Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 879 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr! A 9 éves lakásban tartott cicámnak éles körmei miatt gyakoriak a kisebb sérülések. Most viszont kisebb bőr darabokból álló szőrcsomókat találok és egy kb 1 cm átmérőjű seb keletkezett a nyakán. Betadinnal fertőtlenítem neki. Ön szerint elég vagy szükséges szakorvosi ellátás? Sajnos gallért adni rá esélytelen. Köszönöm szépen előre is a választ!!!

  2. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy befogadott,mostmár kb.11-12 éves farkaskutyánk, kb 35-4 kg. Sok vakarózás miatt,csak Wolf kutyanedves és száraz eledelt kap.Hónapok óta nyalja a hátát,eleinte az állatorvos azt mondta,hogy zsírmirigy ./ akkor még nem volt sebes,csakegy kis púp volt/ .Mostmár sajnos így néz ki-naponta 3-5x Betadinozzuk, de nem javul,folyamatosan nyalja.Nem fáj neki,de egyre csúnyább.Mit tudunk tenni? Előre is köszönettel: Ágnes

    • Kedves Ágnes! Ez egy tumoros elváltozásnak néz ki, ami kifekélyesedett. Ezt a csomagot javaslom neki alaklmazni a protokoll szerint. Helyileg pedig az Imunovet cseppel ecsetelni. Üdv Dr.molnar

  3. Tisztelt Dr úr.

    Van három vadászgörényünk.
    Kettő egy helyről míg a harmadik más helyről érkezett hozzánk.

    Mind a háromnak nyálkás híg a széklete. Ezen felül más probléma nincs. Esznek isznak játszanak. Fájdalomra utaló jelt nem mutatnak.

    Jelenleg ezekket kapják.
    Csirke mell, csirke comb bőr zsír nélkül, pulyka hús. Csirke máj, zuza, szív. Valamint napi egyszer tubifrett lazas pasztát jutalomként.

    Nem tudjuk mi lehet az oka a híg székletnek.
    Esetleg az ételel lehet gond?

    Köszönöm ha válaszol és esetleg tud valamit ajánlani a probléma megoldására.

    Tisztelettel Csoma Gabriella

  4. Kedves Doktor Úr!
    Megrendeltem a „Bőrbetegségek, allergiák” csomagot, azonban az abban lévő egyik termék, a Skin Support helyett a Stomach Digestive Helper érkezett. Szeretném a termék cseréjét.
    Köszönöm szépen a segítségét!

    üdvözlettel: Eperjesiné Erika

    • Kedves Erika! Elnézést a tévedésért. A mai futár cserecsomagban elviszi a Skin supportot és visszahozza a tévesen küldött terméket. Üdv Dr.Molnar

  5. Tisztelt Doktor úr!

    Olyan kérdésem lenne hogy van nekem egy 1 éves kandúrom aki benti macska, kb.fél éve hiába etetem bár mivel is akkor se akar hízni már szegénynek érezni a csipőcsontját. 3 havonta féregtelenitve. Nem-e lehetséges az hogy 6 hónapos korában volt neki egy kis kutyatársa akivel 3hétig együtt volt csak a kis kutyus emésztőrendszeri megbetegedésben elhunyt, hogy el kaphatott e valamit ami miatt nem tud hízni?

    • Kedves Zsolt! Nézessen egy pajzsmirigy free T4 értéket a vérből. Zárjuk ki a túlműködést. Ha negatív akkor ilyen pörgő anyagcsere tipus a cica. A kutyától nem kaphatott el semmit. Adjon neki feldolgozatlan ételt és támogassa a bélflóráját is. Üdv Dr.Molnar

  6. Kedves Doktor Úr!
    Vizenyős seb alakult ki hirtelen 3 éves golden kutyusom orrán Augusztus 7-én. Másnap elmentünk orvoshoz és a következőket tanácsolta: Zodon tabletta 2xfél + helyileg Orilan csepp alkalmazása szintén kétszer. Ezen a héten megyünk vissza kontrollra, a probléma viszont az, hogy a seb nem nagyon gyógyul. Attól tartok, hogy csak meghosszabbítják az antibiotikum kúrát majd a kontrollon, ezért a segítségét szeretném kérni, hogy mit ajánlana sebgyógyításra? Jelenleg kapja már a Fytovet-et. A kórlapon álló diagnózis:
    Dermatitis
    Dermatitis bacterialis
    Histiocytoma
    Pyoderma
    Csatolva küldök képet Pihe sebéről.

    Köszönjük válaszát előre is!

  7. Tisztelt Doktor úr!
    Ivartalanított 17 éves nőstény cicánknál tavaly ilyentájt erős hasi mortyogásokra lettünk figyelmesek. Egy-két hetente teljes gyomortaltalmat kitevő folyadékban gazdag hányások kísérték cicánk napjait. November környékén rövid hatású és hosszabbtávú szteroid hányáscsillapítót kapott. Ez nem hozott természetesen megoldást. Idén áprilisban komolyabb vizsgálatokba mentünk bele, hogy kiderüljön mi a probléma. Hasnyálmirigy gyulladás – labor és ultrahang alapján, ezt egy klion 8? napos kúra követett. A veseprobléma is igazolódott (sok ivás, pikkelyes gerinc stb.) Mivel cicánk igen válogatós nehéz neki diétás élelmet adni.
    A jelenlegi állapota: Ismételt vérvizsgálat a hasnyálmirigy értékein javulás történt, de veseértékei továbbra is rosszak. Nagyjából 2-3 hónapja nincs semmilyen hányás. Pro Plan Fortiflora Plust kap 0,5-1 tasak naponta, június óta Pronefra 0,8 ml/nap (adagolója nem volt pratikus). A múlt héten vörösvérsejt pótló, serkentő injekciót kapott. A folyamatos fehérje vesztés, valószínű nem megfelelő táplálás odáig vezetett, hogy oldalára dőlt, angolkórósként szédelgett, fekve pisilt kakilt. Az etetése is így zajlott. Az elengedés nem történt meg, utolsó esélyként az Ön módszerét kezdtük el alkalmazni. Két nap alatt felállt a cica. A súlya 2,7-2,9 kg, ezért egyszeri étkezésre 2 g-nál kevesebbet próbáltam adni a nyers csirkemellből, a konyhai mérleg nem igazán erre alkalmas. A kacsazsíron párolt cukkinit ette, de nem minden esetben, kis súlya (nagyon sovány) miatt aggódom, folyamatosan nyávog, az éhség miatt, ezért nehéz ellenállni a pótlásoknak. (Virbac – gestro 1 digestive support, napi egy marok) Tanácsát szeretném kérni (a csatolt leltek alapján), hogy a módszerét kell-e finomítani, mire ügyeljünk. Általában, inkább téli időszakokban kaptak mellszélet és csirkemájat leforrázva. Jelen esetben szükséges-e a forrázás? Több leletet szerettem volna csatolni, zip-pelten, de nem engedi, jogosan.
    Köszönettel:
    Papp Zoltán

    EXTRAV – Papp Zoltán – Szüri – R_45592835 – RL – 20240726202014

    • Kedves Zoltán! A cica idult veseelégtelenség tüneteit mutatja és a labor is ezt támasztja alá. Az etetésnél azt a protokollt kövesse amit leírtam. Nyers és párolt is lehet. Lehet, de nem szükséges a hús forrázása. Alkalmazza a veseelégtelenség csomagot is párhuzamosan, hogy a vesék még javuljanak is, amennyit még lehetséges, és fenntartsuk a megfelelő kiválasztási állapotot, és a képződő toxinokat folyamatosan megkössük és a bélflóra visszaálljon. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Köszönöm válaszát. Szeretném megkérdezni, hogy a kacsazsíron párolt cukkini folyamatosan adható két mell kocka között (egy evőkanállal)? Nem volt számomra egyértelmű a honlapon található információk alapján.
        Köszönettel:
        Papp Zoltán

  8. Tisztelt Doktor úr!
    Kiskutyámat menhelyről hoztam el kb. 1 évesen és hányósan. Ennek immár 5 éve. A kutya mostanra sportos, testsúlya 10 kg, border collie-foxterrier-jack russel terrier jellegzetességei vannak, de biztosan volt más is a buliban. Rendszeresen oltott (veszettség+kombinált), 1 évesen ivartalanított kan. Nem szed semmilyen tablettát, gyógyszert. Az élősködők ellen nyakra cseppenthető Advantix oldatot kap 2 havonta. Túrázás előtt még lefújom Insecticide 2000 spray-vel.
    Sikerült szoros köteléket kialakítanunk, az állat nyugodt, energikus, jó étvágyú, játékos, érdeklődő. Azonban a kutyánál a normálisnál lényegesen többször előforduló, szinte rendszeres hányás miatt sokat küzdöttünk. Tápról hamar áttértünk BARF étrendre dietetikus segítségével, a megfelelőbb táplálás érdekében. A tápnál csak falási hányás volt, gyorsan visszaette és bent is maradt. A BARF-fal a hányások száma nőtt és megjelent a legelés is. Alapvetően kétféle hányást produkált Pocak kutyám: az evés utáni barna hányást (kapott habzsolásgátló tálat, de nem használt), és az epehányást, ami általában 8-12 órával evés után jelentkezett. Ebben emésztetlen csontdarabok is voltak pedig már csak darált kacsanyakat vagy csirkeszárnyvéget adtam kis mennyiségben. Dietetikus tanácsára vettem Önöktől Probiotikum kapszulát, kapott spéci főtt-aprított zöldeket, de semmi változás.
    Aztán 1,5 hónappal ezelőtt kezdődött az új mutatvány: akár fél óráig is tartó, egy-két száraz köhentéssel kezdődő öklendezés és habos fehér anyag kihányása. A tünetek minden nap, alkalomszerűen jelentkeztek majd eltűntek, de sem levertség, sem nyelési fájdalom, sem láz nem mutatkozott, étvágya mint a vas, kaki szuper, és lefutott ha csak 20 km/h-val bicikliztem mellette. A helyi állatorvos légúti fertőzésre kezelte, 10 nap Sumomed, eredmény semmi. Ezután profinak vélt állatklinikára vittem, ahol volt mellkasröntgen, többféle vérvizsgálat, vérvétel szívféregteszthez (szerológiai és Knott). A mellkasröntgen negatív, a légcső is tiszta. A laborleletek beérkezéséig a kutya 8 napig nyákoldót szedett (Bisolvon por 8 napig). Néhány napig jobban volt, majd minden kezdődött elölről.
    A beérkező laborlelet technikai megjegyzésében jelezte, hogy a Knott-tesztet a vérminta elégtelensége miatt nem tudja elvégezni, a CRP vizsgálatot szintén nem, mert a minta hemolitikus. A többi negatív. Ezeket az infókat a klinika azzal a kísérőlevéllel küldte el számomra, hogy minden eredmény negatív. Ráadásul nem is a kezelőorvos jelentkezett. Ha én nem veszem észre a hibát, ki sem derül. Ezen a ponton elvesztettem a bizalmamat bennük, diagnózis nélkül maradtunk. A tünetek viszont továbbra is feltűntek intermittáló módon.
    Így az interneten elérhető szakmai anyagok alapos tanulmányozásába kezdtem és arra a következtetésre jutottam, hogy a kutyámnak nincs légúti fertőzése. Azonban valószínűleg a gyomorsava nem elég erős a csont emésztéséhez és ezt köhögte fel. Gyengébb és több sav lehet a gyomrában. Ezért kivettem étrendjéből a csontot, most naponta 2-szer 100 grammot eszik, 40%-ban tápot, a többi pedig nyers sovány hús, belsőségek, zöldpacal. A váltás után a fehérhab-köpés egyik pillanatról a másikra megszűnt. Sőt, abbamaradt a hányás és a fűevés is (teljesen!). Három hete semmi gond. A biztonság kedvéért megrendeltem Önöktől a Stomach Digestive Helpert. Remélem, ez a megfelelő termék Pocak emésztésére.
    Ami miatt aggódom, hogy a 40%-nyi táp biztosítja-e számára azokat az anyagokat, amiket eddig a csontból nyert ki. Ha nem, mit tehetek? Megfelelő ez a vegyes étkezés hosszútávon? Szükségesnek látja-e még valamelyik készítményük szedését?
    Tisztelettel kérem szíves véleményét,
    Köszönettel: Darnyi Ágnes

  9. Tisztelt Doktor Úr,

    Westi kiskutyámnak (hím, 10 éves, 11 kg súlyú) már hosszú ideje vissza-visszatérő fülgyulladása van, többször voltunk vele orvosnál és kapott gyógyszeres kezeléseket, amelyek csak ideig-óráig hatottak, de nem vezettek eredményre, mindig visszatért a gyulladás, 2024. 08. 09-én endoscopos vizsgálatot hajtottak végre a fülein, altatással, és megállapították, hogy a jobb fülkagyló konkáv felszínének bőre megvastagodott, gyulladt. A hallójárat a horizontális szakaszon pontszerűre szűkült, jelentősen szűkült. A dobhártya nem vizsgálható. A hallójárat üregében nagy mennyiségű prulens tartalom figyelhető meg. Diagnózis: Strictura auris.
    Az alábbi kezelési javaslatot kapta:
    Gyulladáscsökkentő: meloxidyl szuszpenzió adása napi 1X etetés után súlyra kimérve (5 napig).
    Antibiotikum: noroclav 250 mg tabletta adása napi 2X 1 tabletta (7 napig). Mellette probiotikum adása javasolt.
    A jobb hallójárat sebészeti ellátását javasoltak, ami a hallójárat eltávolításával járna.:( (Ezt nagyon nem szeretném!)
    Továbbá régóta küzdünk nála allergiával, ami az egész kis testén a bőrét és, amivel inkább probléma szokott lenne a lábán, illetve egészen pontosan a mancsán a lábujjai között megjelenő fekete hólyagok. A fenti napon emiatt is vittük orvoshoz, illetve, hogy a bal hátsó lábát felhúzta, és nem terhelte, amikor meg lett vizsgálva nem visított, úgy tűnik különösebb fájdalmat nem érez, az orvosok a következő diagnózist adták: A sebek helyeződése alapján feltételezhető, hogy az idegentest (legvalószínűbb toklász) már távozott a sebből, erre szintén a fenti antibiotikumos kezelést javasolták.

    A kiskutyám aktuális állapota: A fejet ma sétáltatás közben megint rázta és fülpiszkálóval megvizsgálva belőle bűzös, fekete váladék jött ki, annak ellenére, hogy a fenti kezelést már kapja, de látszik, hogy nem segít. A bal hátsó lábát továbbra sem használja rendesen.

    Kérem a Tisztelt Doktor Úr segítségét, abban, hogy milyen alternatív megoldást javasol a kutyusom gyógyulása érdekében!
    Előre is köszönöm a válaszát!
    Tisztelettel: K.

  10. Üdvözlöm!
    Nem tudom az ilyen fajta kérdés “elfogadott” e, de azt szeretném kérdezni hogy egy 3 hónapos még ivaros fiú cica 07.03.-án kapott egy nobivac tricat trio oltást. Találkozhat e kettő teljesen benti (néha néha pórázon kivitt) 5 éves ivartalan (oltatlan) fiú cicával? Adhatnak e át esetleg egymásnak betegséget? Válaszát előre is köszönöm. Szép napot!

    • Kedves Angelika! Elvileg bármilyen fertőzést adhatnak át egyedek egymásnak, de ennek gyakorlatilag nincsen sok esélye ha a cicák tünetmentesek. Üdv Dr.Molnar

  11. Tisztelt Állatorvos!
    Van egy rettentően ideges 10 éves yorki fiú kutyusom. A problémám az, hogy bárki jöjjön hozzánk a kiskutya olyan szinten ideges, liheg, hogy már félek, hogy rosszul lesz. Vettem már mindent. Most éppen az Adaptil párologtatóval próbálkozom. Ezen felül mit lehetne még kipróbálnom? Mivel nyugtathatnám napi szinten, vagy legalább olyankor, mikor valaki jön hozzánk? Volt, hogy kapott növényi alapú nyugtatót, azt mondták 2 óra múlva hat, ehhez képest másnapra nyugtatta le. Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Tünde! Nekünk a Relax & Balance készítményünk ami az izgatottságot lejjeb tudja kormányozni. Próbálják meg, de ennél is tartós adagolás szükséges hogy megjöjjön az eredmény. Biztosan sajnos nem tudok ígérni az elérhető eredmény tekintetében. üdv dr.molnar

  12. Kedves Doktor Úr!
    Van egy közel 14 éves ivartalan mopsz kutyusunk, akinek az első bal lábán volt egy daganat, amit leműtöttek kb 3 hónappal ezelőtt. Megrendeltem Önöktől a mozgásszervi 1-es csomagot, mert gerinc, csípő bántalmai is vannak, amitől sajnos volt hogy nem tudott se felkelni, se menni. Mióta kapja a mozgásszervi csomagot, azóta hál istennek nagyon szépen megy, viszont a csomó a lábában újra kiújult, illetve a hónalj részén is belül érzek egy nagyobb csomót. Olvastam, hogy daganat ellen is jók ezek a szerek, vagy már kialakult daganat esetén. Esetleg lehet hogy ez miatt újult ki neki, vagy először dolgozik a hatóanyag és utána kezdi gyógyítani? Újabb műtétet nem szeretnék, mert ha ez a nyirokkeringésben benne van, akkor sok értelmét nem látom, mert megint kiújulna. Illetve a koránál fogva sem szeretnék reckírozni. Mit tudna javasolni?
    Előre is köszönöm a választ!
    Adrienn

    • Kedves Adrienn! Az alkalmazott mozgásszervi csomag nem hat tumoros elváltozás esetén. Az sajnos párhuzamosan halad a maga útján és a hónalji csomó az már áttétre utal. Erre a Sejtregeneráló csomag I-t szoktam alkalmazni. Üdv Dr.molnar

  13. Tisztelt Doktor úr!

    Azt szeretném megkérdezni , ez mi lehet a cicám fején? Ilyen apró piros pattanás szerű dudor jelenik meg és addig vakarja amíg sebes nem lesz? Először étel allergiára gondoltunk (csirke) ezt már nem kap semmilyen formába. Először kb 2 hónapja jelent meg a nyakán meg a szeme fölött …kamilláztam neki és el is múlt, majd vagy 2-3 hét múlva újra kijött…aztán ismét elmúlt. Most megint kijött. 1,5 éves ivartalanított kandúr. Fájni nem fájhat neki mert hadja hogy lemossam neki, játékba étkezésbe nem változott semmit… közérzete jó! Várom mielőbbi válaszát! Köszönöm

    • Kedves Adrienn! Igen, ez egy allergiás bőrirritáció, gennyes pusztulákkal állapotot mutat. Az allergia kiváltó oka nem lett változtatva azzal, hogy csirkét nem kap, minden tipusú fehérjére megtörténik az áthangolódás amit ad neki, végül semmit nem adhat neki tünetek megjelenése nélkül. Hogy ez változzon, ahhoz a valódi kiváltó okoz a lyukas bél szindromát szükséges kezelni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ A táplálást is változtatni kell, gyorsan bomló szénhidrátot nem tartalmazó feldolgozatlan ételre és a bélrendszert károsan befolyásoló szintetikus anyagok minden formáját ki kell iktatni a cica életéből. Továbbá a bélflórát is helyre kell állítani. Ezt a csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ üdv dr.molnar

      • Köszönöm a választ!
        Azt még megkérdezhetem , hogy pl milyen ételt ehet? Mit ajánl? Pont ma kezdtük el adni neki ezt a port! Ez segíthet?

        • Kedves Adrienn! Húst, belsőséget, zöldségeket, zsírral gazdagítva. A port adva, kiderül, hogy mire jutnak. Üdv Dr.molnar

          • A hús az milyen húst takar? Ön szerint akkor nem a csirke az oka? Adhatok akkor neki, akkár csirke szivet, csirke májat…sárgarépa, cukkini? És száraz tápot? Ha igen akkor milyet?

          • Kedves Adrienn! Adhat, de majd csak akkor ha a lyukas bél szindroma rendbejött. Addig minden fehérjére allergiával fog válaszolni. Száraz táppal nem fog rendbejönni a lyuksas bél szindroma. Üdv Drmolnar

          • Rendben. Akkor addig amíg nem jön helyre milyenhúst adhatok neki? És honnan fogom tudni , hogy helyrejött?

          • Kedves Adrienn! A lyukas bél szindroma linkje alatt minden információt megtalál. Első időkben olyan húst válaszzon amivel még nem találkozott az előzőző 3 ,de inkább 6 hónapban. Kövesse a linken megadott kezelési irányokat kb. 6 hónapon át. Azután visszavezethet egy fehérjét amire korábban allergiás tüneteket mutatott az állat. Ha a tünetek nem jönnek elő akkor sikeres volt kezelés és a változtatások célt értek. Ezután már csak arra kell vigyázni, hogy nehogy megint valamivel újra belesodorja az állatot a lyuksa bél állapotba. Üdv Dr.Molnar

  14. Üdvözlöm!
    13 éves Bedlington terrierem van, krónikus hasnyálmirigy gyulladás, mellékvese daganat, szívritmus zavar és egyre nehezebben mozog.
    Kap cytovetet, multivit mega c, szeretnék az ízületeket is venni valamit, de tanácstalan vagyok.
    Mivel az orvos szerint csípő, gerinc fájdalma van, és mellette a többi betegség, abszolút nem tudom melyiket válasszam .
    Köszönöm a segítséget.
    Plásztán Kata

  15. Kedves Doktor Úr!
    Hiperesztéziás cicámnak a javasolt csomagot használom az emelkedett cukra miatt, ami a határérték alá került. Hiperesztéziára használt gyógyszereket kis mértékben tudtam csökkenteni. A gyógyszerezés miatt az alkalikus foszfatáz 294,,ami évente nagyon emelkedik. Mit javasol Doktor Úr? Visszafordítható ez a folyamat még?;”CUKORcsomagot” továbbra is adom neki”
    A másik cicám ivartalanított nőstény Picúr cica, akinek fruktózamin szintje 377-re emelkedett, így elkezdtem adni neki is az ismert termékeket. Száraztápból a Hils m/d-t eszik, alutasakosból felix mivel mást nem fogadtak el sajnos. Mi a további teendőm, mit javasol? Köszönettel:Bernadett

    • Kedves Doktor Úr!reggel: neurontin 100mg-ból 1/4 sevenaletta 15 mg ból fél volt korábban,most negyed este: 1/3 trittico ac 150 mg retard most ezzel probálkozom,es még emmellé volt 1/4hneuronti ,1/4 sevenaletta.A gyógyszereket fokozattosan csökkentettem.a reggeli adagolás nem mükodik minden nap jól,igy ha látom hogy szenved akkor egy minimális neurontint kap,de igyekszem elkerülni ezt is,csak ha muszáj.Az esti 1/3 trittico ac egy darab gyógyszerre valo csökkentése,még csak pár napos,igy nem tudom beválik e.Válaszát elöre is köszönöm!Bernadett

      • Kedves Bernadett! Ezek mellett a gyógyszerezések mellett nem csoda, ha a májfunkciók romlanak. Antidepresszáns, erős nyugtató, antiepileptikum is megy párhuzamosan. Így egy gyógyszer függő állat alakult ki sajnos. Üdv Dr.Molnar

  16. Tisztelt doktor úr! 10 éves elmúlt a Németjuhász kutyusom. Rtg vizsgálata után kiderült a gerincén van két sérv és egy szakaszon összeszűkült a gerinc, nyomva a gerincvelőt. Elég csúnyán megy, nehezebben áll fel, minden ami ezzel jár. Kérdésem hogy az önök termékeivel esetleg lehetne e még segíteni hogy esetleg jobban legyen vagy nelegyenek a későbbiekben nagy fájdalmai. Válaszát előre is köszönöm.

  17. Kedves Doktor Úr!
    Termék adagolással kapcsolatosan szeretném megkérdezni öntől, hogy kutyusom kapja fenntartó kúraként a mozgásszervi II-es csomagot de mellette kapja szőrtünetre (korábban konzultáltam önnel és ezt javasolta a problémára) kúrában a szőrhullás csomagot amiben a Gynovet csepp van. Most olvastam, hogy valakinek azt javasolta, egyszerre ne adagolja a kutyusának a Renovetet és a Gynovetet. Most majd egybe esne a két kúra nálunk, akkor én is eltolva adjam majd neki? Vagyis egy napon belül eltolva vagy egyáltalán ne is adjam valamelyiket? Bocsánat de inkább rákérdezek, nehogy rosszul adjam neki. Eddig egyszerre adtam mikor egybeesett a 2 kúra. Válaszát előre is köszönettel: Zsófi

    • Kedves Zsófia! Igen, így van. Egy időszakban ne adja együtt a Gynevetet és a Renovetet. Vagy az egyik vagy a másik menjen. Az együttes adás sem okoz bajt, de hatékonyabb, ha külön adja. Üdv Dr.Molnar

  18. Tisztelt doktor úr!

    A kutyám e hónapban lesz egy éves , ivaros kan kutyus.
    Múlt héten megjelentek rajta ezek a kiütések egyik este viszont másnapra elmúltak , ma újra kijött rajta a szöre alatt mindenhol . Ahol látható a bör ott nincs kiütés. Csirkét már egyáltalán nem adunk neki mert arra allergiás . Mi okozhatja és hogyan kezelhetném?

    Köszönöm

  19. Kedves Doktorúr!

    A mozgásszervrendszer 2 csomag szedése után 3 nappall elmúltak a kutyám panaszai, fantasztikus, azóta is szedjük, bár most el kell kezdenem szünetet tartani fokozatosan. Ma elkezdtem a Gynevetet is adni neki, álvemhesség megelőzősre. Lehet ezt a mozgásszervi csomaggal (vagy annak bizonyos elemeivel) együtt adni?

    Jó lenne ha lenne kisebb, fele adagos kiszerelés is a cseppekből, mert kisebb kutyáknak, vagy ha cssak fenntartó kezelésként két havonta kell adni a cseppeket, akkor felbontás után 3 hónapon belül, amíg fel kelll használni a cseppeket, lehet a fele sem fogy el.

    Köszönöm!

    • Kedves Gabriella! Örülök a sikeres kezelésnek. Igen adhatja a mozgásszervi csomagot párhuzamosan a Gynevettel, de amíg megy a Gynevet addig ne adja a renovetet a csomagból. Bármeddig alkalmazhatja minőségromlás nélkül a cseppeket. Üdv Drmolnar

      • Köszönm ez szuper hír! A Virovetet is mellévehetem bélférgesség megelőzésére a Gynevet és Mozgásszervi kettő mellé?
        Valamint ha ilyen meleg van mint most, akkor a cseppeknek kapszuláknak az 5 fokos hűtő vag a 28-30 fokos szoba a jobb hely? 10-25 fok van ráírva

        üdv
        T Gabi

        • Kedves Gabi! Nem a Virovet ne menjen egy időszakban a Gynevettel. A fa szekrény a legjobb, bármilyen meleg is van kinn, ne tegye hűtőbe. Üdv Dr.Molnar

          • Rendben, köszönöm válaszát. Bútorlap szekrényeink vannak, vagy a konyhaasztal, talán asztalon hűvösebb van, mert jobban jár a levegő. Pár napra bekerült a Ginevet, Virovet, Kingve a, hűtőajtóba 5 fokra, remélem nem lett bajuk. 5 fokon már károsodnak a vitamninok, enzimek? Köszönöm T Gabi

          • Nem károsodnak, de a bioinformációknak tartósan nem tesznek jót. üdv

  20. Tisztelt Doktor Úr!

    Idős (17 éves), ivartalanított nőstény cicám bőrviszketésre Dexadreson injekciót kapott; 0,3 ml adagot az állatorvostól, és Prednisolon 5 mg tablettát írtak fel neki, naponta 2X1/2 tablettát.
    Ezzel egy időben vettek tőle vért, aminek az eredménye 2 nap múlva érkezett meg.
    A veseértékeiben itt még nem voltak nagy eltérések. UREA: 13.8mmol/l (5-11), CREA: 189umol/l (40-180), PHOS: 2.2 mmol/l (0.8-1.9)
    Eozinophil granulocita: 15.2% (0-6)

    A bőrviszketés megszűnt, viszont másfél hét múlva a cicán azt vettem észre, hogy egyre több vizet iszik és nagyon sokat pisil, valamint napról-napra gyengébbnek, bágyadtabbnak tűnt, de étvágya volt. Közben elkezdett tüsszögni, mert a fogai elég rossz állapotban voltak, tályogos volt a bal szemfoga, a tályog kifakadt, és betört az orrüregbe, gennyes orrfolyást okozva.
    Visszavittem az állatorvoshoz, aki hasi ultrahangot csinált, ahol kiderült, hogy a jobb vese szerkezete „felbomlott”, a bal vese az nem volt annyira rossz állapotban. A cicám két hét leformása alatt 5,8 kg-ról 5,1 kg-ra fogyott.
    Itt is készült labor, másnapra lett eredmény. Itt már rosszabbak voltak az eredmények a korábbinál. UREA: 23,3 CREA: 220, SDMA: 31.2 < 18 ug/dl,
    Kálium: 3.5 mmol/l (3.6-5.2), Nátrium-Kálium arány: 42.3 (27-40), a Foszfor itt tartományon belül volt. Fehérvérdejtszám: 12.8 G/l (6-12),
    Eosinophil granulocita: 2.9 G/l < 1.2, PCT: 0.08% (0.14-0.62)
    A kifakadt fogtályogra Veraflox antibiotikumot írtak, amit szájon át fecskendeztem napi egyszer, 5 napon át.
    A bőr alá kapott infúziós/injekciós kezelések (Ringer 100 ml, Neovit 1ml + Catosal) ellenére az állapota rohamos ütemben romlott, már alig evett, támolygott, nem bírta megtartani magát, a végére már inni sem tudott, a fejét sem tudta megemelni. Tegnapelőtt el kellett Őt engednünk, az állatorvos beadta a végső injekciót.

    A kérdésem az lenne, hogy a korábban bőrviszketésre adott Dexadreson injekció egyszeri beadása (0.3 ml), illetve a Prednisolon tabletta eredményezhette-e az ilyen mértékű, ütemű állapotromlást?
    Az állandó szomjúságérzet, és a gyakori vizelés egy héttel azután jelentkezett, hogy megkapta ezeket. Olvastam, hogy idős állatoknál nem is igazán alkalmazzák a Dexadresont, vesekárosodás lehetősége miatt. Igaz, ő a testtömeg/adag tekintetében minimális mennyiséget kapta: 5,8 kg volt a cica, és 0,3 ml-t kapott.
    Egyszeri alakalom ilyen mennyiségben is okozhat ilyen mértékű vesekárosodást? A veseértékei másodjára ugyan rosszabbak voltak, mint mikor először nézték, de még az sem tűnik horrornak (ezres Kreatinin értékkel is élnek macskák).
    Mennyi a valószínűsége, hogy a gyógyszer okozta a korábban bár öreges, de még jó állapotban lévő cicám halálát, gyakorlatilag 1 hónap leforgása alatt?
    (vizsgálati lapot hasi UH lelettel csatoltan küldöm)

    Válaszát előre is köszönöm!

    Köszönettel: Móni

    • Kedves Mónika! Az első vérvizsgálat is már a vesék kb. 70%-os károsodását mutatták. Egy tartós hatású szteroid nem tett jót a már amúgy is károsodott veseállománynak. Amit a szájon át adott antibiotikum igen erősen tovább ronthatott. Sztem az volt ami a jelentős rosszabbodást okozhatta. Amihez a fogtályog okozta szeptikus folyamat erősen hozzájárult. Vigasztalódást kívánok. Üdv Dr.Molnar

  21. Tisztelt Doktor Úr!
    Arni 14 éves, június 6-án volt egy műtétje, viszonylag nagy területen le lett borotválva a szőre de azóta sem indult meg a szőrnövekedés. Van erre valami készítmény amivel segíteni lehet a szőrnövekedést? Előre is köszönöm a választ. Üdvözlettel: Egervölgyiné Busa Edina

  22. Üdvözlöm Doktor Úr!

    Tanácsot szeretnék kérni termék vásárlás előtt.
    Van egy 17 éves ivartalanított, nőstény macskám. Jelenlegi diagnózis szerint pajzsmirigy túlműködésben szenved, de sajnos allergiás a gyógyszerre, emiatt kezeletlen.
    Szeretném támogatni Energyvet termékekkel. Jelenleg az OmegaVet-et adom neki, van itthon Immunovet is. Mit javasolna? Köszönöm szépen.
    Labor:
    Vizsgálat Eredmény Mértékegység Referencia
    AUTOMATA VÉRKÉP SIEMENS ADVIA 2120
    Vörösvérsejtszám 9.07 T/L 5.00 – 10.00
    Hemoglobin 137 g/L 90 – 150
    Hematokrit 41.0 % 26.0 – 47.0
    MCV (átl. vvs térf) 45 fL 42 – 57
    MCH (átl. vvs Hb-tartalom) 15.1 pg 13.0 – 17.5
    MCHC (átl. vvs Hb koncentráció) 334 g/L 280 – 360
    Átlagos mért. vvs Hb konc. 332.00 280-360
    Mért vvs Hb tartalom 15.00
    Vvs méret szórás 14.8 13.0 – 21.0
    Hb koncentráció eloszlási szélesség 18.50
    Vvs Hb szórás 2.15
    Thrombocyta 301 G/L 150 – 450
    Átlagos vérlemezke térfogat 12.8 fL 10.0 – 26.0
    Mean Platelet Component 27 g/L
    Thrombokrit 0.39 %
    Thrombocyta térfogat szórás 64
    Fehérvérsejtszám 14.4 G/L 6.0 – 15.0
    Neutrophil abs. (Advia 120) 8.3 G/L 3.1 – 12.5
    Lymphocyta abs. (Advia 120) 5.40 G/L 1.50 – 7.50
    Monocyta abs. (Advia 120) 0.40 G/L 0.15 – 1.10
    Eosinophil abs. (Advia 120) 0.40 G/L 0.06 – 2.21
    Basophil abs. (Advia 120) 0.00 G/L- 0.08
    Large Unstained Cells abs. (Advia120) 0.00 G/L- 0.36

    RETICULOCYTA PARAMÉTEREK SIEMENS ADVIA 2120
    Abszolút retikulocitaszám + 27.3 G/L <15 G/L
    Retikulocyta % 0.3 %
    Reticulocyta MCV 59.50 fL 47.50 – 73.00
    Reticulocyta cellularis Hb 16.60 pg
    Retikulocyta Hb koncentráció 283.00 225.00 – 322.0
    Reticulocyta RDW 19.80
    Alacsony festődésű reticulocyták 278.0 22.0 – 799.0
    Alacsony festődésű reticulocyta % 89.1 30.0 – 96.0
    Közepes festődésű reticulocyták 26.00 1.80 – 157.0
    Közepes festődésű reticulocyta % 8.30
    Magas festődéső reticulocyták 8
    Magas festődésű reticulocyta % 3 0.30 – 25.00
    MCV delta 8.09
    CHDW delta 0.65
    HDW delta 14.00
    RDW delta 4.50

    KLINIKAI KÉMIA – ENZIMEK/SZUBSZTRÁTOK
    Összfehérje 67 g/L 60 – 80
    Albumin 29.2 g/L 25.0 – 45.0
    2023-06-02 19:12:32 31.5 g/L 25.0 – 45.0
    Globulin 37.8 g/L 25.0 – 45.0
    A/G arány 0.77 0.60 – 1.50
    ALT (GPT) +++ 581 U/L 5 – 60
    2023-06-02 19:12:32 ++ 205 U/L 5 – 60
    AST (GOT) ++ 164 U/L 10 – 50
    2023-06-02 19:12:32 + 58 U/L 10 – 50
    Alkalikus foszfatáz +++ 423 U/L- 130
    2023-06-02 19:12:32 ++ 203 U/L- 130
    GGT 1 U/L 0 – 9
    2023-06-02 19:12:32 1 U/L 0 – 9
    Összbilirubin ++ 21.4 umol/L 0.1 – 5.1
    2023-06-02 19:12:32 2.7 umol/L 0.1 – 5.1
    Lipáz (DGGR) 17 U/L 9-25
    Koleszterin + 4.5 mmol/L 3.2 – 4.0
    Glükóz (NaF) + 6.3 mmol/L 2.8 – 4.9
    Karbamid 8.3 mmol/L 2.5 – 9.9
    2023-06-02 19:12:32 ++ 15.0 mmol/L 2.5 – 9.9
    Kreatinin 72 umol/L 20 – 177
    2023-06-02 19:12:32 80 umol/L 20 – 177

    KLINIKAI KÉMIA – ELEKTROLITOK
    Nátrium 150 mmol/L 145 – 157
    Kálium 3.57 mmol/L 3.50 – 5.50
    Na/K arány + 42.02 28.00 – 40.00
    Klorid 114 mmol/L 100 – 124
    Foszfát 1.2 mmol/L 0.9 – 2.2
    Kálcium 2.37 mmol/L 2.05 – 2.95

    KLINIKAI KÉMIA – SPECIÁLIS VIZSGÁLATOK
    Szérum amyloid A +++ 127.2 mg/L- 4,0

    • Kedves Melinda! A laborban több lényeges zavarra utaló jel van, de ebből nem lehet a pajzsmirigy túlmüködésre közvetlenül következtetni. Arra a T4, vagy a freeT4 értékek utalnának. Azonban az amyloid rettentő magas szintje autoimmun betegségre utal, ami a hyperthyreozisra is utalhat. A sok evés melleti fogyás a legfeltünöbb tünete.
      A pajzsmirigy túlműködés:

      Tirotoxikózisnak is nevezik, és a pajzsmirigyhormonok (T3 és T4) termelésének növekedése okozza a kutya és macska nyakában lévő megnagyobbodott pajzsmirigyből. Ez a legtöbb esetben egy un. adenoma okozza. De ritka esetben malignus adenokarcinóma is okozhatja.
      A leggyakrabban a macskák megbetegedése, de a kutyákban sem ritka elváltozás.

      Oka: A pajzsmirigy túl működést a lyukas bél szindroma https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ miatt kialakuló bélgyulladás során képződött Anti TSH receptor antitestek váltják ki. Ezek képződésének megakadályozása a fő feladat, hogy bármilyen eredményt érjünk el.
      Ezzel a csomaggal tud a lyukas bél szindroma javulására felhasználni a készítményeket, melyek a bél állapotát javítják és csökkentik az ottani tartós gyulladásos állapotot és csökkenthetik az Anti TSH receptor antitestek termelődését.

      Tünetei: Leggyakorobb klinikai tünetei a súlycsökkenés, a farkasétvágy, a fokozott szomjúság és a gyakori vizelés. Hányás és hasmenés is lehet a tünetek között, ezek a lyukas bél szindroma tünete valójában. A beteg állatok szőrzete fénytelen, csapzott lehet.

      Diagózisa: Megnagyobbodott pajzsmrigy. Szívverésszám és vérnyomás emelkedés. Farkasétvány mellett is fogyás. A T3 , T4 pajzsmirigy hormon szint emelkedése. Pontosabb képet kapunk, ha az un. Free T4 szintet mérjük a vérből, mert az a valóban a sejtek által felhasználható pajzsmirigy hormon szintet mutatja.

      Kezelése: Természetes úton a lyukas bél szindroma megszüntetésére szolgáló kezelésekkel.
      üdv dr.Molnar

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    7 éves ivartalanított kutyámnak egy külső péra sérüléssel egyidejűleg megjelent hüvelyi folyása van több hete. A sérülés meggyógyult, a folyás maradt. Kezdetben Enroxilt kapott, majd miután állapota nem javult, mintavétel történt, melyből Staphylococcus Pseudintermedius tenyészett ki. Az antibiogram kb 20 féle hatóanyagot tesztelt, ebből 3-nak lett „érzékeny” minősítése. Ezek az Cefuroxim (Zinnat), a Ceftriaxon (Rochephin), és a Doxiciklin (Doxycycline AUV). Az eredmény most jött meg, gondolom az orvos a 3 lehetséges antibiotikum egyikét írja majd fel. Kérdezném, hogy Ön szerint milyen esély van a gyógyulásra ezzel az igen ellenálló baktériummal szemben, illetve milyen készítménnyel tudnám támogatni a felépülést. Valamint, ha bármi egyéb készítményt adok a kutyának, adható-e együtt, egy étkezésen belül a fenti antibiotikumokkal? Köszönettel, Hajnalka

    • Kedves Hajnalka! Lehet, hogy a hüvelyfolyás meggyógyul, de ha szájon át adagol tartósan antibiotikumot, az tartós károsodást okozhat a kutya bélrendszerében. Javaslom az Imunovet csepp adagolását, ami kevésbé káros a bélflórára. Az meggondolandó ha az Enroxilra nem történt gyógyulás, vagyis valami más dolog van a fertőzés hátterében, pl. immunszupresszió. Nem kap szintetikus vegyi anyagot a kutya? pl. kullancs ellen? Üdv Dr.Molnar

      • Köszönöm a válaszát Doktor Úr! Amire gondoltunk még, hogy levágott száraz fűben rohangált, akkor lett a seb a péráján és akkor kezdődött a folyás is. Idegentestre is gondoltunk, endoszkópos vizsgálat is volt negatív eredménnyel. Az orvosunk azt mondta, lehet hogy elsőre nem vették észre az idegentestet és esetleg ismételni kellene az endoszkópos vizsgálatot. Elképzelhető, hogy mégis van benne valami és ez okozza a folyást? N-t 2018 nyarától 2023 decemberéig szedett, havonta. Probiotikumot kap az antibiotikum szedése óta.

  24. Tisztelt dr. Molnár Gábor Miklós!
    A kutyusomnak érzékeny a gyomra, ezzel kapcsolatban kérek tanácsot.
    A kutyusom ivartalanított mudi szuka, négyéves, kb. 11 kg-os, marmagassága 41, 7 cm.
    Naturavetal tápot kap, amihez hidrolizált huminsavat teszek, egy kis vízzel felöntve. A napi adagot kétszerre osztom be.
    Minden szükséges védőoltása megvan, emellett évente kennelköhögésre is kap cseppeket.
    Élősködők ellen: B és M-t, ezen felül háromhavonta pluszban (Dehinel Plus Flavour) féreghajtót adok neki.
    Gyógyszer: Érzékeny gyomra miatt kúraszerűen probiotikumot adunk neki
    A probléma abban jelentkezik, hogy időnként kihányja az ételt, ez nem rendszeres, de két-háromhetente előfordul, hogy öklendezve szabadul meg tőle. (Az ennivalóját habzsolásgátló tálban adom.)
    A kutyus egyébként egészséges, energikus, ügyes, versenyszerűen sportolunk vele.
    Ehhez a problémához kérek Öntől tanácsot.
    Előre is köszönöm a válaszát.

    • Üdvözlöm Dr. Úr.
      Érdeklődni szeretnék, hogy van egy leukózisos cicám aki öt napja nehezen veszi a levegőt, sokszor nyitott szájjal kapkodja. Az orvosunk ma szteroid injekciót adott neki, de én rendeltem egy csomagot az energyvetről. Bátran adható neki? Nagyon szeretném ha meggyógyulna. Barmilyen megoldás érdekel bármit megtennék érte.
      Köszönöm Zsuzsanna

      • Kedves Zsuzsanna! Melyik csomagot rendelte a cicának? A nehezített légzés oka kiderült? Szívelégtelenség és tüdő vizenyő, vagy a tüdő gyulladása, vagy tumor is okozhatja. A szteroid hatására volt jelentősebb javulás? Üdv Dr.Molnar

  25. Kedves Doktor Úr! Nagyon szépen köszönöm a kora reggeli segítségét. Egy kis remény, hogy ez idáig még nem volt újabb hányás, és ma reggel nagy nehezen elfogadott kb: 1gr csirkehusit úgy, hogy a kacsazsíros ujjammal egy kicsit megkentem. Ahogy megérkezik a Stomach & Bowel és a Protective Force rögtön adni fogjuk neki. Úgy is a másik két cicánknak is rendelni fogom, a veseelégtelenség csomagot.
    üdv: Jóska.

  26. Kedves Doktor Úr!
    6 éves szeretett amerikai staffordshire terrier kan kutyusom egyensúlyzavaros lett. Koponya és nyaki gerinc MR vizsgálat lelete:
    1. Súlyos cerebellaris atrophia, enyhe bal lateralis és harmadik agykamra ventriculomegalia, cerebelarris corticalis dysplasia igen valószínű, génmutáció igen valószínű.
    2.Jobb oldali m. massetter területén fokális T2 hyperintenzitás , gyulladásos oktan valószínűsíthető.
    3. C2-C4, C6-C7 liquortér-kompresszió, discus protrúziók.
    Megszeretném kérni leírná nekem magyarra fordítva, hogy megértsem ez pontosan mit jelent? És milyen kezelés segítene rajta? Annyit mondtak, h kisagy sorvadás, gyógyíthatatlan maximum szteroiddal lassítani lehet a folyamatot. Csak ez a terápia javasolt erre? Innen esetleg valamelyik termék segíthetne ezen az állapoton?
    Előre is köszönöm a válaszát!!

    • Kedves Andrea! Az MR eredmény 3 fő területen talált elváltozás: 1. A kisagy kéreg sorvadása. 2. Jobb oldali rágóizom gyulladás 3. Nyaki terület gerincsérvei Egy 6 éves kutyánál ezek igen jelentős elváltozások. Kapott a kutya valamilyen számára esetleg toxikus anyagot előzőleg? pl. kullancs elleni szert? Üdv dr.molnar

      • Ez a N tabletta okozhatta neki ezeket az elváltozásokat? ☹️ Mit tanácsol, hogy milyen kezelést kapjon erre? És mire számíthatok? Ha nem adom többet neki a kullancs, bolha, szívféreg elleni tablettát és kap rá kezelést megfogy gyógyulni? Szükséges a szteroid? Én jobb szeretnék innen gyógyhatású készítményeket vásárolni, az elég lehet? Melyek azoka termékek amelyikek segíthetnek?
        Nagyon várom a válaszát. Köszönöm!!

  27. Tisztelt Dokrot úr!
    8 hónapos kan kutyusom lábán kb. 5 nappal ezelött vettük észre a képeken látható kemény kitüremkedést, másnap konzultáltunk állatorvossal egy jód tartalmú bőrfertőtlenítőszert és kék kenőcsöt ajánlott rá amit használunk viszont javulás nem tőrtént eddig. A dudor átmérőre és magasságra minimálisan nagyobbodott azóta.

    • Kedves Tamás! Ez egy elszarusodott felszínü szemölcs, esetleg tumor. Immunerősítő kiegészítőket javaslok neki, illetve elhagyni azokat a szintetikus anyagokat amit kapott esetleg. pl. kullancsölő stb. Multivit mega C, Defense assist, Virovet, Digestive enzymes & Probiotics, Adrenal support kszájon át kombinációban. Audivet helyileg ecsetelésre. Üdv Dr.Molnar

  28. Kedves Doktor úr!

    Az emésztést támogató csomagból hány db 3 hetes kúrát érdemes csinálni?
    Több, mint 2 hónapig tartó súlyos hasmenése volt a kutyámnak, bélgyulladással, rengeteg gyógyszert szedett. Időközben elkezdtem adni neki az emésztést támogató csomagot. Most a második 3 hetes kúra vége felé közeledünk, és már az első kúra után (kb 2-3 hete) stabilizálódott a széklete, étvágya, jóléte, amiért rendkívül hálás vagyok a termékeknek és a doktor úrnak!! Meddig folytassuk tehát a kúrákat, mit javasol? Illetve majd a teljes csomag abbahagyása után érdemes-e valamely terméket megőrizni, és időközönként adni neki a jó emésztés megőrzése érdekében?

    Köszönettel,
    Kreisz Anita

    • Kedves Anita! 3×3 hetes kúra javasolt köztük egy-egy hét szünettel. Ezután próbálhatja elhagyni a csomagot, hanem lesz tünetromlás akkor teljesen elhagyhatja, ha lesz akkor tartósan is adhatja az egészet. De sokszor az emésztőenzimet szükséges lehet ha a bél tartósan károsodott. Üdv Dr.Molnar

  29. Kedves Doktor úr!

    5 éves Jack Russel kutyusunk 1 éve sántít. Egy éve Görög országban a homok kidörzsölte a mancsát. Azóta számos alkalommal voltunk több orvosnál,de nem javult. Egyszer kapott vmi gomba elleni injekciót, ami a hátán idézett elő, de nem használt. Kapott szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszert és az sem használt. Röntgenezték is, hogy hátha nem a mancs sérülése okozza, de semmi eredmény. Senki szerint nem volt csúnya a mancsa,pedig tudom,hogy nem volt ilyen előtte. Sokszor nyalja és felemeli. Tudna segíteni, mi lehet?

    • Kedves Husi! A leírásból azt gondolom, hogy valamely idegen test okozza ezt az egy lábvégre korlátozó problémát. Toklász befúródás, vagy egy apró homokszemcse a bőr alatt is okozhat ilyet. Ez utóbbi észlelhető lehet egy szerencsés ilyányban készített röntgen felvételen, de ha az csont vetület irányában esik az nem ad észlelhető árnyékot. Megpróbálnám a Silicea C30 adagolását, hetenete 1×1 globulust 6 héten át, melyet gyógyszertárban tud beszerezni. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!

        Nagyon szépen köszönöm a választ. Tegnap nem sikerült csatolni a képet, amit készítettem. Esetleg most csatolnám.
        Tisztelettel Gàl Adrienn

        • Kedves Adrienn! Köszönöm a képet. Sajnos ez alapján nem lettem sokkal okosabb, de az idegen test a legvalószinübb, mivel csak egy ujj közötti területre terjed ki a fájdalom és az irritáció. Üdv Dr.Molnar

  30. Jó napot Doktor Úr!
    már korábban írtam önnek hogy van egy 1,5éves francia bulldog szuka kutyusom és hogy nagyon hullik a szőre,folyton nyalogatja a mancsát,ami piros is,a mellkasán foltokba kezdett el hullani a szőre plusz kifehéredni és semmitől sem javul neki.Amit meg észrevettem hogy a szája is büdös és a bundája is,2napja volt kozmetikusnál és máris.Adok neki msm-et,sörélesztő,humin pet-et.Mi lehet a baja?az orvos nem mondott semmit csak hogy környezeti allergia.Nem lehet rüh atka vagy valami?
    probaljam ki a probiotikumot?

  31. Kedves Gábor!
    Bichon havanese, szuka (ivartalanított) kutyusom novemberben lesz 10 éves.
    Kutyaeledel, amit kap PetChef.
    Kb.3 havonta viszem bűzmirigy nyomásra.
    1 hete érzékennyé vált a végbél feletti terület. Kakilásnál is minimálisan emeli fel a farkát, pici nyüszítéssel társítva. Jelenleg 2*fél Clavaseptint kap és gyulladás csökkentő folyadékot kenek az enyhén duzzadt területre, fecskendőből. A gát sérvet kizárták, de a környező gyenge szövetek miatt hajlama lehet rá. 1 hét múlva kontroll.
    A kérdésem annyi, hogy melyik energyvet készítmény javasolható kiegészítő kezelésre?
    Segítségét előre is köszönöm!
    Ági

    • Kedves Ágnes! A megfelelő ürítés leállása és a véráramlás lassulása, vagy a váladék ürülés elzáródása hozza létre. Ezt a csomagot javaslom a bélrendszer rendezésére és a megfelelő bélsár állag elérésére: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ és a Kingvet, Protective force-t is alkalmazva tud eredményt elérni. A tartós ismétlődő orvosi kinyomás nem segíti a probléma megszűnését, sőt állandósítja azt, mivel az állat pótolni akarja a mirigyben a váladék megfelelő mennyiségét, azonban az a normálnál lágyabb van éppen keményebb széklet révén nem tud megfelelően ürülni. A kinyomás alkalomszerűen néha segít a pangás könnyebb megoldásában. Üdv Dr.Molnar

  32. Üdvözlöm Doktor Úr!
    4 hónapos, 4 kg os Boston terrier kutyusunkat sajnos giardiásan hoztuk el tenyésztőjétől! Kapott Ferdocat+Klion kúrát,utána 2 hét szünet,majd még 1 hét Ferdocat. Emellé adok neki Probiovetet,illetve tegnap kezdtem adni neki napi 1 csepp Annovetet. Nagyon aluszékony azóta…kérdésem,h e mellékhatás mellett adjam neki a napi 1 cseppet,vagy inkább hagyjam abba?
    Köszönettel várom válaszát!

    • Kedves Korina!

      A Giardiasis akkor jelentkezik ha
      – legyengült a sejtes immunitás
      – a bélflóra a sok antibiotikus anyagtól felborult
      – a tökéletlen emésztés miatt a részben emésztett táplálékok rothadnak és mérgezik a májat és a bélhámsejteket
      – a tökéletes emésztés végbe meneteléért felelős lép energiák kimerültek
      Ezek külön is , de együtt különösen hasmenéshez, bélgörcsökhöz, gázosodáshoz, bélfertőzésekhez vezethetnek. Ennek egy speciálisformája az egysejtű paraziták elszaporodása ( Giardiozis) .

      Oktani kezelés szükséges. Valójában a lyukas bél szindroma kezelésének leírásánál találtakat kell követni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Kiegészítve a máj méregtelenítésével és a lép energiájának a támogatásával, melyre a Liver Detox, Protective Force együt alkalmasak az Emésztőszervi csomag kombinációjával.
      Az Annovet nem ilyen esetekre szükséges!
      Üdv Dr.Molnar

  33. Kedves Doktor Úr! 4 éves, bichon jellegű, kistestű (5 kg súlyú) ivartalanított szuka kutyusom teste minden részén vakaródzik az év ezen időszakában hozzánk kerülése óta, tehát 4. éve. Állatorvos környezeti allergiát állapított meg. Kaptunk rá injekciót, gyógyszert, ami csillapította is, a gyógyszer nevét sajnos nem tudom. Saját magam főzök neki. (Leginkább nyúl húst, zöldséggel, rizs vagy quinoa, esetleg kuszkusz körettel). Epivet sampont használunk. Kullancs-bolha ellen Annovet csepp, Strong Immune, Emésztő enzim & probiotikum komplex-szel védekezünk.
    Véleménye szerint melyik készítmény lenne az, amivel tudnám csillapítani ezen tünetét.

    Köszönöm szépen! További szép napot!

    üdvözlettel: Eperjesiné Erika

    • Kedves Erika! A tünet allergiás hátterű valószinüleg. Mögötte a lyukas bél szindroma áll. Itt tud róla meg többet: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Javaslom ezt a csomagot alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ Váltson feldolgozásmentes táplálkozásra és hagyjon el minden szintetikus vegyi anyagot ami bekerülhetne a kutya szervezetébe. Üdv Dr.molnar

      • Kedves Doktor Úr! Nagyon szépen köszönöm a választ. Azonban szeretném még megkérdezni, hogy a fent írt alapanyagokból főzök a kutyusnak, ezekből melyiket hagyjam el, ami árthat neki, illetve köretnek melyik a legmegfelelőbb? A jutalomfalatot is sütöm neki, illetve nyers répát adok még. Tehát próbálom leminimalizálni, hogy szintetikus anyagok kerüljenek a szervezetébe.
        Köszönöm még egyszer.
        Üdvözlettel: Eperjesiné Erika

        • Kedves Erika! ebben amit leírt nincsen semmi olyan ami árthatna az egészséges bélnek, DE valószinüleg ezt megelőzően kaphatott olyanokat ami károsította a bél nyálkahártyáját és ki tudott alakulni a lyukas bél szindroma. A leírt takarmányok: „Leginkább nyúl húst, zöldséggel, rizs vagy quinoa, esetleg kuszkusz körettel ” azonban jelentős mennyiségű gyorsan lebomló szénhidrátot tartalmaz, ami szintén gyulladáskeltő hatású, mivel az inzulinrezisztencia felé kormányozza a szervezetet. Ezeket hagyja ki az etetésből. üdv drmolnar

  34. Kedves Doktor úr! 9 éves hawanese ivartalanított fiú kutyusom nagyon nyalogatta a lábát az elmúlt napokban, és ma észrevettünk rajta egy kis piros dudort. A viselkedése nem változott eszik iszik rendesen eleven is, nemtudjuk mi lehet ez.
    Köszönöm a válaszát!

    • Kedves Dorka! Nem nagyon tudom kivenni pontosan a kép alapján, de lehet, toklász befúródás okozta helyi tályog, allergiás bőrgyulladás, szemölcs, tumor stb. Vigye el megmutatni kollégához. Üdvdrmolnar

  35. Jó napot kívánok!
    Tisztelt Doktor úr!
    A napokban kèrdeztem Öntől,a tacsimmal kapcsolatban. Kèrdèsère vàlaszolva:nem viszket neki. Ez a mai napon kèszült kèp.Köszönöm,ha vàlaszol!Tisztelettel:Gabriella

    • Akkor egy fonalas gomba lehet a hátterében. Van olyan amit adott neki és immungyengítő lehetett a számára? Pl. kullancs elleni szer, oltás stb?

      • Jó estét kívánok!
        Nem adtam neki mostanàban semmilyen kullancs elleni tablettàt.Frontline ràcsepeggtető pipettàt hasznàltam kb.màjus elejèn.

        • Kedves Gabriella! Az is lehetett immungyengítő hatás számára. Ezeket javaslom kombinációban alkalmazni: Protective force, Liver detox, Multivit mega C, Defense assist, Digestive Enzymes & Probiotics. Helyileg pedig Imunovet cseppel ecsetelni a perifériás részét a szőrhiányos területnek. üdv dr. molnar

  36. Kedves Doktor Úr!
    Menhelyről befogadott, kb. 2,5 éves éves ivartalanított kan belga juhász kutyusom idén májusban pollenallergiára utaló tüneteket mutatott (túlzott vakarózás, bőrének rágicsálása, lábfejének véresre/sebesre rágása), állatorvosnál jártunk, kapott rá gyógyszert, melyet két hétig kellett szednie. A gyógyszert beszedte, a rágás, vakarózás megszűnt, további gyógyszeres kezelésben nem részesült. A nyár folyamán sem észleltünk nála semmiféle problémát, viszont a napokban megint elkezdte a vakarózást, rágást. Az étrendjén nem változtattunk BARF menüt eszik, esetenként Wolf of Wilderness kecske-bárány tápot kap. Az etetés kiegészül Humac porral és feketekömény olajjal. Mikor elhoztam a menhelyről (2023. február), rossz állapotban volt, lesoványodva, emésztési zavarokkal küzdött, ezért is tértünk át a BARF menüre. Egy ideig szedte a Probiovet kapszulát, amit most ismét elkezdtem neki adni, kiegészítve Regavettel.
    A kedve, energiája kiváló, heti kétszer járunk egyéni tréningre (őrző/védő, illetve ösztönkontroll tréning), nagyon gyorsan tanul, élvezi a munkát. Széklete jelenleg rendben van, néha előfordul hasmenés, de az általában egy, max. két nap alatt rendeződik.
    Nem szeretném, ha megint gyógyszert kellene szednie, így kérném javaslatát, mit javasol a vakarózás, rágás (esetleges allergia) megszűntetésére.
    Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel, Szombath Valéria

      • Kedves Doktor Úr! Köszönöm szépen válaszát! Szívférgesség, bolha és kullancs elleni Simparica tablettát kapott kb. 3-4 héttel az előtt, hogy újra elkezdődött a vakarózás. Nem vagyok híve ennek a típusú rovarölőnek, de az állatorvosunk szerint a vakarózás még mindig a kisebbik baj, mintha szívférges lenne a kutyám. A szintetikus rovarölő helyett milyen lehetőség van az élősködők, beleértve a szívférgességet okozó szúnyog elleni természetes módon történő védekezésben? Most kellene megkapnia a következő tablettát, de ha van más lehetőség, akkor inkább nem is adnám be neki. Köszönöm! Üdvözlettel, Sz.V.

        • Kedves Valéria! Ha csak vakaródzás lenne a hatása akkor nem is llenne nagy baj… Ez esetben Önre bízom az ok megtalálását, ami nem hiszem, hogy nagy nehézséget okozna. A természetes alternatívák jelenlegi listája: Megelőzésre bélférgek, tüdőférgek, szívféreg lárvák esetében az Annovetet alkalmazom: havi 1x 7 napon át, napi 2x 2 csepp/ 10 testtömeg kg dózisban.
          Továbbá a GUARDIAN kapszulát is alkalmazza az összes féreg elleni megelőzésre és terápia kiegészítésére. 3 hetes kúrában napi 2x 2 mini kapszula vagy 2x fél normál kapszula dózisban/ 10 testtömeg kg dózisban.

          Bolhásság és kullancsok ellen megelőzésre ezeket a termékeket használhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-illoolajos-bolha-spray/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-pet-shampoo-kutya-sampon/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/pro-guard-illoolajos-kutya-nyakorv/ .
          Babesiozis megelőzésére az Annovet és a Strong Immune kiegészítők alkalmazása jöhet szóba. Fontos azt megjegyezni, hogy ezek a termékek kizárólag természetes összetevőket tartalmaznak a repellens hatás elérésére, így nem adnak 100%-os védelmet, azonban a fertőzés esélyét nagyon nagy mértékben lecsökkentik. Továbbá hozzájárulnak ahhoz is, hogy az állat saját immunrendszere megfelelő védettségi szintet adjon, amihez azzal járul hozzá, hogy nem blokkolja ezeket a létfontosságú sejtes immunitási folyamatokat.
          Üdv Dr Molnar

          • Kedves Doktor Úr! Nagyon köszönöm a segítségét! Az Ön által javasoltak szerint fogok eljárni. Üdvözlettel, Sz.V.

  37. Üdvözlöm Doktor Úr!
    Már beszéltúnk,idült vesebeteg a cicám.7 hete hányt elvittem orvoshoz a krenatinin 238 volt,kapott gyógytápot,izfúzíot,semintra vérnyomáscsökkentőt.De a cica nem lett jobban,pár alkalommmal kapott infúziót,hányáscsillapítót.De így sem volt jól,akkor találtam meg önt.Azóta a protokolt követjük,a cica már jobban volt,csak sajnos nem hagytam abba a vérnyomáscsökkentőt,nem gondolt am hogy ilyen rossz neki.mert most egy hete hányt,ugyan csak egyszer,de azóta egyre rosszabbúl van 2 napja beszéltünk,már nem adom neki a gyógyszert viszont már még ezt a pici húsit sem eszi meg.Nem iszik .A kérdésem hogy etessem,mert nem csak kihagy egy evést,hanem nem eszik.köszönöm válaszát

    • Próbálni kell újra infuziózni, de nem adni azokat amiket edig még dott. Talán kitisztul és visszatér a vese a kiválasztó funkció emelkedésével. Sajnos türelmesnek kell lenni a több oldalon is elkövetett hiba után.

      • Nem akarok értetlennek tünni,de szeretnék nagyon segíteni a cicámnak.Holnap viszem reggel,meg pénteken is infúzióra.Ha nem eszik magától meg kell etetnem a pici husival?köszönöm

        • Kedves Helga! Nem , ne etesse, csak ha magától eszik akkor jó. A kényszer etetetés vesebetegnél kontraindikált. Üdv Dr.Molnar

          • Köszönöm.
            A vesebeteg csomagot se adjam neki,addig míg nem eszik magától?

          • Elnézést,hogy ennyit zavarom,Ön szerint hány infúziós kezelés szükséges?És hány nap fér bele,hogy nem eszik magától a cica ?Bizhatok-e még?köszönöm

          • Ha egy-két infuzió után nem jön meg az étvágy, egy-két nap, akkor nagy már a baj. De ha magától iszik eleget, akkor nem szükséges infuzió egyáltalán. Hogy bízhat e? Az a vesekárosodás már elért fokától függ. üdv

          • Jó napot Dr Úr!
            Ma evett 2x a cica,de nem iszik.
            Nagyon megterhelő számára az utazás az állatorvoshoz az infúzió miatt.Itatni sem szabad fecskendővel?köszönöm

          • Ez jó hír. De igen, itathatja fecskendővel. A nyers hús mellett nem sokat isznak a cicák.

          • Jó napot kívánok Doktor Úr!
            Ma egy és fél adag husit evett a cicus,de kiváncsiságból nyujtottam felé egy táp szemet,,arra ráharapott voln,még a szeme is nagy lett.Tudom nem athatom neki,de ha azt megenné,de a husira elfordítja a fejét.így sem etethetem meg susival.köszömöm

          • Nem adhatja, ha jót akar neki. Próbálja főtt hussal helyettesíteni a nyerset.

  38. Tisztelt Doktor Úr!

    Néhány napja vettem észre a kutya oldalán egy foltot, ahol nincs szőr és a bőre sötét színű, valamint a szőrzete olyan, mintha korpás lenne. Nem tudom miért lehet ez. Több héten át küzdöttünk a bolhák ellen, nem tudom ennek lehet ehhez köze. Tudom el kellene vinni állatorvoshoz, és itt van a probléma. Idegen környezetben ugrál, támad. Egyedül nem merem elvinni az állatorvoshoz. Gondolom ez nem egyedüli eset, van-e valamilyen megoldás?

    • Kedves Róbert! A bolha invázió nagyon sok bőrtünetet, allergiás reakciót eredményezhet. Biztosan túljutottak a bolhásodáson? Milyen módszert követtek ehhez? Üdv dr.Molnar

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Az lenne a kérdésem,hogy az Energyvet II. mozgásszervi csomag mellettbiztonságosan adható-e CBD olaj kutyusnak?
    Köszönettel!
    Kalmárné Lengyel Zsuzsanna

  40. Tisztelt Doktor Úr!

    Másodjára rendelem meg a Digestive Enzymes and Probiotics Complex készítményt 2 kis agaram (egy 2 éves ivartalanított kisolasz és egy 9 hónapos szuka whippet) számára. Érzékeny gyomrukat nagyon kiegyensúlyozottá teszi, bár a kapszulák bevételét nem szeretik. Gondom és kérdésem a kölyök whippetre vonatkozik. A kutyus mindent feleszik az utcán, kertekben: ürüléket (kutya, macska, ló), füvet, sokféle fadarabot, élelmiszermaradékot, növényi magokat, stb. Az esetek jelentős részét hányás követi, főleg olyan esetben, amikor mérgező növényhez jut (pl. meggy- és cseresznyemag). Sokszor szájkosárban engedem szabadon futni, de azzal is kiügyeskedi a megkívánt dolgot. Oltásokat és féregtelenítőt rendszeresen kap; az emésztő enzim is segített a megfelelő állagú székletben. Étvágya kitűnő, napi etetése kiegyensúlyozott és minőségi. Tud-e javasolni olyan szert, vagy adni tanácsot, amivel a kutyus mindent felevő rossz szokását, és az azt követő felfordult gyomrot kordában tarthatom? Köszönettel: Orsolya

  41. Kedves Doktor Úr!
    6 éves kan spitz kutyusom tünetei másfél hónapja köhögéssel és bágyadtsággal kezdődtek. Vérvétel és szívféreg teszt készült legelőször, mely nem mutatott elváltozást, így gyulladáscsökkentőt és antibiotikumos kezelést kapott egy ideig. Panaszai továbbra is megmaradtak, illetve kiegészült azzal hogy ivás-evés után a kutya zavarttá vált és öklendezés után nyálkás fehér habot hányt. Ezután újra megvizsgálták (röntgen, ultrahang) és kissé meg volt nagyobbodva a szíve, injekciós kezelést kapott (vízhajtó és szívgyógyszer). Sajnos ez sem igazán változtatott a helyzeten, a hangulata jobb lett, azonban a hányás továbbra is megmaradt. Ezután endoszkópos vizsgálatot is végeztek, melyen láthatóvá vált hogy a torok nyálkahártya sérült, pirosas színű, illetve a gyomorban hab van, ami reflux esetén nem kellene hogy ott legyen. Kímélő étrendet, Quamatel tablettát és Waya Reflustop gélt ajánlottak. A tablettát be tudjuk neki csempészni (az sajnos kérdés hogy bent marad-e) de a gélt elutasítja.
    A kérdésem az lenne, hogy mi miatt termelődhet hab a gyomrában? Esetleg Ön találkozott már hasonló esettel?
    Válaszát előre is köszönöm!

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    ! Most érkezett meg tacsim számára a segítsèg. A mozgásszervi csomag. 2 kapszula napi 1*, 2 fajta csepp napi 3* és egy pumpás 2*2
    Szeretnèk erdeklődni. Elolvastam a kezelést. Megvan az adagolás, de sajnos nem èrtem a gyógyszereket hogy kell beadni a kutyámnak ha van 5 fajtam, és 3 hètig folyamatosan kell és utana 7 nap szünetet kell tartanom. Akkor egyszerre az egèszet nem kezdheted el.
    Jól gondolom esetleg hogy első hèten 1 fajtát adok neki, 2. Hèten az előző mellè beiktatok mèg 1 fajtát és így tovább? És mindig 1 időben adjam be neki ugye? Tehát ha már 2 fajtát szed akkor azt ha reggel kell akkor egymás után mind a 2-őt. A cseppet nem tudom neki beadni, mert sehogy sem akarja. Májkrèmre rácseppenthetem? Köszönöm szépen a válaszait!

    • Kedves Melinda! Mind az 5 szert egyszerre adja az adagolási táblázat szerint 3 héten át végig. Majd hagyjon ki egy hetet, aztán kezdje újra a 3 hetes kúrát stb. Üdv Dr.molnar

  43. Kedves Doktor úr! Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha éppen nem eszik a cica mert hányt, azért az időben esedékes gyógynövénykivonatokat beadhatjuk neki?
    üdv: József

    • Igen, persze. De ha úgy eteti ahogy a protokollban van és nem kombinálja semmi mással , akkor biztosan nem fog hányni. Üdv

      • Kedves Doktor úr! Elnézést az ismételt jelentkezésemért, de a cicánk ma délutáni hányása olyan, mint ha véres lenne. Ételt nem fogad el, de a leírás szerinti a veseelégtelenség csomagot azt megkapja igaz fecskendőben. Csatoltam a képet. Mi lehet a gond, eddig is hányt néha, de az fehér habos volt. Most ez megijesztett. Szigorúan betartjuk az utasítást, csak csirkemellet tettünk elé 1,5gr-ot de azt sem fogadja el. A kacsazsíros párolt cukkinit sem. Mit tanácsol?
        üdv:Jóska.

        • Kedves József! Ez gyomorvérzésre utal. Nem tünete az idült veseelégtelenségnek. A B betüs szer amit adott, annak mellékhatása is lehet a tünet. Sajnos ez a legyengült állatnak igen nagy baj, ha a kis dózisú húst sem fogadja el magától. De talán, mivel eddig sok mindent nem megfelelően csináltak, bízzunk abban, hogy túlesik a kritikus állapoton és meg jön az étvágya magától. Ezt bőr alá adott infuziós kezeléssel tudja támogatni. De mást ne adjanak neki, mert a szakadék szélén táncol így is a cica. Üdv dr.Molnar

          • Kedves Doktor Úr! Köszönöm a segítségét! Ha jól értem, de erősítsen meg Doktor Úr, hogy addig míg meg nem jön az étvágya semmit sem kaphat, még a veseelégtelenségcsomag aktuális mennyiségét sem. Inni iszik és a bundáját is tisztogatja. Ebben az az elkeserítő, hogy van még két szintén idős cicánk, akiknél szintén kezdődő veseelégtelenséget állapítottak meg 2-es szintet az éves kontrol vizsgálaton. A javaslat az volt, hogy a diétás kaját rendeljük meg és három hónap multán menjünk vissza kontrollra. Ez volt minden…. Amit az infúziós kezelésről írt a Doktor Úr Én mint egy öreg nyugger cicagazdi is kérhetem a kezelő orvostól?
            Üdv: Jóska.

          • Ha iszik magától rendes mennyiséget , akkor nincs szükség az infuzióra. Nem kell kérnie. A csomag szereit akkor is jó lene ha kapná ha nem eszik. Remélhetőleg az étvágy visszatér, ha lemegy a fehérje bomlástermék szint. Hogy a gyomorban milyen károsítás történt , annak fokát nem tudjuk pontosan, de az is okozhatja jelenleg az étvágytalanságot. Arra a Stomach & Bowel és a Protective force lenne jó a mostani csomag mellett. ui. A többi cica is ezt a protokollt kapja, a táplálást is beleértve, de náluk a fehérje mennyisége lehet jóval magasabb, amit egy egy etetésre kaphatnak. Nem szükséges diétás eledel… Üdv Dr.molnar

  44. Tisztelt Doktor úr!
    6èves ivartalanított làny tacskómon tegnap ezt a „bőrelvàltozàst” vèltem felfedezni a mellkasàn.Ugyanazt az ètelt eszi már 6ève (nyers csirke +szàraztàp) ,tehát az étrendjében nem történt vàltozàs . Pisi,kaki normális . Kinti,benti kutya,kedve,ètvàgya jó.Csatoltam a kèpet . Tudna valamit javasolni ,hogy mivel kenjem,milyen vitamint adhatok neki ,vagy egyàltalan mi lehet ez és mitől? Köszönöm vàlaszàt!Tisztelettel:Gabriella

  45. Kedves Doktor úr!
    Remélem foglalkozik egzotikus állatokkal is.
    Van egy 1,5éves aranyhörcsögöm, aki lebénult és a szeme összeragadt. Tegnap előtt semmi rendelleneset nem észleltem nála. Tegnap nem jött ki az odujából ma mikor hivogattam és nem jött ki kipakoltam a ketrecét és megláttam hogy húzza a lábát és mint ha kórosan sovány lenne. (Állandóan van neki bent táp egy tálba ez most sem volt másképp ráadásul fogyott is rendesen belőle. ) vizet keveset iszik viszonylag. A szemét kamillás vízzel kezeltem azóta ki is nyitotta őket. Viszont nagyon aggódom a bénulás miatt. Mi lehet az oka? Mivel tudnám segíteni , esetleg még felépülhet?
    (Elviszem személyesen is orvoshoz természetesen)

    • Kedves Anna! Volt takarmány csomag váltás nála az előző közeli időszakban? Lehet, hogy egy megfázás van a hátterében a tüneteknek. Nem volt huzatos helyen a napokban? Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        Idült vesebeteg csomagot használjuk a cicámnál,6×pici husit ,cukkinit.Most már 6 hete,pár napja hányt a cicus,azóta nem eszi meg a cukkinit,a kedve sem jó.Vizet sem iszik,így se itassam,hogy nem eszik mást csak a husit?Hosszú távon működik,hogy cssk hús fog ennii?A helybeli orvos felírt vérnyomáscsökkentő gyógyszert,azt is adom neki,de olvastam nem túl jó a vesének.Ón mit javasol vérnyomáscsökkentésre?
        Köszönöm válaszát

        • Kedves Helga! Akkor a megfelelő kezelést kapja a cica. De a szintetikus vérnyomáscsökkentő az öngól! Valószinüleg már attól tovább romlottak a vesefunkciók is. A Renal support az vérnyomás csökkentő, nem kell mellé mellékhatást is hozó szer, amit még ad, valószinüleg az hozta a háányást is!!!. Mellékhatásai: „Hányás, csökkent étvágy vagy hasmenés. Emelkedett veseértékek: Bár a benazeprilt a vesebetegség bizonyos formáinak kezelésére használjuk, azt is tudni kell, hogy ez a gyógyszer emeli a veseértékeket.” üdv

          • Köszönöm!Akkor azt nem adom.Ha nem esz imeg a husukát,megetessem vagy hagyjam ki azt az etetést?köszönömv álaszát

          • Csak akkor egyen a cica, ha magától elfogyasztja!! Ne etesse másképpen!! Ellenkező esetben hagyja ki az etetést! Eddig nem így csinálta valószinüleg, azért is volt hányás, meg a szintetikus szerek hatásától is…

  46. Jó napot.
    4 éves ivartalanított lány kutyámat jun 3 an műtötték patellaficammal.
    Az után érdeklődnék hogy 2 hónap után szaladhat e a kutya teljes tempójaba? Ő meg sántít meg fog is jó pár hónapig mert sokáig volt sánta előtte és berögzült a mozdulat. Kontrolnal röntgen nem készült csak megmozgatta dr ur és szerinte rendben van. Telefonon beszéltem vele utánna és úgy mondta elengedhetem pórázrol a kutyust már. De újra nem nézte meg a lábát egyenlőre. Fizoterapias jár hozzá.
    A dr úr és a fizoterapias szerint szaladhat. Elengedhetem póráz nélkül már. Mert szerintük olyan baj nem lehet ennyi idő után. De én félek meg elengedni így más orvosok véleményét is kikerem.
    Biztosan elegendő idő e 2 hónap hogy ne legyen baj. Árkot melyitett és szalagokkal csinált valamit hogy meg volt nyúlva ugye. Ennyi idő után eshet e baja a műtött résznek erőteljes futastol?

    • Kedves Éva! Sajnos műtét utáni állapottal kapcsolatban nem tudok mérvadó véleményt adni. Ha a kezelő orvosa azt mondta terhelheti a lábát póráz nélkül szabadon, akkor biztosan úgy is van. Üdv dr.molnar

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy hete a 7 éves rövidszőrű tacskónk lebénult. Én nem voltam itthon, csak a férjem. Hétfő délután elvitte a kutyust orvoshoz, aki megszúrkálta a lábát, a kutya érezte, mert morgott. Kapott 3 féle injekciót, kedden szintén. Csütörtökön jöttem haza, akkor már én vittem el orvoshoz, nem kapott injekciókat, azt mondta a doktor úr, hogy már lábra kellene állnia. Ismét megszúrkálta, reagált a kutyus. Viszont csúnyán kidörzsölte a combját, a szőr teljesen lekopott, elkezdett levedzeni. Az orvos azt mondta el kell altatni. Én itthon fertőtlenítettem, kentem, kötöztem, de leszedte és a legyek is rámentek. A bőre szét nyílt, látom a húst…Lehet kezelni ezt a sebet vagy tényleg az altatás a megoldás? (Holnap kellene visszavinnem altatni, nem vagyok felkészülve rá)
    Közben vettem neki ezeket a porcerősítő energyvet termékeket, eddig sajnos nem láttam javulást, de ilyen sebbel amúgy sem tudna lábra állni. Úgy érzem az orvosunk már azonnal altatni szerette volna, azt mondta feleslegesen vettem. Egyébként ivaros, hím kutyus, kissé elhízott az utóbbi egy évben, többnyire konzervet és száraztápot(dm) kap, főtt ételmaradékot ritkán. Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Kisné Edina

        • Az jó. De csütörtöktől szombatig 2-3 naop alatt átütő eredményt nem is várhat tőle. Legalább 10-14 nap kell a jelentősebb javulás beindulásához, de ez le van írva a Mozgásszervi csomag -nál, ami még hatékonyabb lenne neki. Üdv Dr.Molnar

          • Ezt értem, a kérdésem nem erre irányult. A sebet meg lehet e műteni a lábán vagy altassuk el? Az orvosunk úgyis az utóbbit javasolja, mert már az elején is ezt mondta..

          • Hogyne. Egy odaadó kollégát keressen aki kezeli a sebet, az Önök otthoni támogatásával. Nehogy elaltassák az állatot. A legyek ellen, hogy ne köpjék be a Charmil kenőcsöt alkalmazzák. üdv

  48. Tiszelt Doktor úr!
    Van egy 8 éves ivartalanított kan magyar vizsla kutyánk kb 35 kg. Tavaly július óta autoimmun beteg, amitől leesett az összes körme. B3 vitaminkúrát kapott. Pár éve néha epilepsziás rohamai vannak,kezdetben 3-4 havonta jelentkezett. Áprilisban viszont már heti rendszerességgel. Akkor Sevenal gyógyszert kapott 2×0,5-öt, és májvédőt mellé. 1 hónap után voltunk vérvételen ezután az adag fel lett emelve napi 2×1-re, maradt a májvédő.
    Majd újra 1 hónap után vérvétel, de ekkor már a májfunkiós értékek nagyon magasak voltak, ezért a Sevenal szedését fokozatosan leállították, a májvédőt továbbra is kapja. Amíg a Sevenalt kapta nem voltak epilepsziás tünetei. 2 hete nem kap már gyógyszert és most már volt 2 kisebb rohama. Kérdésünk az lenne, hogy mely termékeket javasolná és milyen adagolással?

  49. Kedves Doktor úr!
    Öt éves keverék kutyám, szinte mániákus fűevő.
    Naturavetal tápot, konzervet kap, ill kapja az emésztőenzimet, multimegac-t, krill omega 3-at.
    Elméletileg bélférge nincs. Széklete teljesrn normális, júniusban vérvétele volt, teljesen rendben volt.
    Ez a „hobbija” kb 4 éve van.
    Köszönettel, Tímea
    Az energy cseppek felbontas után meddig használhatók?

    • Kedves Tímea! Lehet hogy csak több rostra van szüksége, nem gond ha így pótolja. Addig használhatja, amíg el nem fogy, ha visszazárt üvegben tárolja szobahőn, akkor semmit nem vesztenek a hatékonyságukból. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Ùr!
        Ivaros 10 éves boxer szukànk 4 hònapja kapja a lll. Daganatos csomagot. . Ezalatt egyszer tüzelt. Doktor Ùr javaslatára kiegészítésnek ( a folyàsàra )kapott Imunovet-et és Urinari Tract & Blader- t. Ezt 1 hònapja kapja.
        Pär napja be vannak gyulladva az emlöi és tejre jött. Mit javasolna Doktor Ùr a tovàbbi kezelésre? Folytassam így tovàbb, mert ez egy pozitív reakciò? A làbùjjàn lévö daganat mérete is növekedett, amiért a kezelést elkezdtük. Az epilepsziàs rohamai viszont teljesen elmùltak. Küldjek fotòt a daganatròl és az emlökröl?
        Hàlàsan köszönöm mielöbbi vàlaszàt:
        Üdvözlettel: Bernadett
        Itt szeretném megemlíteni, hogy francia bulldogunk szemfekélyes szeme 3 hònap alatt tökèletesen meggyògyult a luikas bél szindròma kezelésétöl. Plusz a szem Cytovet oldattal valò csepegtetéssel. Köszönöm szépen !

        • Kedves Bernadett! Ha a tüzelés kb 2 hónapja múlt el akkor álvemhesség alakult ki. Adjon neki erre szájon át, Virovetet és Protective force, Liver detox kombinációt. Helyileg pedig az emlőket ecsetelje Audivettel. Fogja vissza a vizet és a taklarmáényt és sokat mozgassa, sétáltassa, futtassa is. üdv dr.molnar

          • Köszönöm szépen gyors vàlaszàt Doktor Ùr!
            Csak ezeket adjam neki, vagy pàrhuzamosan a többi tàplàlékkiegészítöt is, amit eddig kapott?
            Kaphatja a kapszulàkat natur joghurtban? Köszönöm szépen! Üdvözlettel: Bernadett

          • Ne hagyja ki a csomagot sem, mivel tumorral van dolgunk. Adhaqtja joghurtban, ha úgy könnyen elfogadja. üdv

  50. Kedves DoktorÚr! 2 és fél éves sterilizált (6 hónaposan) hosszú szőrű kandúr cicámnak evés után kb 1 órával remegése van. Fekszik a jobb oldalán és a hátsó lábait 2-3 mm felfelé húzza a görcs. Széklet kemény. Purina pro plan, Royal Canin Forest Cat száraztápokat eszik, reggelente Felix és Gourmet gold mousse-t nedveset. Féreg hajtva van, adok neki szőr pasztát, Anima strath vitamint. 7 cicám van, néha ugyanezt a remegést látom másik kettőn is, de a hosszú szőrösnél minden nap. Vidámak egyébként, futkároznak, nem látok elváltozást ezen tüneteken kívül. Mi lehet a háttérben? A kis szőrös ha nagyon fáj neki, remeg erősebben akkor ágy alá bújik, próbál aludni.

    • Kedves Tina! Próbáljon neki természetes feldolgozatlan ételt adni és megfigyelni, hogy kb. egy hét adás után változik e a remegés, görcs. Nem kapnak szintetikus kullancs ölő szert? Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktorúr, köszönöm a választ! Csirkecombi húst kockázva, nyersen adok nekik de sajnos ha a gourmet goldot nem keverem hozzá, meg sem szagolják… Inkább koplalnak, vagy egymást verik a stressztől. Házikoszt, főtt dolgok nem jöhetnek szóba, mert elkaparják, hogy kaka szar ez, mit gondolok, majd megeszik?…

        • Ismerem a cicák gusztusát, csak keményemn lehet a rossz szokásokon változtatni, de általában a gazdi hamarabb feladja. De ettől ez még nem jó nekik. Valószinüleg a tüneteket nem a táplálék okozza. De a rovarölő amit írt, az igen kockéázatos sztem és kumulálódik is. Nem hiszem, hogy jó vége lesz ennek az áagolásnak… de ne legyen igazam. üdv

        • Itt a mellékhatás összefoglaló a szerről amit ad a cicáknak, és benne van a remegés tünet is ami miatt írt: „Szisztémás tüneteket (álmosság), neurológiai tüneteket (mydriasis, depresszió, izomremegés és ataxia, parézis, fekvés, izgatottság, kábulat) és/vagy gyomor-bélrendszeri tüneteket figyeltek meg autókutyáknál, óangol juhászkutyáknál és generációiknál ​​vagy keresztezéseiknél. . hányás, hasmenés, étvágytalanság és nyálfolyás) kóma és halál.”

          • Köszönöm szépen a választ.
            A gyógyszer adása előtt is, olyan 1 éves korától van ez a remegés. Úgy kezdődött, hogy éjjel 2kor felugrott hozzám az ágyba és éreztem az enyhe remegést, simogatáskor. Akkoriban Royal Canin Siamese száraz eledelt kaptak. De utána néztem és cukrot tartalmaz, ezért át álltunk a Norvégiai Forest tápra. Nem okozhat ilyet egyetlen baktérium sem, hiszen belekről van szó? Bár hasmenés nem volt, sem láz.
            A gyógyszertől nincsenek rosszul.

Vélemény, hozzászólás?