Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 561 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor úr!

    6 éves ivartalanított malinois kutyám 3 éve epilepsziás.Most reggel-este szed 1-1 sevenál tablettát.
    18 kg és nyers etetésen tartjuk.Az elmúlt fél évben 3 hetente fixen, de mostanában 1-2 hetente rohama van.A roham kb. 1-2 percig tart,
    és utána viselkedés zavaros.
    Megvettük az Etovet terméküket, és kérdezném, hogy milyen adaggal kellene kezdenünk, milyen módon kell beadni Ön szerint?
    Köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel:Batta Nikolett

  2. Kedves Doktor Úr!

    6 éves ivartalanított, lány Yorki kutyusunknál évente 2-3 alkalommal jelentkező hányás hasmenés betegsége után, utoljára hasnyálmirigy gyulladást állapítottak meg és ajánlották a Royal Canin Low Fat tápot. Ez mellé még kap főtt házi nyúl húst és főtt zöldségeket, rizst, durumtésztát. Mayának ez mellett poratka, penészgomba és kalászos allergiája van. Jelenleg huminsavat kap minden étkezéshez. A széklete normális, a vakarózása is javult, de szeretném ha az immunrendszerét tudnánk erősíteni, ebben szeretném kérni a Doktor Úr segítségét. És érdeklődnék mit gondol a Royal Canin Low Fat tápról?
    Előre is nagyon köszönöm segítségét! Üdvözlettel.

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 15 éves, 4.5 kg, ivartalanított kan cicám. Tegnap vérvételes vizsgálatból kiderült, hogy kezdetleges vesebetegsége van.
    Eredmény:
    BUN: 38.9 (15-37)
    CREA: 2.4 (0.7-2.1)
    TP: 9.2 (5.8-9.1)
    GLOB: 5.9 (2.6-5.1)
    ALP: 111 (9-109)
    Vannak napok amikor többet pisil, mint a megszokott. Étvágya jó van, de nagyon válogatós (Gourmet Gold pástétom).
    Az állatorvosunktól kaptunk egy port (VetPlus Renate), hogy próbáljuk ki, de sajnos nem hajlandó úgy megenni az ételét.
    Napi szinten kap immunerősítőt (Vetri DMG).
    Szeretném megkérdezni a Doktor Úrtól, hogy mit tud ajánlani.
    Köszönettel: Stankovics Jácinta

  4. Tisztelt Doktor úr!
    11 éves ivartalanított argentin dog szuka kutyánk hasán másfél hete egy vérző csomó (tegnap elvittük orvoshoz: sejtbúrjánzás) lett, ami növekszik. Az állatorvos javaslata hogy szívultrahang utàn műtétileg el kell tàvolítani, oktober 7.-re kaptunk időpontot.
    Semmilyen addigi teendőt, kezelést nem ajànlott.
    Egy másik kutyánknak is volt korábban egy csomó a bőrén, ott is műtétet javasoltak, mégis audironos kezelés után el tudott múlni nyomtalanul.
    Tudna javasolni bármit, amivel megpróbálhatom kezelni a kutyàt? Sajnos már ket évvel ezelőtt is átesett egy hasonló mütéten, hajlamos a daganatokra, a hasában belül több is kitapaintható, de azok eltávolításáról nem is esett most szó. Ennél a fajtánál a 11 év idősnek számít, ennek ellenére nagyon aktív, erős és jókedvű.
    Köszönöm szépen előre is a válaszát.

  5. Kedves Doktor Úr!
    Ismét a tanácsát kérném limfómás cicánk esetében: A cicus kapja a daganatos betegségekre összeállított csomagot. (6. hétnél járunk.) Látunk is pozitív eredményeket, pl. puffadt, vizes hasa szépen visszahúzódott, kedve jobb, elevenebb. Ami zavar, hogy a cica háta nagyon sovány, gerince tapintható. Érdeklődnék, hogy tudnánk-e valamit tenni, hogy kicsit hízzon? (táp? étrendkiegészítés? egyéb?) Vagy a betegség jellege, súlyossága miatt már nem várható súlygyarapodás? (Egyébként Olivér viszonylag jól eszik, napközben sokszor keveset, de magától eszik.)
    Köszönjük válaszát: Sz.Szilvia és Olivér 🙂

    • Kedves Szilvia! Annak is nagyon örülnünk kell, hogy élénkebb a cica és étvágya van. Mit ad neki enni és abból mennyit eszik egész nap? Mérje meg a testtömegét és figyeljük a változást. Üdv Dr. Molnár

  6. Tisztelt Doktor ur,
    Kutyamnak cusching kort diagnosztizaltak. Kapja a vetorylt, ellenben a vizsgalatok alapjan nem erte el az elvart valtozast a leletekben, illetve tobbszor hanyast tapasztaltam ujabban (ug nez ki sava van). Lenne javaslata? Koszonom

    • Kedves Krisztina!

      A centrális Cushing kórt ( ezt kis dózisú dexamethason teszttel tudják meghatározni) általában hipofizis tumor idézi elő, de a szénhidrát anyagcsere zavara és a stressz faktorok állnak mögötte . (A perifériás Cushing kiegészítő kezelése hasonló)

      A tüneteket a szteroid (glükokortikoid hormonok) túltermelése uralja ( farkas étvágy, túlzott vízfogyasztás, gyakran történő vizelés, májfunkciós zavarok stb.) . A hypothyreozis amely gyakran társul hozzá, az másodlagos, vagy autoimmun eredetű, és ez utóbbi nem igényel kezelést, de a bélflóra emésztési állapotának rendbehozatala sokat tud alakítani rajta.

      Amit lehet tenni: Gynevet, Etovet, Annovet, Krill Omega D3K2, Fytovet, Emésztőenzimek probiotikum komplex kombinált adagolása. https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-macska-cukorbetegseg-kezelesere-csomag/, a cytovet is mehet párhuzamosan.

      Havonta nézetni egy UPC értéket a vizeletből. A cukor és a triglicerid szintet nézetni a vérből, természetesen a májfunkciók mellett.
      Kivonni minden gyorsan bomló szénhidrátot az élelméből. Szárazat lehetőleg semmilyen formában nem adni neki. Vízhajtót, pajzsmirigyhormont megbeszélni a kezelő orvossal, hogy nem adnak.
      Napi 5 x etetni ha megoldható kis adagokban. Fenti nyers ételből 3-4%-a naponta a testtömegnek az adagja, a zöldség az pluszban mehet.

      Vagyis nyers hús, belsőség, tökfélék, zöldségek párolva kacsazsíron azt szeretik a kutyák.

      üdv
      Dr. Molnár Gábor Miklós
      állatorvos

      • Koszonom, Isten áldja, hogy valaszolt. Sajnos nincsenek jo tapasztalataim az orvosok altal ingyen konzultacionak velt kerdes-valasz vonatkozasaban. Holott ez csupan ketsegbeesett probalkozas, amit szerintem akar emeltdijas telefonvonalon is megtenne az aggodo gazdi. Koszonom megegyszer.

  7. Tisztelt Doktor Úr,

    2 éves nagytestű kutyámnak feltehetőleg szemölcs lett a nyelvére (azóta fura szájszaga is van, de a tápra is gyanakszom, mert azóta váltottunk és egy kicsit javult a szájszag..). Kb 1 hónapos immunerősítés után inkább csak nagyobbodott a dudor (fél borsónyi). Szeretném megkérdezni, hogy az audivet használható ecsetelésre nyelven is? Továbbá szeretném kérni tanácsát a továbbiakra.
    Szíves válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel,
    Zsuzsanna

    • Kedves Zsuzsanna! A szájüregben kialakuló kinövések helyi kezelésére az Imunovet – Audivet cseppek felváltva alkalmazhatóan, szájon át pedig a Virovet cseppet és a Krill Omega D3 K2 gélt továbbá a szájszag ellen az Emésztőenzimek Probiotikum komplexet alkalmazhatja kombinációban. Üdv dr. molnár

  8. Tisztelt Doktor Úr!

    Ismét szeretnék kérdezni.
    Van egy 2 év 8 hónapos, szuka, ivartalanított, táppal etetett angol cocker spánielem. Ivartalanítást követően kb. 1-1,5 évvel inkontinencia alakult ki nála. A Kingvetet adom neki 3*2 cseppet 3 hetenként 3 nap szünettel a Doktor Úr javaslatára. Nagyon sokat javult, de még mindig szokott lenni 1-2 nap, amikor alvás közben foltot hagy maga alatt. Bár nem olyan nagy mennyiségben mint előtte.
    Az lenne a kérdésem, hogy ez így normális-e? Meg fog-e szűnni teljesen vagy erre kell számítani? 6 hónapja adom neki.
    Meddig kell adnom neki a Kingvetet? Illetve mindig ilyen adagolásban kell adnom, vagy a későbbiekben majd lehet csökkenteni?

    Nagyon köszönöm előre is a válaszát!

    Üdvözlettel:
    Tomis Andrea

    • Kedves Andrea! Javaslom, hogy 3 hetes váltásban a Gynevettel adja a Kingvetet. Továbbá nézessen egy UPC értéket a vizeletből laboratóriumban. Az adagolás mindkét szerből 3x 1-2 csepp / nap. Üdv Dr. Molnár

  9. Tisztelt doktor Úr!
    Segítségét szeretném kérni. 2 éves ivaros, kan spánielről lenne szó, aki reggelente savat hány.
    Nem habos igazán , inkább sárgás szokott lenni,
    és nem napi rendszerességel, hanem inkább 2 hetente egyszer. Füvet eszik mindennap.
    Egyébként tápos kutya, reggel és este eszik.
    Még egy észrevételem lenne,ami viszont most kezdődött nála, hogy nagyon sokat tudna enni, olyan mint ha soha nem lakna jól, mindig hív, hogy éhes.
    200 -210 g a napi adagja az Acana tápból.
    Arra is gondoltam , hogy megemelem az adagot.
    13 kg a kutyus.
    Kérem segítsen, esetleg adjam neki az Ön egyik készítményét?
    Állatorvosnál nem jártunk ez ügyben.
    Köszönöm válaszát!
    Brigitta

  10. Tisztelt Doktor úr!
    9 éves Havanese kutyusomnál 2 éve diagnosztizáltak autóimmun eredetű agyvelőgyulladást ( GME).
    Azóta folyamatos gyógyszeres kezelés alatt áll.
    Prednisolon napi 1 ( 5 mg)
    Sandimmun neoral napi 5 ( 50 mg)
    Ezenkívül kap még quamatel minit,ursofalkot,és Hepa pet plust.
    Tudom,hogy a betegség gyógyíthatatlan és,hogy ezek a kutyusok rövid ideig tudnak együtt élni ezzel a betegséggel.
    A kérdésem az lenne,hogy van e olyan termék Önöknél amivel késleltetni tudjuk az állapotbeli romlást illetve el tudunk e érni viszonylag hosszabb ideig tartó stagnálást az állapotában.
    Próbáltunk nála gyógyszeradagot csökkenteni,de akkor sajnos mindig visszaesett az állapota.
    Köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel
    G.Nóra

    • Kedves Nóra! Mivel az autoimmun zavarok a bélbeni emésztési zavarokból kiinduló szivárgó bél szindrómából indulnak ki, ezért annak a kezelése lenne a leghasznosabb. Ezt kiegészítőkkel és táplálék váltással tudja megtenni. Hogy ez mire lesz elég azt előre nem tudom megmondani. A Korovet, Etpovet, Emésztőenzimek Probiotikum komplex, krill Omega D3K2 gél, Multivit Mega C, Cytovet kiegészítők kombinált adásától várhatunk stabilizálódást.
      Könnyen emészthető fehérje és zöldségfélék etetése és a gyorsan bomló szénhidrátok teljes kiiktatása is fontos a javuláshoz. Üdv dr. molnár

      • Kedves Doktor úr!
        Nagyon köszönöm gyors válaszát!
        Lui platinum tápot kap,azt nagyon szereti.
        Ön szerint ez a táp maradhat vagy esetleg javasolna valami mást?
        Szeretném kipróbálni ezeket a kiegészítő termékeket,amiket javasolt.
        A kérdésem az lenne,hogy az Ön által felsoroltak
        közül,mivel kezdjünk és milyen dózisban?
        Köszönettel
        G.Nóra

        • Kedves Nóra! Leírtam a javasolt szereket. “A Korovet, Etovet, Emésztőenzimek Probiotikum komplex, krill Omega D3K2 gél, Multivit Mega C, Cytovet kiegészítők kombinált adásától várhatunk stabilizálódást.” A kombinált adagolás pedig azt jelenti, hogy együtt adjuk őket. A szükséges dózisokat itt adtam meg: https://energy-vet.hu/gyogyszer-adagolas-allatoknak/ A száraz tápokat nem szoktam javasolni, gyorsan bomló szénhidrát mentes konzerves, vagy otthon készült étrendet javaslok alkalmazni. Üdv Dr. Molnár

  11. Tisztelt Doktor Úr!
    Tegnap a kertünkben a kutyám talált 4 kiscicát, kb 2 hetesek lehetnek, mivel 3nak már kinyilt a szeme, a negyediknek pedig most nyílik. Az anyjuk sehol sem volt, a kicsik pedig elég soványak. Kecsketejet és fecskendőt tudtam csak szerezni, azzal etetem őket. Más lehetőség jelenleg sajnos nem lehetséges. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mennyiséget adjak nekik belőle? Illetve a legkisebb cicának az egyik szeme be van gyulladva és váladékozik. Kamillateával mosom neki, de nem látok javulást. A Tetran szemkenocsot ajánlották, az van itthon, de félek, hogy ilyen pici állatnak túl erős lenne.
    Előre is köszönöm szépen, ha válaszol.

    • Kedves Bernadett! A szem kezelésére a kamillatea tökéletesen megfelel, a vivőanyagok miatt a gyógyszerre nem valószíinű , hiogy szükség lenne. A fecskendőből etetés még vagy 7-10 napig javasolt, de mint ahogy a tehén, úgy a kecsketej sem alkalmas más fehérje koncentrációjuk miatt a cicák etetésére. Tejpótlót cicának valót vegyen nekik, azt oldja forralt vízzel és azzal táplája őket amíg a szilárd ételt( húst) el nem fogadják. A nem megfelelő tejjel etetve hasmenést okozhat ami ilyen kis bébiknél nagy bajt is okozhat. Ha azonban már etette őket a jelzett kecsketejjel legalább 3 napon át baj ( hasmenés, puffadás, hastágulat) nélkül akkor kitolhatja még pár napig amíg el nem fogadják a hús féléket. Üdv dr. molnár

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy menhelyről örökbefogadott, kb. 5-6 éves, ivartalanított nőstény cicám (már ivartalanítva lett elhozva 2015-ben), teljes mértékben szobacica. Több mint 1 hete rendszeresen járunk állatorvosi kezelésre. A tünetek: nehéz légzés, étvágytalanság, kedvetlenség, pár nap alatt lezajló nagy mértékű fogyás. Az orvos megnézte ultrahanggal múlt hét szerdán: mellhártya gyulladást és folyadékot látott a mellkasában. Lett levéve folyadékminta, amit pesti laborba felküldtek. A labor eredmények szerint leukózis gyanús volt a minta, de a tesztek negatívat mutattak, továbbá ez áll a papíron: “48,2 g/l gyulladásos tartalom. gyulladásos exsudatum, nagyfokú polymofizmus, sok helyen lymphocyták és lymphoblastok láthatók, vvs. nem látható. Lymphoproliferatív folyamat (FeLV javasolt) és abból adódó irritatív pleuritis.”
    A kezelés első napján (múlt hét szerda) a cica kapott infúziót, injekciókat (vízhajtó, antibiotikum, gyulladáscsökkentő), és kanült, otthonra vízhajtót kapott. Szerdán, csütörtökön, pénteken és szombaton végig megkapta a három injekciót, szombaton kivették belőle a kanült és azóta tablettás gyógyszeres kezelés zajlik itthon (furon, synulox). Hétvégére a cica állapota javult, de hétfőre megint visszaesett. Most szerdán voltunk orvosnál, az ultrahang szerint megint megtelt folyadékkal a mellkasa és a máj körül is gyanús, hogy folyadék lehet. Szerdán kaptam veraflox szirupot, illetve napi 2x fél furon és negyed synulox gyógyszert írt fel az orvos. A szirupot szerdán és ma kihányta a cica, az orvos azt javasolta, adjam be ma este még egyszer. Ma telefonáltam az orvossal, és azt mondta, ha nem javul az állapota, el kell altatni. Az egyetlen opció a folyadék leszívása lehetne, de azt nem ajánlja senki, túl gyenge hozzá a cica, és ezt rendszeresen kellene csinálni.
    A kérdésem az lenne, nincs semmilyen más megoldás, gyógymód, egyáltalán 1 hét alatt a gyógyszerek ki tudják fejteni hatásukat? Tényleg az altatás lenne az egyetlen, megkegyelmező megoldás? 🙁 Válaszát köszönöm!

    • Kedves Dorina! Sajnos a cica egy szinte gyógyíthatatlan állapotba került, az egy másik dolog, hogy mitől alakult ki ez a nyirokdaganat szerű állapot, mert a semmitől az nem jön létre. A mellvízkór, mellhártya érintettséggel igen súlyos állapot, ami bármely kezeléssel sem szokott gyógyulni,, olyan stádium esetén amikor már a mellvíz is visszatelik napok alatt. Sajnos el kell engedniük a cicát véleményem szerint is. Nyirokdaganatok esetén a kezdeti fázisban szoktam javasolni a daganatos betegségek kiegészítő kezelésére szolgáló csomagunkat, de ilyen állapotban ez már nem segíthet jelentőset. Üdv Dr.Molnár

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    Egy kérdéssel fordulnék Önhöz. Gazdája vagyok egy két éves, ivartalan shar pei kutyusnak. Mivel nem szálltak le a heréi, ezért igen korán, fél évesen ivartalanítást javasolt az orvosunk. Alhasi műtét során eltávolították a heréket. Ennek ellenére az elmúlt pár hétben több ivaros szuka kutyus jelenlétében, akik épp tüzeltek, az én kutyám ivartalan létére erős nyáladzással és apró szájcsattogtatással reagált a szukára. Orvosunk két opciót lát lehetségesnek. Az egyik, hogy emlékeken alapszik a viselkedés a másik pedig, hogy hormonális alapú a jelenség. A hormonális alapú verziót egy női hormon kezelésessel próbálná meg korrigálni.
    A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan készítmény, ami esetleg kezelhetné ezt az állapotot??
    Válaszát és rám fordított idejét ezúton is köszönöm. Üdvözlettel: egy aggódó gazda

    • Kedves Csilla! Amennyiben látta a rejtett heréket amit a kolléga eltávolított akkor ez csak a nemi feromonokra adott válasz ami ártalmatlan, kezelést nem igényel. Üdv dr. Molnár

  14. Tisztelt dr. Molnár Gábor Doktor Úr! Lajos Mihály vagyok, Kárpátaljáról, és lenne 3, egymással összefüggő kérdésem, az állattartási körülmények témájában. Van egy több mint négyéves, kistestű, 9 kg-os terrier keverék kutyám. Amikor hozzám került, három évvel ezelőtt, megpróbáltam kutyaházba szoktatni, de valósággal irtózott tőle, és ez az érzése megmaradt, pedig épp a méretének megfelelő. Lehet, azért, mert az előző gazdájánál istállóban tartották, és fél a kis zárt terektől? Mindenesetre, mivel nekem nincs istállóm, előbb a küszöbön hált, majd a hűvös idő beálltával befogadtam a lakásomba (kertes házban lakom, egyedül). Korábban is el-elutaztam pár napra, amikor a kutya elvolt a bejárati ajtó és a külső ajtó közötti zugban, egy régi, de jó meleg, prémes kabáton aludva. De most vasárnap el kell utaznom megint három napra, és két éjszakát így kellene eltöltenie, csakhogy még mindig a nyári szőrzet van rajta, még nem alakult ki a téli szőrzete, és most hirtelen beálltak a hideg éjszakák. Mit tanácsol, mit tegyek? Nyári szőrzettel kibírhatja egy félig nyílt zugban ezt a két éjszakát? És mi állhat a kutyaháztól való irtózása hátterében? Amellett eddig, ha elutaztam, az egyik szomszédom etette, akit kedvel, elfogad, de ő már átállt a saját kutyája kutyatáppal való etetésére, miközben az enyém házi koszton van. Most ugye, hirtelen nem állíthatom át a kutyám pár napra tápra? Etettessem egy másik szomszéddal, aki házi koszttal táplálja a kutyáját, de aki eddig nem etette, akit még nem szeretett meg? Válaszait előre köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

    • Kedves Mihály! Ezek a kérdései egy állatetológust igényelnének, én nem vagyok az, de megpróbálok válaszolni, hátha segít. A két ajtó közé zárni nem szerencsés, mert nagy szorongással töltheti el az állatot. Ha azonban napi minimum 3x meglátogatja aki eteti akkor talán elviselhetőbb lenne neki az egyedüllét, de szerencsésebb lenne az előszobába vagy a konyhába zárni, mint abba a kis zugba. A szőrzet hiánya most még nem okoz neki majd gondot.
      Az etetéssel nem lesz baj, ha pár napig tápot fog kapni, csak arra figyeljen, hogy ne adjon neki teljes adagot, hanem 2-3x kisebb adagot kapjon ás akkor nem lesz baj, mert meg fogja emészteni. A vízellátást biztosítsák neki nehogy szomjazzon , ha véletlenül kiborítaná a vizet. Üdv dr. Molnár

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    11éves nöstény sziámi cicámnak volt egy csomó a mellén amit állatkórházban eltávolitottak.A szövettan rosszindulatú daganatot igazolt (nem értek hozzá de 3as értéket emlitettek). A cica egyébként jól érzi magát, eszik játszik stb. A melleltávolító műtét során ivartalanították is, illetve tájékoztattak a kemoterápia lehetöségéröl. Doktor úr milyen készítményt tudna javasolni amivel a cicámon segíteni lehetne? Köszönettel: R. Enikő

  16. Tisztelt Doktor Úr!

    Egy szuka 3 éves Cane corsom van, akinek minden egyes tüzelés után visszatérő, fellángoló élesztő gombás a füle ( barna bűzös váladékos, vakarja és gyakran rázza) amit a mostani veszettség oltás beadása csak tetőzött. Eddig Dexorylt alkalmaztam rá, de sajnos ez csak tüneti kezelésre jó. A komplexebb megoldás érdekében a segítségét szeretném kérni.

    Előre is köszönöm válaszát!

    Üdvözlettel
    Papp Gyöngyi

  17. Tisztelt Dokror Úr!

    Júniusban befogadtunk egy kismacskát, aki bolhás volt. Próbáltunk nála nyakörvet, spot-ont és sprayt, különböző hatóanyagúakat, márkájúakat, de a bolha legfeljebb 1-2 napra tűnt el. Tudna javasolni valamit?

    Köszönettel:

    • Kedves Melinda! Sajnos egy beállt bolhásságot nagyon nehéz kiirtani, mivel a a peték a környezetben is szétszóródtak és onnan újra visszafertőződik a macska. Tartós irtó szert kellene használni, minden fogékony állaton, minimum egy-másfél hónapon keresztül még akkor is amikor már nincs látható bolha a cicákon. A környezetet is takarítani kell, porszívóval több alkalommal az alatt a hónap alatt. A nyakörvek megelőzésre alkalmasak. A spot on készítmények egy részére pedig rezisztencia alakult már ki. Üdv dr. molnár

  18. Tisztelt Doktor Úr!

    Cicám (sima házi cica) 2,5 éves kandúr ivartalanított (9 hónapos korában). 4,5 kg volt 2 hete. Száraz és nedves táppal etetem. 3 hete kapja a Gastro Intestinal tápot, ezen a héten kezdtem el áttérni hypoallergére orvosi jadaslatra. kb 2 hónapja kezdődtek a hányásos tünetei heti pár alkalommal. Majd sűrűbben produkálta (naponta) és kapott injekciót (dexafort) (08.10) amitől átmenetileg jobban volt, majd újra naponta hányt. (diagnózis: jó ált ál h norm 38,7 nyh norm test nycsok norm nagys mellkas sziv hallg negativ hastap nem fájdalmas betapintható , resistencia nincsg yomorfal 3 mm norm érték eosinophil gastritis valószinü) Újra vissza vitte. Akkor javasolták a tápváltást és quamatel 1/4 per nap és ezt a diagnózis adták: Fiz. vizsg. neg., has tap. nem fájdalmas, rezisztencia nincs. UH: máj, epeutak, epehólyag rendben, belek norm vast., perisztaltika megtartott, norm, gyomorfal kissé irritált, megvast. Kezelése a következő volt kontraszt bevonó célzattal, cerenia. Ez is használt kb 1 hétig, majd azóta napi 1-2 hányás van. 1 hete vittem vissza és csak a hypoallergén tápot és feliway-t javasolták. Nem szüntette meg a panaszokat a tápváltás (feliway-t nem próbáltam még). Amúgy jön megy játszik csak hány. Néha üreset, néha szőrt, néha kaját (egyik doki azt javasolta adjam neki a szőroldót,másik hogy ne a kezelés alatt). Stressz faktor lehet esetleg, új párom van és így háttérbe szorult picit a cica, kikerült a hálóból, mert ő nem bírja hogy velünk aludjon. Szeretgetem, de rengeteg nyári programom volt, 2 nyaralás, hétvégi vidéki programok amikor másra bíztam. Szeretném őt helyre hozni ! Valamilyen egyéb vizsgálat (vérvétel) szükséges vagy étkezési szokásokkal függhet össze? nem tudom mit tegyek, jó helyre hordom-e . Már aggódom érte nagyon, mert keveset eszik és hány. Várom javaslatát.
    Üdvözlettel,
    Balázs Ildikó

  19. Tisztelt Doktor úr! A múlt héten elpusztult az 1éves komondorunk.Hasmenése volt és folyamatosan hányt.Állatorvost hívtunk hozzá kétszer is és mind a kétszer antibiotikumot adott neki,de egyre rosszabbul lett és a kezelést követő napon elpusztult.Az volna a kérdésem,hogy parvo vírus fertőzést elkaphat-e egy ilyen idős kutya amely be volt oltva kétszer parvo ellen?Azért merült fel bennem a fertőzés gyanúja mert a szomszédunkban több kutyánál is kimutatták a vírust.

    • Kedves Béla! Igen 1 éves kutya még Parvo oltások ellenére is fertőződhet a parvo virussal. A széklet ilyenkor mindig friss vért tartalmaz. Ellenkező esetben mérgezést sem lehet kizárni. Az antibiotikum egyik esetben sem elegendő kezelés. Üdv dr. molnár

  20. Tisztelt Doktor Úr!
    Nekünk 9 éves yorki kutyusunk van, aki ivartalanított, 5 kg. Nyáron csináltattam vérvételt, ami szerencsére jó eredményeket mutatott. Mostanában eléggé lelassult, ami lehet a korához köthető. Kúra szerűen izületvédőt kap. Szeretnék adni vitamint neki, hogy még nagyon sokáig együtt lehessünk vele. Mit ajánlana Doktor Úr? Válaszát köszönöm!

  21. Tisztelt Dokktor Úr! Az ön által javasolt készítmények alkalmazását megkezdtük. Köszönjük szépen,hogy reményt adott a gyógyulásra. Tisztelettel:József Tünde

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Két kérdésem lenne:
    1/ 6 éves leukémiás cicánknál az Annovet-Cytovet-Regavet mellett kiegészítésként Imunovetet is használunk. Kérdésem, hogy a 3X1 csepp 10 napig után javasolt-e a 10 nap szünet, vagy mehet tovább és ha igen, meddig?
    2/ Ugyanezen cica vizes hasa ugyan laposabb a kezelés óta, de továbbra is nagyon sovány, különösen a háta, a gerince elég csontos. Lehet-e ezen valahogy segíteni (hogy hízzon), vagy betegségére tekintettel ez nem fog változni? Esetleg javasol-e vmilyen speciális tápot? (Egyébként a cica mostanában a betegség kezdetéhez képest aránylag jól eszik, de sajnos nem hízik.)
    Válaszát köszönöm!

  23. Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát. Elnézést ha buta a kérdés, de elég akkor csak a főtt hús és répa diétás jelleggel? Tudom, hogy a ch nem cicáknak való, de mekkora az a mennyiség pulykamellből pl. ami a fejlődéséhez kell és elegendő energiával látja el naponta, ha nincs benne rizs? Köszönettel: Tóth Veronika

    • Kedves Veronika! A felnőtt cicák napi élelem szükséglete nedves húsból és húsfélékből a testtömeg 5%-a. E felett mehet a párolt cukkini vagy főzőtök kacsazsíron párolva. A húsból a máj előállítja azt a glükózt amire az agynak és a testi sejteknek szüksége van. Üdv dr. molnár

  24. Üdv!
    Doktor úr/Doktornő!
    Pár napja az udvarunkra tévedt egy kiskutya, szegénykém elég rossz állapotban volt.
    Elég aktív kutyuska volt nagy felpuffadt hassal csak csont és bőr….
    Befogadtuk, megetettük.
    Másnap a kiskutya normális hassal szaladgált, de nagyon sokat evett, talán túl sokat is….
    Talán 3.-4. napon kapott a kutyus féregirtót, megfürdettük bolhairtó szerrel és Frontline combot is kapott.
    Már a 4.-5. napon munkából hazaérve nem szaladt elém a kutyus, csak feküdt a helyén és csak akkor mozdult ki onnan ha többször hívtam, akkor is csak lassan és nem is evett annyit mint azelőtt, inkább csak szinte már semmit.
    Ezt követő napon a kutyus már nem nagyon mozgott, csak feküdt a helyén.
    Többszöri megszólításra nagy nehezen felállt és megpróbált mozogni, de mintha szédült volna ezért nem is nagyon próbálkoztam…
    Ekkor azonnal hívtam az állatorvost, aki adott neki 2db injekciót. (Nobivac Parvo-C és Nobivac Diluent A.U.V)
    Doki annyit mondott hogy: 2 hét múlva hozza az oltási könyvét és nem lesz semmi baj. (Ez tegnap történt)
    Ma a kutyus már egyáltalán nem mozog, csak a fejét mozgatja, de többnyire csak bámul maga elé és csóválja a farkát ha beszélünk hozzá.
    Ma is hívtam az állatorvost, de csak annyit mondott hogy főzzek neki húst készítsek belőle pépes ételt neki és próbáljam etetni, holnap hívjam vissza.
    A kutya semmit nem eszik, nem iszik.
    Kanállal próbáltam itatgatni, talán nagyon minimálisát lenyelt.
    Főtt pépes húst kiköpte.
    Nagyon félek, hogy valami komoly baj van és hogy nem tudok rajta segíteni.
    Ön mit gondol, mi a véleménye?
    Üdv. Csaba!

    • Kedves Csaba! Valószínűleg a bolhaírtók együtt túlságosan leterhelték a szervezetét, aztán meg az oltás is ami szintén terhelés a szervezetnek. Lehet, hogy az oltással pár napot várni kellett volna, míg a kutya kiheveri a vegyszereket. Adjon neki kérem Cytovet és Regavet szereket, hogy a máját és a méregtelenítését támogassuk. Ha nem iszik akkor adasson neki infúziót míg helyreáll. Üdv Dr. molnár

  25. Tisztelt Doktor Úr!
    A tanácsát kérném azzal kapcsolatban, hogy az általam leírtak alapján milyen terméket ajánlana a 3 éves ivaros, szuka Yorkshire kiskutyámnak (4,7kg a kutya nincs elhízva, nagyobb termetű).
    Brit Premium by nature adult small chicken tápot evett majd már 3 hete Royal Canin adult fajtatápot eszik. A napokban több alkalommal savasat hányt a kutya, széklete normális volt. Ahogy egyre gyakoribbak lettek a hányások jött a remegés, lihegés. Elvittem állatorvoshoz, kapott 2 injekciót és Quamatel Mini filmtablettát. Még akkor jelentkezett nála 2x hasmenés és este remegés. Másnap kontrollra mentünk, ahol ismét kapott egy injekciót és Pro-pet pasztát. A kutyának diétát javasoltak. A szájszaga kellemetlen( gondolom a hányások-sav miatt..)
    Nagyon várom a válaszát!
    Köszönettel:
    Molnár Vivien és Masni

  26. Kedves Doktor Úr! 

    Pár éve megállapította az állatorvosunk, hogy a kiskutyámnak szívelégtelensége van. Vett vért, készített ultrahangot stb. kivizsgálta. 
     Ahogy teltek a hónapok, évek, egyre több vagy más gyógyszerre volt szüksége a szervezetének a  szinten tartásához. Volt olyan hónapokkal ezelőtt, hogy többször elájult, vérzett az orra. Amikor hirtelen rohanni kezdett, majdnem elájult. Stb. Ezek a gyógyszerek hatására és azért, mert vigyáztunk rá nagyon,  elmúltak. 
    Az utóbbi időben szedett 1X1 Benamaxot.  (Az Anilapril-t cseréltük le erre.) pár napja lecseréltük a Benamaxot is 3X1  Vetmedinre. 
    Ezen kívül kapott: Karsivan 2X1, Digoxin 2X fél szem, Lavet Vitamin 2X1,  Kálium –R heti 1 szem. Furosemid 3X1. 
    Sokáig vettem neki gyógytápot Royal Cardiacot. Egy darabig csak azt kapta, végül keverve más szintén kiváló minőségű táppal. Sajnos az utóbb hetekben alig tudott  enni, mert nem volt hely egyszerűen tele volt a hasa, óriásira nőtt. Lesoványodott. A gerince kilátszott, kitapintható volt, a koponyája is. Ahogy az orvosunk fogalmazott. Az izom eltűnt és egy fokozatos állapot rosszabbodás volt megfigyelhető. 
    A kutyus hetek óta nagyon vizes volt. Hiába adtuk a vízhajtót, nem tudta a szervezete kiüríteni vagy pisilt sokszor, de keveset, vagy gyorsan vissza is termelődött neki.  Hatalmas súlyt cipelt. Két oldalt kidülledt a hasa, amikor megütögettem óvatosan hullámzott. Az emésztése is szerintem ezért nem működött rendesen. Napok óta nem láttuk kakálni sem. 
    Viszont nagyon sokszor ivott vizet és folyamatosan szomjas volt. 
    Az állatorvos pár napja megvizsgálta és lecserélte a Benamaxot Vetmedinre. Abban maradtunk, hogy a hét elején vigyük vissza kontrollra és csinál egy ultrahangot ha nem megy le, nem csökken a víz és adjak pépes picit  olajos táplálékot, amit könnyebben megemészt. Azt mondta a szívére, hogy a visszacsorgás, visszaáramlás brutális volt, hogy embereknél ilyen esetben már szívátültetés, billentyű csere van. 
    Le volt már gyengülve egy ideje nem rohangált, ült feküdt, többször lekellett üljön kis távolságok megtétele között is. Lefeküdni is sokszor látszott, hogy folytó számára. 
    Csütörtökön még ugatott folyamatosan amíg nálunk volt az orvos. Meg is jegyezte, hogy jól bírja tüdővel. 
    Péntek este olajos tonhalat adtam neki pépesre keverve kenyérrel és volt étvágya, megette az egészet. Megkapta a gyógyszereket is. 
    Szombat reggelre mentem szokás szerint beadni a reggeli gyógyszereket, de nem vette el. Se májassal, se szalámival semmivel. Nem mozdult meg, csak ült. Hiába próbáltuk meg csalogatni, nem indult el. A lényeg, hogy a nap folyamán egyszer sem sikerült a gyógyszereket beadjuk. Több alkalommal bóklászott az udvaron és fehéret hányt, volt benne étel is. Aztán órák múlva már nem hányt, hanem elkezdett újra vizet inni sokat. („Örültünk” is, mert így nem szárad ki. A hányás után elkezdte pótolni a vizet.)   
    Vasárnap sem tudtam se reggel se délelőtt a gyógyszereket beadni, undorral elfordította a fejét. A hányás elmúlt. Csak ült és ivott.  Később kimentem ránézni és már végleg elaludt. 
    Az orvosnak írtam üzenetet még szombat reggel amikor rosszul volt a kutyus, Később tudtam meg, hogy meg sem kapta, átvolt irányítva a telefonja, ezért nem kaptam választ. Ha telefonáltam volna akkor az átirányítás miatt az édesapja látta volna a hívást és lehet kitudott volna jönni ránézni, de nem telefonáltam.  Több gondolat volt a fejemben a két nap. Többek között az, hogy a rendelésre úgyis elvisszük. Biztos nem érnek rá, azért nem reagálnak. Majd hétfőn akkor délelőtt megvizsgálják. Vasárnap az, hogy már nem hány szerencsére. Stb. Egy kicsit talán az is, hogy szenvedésnek látszott sokszor ahogy kínlódik és talán már Én sem tudtam nézni ahogy lesoványodik. Amikor kimentem hozzá a halála előtt nem sokkal éreztem, hogy talán itt fog hagyni és lehet neki jobb ha nem szenved tovább hanem szépen elalszik. Így történt. 

    A kérdésem az lenne így, hogy megismerte a kutyus történetét, hogy Ön szerint ha minden követ megmozgatok azért, hogy orvos lássa szombaton, meg lehetett volna menteni az életét? Tudott volna újra rohangálni, mint régen és vissza hízott volna, a víz lement volna róla? 
    Bele vagyok lelkileg teljesen betegedve, hogy az Én hibám, hogy nincs már köztük és lehet, hogy éveket élhetett volna még. Lehet, hogy a tonhaltól gyomorrontást kapott és inkább ne adtam volna, de olyan jó volt látni, hogy végre evett és ízlett neki. 
    Vagy jobb így a kutyusnak is, hogy megpihent? 

    Az állatorvosunkat nagyra becsülöm és kétszer is beszéltem vele a haláleset óta. Nem szeretném harmadjára zavarni azzal, hogy nem tudom elengedni a kutyusom. Ezért szeretnék egy független szakértőt megkérdezni. 
    Olvastam több oldalon a szívelégtelenségről és a hasvízkórról találtam információkat, hogy ez sajnos a pangásos szívelégtelenségnek az egyik következményeként alakul ki. Ugyanezek a tünetek voltak a kutyusomnál is. Óriási has, hullámzó, kétfelé kidülledő. Rengeteget ivott. Visszatermelődött a víz.stb. 
    Talán ha „ lecsapoltatjuk” róla a vizet  akkor lett volna esély, hogy évekig még éljen? Vagy nem lett volna már értelme küzdeni? Jobb volt neki, hogy elengedtem? 
    Mi a véleménye? 

    Évek óta küzdök érte minden nap, mindig vittük orvoshoz ha gond volt, mindig küzdöttem érte  mindig sikerült az állapotát javítani , szinten tartani és rettenetesen bánt, hogy miért hagytam így alakulni ezt a helyzetet most. 

    Előre is köszönöm szépen. Nagyon sokat segítene a válasza abban, hogy valahogy elfogadjam az egészet, mert úgy érzem nem bírom ki ugyanis közel 10 évig minden nap az életem része volt. 

    Fajtája: Labrador-Komondor keverék, alacsony termetű, 9 év 10 hónapos, fiú kutya. Kb.30kg. A víz miatt már sokkal több volt a súlya, nem tudom mennyivel. 
    Táplálása: Royal cardiac kifejezetten szívbeteg kutyáknak kifejlesztett táp beáztatva, később keverve más kiváló minőségű táppal.  Házi kosztból is kapott kicsit általában. 
    Üdvözlettel: 
    Gyöngyi 

    • Kedves Gyöngyi! Sajnos a leírtak alapján olyan súlyos idült veseelégtelenség alakulhatott ki, hogy azon már ebben a fázisban nem lehetett segíteni. Főleg úgy, hogy szívelégtelenség is volt már a háttérben. A hasvízkórt a pangás és a talán a májelégtelenség is kialakíthatta. Ez utóbbit a már több éve alkalmazott gyógyszerek esetleges mellékhatása is kialakíthatta. A vese és máj érintettséget vérlabor tudta volna megállapítani. Összességében ne ostorozza magát, valószinüleg nem tudott volna már segíteni a kutyán a kolléga sem. Vigasztalódást kívánok. Üdv Dr. Molnár

  27. Üdv!
    Az előző kérdésemhez még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a cicámon viszont már kezdem látni a javulás jeleit, mindig nagyon szeretett ágaskodni kajáért, “lovacskázni” ha lehajoltam simogatni, vagy magasabb helyről, pl radiátor, felágaskodni a vállamra, mintha megölelne. Ezek a mozdulatok kb 1 éve eltűntek az életéből, de most újra visszatértek! Tavaly decemberben minden átmenet nélkül egyszer csak összeesett, nem mozdult, azt sem tudtuk, él-e. Majd néhány perc múlva felkelt, és elkezdett enni, mintha semmi nem történt volna. Az állatorvos kizárt mindent, epilepsziára, vagy ijedtségre gyanakodott, de azóta sem ismétlődött szerencsére az eset. Viszont a cica azóta egy általános apátiában élte az életét, mindent csak félgőzzel, meggyőződés nélkül csinált. Összefüggést egy orvos sem talált a meglévő problémáival,és nem is érti senki, mi történt, de a lényeg, hogy kb 1 hete visszatért belé az élet, újra látom az érdeklődést és a csillogást a szemében, és ennek nagyon örülök!
    Hálás köszönet előre is a segítségért!
    Üdv! E. Nikolett

  28. Üdv!
    10 éves német juhász keverék kutyánk csípő ízületi diszpláziában szenved, 3 hete kapja s skelevetet, eddig nem változott az állapota. Kérdésem, hogy milyen termékeket ajánlana a meglévő mellé, hogy érdemi változás történjen az állapotában?
    Illetve 8 éves cicánknak is elkezdtem adni ugyanakkor a terméket, mert meszesedés van a gerincén és emiatt már sokkal nehezebben mozog, fájdalmai vannak. Ennek következményeként sajnos el is van hizva és nagyon szeretném ezt a folyamatot visszafordítani amennyire lehet. Emellett ő már évek óta eledelérzékeny, tartósítószer-színezék-gabona mentes tápot ehet csak. Nála is ugyanaz lennne a kérdésem, elég-e a skelevet és hogyan adagoljam neki valamint, hogy esetleg az eledelérzékenységre is tudnék-e neki adni valamit? Most 6,5-7kg a súlya.
    A kutyánál nem probléma, de a cicánál félek, hogy nem tudom eléggé kinyomkodni a kapszulából a krémet és így nem jut hozzá a megfelelő mennyiséghez.
    Válaszát előre is köszönöm!

  29. Kedves Doktor Úr!

    Két hete került hozzám egy most már kb. 2,5 hónapos kandúr kiscica az utcáról. Kapott féregtelenítést, ill. 3 napja kombinált oltást. Nagyon eleven, jó étvágyú, súlya is gyarapodott 1,1 kg-ról 1,4 kg-ra. Az egyetlen probléma a folyamatos hasmenés. Diétás tápon van, főtt hús, rízs, répa, kapott már Endia pasztát, de nem igazán van változás. Állatorvos azt mondja legymnk türelemmel, mert az új környezet, gazdik, eleinte csak száraz táp megviselhette a bélflórát. Kérdésem, hogy kiscicának is adható az Emésztő enzimek & Probiotikum Klompex? Ill. Ez rágótabletta? Éheztetni őt nem merem egy napig.
    Válaszát előre is megköszönve. Tóth Veronika

  30. Kedves Doktorúr. 9 éves kan yorkshire terrier 4,2 kg kutyánk mellékvese, vese és adison kór gyanús. Volt hasnyálmirigy gyulladás is. Vesés táppal, vese konzerv, vese alu tasakos pástétom, vese védő ragókával etetjük 4-5 étkezéssel. Néha 1 korpovit keksz. Amit kap naponta: reggel homeopátia szájon át fecskendővel, később omprazol 1 kapszula pici májkrémmel, 20 perc múlva eszünk ételbe rakunk multi mega c komplex vitamint 1/4 kapszulát, utána pici májkrémmel astonin 1/4 tabletta vagy prednisolon 1/6 tabletta, egyik nap ez a másik nap az, vmplus vitamin 1 tabletta, calcimusc 1 ampullaval, délután calcimusc 1 ampullaval, este omprazol pici májkrémmel, 20 perc múlva eszünk ételbe rakunk multi mega c komplex vitamint 1/4 kapszulát, majd adunk vmplus vitamint 1 tablettát, aztán calcimusc 1 ampullaval, és D vitamin csepp 1 csepp szájba. utolsó kontroll vérvételen azt mondták hogy alacsony a kalcium szint, még mindig nem szívódik fel a szervezetbe, ezért mondták hogy D vitamin cseppet kell szedni és az segíti felszivodni. A foszfor érték magas lett, és a creatinin érték is újra magas lett, pedig már szépen ment lefelé. Vettünk: Immunovet, Kingvet, Multimega c komplex, Renovet, Regavet, Probiovet, Emésztő enzim probiotikum komplex, Krill omega D3+K2 gél, Cytovet, Fytovet. Ezekből eddig kapott Immunovet, Probiovet 3 hétig majd egy hét szünet. Most lesz esedékes újra elkezdeni. Amit minden nap kap az a multimega c komplex 2 x 1/4 kapszulát naponta. Kérdésem az lenne hogy ezeket amik vannak hogyan, mennyit, meddig és együtt melyikek szedhetőek? És tanácsot mind étellel mind amiket kap naponta azokkal. Nagyon szépen köszönöm Doktorúr. Hálás köszönettel. Mónika

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Nyolc és féléves amstafft, ivartalanított, szuka kutyánknak vizelet tartási problémái vannak.
    Sajnos kisebb tócsákat hagy maga alatt.
    Egy másik probléma, ami már hónapok óta fenn áll, az erős szőr hullás.
    Kérem segítségét, hogy mely termékeket rendeljem meg Önöktől.
    Köszönettel: Fülöp Melinda

    • Kedves Melinda! A Gynevet és a Bone strength caps a vizelet csepegésre kiegészítve a Krill Omega D3+K2 full trans gél, Multivit Mega C komplex és Emésztő enzim & Probiotikum Komplex-szel a szőr problémák kezelésére. Üdv Dr. Molnár

  32. Üdvözlöm doktorúr!
    Bichon havanese 8 hónapos kiskutyám van még nem volt tűzelés. Royal canin tápot adunk neki. Tegnap éjjel felebreddtem arra hogy a kutyámnak folyik a nyála es ilyen fura hangot ad ki mintha megakadt volna a torkán valami. Hányt is egyet de csak tápot meg egy kis füvet. Mi lehet a baj? És még mindig nyáladzik.

    • Kedves Bianka! Olyan mintha savat nyelne vissza. De vigye el kollégához, mert sok oka lehet a nyálzásnak és a krákogásnak. Ha a savfelböfögés gyanúja igazolódik írjon és elmondom milyen gyógymódot javaslok. A 8 hónapos korú kutya ivarzáselmaradása még nem számít rendellenesnek, főleg a kis testű ebek esetében . Üdv Dr. Molnár

  33. Kedves Doktor úr!
    13 éves yorki kutyusom veseproblémákkal küzd. A vérkép en a karbamid és a kreatinin is rossz értékeket mutat. A vizeletében is magas a fehérje.
    Vesedietát van és volt már kétszer 5 napos infuzió kúrán is.
    Emellett sajnos elkezdett nagyon remegni ilyen idegrendszeri problémákat mutat. De ez mindig este jelentekzik csak.. Elkezd nagyon lihegni, remegni megtántorodik és mintha izomgörcsei lennének.De aztmondják nem epilepszia. Szív ultrahangon is voltunk az is rendben van.
    Szeretném ha segitene mi az amit tudnek neki adni ami segitene és milyen kombinációban.
    Nagyon köszönöm a segítségét
    Judit

  34. T. Doktor úr!
    13 eves yorki kiskutyám vese értékei sajnos rosszak lettek a vérképben.
    Azóta 2x volt 5 napos infúziós kezelese ami javított az ertékeken de még mindig nem jók.
    A karbamid 59,7 a Kreatinin 165. Illetve a vizeletben a fehérje 5
    Jelenleg a Pronefra oldatot kapja illetve a Trovet renal vesediétás konzervet es száraztápot mellé a DMguard cseppeket. Esetleg tudna ajánlani még valamit mivel tudnám kiegesziteni a kezelést? Neztem a cseppeket de nemtudom melyik és milyen kombinációban lenne Neki jó.
    Nagyon köszönöm előre is válaszát!
    Szép napot!

  35. Tisztelt Doktor úr,

    14 és fél éves ivartalanított, keverék kutyánk, Alinak két hete alacsony kanapéra ugráskor a bal lába kiment oldalra, ráhuppant a fenekére és nem tudott felállni. Kb. 20 perc múltán sikerült neki felállni, és kb. 30 percen belül állatorvosnál voltunk. A hátsó lábai ízületesek, emiatt kapott gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót, és reumára állatgyógyszert (sajnos a papírt már kidobtuk, így a nevét már nem tudom leírni). Agyi történést nem észleltek rajta. Vért vettek tőle, a májértékei 3x és 4x-sek, a veseértékei még jók, egyéb értékek is rendben vannak. Jobban lett, de kb. 4 nappal később ismét egy rövid időre nem tudott felállni, és kiegészült a probléma hasmenéssel, nem evett akkorra már semmit. Infúziós kezelésre és antibiotikumra jobban lett, hasmenése megszűnt, elkezdett hétvégén enni, de két nap múltán ismét abbahagyta az evést, csak iszik, és gyengül. Tegnap éjszaka hányt kétszer sárgás színű váladékot, ultrahangon az epéjében tágult erek láthatók, valamint fényes, és a mája is gyulladt. Ami még lényeges, hogy szívbeteg, kb. 3 éve Furosemid-et és Verospiront kap, most néhány hónapja Lotensint is a vérnyomására. 5 éve ivartalanították gátsérv miatt, füle azóta többször be volt gyulladva és a bűzmirigye is tavaly nyáron. Védőoltásait nyár elején kapta: veszettség ellenit és kombinált oltást. Most még májvédő kúrát kap (Hepa-Pet 14 tabletta). Talán mindent leírtam, ami lényeges. Segítségét kérném, hogy mivel tudnánk még segíteni, mert nem tudom még elengedni az idős kora ellenére sem. Előre is köszönöm válaszát!

  36. Kedves Doktor Úr!

    Németjuhász szukám előző alma (6 kölyök) egy kölyök kivételével, amit egészségesen fel is nevelt, 1-4 nap alatt elpusztult. Korábbi alomnál hasonló probléma nem volt. Az elhullott kölyköket akkor sajnos nem boncoltattam fel, de később felvetődött a herpes vírussal való fertőzés lehetősége. Van-e jelenleg olyan laborvizsgálati, diagnosztikai módszer, ami vemhességi időszakon kívül is megbízható módon kimutatja ennek a vírusnak a jelenlétét? Nagyon köszönöm válaszát.
    Üdvözlettel: Balázs

    • Kedves Balázs! Szerológiai vizsgálat vérből és PCR vizsgálat garat tampon mintából lehetséges. De ezeknek nem vagyok szakértője. Virológus intézeti kollégát kérdezzen. Bp. Tábornok utca intézet. Megjegyzem a herpes csak immunszupresszált állapotban tud tüneteket okozni, így ennek a megelőzése a járható út. Üdv Dr. molnár

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    A segítségét szeretném kérni,mert nagyon el vagyok keseredve. Imádott kutyusom, Rottweiler kan,8 hónapos ,35kg. Egészen apró korában is már nagyon mozgékony kutyus volt. Eminent Puppy Large /kölyköknek és szoptatós szukáknak/ nevezetű száraz tápot kapott.Illetve főtt halat,főtt csirke mellet,időnkét nyers marha májat,kevés darált őz húst és CA/P 2.1 csonterősítőt gyorsan növő kutyák részére.Nagyon szépen fejlődött és nem olt vele probléma egészen 6-6,5hónapos koráig.Egyszer csak időszakosan sántítani kezdett.Megmutattuk orvosnak.Azt mondta,hogy kicsit meghúzódott a lába és nem látszik semmi elváltozás,ami komolyabb problémára utal.Nem nyugodtam meg! A kutyus továbbra is néha jobban illetve néha kevésbé kímélte a jobb első lábát.Megmutattuk másik orvosnak.2019.07.31.-én RTG,készült Dg: Pánositisz,Jobb könyékartrózis,lázas állapot 39,5C’
    Th:BETAMOX LA inj.100ml,
    DEXAMETHASON inj.100ml
    MOVALIS15mgtbl.20x
    OSPAMOX500mgFilmtabletta16x
    QUAMATEL 20mg.Filmtabletta28x
    SYNOMAX SZIRUP életen át tartó használata

    A kutyus a kölyökkori oltásokat megkapta,Parvo,illetve a kombinált :- Fertőzőmájgyulladás,Szopornyica,Leptospirósis + a veszettség elleni oltást is.
    Az állapotában nem történt javulás,sőt elkezdett pattogó mozgást végezni. Az előbbiekben leírt gyógyszeres kezelések időpontjai:2019.07.31. 2019.08.07. 2019.09.11.-már harmadszor kapja jelenleg.
    Az utolsó kontroll alkalmával 2019.09.11.csípő dysplásia gyanu merült fel és 2 hónap múlva javasolják a szűrést.Illetve nem javasolják a kálcium bevitelt . Gyógyszerérzékenység és egyéb allerigára utaló jel még nem volt!
    A kutyus jelenlegi étrendje: A fent említett Eminent Puppy Large tápból kevesebb és mellé Green Pet Food Veggie Dog száraz táp, 1:2arányban, főzelékek,kevés marha máj,imádja a száraz kiflit ,de nem nagyon merek már neki adni. Nagyon szépen kérem adjon tanácsot,mit lehetne tenni? mit adjak neki! Sajnos nagyon mozgékony és nem igazán tudom rávenni a pihenésre,mert önmagát szórakoztatja.Nagyon okos és nagyon szeretjük egymást! A segítségét hálásan köszönöm!!! Tisztelettel:

  38. Kedves Dr. Úr
    Köszönöm a gyors válaszát, de sajnos nem jött át az Ön által javasolt készitmények listája. Elfelejtettem megemliteni, hogy Vili kutyámnak még gégeszükülete is van. Ha esetleg erre is tudna javasolni a termékeikből.
    Köszönettel Lovas Irén

  39. Tisztelt dr úr
    11 éves Goldem Retriever kan (nem ivartalanitott). Szeptember elején voltam vele orvosnál, ahol a következőket állapítottak meg. könyökön díszplazia, gerince enyhén érzékeny nem reagál, ROM ok, jobb oldali könyökét krepital érzékeny, ROM mindkét oldali első vgtgon beszűkült. Hátsó végtag izomzata sorvadt, hátulja gyenge, könnyen lenyomatot, tartás gyenge, propriocrpcio kissé késleltetett.
    Most skelevet, B komplex, és herbal formula- szed. Elektroakkupunktura kezelést kezdtünk. Kérem segítséget milyen további energy készítményeket tudna javasolni kutyának mielőbbi gyugyulalra.
    Köszönettel , Lovas Irén

    • Kedves Irén! Javaslom a már szedett kiegészítők mellett az alábbi csomag szereinek kombinált és tartós alkalmazását. Minimum 6 hónap kezelésre lesz szükség hogy javulás álljon be. Azonban erre is van esély még ilyen idült elváltozások esetén is. Üdv Dr. molnár

  40. Tisztelt Doktor úr!

    2019.06 18-á fogadtuk örökbe egy 8 év körüli közepes termetű hím, tacskó jellegű keverék (bull, vizsla?)kutyust, előző tartásáról semmi információnk nincs. Június elején lett ivartalanítva, kb 10,5 kg.
    Orra amikor kihoztuk száraz, fekete, pörkös volt, jelenleg nedves, rózsaszínes-fekete.
    Hipoallergén száraz tápot kap (Cricksy dog). Kiegészítésként multivitamin port (Gastroferm PET) keverünk vizébe. Széklete laza, de nem hasmenéses.
    A kutyus szív és bőrférgesen került hozzánk, június 20-án megkezdtük a gyógykezelést. (28 nap Doxycyclin, Prednisolon, Legalon, Quamatel; kezelés 3. hetétől 2 hetente Advocate cseppet kap. Valamint Advantix cseppet havonta egyszer.) Szívultrahangra elvittük és a szívében nem találtak férget. Amikor hozzánk került a betegség tüneteit nem mutatta azon kívül, hogy ivás után köhögött.
    A kutyusnak viselkedési problémái voltak (agresszívan lépett fel, morgott, harapott) Valószínű, hogy egészségügyi problémái miatt. Megfigyeltük a steroid adása alatt a fokális epilepszia tüneteit (nyammogott, bambult – néha nehéz volt kizökkenteni, álmában ütemesen dobolt a mancsával, földet nyalta) Advocate cseppek adásakor is megfigyelhető volt a kutyus állapot romlása. Az idegrendszer támogatására Nervenpflege-t kap , 2x felet egy hónapja.
    Az első két alkalommal a kisebb dózisú Advocate cseppeket kapta. A harmadik alkalommal már a nagyobb dózist kellett adnunk, szteroiddal megtámogatva.
    Ekkor felerősödtek az epilepsziás tünetek és az agresszió. Úgy vettük észre, hogy ahogy múlik ezen szerek hatása, úgy javul a kutyus viselkedése, közérzete, és szűnnek a tünetei A 4. cseppnél ismét visszatértünk a gyengébbre és nem adtunk szteroidot. Most tartunk az 5. cseppnél, és ezek a tünetek nem jelentkeztek.

    Augusztus közepe óta allergiás tünetei is vannak. Rengeteget vakaródzik, mancsát nyalogatja, rágja és úgy rázza magát mintha vizes lenne (pl amikor felkel). A comb tövénél pörkök találhatók, lábain ritkult a szőre. Szeme időnként könnyezik. A farkán hot spot alakult ki, csúnyán kirágta. Steroid injekciót kapott (kisebb dózist), ami a tüneteit is enyhítette. Ezt meg kellett ismételni. Felmerült a bőrtünetek magyarázataként, hogy a férgek pusztulása okozza, valamit a gyógyszerek által legyengült immunrendszer, és/vagy a nyár végi allergia. A szőre zsíros tapintású és korpás hullik, ami gombás fertőzésre utal, ezért Nizorale samponos fürdetést javasolt az Orvos.
    Bűzmirigyét kitisztították egy hónapja, de tegnap ismét húzta a fenekét a földön. (Megmutatjuk ma állatorvosnak!)
    A biztonság kedvéért hipoallergén tápra tértünk. három hete.
    A vizsgálatok során a gerince mellett a csípőlapát és a bordák közti részen fájdalmat jelzett. (Mozgásban nem akadályozza.) Készült labor vizsgálat hogy kizárják a máj és vese problémát, ami negatív lett. Napi egy Arthrosrong tablettát kell adnunk neki. (Egy hete szedi) Röntgen nem készült. Szeretnénk a megelőzni, hogy a gerincével súlyosabb probléma legyen. Valamint ha fenti problémák közül bármelyikhez tud ajánlani készítményt nagyon megköszönjük!
    Üdvözlettel:
    Anna

  41. Tisztelt Doktor úr!
    6 éves tacskó kutyánk márciusban lebénult
    Azóta adjuk neki a skelevet, fytovet, kingvet, renovet termékeket kisebb nagyobb szünetekkel
    Ingerre reagál ha piszkálom a mancsát nagyokat rúg.
    Ma vettem észre hogy ha megemelem hátul elkezd kapálózni a hátsó lábaival mintha futni akarna
    Ahogy elengedem leül, egyedül csak húzza magát
    Valószínűleg ennyi idő alatt leépültek az izomcsoportok de most mégis látok esélyt a gyógyulására
    Mit tanácsol hogy tudnánk megerősíteni?

    • Kedves Bernadett! Egészítse még ki az eddigi kezelést a Bone strength és a Krill Omega D3K2 géllel és próbálják tornáztatni a hátulsó végtagokat, talán ha megoldható vízben úszni( kádban) is adhat további segítséget. Tartsanak ki, van remény a javulásra. Üdv Dr. Molnár

      • Tisztelt Doktor úr!
        5 és fél éves keverék kutyánk 5 napja rágja, nyalogatja a hasát, belsö combjait. Rohamszerüen törnek rá a viszketések vagy fájdalmak, olyankor nyüszít és ugat nekünk, mutassa, hogy baj van. Föként estére és éjjel csinálja és annyira hogy utána sokáig liheg. 4 állatorvosnál jártunk a napokban, senki sem tud pontos választ adni. Ételallergiára gyanakodtak, kapott injekciót szinte naponta, hogy megállítsák a viszketést, de nem hatott egyszer sem, illetve a büzmirigy váladékot 3-szor eltávolították az 5 nap alatt. Plusz csak fött sertés- és marhahúst eszik rizzsel az állatorvos tanácsára. Mit tanácsol vagy Ön szerint mi lehet a probléma, hogyan tudnánk a viszketést enyhíteni, megszüntetni?
        Köszönettel, C.

        • Kedves Cyntia! A kutyának valószinüleg élesztőgomba fertőzése van. Az alábbi véleményt írta egy gazdi az alkalmazott kezelésről: “Bőrprobléma miatt (élesztőgomba elszaporodása) használom a csomag szereit. Az eltelt 1,5 hónap alatt szépen javul a kutyus állapota. Kevesebb viszketés, elmúló bőrpír és kiütés. A doktor úr javaslata alapján a táplálėkán is változtattam, kizártam a gyorsan bomló szénhidrátokat. Megoldódni látszik a probléma, mely a szereknek és a doktor úr javaslatainak tudható be. Köszönet érte.” Ők az alábbi csomagot alkalmazzák https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/borgyulladasok-kiegeszito-kezelesere/ és a diéta váltást amit a gazdi is írt. Üdv Dr. Molnár

  42. Tisztelt Dr. Molnár Gábor Miklós!

    Egy éves ivaros kan francia bulldogommal kapcsolatban kérném ki a segítségét. (Testsúlya körülbelül 10 kg.)

    A probléma a következő:

    Körülbelül két hónapja, állandó reggeli hànyásra lettünk figyelmesek.

    Az állatorvosunk Pantoprazolt és Augmentint írt fel és teljes vérképét kértünk, ami nagyon magas eosinofil granulocita szintet mutatott ki.

    Mivel a kúra után is – ugyancsak időszakosan – de voltak hányások, tápot váltottunk (Royal Canin hypoallergén). A hányás mérséklődött, de vért tartalmazott. Ekkor az állatorvosi egyetemre mentünk gyomorfal és vékonybél biopsziára. Az egyetemen eosinofil sejtes gyomorfalgyulladást, vékonybelében limfocitás gyulladást diagnosztizáltak. A gyomorfalon sok kis fekélyt illetve nagy számú Heicobacter fajú organizmust találtak, a vékonybél kezdeti szakaszán pedig eozinofil göböket.

    Mivel a hypoallergén táp nem okozott javulást tegnaptól főtt darált nyúlhúst (300 g/nap) és rizst (100 g/nap) kap. Ehhez szeretnék neki táplálékkiegészítőt vásárolni, talán elsősorban gyomorsavcsökkentőt. Milyen csomagot ajánlana? Mi a Probivet és a Regavet készítményeket néztük.

    A kapott oltások:
    Nobivac parvo-c: szeptember 21.
    Nobivac DHPL: október 5.
    Biocan Novel kombinált oltás: január 25., március 23.
    Biocan R veszettség elleni oltás: november 5., május 21.

    Vàlaszàt előre is köszönöm.

  43. Kedves Doktor Úr!
    Kb. 7. éves, ivartalanított hasi limfómás cicámnál letelt az első 3 hét, amikor reggel-délben annovetet, este citovetet kapott, mellette regavet. (sürgős, előrehaladott daganatos állapota miatt)
    Érdeklődnék, hogy a 4. héten hogyan javasolt a szerek adagolása: Annovetből 1 hét szünet, ez alatt a citovet mehet-e/menjen-e tovább, vagy abból is szünet legyen? Illetve az 1 hetes “szünet” után miből és milyen adagolás szerint javasol?
    Tanácsát megköszönve, üdvözlettel: Szabó Szilvia

    • Kedves Szilvia! Ne hagyjon szünetet most egyik szerrel sem! Majd 60 nap letelte után hagyja ki az Annovetet. A Cytovetet akkor sem kellene. Üdv Dr. molnár

  44. Üdvözlöm! Van egy bichon havanese kan kutyusom elég domináns típus! Észre vettem h rázza és vakarja a bal fülét elvittem orvoshoz elaltatták nincs idegen test neki benne kipucoltak kinyomta a buzmirigyet. Be van neki gyullad a kapott füllcseppet. Nagyon fáj neki. Viszont nem engedi csepegtetni hiába fogom le szajkosar rajta úgy kapalozik h nem tudjuk becseppegtetni neki kértem szépen, csúnyán mindegy nem engedi. A kérdésem : hogy valami gyógyszerrel lehet e helyettesíteni h a gyulladást és a fájdalmat megszuntesuk!? Köszönettel Bea

    • Kedves Beatrix! A hallójárat gyulladásra alkalmazott szerek zömmel helyileg alkalmazandók és a hallójáratba szükséges csepegtetni. Azonban ezzel a kialakulás okát nem szüntetjük meg és mi használunk szájon át alkalmazható szereket is a megoldásra. Ez esetben megadom, hogy miket használjon szájon át: Multivit Mega C komplex, Krill Omega d3 K2 gél, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex és Renovet kombinációban alkalmazva. Ezekkel az okot fogja kezelni. Bár helyi kezelés nélkül több időbe fog telni a javulás. Továbbá vonja ki a gyorsan bomló szénhidrátokat( rizs, tészta, krumpli stb.) az eledeléből Üdv dr. molnár

  45. Tisztelt Doktor Úr!
    A tanácsát kérném azzal kapcsolatban, hogy az általam leírtak alapján javasolja-e valamelyik termékük használatát beteg cicám esetében. A cica 15 éves, lánycica, cirmos, kb. 6 hónapos kora óta velem van (menhelyről került ki). Idén január elején gégedaganatot diagnosztizáltak nála, nagyon súlyos, műthetetlen állapotban volt, kb. 95%-ban el volt már záródva a gégéje. 3,5 hónapig szteroiddal kezeltük, ezt követően áttértem a homeopátiás kezelésre, és mindez idő alatt folyamatosan kapta (és még most is kapja) a Vetera-DDW25 vizet. A daganat jelenlegi állapotáról nem lehet tudni (az endoszkópos vizsgálathoz altatni kellene, ami az ő helyzetében túl veszélyes), viszont a fulladásos tünetei már a kezelés kezdete után nem sokkal teljesen elmúltak, eszik, iszik, dorombol, viszont nagyon lefogyott, ami aggasztó számomra, és érdekelne, hogy az Önök termékei között van-e olyasmi, amit ajánlani tudna számár?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdv, Zsuzsa

    • Kedves Zsuzsa! Igen a Krill Omega D3 K2 gél, a Multivit mega C, Cytovet, Regavet csepp, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex kombinációban javasolt neki. Adjon neki nagyon megfőzött ( túlfőzött) porcos csont levesét, melynek csak a levét adja neki. Térjen át nedves kosztra a szárazat iktassa ki. Üdv dr. Molnár

      • Kedves Doktor Úr!
        Nagyon köszönöm a válaszát, már meg is rendeltem a csomagot. Bízom benne, hogy segíteni fog, és a porcos csontlevest is feltétlenül kipróbálom. Üdv, Zsuzsa.

        • Kedves Doktor Úr!
          Megvettem az ön által javasolt készítményeket, egy hete adagolom a cicának az előírt mennyiségeket. Sajnos azt tapasztalom, hogy a helyzete nem javult, sőt, rosszabb lett. Korábban, bár gyenge volt, de ettől eltekintve érdeklődő, aktívnak mondható (15 éves kornak megfelelő szinten), az étvágya is rendben volt többé-kevésbé. A kezelés kezdetét követően, 4 nap elteltével viszont egészen megváltozott, levert lett, mára már az eddigi étvágya is eltűnt. A Regavetet 6 napig tudtam adni neki, az utolsó 2 alkalommal a beadást követően azonnal kihányta, úgyhogy azzal most leálltam. A többi szert malátapasztába keverve adom neki reggel és este. Most viszont tanácstalan vagyok, nem tudom, erőltessem-e tovább a kezelést, ha szemmel láthatóan rosszabb lett azóta az állapota. Ön mit tanácsol ebben a helyzetben? Válaszát előre is köszönöm. Üdv, Zsuzsa

          • Kedves Zsuzsa! Sajnos a daganatos betegek energia szintje nagyon alacsonyan van. Bármely kezelésre adott válasz pedig energiát igényel az állattól. még akkor is, ha az a legjobban kiválasztott szerekből áll. Javaslom, hogy hagyjon ki mindegyik szerből 3 napot egyszerre, majd egyesével kezdje adni 3 naponként bevéve a kezelésbe egy újat, és a cseppek adagját csökkentse felére, vagy csak napi 1x adja 1 csepp/nap dózissal. A kapszulások adagját nem szükséges csökkenteni. Üdv dr. molnár

  46. Tisztelt Doktor Úr! 10 éves berni pásztor kutyámnál egy hete a vállízületnél osteosarcoma került megállapításra. A kezelőorvos szerint ez egy rendkívül gyors lefolyású, agresszív rákfajta. Olvastam, hogy nagyon gyakran ad áttétet. Az orvos szerint a kutya nem műthető és az egyéb (kemoterápiás, sugárzás) kezelések sem fognak eredményre vezetni, ezt én el is fogadtam, mert nem szeretném felesleges szenvedéseknek kitenni. A kutya jelenleg még eszik, iszik, emészt. Az éjszakák nagyon nehezek, mert akkor sokat liheg, néha sír is. Fájdalmára Tramadol 50mg-t kap. A daganattal érintett lába ödémás, még támaszkodásra használja. Életkilátásai rendkívül rosszak, max. 1-3 hónapot élhet még. Szeretném megkérdezni, hogy Doktor úr lát még valami esélyt arra, hogy tovább éljen?

    Köszönettel:
    Tamás Szilvia

    • Kedves Szilvia! Igen látok, de valóban súlyos a helyzet. Az oszteoszarkoma kezelésére az alábbi csomag szereit javaslom alkalmazni https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/, továbbá még a Krill Omega D3K2 gél, Multivit Mega C, és az Emésztőenzimek & Probiotikum komplexet is. Továbbá a külső élősködőkre ne adjon neki tovább semmilyen toxikus alkotórészt tartalmazó anyagot. A gyorsan bomló szénhidrátot teljesen vegye ki a diétából( rizs, tészta, krumpli stb.) és húst, belsőségeket, kevés tojást, zsiradékot és zöldségféléket+ tök, cukkinit adjon neki enni. Üdv Dr. Molnár

  47. Tisztelt Doktor Úr!

    Segítségét szeretném kérni!
    Kiskutyám Lili ( ivartalanított szuka ) 12 éves Bichon Havanese. Kàlvàriànk 2017. novemberében kezdődött. Ínye felhúzódott, sorvadt, jó pár foga meglazult ( gyakori volt az ínyvérzés is ) elvittük dokihoz, hogy a mozgó fogait vegyük ki, mert ez így nem maradhat. Korából adódóan javasoltak előtte egy vèrképet. A Thrombocyta száma 16 G/L ( 200-500- ig jó ) lett, a dokik csodálkoztak, hogy a kutya nem vérzett el. A többi vérkép eredménye tökéletes. Ugyanezen vizsgálat során derült fény a kutya mindkét szemében magas szemnyomására ( az egyik szem 32hgmm a másik 41hgmm körül volt ) illetve zöldhályog, glaukómàt állapítottak meg. Ezt szemcseppekkel kezeltük, normális értékre ( 12-13 hgmm ) szorítottuk 1 hét alatt. Innentől cseppezve volt és 1-2 havonta vittük kontrollra. Mellette vettük a kutyától 1-2 hetente a vért, hogy kiderítsük mitől lehet ennyire alacsony a thrombocyta száma. Mindenre leszűrtűk, amire csak lehetett. Voltunk csontvelő vizsgálaton is, amiből azt állapították meg, hogy jóval több a valós thrombocyta szám pl: sima vérkép alapján 16 G/L akkor az ténylegesen 60-70 G/L nyilván ez is nagyon alacsony. A dokink arra jutott hiába lett negatív a thrombocytopenia más nem lehet az oka az alacsony thrombocytának. Elkezdtük az immunszupresszív kezelést Prednizolon tablettával. Folyamatos kontroll vérvételek mellett sajnos semmi vàltozás nem történt, ezért azt is abbahagytuk. Majd fél év elteltével, ( 2019. áprilisában ) úgy hogy a kutya csak vitaminokat szedett a thrombocyta száma 203 G/L lett. Nagyon örültünk neki. Azóta a szemét lézerrel megműtettük, ( réslámpán keresztül Supra lézeres magasgyöki irridotomia ) a szemcseppek mellett is ingadozó szemnyomás miatt. Sajnos látása nagyon megromlott szinte nem is lát. Júniusban sajnos a szemgolyója bevérzett. Irány Fehérvàr. Ekkor újabb vérvétel, ahol thrombocyta száma 4 G/L. Szemét csak szemcseppel tudjuk kezelni. Újra szteroidos kezelést javasoltak nekünk. Mi nem kezdtünk bele, mert Lili jól van eszik, iszik, játszik, mozgékony ebben csak a “vaksisága “ fogja vissza illetve akadályozza. A testén akkor vannak bevérzések ha stressz éri. És a dokiknál nagyon stresszes. Nem csoda hisz heti szinten jártunk az elmúlt 2 évben. Az energyvet termékekről nagyon jókat hallottunk és abban szeretnék tanácsot kérni melyik terméket/ termékeket ajánlja nekünk illetve milyen adagolásban használjuk azokat.

    Előre is köszönjük!

    Üdvözlettel
    Takács Kitti és Lili kutyus

    • Kedves Kitti! Sok mindenen átmentek Lilivel. A zöldhályog esetében a Krill Omega D3K2 gél, a Regavet és a Multivit mega C komplexet javaslom. A Regavetet 2×3 hét után Renovetre váltsák le. A trombocyta szám javítására az autoimmun betegséget ami a fagocitózist okozza, a bélrendszer emésztési problémáinak a kezelésével lehet megkísérelni. Ehhez a Regavet és a Multivit Mega C mellett az Emésztőenzimek & Probiotikum komplexet is javaslom. A külső élősködőkre ne adjon neki tovább semmilyen toxikus alkotórészt tartalmazó anyagot. A gyorsan bomló szénhidrátot teljesen vegye ki a diétából( rizs, tészta, krumpli stb.) és húst, belsőségeket, kevés tojást, zsiradékot és zöldségféléket+ tök, cukkinit adjon neki enni. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Doktor Úr!

        Nagyon szépen köszönjük a segítséget és a gyors választ. Lili jelenleg Happy Dog Ireland sensitive tàpot eszik. Jutalomfalatként szárított halat kap. Illetve imádja a zöldségeket, amit vitaminban is megkap.
        Széklete teljesen normális állagú és mennyiségű, hányni nem szokott. Így is változtassunk jelenlegi étrendjén? Illetve így is ezeket a termékeket ajánlja?

        Előre is köszönöm válaszát!

        Kitti ès Lili

        • Kedves Kitti! Ha tartalmaz a táp gyorsan bomló szénhidrátot akkor igen. Továbbá fontos hogy ne tartalmazzon antioxidánst az étel, ezt pedig a szárazak tartalmaznak. Üdv Dr. Molnár

  48. Üdvözlöm. A mopsz kiskutyamnal kezdődő porckorongsérvet diagnosztizáltak. Próbáltunk valami olyan gyógyszert találni ami nem teszi tönkre a kis testet és ekkor találtunk a BoneStrenght&joint protecion komplexre…. Gyorsan meg is rendeltünk, majd ekkor szembesülünk vele hogy nagyon nagyok a kapszulák… A kutyám 7 kg és nem tudom hogy hogy tudnám beadni neki… Az tiszta hogy naponta 2x kell adni de hogy hogyan az nem. Esetleg ki lehet bontani a kapszulát és az ételekre szórni??? Ebben szeretnék segítséget kérni….

Vélemény, hozzászólás?