Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 894 hozzászólás

  1. Üdvözlöm, olyan ügyben kérnék segítséget hogy mikor elmentünk itthonról a kis yorkink 1.5 éves valahogy kiborította a mogyorót és fogalmunk sincs mennyit evett meg belőle.. Észre sem vettük volna, de tegnap reggelre több hasmenés is volt a kövön, és minden volt mogyoró….így derült ki.. Jó kedélyű volt, azt hittem ennyivel megúsztuk, de most éjszaka is volt neki, nem sok, de még mindig volt benne mogyoró. Mi a teendő? Nagyon nem szeretném hogy baja legyen ?

    • Kedves Mária! Már ilyenkor annyit tud tenni, hogy figyeli a kutyus és ad neki Chitosan kapszulát ami a zsírokat megköti a bélben és egít azokat kiüríteni, továbbá az emésztőenzimes probiotikumot. Ha erős hasi tünetei lennének akkor orvosi megfigyelés is szóba jöhet, de a legjobb még egy kiadós szezámmag olajos testnmeleg vizes beöntés egy hozzáértő kolléga segítségével. üdv dr. molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Cicámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    Adatai: házi macska, 14,5 éves, ivartalanított kandúr. (kb 7 hónapos korában ivartalanították)
    Testtömege 6,8 kg.
    Táplálás: száraz táp és konzerv vegyesen, Royal Canin, Almo, konzervből főleg tonhal ill. tasakos eleség, néha nyers csirkehús
    Eddigi kezelések: többszöri fogkőeltávolítás
    Allergia : Nobivac Tricat+ Rabies. A többi oltást évente megkapja+ féreghajtót tablettában
    Aktuális probléma : 2 hónapja észrevettem, hogy nagyon sok vizet iszik. Ez volt az egyetlen tünet. Vérvétel alapján pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg nála, T4 142 volt 2023.11.30.-ai laborlelet), amikor megmérték, kiderült hogy tavalyhoz képest 1 kg-t fogyott., 6, 2 kg-t mértek. Akkor a kreatinin még normális volt, a karbamid 11,1. Az állatorvos Apelká-t javasolt 2x 2,5ml-t és EpatoPastá-t.
    Dec. 28.-ai kontroll laborleletekben T4 normális, kreatinin 186, karbamid 13,7 volt. Étvágya érdemben nem változott de 6,8kg-t mértek.
    Sajnos érdemi javulást nem észleltünk, még mindig nagyon sokat iszik, sokat pisil, aktivitása minimális mértékben csökkent, többet alszik, a szőre kicsit zsírosnak látszik, kissé összeáll, más változás nincs.
    Most az állatorvos az Apelka további adása mellett ProNefra szirupot, vesekímélő tápot pl. Royal Canin, vizeletvizsgálatot, vérnyomásmérést, infúziós kezelést javasolt.
    Kérdésem a következő lenne:
    1) vajon a hypertyreosis az elsődleges probléma, a vesefunkciók beszűkülése ennek következménye vagy gyógyszermellékhatás okozta?
    2) Esetleg fordítva és az emelkedett T4 csak a beszűkült vesefunkciók miatt volt mérhető?
    3) Milyen vizsgálat adhat erre választ?
    4) hogyan és miért progrediálhatott ilyen rövid idő alatt ilyen mértékben a vesefunkció beszűkülés?
    5) Ön milyen kezelést javasol? Kontroll mikor szükséges ill. mit nézzünk pl. laborleletekben?
    6) Ön szerint érdemes – e a cicát kitenni fájdalmas vizsgálatoknak, kezeléseknek pl. hólyagpunctio ill. infúziós kezelés?
    7) Budapesten a található – e állatorvos, aki az ezen a honlapon leírt szereket ill. kezelési protokollokat alkalmazza? Melyik kerületekben?

    Köszönettel: dr Tóth Enikő belgyógyász- angiológus szakorvos

    • Kedves Enikő! Véleményem szeriint az 1. pontban leírtak a legvalószinübbek. A 2. így nem kjátszik. A 3. ezt már vizsgálni nem lehet jobban, de az SDMA és a Cisztatin C értékek a vérből megmutatják a veseelégtelenség valódi fokát, ellentétben a kreatininnel. Bár ha a kreatinin is emelkedett az min. 70%-os vese filtráció beszűkülést jelent. Az A betűs szer leírásában ez található: „Vesebeteg macskáknál a terápiás előny/kockázat gondos orvosi mérlegelését követően alkalmazható”. 4. Már előzőleg is erősen terhelt lehetett a ves, csak még a vérkémia azt éppen nem mutatta ki. Az A betűs volt az utolsó csepp a pohárban. 5. Ha a Cisztatin C és az SDMA s veeelégteenséget mutat akkor ezt az írást kövesse egészen pontosan, a kezelést és a diétát is betartva: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/macskak-idult-veseelegtelensege/ A pajzsmirigy túlműködést pedig ezzel szoktam kezelni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ 6. nem szbad semmi további orvosi beavatkozásnak kitenni. 7. nincs , de nem is szükséges, a protokollban minden benne van és itt én is segítek ha további kérdés merülne föl. Üdv dr.molnar

  3. Kedves doktor úr!
    A kutyusomnál, szalag szakadás lehetséges problémája áll fent, röntgen vagy ultrahang még nem készült, egy hetes gyógyszeres kezelést írtak elő a környékünkön lévő állatorvosi rendelőben.
    Amennyiben nem lesz változás akkor műtétet javasoltak, de érdeklődni szeretnék van e valami javaslata, amivel kicsit enyhíthető lenne a fájdalma mert nagyon sántikál, ami egy kicsit javítana az állapotán, sajnos ideálisabb lenne egy picit későbbi időpont a műtétre hogy figyelni tudjuk lábadozás közben (munka miatt), ezért keresek valami készítményt, ajánlotta egy hölgy a skelevet és a kingvet termékeket melyeket önök ajánlottak neki ilyen ilyen problémára, ez iránt érdeklődnék, hogy be válhatnak e vajon nekünk is vagy esetleg egészítsük ki egy fotó vettél vagy imunnovettel? Előre is köszönöm a válaszát, tudom így látkép nélkül nehéz választ adni, de sajnos tanácstalan vagyok. Köszönöm megértését!

  4. Kutyusom 12 éves és év elején erős gerinc fájdalmai voltak, majd április óta kapja a mozgásszervi csomagot és júliusban el is hagyhattuk a librela injekciót. Kialakult nála júniusban az orvosok szerint vestibularis szindróma (szédült, forgott körbe körbe, elesett), ami nagyjából 12 nap alatt elmúlt, erre rendeltem neki a relax & balance vitamint. Egészen mostanáig teljesen jól volt, a vitaminokat is napi 1 x kapta, elosztva (5 kg a kutyus). Most viszont 2 hete ismét elkezdte a szédülést, javulás látható, de még mindig elesik, szédül ha sétálunk, illetve séta közben csak lassan megy, látni, hogy nem élvezi, ugyanis lent sokkal jobban bizonytalan a járásban, de sokszor fel is vakkant, amit akkor csinált mikor nagyon fájt a gerince. Emeljem neki a mozgásszervi vitaminok mennyiségét? Nagyon nem szeretném neki újra adni az injekciót, viszont nem tudom mitől van ez újra ( bár már megfigyeltük, hogy az időjárástól is nagyon változik a kedve, meg olyankor bágyadtabb) Illetve, mivel tudnám még segíteni a vestibularis gyógyulást? Kap milgammat, relax & balanceot.

    Köszönöm előre is!
    Virgínia

  5. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 9 hónapos szibériai cicánk akinek széklet problémái vannak,ami abban nyilvánul meg,hogy a széklete vége-ami emiatt a szőrébe ragad és néha az alomból való kiugrás következtében azon kìvül is végzi- jóval lágyabb és világosabb,mint amit az alomból kiszedek. Tehát az eleje még teljesen normális, a színe és az állaga is,a vége pedig lágy és világos színű. Korábban,2-3 hónappal ezelőtt kapott gyógytápot és probiotikumot is aminek hatására megoldódni látszott a probléma,de egy hónap elteltével újra felütötte a fejét. Hol 1.5-2 hetente, hol 3-5 naponta történik egy ilyen „baleset”.A cica egyébként jó étvágyú és életkedvű, szép fényes a szőre, a széklete rendszeres, napi 2 alkalommal és a férgehajtáson is túlvagyunk. Okozhatja esetleg étel intolerancia? Prémium minőségű baromfis száraztápot eszik és sokat iszik is mellé, a nedveset egyáltalán nem fogadja el.Furcsa számomra,ahogy azt fentebb írtam, hogy nem az egész székletével van a gond, hanem csak azzal ami a végén távozik illetve, hogy ez sem rendszes ,napi szintű hanem időnként visszatérő probléma.

    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Dániel! A hasmenés eredete emésztési zavarokból ésbélflóra problémákból eredeztethető. A felgyorsult bélmozgás okozza azt, hogy a széklet eleje normális a vége lágyabb. Ezt javaslom neki alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Továbbáálljanak át a száraz ételről feldolgozatlan ételekre: Általam a legjobbnak tartottösszetétel: Feldolgozásmentes (de főzött, a paraziták miatt), keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (színhús, porc, belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség (cukkini, tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Ezek a mi vitaminjainkkal kiegészítve fedezik az állat összes tápanyagszükségletét és nem terhelik semmilyen felesleges, esetleg mérgező anyaggal. Üdv Dr.Molnar

  6. Üdvözlöm!
    Érdeklődni szeretnék, hogy a SKELVET kapszulát gerincproblémák megelőzése céljából milyen idős kortól ajánlott adni kúraszerűen, milyen időközönként? Milyen további készítménnyel érdemes kiegészíteni?
    A kutya törpe tacskó, 4 hónapos, kan. Testtömege jelenleg 3,6 kg, ALDOG Puppy Junior lazacos tápot kap. Élősködők elleni védekezésre N tablettát kapott 2023.12.27-én, mellekhatást eddig nem tapasztaltunk. Rendelkezik a kombi-, illetve a veszettség elleni védoltással, chip is van már benne.
    Köszönettel!

    • Kedves Gerda! Megelőzésre is már 3 hónapos kortól javasolt alkalmazni a skelevet tartalmú csomagunkat: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-mozgasszervi-es-gerincproblemak-tacskobenulas-porckorongserv-es-diszplazia-kiegeszito-kezelesere-ii/ De ha a csonatfejődés rendben zajlik, akkor később is be lehet vetni megelőzésre is a csomagot.Ez a leghatékonyabb összetétel a tapasztalatom szerint. Jobb enne átgondolni, hogy milyen módon védik meg a kutyéát az élősködőktől, mert ha már jelentkezik mellékhatás akkor az általában késő a semmissé tételéről való gondoskodás, amikor észrevehetővé válik. Inkább természetes hatóanygokat javaslok, nem szintetikus vegyi anyagokat. Üdv dr. molnar

    • Tisztelt Dr Úr, Doktornő!
      Nagyon megvagyok ijedve…
      Sirdalud 4mg-os izomlazítót szedek, és egy fél leesett a földre. 10 hónapos cicám ( egy hete ivartalanították) , azon nyomban megette. Mit tegyek? Lehet ennyitől baja?
      Köszönöm szépen, ha válaszolnak!

      • Az állatorvosok által alkalmazott legbiztosabb és leggyakrabban használt módszer a hidrogén-peroxid. Három százalékos oldatot készítünk egy teáskanálnyi mennyiségben, az állat 5 kilogrammjára számítva. Öntsünk egy fél teáskanál az állat szájába, három perc múlva pedig egy másik kanál. Általában a második vagy harmadik adagolás után a macska hányni kezd.
        A hányó gyökér egy másik módja a hányás kiváltásának. A gyógyszertárban szirup formájában kapják.Felnőtt macska esetén egyszer egy teáskanál mennyiségben adják be.
        Ha nincs kéznél peroxid vagy hányó gyökér, használhat egyszerű sót. Tegyen egy csipet sót az állat nyelvének hátuljára. Ha ez nem segít, meg kell füröszteni a macskát bő sós vízzel. Oldjon fel egy evőkanál sót egy pohárban, és próbálja megfüröszteni a macskát. Ő le fogja nyalni magáról a sós vizet és az hányást vált ki.

  7. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy mentett, feltehetőleg amstaff-keverék kutyám, Gyuri, aki idén lett 8 éves. Kölyökkorában lett ivartalanítva és a fiatalon megjelenő szemölcseit leszámítva egészen az idei évig kitűnő egészségnek örvendett. Tavasz környékén figyeltem fel az allergiás tünetekre nála, első körben a csirkehús lett kizárva az étrendjéből, majd a később is fennálló tünetek miatt a rizs is allergénként lett azonosítva. Sajnos ebben az időszakban egy bélgyulladás is kialakult nála, amit végül szeptember-október környékén orvosi segítséggel sikerült leküzdeni. Egy ideig főtt diétán volt, de végül a tápos etetés mellett döntöttünk. Jelenleg a szarvast és burgonyát tartalmazó Dr.Clauders Hyposensitive tápot eszi. Kiegészítésként kap Humac port és szarvascsont port. Most ért véget egy Regavet és Probiovet kúrája, előtte Humac Balance Drops olajkeveréket kapott (máriatövismagolaj, tökmagolaj és feketeköménymag-olaj). Szoktam neki emelett szarvashúst és kölest főzni, monoproteines bárányos konzervet adni, valamint nasiként a Teomann szárított rágcsálnivalóit kapja (báránypacal, szőrös nyúlfül), plusz nyers répát (ez nagyban csökkentette az addig fennálló fűevést).
    Az elmúlt időszakban a kutyus emésztése nagyon sokat javult, megszűntek a hasmenéses panaszok és a szőre is nagyon szépen rendbe jött. Viszont egyáltalán nem hízik, bármit és bármennyit is etetem. Plusz ami most számomra igazán aggasztó, hogy a farkán elkezdett kikopni a szőre, részben a farktövénél (amiről azt olvastam, hogy pajzsmirigy-problémákra utalhat), részben viszont kis kör alakú (néha vérző) foltokként a farok végénél is (erről csatolok képet).
    Valamint észrevettem pár csomót a bőre alatt mindkét oldalán a bordák alatt, ami miatt daganatra is gyanakszom.
    Január elején lesz lehetőségem őt elvinni orvoshoz, viszont jó lenne tudni, hogy milyen vizsgálatokat kérjek majd neki, mi okozhatja ezeket a tüneteket és az adott vizsgálathoz szükség lesz-e bármilyen felkészülésre (pl. koplalás, mintagyűjtés, stb).
    Válaszát előre is köszönöm!

    Proksa Tünde

    • Kedves Tünde! A tünetek pajzsmirigy túlmüködésre utalhatnak, de a nem számára megfelelő táplálás is okozhatja a tüneteit. Nézesse meg a free T4 hormon szintet, azzal a pajzsmirigy betegségétki tudja zárni. Továbbra is a lyukas bél szindromát kellene kezelni, mert ott van a problémák gyökere( allergia, pajzsmirigy autoimmun probléma stb?). Ehhez ezt a csomagot és az alábbi diétát javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      Általában a nevesebb tápgyártók hozzáadott kiegészítői megfelelnek az állat szükségleteinek. De a száraz tápok, mivel feldolgozási folyamatokon esnek át mindig kedvezőtlenebb hatásúak, továbbá tartósító szereket tartalmaznak, amit antioxidánsoknak hívnak. Ezért a nedves konzerves eleségek azonos minőségből mindig kedvezőbbek, mint száraz párjaik. De a legjobb az otthon főzött étel, ami nem tartalmaz semmilyen adalékot, csak azt, amit a préda állat teste amúgy is tartalmazott. Ez a paraziták elleni megelőzésnek is fontos lépése. Általam a legjobbnak tartottösszetétel: Feldolgozásmentes (de főzött, a paraziták miatt) , keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (színhús, porc, belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség (cukkini, tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Ezek a mi vitaminjainkkal kiegészítve fedezik az állat összes tápanyagszükségletét és nem terhelik semmilyen felesleges, esetleg mérgező anyaggal. Üdv Dr.Molnar

  8. Tisztelt Molnár Gábor!
    A segítségére lenne szükségünk! Tavaly a tacsi kutyánk lebénult, nekünk az energyvet mozgásszervi csomag segített a gyógyulásban. Most viszont egy ismerősünk kért segítséget hogy neki is lebénult a tacskó kutyusa, és neki melyik készítményt tudná ajánlani? Ma voltak állatorvosnál, mellékeltem a leletet amit kaptak.
    Köszönöm
    Tóth Laura

  9. Kedves Doktor Úr,
    Sziasztok! Következőkben kérnénk a segítségét, mert mi rettenetesen meg vagyunk ijjedve. Kb 1 hete kutyusunk oldalán szinte egyik óráról a másikra egy tenyérnyi dudor nőtt, ami kemény de nem mozgatható, mint egy zsírcsomó. Másnap vittük is dokihoz. Több doki is megnézte mert tanácstalanok voltak. Azt gondolták, h talan izomcsomó lehet és adtak neki erre injekciót.
    De bizonytalanok voltak és végül a biztonság kedvéért vettek mintát belőle. Eredményt 2 ünnep közöttre ígértek.
    Ebben a pár napban reggelre kisebb lett ugyan, de esetére mindig picit nagyobb lett. De nem akkora, mint legelső nap.
    Erre mára (kb 5 nappal az első után) jött mellette egy újabb dudor, de az állaga tapintásra más, mint az elsőé. Puhább…
    Rettenetesen félünk, h nagy a baj!!! :'( Ugye lehet ez a probléma orvosolható baj is akár!
    Kutyusunk egy 4,5 éves olasz vizsla fiú. Száraztápot eszik. Eddig nem volt semmi baja. Jelenleg 31 kg de hízni nem tud, de ez mindig jellemző volt rá. .Vékonyabb típusú de örökmozgó most is. Étvágya is van!!
    Köszönjük a mielőbbi és a segítő, támogató válaszát!

    • Kedves Ildikó! Nem valamely védőoltás után jött ki neki a csomó? Hasoó történhet ha egy vakcinaösszetevő irritálja a beadás helyét. A citológia uán többet tudunk majd a természetéről. Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    Időközben megkezdtem a szerek alkalmazását az általános adagolással, hogy mielőbb javuljon a kutyus állapota. A kapszulákról és a zselatin kapszulákról kérdezném, hogy kibontva az ételhez keverve adható e?
    Molliról még annyit : ivartalanított, kissé túlsúlyos, eddig nagyon aktív volt. Száraz tápot kap, allergiás kutyáknak valót, mert pollenekre allergiás.

  11. Kedves Doktor Úr,
    Sajnos megint nem látom ezen a felületen az utolsó üzenetváltásunkat, de bemásolom ide a válaszát, amivel kapcsolatban már csak két kérdésem lenne:
    Az állatorvos válasza:
    Kedves Szilvia! A kutyusnak valószinüleg lyukas bél szindromája alakult ki, mely tartós emésztési zavarok tünetében és a bélflóra felborulásában jelentkezik és követkeménye a Giardiozis is. Ennek itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Olvassa el és ezt a csomagot alkalmazza tartósan: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ üdv dr.molnar
    Ez a csomag segít a giardia legyőzésében is vagy további dontralt kellene beadni a kutyusnak?
    Illetve a Strong Immune-t szedheti még pluszba Hailey, ha vélhetően pollen allergiája van?

    Válaszát előre is megköszönve,
    Üdvözlettel,
    Tóth Szilvia

    • Kedves Szilvia! Igen segít az egész emésztőrendszert egyensúlyba hozni és a bélflórát is visszaállítani, ami a Giardiák életfeltételeit megszünteti és azok eltünnek. A Drontal nem is hatott soha a Girdiára. Igen a Strong Immune mehet még pluszban az emésztőszervi csomag mellett. üdv dr.molnar

      • Kedves Doktor Úr,
        Elnézést, hogy már megint jelentkezem, de már nagyon el vagyunk keseredve. A fenti csomagot még Karácsony előtt megrendeltük és a 2 ünnep között (dec 29-én) Hailey el is kezdte szedni a vitaminokat. Viszont most az elmúlt 1 hétben hajnalban 2x is savas hányása volt, ami azóta, hogy főzünk neki (2023 július) nem volt. Esetleg tudna segíteni hogy mi lehet a gond? Annyi plusz infó még, hogy eddig csak nyúlhúst + nyúlbelsőséget kapott édesburgonyával és ehhez kb 3 hete bevezettük a bárány húst, úgy hogy 2/3 nyúl 1/3 bárány. A belsőség továbbra is nyúl és a köret sem változott.
        A széklete a giardia miatt továbbra is változó, de pld az elmúlt két napban teljesen jó volt. A kedve eddig szuper volt, ma viszont egy kicsit enerváltabbnak érzem (ma reggel is volt savas hányása).
        Egyébként Önhöz van lehetőség elmenni személyes egyeztetésre? Csak mert Miskolcon élünk és ha úgy van, akkor Nyíregyháza/Debrecen nekünk nem távolság.
        Előre is köszönöm válaszát és segítségét!
        Üdvözlettel,
        Tóth Szilvia

        • Kedves Szilvia! A hányás gyomoremésztési zavarra utal. Adják neki minden etetéskor a Stomach Digestive helpert, ha igen milyen adagot kap és hány kg a kutyus. Nem kizárt az sem, hogy a bárány hús zavarta meg. Próbálják a nélkül is , vissza áll a normális állapot vagy marad a hányás? Betegeket nem fogadok személyesen, így nem tudja elhozni a kutyát hozzám. Üdv Dr.Molnar

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    3 éves tacskónk vasárnap kezdett bizonytalanul járni, másnapra szinte fel sem állt, eldöntek a hátsó lábai. Vizeletet nem volt. Kedden az állatorvos 3 felé injekciót adott neki, amitől másnapra elég szépen elindult, sétált, vizeletet megindult. Akkor kapott gyógyszer 18 napos kúrára. Medrol tablettát csökkenő adagolással(2xfél, 2xnegyed,1xnegyed 6-6napig. Mellé Quamatel mint és Milgammát. Ma érkezik meg Önöktől a Gerincvédő2. csomag. Az adagoláshoz kérném a segítségét a fenti gyógyszerek mellé.
    Köszönettel :Simonné Németh Eleonóra

  13. Tisztelr Dr. Úr!

    A cicám laphámrakos ( Zizinek hívják, kb 5 éves ivartalan kandúr). A szája ami nagyon csúnya neki, kezelve volt injekcióval, antibiotikummal stb.
    Milyen készítményt javasolna ?

    Köszönettel : Boglárka

  14. Jonapot! erdeklodni szeretnek, hogy Onok szerint egy 1eves papillomas bloki elviheto e egy 1 eves egeszseges kutyapajtihoz? vagy egyaltalan nem javasolt? rokonozni mennenk es jonne a bloki is velunk. koszonom a valaszt es kellemes unnepeket majd! horvath attila

  15. Üdvozlom. Van egy perzsa cicám aki lassan egy hete hasmenéssel szenved és házon belül teszi. Eddig szobatiszta volt egy hete annyi történt hogy a szomszéd kutya szabadon van és nem szereti vagyis bántja a macskákat. Gondoljuk hogy stresszt okozott a cicanknak de már pár napja megszűnt ez a probléma. Lehet ettől még mindig hasmenése? Nehezen tudjuk tisztítani hosszú szőre miatt kb a hátsó labaig fosos már bocsánat hogy így írom. Várom válaszát köszönöm szépen előre is

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    Miért van szükség Magyarországon évenként beoltatni a kutyákat veszettség ellen? Más országokban 3 évig véd a vakcina. Itthon más oltóanyagot használnak? Ha letelik az egy év már nem véd? Akkor sem ha előtte rendszeresen volt oltva a kutya? Nekem cicáim vannak akiket nem oltattam még be, mivel nekik nem kötelező, de most nagyon elgondolkoztam rajta. Ezért olvasgattam és kicsit összezavarodtam, hogy most akkor hogy is van ez. Egyformán érvényes a védettség mindegyik állatra?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Nóra

  17. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 6 éves kan , ivartalanított spániel kutyám.
    Sajnos pár hete a fülével el kellett vinni orvoshoz, mert sokat vakarta és amikor tisztítottam neki, nagyon csúnya váladék jött ki belőle. Vettek belőle kenetet, elküldték a laborba, majd miután meglett az eredmény, bebódították, kitisztították a füleit. Kapott antibiotikumokat, és gyomorvédőt.
    Csatoltam az eredményt, és a gyógyszereket.
    Kérdésem az lenne, milyen vitamin csomagot ajánl neki, amitől meggyógyul a füle, és nem lesz vele ilyen probléma.
    Tudni kell róla, ő egy mentett kutya, fél éves kora óta van velem, eddig semmilyen probléma nem volt vele, csak a havi bűzmirigy kinyomás. 1 éves kora elött lett ivartalanítva.

    Köszönöm előre is válaszát,

    Androvics Tímea.

  18. Kedves Doktor Úr,

    Àttèrtünk arra a táplálásra amit emlìtett. Úgy döntöttem,hogy egyaltalan nem adok neki konzervet.
    Serteshust foztem repaval,kapott csirket,megprobaltuk a pulykat is,de eddig ezt a harom fajta hust nagyon kedveli.
    Abban szeretnem a segitseget kerni,hogy milyen adatokat lehet adni a cicanak aki 6 eves es kb 3 kg bent tartott ivaros?
    Egy konzernel lattam a mennyisegeket,amiket en fozok,mar nem tudom megitelni.
    Gyomor gyulladasnal mik azok a zoldsegek amiket adhatok a hus melle es mik azok amik tilosak szamara?

    Nagyon köszönöm

    • Kedves Emese! A szükséges dózisokat itt tudja megtalálni:
      MACSKÁK TÁPLÁLÁSA

      testtömeg kg %-ában életfenntartó 3% grammban aktív 5% grammban növekvő kölyök 8% grammban

      1 kg 30 50 80
      2 kg 60 100 160
      3 kg 90 150 150
      4 kg 120 200 200
      5 kg 150 250 250
      6 kg 180 300 –
      7 210 350 –
      8 240 400 –
      9 270 450 –
      10 300 500 –

      A cukkiniés a főző tök alegjobb zöldség féle húsevőknek.

      üdv dr.molnar

  19. Üdvözlöm! 12 èves nőstèny cica, lakàsban tartott 2 màsik cocàval ès egy kutyàval. Kb. 3 hete hànyàs-hasmenès, a hasmenés megmaradt de veszít az amúgy is kevès súlyàból. Ivartalan, vàltozàs nem volt az èletèben. A vèrkèp rendben, ultrahangon semmi nem làtszott. Tàplàlèkvàltàs sem volt. A doktor a vèrèben a fehèrvèrsejtek között rengeteg lila pöttyöt làtott. Nem tudja mi a baja.
    Mi lehet a betegsège a cicànak???
    Köszönöm

  20. Tisztelt Doktor úr! Kutyusom jobb hátsó lábában szallagszakadás volt amit októberben műtöttek. Bal hátsó lábában térdkalács ficam van..az orvos javasolta a műtétet de mivel az előzőnél is voltak gondok nem szeretném kitenni a kutyust egy ujjabb nagy műtétnek. Ön mit javasol mindenképpen szügség van a műtétre? Vitamiokkal műtét nélkül jól lehet a kutyus? Elég fiatal még 4 éves lesz. Válaszát eĺőre is köszönöm!

  21. Kedves Doktor Úr!

    Sajnos két hete pénteken arra jöttem haza munkából, hogy a kutyusom fent akadt a kerítésen a hátsó lábával. Este már nehezen, de lábra tudott állni.
    Másnap volt nála állatorvos, kapott két szurit, és fájdalomcsillapító tablettákat is, 2-3 napig sántikált, de szerdára már úgy tűnt, hogy semmi baja, használta mind a négy lábát, futott, evett, ivott, mintha semmi sem történt volna.
    Azóta a kutyus kedve ingadozó, de inkább jó, sokat pihen, sétánál használja mind a négy lábát(sántít még), viszont, ha megáll, a sérült lábat felemeli, evésnél, ivásnál is.
    Ma futáshoz sem használta a sérült lábat, három lábon szaladt.
    Tudna kérem ebben segíteni?

    Válaszát előre is köszönöm,

    • Kedves Martin! Nekem a láb nem úgy tünik, mintha ez kerítésen fennakadás miatt lenne. Olyan mint a késő őszi toklász befúródás következtében kialakult sipolyozó gennyes gyulladás. Adjon neki Silicea C30 szert melyet patikában tud megvenni. 3 napig 3 golyót majd heti 2×3 golyót, ezek segítik a genny kiürüését. Továbbá Imunovet cseppet 3x 3 csepp/ nap/10 testtömeg kg dózisban két héten át. Ez antibiotikus hatású növényi kivonat, itt tudja a honlapon rendelni. Üdv Dr.Molnar

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Már korábban is kértem a véleményét 9 éves kandúr cicámmal kapcsolatban, akinél pár hónapja FIV-et diagnosztizáltak. Szteroidot szed (prednisolon) naponta 1-et a vérszegénység kezelésére. Eddig adtam neki a Liver detox, az Iron complex és a Stomach and bowel készítményeket, valamint egy hete kap lepketapló gombát. Most kiderült nála, hogy a veseértéke emelkedett, a kreatinin (crea) szintje 267. Hányt, étvágytalan lett, most 4 napig minden nap kap infúziót, amitől jelentősen javult a kedve és az étvágya is. Az állatorvos a Pronefra készítményt adta kezelésre. Kérdésem az lenne, hogy még milyen készítményeket javasolna, hogy a veseértéke normalizálódjon. Válaszát köszönöm! Csatalom a friss vérvétel eredményeket is.

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Nagyon köszönöm a válaszát! A mai napon megkezdtem a diétát a cica számára 3 óránként kap 2g csirkemellet, viszont főve adom neki mert tudomásom szerint FIV-es cicák nem kaphatnak nyers húst. Az ajánlott vitaminokat pedig megrendelem. A kérdésem még az lenne, hogy a párolt cukkinit kaphatja-e közvetlen a hússal, vagy időben legyen eltolva egymástól? Kaphat más zöldségeket is, mint brokkoli, répa, vagy csak cukkinit és a főző tököt? Valamint az állatorvos a Hill’s k/d tápját ajánlotta még, viszont az általam próbaként vásárolt 400g-os tápnak 28,3%-a fehérje tartalma a leírás alapján. Ezt, valamint az alutasakos változatát kaphatja egyáltalán a későbbiekben a csomagoláson meghatározott mennyiségben, nem magas a benne található fehérje a cica számára?

        • Kedves Erzsébet! Mehet főve is a hús. Kaphat más zöldségeket is és együtt is mehet a hússal. A Hills k/d kaját ne adja!! Írtam hogy csak azt és úgy ahogy a protokollban van. Ne jó neki egyáltalán. Üdv dr.molnar

    • Tisztelt Doktor Úr!
      December közepe óta alkalmazom a diétát a cica vesebetegségére. A cica 3,75 kg, most 3g húst kap étkezésenként+ zöldség. Az új véreredménye alapján csökkent a kreatinin szintje 260-ról 204-re. Az SDMA értéke most 29,5. A többi érték határértéken belül van. Csökkentsem vissza az adagot 2g húsra, vagy ez így megfelelő neki, esetleg emelhetem is? Viszont a zöldségeket már nem hajlandó megenni, kacsazsírral sem, így fogyott egy kicsit, mert kezdetben 3,9 kiló volt. Erre esetleg van valami javaslata? Az étvágya nagyon jó, folyamatosan éhes, így sajnálom is, hogy csak ennyit ehet. Kapja a javasolt készítményeket is. Véleménye szerint az eredmények alapján milyen kilátásai vannak a cicának? Csatalom a friss vérképet is. Válaszát köszönöm!

      • Kedvews Ezsébet! Elindult egy stabilizálódás , ez jó. Tartsa a diétát és ne emeljen a hús adagon. Zsiradékot azt emelheti neki, a zöldség arányát meg csökkentheti. Egy hónap múlva ismételjék ugyanezt a vizsgálatot és meglátjuk a változások irányát. Üdv dr.Molnar

        • Tisztelt Doktor Úr!
          Ne haragudjon, hogy ennyiszer kérem a tanácsát, de a cicám már egyáltalán nem hajlandó megenni sem a zöldségeke, sem a zsiradékot (a kacsazsír helyett próbálkoztam disznózsírral és libazsírral is, mind a kettőt egy-két napig volt hajlandó csak megenni). Csak a húst ette, így megint fogyott, már csak 3,60-65 kg. Nagyon rossz látni, hogy folyamatosan csak fogy, így vettem neki Virbac Kidney Support tápot ( tudom, hogy nem olyan jó neki, de már szinte csak csont és bőr, az ideális súlya 6kg), ezt nagyon szívesen eszi. Azonban tegnapelőtt sajnos figyelmetlen voltam és ott felejtettem az asztalon a tápot, amit meg is evett mire észrevettem, így a 6g helyett, amit egyszerre adok neki akkor 18g-ot evett ( egyébként a napi megengedett 40g). Nagyon megijedtem, hogy baja lesz, így aznap már nem kapott sem tápot, sem húst. Másnap ugyan olyan volt az étvágya, nem hányt, a viselkedése sem változott, dorombolt, játszott. Ma azonban már a húst sem igazán fogadja el, a tápot azonban ugyan úgy dorombolva eszi és izgatottan várja. Ön szerint sokat ronthattam a veseértékein ezzel a figyelmetlenséggel? (Az ajánlott készítményeket kapja + Multivit Mega C Komplexet, Krill olajat és Regavetet is.) Érdemes lenne elvinnem vérvételre? Vagy mivel a viselkedése nem változott és a táp szempontjából az étvágya sem, így ez inkább csak annak tudható be, hogy válogat? Szeretném egy kicsit felerősíteni és azután visszatérni a diétára a tápról.

          • Kedves Erzsébet! Igen a válogatás okozza a hús visszautasítást, nem gondolom, hogy az egyszeri nagyobb adag problémát okozott volna. De azt gondolom, hogy a táppal hosszabb távon sok bajt vehetnek magukra. Az eddigi etetéssel elért erdmények miatt van most viszonylag jobb helyzet, ami sajnos idővel rosszabbra fordulhat, mivel a cica idült veseelégtelen. Üdv Dr.Molnar

  23. TiszteltDoktor Úr/Drnő. Cicánknak 2×1/2 milgammát kellene szedni fülműtét utáni fasviális gyulladásra; de nem veszi be. Mivel lehet helyettesíteni? Saját orvos szabadságon van; ezért kérdezem. Köszönöm. Folyékony B vitaminra gondolok

  24. Kedves Állatorvos!
    Kinti-benti ,ivartalanított ,4 éves kandúr cicám napok óta tüsszög.Megfázhatott?Hogyan kezeljem?Sajnos benn tartani képtelenség őkelmét,ha menni akar hajnaltájt.
    Válaszát köszönöm előre is!
    Marcico

  25. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy 10 éves ivartalanított kandúr ki-bejárós házimacskánk. Több hónapja hasmenéssel küzd, a súlyvesztesége jelenlős, jelenleg kb 2-3 kiló lehet és az állatorvosunk vizsgálatai szerint kezdődő máj söntje van (belső).
    Szombatig – december 16-ig – a Metrocare Vet antibiotikumot kapta 3-4 hétig és jelenleg még Purina Pro Plan FortiFlora probiotikumot, Mezym Forté-t kap és 4 napja kapja a Samylin-t. Továbbá a Royal Canin Hepatic száraztápot és a Hill’s Kidney Care k/d alutasakos eledelt kapja. (Rendszeresen kap féreghajtót minden évben, legutóbb szeptemberben.)
    Az utóbbi időben lassú súlygyarapodást vettünk észre, de a hasmenés továbbra is megmaradt.

    Szeretnénk segítséget kérni a macskánk egészségének javításához, továbbá javaslatot szeretnénk kérni, hogy a Méregtelenítő csomag hatásos lenne e a cicánk számára?

    Köszönettel,
    Anna

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves ivartalan kan stafford kutyám általános immunerősítésére mely készítményt javasolná? Kinti-benti tartású, napi 2-3 km szabadon sétáltatás, emellett nagy udvar az élettér. Lakásban pihen, éjjel benn alszik. Naturavetal táppal etetem. Fytovet cseppeket rendeltem neki, 2*10 adagban fogom az ételéhez adni. Nincs eü probléma, csak a téli időszakban szeretnék támogatást neki. Köszönöm a válaszát!

  27. Üdvözlöm!
    Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik termék használhatna kedvenc kutyám állapotának javításában.
    Dobermann, nagy testű, szuka kutya, 6 éves.
    Ivartalanítva lett 2022 augusztusában, életmentő műtét volt.
    Jelenlegi súlya 27 kg- nagyon sovány. Műtét előtt normál súlyú volt, utána kezdett el fogyni.
    Naponta 2x eszik Josera száraz tápot.
    Hányás, hasmenés nincs, széklete normál.
    Próbálkoztunk AGROFERM PET multi vitamin és probiotikum kutyák számára, de eredménytelen lett a kezelés.
    Külső élősködőkre :Advantix spot-on
    Utolsó védőoltás, féregtelenítés. 2023.10.17. Nobivac rabies
    Megfigyelt tünetek: mozgásigény növekedés- hiperaktívítás, feltűnően sokat iszik, túlzott súlyvesztés, már szinte kórosan sovány.
    Jelenleg 5. napja a Gynex csepekket kapja az ivóvizébe napi 5-6 csepp.
    Jó lesz neki ez a termék vagy másikat ajánl? Mit tehetünk, hogy javuljon a kutyus állapota?
    Köszönöm, ha válaszol. Szép napot!
    Imre

  28. Kedves Doktor Úr!
    Régóta használjuk a Mozgásszervi és gerinc csomag II. elnevezésű termekcsaladot és nagyon elégedettek vagyunk, a kiskutyánk sokkal magabiztosabb mozgás közben. A termékekre rá van írva hogy 3 hónapon belül felhasználandó. Mi történik ha ezt nem tartjuk be és tovább is adjuk neki? Nagyon kocsi a kutyus, egyszerre mindenből keveset kell adni neki.
    Köszönöm!
    Üdvözlettel:
    Balajthy Ramóna

  29. Jó napot érdeklődni szeretnék. Talaltunk egy kiskutyát 2 hete az utszelen. Haza hoztuk.
    Megfurdettem sok bolha volt benne. Azota minden 2 . Nap muszaj volt furdetni. De egy hete vakarozik piros kiütések vannak rajta és kihullott a szőre. Azota mi is nagyon viszketunk. Ruhessegre gyanakodtam de vanak macskaink nekik semmi bajuk. A kutya eszik iszik játszik,de a szőre és a bőre miatt aggodok

  30. Kedves Doktor Úr!
    Kan ivartalanított kutyamnak nyár óta sipolya van.
    Már műtötték októberben.
    Nem javult, probáltam sok mindent, homeopatia, cytovettel ecseteltem, igaz nem kitartóan.
    Most kap szemelyre szabott homeopatiat.
    Nem tudom mitől múlna el végleg…
    Mindig olyan mintha elmúlna, utána beduzzad es vörös lesz, majd kifakad…
    A tasak es a here helye kozotti rész, a „kimenet” a here helyénél.
    Köszönettel, K Tímea

    • Kedves Tímea! Sajnos egy műtét utáni tályog sipolya csak nagyon hosszú idő alatt tud gyógyulni általában. Próbálják a Silicea C30 szer adását napi 1×1 golyó 7 napig, majd még 3 napont 1 golyót adni 2-4 héten át. Küzben alkalmazzon nagy dózisban Imunovet cseppet szájon át. 3 csepp/ 10 ttkeg napi 3 alkalommal 3 héten át. Üdv Dr.Molnar

  31. Jó napot!
    Már egy jó ideje küzdök macskám íngyulladásával. 3havonta jön elő intenzívebben nála a probléma.
    Több orvost felkerestünk, készült vírusfertőzésre teszt, ami negatív volt. Szájüregi röntgen után megállapítottàk hogy foggyökér felszívódásban szenved.
    Betegsége kezelésére stomorgyl kúrákat kap probiotikummal, de félek ez hosszú távon egyéb egészségügyi romláshoz vezethet.
    Kiegészítésként mellé meloxidylt kap.
    Orozyme pasztát rendszeresen kap, mellé plaque off port.
    Javasolták a fogak eltávolítását is, de ismerősök körében ez elhalálozáshoz vezetett, ezért nem merem a lehetőségét választani.
    Calomax pasztával próbálom a B-vitamin hiányát pótolni, ami sokszor jelentett megoldást, hogy késleltessem az íny gyulladását.
    Sajnos azt tapasztalom egyre súlyosabban jelentkezik a probléma.
    Fogkőeltávolítás kétszer történt nála 3éven belül.
    10,5 éves nőstény cica, szeretném, ha még lenne pár éve velünk, mert ezt leszámítva egészséges, veséje jól működik, labor eredményei nem mutatnak eltéréseket, korához képest mondhatni tökéletesek. Játékos, fiatalos.
    Kérdésem a következő lenne: Mit tehetek, hogy vissza szorítsuk, vagy végleg megszüntessük a problémát következmények nélkül, illetve mely tápot válasszam, ami kevésbé vált ki fogkövet?
    Segítségét és tanácsait előre is köszönöm

    Tisztelettel: Kovács Diána

  32. Kedves Doktor úr!
    Érdeklődni szeretnék, hogy a Pet Dental Formulát lehet folyamatosan adni? 7 tacskóm van, több vizestál van a lakásban. Mindegyikbe tennék az aránynak megfelelő folyadékot. 3 hét után ennél a készítménynél is kell 1 hét szünetet tartani? Köszönöm szépen a választ előre is! Üdvözlettel: Bánfi Ágnes

    • Kedves Ágnes! Nem szükséges, de javaslom, hogy minden szerünknél és más gyógyszereknél is tartson szünetet az adagolásban, minden esetben, kell a szervezetnek a hatás nélküli időszak is. Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    Egy másfél éves cica kapcsán keresem Önt.
    Kor: 1,5 év
    Nem: nőstény
    Ivartalanítás időpontja: 2023.02.24.
    – Laparoszkópos ivartalanítás történt és éreztem egy dudort a hasán 2-3 hónappal később, mint kiderült, egy apró hernia van az egyik seb helyén, de olyan kicsi, hogy azt javasolták, nem érdemes emiatt újból műteni.
    Súly: kb. 4,7kg
    Étrend: gabonamentes nedveseledel
    Parazita elleni szer: Stronghold Plus (11.15.), tabletta (12.04.), előtte év elején volt március környékén Advocate
    Oltás: első oltásprogram 2022. június-július
    Emésztőrendszer, lehetséges érzékenységek:
    – Antibiotikum tabletta formában gyomorpanaszt okozott, erős hányingert, 1-2 hétig nem jött rendbe az étvágya, ebben a betegségnek is lehet szerepe. Emiatt injekció formájában kapta az antibiotikumot az egy hetes kúra alatt.
    – Napi két-három étkezés esetén előfordulhat, hogy nyalja az orrát, nyeldekel, ritkábban hány. Ezt megoldotta, hogy kisebb részletekre osztva kapja az ételt.
    – Habzsolás vagy sav miatt a nyers étrendre való átállás 2. hetében visszajött az étel kb. 30 percen belül. Ekkor 4-5 hónapos volt.
    – Ivartalanítás után 4-5 alkalommal hányt.

    Kicsi kora óta rendszeresen visszatérő szemgyulladása van, amire Tobradexet kapott idáig. Tavaly év közben VetGuardot kezdtem neki immunerősítésre adni nem sok eredménnyel, majd EnergyVet termékeket (macska vírus csomag, Digestive Enzymes & Prob.). Amikor kezdődtek a felsőlégúti tünetek, akkor olyan is volt, hogy az Imunovet és a Multivit Mega C is elég volt, nem kellett szemcsepp.
    4 hónapos korában kezdtünk nyers étrendre átállni (Mush), de két hét után étkezés után kb. 30 percen belül visszajött az egész, de utána nem volt rosszul és evett volna. Felmerült a sok/kevés sav, vagy habzsolás, erre nem tudtak mit mondani nekünk. De a nyersre való átállás a visszatérő szemgyulladás és az étrend-kiegészítők ételbe keverése miatt háttérbe szorult minden próbálkozás után.

    Idén szeptemberben érkezett egy új kiscica a családba (lehet nem befolyásolta a kórtörténetet), neki féreghajtásra volt szüksége és így minden cica kapott 2 adagot (1 november, 1 december), érkezése előtti időben Tobradexszel kezelték és féreghajtó pasztával, azelőtt külső élősködőre kapott kezelést (Effipro, 08.22.). Pár héttel a kicsi érkezése után előjött a szóban forgó cica szemgyulladása, de más jellegű, mert komolyabb volt és sárgás váladék termelődött, előtte csak barnás könnycsepp volt és most lázas is volt, a kezelés mellett adott EnergyVet/SupremeImmunity termékek most nem hoztak enyhülést. Ezúttal antibiotikumot is kapott injekció formájában és a szokásos Tobradexet.
    November 15-én kapott Stronghold Plust.
    November 17-én azonban ugyanez jelentkezett még erősebb tünetekkel, erősen bedagadt a bal szem, bő világossárgás váladék, enyhe felsőlégúti tünetek. Azóta gyakorlatilag nem gyógyult még ki belőle. A szokásos Imunovet – MultiVit Mega C kombináció megint nem hatott, ajánlottak Viroplazint és LiysinViral Plust. A Tobradex szinte semmit nem javított az első héten, utána mellette romlott az állapota, közben Cytovetet használtam lemosásra és körömvirágot. A szemészeten vettek le mintát a váladékból, addig Dezacint és Cytovetes lemosást javasoltak. A héten, amikor szemészeten jártunk (12.04. hétfő), további riasztó tünetek jelentkeztek, letargia és nem mozdult egy helyről, enni is én vittem neki. Először arra gondoltam, a sok szemkezelés miatt kerül el. Pénteken nem láttam, hogy elmenne az alomra a szokásos időben, később éjszaka lehet, hogy használta. Szombat este azonban nagyon gyanús volt ez a viselkedés és sikerült rávennem, hogy sétáljon. Ekkor aprókat lépkedve tudott csak menni, nagy fájdalma volt. Az ügyeleten nem láttak semmit a RTG-felvételen, ismételten végeztek teszteket, amik negatívak lettek. Labort kértek. Átmenetileg Meloxicant kapott, vasárnap mintha segített volna, de utána megint elvonult és nem viselte jól az érintést sem. A laborral kapcsolatban kedden (12.12-én) konzultáltunk, a labor szerint minden rendben volt, annyit tudtak mondani, hogy a gerince érzékeny és menjünk további kivizsgálásra.
    A szemészeti mikrobiológiai labor is 12-én érkezett meg, Stephalococcus pseudintermedius okozza, ami rezisztens a Tobramicinre, ezért nem hatott. Amíg a mozgásszervi fájdalom nincs kivizsgálva, addig a Dezacint javasolták továbbra is használni.
    Mai nap, 12.15-én látták szakorvosok a cicát, az ultrahang nagyobb lépet mutatott, a lábnál lévő nyirokcsomó valamivel nagyobb, a vizsgálat és a RTG-felvétel pedig térdszalagszakadást (elülső kereszteződő szalag enyhe sérülése, kezdődő medialis csontlerakódás) mutatott ki mindkét oldalon.

    További nyitott kérdés, hogy a gyulladás miatt kezdődött-e el ez a folyamat, vagy egy trauma okozta a szakadást és azért van gyulladás a szervezetben. (Legtöbbször velük vagyok, kisebb eséllyel érheti sérülés a tudtom nélkül.)
    A közeli nyirokcsomóból vettek mintát, labor készül az SAA értékre, amit az ügyeleten nem volt lehetőség megnézni. Addig Meloxidylt szed továbbra is. Ha ezek nem mutatnak rá az okára, akkor egy feltárásos módszerrel történő mintavétel van soron.

    1. Van olyan csomag/termék, amit ilyen esetben javasolni tud? Komplexnek tűnik a dolog, az állandó szemgyulladás miatt elképzelhető, hogy gyulladás van a háttérben. Felmerült bennem, hogy akkor egy mozgásszervi csomag tud-e egyáltalán segíteni, mert az nem a gyulladás okát célozza, hanem a tünetet. De lehet, hogy az ízület támogatása akkor sem árt? Vagy van más vitamin, amivel érdemes próbálkozni?
    2. Azt mondták, hogy ha a gyulladás is volt előbb, akkor is legnagyobb valószínűséggel nem kell antibiotikumot szednie. Akkor mi okozhat gyulladást ebben az esetben, ha nem baktérium?
    3. Érdemes és biztonságos a nyers étrendre megint megpróbálni átállni egy ilyen helyzet közepén? A betegség miatt az első szempont, hogy egyen, de ha elfogadja, rendesen eszik és az egészségét szolgálja, akkor belefogunk.
    4. A szekrény tetején lévő házban szeret elbújni, naponta 1-2 alkalommal jön elő a toalett miatt. A fel-/lejutás kellemetlen, de ott érzi biztonságban magát (részben a másik 2 cica miatt is gondolom). A gyulladáscsökkentő előtt az alomból is nehezen mászott ki. Átrendezzem neki a dolgokat, hogy ne kelljen annyit ugrania, szükséges ezt korlátozni egy cicánál? Esetleg ilyenkor érdemes inkább berendezni neki egy nagy szobakennelt?

    Hálásan köszönöm előre is a segítséget!
    NB

    • Kedves NB! Az ismételt antibiotikumok is kialakíthatták a lyukas bél szindromát , amely a tartós gyulladásos és allergiás állapot előidézője. Ezt a feldolgozott macska eledelek is súlyosbíthatják, a nyers étrend pedig sok parazita forrásnak teszi ki az állatot, főként ha a bél rendszer nem intakt, vagyis nem tökéletes hanem gyulladásban van, pl. a korábbi antibiotikumos kezelések hatására. Javaslom átállni erre : Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött de párolt húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Továbbá ezt a csomagot alkalmazzák neki a lyukas bél szindroma regenerálására: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ A kötőhártyát a Cytovet oldatával öblítsék rendszeresen és az Orl healt kapszuét is alkalmazzák a fej tájéki, szem gyulladások csökentésére. A szalag problémát egyenlő hagyják nyugotan, lehet hogy egy ízületi gyulladás okozza, ami a bél javulásával szintén regenerálódni fog. Üdv Dr.Molnar

  34. Kedves Doktor Úr, egy kérdéssel szeretnék Önhöz fordulni. Van egy 2,5 éves ivaros szuka kutyánk, Bibi, tacskó-csivava keverék, kb 5,5kg. Szeretnénk magunkkal vinni egy 3 órás vonat útra. Az utazást nem viseli túl jól, nincs rosszul, nem hányt, de eléggé hisztis, türelmetlen, fél utazás közben. A kérdésem az lenne, hogy adhatunk-e neki valamilyen nyugtatót (a Beaphar calming tabletset néztem) és ha igen, akkor mennyit? Nem a leszedálás a cél, csak nem szeretném stresszmentesíteni számára az utazást.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel:
    Horváth Gabriella

    • Kedves Gabriella! Nem szoktam alkalmazni a jelzett szert , így a gyártói utasítás szerint alkalmazza. Én ezt a kombinációt alkalmazom: Relax & Balance + Etovet 3 nappal az utazás előtt kezdve. Üdv Dr.Molnar

  35. Üdvözlöm az lenne a kérdésem, hogy van egy 12 éves németjuhászom. Pár napja fül fájással küz, rázza a fejét és barna fülzsir jön a fülből. Kapott carpro gyógyszert először és fülcseppet.Azota azt vettem észre, hogy arra az oldalára egyensúly zavara van néha és fájdalom. Most kapott Dermipred gyógyszert. Mennyi idő után várható javulás nála? És lehet valami nem várt mellékhatás a Dermipred szedésekor?

    • Kedves Edit! A szintetikus szerektől sok mellékhatásnak teszi ki a kutyát. Azt a kollégát kérdezze meg a javulás várható idejéről, aki felírta a kezelést. De mivel szteroid is van benne így gyors hatás várható, de az is, ha elmúlik a hatása kiújulhat a folyamat, mivel nem oktani a kezelés. Én máskpen kezelem a külső halójárat gyulladást. Üdv Dr.Molnar

  36. Jó estét!
    Van egy ivaros, kan francia bulldogom, akinek komolyabb egészségügyi problémája nem volt sosem. Testesebb fajta, 16kg súlyú. Száraz tápot (premil mini), lazacolajat kúraszerűen kapja, főtt rizst, házi koszttal (főtt) keverve szokott kapni, kb fele-fele arányban. Hányni szokott, nyáron gyakrabban illetve, ha túlságosan felpörgeti magát. Bűzmirigye kicsit berakodott, de nem volt még vele problémánk. Füle állandó tisztogatást igényel, ahogyan a ráncai és a mancsa is. A kötelező védőoltásokon kívül nem kapott még más fajta terápiát. Az utolsó oltása dátuma 2023. január 12.
    A kérdésem az következő lenne: – A napokban egyik reggel arra ébredtünk, hogy eltérően viselkedik a megszokottól. Feküdt, ült, remegett, görcsös volt a testtartása, emésztési zavarokra tippeltünk, fel volt puffadva, ment a hasa. Egész nap aludt, így enyhültek a tünetek, hagytuk pihenni, majd este rosszabbodott, nyűszített, sírt, nem tudott, hogy feküdni, minden lépése után lefeküdt az első két lábára és csak remegett. Munkaidőn kívül bejött a helyi állatorvos a rendelőben, megvizsgálta és azt mondta, hogy vagy szív probléma vagy gerinc. Kapott két szurit, gyulladásra és valami „szíverősítőt”. Az éjszaka nagyobb része szintén szenvedéssel telt. Reggel pedig elmentünk leröntgeneztetni, amiből kiderült, hogy a szívével szerencsére semmi probléma nincs, ellenben a gerincével. Ékcsigolyát, torlódást és meszesedést állapítottak meg neki a lapocka résznél (csatolom a felvételt). Először gyanakodtak ebben a rendelőben hasnyálmirigy gyulladásra, mert az is hasonló tüneteket produkál, de ezt elvetették. Kapott itt is két inyekciót, fájdalomcsillapítót és B komplexet. Itthon ezután, feküdt, pihent amíig hatott a fájdalomcsillapító, utána kezdődött minden előlről. De aznap legalább evett és ivott egy kicsit. Elmondták, hogy fennáll a kockázata, hogy ebből kialakulhat sérv is és onnan már nem túl fényesek a kilátások. Terápia gyanánt kapott Milgamma 100mg és fájdalomcsillapítót (Carprodyl Quardi 120mg). Nem vagyunk nyugodtak, mert továbbra sem javult még a helyzet, tisztában vagyunk vele, hogy ez egy hosszú folyamat lesz a gyógyulásig, de megtaláltam az oldalukat, a termékeket és beszeretném vonni a kezelésébe. Mit tanácsol, milyen táplálékkiegészítőt ajánlana ebben az esetben? Illetve milyen kezelési lehetőségek vannak erre a problémára? Sajnos nem vagyunk elég tájékozottak ebben a témakörben és minden segítség jól jön nekünk most. Láttam, olvastam több helyen is, hogy műtéti beavatkozás is megoldásul szolgálhat. Erről mi a véleménye? Vagy túl kockázatos lenne? Szeretném még boldogan látni a kis kedvencemet és hogy fájdalommentes életet élhessen, ennek érdekében minden tanácsot szívesen fogadnék. Előre is köszönöm szépen!
    Üdvözlettel:
    Helga

  37. Kedves Doktor Úr!
    Múltkor segített nekem, hogy a zsírcsomókra a táplálkozás megváltoztatását, illetve az emésztő szervi csomagot javasolja. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy csak kúraszerűen adhatom, mondjuk 1 évben 3 alkalommal vagy folyamatosan lehet 3 hétig 1 hét kihagyással.
    Köszönöm a segítségét, Vivien

    • Bűzmirigytelődés gyakran: Perianalis mirigy váladék pangás okozza. A megfelelő ürítés leállása és a véráramlás lassulása, vagy a váladék ürülés elzáródása hozza létre. Ezt a csomagot javaslom a bélrendszer rendezésére és a megfelelő bélsár állag elérésére: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ és a Kingvet, Protective force-t is alkalmazva tud eredményt elérni. A tartós ismétlődő orvosi kinyomás nem segíti a probléma megszűnését, sőt állandósítja azt, mivel az állat pótolni akarja a mirigyben a váladék megfelelő mennyiségét, azonban az a normálnál lágyabb van éppen keményebb széklet révén nem tud megfelelően ürülni. A kinyomás alkalomszerűen néha segít a pangás könnyebb megoldásában. Üdv Dr.Molnar

  38. Kedves Doktor úr,

    Köszönöm válaszát. Még annyi kérdésem lenne, hogy az Annovetet egész évben javasolt adni, vagy most télen lehet 1-2 hónap szünet?
    Belső élősködők, szívféreg ellen adom a kutyámnak.

    Köszönöm,
    Eszter

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves ivartalanított, 10 kg súlyú, nőstény tacskónk mellén lévő daganatból október elején vettek szövettant, melynek eredménye: Low grade mastocytoma lett. Egy hónappal a mintavételt követően átesett a műtéten, és az ekkor vett szövettan sajnos már közepesen differenciált, Subcutan mastocytoma-t jelez, high-grade (Kiupel) forma. A kimetszés szélei a distalis tartományban kiterjedten érintettek.

    A szövettant végző labor tirozin-kináz inhibitor terápiát javasolt, az ezirányú PCR vizsgálat még nem történt meg. Még nem döntöttük el, hogy elindítsuk-e ezt a folyamatot, ám mindenképpen szeretnénk táplálékkiegészítőkkel is megtámogatni a szervezetét.
    Megtaláltam a honlapon a Sejt Regeneráló csomagot, melyből – ha jól értelmeztem – esetünkben az I-est javasolja.

    A további információkat lentebb írtam le, AZ ALÁBBI KÉRDÉSEIM LENNÉNEK:
    – A kutyus közérzete, kedve, vitalitása rendben, korához képest kimagasló. A leírásban olvastam, hogy a teljes csomagot erőtlen kedvencek számára készítették össze. Így is javasolja a teljes csomag 3 hónapos szedését (kiegészítve a Liver Detox készítménnyel)? Vagy csak egyes termékeket adjunk a kutyusnak? Ha igen, melyeket?
    – ha letelt a 3 hónap, fenntartás és immunerősítés gyanánt milyen terméket javasol?
    – 2 éve folyamatosan szedi a Gerinc csomag II.-t. Mivel tünetmentes, jelenleg felezett adagban kapja. Erről nem szívesen mondanánk le, mert amikor abbahagyjuk, visszaesik az állapota. A két csomagot adhatjuk neki egyidejűleg?
    – Ha elindítjuk a táplálékkiegészítők szedését, akkor indokoltnak tartja a tirozin-kináz inhibitor terápiát?

    Kiegészítő információk:
    Az ivartalanítás 10 hónapos korában történt, ezen kívül csak a mostani daganateltávolítás történt, mint beavatkozás.
    Külön főzünk a számára, kb. 40 százalékban darált sertéshús, a többi gabona (köles, vagy barna rizs), sárgarépa, egyéb zöldségek (brokkoli, édesburgonya, vagy sütőtök), olívaolaj, fűszerként egyedül kurkumát alkalmazunk.
    Éveken keresztül gyomorsav problémája volt, amikor áttértünk a tápról a külön neki főzött ételre, ez elmúlt szerencsére. Minden nap 1 db spirulina alga tablettát is kap.
    Bűzmirigye hamar megtelik, havonta, kéthavonta visszük kinyomatni.
    Élősködők ellen Nextgard tablettát kap.
    Védőoltások ebben az évben:
    2023. 07. 31. – Veszettség elleni
    2023. 02. 17. – Egyéb védőoltás – zoetis Vanguard Plus 7 (erre allergiás reakciót produkált, eddig mindig Plus 5-öt kapott)
    Gyulladáscsökkentőt, szteroidot nem kap, a csirke tartalmú ételektől fülgyulladása volt, egyéb allergiáról nem tudunk. Gyógyszerérzékenység nem ismert, illetve legutóbb a Vanguard Plus 7 típusú oltóanyag rosszullétet okozott nála.

    Valamint szeretném jelezni, hogy nem megnyitható a honlapon a vásárlói visszajelzések, pedig anno ezek miatt döntöttem a Gerinc csomag mellet, és jelen esetünkben is jó lett volna olvasni őket.

    Előre is köszönöm a válaszát!
    Molcsányi Emőke

  40. Kedves Doktor úr,
    2 éves kan kutyámnak a napokban lesz ivartalanítási műtéte. Mivel tudnám segíteni a gyógyulását?
    Multivit Mega C?

    Fokális epilepszia gyanú esetén jó lehet a Relax and balance?
    Kutyámnak fáj a lába/csípője, az orvosok sem tudják miért. Folyamatos gyógyszert, injekciót javasoltak, ezt én nem szeretném, csak 2 éves. Érdemes megpróbálni a Bone Strenght&Joint készítményt?

    Illetve szeretném jelezni, hogy az egyes termékek mellett már nem lehet elolvasni a vásárlói véleményeket, még ha bejelentkezek, akkor sem. Nagyon hasznos lenne, ha a jövőben újra olvasható lenne.
    Köszönöm,
    Eszter

  41. Kedves Doktor Úr,

    A következő a problèmám. 6èves benti cicám van,nincs ivartalanîtva. Kiderült nàla korábban,hogy hal allergiája van,ekkor jelentkezett nàla vères hànyàs ami el is múlt,hogy nem kap ilyen ètelt. A masik alkalommal akkor jelentkezett a vères a hányás,hogy a szőrlabdài kèpződtek,de kapja rá a tàpot ès megszűnt az is.

    A napokban vettem neki macskaknak keszült macskafüvet addig semmi baja nem volt ès újra előjött a vères hànyàs. Előtte egy hónappal megijedt valamitől ès elkezdett enni az alomból.Mindig figyelve van,de sokszor így is nèhány darabot megevett belőle. Fèreghajtó csepp Advocate július 20-án volt nàla,azóta nem. Szèklete van,nincs se hasmenes se szekrekedes,de abban is làttam vèrt. Mèrgezès ès idegentest kizàrva.

    A kèrdèsem a következő: a macskafű vagy alom elfogyasztása esetleg a nyelőcső felsèrtèse okozhat vères hányást,vagy ezek màr a bèlgyulladás tünetei?
    Próbáltam főtt csirkèvel diètáztatni,de nem kèrte. A konzervből fogad el. Szabad etetni konzervvel ha bèlgyulladás?Kaphat laktózmentes tejet vagy natúr joghurtot?

    Köszönöm
    Emi

    • Kedves Emese! A macskafű vagy alom nem okozhat véres hányást. Ez gyomor és vagy nyelőcső gyulladásra utal. Kialakulhat az un. lyukas bélszindroma egyik tüneteként, melynek itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Kezelésre ezt a comagot javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Továbbá a táplálását állítsák át erre: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini , tök, répa, édesburgonya stb) kacsazsírral ízesítve. Kaphat natur joghurtot is a cica, de most ne próbálkozzon ezzel. Csak majd ha egészséges lesz a bélrendszere. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr,

        Köszönöm szèpen a segìtsèget. Ezeket fogom alkalmazni. Mèg annyit kèrdeznèk,hogy az egyik hányàsban nem mondom biztosra,de fèreghez hasonló kèpződmèny volt làtható. 5 hónapja kapta a fèreghajtót. Ha gyulladása van,akkor ebben az àllapotban beadható neki? Advocate cseppentő.
        Nem tudom biztosra kizàrni a fèrget,de nagyobb bajt se akarok okozni. Köszönöm szèpen.

    • Kedves Doktor Úr,

      A cicàmat megmutattam àllatorvosnak csütörtökön,mert reggelre màr nem volt ètvàgya. Kapott injekció formàjàban vèrzèscsillapítót,antibiotikumot ès úgy tudom gyulladàscsökkentot. A kezeles utan nemsokkal elkezdett enni.

      Tegnaptól kellett neki napi 1x adni a Veroflex tablettat. Nem tudom,hogy a gyógyszerrel van-e összefüggèsben,de bàgyadt lett ès elkezdett öklendezni a fott csirketol,amit a gyogyszer elott joizuen megevett. Kenytelen voltam neki utana adni mas etelt,mert abbol hajlando volt enni. Amikor 6ève vìrusos bèlgyulladàsa volt,akkor Noroclav tablettàt kapott ès attól 2 nap alatt helyrejott.

      A kerdesem az lenne,hogy lehet ez a gyogyszer nem jo neki es valtani kellene masikra vagy ez egy sulyosabb gyulladas es ido kell hozza mire helyrejon ?
      Gyomor gyulladásnàl bèlgyulladasnal milyen tartalmu gyogyszert szoktak adni ?

      Koszonom szepen

      • Kedves Emese! A tabletta egy erős antibiotikum. A szokásos terápia bélgyulladás esetén az antibiotikum és gyulladás és lázcsillapító. Ezt adják a rendelőkben a kollégák. De attól még hogy nem volt étvágya az nem jelent bélgyulladást, annak sok oka lehet. Gyomor és bélgyulladásnál ez csak tüneti terápia és sokszor a mellékhatások súlyosabbak lehetnek mint maga a baj. Ém mástszoktam alkalmazni yomor és bél gyulladásnál. Üdv Dr.Molnar

  42. Kedves Doktorúr! Májbeteg cicám Prednisolont, Ursofalkot kapott az orvostól. Mai napon jó étvággyal evett Hills k/d tápot. Viszont hatszor volt félig híg széklete. Ez normális.? Köszönöm a válaszát

  43. Tisztelt Doktor Úr,

    Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy 15 éves nőstény Person Russel Terrierünk, akinek gerinc problémája van ( CEC szindróma) az orvos szerint.
    Két hete adjunk neki a Kutya mozgásszervi és gerinc csomag II.-t, körülbelül egy hete azt vettük észre, hogy nagyon sokat vizel. Napközben nem probléma, de éjszaka sajnos sokszor bevizel.
    Az lenne a kérdésem, hogy ez a vitamintól előfordulhat? Illetve, mit lehetne ez ellen tenni?

    Előre is köszönöm a válaszát!
    Szij Hajnalka

    • Kedves Hajnalka! A csomagban lévő cseppek vízhajtó hatással is bírnak, de ez láthaó tüneteket csak akkor okozhat ha amúgy is van hólyagproblmája a kutyának. Próbálja a cseppeket kihagyni 3 napon áát és ha megszünik a tünet akkor ez a hatás váltotta ki. Ha nem akkor vigye el egy rutin vizelet és üledék analizisre is a pisit. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        7 éves drótszőrű kan foxterrier kutyám van. Tegnap este a vacsorája után, ami sült sertéshús és rizs volt, elbágyadt. Kedvetlen lett, próbált aludni, de felébredt kb. 30 perc után. Felkelt, de olyan volt mintha kicsit szédelegne. Ivott vizet, visszafeküdt, ekkor sikerült elaludni a, átaludta az éjszakát. Ma reggel is bágyadt volt még, de hányt, ilyen sárgás színű folyadékot, és úgy láttam mintha az esti húsdarabok lettek volna benne. Ezután széklete is volt, ami teljesen normális színű és állagú volt. És pár perccel később olyan lett mintha kicserélték volna. Visszajött a kedve, nem szédelgett, virgonc volt. Sok vizet ivott . Ebédre főtt tyúkhúst kapott, természetesen csont nélkül. Szívesen megette, majd ivott. Azóta sincs vele probléma. Ön szerint mi történhetett tegnap este? Mit rontottam el? A rizs és a sertéshús sem volt meleg, hidegen kapta, valamint a hús sem volt zsíros, szálkás színhúst adtam neki. Mit tudna javasolni, hogy ilyen ne forduljon elő többet? Megijesztett tegnap , és nem szeretném ha bármi baja esne.
        Válaszát előre is köszönöm. Eszter

Vélemény, hozzászólás?