönöm: Bagi Anikó

  27. Tisztelt Doktor Úr!

    Pár napja küldtem Önnek egy levelet az orvos válaszol rovatba, de valamit gondolom elrontottam a küldéskor, mert nem látom nyomát, és még választ sem kaptam. Nem sürgetni akarom, ne értsen félre!

    Ismét leírom a kérdésem.

    Tanácsát szeretném kéni Gina kutyánk vizelettartási problémájával kapcsolatba!
    Gina kutya 2017 áprilisában született, keverék szuka kutya. Ivartalanítva 2017 novemberében. Petefészkek és a petevezetők lettek eltávolítva. Házi kosztot eszik, pl. rizses csirke zöldséggel, ritkán száraz kutyaeledelt is kap. 32 kg. Udvaron tartott, kinti kutya, nagy szőrű.
    Idén tavasszal jelentkezett nála a vizelettartási probléma, mely néha és csak álmában történik meg. A mennyisége elég sok, sokszor lehet látni, hogy csurog alóla.
    Elvittük állatorvoshoz és kivizsgálás után (ultrahang, vizeletvizsgálat, nem találtak semmi eltérést csak azt, látták, hogy a hüvely falon a nyálkahártya kissé kipirult, kórós váladékozás nem látható), PROPALIN szirupot kaptunk. Ezt kell szednie élete végéig, azt mondta az állatorvos. Két hétig naponta 3x05ml, majd 2×0,6ml. kell kapnia. A szirup hála istennek egy hét után hatott. Nem folyik alóla a vizelet.
    Mivel a kutyusnál elég fiatalon jelentkezett ez a probléma, (melyet nem értünk, mert eddig csak idős öreg kutyánál tapasztaltuk ezt) nem szeretnénk egész életében gyógyszerezni. Szívesebben adnánk neki természetes összetevőkből álló gyógyhatású készítményt.
    Az itt kapható gyógyhatású készítmények közül tud-e javasolni valamit a PROPALIN szirup helyett?

    Még egy gondolat: borzasztóan felhergeli magát, ha az utcán kutyát visznek, sétáltatnak. Ez nem lehet az oka, hogy aztán álmában bepisil? Vagy ez egy buta gondolat…

    Várom válaszát!

    Üdvözlettel és köszönettel:
    Korsós Péterné

    • Kedves Hölgyem! Az ivartalanított kutyáknál gyakran jelentkezik inkontinencia. A petefészek női nemi hormon termelésének kiesése okozza a tüneteket, melyet az alkalmazott szer kiolt, de hosszú tvon valószinüleg nem szerencsés az alkalmazása az esetleges mellékhatások miatt. A kiegészítő kezelésre a Gynevet cseppet és a Krill Omega D3 K2 gélt javaslom alkalmazni. Továbbá a Kingvet is erősíti a záróizmokat és energiával látja el a vizeletkiválasztó apparátus szerveit. A kutyákkal való behergelés nem lehet oka az állapotának. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Doktor Úr!
        Nagyon szépen köszönöm válaszát!
        Szeretném még megkérdezni, hogy az Ön által ajánlott három termék közül, mind a hármat kellene alkalmazni a kutyusnál?
        Ha igen, melyiket milyen adagolásban javasolná?
        A jelenleg szedett PROPALIN szirupot akkor teljesen elhagyhatnánk?
        Üdvözlettel: Korsós Péterné

          • 2019-10-02 – 18:34
            Tisztelt Doktor Úr!
            Pár napja küldtem Önnek egy levelet az orvos válaszol rovatba, de valamit gondolom elrontottam a küldéskor, mert nem látom nyomát, és még választ sem kaptam. Nem sürgetni akarom, ne értsen félre!
            Ismét leírom a kérdésem.
            Tanácsát szeretném kéni Gina kutyánk vizelettartási problémájával kapcsolatba!
            Gina kutya 2017 áprilisában született, keverék szuka kutya. Ivartalanítva 2017 novemberében. Petefészkek és a petevezetők lettek eltávolítva. Házi kosztot eszik, pl. rizses csirke zöldséggel, ritkán száraz kutyaeledelt is kap. 32 kg. Udvaron tartott, kinti kutya, nagy szőrű.
            Idén tavasszal jelentkezett nála a vizelettartási probléma, mely néha és csak álmában történik meg. A mennyisége elég sok, sokszor lehet látni, hogy csurog alóla.
            Elvittük állatorvoshoz és kivizsgálás után (ultrahang, vizeletvizsgálat, nem találtak semmi eltérést csak azt, látták, hogy a hüvely falon a nyálkahártya kissé kipirult, kórós váladékozás nem látható), PROPALIN szirupot kaptunk. Ezt kell szednie élete végéig, azt mondta az állatorvos. Két hétig naponta 3x05ml, majd 2×0,6ml. kell kapnia. A szirup hála istennek egy hét után hatott. Nem folyik alóla a vizelet.
            Mivel a kutyusnál elég fiatalon jelentkezett ez a probléma, (melyet nem értünk, mert eddig csak idős öreg kutyánál tapasztaltuk ezt) nem szeretnénk egész életében gyógyszerezni. Szívesebben adnánk neki természetes összetevőkből álló gyógyhatású készítményt.
            Az itt kapható gyógyhatású készítmények közül tud-e javasolni valamit a PROPALIN szirup helyett?
            Még egy gondolat: borzasztóan felhergeli magát, ha az utcán kutyát visznek, sétáltatnak. Ez nem lehet az oka, hogy aztán álmában bepisil? Vagy ez egy buta gondolat…
            Várom válaszát!
            Üdvözlettel és köszönettel:
            Korsós Péterné
            Válasz
            • Dr. Molnár Gáborsays:
            2019-10-03 – 21:14
            Kedves Hölgyem! Az ivartalanított kutyáknál gyakran jelentkezik inkontinencia. A petefészek női nemi hormon termelésének kiesése okozza a tüneteket, melyet az alkalmazott szer kiolt, de hosszú tvon valószinüleg nem szerencsés az alkalmazása az esetleges mellékhatások miatt. A kiegészítő kezelésre a Gynevet cseppet és a Krill Omega D3 K2 gélt javaslom alkalmazni. Továbbá a Kingvet is erősíti a záróizmokat és energiával látja el a vizeletkiválasztó apparátus szerveit. A kutyákkal való behergelés nem lehet oka az állapotának. Üdv Dr. Molnár

            Kedves Doktor Úr!
            Nagyon szépen köszönöm válaszát!
            Szeretném még megkérdezni, hogy az Ön által ajánlott három termék közül, mind a hármat kellene alkalmazni a kutyusnál?
            Ha igen, melyiket milyen adagolásban javasolná?
            A jelenleg szedett PROPALIN szirupot akkor teljesen elhagyhatnánk?
            Üdvözlettel: Korsós Péterné

          • Kedves Hölgyem! Első körben a Gynevet cseppet ( az Ön kutyájának naponta 3×3-4 csepp adagban és a Krill Omega D3 K2 gélt 3x 6 pumpa adagban) javaslom alkalmazni szukák hormonhiányos inkontinenciájánál. A kanok hasonló problémáira és a szukák viselkedés problémáiból adódó vizeletcsepegésre pedig a Kingvet cseppet és a Krill Omega D3 K2 gélt javaslom. Azt hogy elhagyhatja e azt beszélje meg a kezelő kollégával. Ha erre ő lehetőséget lát, akkor fokozatosan és mintegy 14 nap elteltével tudja az csökkenteni. Üdv Dr. Molnár

  28. Kedves Doktor úr! 15 éves Havanese kiskutyánk emlőjén van egy csecsemő ökölnyi daganat. Sajnos nem műthető a korából és a műtét komplikáltságából adódóan. Egy antibiotikumos sebkezelo spray hatására javulást mutat, azelőtt a felszíne gennyes és véres volt, de már sebes. Szeretnénk megrendelni az Ön csomagját, de nem tudjuk, hogy amellett folytassuk e a spray-vel való kezelést illetve kaphat e mellette antibiotikumos injekciót, amit az orvos javasolt, ha romlana az állapota? Köszönöm előre is!

    • Kedves Katalin! Igen bármely hagyományos gyógyszeres kezelés mellet alkalmazhatók a természetes hatóanyagú készítményeink. Természetesen ossza meg a kollégával, hogy mely kiegészítő szereket alkalmaznak. A daganatos csomag szereinek alkalmazását javaslom belsőleg és helyileg pedig az Imunovettel való ecsetelését a kifekélyesedett nyílt sebeknek. Tapasztalataim szerint a helyi Imunovetes kezelés nagy hatású így ha egyezettek a kollégával, lehet, hogy nem szükséges mást alkalmazni helyileg. Üdv Dr. Molnár

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    Máltai selyemszőrű kutyám kihányja a féreghajtót. Próbáltam már egyben beadni neki, belerejtve alutasakos ételbe, próbáltam összetörve belekeverni az ételbe, próbáltam simán beadni neki, mindenhogy kihányja. 4 hónapos, kb 3,5-4 kg. Mit tudok tenni? Drontal plus féreghajtót adok neki. Ha nincs az ételben a fereghajtó, akkor nem hány.
    Segítségét előre is köszönöm.

    • Kedves Zsuzsa! Van ilyen egyedi érzékenység. Próbáljon más gyártó más hatóanyagú féreghajtóját alkalmazni. De az Annovet csepp is bír bélférgek elleni hajtó hatással, ehhez 7 napig napi 2 alkalommal 2 cseppet adjon neki 10 testtömeg kg-onként. Üdv Dr. molnár

  30. Tisztel Doktor úr! 15 éves Havanese ivaros szuka kutyámnak szeretném megrendelni a daganatos állatoknak való csomagot, mivel az egyik emlőjén egy -a korából és a műtét komplikáltságából fakadoan- műthetetlen daganat van. A daganat felszíne gennyes és véres, de az egyik humán antibiotikumos sebkezelo spray hatására javulást mutat. Azt szeretném kérdezni hogy az önök készítményei mellett is alkalmazható e az allatorvos által javasolt spray, illetve kaphat e antibiotikumos injekciót. Az állatorvosnak meg kell mondanom hogy ezeket a szereket szedi? Köszönöm

    • Kedves Katalin! Igen bármely hagyományos gyógyszeres kezelés mellet alkalmazhatók a természetes hatóanyagú készítményeink. Természetesen ossza meg a kollégával, hogy mely kiegészítő szereket alkalmaznak. A daganatos csomag szereinek alkalmazását javaslom belsőleg és helyileg pedig az Imunovettel való ecsetelését a kifekélyesedett nyílt sebeknek. Üdv Dr. Molnár

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves bichon frise kutyusomnál diagnosztizáltak porckorongsérvet 2018 februárban, amit meg is műtöttek, majd pontosan egy évvel később újabb műtétre volt szükség, de nem ugyan azon a helyen. Akkor az MRI vizsgálat alapján 3 helyen találtak sérvet. Egy a régi műtét következményeként, egy amit jelenleg fájlalt a kutyus két csigolyával lejjebb, és még egy az ágyiki szakaszán. Ekkor elvégezték a második műtétet is, de nem nyugtattak meg, hogy ezután minden rendben lesz. Három nappal ezelőtt a kutyus újra tüneteket produkál, elég instabil a mozgása, össze akad a hátsó két lába és púpos a testtartása. Étvágya nagyon jó, sokat iszik és a széklet és vizelet ürítéssel sincs gond. Jókedvű, de kis fájdalom jelentkezik. Elkezdtünk rögtön szteroid kezelést (prednisolon 5mg, qamatel 20 mg,b vitamin complex), ami három napja tart, de változást nem tapasztaltam. Félek, hogy újabb műtétre lenne szükség, ami anyagilag nagyon megterhelő lenne. Olvastam az oldalon feltüntetett hozzászólásokat és kezelési javaslatait hasonló esetekre. Van felvétel az MRI vizsgálatokról, első körben szeretném a véleményét kérni, hogy ezek a készítmények a szteroid kezelés mellett szükséges adni, vagy a szteroidokat abban kellene hagyni és szünetet tartani, mielőtt energyvet készítményeket adnám a kutyusnak. Kíváncsi lennék javaslatára, mielőtt megrendelném a csomagot.

    Előre is köszönöm a segítségét és a válaszát

    Tisztelettel
    Tompa-Seres Szilvia

  32. Üdvözlöm, orvosi tanácsadást/segítséget szeretnék kérni! A barátnőm benti macskája utazás miatt hozzám került egy nagyobb házba pár napra, régebben is volt már itt. Az autós utazást rosszul bírta, de amint hazaértünk elkezdte felfedezni nagyjából egy órán keresztül a földszintet, majd felvittem az emeletre a szobámba, ahol az alom-étel-ital és az alvás helye lesz neki. Tegnap pár órával az érkezte után ivott először és kapott egy szelet sonkát, más azóta sem evett. Este 8 óra magasságában bebágyadt a szobában és kihányt egy mogyoródarabot és egy apró szivacsos-gumis játékelemet. Az este folyamán nagyjából másfél óránként újra hány sima átlátszó, habos, nyálszerű folyadékot, hol többet az ugyan csekély vízfogyasztás miatt, hol kevesebbet. Étel, elszíneződés, bármi más nem volt található a hányásban. Éjszaka aludt valamennyit az ágy szélén, azonban reggel láttam, hogy éjszaka is legalább kétszer hányt. Lassan 1 napja játsza ezt, néha simogatásra dorombol, egyébként álmos és sokat tartózkodik az ágy alatt. Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a probléma, mi a teendő és mi/mik a megoldások rá leginkább. Még a végén megjegyezném, hogy megrágcsált egy növényt, akit valószínűleg le nem nyelt, mert kivettem a szájából a darabot, azonban amikor növénytől van rosszul az 1-2 hányás után abbamarad. 1,5 éves, ivartalanított nőstény cica. Hálás köszönetem!

    • Kedves Kérdező! A visszatérő hányás oka nagyon sokrétű lehet, de itt a szobanövény mint mérgező forrás okozta hányás a legvalószínűbb. De ezt nem lehet biztosan állítani. Mandulagyulladás is lehet az oka, de ha tartósan van visszatérő hányás akkor a bélelzáródás sem zárható ki. Feltétlen vigye kollégához kivizsgálásra, mert ez akár életveszélyes állapot jele is lehet. Az idült veselégtelenség esetén is van visszatérő hányás étvágytalanság mellett, de akkor a cica kedvetlen és bűzös kipárolgása is van. Üdv dr. molnár

  33. Kedves Doktor Úr!
    15 éves beagle lány (ivartalanított) kutyusunk az utóbbi hetekben gyakran, esténként félve szaladgál a lakásban, úgy viselkedik mintha csak úgy a semmiből megijedt volna valamitől, nem tud nyugodtan feküdni a helyén, ha le is fekszik pár perc múlva újra feláll, és elindul. Ilyenkor görcsösen keresi a társaságunkat, remeg, de ha pl. a helyét az ágy mellé rakjuk, akkor sem nyugszik meg, mert egy irányba néz ki mindig a szobaajtón. Kinti-benti kutya, és kérezkedéssel nem szokott gond lenni (leszámítva 1-2 balesetet), viszont ilyenkor nem működik a dolog, összeomlik a “rendszer”, és visszatartani sem tudja. Reggelre múlik csak el ez az állapot. A hasnyálmirigy értéke nem volt jó, ezért orvos tanácsára fokozatosan áttértünk low fat száraz tápra kb. 1 hónapja (korábban fiziológiás prémium tápot kapott). Hasán kitapintott (diónyi) csomót megműteni a kora miatt nem akartuk, ezért 3 hétig Annovet+Probiovet, a 4. héten Cytovet+Probiovet kúrát csináltunk. Az eddigi egyik legrosszabb ilyen esetben odáig fajult, hogy remegett és zihált is, folyamatosan vizelt menet közben is, sajnos nem tudtuk megnyugtatni, és nem volt lázas. Nem tudom lehet-e összefüggés, de ez az eset az első kúra befejezését követő egy hét szünet első estéjén történt. Egy hét szünet után kezdtük most elölről, ez a második kúra. 1 hete adjuk neki a stresszes tünetek miatt, állatorvos tanácsára, a Karsivant. Sajnos javulást nem tapasztalunk, egyre gyakrabban jelentkezik ez az összezavarodott viselkedés. Tavaly beagle pain-nel kellett kezelni. Tudom, hogy idős kutyus, és a kognitív képességek már nem úgy működnek, mint fiatalabb korában, de szerintem nagyon hirtelen jött ez a viselkedésbeli változás. Van esetleg javaslata, ötlete, hogy mivel tudnánk enyhíteni ezeket a szorongásos tüneteteket? Vagy egyáltalán mi okozhatja? Előre is köszönöm szépen válaszát. Üdv, Enikő

    • Kedves Enikő! Javaslom a viselkedési zavarok kiegészítő kezelésére az alábbi csomagot alkalmazni, amelynek a szerei a hasnyálmirigy problémáira is gyógyírként fognak hatni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-epilepszia-kiegeszito-kezelesere/. A tápok alkalmazása bármely tüneteket mutató kutyának általam nem javasolt. Helyett minél kevesebb módosításon átment nyers vagy maximum kissé hőkezelt húsfélék és belsőségek adása és nulla gyorsan bomló szénhidrát adása felel meg inkább. Természetesen megfelelő kiegészítés mellett. A hasnyálmirigy probléma még további kezelést igényelhet, de ezt kb 2-3 hónap múlva esedékes módosítással tudja bevenni a kezelésébe. Most a viselkedésprobléma kezelése az elsődleges. Üdv Dr. molnár

      • Kedves Doktor Úr, köszönöm szépen a válaszát. El is kezdjük adagolni a javasolt csomagot. A Probiovet+Cytovet+Annovet kúrát emellett a kezelés mellett folytathatjuk? Köszönettel, Enikő

          • Kedves Doktor Úr!
            Fenti előzmények után nagy örömmel szeretnék beszámolni arról, hogy az Ön által javasolt készítményekkel szinte teljesen megszűntek a viselkedészavarok, és visszatértek a nyugodt éjszakák. Ritkán járkál még kicsit, de magától megnyugszik, elmúlik. A karsivant abbahagytuk direkt azért, hogy követhető legyen melyik szernek milyen hatása van. A hasnyálmirigy teszt negatív lett a pár hónappal ezelőtti pozitív után (bár még mindig magas értéket mutat).
            Nyugodt szívvel tudom ajánlani a termékeket bárkinek, aki hasonló gondokkal találkozik.
            Köszönöm szépen a segítségét!
            Továbbra is kapja a szereket, azonban nem tudom, hogy elhagyható-e teljesen a kúra az öt készítménnyel, vagy folytassuk ugyanúgy a javasolt adagolással.
            Üdv, Enikő

          • Kedves Enikő! Köszönöm, hogy megosztotta a tapasztalatát, de kérem ne ide írja , mert így nem jut el a többi gazdihoz, hanem az alkalmazott szereknél a vélemények fülre kattintva bejön egy keret ahová ha beírja a véleményt akkor megjelenik majd a többi vélemény között. Nagyon köszönöm. A tünetek elmúlása után érdemes még kb. 2-3 hónapig változatlanul folytatni a kúrát. Azután az adagok csökkentésével, ritkításával megnézheti, hogy mi az a dózis ami elégséges a tünetmentességhez. Erre pontos recept nincs , minden gazdinak magától kell beállítania a hosszú távú, fenntartó adagolást. Üdv Dr. molnár

  34. Tisztelt Doktor Úr!

    Abban szeretnem a segitseget kerni, hogy kiskutyam 4bhete szedi az allergia csomag keszitmenyeit. Mar nagyon szepen javult az allapota, de sajnos egy korom serules miatt most 1 hetes antibiotikum kezelesre kenyszerultunk ezert felek, hogy a nagynehezen helyreallitott belfloraja ujra serul. Kerem segitsen abban, hogy esetleg valamelyik szert adjam e neki emelt adagban az antibiotikum kezeles alatt?

    Udvozlet es koszonet:Zsuzsi

    • Kedves Zsuzsi! Igen az Emésztőenzimek Probiotikum komplex és a Mulrtivet mega c komplex adagját duplázza meg a kezelések vége után még 3 napig. Üdv dr. molnár

  35. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 5kg körüli, 15 éves Havanese szuka kutyánk, aki sajnos nem volt ivartalanítva, viszont kétszer ellett, 2 és 4 éves korában. Az emlőknél “tejkövek” maradtak vissza, melyeket a nagyságuk, illetve egyik gyulladása miatt az állatorvos a kutya 13 éves korában eltávolított nagyjából. Maradt vissza 1-1 darab, melyből az egyik elkezdett nőni, erre antibiotikumos injekciót kapott, nem nőtt tovább egészen mostanáig. Most viszont kb. csecsemő ökölnyi méretű daganat van a kutya egyik emlőjén, amint az állatorvos a kutya korára és a komplikált műtétre tekintettel nem műt meg. A daganat felszínén az utóbbi egy hétben gennyes, véres váladékot vettünk észre, vittük a kutyát orvoshoz, aki ismét antibiotikumos injekciót adott neki és azt mondta, hogy egy sebkezelő spray-vel, jódos lemosással illetve egy bizonyos kék színű kenőccsel kenjük. Amíg így tartani tudjuk az állapotát addig jó, viszont utána altatást javasolna.. Szeretnénk mindent megtenni a kutya állapotának fenntartásáért és javításáért, láttam az Ön által árult csomagot kifejezetten daganatos kutyák részére.
    Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezzel kezeljük, akkor az állatorvos által javasoltakat hagyjuk el? Illetve emellett is lehet vinni injekcióra, ha szükséges? A kutya ezenkívül teljesen egészséges, fittnek mondható, “jó kedélyű”.
    Válaszát előre is hálásan köszönöm!

    • Kedves Katalin! Előző kérdésére ezt a választ adtam: A kutyus kifekélyesedett emlőelváltozásaira a daganatos betegségek kiegészítő kezelésére alkalmazható csomagunkat javaslom alkalmazni. https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ Továbbá helyileg az Imunovet cseppel kezeljék a megnyílt sebes részeket. Sajnos nagyon sokáig vártak a kezeléssel, így a teljes gyógyulás esélye kisebb.
      A már használt szerek elhagyását a kezelő kollégával egyeztesse. Üdv Dr. molnár

      • Kedves Doktor Úr!
        Köszönöm szépen, megérkezett a csomag. Reménykedünk, hogy azért használni fog és még sokáig velünk lehet.
        Elnézést, hogy ilyen sokszor elküldte a kérdésemet, de nem láttam, mivel mindig eltűnt…
        Köszönöm!

  36. Tisztelt Doktor úr!
    15 éves Zizi névre hallgató, ivartalanított, nőstény, magyar vizsla kutyámnak a következő problémái vannak, melyben javaslatát szeretném kérni:
    1. Vizelettartási probléma
    Sokat iszik (2 -2,5 l / nap), de a vizelet és vérvizsgálat alapján nincs a háttérben meghúzódó betegségre utaló jel. Alvás közben gyakran bepisil, napközbei is csöpögteti a vizeletét, néha éber állapotában is a padlóra pisil. Már szedett Incurint, Epherit-et, melyek segítettek ugyan, de mivel a máj paraméterei nem túl jók, nem szeretném őt ilyen gyógyszerekkel terhelni. MÁR MEGRENDELTEM ÖNTŐL a Kingvet-et is tartalmazó “Idős állatok betegségeinek megelőzésére szolgáló” csomagot. Van-e javaslata ezen kívül erre a problémára?
    2. Máj probléma
    Vérvizsgálat, ultrahang alapján nincs konkrét megállapított májbetegsége, de az orvos szerint egyes máj paraméterei nagyon magasak, a máj “szivacsos” szerkezetű. Hepa-Pet-et rendszeresen kapja, csak frissen, zsírmentesen elkészített halat, nyulat, pulykát, rizst, tésztát kap, sárgarépával, céklával, túróval és sajttal kiegészítve. (Ezen kívül eddig is folyamatosan kapott kifejezetten idős kutyáknak javasolt vitaminkészítményt, Synoquin-t, Fibor rostkészítményt és Vetri DMG-t)
    Tud-e javasolni kiegészítő készítményt a máj problémára, illetve ezzel a problémával kaphatja-e az előzőekben említett, már megrendelt Kingvet-et is tartalmazó “Idős állatok betegségeinek megelőzésére szolgáló” készítményeket?
    3. Süketség
    Az elmúlt egy évben fokozatosan csökkent a hallása, ma már csak az extérm hangos zajokra reagál. Az orvosunk szerint ez az idős korából fakad és nem tudott megoldást javasolni rá.

    Fentiektől függetlenül Zizi kutyám korát meghazudtoló fizikai és szellemi frissességben éli napjait, szeretnék mindent megtenni, hogy ez igy is maradjon, ameddig csak lehet, komolyabb gyógyszerek nélkül.
    Kérném tanácsait, köszönettel és üdvözlettel: Kósa Erika

    • Kedves Erika! 1. A vizelettartási problémákra az idős csomag tartalmaz megfelelő szereket, így kb. 1 hónapon belül érzékelhetően fogja tapasztalni az elért változás szintjét. Azután ha szükséges tovább is lehet lépni. 2. Igen alkalmazhatja az idős csomag szereit, de feltétlen kellene még neki az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex és a Regavet is, hogy érdemben javuljanak a máj paraméterek. Ehhez az is fontos, hogy toxikus hatású anyagokat ne vigyenek be a szervezetbe ezentúl. 3. A javasolt szerek közül több is hat az állat energia szintjére, így a halló képességére is, Talán erre is lesz pozitív hatása. Üdv Dr. molnár

  37. Tisztelt Doktor úr! Van egy 15 éves Havanese kutyánk, aki sajnos nem volt ivartalanítva, viszont 2 és 4 éves korában ellett. Kb 2 éve az állatorvosunk eltávolított az emlőiből több tejkövet, viszont volt ami visszamaradt, mert akkor nem okozott problémát. Ezek közül az egyik kb 1 éve begyulladt, akkor kapott rá antibiotikumos injekció kúrát, de az orvos azt mondta, csak akkor kell vele foglalkozni, ha nagyobb lesz. Hát fel éve kb sokkal nagyobb lett majdnem csecsemő ökölnyi méretű, de azt mondta, már nem műthető, mivel komplikált a műtét és idős a kutya. Kezeljük oxycort spray-vel, kek lukács kenőccsel, de nagyon csúnya, gennyes-véres a felszíne. Az allatorvos azt mondta hogy ameddig tudjuk így kezeljük, adjunk rá pólót, betadine-bal fertőtlenítsük, amíg tartható az állapot, utána meg el kell altatni. Szeretnék minden lehetőséget megragadni arra, hogy még sokáig velünk lehessen, mert amúgy jó kedvű és ezt leszámítva teljesem egészséges kis csaladtagunk. Kérem írja meg, hogy milyen kezelést javasolna ön az állapot fenntartására illetve javítására. Hálásan köszönöm előre is! Katalin

  38. Tisztelt Doktor út!
    Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát, és segitségét. Élni fogunk az ajánlott kezeléssel. Azt kérdezném még, hogyy 1. ha jól értem, ez a bélprobléma okozhatja s ‘rohamokat’
    2. A javasolt szereket adhatom a MEdrol helyett? Erősen szól a vészcsengőm. ( azt olvastam a betegtájékoztatón, hogy. epilepszia mellett nem is alkalmazható. Mégis ezt irta az orvos.
    Köszönöm előre a válaszát és türelmét.
    BAKó Ilona

    • Kedves Ilona! 1. Igen, hajlamosítja rá. 2. Beszélje meg a kezelő orvosával, de érdemes megfontolni a fokozatos elhagyását. Üdv dr. Molnár

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 4 éves roti-németjuhász keverék kutyusunk. 1 évesen kapta az első epilepsziás rohamot. A rohamok alkalmával, görcsberándul mindene, rángatózik, habos nyál jön ki a szájából, kigúvad a szeme, csattogtat az állkapcsával S nem vesz levegőt. Egy-egy roham kb. 1-2 percig tart. Először Tegretol-t s Rivotrilt kapott, de nem használt, kb. Havonta volt 1-4 rohama. Aztán jött a feketeleves: megvolt az első kis híján 24 órás rohamsorozata. Voltak kisebb rohamok, de inkább nagyok. Akkor gyógyszert váltottunk: Sevenal-t kapott, kétszer egy felet. Ezután is voltak rohamok, így az állatorvosunk azt javasolta, hogy növeljük az adagot. Így reggel egy egészet, délután egy felet kapott. Ettől is voltak rohamok. Ugyan úgy 3-4 kb. 2-3 havonta s elég durvák. Felemeltük kétszer egyre az adagot. Aztán idén nyáron júniusban volt először, hogy 1,5 óra híján 3 napig tartottak a rohamok, s brutális mennyiségben. Ha nem volt 250-300 akkor egy sem. Olyan is volt, hogy két roham között csak néhány másodperc telt el. Ekkor az állatorvos azt mondta próbáljuk meg a glicerint. Ezt tettük. Reggel délután egy-egy Sevenal, plusz 10 csepp glicerin. De vasárnap megint élőről kezdődött minden. Rengeteg rohama volt, s a mai nappal kezdett rendbe jönni. Most kedden és szerdán egyáltalán nem tudott lábra állni. Ma már picit jobb, kicsit sétálgat s magától eszik. tudna segíteni?

    • Tisztelt doktorùr! Tanácsát szeretném kérni van egy 13 éves ivartalanított kan kutyusunk nagyon nehezen tud már sajnos menni elvittem orvoshoz csinált neki labort is azt mondta hogy elvannak sorvadva az izmai és azért nem tud nagyon menni. Esetleg van erre valamilyen készítmény ami segítene neki? Válaszát előre is köszönöm Tisztelettel :Mikulanecz Rita

      • Kedves Rita! Jó lenne tudnom, hogy idült mozgásszervi( csont, porc, gerinc elváltozások ) zavarok vagy ízület gyulladás, esetleg beidegzési problémák ( idegsorvadás) vagy autoimmun betegség okozza az izmok sorvadását. Egy gerinc Röntgen vizsgálat az elsőt ki tudja zárni. A többit a részletes vizsgálat tudja megállapítani. Mindre más gyógymódot tudnék javasolni, persze vannak átfedések is. Üdv dr. molnár

  40. Tisztelt Doktor Úr!
    Bullmasztiff kutyánk idén decemberben lesz 9 éves. A bal hátsó lábára erősen sántít, az állatorvos szerint izombénulása van. Eddig gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót kapott pl. Carprodyl. Amint a gyógyszer hatása elmúlik ismét fájdalmai vannak és nehezen áll fel. Közben sajnos atkafertőzést is kapott, amiből eddig nem tudtuk kikezelni. Jelenleg a Biogenic Vitality tablettát kapja rendszeresen. Szeretném Doktor Úr tanácsát kérni a kutya kezelésével kapcsolatban, mivel tudnánk javítani az állapotán. Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel Molnár Erzsébet

  41. Jó napot kívánok!

    Szeretnék érdeklődni, hogy az Önök oldalán hirdetett termékek közül valamelyik, vagy kombinációban
    segíthet-e az alábbi problémára:
    Van egy 10 éves tacskó kutyánk, és gerinc betegsége lett, nagy fájdalmai vannak, púpos a testtartása,
    nem egyenesedik ki, és fél mozogni, vagy valakivel érintkezni, mert bármely testhelyzetben éles
    fájdalmak keletkeznek nála. Szteroid injekciókat kapott, de nem nagyon van javulás nála, kérem
    válaszát, ha segíthet a kutyuson valamelyik termékük akkor szeretném mielőbb megrendelni.
    Várom mielőbbi válaszát
    Köszönöm szépen

    üdv. Bné B Mónika
    tel: 30/447-6894

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    12,5 éves, ivartalanított, szuka foxterrier kutyusomnál másfél éve pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg, erre napi 225 mikrogramm(reggel 150, este75) Euthyrox tablettát szed. Fél évente kell vele vérvételre menni, a gyógyszer szedése óta a vérképe állítólag jó. Kutyám igen jó étvágyú és aktív, de már kicsit fáradékonyabb, és ami jobban aggaszt, hogy reggelente, ébredést követően látszik rajta, hogy nehezebben mozog, kell egy kis idő, míg “bejáratódnak” az ízületei, többször előfordul, hogy nehezebben kel ki a fekhelyéből.
    Ezen szeretnék segíteni, de a kérdésem az lenne, hogy egyáltalán javasolja-e valamilyen készítmény adását a kutyámnak, amennyiben igen, tud-e ajánlani olyan ízületvédő/porcerősítő készítményt, ami az Euthyrox tabletta mellett biztonsággal adható.
    Nagyon köszönöm előre is a segítségét.
    Szabó Krisztina

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Bullmasztiff kutyánk idén decemberben lesz 9 éves. Bal hátsó lábára erősen sántít, az állatorvos szerint izombénulása van. Eddig gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót kapott, pl. Carprodyl. Amint a gyógyszer hatása elmúlik ismét fájdalmai vannak és étvágytalan. Az utóbbi egy-másfél hónapban sokat fogyott, a száraztápot kihányta, jelenleg főtt rizst, konzervet és csirkefarhátat kap, azóta nem hányt. Ahogy azonban a fájdalmai erősödnek nagyon keveset eszik és iszik. Mit tudna ajánlani, Doktor Úr, hogy javuljon az állapota? Válaszát előre is köszönöm! Molnár Erzsébet

    • Kedves Erzsébet! Jó lenne, ha pontosabb diagnózist tudnánk elérni, mivel a sántítás oka az izomzat bénulásán kívül más is lehet. Sőt a bénulás általában nem jár fájdalommal. Gerinc csigolya kinövés, porckorongsérv, szalag és porc elváltozások mind fájhatnak. A csontdaganatok is erős fájdalommal járnak. Ezek gerinc és végtag Röntgen vizsgálattal megállapíthatók. Mindegyik más kezelést igényel. Arra vigyázzanak, hogy tartósan adva a fájdalom csillapítók sok mellékhatást válthatnak ki. Üdv D. molnár

  44. Tisztelt. Doktor. Úr!
    Közel 4 éves bichon bolognese ivartalanitott kislány kutyusunknak visszatérő nyálkás széklete van. Hasmenés nincs, a nyálka a kemény székletet bevonja, ill. a székletben húr szerűen van . Ritkán a széklet utolsó szakasza nyálkás. Székletvizsgálat nehativ. ( amit lrhetett , megnéztek benne) Vérvizsgálatnál ALT(GPT)- nél volt eltérés: 60 a max. neki 87. Orvosa véleménye; autoimmun eredetű vadtagbél gyulladás. Medrolt irt fel, amitől megrémültem. Kiegészitő információ: Lassan egy éve két/ három havonta epilepszia szerű görcse van eszméletvesztés nélkül, tömény nyálkát hány ilyenkor és bepisil. Errre nem kap kezelésst. Továbbá nyár eleje óta kiülömböző erőssègű kötőhártya gyulladása van, amit Alfasan, illetve homeopátiàs szemcseppel kezelek, Orvos szteroidos szemcseppet irt, amit nem merek alkalmazni mellékhatásai miatt,
    Tisztelt Doktor Út! Szeretném kérni véleményét, tanácsát. Munkáját köszönöm.
    Üdvözlettel; Bakó Ilona

  45. Kedves Doktor Úr, ismét köszönjük a válaszát. Olivér 4 kg körül van. Nehéz megmondani mennyit eszik, mert a betegsége óta egész nap van előtte táp, illetve reggel este konzervvel kínáljuk, amiből eszik valamennyit, de a száraz jobban esik neki. Amióta beteg kissé változó az étvágya, vannak jobb és gyengébb napok, de ahonnan indultunk ezen nem is csodálkozom. Fogom figyelni, h. merre változik és jelentkezem. Üdv, Sz. Szilvia
    (Ui.: Valami miatt a “válasz” funkciót nem tudom használni így, soha nem tudok a válaszához választ írni. Elnézést.)

  46. Tisztelt Doktor Úr!

    Két éves havanese kiskutyámnak kb. 1,5 hónapja kezdődött mindkét fülében kevés kávézacc színű, nem gennyes, váladéknak nem igazán nevezhető “valami” jelent meg, törölgettük, de nem javult, akkoriban gyakrabban rázta a fülét, de nem fájt neki. Fülmosó folyadékkal kimostuk, de később már a külső hallójárat is kezdett kipirosodni. Az állatorvos Aurizon fülcseppet adott és mellette hetente 2x fülmosást kellett végezni. De nem javult, utána megint kapott egy másik, penicillin tartalmú fülcseppet. Jelenleg olyan a kutya füle. mintha kidörzsölték volna és most kezdene varasodni, egyre jobban terjed a fülkagylóján, most már fáj is neki. A hallójáratban végig látni ezt a barna pörkszerű réteget. Csirkehúst régóta nem adunk a kutyának, mert azt mondták allergiás lehet rá. Három nappal ezelőtt már egy harmadik fajta kenőcsöt kapott, klóramfenikol tartalmú, de nem alakul. Lehet hogy már ez a sok antibiotikum is rontott rajta, vagy esetleg atkás a kutya füle? De gondolom, az állatorvos azt csak felismerte volna. Félek, hogy tovább terjed az egész fülére és hallásával is baj lesz.

  47. Tisztelt Doktor Úr! Az ön által javasolt csomagot megvásároltam és a kutyusom elkezdte szedni. Szeretném a tanácsát kérni,hogy a termékekben lévő zöld kagylópor mellé kell-e pluszban kalciumot adni?Továbbá,hogy ön szerint mi lenne a legmegfelelőbb étkezés a számára? Sokat hallottam arról,hogy nem szabad pl.: kenyeret,zsemlét adni a kutyusnak.Sertésbordacsont jó-e,mit szabad a táp mellé adni esetleg?Bevallom,hogy elbizonytalanodtam .Segítségét előre is köszönöm! Tisztelettel: József Tünde

  48. Tisztelt Doktor Úr!
    A Noé Állatotthontól fogadtunk be egy testvérpár cicát.
    Borisz hosszú szőrű (ránézésre Main Coon beütéssel, mama és a tesó normál házi cica), vélhetően 03.10. környékén született még ivaros fiú cica,
    kb. 4,3 kg.
    Kitten/junior száraz tápot kap (keverve Real Nature, Josera, időnként Select Gold), a napi szükségletet kimérve kétszeri adagban reggel és este, 1-2 naponta szőroldó pasztát (GimCat)
    Időnként egészen lágy a széklete, máskor meg teljesen normális (korábban kapott tasakos eledelt is, de attól szinte már hasmenése volt). Sokat iszik, ennek megfelelően sokat pisil. Egyetlen egyszer hányt, akkor is szőrt, de amióta rendszeresen kapja a szőroldó pasztát ezzel nem volt gond.
    Az első oltását a Noénál kapta: Nobivac Tricat Trio + Cestal Cat 2019.04.17-én. Ismétlő oltás: 05.25. Nobivac Tricat Trio + Ferdocat, valamint lefújták bolhairtó szerrel. Egyéb oltása nincs, mivel teljes mértékben benti tartású, nincs lehetősége kimenni, így az állatorvos azt mondta, hogy az egyéb oltások beadása az ő protokollja szerint nem szükséges.
    Érte egy kisebb baleset 07.22-én, egy polclap a jobb hátsó mancsára esett, véraláfutásos, duzzadt volt és sántított rá, eleinte nem is terhelte. Az orvos első körben adott Loxicom-ot 07.23-án, majd 07.24-én, valamint Meloxidylt kellett kapnia 3 napig. Ugyan a véraláfutás elmúlt és a duzzanat sem volt már jelentős, viszont a lábát furcsán kifelé csúsztatta, ezért 08.05-én ortopéd orvos megviszgálta és megröntgenezték, ahol is kiderült, hogy az 5-ös ujja eltört, így még egy hétig (08.06-12-ig) kapta a Meloxidylt. Mostanra teljesen rendbe jött, nincs probléma.
    Ami viszont fennáll egy ideje (emlékeim szerint a baleset óta), hogy furcsán veszi a levegőt, olyan mintha az egyik, vagy mindkét orrlyuka el lenne záródva, illetve mintha váladék “mozogna” a légzéskor bent, kicsit kattogó hangot ad, nagyon hangosan szuszog. Mindemellett van egy furcsa reszketése, amit először a Meloxidylnek, illetve a balesetnek tudtam be (az orvosnak is jeleztem, de nem tudta az okát, illetve annyit mondott, hogy a túl nagy mennyiségű taurin okozhat ilyet), de jelenleg is fennáll. Amikor dorombolva mellém bújik, vagy csak egyszerűen alszik, egész testében reszket (látványra és érzésre olyan, mintha nagyon-nagyon fázna). Az intenzitás hullámzó, hol alig észrevehető, gyakrabban nagyon erőteljes.
    Chucky a tesó, házi rövid szőrű fiú cica, még ő is ivaros, kb. 4,6 kg. Táplálás, oltás megegyezik (kivéve a baleset és az ebből fakadó kezelések).
    Nála orrdugulás helyett orrfolyás van, illetve az alvás közbeni reszketés csak a gyomor/has területére korlátozódik, folyamatosan hullámzik, ha hozzám bújik, akkor olyan érzés, mintha minden légzéskor egy nagyot rándulna.
    Kérem szépen segítségét, hogy a két cicánál a fent leírtak milyen betegségből/elváltozásból adódhatnak, illetve milyen módon lehetne ezeken úrrá lenni.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm: Vaszilykó Andrea

    • Kedves Andrea! Borisz felső légúti tünetei a gyulladáscsökkentő tartós adásának is lehet a mellékhatása. Miután ezzel már leálltak , egy idő elteltével magától is megszűnhet, de hogy ne alakuljon idült bajjá javaslom a bélflóra rendbetételét az Emésztőenzim & Probiotikum komplex 2x fél kapsz/ nap alkalmazásával és a légutak megfelelő működésének támogatását a Kingvet cseppel 3×1 csepp/nap. Chucky esetében ugyanazt a kezelést javaslom. Továbbá olyan eledelt vagy táplálékot alkalmazni, amely gyorsan bomló szénhidrátoktól teljesen mentes. Üdv Dr. molnár

  49. Szép napot!
    12 éves közép-ázsiai kan kutyám, 76 kg. és heredaganat műtét után /már három hónap eltelt/ állandón bevizel, főleg éjjel alváskor. Kapott gyógyszert, amit szukáknak szoktak adni, de csak minimális javulás történt.
    Szeretném, ha segítene javulásában. Hallottam, hogy van rá termékük. Nagyon várom jelentkezését, közeleg a tél és Ö természetesen kinti kutyus. Telefonon is várom jelentkezését a mielőbbi termékrendelés okán.
    30/8664857.
    Előre is köszöni egy 71 éves gazdi!!!!!!!!

    • Kedves Lajos! A kutyusnak a Kingvet 3x 8 csepp, Bone strength & Joint protection caps. 3x 3 /nap, Multivit Mega C 3×3 /nap kiegészítőket javaslom kombinációban alkalmazni. Üdv dr. molnár

Vélemény, hozzászólás?