Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 603 Hozzászólás

  1. Jó Napot! Elnézést a zavarásért csak egy olyan kérdésem lenne hogy a kutyám staffordshire terrier (8 éves) minden egyes ivás után hány (zöldes sárga színű és van benne fehér váladék) enni nem akar már tegnap óta maximum pár darab kis száraz darabot és nem igazán értjük hogy mi lehet a baj csak fekszik egész nap néha fel kell sétál egyet de utána is iszik és hány..

    • Kedves Liliána! Feltétlen vigye elé kollégához és vegyenek vért máj és vese funkciós vizsgálatra, hogy közelebb kerüljünk a megoldáshoz. A tünetek alapján máj toxikózist gyanítok, de tartós gyomoremésztési zavar vagy hasnyálmirigygyullás is lehet a háttérben. Nem kapott valamely májat megeterhelő kezelést, parazita ellenes szert az előző időszakban, ami okozhatta a tüneteket? Nézze meg a mellékhatás leírásokat is. Üdv dr. molnár

  2. Tisztelt Doktor Úr! Egy fiatal felnőtt ivartalanított lánycicát fogadtam be. A cica nagyon sovány és tüdőgyulladása van. Három hete kapja az antibiotikumos és szteroidos kezelést, a röntgenen azonban semmi javulás nem látható eddig. Melyik Energyvet terméket ajánlja a doktor úr? Köszönettel: Margó

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    Azt szeretném megkérdezni, hogy a 12 éves kutyám az utóbbi hónapokban étvágytalan és le is fogyott, meglassult… Ezen hogy lehetne segíteni? Én személy szerint illatosabb lágyabb és magasabb rosttartalmú senior kutyatápra gondoltam. Tavaly hererákja volt, és van némi ízületi fájdalma egy régebbi sérülés kiújult rajta, a bőrén pár éve sűrűsödnek a kullancsszerű kitüremkedések. Ma észrevettem, hogy öklendezik is, gyakran, ha valamit megeszik, ami nem kutyatáp, vagy hogyha mohón eszi meg. Érdemes lenne megpróbálni nála a húsokkal való etetést?
    Köszönettel,
    Varga Vivien

    • Kedves Vivien! Daganatos előzmények után fokozott óvatosságal és körül tekintően kell eljárniuk. Vigye el egy vérvételre és máj vese funkciós vizsgálatra a kutyát, a CRP és CEA értéket is nézessék meg. Amennyiben meg van kérem újra írjon és javaslok természetes terápiát. Jelenleg ne próbálkozzon takarmányváltással. Üdv Dr. Molnár

  4. Tisztelt Cím!
    Van egy 12éves törpeuszkárom,aki október óta be-bepisilt, sokat eszik, iszik.Voltunk UH-n,ahol minden rendben volt, vérvételen, a májenzimek, és az epesav értékei nagyon magasak voltak, 4-5x annyi,mint a határ, a pajzsmirigy értéke jó. Az epesav 12x annyi volt,mint kellene. Kapott májvédő vitamint, a Hepa petet és vetri dmg szirupot. Ezektől az eredmény 3 hét múlva jobb volt, de még mindig 2x olyan magas,mint a határ, bár már nagyon ritkán pisil be.. De nem tudják, hogy mi okozza. Ugyanezt kell szednie még 1 hónapig és megint vérvétel. Kiváncsi lennék a véleményére, hogy mi okozhatja ezt a magas májenzimet. Furcsa még az számomra, hogy az ultrahangon elvileg mindent néztek, csak a szivet , gyomrot nem találom a leleten. Hugyhólyag,máj, vese epe, bél, hasnyálmirigy van csak. Az epesavat mivel lehetne csökkenteni?Válaszát köszönöm előre is!

    • Kedves Stella! Valamilyen toxikus anyag okozhatja a májfunkciók romlását, vagy tartós emésztési zavar, ezt kell jó alaposan megvizsgálni, aztán elhagyni vagy az etetését átalakítani. Valamilyen parazita elleni szert nem kapott? Javaslom a Cytovet és a Regavet és a Multivit mega C alkalmazását , de a Probiovet is hasznos lenne neki. Üdv dr. Molnár

  5. Tisztelt Doktor úr! Bichon 11 éves kutyánk epilepszias. Eddig gyogyszert kapott amikkel lealltunk a kőbányai doktornő javaslatára. Már két hete kapja a korovet es etovet cseppeket, mellette a venti immunerositőt és a hepavet májvédőt. Kérdésem hogy 3 hét után le kell állni az etovet es korovet cseppekkel? És ha igen mennyi időre? Addig mit kapjon epilepszia ellen a kutya? Várom válaszát, köszönettel Bittera Zita

    • Kedves Zita! Roham veszélyes időszakban ne hagyjon ki , de 60 nap múlva mindenképpen hagyja el őket, 3-4 napra, de csak egyszerre ay egyiket, majd a másik szert. Üdv Dr. Molnár

  6. Kedves Doktor Úr!
    1-1,5 hónapja írtam önnek a 8 hónapos csoszogós francia bulldogommal kapcsolatban. Megcsináltattuk neki az MR vizsgálatot, mert a csoszogáson kívül megjelent a vakarózás is tünetként. Sajnos azt mutatta ki amitől a legjobban féltünk. Syringohydromyelia-ja van. Sajnos több helyen is van folyadék ezért a műtét nem opció. Marad a gyógyszeres kezelés. Ma vagy holnap már a kezemben lesz a részletes vizsgálat és kedden megyünk az ortopéd orvosunkhoz. De addig is szeretnék öntől informálódni, hogy tud-e olyan készítményt ajánlani amivel jót tennék a kiskutyámnak?
    Előre is köszönöm!

    • Kedves Nikolett! A gerincvelő folyadék felhalmozódása okozhatja ezek szerint a tüneteket. Az antioxidánsok, a vitaminok, a vízhajtó hatású gyógynövények és a keringésre ható szerek segíthetnek az állapotán. Ezek a vakaródzásos tünetein is segíteni fognak. Szívféreg vagy kullancs ellen kap e valamilyen kezelést? Üdv dr. Molnár

  7. Szép estét!
    7 éves francia bulldog kislánynál, (11 kg) durva vakarózás vette kezdetét fél éve, pl. ágy szekrény sarkában is dörzsöli magát. Már 2 orvosnál voltunk, de érdemi kezelést nem kaptunk. Gondoltak már szárnyas allergiára, az étrendből teljesen kizártuk és a kutya ugyanúgy vakarja magát ahol csak éri. Gyanakodtak pollen allergiára, de télen sem múlt el. Akkor azt mondták, hogy nagyon kiszáradt a bőre a hideg idő miatt. Azt szeretném kérdezni, hogy tudna ajánlani valamit ilyen erős vakarózásra? A bőrén semmi elváltozást nem látunk, allergiáról nem tudunk ami lenne neki. Múlt hónapban műtötték szürke hályoggal a szemét arra szed most cseppet és egy por alapú vitamint.

    Előre is köszönöm válaszát!
    Gergely István

  8. Tisztelt Dr. Úr!
    6 éves ivartalanított Csivava kiskutyám tavaly január óta él velem. Folyton emésztési problémái voltak: hasmenés, sárga habos hányás, puffadás. Sokféle száraz-nedves eledelt illetve magam készítette ételt ki próbáltunk és valamivel több mint fél éve nyúlhúst és bulgurt kap főve ettől megszűntek a panaszai. Rendszeresen sétálni járunk és kuka mellől nyers csirke bőrt evett 3 hete innentől kezdve újra rosszul lett. Puffadás, hasi fájdalom, a széklete sárga híg, Pro-kolin után is krém szerű volt.
    Vért vettek tőle, aminek az eltérő érékei az alábbiak: GGT (y-glutamil transzferáz) 11 U/l < 10IU/l, GLDH (glutamát-dehidrogenáz) 11 IU/l < 10 IU/l, Epesav(éhgyomorra) 41qmol/l<30qmol/l, Kálium 6,0 mmol/l / 3,5-54 mmol/l, Nátrium/kálium arány 25,8 / 27-40, LDH (laktát-dehidrogenáz) 299 / 20-280 IU/l
    Egyenlőre csak egy Hepa-Pet plusz nevű májvédőt kapott ( 30szemes naponta 1 szem )
    Effitix spot-ont és Milprazont kap bár télen ez helyett drontalt de az csak 3 hónapra. Szeretném megkérdezni ezek közül bármelyik okozhatja a máj elégtelen működését?
    Most étvágya jó, pisil, kakil (kaki még mindig nem az igazi) , igényli a mozgást, sétát, viszont a pocakja néha hangosan morog, mikor felemelem a gyomra tájékán fogom meg jelzi hogy ott érzékeny.
    Milyen készítményekkel segíthetnék neki, hogy rendbe jöjjön teljesen?
    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

    • Kedves Erika! Sajnos minden irtószernek lehetnek mellékhatásai. Ez gyakran a méregtelenítő szervek ( máj, vese) működészavarában nyílvánulhat meg. Nem lehet ezeket sem kizárni, de a tartós emésztési zavar is okozhat májfunkciós zavarokat és fordítva is. Próbáljon minden gyanus anyagot elvonni a kutya kezeléséből és természetes nem mérgező anyagokra cserélni és használjon méregtelenítő Cytovet caps-t és a hasmenés kiegészítő kezelésére szolgáló csomagunkat: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr. Molnár

  9. Tisztelt Dr. Úr!
    A yorkshire terrieremnek fáj a füle és rossz szagú. Elvittük az állatorvosához, de jelenleg betegség miatt nem dolgozik. Korábban is volt hasonló baja a kiskutyámnak, akkor Otodine-t és Orilant kapott. Sajnos nem emlékszem ezek pontos adagolására, de maradt még a készítményekből, bár az Orilan idén január másodikán lejárt. Diagnózis hiányában és a lejárat ellenére adhatom-e kedvencemnek a készítményeket és ha igen, milyen adagolás mellett? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
    Üdvözlettel: aggódó gazdi

    • Kedves Aggódó Gazdi! Nem alkalmazom a jelzett szereket, de éppen lejárt gyógyszereket külsőleg biztzon felhasználhatja. Én más szereket alkalmazok fülgyulladások kezelésére. Üdv Dr. Molnár

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    Elérhetőségét Tósoki Helénától kaptam meg, aki megállapította, hogy a tavaly gyepmesteri telepről mentett kutyám, Nina nagy valószínűséggel epilepsziás. Sőt a másik kutyám, Kókusz is mutat erre utaló tüneteket.
    Heléna kérte, hogy beszéljem meg a epilepszia csomagon kívűl, szükség lehet e méregtelenítésre, ugyanis Ninánál szerzett (férgesség miatti) betegségről lehet szó.
    Ha személyesen, telefonon vagy emailben tudunk konzultálni, kérem jelezze, amennyiben ez nem lehetséges, akkor ezen a fórumon is részletezem a problémát, ha szükséges további információ.
    Köszönettel: Sarkadi Beatrix

    • Kedves Beatrix! A leghatékonyabb méregtelenítő szerünk a Cytovet. Ezt javaslom alkalmazni. Ha további kérdése van írjon emailt. Üdv Dr. Molnár

  11. Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Lajos Mihály vagyok. Elnézést, de nem tudom, írtam-e, hogy a kutyám jobb szeme porcelánfehér, a bal szeme is elég sápadt, március 31-én, a sétája, majd az elbágyadása után felfedeztem benne egy kullancsot, amit óvatosan, csipesszel kiszedtem, és elpusztítottam. A tegnapi , április 2-i állatorvosi vizsgálat, három injekció beadása előtt kezdett élénkebb lenni, majd az injekciók után tetem vele egy nagy sétát, már sokkal gyorsabb volt, mint március 31-i sétájakor, de a vizelete időnként nem sárga, hanem zöldessárga volt. Enni jól evett, szinte mindent megevett, de utána bár akart velem kicsit játszani, de hamar kimerült, lihegett, enervált lett. Fekvés közben az oldala egy időben hevesen emelkedett-süllyedt, volt, amikor aritmikusan. Este kicsit élénk is volt időnként, kiszaladt, járkált. Ma reggel ismét enervált, aluszékony. Várom az állatorvost, aki ígérte, hogy megnézi. Nagyon aggaszt ez az állapothullámzása, a nagyon gyakori enerváltság, a szeme sápadtsága, a vizelete elszíneződése. Súlyosnak mondható ez az állapot, és van remény a megmentésére? Válaszait előre is köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály

    • Kedves Lajos! Ma reggel már írtam választ a tegnapi kérdésére, ide is bemásolom: “Válasz Lajos Mihály hozzászólására.
      Kedves Lajos! Mivel a kolléga megállapította a Babesiozist és annak kezelésére adott gyógyszereket és a tünetek első jelentkezése után hamar vitte állatorvoshoz a kutyát, így minden esélye meg van , hogy átvészeli a betegséget. Azonban a kezelést ismételni kell, mert egy kezelés nem elég, azóta az talán meg is történt. Üdv Dr. Molnár”
      A többi tünet is babesiosisra utal. Sürgősen kezeltesse a kutyát.

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    14,5 éves palotapincsi kislány kutyámat emlődaganattal, húgyhólyagkővel illetve húgyhólyag daganattal műtötték (mind a hárommal egyszerre) 1 héttel ezelőtt, ami eddig úgy néz ki, hogy sikeres volt. A lakásban kutyapelus van kirakva neki szükség esetén, amelyet rendesen használ, de csak akkor, amikor tényleg kell neki! Ha kimegyünk vele az udvarra vagy elmegyünk sétálni kb. fél- 1 percenként megáll és “pisil”. Azért írom így, mert csak 1-1 csepp jön ki már csak , azonban olyan, mintha a szabadban folyton vizelési ingert érezne, azonban a lakásban nem. (vizelés közben nem nyüszít, nincsenek fájdalomra utaló jelek). Vizeletürítésnél még néha-néha előfordul egy pár csepp vér ami az állatorvos szerint normális még műtét után 1 héttel. Ez a gyakori vizelési inger a műtét előtt sosem jelentkezett, azonban a műtét után rendszeressé vált! Ez normális? Esetleg valamilyen állatpatikában vagy gyógynövény boltban kapható termékkel tudom enyhíteni/ megszüntetni ezt a problémát? Daganatos megbetegedéseknél milyen készítményt tudok alkalmazni, amely segíti a szervezete felerősödését?
    Válaszát előre is köszönöm!

  13. Kedves Doktor úr !
    14 kg -s tacskó kutyusomnak véletlenül felreertelmeztem a Skelevet adagolasat és 5 napig 2×2 kapszula adtam. SZEretnem tudni, hogy van e valamilyen következménye ennek. Jelenleg fura görcsös izom huzodasai vannak és kapkod a háta es a hátsó lába felé. AZt hittem meghúzta a hatat , voltam vele orvosnál kapott ra gyógyszert , de ma döbbentem ra h talán én okzhattam?
    Köszönettel
    Fényes Erika

    • Kedves Erika! nyugodjon meg, a Skelevet normális adagja 14 kg-ra napi 3x 1-2 caps. Súlyosabb mozgásszervi zavaroknál ennek a dupláját adjuk az első két hétben, vagyis 3x 2-4 caps. Ez szükséges a megfelelő csontanyagcsere beindításához. Más okozt kell keresniük a görcsök hátterében. Nem alkalmaztak bolha vagy más parazita elleni szert mostanában? Üdv dr. molnár

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    8 éves rottweiler szuka kutyámnak rosszindulatú daganata van, állatorvos diagnózis szerint. Tavaly nyáron az állán egy dudor alakult ki, ami folyamatosan növekedett. Télen a nyakán is kialakult egy tojás alakú daganat (belül, bőr alatt). Az állán lévő daganat beesett és kisebesedett. 2019. márc. 01-én megműtötték, mind a két daganatot eltávolították. Azóta változó passzban van. Az étvágya nem a legjobb, de azért eszik. Savós duzzanat még mindig van a nyakán. B vitamin komplexet , c vitamint, és Vetri DMG-t adok neki. A kérdésem arra vonatkozik, hogy milyen energy terméket javasol a Doktor úr? Köszönöm!

  15. Tisztelt Doktor Úr! Lajos Mihály vagyok, Kárpátaljáról. Szeretném tudni, mi a véleménye, mi a tanácsa a kutyám babeziózisával kapcsolatban. A kutyám hím, 7-10 kg közötti, 2017 júniusában kaptam ajándékba, de a volt gazdija nem volt biztos benne, hogy 1 vagy másfél éves. De mindenképpen fiatal. Nem ivartalanított. Eddig féregteleníteni kellett, néhány alkalommal, de rendszeresen féregtelenítem, szívférgességet megelőző tablettákkal, kullancsriasztóval is lekezelem, általános védőoltásokat kap. Házi koszton van, kap főtt húst, gyakran könnyebben emészthető sült húst (csibefasírtot, rizses fasírtot), húslevest vagy zöldséglevest, rizst vagy hajdinakását. Tavaly Lyme-kórt kapott, de hamar kigyógyították. A télen játék közben megrándult a bal hátsó lába, de abból is kigyógyították. Most viszont nagyobb a probléma. A múlt hét első felében kezeltem le kullancsriasztóval, még szombaton, március 30-án is remek volt az étvágya, jókedvű volt, játékos, játszottunk. Vasárnap, március 31-én reggel kezdett bágyadtabb lenni, de még nem volt túl bágyadt. Megsétáltattam, láttam, hogy a vizelete sárga, normálisan székelt, de lassúbb volt, mint eddig, nem szaladt olyan gyorsan, mint eddig. A séta után megpróbáltam, hogy milyen az étvágya, de nem volt étvágya. A délután folyamán nagyon enervált és aluszékony lett, állatorvoshoz vittem, megállapította, hogy babeziózisa van, adott négy injekciót (sajnos, a nevüket nem tudom, elfelejtettem megkérdezni), hazajövetele után — esténként kap napi egyszeri ételt — sárga váladékot hányt, majd alig evett, de azért a főtt húst, amit kiszedtem az ételéből és odaadtam neki, megette, illetve a párizsidarabok kisebbik részét. Az étel nagy részét hűtőbe tettem, tegnap délelőtt felmelegítettem, kipótoltam főtt hússal (főtt húsként mindig főtt csirkehúst kap), a levest, a főtt húst (egy csirkecombnyit) megette, a hajdinakását csak később, előbb apránként, majd este az egészet. Aktívabb volt megint, még ki is szökött az utcára, szaladt egyet, utánamentem, megtaláltam, élénk volt. Este viszont már bágyadtabb lett, amit egyszerűen álmosságnak tulajdonítottam, ma viszont megint enervált. Igaz, reggel kért e4gy kis ennivalót, amikor reggeliztem, egy darabka párizsit megevett, egy darabka májkrémes kenyeret is, a másik darab májkrémes kenyeret viszont elásta. Aztán vissza lefeküdt. Kísérletet tettem rá, hogy bír-e még járni, mérges volt, hogy levettem a fekvőhelyéről, de aztán mozgott, még szaladt is egy kicsit, aztán visszafeküdt, most enervált, egy rövid időre felemelte ugyan a fejét, amikor mozogtam a szobában, de azóta megint enervált, alszik. az állatorvossal beszéltem, délután tud fogadni. A leírtak alapján mi a véleménye, megmenthető még a kutyusom, és mit ajánl a kutyámmal kapcsolatban. Válaszát nagyon várom, és előre is köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

    • Kedves Lajos! Mivel a kolléga megállapította a Babesiozist és annak kezelésére adott gyógyszereket és a tünetek első jelentkezése után hamar vitte állatorvoshoz a kutyát, így minden esélye meg van , hogy átvészeli a betegséget. Azonban a kezelést ismételni kell, mert egy kezelés nem elég, azóta az talán meg is történt. Üdv Dr. Molnár

  16. Tisztelt Doktor Úr!

    Idén 6 éves beagle kutyusunknál tavaly decemberben limfómát diagnosztizáltak. Nagyon rossz állapotba került, emiatt kemoterápiás kezelést javasoltak, de a termékeknek köszönhetően, amiket kifejezetten limfóma kezelésére kezdett el szedni, teljesen rendbe jött. Ahogy az elő volt írva, 3 hetente 1-1 hétre megszakítottuk a termékek adagolását és december óta folyamatosan kapta azokat. Mivel az állapota hosszú idő óta stabil, játékos, érdeklődő és energiáját is visszanyerte, a múlt héten leálltunk a limfómá kezelésére szolgáló készítményekkel. Szükséges esetleg azokat továbbra is folyamatosan kapnia 1-1 hét szünettel vagy pedig bármilyen panasz esetén tanácsos majd újra elkezdenie szedni őket? Valamint, ha az utóbbi, akkor melyik terméket ajánlja Doktor úr az immundrendszere támogatására?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Bernadett! Örülök a jó híreknek. Pontosan mely termékeket használták? Az alapján tudok csak válaszolni kérdésére. Üdv Dr. Molnár

  17. Tsiztelt Doktor Úr!

    Van egy 7 éves bichon havenes lány kutyusom. ( Ivartalanított 2016 04.25) Nem tápon él, hanem főzök Neki. Nyúlhúst, nyúlmájat, őzet, borjúfarkat, borjúmájat, marhapofát, marhalábszárat, pulykaszivet, … zöldséggel, rízzsel… tavaly ősszel elkezdtem adni az ételéhez csipkebogyóport, spirulinát, kollagént, tojáshéjport.
    Két éve a bal hátsó lábán elszakadt a térdszalag. Most pár hete a jobb lábán volt térdficam miatt műtétje 🙁 A bűzmirigye nem volt begyulladva soha, de nem ürül mindig, úgyhogy állatorvossal megnézetem, vagy kutyakozmetikussal rendszeresen.
    A kérdésem, hogy Ön mit javasol, milyen vitamint, étrendkiegészítőt adjak Neki, hogy hosszú egészséges élete legyen.

    • Kedves Irén! Amennyiben megenged egy kis tréfát április elsején: ” ha kutya lennék , Önhöz járnék enni:)
      A mozgásszervi csomagot és a Multivit mega C-t javaslom kombinációban alkalmazni megelőzésre. Különösen azért, hogy a mozgatószervei egészséges alapanyagokból álló ellátást kapjanak. Üdv Dr. Molnár

  18. Tisztelt Doktor úr! 8 éves, 4 hónaposan ivartalanított nőstény házi macskámnál kb. 1,5 hónapja B sejtes limfómát diagnosztizáltak, orrüregre lokalizáltan, viszont a csontra is behatva. Azonnal megindították a kemoterápiát, amit edfig 3szer kapott, a tünetek remisszióban. Viszont teljesen étvágyát vesztette, a hosszas antibiotikum és szteroid miatt felmerül a gyomorfekély, emiatt kezelték. Ma kiderült, hogy az onkológiai kezelés alatt a vesefunkciók romlottak ( induláskor rendben volt).A kezelőorvos tudtával beszereztem a dagatos állatok számára összeállított csomagot. Kérdésem, hogy hogy lenne érdemes azt elindítani, mehet-e a gyomorvédelem és kemó mellett (elvileg 3 hetente kapja)Hogy tudnám az előírt dózist napi 2xre elosztani, mert napközben nem vagyunk otthon.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Andrea! Igen alkalmazhatja a Daganatos kiegészítő csomagot, más kezelés mellett is. Ilyenkor támogató és mellékhatás csökkentő hatásra lehet számítani. Az előírt 3x-i dózist, ha nincsen otthon akkor csak kétszer alkalmazza, de nem szükséges másfél szeresére növelni. Üdv dr. Molnár

  19. Tisztelt Doktor úr!
    9 hónapos kan francia bulldog kutyusunk van. Olyan probléma van, hogy minden nap vissza hány pár falat ennivalót (általában reggeli után). 3x eszik kevesebbet (főtt ételt: rízs bulgur zöldségek darálthús). A konzervtől megy a hasa. A széklete egészséges. Délután többször habos nyálat hány. Orvosnál voltunk. Röntgen megállapította hogy nincs légcsőszűkületet. Komplex műtétet javasolt.
    Szeretném műtét nélkül megoldani a próblémát. Mit javasolna? Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel.

      • Tisztelt Doktor Úr!

        A műtét a következő lenne:
        – A szűk orrnyílás tágítása
        – A megnyúlt lágy szájpadlás megrövidítése, hogy ne érjen bele a gégefedőbe.
        – Légcső melletti zacskók sebészi szűkítése.
        Üdvözlettel: Gergely Krisztina

        • Kedves Krisztina! Önnek kell döntenie, hogy egy ilyen beavatkozástól mennyire lenne elvárható, hogy a betegség okai megszünjenek? Üdv Dr. Molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!
            Én még várnék a műtéttel, azért érdeklődtem, hogy a termékek közül lenne-e olyan jellegű ami segítene nekünk.
            Köszönöm!

          • Kedves Krisztina! A kutyus problémái okozhatják a tünetei zömét. Ennek kezelésére az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Kingvet, Regavet, Multivit Mega C kombinációt javaslom alkalmazni. Üdv dr. molnár

  20. Jo estet kivanok!Van egy 7 eves kan nemetjuhasz kutyank aki evente tobbszor ki szedi a szoret az oldalarol vagy a fararol,ahol eppen eleri.A kutyanak mar valtttunk hipoallerken szaraz eledelre,meg kap hozza nedves eledelt is de az is csak marha konzerv.Mar adtunk neki allergia gyogyszert ,orvos javaslatara de caak nem akar javulni,most egy hete megint elkezdte s nagyon csunyan kikopaszitotta magat.
    kernem adjon valami tanacsot mit tehetnenk mert latszik h kellemetlenul erzi magat

  21. Tisztelt Doktor Úr !
    Van egy hobbiként tartott nyuszim aki házinyúl fajtájú 5 éves és ivartalanított (nőstény).
    1 éve lett kihuzva 6 foga kihúzva, mert boxerállkapocsal született . 3hónapja voltunk Rhd2 oltáson ahol valószínűleg elkapott egy pasterilosus betegséget szeme orra folyik. Nemrég voltunk röngenen ahol láttuk hogy a tüdejét is megtámadta.
    Fogai kesze kuszák.
    Byetrilt kapot.
    Most bakteriális tenyészeten szintén kimutatták meg mégegy baktériumot plussz pasterilosis betegséget .
    Kéren segítsen tudok neki valahogy segíteni antibiotikumot kapni fogja de jót sajnos nem josoltak.
    Remélem megtudom gyógyítani valahogy .
    Van megoldás ?

    • Kedves Katalin! A nyuszik az antibiotikumokra ritkán reagálnak jól. Az Imunovettel leht helyettesíteni, majd a Probiovet segít visszaállítani a bélflórát, a Fytovet pedig méregtelenít és nyomelemekkel ellát. Üdv Dr. Molnár

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 13 éves csivava kutyám,akinek nagyon megy a hasa es az egész hasmenés tiszta vér. Ez visszatérő probléma,már volt ilyen,elvittuk allatorvoshoz,kapott injekciot,par napig jo volt a szeklete. Most ismet visszatert ez az allapot. Etvagya van,azzal nincs problema. Mi lehet a problema?

  23. Kedves Doktor Úr!
    Köszönöm szépen válaszát a 12éves Golden Retriever szuka kutya MÉh gyulladás esetében! Mai nap meg is érkeztek a termékek !
    Ma voltunk kontroll vizsgálaton a váladék már kezd megszűnni viszont kaptunk még csütörtökig antibiotikumot, méh fal 2cm re van megvastagodva! Kérdés, hogy így is adhatom az Immunovet cseppet napi 3×8-at? Rendeltünk még Gynovetet és Mega C Komplexet ezeket szedheti most ? Köszönöm válaszát ! Üdvözlettel : Baranyai Judit

  24. Üdvözlöm!
    Néhány hete fogadtunk be egy 10 hónapos boston terrier kiskutyát, akinek vélhetően korábban kennelköhögése, majd tüdőgyulladása lett, amit nagyfokú lesoványodás és hasmenés is kísért – ezek persze nem a tüdőgyulladáshoz, hanem a nem megfelelő tartási körülményekhez kapcsolódtak. Mivel az előző gazdája nem kezelte a betegségeket, a kutyánál fennmaradt a szörcsögés-hörgés, amit a lerakódott váladék okoz. Folyamatos állatorvosi kezelés alatt áll, kapott gyógyszereket több ízben is, illetve rendszeresen szed köptetőt, immunerősítőt is. Ezeknek köszönhetően megerősödött, a szörcsögésen kívül minden tünet megszűnt. Szeretném megkérdezni, hogy van esetleg olyan készítményük, ami a lerakódás feloldásában segíthet?
    Előre is köszönöm!

    • Kedves Alma! kialakult helyzetben a Kingvet ( a légutak csilószöreinek akktivitását fokozza, így növeli a váladák eltávolítását ) ,Gynevet ( a letapadt slejm oldódását segíti ) és az Imunovet ( a légúti gyulladások kórokozói ellen hat és fokozza a sejtes immunitás aktivitását ) kombinációját javaslom alkalmazni. Üdv Dr. Molnár

  25. Azt elfelejtettem leírni, hogy most carpodyl fájdalomcsillapítót es dog vital arthro 500-at kap.
    A kuyta egyébként jó kedvű és mostmar sokat járkál.

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    A németjuhász (10éves) kutyánknál súlyos diszpláziát és artrózist állapítottak meg, a jobb hátsó lábára nem áll rá, ezért 3 lábon közlekedik. Az állatorvos szerint el kell majd altatni. Én viszont nem szeretném és szeretnék az állapotán javítani.
    Megvettük neki a skelevet, kingvet es renovet termékeket. Az lenne a kérdésem hogyha csak napi 1-szer v. 2-szer tudjuk neki beadni a gyógyszereket akkor mennyi az a maximális adag amit egyszerre megkaphat?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdv, Fanni

    • Kedves Fanni! Napi 2x minimum meg kellene oldani az adagolást. Skelevet 2x 4 caps. Kingvet 2x 4 csepp, Renovet 2x 4 csepp, de fontos lenne még neki ebben a súlyos diszpláziánál a Krill Omega D3+K2 gél 2x 4 pumpa és a Bone strength 2×3 caps. tartósan adagolva 3+3 hónapon át. Üdv Dr. Molnár

  27. Tisztelt Doktor Úr! Rafi 7 éves yorkshire terrier kan kutya. 1 éves korában lett ivartalanítva. Állatorvos szerint csirkefehérje allergiája van, én inkább pollenallergiára gondolok, mivel a nyári hónapokban (július, augusztus) szoktak nála előjönni allergiás tünetek (pár alkalommal kapott szteroidos injekciót). Az utóbbi két évben egyáltalán nem volt ilyen. A bűzmirigyét minden hónapban nyomatni kell, nem gyullad be, de feltelik és olyankor nyalja a lábát és vakarja a fülét. Eddig nem volt más betegsége. Az idén márciusban egyik napról a másikra vizelettartási problémái lettek, alvás közben időnként csöpögött a vizelete. Időszakosan volt, mikor éjszaka nagyobb mennyiség csöpögött. A vércukra rendben van, a röntgen és ultrahang sem mutatott eltérést sem a veséjével, sem a hólyagjával kapcsolatban. Először Propalin szirupot kapott, ami sajnos nem javított semmit. Most egy humán gyógyszert Ditropan tablettát kap melyből reggel és este negyedet kell beadni. Valamit javított a helyzeten, de teljesen nem szüntette meg. Ha ezt hosszú távon szedi félek a mellékhatásoktól, hogy tönkreteszik a szervezetét.
    Kérem szíves válaszát, hogy mit javasol? Van-e esély arra, hogy ezt természetes alapú szerekkel meg lehet szüntetni vagy javítani az állapotán: Vagy hiába még csak 7 éves, ezzel együtt kell élnünk most már?
    Köszönöm válaszát előre is.
    Tisztelettel: Inkeiné Vadál Éva

    • Kedves Lola! Vannak tablettás és injekciós progeszteron hormon származékokat tartalmazó ivarzás felfüggesztő készítmények. A tablettásokat hetente kell adagolni az injekciósok általában nagyed évre függesztik fel az ivarzást. Azonban nem tudom javasolni a használatukat, mivel tapasztalataim szerint főleg a hosszabb távú alkalmazásukkor sok mellékhatás jelentkezhet. A műtéttel végzett ivartalanítás, nem jár kűros hatásokkal. Keresse az állatorvosát, aki naprakész információkkal fog szolgálni. Üdv Dr. Molnár

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    10 nappal ezelőtt ivartalanítva lett a 3 éves kandúr cicánk. Nem volt vele semmi probléma, a műtét utáni állapota normális volt. A herezacskója viszont (most így utólag már tudom) eléggé duzzadt volt rögtön a műtét után is, mintha még ott lennének a herék. Mivel nem vérzett, nem gennyezett, azt gondoltam, ez rendben van, az orvos is csak annyit mondott, figyeljem, nem-e vérzik, gennyezik, dagad. Hát nagyobbra nem is dagadt, mint amilyen a műtét után volt. Így is maradt, majd 3 nappal ezelőtt vettem észre, hogy a jobb oldali herezacskó picit véres, és mintha ki lenne nyílva. Nyalogatta elég sokat. Másnap (tegnapelőtt) felhívtam az orvost, aki műtötte, és adott neki antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót. Azt mondta véralvadék van a herezacskóban, de fel fog szívódni. Még nincs teljes 48 órája, hogy kapta az antibiotikumot, és még mindig duzzadt (talán már nem annyira), és még véres, alvadt véres. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyi idő alatt szokott felszívódni, ill. ez az állapot “normális”-e? Egyébként teljesen jó az állapota, eszik, iszik, (bár válogatósabb lett) mozog is, igaz nem annyit, mint korábban. Elnézését kérem, hogy zavarom ezzel, de szeretném többfelől is megtámasztani ezt a dolgot.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Ilona

    • Kedves Ilonka! Az antibiotikum adása után általában 2-3 napra csökkennek a gyulladások, a véralvadék felszívódása pedig akár hetekig is tarthat. Tartsa a műtétet végző kollégával a kapcsolatot, ő tudja a legjobban kézben tartani a történéseket. Üdv dr. Molnár

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    Budapesti kutyapanzióban ajánlották az Ön készítményeit, időnkénti koprofágia kezelésére.
    Miután megnéztem a honlapját, a készítményeket és ajánlásokat, megrendeltem a Probiovet és Emésztőenzim & Probiotikum készítményeket. Kérdés: adhatom- e a kutyusomnak?
    Előzmények:
    A most 1,3 éves ivartalanított (6 hónaposan) kan Boston terrierem 3 hónapos korban került hozzánk szerbiai alomból, jelentős szőrtüszőatka és gennyes bőrgyulladás problémával. Kezelés hatására 2 hónap alatt sikeresen meggyógyult,(Kefavet, Simparica tabletta és Allermyl samponos fürdetés használatával.)
    Koprofágia jelenség, fűevés jellemző. Ritkán savasat hány.(akkor Quamatel minit kapott 10 napig)
    Kb. 2 hónapja gombás fertőzést állapítottak meg (lábujjak közötti kaparék alapján), amire kapott cseppeket. Rendbe jött, nem nyalja intenzíven a lábát.
    Szőrhullásra, viszketésre: Aptus Eforion Forte kapszulát szedett és Ligetszépe olajat táphoz adva.
    Oltások: Kennelköhögés elleni, Kombinált, Veszettség elleni
    Féregtelenítés, élősködők ellen: Negyedévente Cestál, 5 hetente Simparika
    A jelenlegi vélt problémám a következő:
    A kutya soványnak tűnik, 6,80kg ról, 6,20kg-ra csökkent a súlya kb. 3 hónap alatt és kellemetlen szagú gázok távoznak főleg estefelé. Az emésztésével van gond?
    A kutya egyébként jó kedvű, eleven, játékos, jó étvágyú. (ezért sem fordultam még állatorvoshoz)
    Egy éves korától javaslatra naponta egyszer etetem este, minőségi táppal (többet adok neki, mint az ajánlott mennyiség), amit nagyon szívesen elfogyaszt. Jutifalatként is a tápból adok. A táphoz adok Humac-ot 1 hónapja. (Nem szeretnék visszaállni a kétszeri etetésre utazási problémák miatt.)
    Már több tápot kipróbáltam különböző okok miatt. Az állatorvos a csirkés tápot nem javasolta allergizáló okok miatt. (A tápválasztásnál a hazai tenyésztőktől kértem tanácsot)
    Trovet nyúlhúsos, (normális állagú, de napi túl sokszori 5-6 szori széklet volt); Taste of the Wild High Prairie kölyök és később felnőtt tápja (erősebb szőrhullás, elszíneződött mellső láb, erős lábnyalogatás); Trainer Fitness 3 Adult Mini bárány § rizs (soványság, puffadás, normális állagú, napi 3 szori széklet) Mindegyik tápját 6-8 nap alatt vezettem be.
    Jelenleg a DaDo hipoallergén halas felnőtt kutyatáp mini kutyáknak vezetem be, örömmel fogadja.
    Kérdésem, hogy adhatom-e az Öntől rendelt készítményeket. Segíthetnek-e a vázolt – gondolom emésztési – problémában. Nem csinálok –e bajt. Nagyon aggódó gazdi vagyok.
    Tisztelt Doktor Úr!
    Elnézést a hosszú tájékoztatásért. Nagyon várom a segítő javaslatát.Üdvözlettel: Gellei Marianne

    • Kedves Marianne! Igen adhatja, de figyeljen arra, hogy ne adjon olyan anyagokat amik a bélflóráját károsítják, mert ellenkező esetben semmivel nem tud tartós javulást elérni. Üdvözlettel: dr. Molnár

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Nagyon köszönöm a gyors válaszát. Elkezdem a vãsárolt készítményeket adni a kutyának.
      Esetleg tudna olyan konkrėt tápot ajánlani , amelyik Ön szerint leginkább megfelelne a kutyusom problémáira, amely nem tartalmazza a bélflóra számára káros összetevőket. Nagyon megköszönöm, ha ebben is tudna tanácsot adni.
      Üdvözlettel: G. Marianne

  30. Kedves Doktor Úr!

    Van egy 9 éves ivartalanított amerikai törpemalacom.
    Sajnos ez egyik oldalon (jobb első) ki szokott ugrani a válla, pont a lapockacsont alatti részen.
    Valószínű lazák a szallagok és porckopás is fennállhat.( többi orvos véleménye)
    A problémát kezelni senki nem tudta, de én vissza tudom neki rakni általában 2-3 hónapig jó szokott lenni, de most 3-4 naponta kiugrik.
    Ezt a problémát kellene orvosolni.
    Inkább zöldséget, és száraztápot fogyazt, jelenleg zöldkagyló kivonatot szed ,de a magas fehérje nem jó neki.. kb 100 kg-os

    • Kedves Zoltán! Javaslom a Kingvet és a Bone strength & Joint protection szerek együttes használatát a kötőszövetek erősítése okák. Üdv Dr. Molnár

  31. Tisztelt Doktor Úr
    Négy éves tacskónk sajnos lebénult. Az állatorvos 3 napig Prednisolon injekciót adott neki, amitől jobban lett, dülöngélve tud menni. Közben megrendeltük, és meg is kaptuk a mozgásszervi csomagot. Köszönjük szépen! Ma el is kezdtük neki adni. Az állatorvos felírt még Prednisolont gyógyszer formájában, és javasolt Milgammát. Az a kérdésünk, hogy a mozgásszervi csomag mellett adhatjuk még ezeket a kutyusnak? Előre is köszönjük válaszát!

    • Kedves Zoltán! Igen adhatja őket együtt. De amikor a javulás jelei egyértelműen látszanak, akkor a szteroidot fokozatosan csökkenő dózisban el szoktuk hagyni. De ezt egyeztesse a kezelő orvosával. Üdv Dr. Molnár

  32. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 14 éves ivartalanított kandúr cicám kinek veseelégtelensége, pajzsmirigy túlműködése és csontritkulása van, valamint van egy elég komoly mozgás problémája is mivel időközönként csak behajlított első mancsokkal csúszva tud közlekedni sokszor fel is borul és nem tud vagy csak nagyon nehezen felállni . Az alábbi gyógyszereket kapja: Meloxidyl cicának 4 egység, Felimazol 2×1/ nap, Benamax 2,5 mg/nap. Vetri immunerősítőt is adok neki 2×10 cseppet/ nap. Egy fórumon halottam a korall kálcium kapszula nagyon jó hatásáról. Volt aki kutyának cicának adta és helyre jött a mozgása. Szeretném az Ön véleményét megkérdezni, hogy adhatom e a felnőtt korall kálcium kapszulát a cicának. Valamint szeretném kérdezni, hogy hogyan segíthetnék az állaton mit adhatnék neki ami segítené a mozgását? Gondoltam még magnéziumra lehet, hogy annak hiánya okozza a problémát esetleg.
    Reménykedve várom mielőbbi válaszát.
    Üdvözlettel: Magdi

    • Kedves Hülgyem! Kérem küldjön egy videót a cica mozgásáról a dr.molnar.energyvet@gmail.com címre. A kalcium pótlására nevezett hatóanyag tényleg jól működhet, valóban csontritkulásos, de csak a kalcium hiányos esetekben, ami manapság már igen igen ritka, átlagos táplálási körülmények mellett. Cicánál meg főleg ritka a kalcium anyagcsere hiány miatti zavara. Vagyis véleményem szerint nem sok esélye van hogy ettől gyógyulást érne el. De van más megoldás is, de ahhoz több információra van szükség. Üdv Dr. molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr! 14 éves pulikutyám végbélnyílása fölött kb.1cm-re puha kitüremkedést fedeztem fel. Fél cm-es lehet, nem tapad szorosan az izomhoz. Aranyérhez tudnám hasonlítani. A kutyussal kistelepülésen élek, szállítani nehezen tudom. Van okom aggódni miatta. a kutyus korához képest vidám, eszik. Tisztelettel várom válaszát!

    • Kedves Hölgyem! A talált képlet lehet gátsérv, vagy a bűzmirigy gyulladás okozta tályog is, de nem kizárt a végbél fisztula sem. A puha kitüremkedés valószínüsíti a sérvet. Ha ez van akkor azzal sokáig élhet a kutya, baj nélkül is. Műteni ilyen idős kutyát igen kockázatos és ki is újulhat. Pontos diagnózist csak állatorvosi tapintásos vizsgálat tud adni.
      Üdv dr. molnár

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    9 hónapos mentett(örökbefogadott) tacskóm van.
    Nagyon kicsi volt az életben maradási esélye 8 hetesen 37dkg volt nagyos kis visszafejlett foghibás sérve is van (műtét előtt áll).
    Sokkalta kisebb mint a társai alig éri el a 3 kg éppen hogy bevállalják az ivartalanítási műtétet nála.
    Nem volt eddig kezelve semmivel minőségi ételt kap de láthatóan esetlenül mozog hamar fárad egy kisebb séta is megerőltető neki. Viszont rengeteg ugrál fel le ami a tacskónak nem tesz jót de nem tudjuk leszoktatni ha nem vagyunk otthon öve a ház és mire hazamegyünk egy atomrobbanással ér fel a helyzet. Ha kint is vagyunk vele fel le a lépcsőn szalad ugrál. Félő hogy tacskóbélunás előbb vagy utóbb be fog nála következni. Milyen megelőző vitaminokat vagy táplálék kiegészítőket lehetne neki adni?
    Válaszát köszönöm 🙂

  35. Kedves Doktor Úr!
    12éves szuka Golden Retriever (nincs ivartalanítva) kutyámmal kapcsolatban szeretném kérni tanácsát! Tüzelés után 2 hónappal, méhgyulladás alakult ki, szerencse, hogy kifolyik, távozik a kutyusból a váladék most antibiotikumot kapott és egy oldatot aminek sajnos nevét nem tudom, mert kimérve kaptuk, lényege, hogy kitisztítja a méhét majd összehúzza. Most pénteken telik le az antibiotikumos kezelés, és nagyon remélem a kutyust nem kell műteni , mert nagy a kockázat 12 évesen. Tudna tanácsolni terméket mit lenne jó szednie, hogy ezek a gyulladások ne alakuljanak ki ? Nagyon szépen köszönöm előre is válaszát! Üdvözlettel: Baranyai Judit

    • Kedves Judit! Ahogy vége az antibiotikum kúrának, kezdje el az Imunovet cseppet adni, Napi 3x 8 csepp menjen 10 napon át aztán 10 nap szünet után újra 10 napig adagolja. Ez kb 1 üveg tartalma lesz. A tüzelések közötti időszakban használja 3x 3 csepp dózisban a Gynevet cseppet és a Multivit Mega C komplexet 3×1 caps dózisban, az immunállapotának stabilizáslására. Üdvv Dr. Molnár

  36. Jó napot!

    Érdeklödnék tudna-e tanácsot adni hogy mivel segitsem kutyánkat .Probléma a következő lenne van egy 11.5 éves rottweiler kutyánk soha semmi probléma nem volt egészségével.De most sajnos probáltunk vele egy keveset sétálni a sétálás végére szó szerint összerogyott.Majd pár pillanat mulva eröt vett magán és újra lábra állt.Kicsit a hátsó felén oldalasan kezdett mozogni.Tudna adni tanácsot hogy mit adjak neki hogy jobb legyen neki .Egyébként étvágya van azzal probléma nincs, kedély állapota is megfelelő.Tudom nem fiatal de olyan mint egy családtag és segiteni szeretnénk rajta amennyire csak lehet.

    • Kedves Mónika! Szükséges lenne egy hátsó testfelet érintő gerinc Röntgenre, hogy megállapítsák milyen fokú a gerinccsigolyák meszesedése, esetleg porckorongsérve vagy csípő izületi diszpláziája van e? Vigye el kollégához hogy megtudja a diagnózist. Közben már elkezdheti adni neki az alábbi csomag szereit: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/, mely a fenti problémák mindegyikére megfelelő kiegészítő kezelést biztosíthat. Egy esetben nem elég ez a kezelés, ha idegsorvadás vagy agyvelő eredetű a panasz oka. Üdv dr. molnár

  37. Tisztelt Dr úr véleményére lennék kiváncsi.Struccozással foglalkozom.Tavaly tavasszal az ujonnan beszerzett egyik tenyészkakasunk megérkezésse után pár honappal megbetegedett.Sürűn átetsző orrváladéka volt.nemtulajdonitottunk nagy jelentösséget gondolva csak nátha emiatt vitaminoztuk de ősszel ülő testhelyzetbe láttuk hogy nyitott csőrrel veszi a levegőt illetve az óra változatlanul áttetszően váladékozott emiatt nemis nagyon ült ekkor kihivtunk 2 állatorvost is első meg is mondta hogy keressünk mást mert nem ért hozzá,a másik mycoplasmara gyanakodott emiatt 3×5 napos injekciós kurát javasolt (linco spection) minimális javulás történt csak.Nyitott csőr mérséklödött hogy nem annyira nyitotta már emiatt elvetette a mycoplasmat a Dr és animox kurát javasolt 7 napig..a siker elmaradt ugyanugy..utánna kisérleteztünk 5 nap karifloxal de semmi .kérte vegyünk az orrából orrváladék mintát és vigyük laborba..eredmény:enteroccocus facelit. Dr szerint ez az antibiotikum kúra után szedett gastroferm miatt volt.vettünk bélsár mintát eredmény negatív mindenre…most a Dr doxaciklin 10 napos kurát irt..elhagytuk a 10 napot most 3 napja nem mg/ttkg kapja hanem g/l .javulás orrfolyás csillapodott sokkat csak elvétve láttom de a ülve néha láttom még hohy kicsit kinyissa a csőrét.Lassan kész vagyont költöttünk el és a gyogyulás még sehol..néha kezdem feladni.(DR Déri János a második Dr) válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Zsolt!
      Én sem vagyok strucc szakértő. Annyit tudok javasolni, hogy probálják a sok antibiotikum után a bélflóráját felépíteni, kizárólag természetes forrásból származó vitaminokkal, nyomelemekkel és méregtelenítő hatású szerekkel és gyulladáscsökkentő gyógynövény kivonatokkal ellátni. Ezek a Multivit mega c, Fytovet, Kingvet, Emésztőenzimek & Probiotikum, melyeket kombinációban javaslom adagolni. Üdv dr. Molnár

  38. Tisztelt Doktor Úr! 4 éves ivaros szuka németjuhász kutyám bal mellső lábát fájdítja körülbelül 3 hónapja. Az első orvos aki kezelte egy hónapig, ajánlott egy nagyobb szaktudású orvost, mert ő nem tudta mivel kellene kezelni. A másik orvos már két hónapja kezeli , erős gyulladás csökkentő injekcióval, es antibiotikummal. Ő lyme-kórra gyanakszik. Azonban csak stagnálást eredmenyeztek ezek. Kérem tanácsoljoj valamit, mit tegyek, mert már a szívem szakad meg. Mi lehet a baja? Sokan ajánlottak már Budapesti klinikát, de sajnos ez kivitelezhetetlen anyagi problemak miatt. Előre is köszönöm a választ

    • Kedves Zoltán! Sajnos diagnózis nélkül én sem tudok segíteni. Egy láb fájdalma nem utal Lyme kórra. De ennyi információ sajnos kevés hogy segítsek. Csináltasson a nyaki és háti gerincről Röntgent és természetesen a fájós végtag egészéről is. Továbbá tapintsák át a végtagot tüzetesen, az ízületeit pedig hajlítsák és nyújtsák, hogy megtalálják mire jelez fájdalmat a kutya. Azután írjon újra, ha ezekből több derült ki. Üdv Dr. Molnár

  39. Kedves Doktor Úr!
    Németjuhászunk Yoda 4,5 éves, ivartalanított, nyers etetésen van. Gyakorlatilag 5 hónapos kora óta problémáink vannak a lábaival. A növekedési időszakban az elsőkkel is, de 1,5 éves kora óta kb. fél évente a hátsó lábaira lesántul. Az elmúlt 2 hónapban újra sántítani kezdett az egyik hátsó lábára és a szokásos terápiát javasolták neki: élesztő, B1 vitamin, glükozamin, millgamma stb. A kutya rendszeresen kap táplálék kiegészítőt, répát, almát, belsőséget stb. Egy ideig úgy tűnt javulgat, kedve jobb lett, de túl sokat nem futott. A kúrán túl voltunk és két hete egyik napról a másikra sokkal erőteljesebb sántítást tapasztaltunk. Persze valami sérülést kerestünk és vártuk, hátha javul. 1 hét alatt oda jutottunk, hogy a hátsó része nem engedelmeskedett, mintha csavarodna. Lábai nem megfelelően működnek hol az egyik, hol a másik csak késleltetve mozdul. Először csak az egyik lábát, rövid időn belül a másikat is húzza, körme leér, kopott. 2019.03.18-án állatorvoshoz vittük, aki az alábbiakban foglalta össze a dolgokat.
    Anamnesis ]
    ivartalanított,
    januárban hirtelen mozdulat után sántított de az megszűnt
    aktív kutyus
    [ Symptoma ]
    Mindkét hártsó lábon a karmok kopottak. Mindkét, de főleg a bal hátsó láb séta során rogyadozik, Propr jobb hátsó kicsit késleltetett. Faroktónus megtartott. CEC tünetei.
    RTG: lat: keresztcsont enyhé megbillent.
    VD: Mindkét csípőizület arthrotikus, Osteophyták. Comcsontfej gomba alakú. Inkonguuens izület.

    [ Therapia ]

    #175536: Altatási díj, kutya 25-40 ttkg. (1 darab)
    #175537: Röntgenfelvétel készítése és értékelése 1 db (1 darab)
    #175538: Röntgenfelvétel ismételt, lemezenként (1 )
    #175539: Ketamine inj. (2 ml)
    #175540: Xylazine inj. (2 ml)
    #175541: Diprophos inj. 1ml (1 ml)
    #175542: Injekció badása i.v/i.o./i.p/infusió beadása (1 db)

    [ Megjegyzés, kezelési javaslat ]
    Fogyás -4-5 kg javasolt!
    Táp izületvédő táplálás, joint support
    GAG készítmények: Pl: Nutradyl, stb.
    Ha a neurológiai státusza romlik, CEC stabilizálása műtéti megoldásal történhet.
    Javaslat: Primavet Kisállat Rendelőintézet Budapest , Rákos út.. MR bejelentkezés után.
    Neurobion tabl. napi 1 tabl

    Fogyókúrára fogtuk, soha nem volt gond a súlyával, most is inkább a mozgás hiánya miatt gyarapodott.
    Glükozamint kap és a felírt gyógyszert, ami hamarosan elfogy. Az állapota az elmúlt 1 hét alatt tovább romlott. Sokszor elesik, eldől, oldalra húzva megy. Még csak 4,5 fél éves. Nem érti mi történik vele.
    Szeretnénk valahogy stabilizálni az állapotát, ebben kérem a segítségét: mit szedjen és milyen adagban.
    Ön mit javasol?
    Nagyon várom válaszát. A röntgent emailben tudom küldeni.

    Üdvözlettel, Szendreiné Bea

  40. Tisztelt Doktor Úr!

    Tanácsot szeretnék kérni a súlyos vesebeteg cicámmal kapcsolatosan.
    Múlt hét szerdán a cicámat állatorvoshoz vittük, mert nagyon imbolygott a feje, mérgezésre gyanakodtunk és az állatorvos is erre gondolt. A hasi UH nagyon rossz eredményt mutatott, világított a veséje és a vérvétel is rossz eredményt hozott, a karbamid 28, a kreatinin 1300-as értéken volt. A cica ehhez képest viszonylag jól van azóta is, bár az értékei nem javultak. Az állapota azóta is változatlan, bágyadt, sokat alszik, viszont eszik és iszik, vizelete és széklete is van. A múlt héten többször is kapott infúziót, ezek általában megviselik. Szeretném kérdezni, hogy melyik terméket rendeljem neki, melyik segíthetne az állapotán?

    Köszönettel:
    Szabó Beáta

  41. Jó napot kívánok Doktor Úr !
    Szeretném a véleményét kérdezni 12 éves ivaros szuka labrador kutyámmal kapcsolatban.
    Az utóbbi időben (kb. 2-3 hónapja ) sokszor “köhög”, ami olyan jellegű illetve hangzású, mint amikor egy falat megakad a nyelőcsőben. 1 hete nagy mennyiségű epés jellegűt (színe) hányt, akkor 4 napig nem is evett. Azóta igyekszem könnyű táplálékot adni neki, ezzel kapcsolatban jelenleg tünetmentes. A helyi állatorvos szíverősítőt írt fe + vízhajtótl, talán, mintha kevesebbet fulladna.
    Nem szívesen adok neki humán gyógyszert, kérem, a nem túl bő információhoz képest írja meg, van-e más javaslata?
    Köszönöm szépen.

  42. Kedves Doktor úr!

    Rendeltem Emésztőenzim és Probiutikum komplexet 10 kg-os idős kutyusomnak, Saccharomycest találtak kétszer is a székletében, visszatérő hasamenése van.
    Az adagolás szerint 2×0,5 kapszulával kéne neki adnom naponta. A kapszula szétnyitható és táplálékra szórható, vagy szerezzek üres kapszulát és abba felezzem, mert szükséges a jó felszívódáshoz, hogy kapszulázva maradjon?
    Segítségét előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,

    Papp Szilvia

  43. Tisztelt Doktorúr! 1 hete fogadtam örökbe menhelyről egy hosszú szőrű kutyát. Most már jobban megbízik bennem, a hátára feküdt, megengedte hogy a hasát vakargassam. Ekkor fedeztem fel benne 2 hatalmas kullancsot, már jól megszívták magukat. Egyszerre eltávolítottam őket, de most nagyon aggódom, hogy fertőzöttek voltak-e. Ön szerint egyszerre vigyem el állatorvoshoz, vagy figyeljem? Nem ismerem még annyira a kutyát, olvastam hogy ha kedvetlen, bágyadt akkor baj van. Nem tudom sajnos korábban mennyire volt aktív. Jelenleg eszik rendesen, vizeletét néztem, nem volt elszíneződve.

    • Kedves Anna! A kullancs által terjesztett babesiozis lappangási ideje 3-7 nap, de akár 3 hét is lehet. Figyelje a kutyát ez alatt az időszak alatt és ha bármely gyanus jelet , bagyadtság, étvágytalanság észlel , azonnal vigye el állatorvos kollégához. üdv dr. molnár

  44. Tisztelt Doktor Úr!

    8 év körüli Labrador keverék kutyusunk tünetei:
    -Március 10: hányás, étvágytalanság, bágyadtság, heves szívverés, légzési nehézségek.
    -Március 11: Elvittük állatorvoshoz, aki méhgyulladás gyanúja miatt ultrahang vizsgálatot csinált, és azt mondta, hogy NEM szervi probléma van a kutyussal, majd adott neki 3 injekciót. Azt javasolta ne egyen, és vigyük vissza másnap.
    -Március 12: Visszavittük, majd ismét kapott egy injekciót, és azt mondta diétáztassuk. Az ételt nem fogadta el.
    -Március 13: A kutyust elvittük egy másik állatorvosi rendelőbe, ott vettek tőle vért, és a következő ellátásban részesült:
    #LABOR – biokémiai paraméter (3 db)
    #LABOR – glükóz-mérés (1 db) 6,3mmol/l
    #LABOR – hematológiai vizsgálat (Giemsa-festéssel) (1 db)
    #LABOR – profilok – általános (1 db)
    #Vizsgálati díj kutya/macska (1 alkalom)
    #Branüle 18G (zöld) (1 db)
    #Ringer inf. 500 ml (400 ml)
    #Duphalyte inf. 500 ml (20 ml)
    #Cerenia inj. 20 ml (3 ml)
    #Buscopan compositum inj. 100 ml (3 ml)
    #Veyxyl LA 200 inj. 100 ml (3 ml)
    #Enroxil 5% inj. 100 ml (3 ml)

    -Március 14: A labor eredmény alapján azt mondták, hogy súlyos veseelégtelenségben szenved a kutya. Infúziós kúrát javasoltak. Aznap meg is kapta a rendelőben az infúziót.
    Vérkép: https://drive.google.com/open?id=0B93qj47VqGXrM2ZzVWp1Z3VqY1VxYkh3ZmwzV2JfSzdVVFNV

    -Március 15: Itthonra beszereztünk infúziót és folytattuk az infúziós kúrát, ennek hatására valamilyen szinten visszatért az étvágya.
    -Március 16: Megkértük az orvost, hogy csináljon kontroll vizsgálatot a méhéről, hogy végleg kizárhassuk. Továbbá megnézték a veséjét is, és azt mondták, hogy krónikus veseelégtelenségre utal az ultrahang.
    -Március 17: Az infúziós kúra utolsó napja.
    -Március 19: Egy állatorvos ismerősöm javaslatára folytattam az infúziós kúrát. Mivel több helyre kapott már kanült, ezért a vénái már nem voltak túl jó állapotban. Az infúziós kurát bőr alá adva folytattuk.
    -Március 22: Egy újabb állatorvos azt mondta a vérképére, hogy gyulladás van a háttérben, ezért adott neki Enroxil antibiotikumot és Rheumocam gyulladáscsökkentőt. Illetve még 6 napra elegendőt, tabletta formában.
    -Március 23: Megkapta az utolsó adag infúziót bőr alá.

    A két hét alatt összességében javult a kutya állapota, viszont eléggé ingadozó az étvágya, jóval kevesebbet eszik mint a betegsége előtt. Nagyon fáradékony, és az emésztése is igen lassú, az első széklet az evés kezdetétől számítva 1 hétig tartott.
    Az antibiotikumot kapja folyamatosan, viszont a gyulladáscsökkentőt nem mertem beadni neki, mert az ellenjavallatok között szerepel a veseelégtelenség.
    Illetve a heves szívverése és a légzési nehézségek megszűntek az antibiotikum szedése óta.

    A krónikus veseelégtelenség magyarázza a magas fehérvérsejt számot, vagy valóban gyulladás lehet a háttérben?
    A gyulladáscsökkentőt adhatom neki ennek ellenére?

    Köszönettel,
    Dominik

    • Kedves Dominik! Ez a fórum nem arra lett kitalálva, hogy ilyen bonyolult eseteket, vizsgálat nélkül megoldjunk. Kérem vigye vissza a kutyát az állatorvosukhoz, esetleg más kollégához is, aki vizsgálat után segíthet pontosítani a diagnózist. Gyorsan kell cselekedniük. Ami biztos, hogy vérvizsgálat eredménye valóban súlyos veseelégtelenséget mutat. Az nagyon FONTOS, hogy a méh gennyes gyulladását kizárják, mert az ha fenn áll ilyen tartósan, akkor tönkremennek a kutya szervei, máj , vese. Nem kizárt más ok sem, de toxikózis és gyulladás is lehet a háttérben. A gyulladáscsökkentők adása általában idült vesebeteg állatnak nem javasolt, azok vese terhelő hatása miatt. Üdv dr. Molnár

  45. Tisztelt Doktor Úr!
    Tanácsot szeretnék kérni beteg kutyusommal kapcsolatban. 12 éves nagy testű keverék kutyusunkat egy éve kellett ivartalanítani a prosztata gyulladása után. Sajnos meglehetősen elhízott. néhány hete egyre nehezebben kezdett menni. Kapott szteroidokat, és egyéb injekciókat. Orvosunk azt mondta, hogy visszafordítható a folyamat, mert az izmai reagálnak. Sajnos azóta a hátsó lábaira már nem áll rá. Meloxicam sandozt írt fel neki. Azt mondta, hogy nem lehet mást tenni. Próbáljuk meg diétáztatni, hogy lefogyjon. Az állapota egyre romlik. Eszik, iszik a vizelete és a széklete is rendben. Tudunk tenni még valamit az érdekében? Kérem, hogy segítsen! Válaszát előre is köszönöm: Tisztelettel :Dalmadi Dénes

    • Kedves Dénes! Sajnos mozgás nélkül a diétázás nem tudja megoldani egy elhízott kutyus fogyását. De az elhízás csak egyik ok valószinüleg, a másik gyakori idős , nagy testű kutyáknál az a torzító cvsigolyabetegség ( spondylosis deformans). Ezt egy Röntgen vizsgálattal tudja az ellátó kolléga megerősíteni. Amennyiben a gerinc eredetű a folyamat igazolódik akkor a Mozgásszervi és geric csomagunkat javaslom tartósan kiegészítő kezelésként alkalmazni. Üdv dr. molnár

  46. Udvozletem!
    Olyan kerdesem lenne, hogy valoszinuleg eleszto gombas megbetegedese van a 10 eves 1,5-2 kg os yorkshire kislany kiskutyamnak. EGYre tobb barnas potty a hasan, illetve a nemiszerve korul plussz az emloi korul is. Kutyarol emberre terjedhet -e? Mert nekem meg sok szaz apro(megjeleneskor nehA viszketo) pattanasazeru dudor jelent meg az arcomon mellkasomon aminek utanna nezve ugyanezt a malassezia gombat irtak angol nyelvu oldalakon. Amire a nizoral sampont ajanlottak napi 2* 10 percre. Magyar borgyogyaszok alig tudnak errol barmit is. Mi lenne a teendom? Kutyat is es magamat is kezelni kene valoszinuleg

  47. Tisztelt Doktor Úr!

    10 éves tacskó-palotapincsi kutyusunknak az állatorvos megállapítása szerint gerinc sérve, porckorong sérve van. Jelenleg injekciós kezelést, valamint medrol tablettát kap. Állapota ingadozó. Előfordul, hogy a szuri után nem sokkal láthatóan jobban van. Az állat súlya kb. 6-8 kiló. A diagnózis ismeretében, melyik enyergy vet kiegészítőt rendeljem meg?

    Válaszát előre is köszönöm .

    Lajkó Gábor

  48. Tisztelt Doktor Úr!

    8 éves Máltai selyem kutyusomnak tavaly vélhetően volt egy kis medence repedése, mivel betonozott udvaron kiugrott a kezemből. Ez után néha mereven tartotta a lábát, de kis odafigyeléssel pár hét után már semmi baja nem volt. Most kb. 3 hete ismét sántít és sokszor a jobb hátsó lábát behúzva tartva áll. Végtelenül izgága rohan ugrál, még így is. Segítségemre lehetnek a gyógyulásában (amit tudom legfőképpen a nyugalom lenne) a készítmények? (ha igen akkor mit javasol) A műtétet ugyanis csak a leges-legvégső esetben szeretném. Boldog lennék, ha a nélkül tudnánk gyógyulást elérni. Köszönettel: Tagscherer Erika

Vélemény, hozzászólás?