Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 538 Hozzászólás

  1. Kedves Doktor Úr!
    Április elején születtek a kiscicáim. Kinti macskák, de van macskabejáró a kazánházba, így a mama a kazán alá fialt.Kb egy hónapra rá kivettük , két gyönyörű kiscicát találtunk, de sajnos az egyiknek a jobb szeme csukva volt.Semmi váladékozás, semmi egyéb tünet, csak zárt szemhéj. Kamillával törölgettem, óvatosan széthúztam. Örültem, mert szép csillogó,tiszta szemet láttam.Sajnos,azóta is be-becsukódik a szeme, naponta többször kamillázom, van amikor esti kamillázás után reggel is nyitva van a szeme, van, hogy csak pár óráig.Nem vittem állatorvoshoz, mert már van gazdija, neki említettem, de azt mondta, majd kinyílik rendesen, idő kérdése. Már most kezdek elbizonytalanodni, hogy, rendben van-e így, kb 10 napja “kezelem”, és semmi változás. Talán az érintett szem valamivel kisebb.Megmondom őszintén, mivel 5 macskám van, elég sokat költök rá és a férjem nem örül neki. Azt reméltem, az új gazdi elviszi állatorvoshoz. Féltem és nagyon sajnálom, gyönyörű nagy szőrű cica. Ön mit javasol?
    Tisztelettel: Csák Dezsőné

    • Kedves Hölgyem! Igen, ez sajnos valamilyen rendellenesség, születés után kb. 14 napra ki kellene nyilni a kiscica szemének. Ha egyébként minden rendben van a cicával akkor várjanak még türelmesen, valószinüleg rendbe fog jünni. Üdv Dr. molnár

  2. Szia! Van egy 3 éves ivartalanított, benti maine coon nőstény cicám, nem olyan rég teljesen hírtelen bejött a szobába és furcsán mozgott, odajött és nyávogott és furcsán eldőlt picit merev lett talán és mintha egy ideig nem tudta volna használni a lábait.(ekkor meg olyan rongybaba szerű volt) Ez nagyon rövid ideig tartott, fél percig se talán, aztán megjavult hírtelen.
    Orvoshoz vittem egyből, csináltak ultrahangot, csináltattam röntgent, vizsgálgatták, nem igazán tudták mitől van baja. Interneten néztem utána és epilepsziára gondoltam, mert arra hasonlított ez a jelenség. Legalábbis nem nagyon van más ötletem. Próbáltam utána olvasni ennek az egésznek, meg láttam, hogy sok dologtól lehet és sok féle „roham” van. De van pár dolog, amit nem igazán értek ezzel kapcsolatban. Ha most a cicámnak ilyen mini, alig látható rohama volt, akkor az most mit jelent? Ez most lehet, hogy legközelebb súlyosabb lesz, esetleg más súlyosabb formában jön elő újra? Ez teljesen kiszámíthatatlan, hogy most ez rosszabb lesz, vagy marad ilyen enyhe? Ez biztosan súlyos dolgot jelent és nem gyógyulhat meg? Az se egyértelmű, hogy gyógyszeres kezelést már most el kéne kezdenie? Teljesen ki kellene vizsgáltatnom, hogy pontosan mitől van ez a baja?
    Üdvözlettel: H. Anna

    • Kedves Anna! Amennyiben ez egy epilepszia szerű tünetegyüttes volt akkor annak számtalan formája létezik, nehéz találgatni is, hogy mikor, milyen gyakran fordul elő és milyen kimetele lesz a későbbiekben. Azonban figyelmébe ajánlom hogy tapasztalatom szerint a nem agyvelői okra visszavezethető epilepszia szerű tünetek, toxikózis vagy emésztőrendszeri vagy belső elválasztású mirigyek működési zavaraiban kereshetőek. Ezéert egy vérlabort feltétlen csináltasson. Azután térjünk vissza és javasolni fogok reménnyel alkalmazható kezelést. Üdv Dr. Molnár

  3. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 5 éves mini yorkie szuka kutyusom aki ivaros és februárban epilepsziás tüneteket produkált.
    Rohamai nem csökkentek a Diphedan és Sevenalettat alkalmazta a kezelő orvosa. Ő egy 3kg os kutya és alapból kis dózist kapott amitől nem múlt neki a rohamai. Diphedan 2*1/4 Sevenaletta 2*1/4 tabletta.
    Viszont aggódtam mert közben elkezdett tüzelni és 5 napig fel sem kelt az agyából így nem nyugodtam és elvittem egy másik orvoshoz ottt ismet megállapítottak hogy kevés a gyógyszere kezdődő gatservje van emellett mivel yorkie terdkalacsficammal született és 4es fokozatú.
    A probléma az hogy egyik orvos sem javasolta az mri vizsgálatot.
    Majd Meg próbáltam egy 3. Orvost aki nagyon nem értette hogy miért nem küldtek el mri re.
    Elvittem, ahova azért mentünk mert gme re gyanakodott az orvos.
    Itt sajnos kiderult hogy az agyában a jobb oldali tempralis lebenyben terfoglalas látható.
    Sajnos 2,6cm nagyságú és csak szteroid injekcioval tud létezni. Az egyik szemére el is veszítette a látását.
    Egy ismerősömtől hallottam önökről hogy próbáljam meg csak nem tudom hogy melyik tudna rajta segíteni.
    Elveszettnek érzem magam az orvos azt mondta nincs mit tenni mert nem lehet tudni róla semmit, nem tudják operálni nem tudják megvizsgálni hogy jó indulatu vagy rossz.
    Melyiket ajánlana neki?
    Köszönöm szépen

    • Kedves Barbara! Az agyi térfoglaló folyamatok kezelése igen kérdéses és nehéz állatorvosi vonalon is. Nem tudok ígérni semmit, de a Daganatok kiegészítő kezelésére szolgáló csomagunk szereivel való kezelést mindenképpen javaslom. Amit egészítsen ki még a korovet és Etovet cseppel is. Azonban a Regavet és Korovet cseppeket egy időszakban ne adja, hanem 3 hetes váltásban adja őket. Üdv Dr. Molnár

  4. Tisztelt doktor Úr!

    Olyan problémával fordulok Önhöz , hogy nekem 2 cicusom van , egy 8 hónapos sziámi keverék ivartalanított kandúr aki be van oltva, és egy sziámi fajta tiszta jellegű 10 hetes kandúr aki nincs beoltva még!
    A 10 hetes kis cicusnál kétoldali kötőhártya gyulladást állapítottak meg (emiatt nem kapott oltást) amire kapott antibiotikumos kezelést. Gyógyulást mutatott napokon keresztül. Eközben a nagyobb cicánknál észre vettük hogy a bal szemén ugyan ilyen tünetek jelentek meg (piros folt a szemöldöknél,duzzadt piros szem, váladékozás) de a jobb szemén nem! Állatorvos látta szintén ő is kapott antibiotikumos kezelést kapott.Ő nálla is gyógyulást vettünk észre,apránként abba hagytuk a szemcsepp adagolásokat. Majd 2 nap elteltével a nagyobbik cicus vissza esést mutatott mintha nem is kapta volna meg a kezelést. A probléma azóta áll fent mióta a kisebb cicát magunkhoz vettük. Játékosak, étvágyuk, emésztésük rendben, szeretik egymás társaságát. Ön mit javasol mely termékükkel tudnám őket kezelni és javasolt e a szétválasztásuk a gyógyulás idejéig?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Henriett! A kötőhártyagyulladás tavasszal leggyakrabban allergiás okok miatt jön létre. A képződött gyulladásos váladékon szaporodó csirákat az antibiotikum szemcsepp visszaszorítja, ami időleges tüneti javulást okoz, de mivel az alapokat nem gyógyítja meg, így a visszaesés törvényszerű. A gyulladás háttérében lévő okok a bélrendszerállapotában és a máj túlterhelése következtében alakulnak ki. A kezelésére a Virovet, Emésztőenzimek Probiotikum komplex és a Fytovet cseppet javaslom szájon át. A Cytovet caps-ból készített oldattal 50ml tisztított, forralt vízbe 1 caps. való napi 5-6x való öblítést javaslom alkalmazni. Üdv Dr. Molnár

  5. Tisztelt Doktor Úr!
    8 éves bolognese kutyusom több hónapja kapja a Probiovetet, Cytovetet, KRill omegát és egy rutin labor vizsgálat során ijesztő eredményt kaptunk.
    Mi a véleménye mi lehet a baja és hogyan tudnánk változtatni a rossz eredményen?
    GPT 503
    GOT 43
    ALKP 61
    GGT 1,5
    LDH 139
    GLDH 16
    Köszönettel:
    V.N. Edit

    • Kedves Edit! Egy labor ereményt csak a tünetek és a tartási, talkarmányozási körülmények ismeretében lehet. Az emelkedett enzim értékek valamilyen toxikus hatásra utalnak, de tartósan fennálló emésztési zavar is kiválthat ilyet. Kapott e valamilyen bolha vagy kullancs elleni kezelést stb? Több részletre van szükség a kutyus életéből, hogy tudjak segíteni. üdv dr. Molnár

  6. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 8 éves házicicám, kb. 3,5 kg. Napok óta (kb.3 napja) látszódik a 3.szemhéja, de volt étvágya, rendesen evett, fürdött, játszott. Tegnap viszont szinte csak aludt, nem is nagyon evett, nem érezte jól magát, ezért elvittük állatorvoshoz. Nagyon körültekintően megvizsgálta. Kicsit duzzadtak voltak a nyirokcsomói, illetve volt egy kis hőemelkedése is. A belső szervei teljesen rendben voltak. Kapott két injekciót, egy gyulladáscsökkentőt és egy vitaminosat. Az orvos azt mondta, ez valami kezdetleges fertőzés, és 1-1,5 nap múlva úgy gondolja, teljesen jobban lesz a cica. Ma már többet evett, kevesebbet aludt, élénkebb volt, ugyanakkor még mindig látszódik a 3.szemhéja, és szemmel láthatóan egy kicsit gyenge. Mit gondol a Doktor Úr, mitől lehet ez? Érdemes újra elvinni az orvoshoz, vagy várjunk még? Illetve egy nap alatt látványos javulás az étvágynövekedés? Kiszárasva sincs a cicám, azt mondta az orvos, hogy ez jó jel.
    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát!

    • Kedves Csenge! A 3. szemhéj megjelenése szinte mindig valamilyen emésztési zavar esetén jelenik meg, mely természetesen gyulladások kialakulását hozza magával. Így az említett kezelés tűzoltásnak jó lehet. De súlyosabb gond is lehet a háttérban ami nyirokcsomó duzzanattal jár. Fokozott figyelmet és meggondolt beavatkozásokat igényel a cica jelenlegi állapota. Üdv Dr. Molnár

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    A tanácsát szeretném kérni abban, hogy mely Energyvet terméket rendeljem meg kutyám részére, aki 3 éves ivartalanított (szuka) nagytestű keverék, pajzsmirigy-problémája van, a szőre foltokban hullik, bőre megsötétedett. Az étvágya jó, viszont nagyon kedvetlen és lusta. L-Thyroxin Henning tablettát szed két hónapja.
    Előre is köszönöm válaszát!
    Tisztelettel:
    Kovács-Bokor Andrea

    • Kedves Andrea! A pajzsmirigy alulműködés az egy autoimmun betegség, melynek az oka a szivárgó bél szindróma. Ennek kialakulásáról itt a honlapon talál információt. Kiegészítő kezelésére a Multivit mega C, Emésztőenzimek & Probiotikum, Gynevet, Krill Omega D3+K2, Fytovet készítményeket javaslom. Üdv Dr. Molnár

  8. Tisztelt Doktor Úr!

    A kutyáim a Nexgard Spectrát szedik, szeretném őket kúraszerűen méregtleneíteni, mert folyamatosan kapják ezt a készítményt egész évben.

    Mit ajánlana?

    Én a Cytovetet néztem , probiotikumot már kapnak.

    Köszönöm szépen válaszát!

    • Kedves Barbara! Folyamatos méregtelenítést tud végezni a Cytovet adagolásával, ráadásul a májfunkciókat is támogatja a májsejtek regenerációjának segítésével. Természetesen a probiotikumok is folyamatosan szükségesek. Üdv dr. Molnár

  9. Kedves Doktor úr!

    Van egy 6 éves Cavalier King Charles spániel kan kutyusom, aki még nincs ivartalanítva. Mikor elhoztuk akkor kiderült, hogy szegénynek rüh és fülatkássága volt amiből szerencsésen kikezeltük. Viszont születésétől fogva torok fekélyesedéssel küzdünk. Nálunk ez annyit takar, hogy a torok a garatnál piros és apróbb fekélyek vannak illetve kellemetlen a szájszaga.(mint kiderült ez sajnos előforduló betegség ennél a fajtánál.) A kutyát ez annyiban zavarta, hogy sokat nyeldes és néha az evés is unszolásra megy. Sajnos senki sem tudott nekem ebben segíteni így magamtól próbálkoztam. Egy állatorvos ajánlott ecsetelést de azt a gyógyszert kivonták a forgalomból mint kiderült káros hatásai voltak. Utána elkezdtem aloe vera first-el fújni a torkát és ez használ is de sajnos nem tartós illetve vitamint is adok neki. Ha befújom neki akkor elmúlik a nyeldesés illetve elkezd utána enni is. Van egy káros szenvedélye is, hogy nagyon szeret pacsálni. Nyáron nehezen bírunk vele emiatt és észrevettük ez is befolyásolja néha az éjszakai nyeldesést. Ha sok hideg vizet nyel akkor előfordul, hogy éjszaka felébred és nyeldes. Táplálkozás szempontjából N&D tápot eszik és főtt húst is egy héten egy két nap.

    Segítségét előre is köszönöm szépen!
    Üdvözlettel: Dóri

      • Vizezést jelent. Nagyon sokat vizezik. Itatóból kikaparja a vizet illetve van egy homokozó amiben nyáron mindig van víz és ő abban fürdik, kaparja a vizet. Növényeket is nehezen tudunk tőle locsolni mert kapkodja, harapdálja a hideg vizet.

        • Kedves Dóri! A torok fekélyesedés és a szájszag az immunrendszer tartós gyengeségének a jele, ami főként a tartós emésztési zavarnak, mint gyengítő és toxikáló tényezőnek a jele. Továbbá ha még kap valamely toxikus hatású anyagot, amit itt talán nem is említett, az is hozzájárol ehhez.
          A pacsolás után romló tünetek a védőenergia szintjének a csökkenésére utalnak. Egy generál kezelésre lenne szükségük, mely Multivit mega C, Emésztőenzimek probiotikum, Kigvet, Imunovet, Krill Omega D3+K2 készítményekből áll. Üdv Dr. Molnár

  10. Tisztelt doktor úr! Van egy 7éves nőstény ivaros benti cicám. Tegnap vettem észre egy kis hüvelyi váladékot a nemi szervén és a farka tövénél. Fehéres, enyhén sárgás színű,szaga nincs. Azóta látom,hogy feltűnően sokat nyalogatja magát azon a területen. Az étvágya úgy 2-3 napja kicsit csökkent. Eszik,de nem annyit mint eddig. Kicsit távolságtartó lett,nem bújik annyira. Mitől lehet ez? Köszönöm a segítséget!

    • Kedves Kitti! A tünetek alapján lehet hüvelygyulladása, súlyosabb esetben nyitott méhszájú méhgyulladása is, de ez utóbbinak benti cicánál kisseb a valószinüsége. Probáljon egy Imunovet csepp kúrát 3x 2 csepp naponta 10 napig. A Gynevet pedig menjen neki tartósan 3 hétig napi 3x 1 csepp adagban. Üdv dr. Molnár

  11. Tisztelt Doktor Úr!
    A 11 hónapos kisfiú cicánknak a bal felső szemfoga nem nőtt ki, helyette még a pici tejfoga van ott. A többi tejfoga már rég lecserélődött, csak ez az egy nem. Mi lehet ennek az oka? Kell-e tennünk valamit ebben az esetben?
    (A cica fehér színű, és az egyik szeme zöld, a másik kék. Normál súlyú, kb 4 kg. Cicakonzervet, száraztápot, főtt husit, joghurtot, néha kis tojást és párizsit kap.)
    Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Anita! Sajnos van ilyen cicáknál, de még ki is váltódhat később. Így egyenlőre nincs teendőjük. Egy röntgen vizsgálat eldöntheti hogy a maradó szemfog csirája ott van e a tejfog alatt. Ha igen akkor várjanak a kiváltódásra ha nem akkor később a tejfogat érdemes kihúzatni. Üdv dr. Molnár

  12. Tisztelt Doktor úr!
    Már emailben is kaptam segitséget az állandó viszketés,allergiával kapcsolatban. A csomagot amit ajánlott meg is veszem. Olvastam itt az oldalon a Fytovetről. Az lenne a kérdésem,hogy az nem szükséges? Azt irták az oldalon,hogy viszketés csillapitó,(de a csomagban Virovet,Krill omega d3+k2 full trans gél,Multivit mega c komplex,emésztő enzim&probiotikum komplex és sampon szerepel) Vagy a Fytovet már sok lenne ezek mellé?
    Köszönöm a válaszát!

    • Kedves Erika! Sok nem lenne, de a csomag csak a leges legszükségesebb termélkeket tartalmazza. Amennyiben a büdzsé engedi a Fytovet is jól támogatja a gyógyulást. Üdv dr. Molnár

  13. Üdvözlöm! Tigris kandúr vagyok. 5 éves 2 hete ivartalanított 4 kilos szobacica. Pont egy éve májusban sebesre vakartam a fülem ezért elsö alkalommal elmentem a doktorbácsihoz. Kiderült,hogy fülatkám volt, de egyszeri kezelés után elmúlt. Kitakarították a fülem, féreghajtót és bolhaírtót is kaptam. Tiszta rendes házban lakok, úgyhogy nem tudom mitöl volt. Megint itt a május és kezdödik a vakarózás, de most a fülem tiszta. A sebek is máshol vannak, másmilyenek. Egy a nyakamon egy a tarkómon, de az államon is volt a hét elején. Egyre nagyobbak viszketnek mar ször sincs ott és kicsit vérzik. Nem bírom megállni hogy ne vakargassam ,nyalogassam. Mit csináljak? Mostanában egyfolytában csak ennék meg füvet rágcsálnék az erkélyen. Ugyan azt eszem amit eddig is száraz tápot, alutasakosat, aludobozosat. Picivel többet kapok, de steril kaja nem kell. Igy is felszedtem fél kiloót a mütét óta.Nem tudom mit csináljak, de örülnék valami jótanácsnak. Köszönöm. Tigi

    • Kedves Tigi! Javaslom hogy szólj a gazdidnak, hogy szerezzen neked Bőrgyulladás csomagot innen a honlapról a csomagok közül, amelynek a szereit ha turelmesen szeded, szépen rendbe fogja hozni a viszkető sebeidet. Üdv a dokid

  14. Tisztelt Doktor Úr !
    A tanácsára lenne szükségünk.
    Van egy 1 éves kan palotapincsink,akinél tavaly arra lettünk figyelmesek,hogy hátsólábai furán állnak járás közben.Lavet Synoflex napi 1 tablettát adunk neki tavaly december óta,de változás nem történt.
    A napokban orvoshoz fordultunk ahol csípődiszpláziát,és mindkét hátsólábán 1 fokú térdficamot állapítottak meg.Fájdalmai még nincsenek,nem sántít.Az orvos szerint még nincs szükség műtétre,de ha egy mód van rá mi sem szeretnénk.Ön mit tanácsol?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel
    Ibolya

    • Kedves Ibolya! A kutyus mozgásszervi panaszait a a mozgásszervi csomagunk szereit javaslom tartósan, kombinációban alkalmazni. Üdv dr.molnar

  15. Tisztelt Dr. Molnár Gábor!

    Van egy 17 hónapos óriás schnauzerem, testtömege 38kg. Az izületei megóvása/izületi problémák megelőzősőre szeretnék kiegészítő gyógyhatású készítményekre javaslatot kérni.

    Köszönettel
    Török László

  16. Üdvözlöm!
    Tanácsot szeretnék kérni, hogy mely termékeket javasolná a kutyusom számára. 13 éves, 8 kg-os, pekingi jellegű, ivartalanított kan kutyus, sajnos kicsit későn (9 éves korában) lett ivartalanítva. Kétszer bénult le porckorongsérv miatt, emellett szívbeteg (szívmegnagyobbodás), ebből kifolyólag gyakran köhög. Belső szervei a szívén kívül nagyon jók, gyakran ellenőrizzük vérvétellel. Jelenlegi gyógyszerei:Furosemid, Verospiron, Vasotop, Panangin, Milgamma, C11 komplex, Quamatel. Gyakran kell Medrol szteroid kúrát tartani, mert iszonyú fájdalmai vannak ha jön egy-egy front. Régebben szedte hónapokig a Skelevetet, viszont nagyon válogatós lett, gondolom a vízhajtók hatására is, így annak beadása megoldhatatlan, mivel a kapszula túl nagy neki, a benne lévő folyadékot pedig nem hajlandó megenni bármibe is keverem, hetekig próbálkoztunk vele. Száraztápot kap változó márkákban, mivel nagyon válogat (Royal canin főként, emellett néha Eukanuba, Acana, Hill’s, tehát jó minőségűt kap), emellé naponta 1x kap nedveset, abból sajnos csak Lidl saját márkás, Pedigree, Nutrilove, Cesar és társai jöhetnek szóba, másfélét meg sem eszik, ebbe elkeverve szokott kapni Minera Béres cseppet kutyáknak valót. Kissé sok a gond vele, viszont remélem tudna nekem javasolni olyan Energyvet kiegészítőket, amik az ő problémáira megfelelők (főként az ízület a gond, és a köhögés stressz hatására)
    Megjegyzés(nem tudom fontos-e): A szíve rendszeresen ultrahangozva van, és volt tüdő röntgenje is, ott a látványos szívmegnagyobbodáson kívül mindent rendben találtak. Korához és egészségi állapotához képest jó kedélyű kutyus, kivéve ha fájdalmai vannak)
    Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Renáta! A Fytovet 3x 1 csepp, a Kingvet 1 csepp 3 részre elosztva ( 1 ml vízben 1 cseppet feloldva és azt adni 3 részre osztva naponta. Üdv Dr. Molnár

  17. Kedves Dr. Molnár Gábor!

    Van egy idős mudi keverék kutyusom, és az alábbi problémáktól szenved/szenvedünk:
    Az első, és jelenleg a legnagyobb probléma az az, hogy foltokban hullik a szőre a háta hátsó részén, a farka előtt. Illetve észrevettem, hogy a farkának a tövét is rágcsálja. Mivel elkezdett korpásodni a kopott bőrfelszín, így arra gyanakszom, hogy valószínű bőrgombát kapott el szegénykém (nagyon vastag a bundája, ráadásul folyamatosan szteroidot szed). De ez az én tippem, kérem segítsen, hogy jól gondolom-e. 🙂
    A második, hogy az allergiájára (étel/pollen) már az előbb említett szteroidot (Medrol 4 mg) kapja, folyamatosan (1 mg/nap-ra csökkentettük). Ezt szeretném kiváltani inkább Energy-vet termékkel.
    A harmadik probléma, hogy mivel idős kutyusról beszélünk, a pajzsmirigy hormonszintje kicsit lejjebb van. Az állatorvos szintén humán gyógyszert írt fel neki (L-Thyroxin Henning 100 mg, de én 50 mg-ot adok neki reggelente, mert azt láttam, hogy eléggé megdobogtatja a szívét) , de ezt is szeretném kiváltani energy-vet termékkel.
    Ezekre az átfogó problémákra kérném meg a Doktor Urat, hogy ajánljon nekem és a kiskutyámnak Energy-vet terméket hogy tudjak rajta segíteni.

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdv.:

    Réka

      • Ez a legfrissebb lelet, mely 2018.11.26.-án készült:

        Vérminta jellemzői: Megfelelő
        Eredmények:
        HEMATOLÓGIA
        Általános hematológia
        fvs.:
        9.96 G/l (6-12)
        vvs.:
        6.96 T/l (5.5-8.5)
        Hb.:
        183 gr/l (130-190)
        Ht.:
        45.26 % (37-57)
        Trc.:
        635 G/l (150-900)
        Neutrofil gr.:
        80.1 % (50-77)
        Eozinofil gr.:
        5.3 % (0-7)
        Limfocita:
        10.3 % (15-29)
        Monocita:
        2.8 % (0-8)
        Bazofil gr.:
        1.5 % (0-1)
        Stab:
        0 % (0-4)
        Blasztok:
        0 HEMATOLÓGIA
        Giemsa-festés

        Babesia: Negatív
        Mycoplasma haemocanis seu felis: Negatív ENDOKRINOLÓGIA

        T4 (tyroxin):
        17.4 nmol/l (20-50)
        PROFIL VIZSGÁLATOK
        Bővebb nagykereső

        AST:
        27 U/l (5-50)
        ALT:
        163 U/l (5-50)
        UREA:
        7.6 mmol/l (3.5-10)
        CREA:
        83 umol/l (40-170)
        GLU:
        3.52 mmol/l (4.5-5.5)
        AMYL:
        686 U/l (400-1300)
        NATR:
        147.7 mmol/l (140-155)
        LIPAZ:
        61 U/l (35-180)
        GGT:
        21 U/l (1-13)
        GLDH:
        12 U/l (1-10)
        TBA:
        15.8 umol/l (1-15)
        PHOS:
        1.83 mmol/l (0.8-1.6)
        CALC:
        2.4 mmol/l (2.25-2.88)
        KALI:
        4.2 mmol/l (3.6-5.5)
        ALB:
        28 gr/l (25-40)
        TPROT:
        58 gr/l (58-80)
        ALP:
        629 U/l (20-160)
        LDH:
        670 U/l (20-200)
        CK:
        186 U/l (1-100)
        CHOL:
        5.13 mmol/l (2.5-7)
        TRIG:
        0.50 mmol/l (0.6-1.2)
        Fruktózamin:
        270 umol/l (0-390)
        TBIL:
        5.1 umol/l (1.7-10)
        DBIL:
        1.6 umol/l (1-3.5)
        KLORID:
        112.4 mmol/l (100-120)
        Na/K:
        35.17 . (28-40)

        HEMATOLÓGIA
        Giemsa-festés

        Babesia: Negatív
        Mycoplasma haemocanis seu felis: Negatív

        ENDOKRINOLÓGIA

        T4 (tyroxin):
        17.4 nmol/l (20-50)

        Illetve a kutyusról még pár infó: Mudi keverék, 14 éves, ivaros, kan. Jelenleg barf étrenden van, mert akármilyen tápot is vettünk (elég sok fajtát kipróbáltunk pedig), egy idő után nem nagyon ette, illetve kihányta. A legutóbb már kivakarta a hasán a szőrt, ami a barf-nak, meg egy szőrnövesztő multivitaminnak köszönhetően visszanőtt. 80-90%-ban hús, 20-10% zöldségből áll a menüje és van egy zöldséges napja is a héten. Viszont azt vettem észre, hogy amióta barf-ozik, azóta sűrűbben akarna kakilni. Próbálkozik, és vagy összejön vagy nem. Ha igen, egy idő után meg is eszi azt. (Bocsánat de ezt nem tudom másképp és szebben leírni). 😀
        Tüsszög meg dörgöli az orrát, innen gondolom, hogy pollen allergiás is. Súlyra olyan 20-25 kg között van. Külső élősködők ellen szezonban Vectra 3D csepegtetőt csepegtetek. Kötelező veszettség elleni oltással rendelkezik. Ízületeire pedig Arthrocol Mobility Komplex-et kap minden este a vacsijába keverve.

        Remélem elég részletes voltam: 🙂

        Réka

          • Kedves Dr. Molnár Gábor!

            A kutyusom állapotában változás lépett be. Sajnos negatív értelemben. Az utóbbi napokban azt vettük észre, hogy nem tudja tartani a vizeltét, csöpög neki. Ez leginkább pihenéskor fordul elő, így reggelre egy merő tócsa a takarója. Napközben mikor sétálgat próbálkozik szegény a pisiléssel, de vagy jön neki vagy nem, illetve nagyon hevesen nyalogatta magát. Ezért először felfázásra gyanakodtunk, így az állatorvos adott neki 5 napi antibiotikumot, de úgy tűnik, csak részben használt. Hangulata vidám, nyalogatni se nyalogatja már magát (ez az egy hatása volt), de a csöpögés nem szűnt meg. Mivel idős kutyáról van szó, így már az inkontinencia lehetősége is felmerül(het). Tudna esetleg valamit ajánlani, és ha igen, milyen arányban, sorrendben és időszakban, hogy tudjak rajta segíteni?

            Válaszát előre is köszönöm!

            Üdv.:

            Réka

          • Kedves Réka! Kérem írja meg a kutyus nemét. Amennyiben szuka, úgy a hólyaggyulladás okozta vizeletcsepegés a valószínű. Amennyiben kan akkor a prosztata gyulladása vagy tesztoszteron hiány okozta vizelettartási zavar állhat a háttérben. Üdv Dr. Molnár

          • “Kedves Réka! Kérem írja meg a kutyus nemét. Amennyiben szuka, úgy a hólyaggyulladás okozta vizeletcsepegés a valószínű. Amennyiben kan akkor a prosztata gyulladása vagy tesztoszteron hiány okozta vizelettartási zavar állhat a háttérben. Üdv Dr. Molnár”

            Nem engedte oda írni a válaszom, ezért ide írom. Remélem nem probléma. 🙂

            Mudi keverék, 14 éves, ivaros, kan. A legutóbbi vértesztje szerint (ahogy az előzményekben is olvashatja) a pajzsmirigy hormonszintje kicsit lejjebb van. Az állatorvos humán gyógyszert írt fel neki (L-Thyroxin Henning 100 mikrogramm, de én 50 mikrogramm adok neki reggelente, mert nem szívesen tömöm/tömném humán gyógyszerrel a kutyámat) , ezért is szeretném kiváltani energy-vet termékkel. 🙂

            Köszönettel:

            Réka

          • Kedves Réka! Ez esetben a pajzsmirigy alulműködés is probléma, ami autoimmun eredetű gond és a bélrendszertartós gyulladása váltja ki, amit szivárgó bél szindromának tartunk. Erre a Fytovet, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Regavet adagolását javaslom. A vizeletcsepegésre pedig még a Kingvet és Skelevet párost. A 3+2 készítmény egyszerre alkalmazható. Üdv Dr. Molnár

          • Köszönöm szépen a választ, így is fogok tenni. 🙂 Még annyi kérdésem lenne, hogy az egyik gyógyszerről a másikra való átmenetelt, azt hogy oldjam meg? Gondolom nem egyik pillanatról a másikra. Nem szeretném nagyon megterhelni a kis szervezetét.

            Köszönettel:

            Réka

          • Kedves Réka! De igen, egyik napon még adja az egyik szert másik napon kezdheti a másikat. Üdv Dr. Molnár

          • Kedves Dr. Molnár Gábor!

            Egy hete szedi a kutyusom az Ön által javasolt szereket (Szivárgó bél szindromára: Fytovet, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Regavet, a vizeletcsepegésre: Kingvet és Skelevet), viszont azt vettem észre, hogy amióta ezeket szedi, sokkal sokkal több a csepegés és a pisi. Ez normális?

            A válaszát előre is köszönöm!

            Réka

          • Kedves Réka! Nem szoktam ilyen összefüggést tapasztalni. Próbálja meg elhagyni a kombinációt összes készítményét. Hagyjon egy hét szünetet és kezdje 3 naponként mindig egy egy szert visszavéve a kezelésbe. Közben figyelje a vizeletcsepegés tünet eltűnését-fokozódását. Ha valamelyik szer után növekedne akkor azt hagyja el. Ha leírja a tapasztaltakat abból ki tudjuk következtetni, hogy hogy milyen irányú módosítás szükséges. Üdv dr. molnár

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Termékeik felkeltették érdeklődésemet, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot, ill. segítséget kérni.
    Kutyám egy 7 éves fekete ivartalanított kan labrador. Kb. 35 kg.
    16 hónaposan eltávolították a hasüregében fentmaradt egyik heréjét, ezzel együtt történt az ivartalanítás is.
    Másfél évesen volt babéziás, akkor még cseppeket és Foresto nyakörvet kapott, de 4 éves kora óta Bravectot használunk (annál is inkább, mert ha vizet lát, fürdik. Egészen tavaly decemberig még télen is.)
    Tavaly május végén kapta meg a veszettség elleni védőoltást és VERSICAN Plus DHPPi oltást
    2és fél éves koráig csak Eukanuba tápot kapott. Akkor viszont szabályosan szétnyalta mind a 4 talpát. Szteroidokkal javult csak az állapot, és nagy nehezen megállapították, hogy allergiás. Csináltattam allergia tesztet a Vetlabornál Budaörsön, amiből kiderült, hogy az ételek közül a búzára és rizsre, azonkívűl rengeteg növényre, penészgombára, poratkára. Azóta havonta egyszer kap egy deszenzibilizáló injekciót és az étkezését átalakítottam: reggelenként kap egy marék Orijen Original tápot, este pedig csirkét, marhaszívet (amit csak felforralok, de néha nyersen is) főtt zöldségekkel, hajdinával, kölessel vagy zabpehellyel.
    Kb. 3 éve kezdett el sántítani a jobb első lábára. Movalist kapott. Elmúlt, majd 3-4 havonta megismétlődött. Míg tavaly decemberben segítséget kellett hívnom, mert nem tudott hazamenni. Ismét Movalis(3napig 1×1/2, utána 1×1/4), majd Carprofen (5 napig 2×75 mg, utána 2x50mg) azóta folyamatosan Megröntgenezték. Az orvosunk szerint könyökízűleti artrózis. Csinált felvételt a bal első lábáról is, ami ugyanazt a képet mutatja, bár arra még nem sántított. Az orvos szerint műteni nem érdemes, nem hoz javulást, marad a gyógyszer.
    Közben elszakadt a keresztező szalag a jobb hátsó lábában. A CWTO műtét 2 hónapja volt. Utána Forcid Solutab 500/125 tabletta 3×1 10 napig,Tramadolor 100 mg 1x 4 napig.
    A műtét után 1 hónappal a térdén kb. 1 cm hosszban szétnyílt a seb. A röntgen szerint inplantátum, csavarok rendben. A diagnózis belső varrat elégtelenség vagy inplantátum intolerancia. Utána 16 napig Dalacin 2×1, 8 napig Movalis 1×1/2, 1 flakon Synomax szirup 2×5 ml.
    Ez után kezdtünk el sétálni. Lassan, fokozatosan, keveset. Hamar kiderült, hogy mivel még mindig nem terheli teljesen a műtött lábát, fokozottan terheli az artrózisos elsőt. Egy darabig megyünk, majd elkezd egyre jobban sántítani az első lábára, és igyekezni kell hazafelé.
    A műtét után Carprofent nem kapott, csak akkor kezdtem el neki adni, amikor a sántítást észrevettem, 2×50 mg.
    A kérdésem az, hogy a leírtak alapján a termékeik tudnak-e nekünk segíteni a műtét utáni rehabilitációban, ill. az artrózis tüneteinek enyhítésében. Melyik termék, milyen dózisban, mennyi ideig, a Carprofen mellett vagy helyett.
    Az esetünk sajnos nem egyedi, több kutyatulajdonos is panaszkodott már, hogy a műtét az aktuális végtagon segít, de közben egy másik károsodik. Az alternatív szereket meg nem mindenki ismeri és szereti.
    Üdvözlettel
    Gozsin Olegné

    • Kedves Hölgyem! Az ízületi problémák kiegészítő kezelésére a Mozgásszervi csomagunk szereit javaslom alkalmazni. Ez a rehabilitációs idő csökkentésében is segíteni fog, de megelőzheti a későbbi kiújulásokat is. Üdv Dr. molnár

  19. Kedves Doktor Úr!
    Örömmel jelzem, hogy 1,5 éves Boston terrier kiskutyám súlya elkezdett gyarapodni, amit az Ön által javasolt szereknek köszönhetek. Széklet színe is ismét normális. Meglátása, javaslata mindig helytálló.
    A 2 héttel ezelőtti vérvétel eredménye is elkészült. A Lymphocyta 29% és az Eosinophil gr. 8,8% eredmények térnek el a kívánatostól a kezelő doktor úr szerint. Ő egysejtű bélparazitára (Giardia) gyanakszik. Ennek okán kapott kedden a kutyus Procox cseppeket. (Kb. havonta 4-5 napot a kutyus panzióban tölt, ami talán fokozottabb odafigyelést igényel.)
    Azt szeretném Öntől kérdezni, hogy az Annovet készítmény jó lenne –e a továbbiakban erre a problémára. Vagy a Procox elegendő volt?
    Amennyiben javasolja az Annovetet (ami jelenleg hiánycikk a termékeknél, bár az Oktató Kórházban elérhetőnek tűnik) kérdésem, hogyan adagoljam. Valamelyik helyett, vagy felváltva, vagy csak egyszer 7 napig kihagyva akkor az Imunovetet? Vagy mást javasol?
    Sok féle kiegészítőt kap jelenleg.(Regavet, Virovet, Imunovet, Probiovet, Emésztő enzim komplex, Multivet Mega c, és Krill Omega d3+K2 gél.)
    Nagyon köszönöm az ismételt tanácsát, javaslatát.
    Üdvózlettel: G. Marianne (továbbiakban Meződy Marianne)

    • Kedves Marianne! Örülök a kedvező változásoknak. Az Annovet adagja naponta 2×2 csepp 10 testtömeg kilogrammonként. Igen egy időben ne alkalmazza az Imunovettel. Ayt eltérő időszakban, felváltva alkalmazhatja. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Dokor úr!
        Van egy 11éves szuka yorkie keverékem. (Kb.tacskó méretű). Cukorbeteg. Napi 2x kap caninsulint. Ezmellett pajzsmirigyére kap gyógyszert. Sokat fogyott és a hasa hordó szerűen megnőtt és megereszkedett. Sokat iszik. Azt a választ kaptam, hogy valószínű cushing.os is. Erre nem kapott egyenlőre semmit. Közbe ha eszik nagyon gázosodik és szelel. Elég rossz evő. Válogatós.Ezmelett látszik hogy fájnak a lábai, izületek. olyankor kedvtelen, sétáláskor megáll s csak néz. Segítségét szeretném kérni hogy milyen Energyvet készítményeket tudna neki ajánlani? Köszönettel : Zsuzsanna

  20. Tisztel Doktor Úr!
    Van egy lassan 11 éves német juhász kutyám 40 kg körül.1.5 éves korában műtötték gennyes méhgyulladással,más komolyabb problémája nem volt azóta. Kb 3 hete elkezdte húzni a hátsó lábait nehezen áll fel időnként összecsuklik a lába és húzza őket. 🙁 Voltunk állatorvosnál kaptunk rá Carprodyl 120mg -os tablettát beszedte a 6 db -ot kicsit jobb lett abbahagytuk 3 napra megint nagyon rosszul volt – közben elkezdtem neki adni a C11 tablettát (ápr18-tól) – ismét végigszedtünk egy 6-os adagot vissza az állatorvoshoz akkor rheumocam 2.5-ot adtak abból csak 2 db-ot adtam neki,mert ajánlották Trocoxil gyógyszert ebből kapott egyet (ápr30).Megrendeltem önöktől a mozgásszervi csomagot ezt ápr 24 óta szedjük a Skelevitből adok neki 3×3 szemet a cseppekből 3×5 a gélből 3×4 csepp a complexből 3×2 jó így vagy többet kevesebbet adjak esetleg,rendeljek e még valamit mellé?Várható e javulás az állapotában Ön szerint?És még azt vettem észre,hogy a napokban amikor eszik – száraz tápot kap most csak- utána füvet eszik ennek mi lehet az oka?Üdvözlettel:Bende Kata

    • Kedves Kata! A mozgásszervi csomag szerei a csont és ízületi panaszok kezelésében ad hasznos eszközt a gazdik kezébe. Azonban Önöknél idegrendszeri vagy autoimmun eredetű zavar is lehet a mozgásrendszeri zavar háttérben, amire nem vagy csak részlegesen lesz alkalmas a mozgásszervi csomag. A szedett dózis megfelelő, de ha 30 napos adagolás után jelentő elmozdulást nem észlel, úgy további kivizsgálással Röntgen, MRI, labor kellene pontosítani a panaszok okát. Nem kizárt , hogy tartósan fennálló emésztőszervi problémák állnak a problémák hátterében. Üdv dr. Molnár

  21. Kedves Doktorúr, előző levelemből kihagytam, hogy a széklete sem volt rendben, vérvizsgalata előtt, pár napig halvány,világosbarna színű volt, ami rendbejött, csak az alomevés maradt meg.
    Elnézést az utólagos kiegészítésért!

  22. Tisztelt Doktorúr!
    Van egy 9 éves szívbeteg cicám, akinek októberben diagnosztizálták a betegséget. Benamax gyógyszert kap, és napi 2x negyed furosemid vízhajtót. Az utóbbi időben elkezdte enni az almot, csomosodó agyagos almot. Voltunk vérvizsgálaton azt mondták rendben van. Én viszont úgy tudom vízhajtó mellé szükséges lenne a kálium pótlás, és gyanítom, hogy talán ez lehet a gond, amiért eszi az almot. Ezert szeretnék segítséget kérni. Ön mit javasol? Használjunk valamilyen kiegészítőt kálium, ásványiag pótlásra? Vitaminpasztát adtam neki de ugyanúgy eszi az almot. Fytovet terméket javasolta egy ismerősöm, de szeretnék ebben tanácsot kérni, illetve az alkalmazásban, adagolásban ha szükseges lenne használnunk. Az cica egyébként diétazik, fogyott is de szép lassan haladva. Jelenleg 5,2 kg.
    Előre is köszönöm!
    Üdvözlettel:
    L. Barbara

    • Kedves Barbara! Mi a szívbetegségek esetén a szívelégtelenség csomagunkat szoktuk adni. Így nem kell azon gondolkodni hogy az egyébként vese károsító mellék hatású vízhajtók mellé még mit adjunk. Az alomfogyasztást az Emésztőenzimek &Probiotikum komplex és a Probiovet adagolása meg szokta szüntetni, de a méregtelenítő hatású Cytovet is hasznos lehet ez irányból adagolva. A Fytovet remek nyomelempótló a macskáknak is. Adagja 3x 2 csepp naponta 5 ttkg-ig. Egyik sem zavarja a már alkalmazott szerek hatását. Üdv Dr. Molnár

  23. Tisztelt Doktor Úr!A kutyus kórelőzménye:Nyers etetéskor öklendezései voltak és folyamatosan fogyott/1hét alatt 0.5kg az utóbbi hetekben/.Ekkor antibiotikum kúrát kapott 10napig kliont.Jobban lett.Vissza álltunk tápra,amitől vakaródzott és vissza jött az ekcémája is.1 hónap múlva 1 napig folyamatosan hányt még a vizet is ami sárgás színű volt.A széklet puding szerű.Feszes has,egész éjjel sírt,nem tudott lefeküdni,nem terhelte a hátsófelét.Újabb antibiotikum kúra enroxil 7napig diarsanyl,gastroferm pet.Jobban lett.3 hét múlva nyálkás sárga székletet produkált,minden nap füvet eszik,de nem hányt tőle.Gyógyszert most nem kapott.Vérvétel volt februárban is,de akkor nem voltak magasak az értékei.Hasi ultrahangon minden negatív,csak az epehólyag volt telt 30%-ban.Mikor nyerset evett a vérképe is jobb volt.Nem értem mi történhetett 2 hónap alatt,hogy ilyen rossz lett a vérkép.Miért nem vált be a nyers etetés sem?Akkor mit egyen szegény?Most a széklete az elején jó,de a vége hígabb.Tápot eszik de csak a napi adagjának a felét adjuk neki.Teljesen tanácstalanok vagyunk.Láztalan jó kedvű egyébként.Válaszát előre is köszönöm:Tamás

    • Kedves Tamás! A nyars etetés akkor megfelelő egy kutyának , ha rendben van a gyomorsav és emésztőenzim termelése. Tartós főtt és szánhidrátokkal is teli takarmányozás az emésztőenzimek termelését nem segíti és tartósan vissza is sorvasztja. Ez vezethet a tartós emésztési zavarhoz és a tartós étel pangáshoz a gyomorban. Továbbá a kapott antibiotikumok kiirtják a még meglévő hasznos bélflórát is, ami csak aláássa tartós emésztési zavart és okoz sokszor hasnyálmirigy gyulladást. Üdv Dr. Molnár

  24. Tisztelt Doktorúr! 14 éves ivartalanított kan kutyusommal most voltunk ultrahangon, az egyik szívbillentyűje kis mértékben el van meszesedve, ami még normál tartományon belül van, ami talán a nagyobb gond, hogy az egyik veséje “eléggé leharcolt”, ahogy a vizsgálatot végző doktorúr mondta. Mivel tudnánk megtámogatni mind a vese mind pedig a szíve működését, regenerálódását?

    Nagyon köszönöm válaszát előre is, Viki

    • Kedves Viktória! A vese működésének értékelésére javaslom a cisztatin C érték vizsgálatát a vérből. Addig ezt, hogy “leharcolt” nem tudom megfelelően értelmezni, így segítséget sem tudok javasolni. A szív belső hártyáján lévő meszesedés leállítására a Krill Omega D3+K2 gél, a Bone strength komplex és a Korovet kombinált adagolását javaslom. Üdv Dr. molnár

  25. Tisztelt Doktor Úr! Újabb problémával fordulok Önhöz! Gerincproblémás ivartalanított francia bulldogunknak /mozgásszervi csomagot szedi 9 hónapja,a nyers koszttól egyre csak fogyott 5hónap alatt 3 kilót,újra tápot eszik/ most hasnyálmirigy gyulladása lett.Kedélyállapota jó,játszik,eszik iszik.Láztalan de nyálkás sárga volt a széklete.A nyers étrend után sem tudja visszahízni amit leadott.Tápot eszik.Minden nap füvet eszik,de nem mindig hány utána.Most a bélsár állaga az eleje jó,de a vége hígabb./sajnos nem tudom másképp fogalmazni/A vérkép eredményét elküldöm az Ön email címére és megkérném,hogy tekintse meg.Szeretném kikérni a véleményét és várom a javaslatát erre a problémánkra is.A mozgásszervi csomag eddig sokat segített!Az állatorvosunk infúziót,antibiotikumot,gyulladás csökkentőt és diétás tápot javasolt.Szkeptikus vagyok mert a kutyuson nem látszik,hogy beteg lenne.Válaszát és tanácsát előre is meg köszönöm és elküldöm a vérkép eredményét!Tisztelettel:Tamás

    • Kedves Tamás! Az amiláz, lipáz és az LDH érték egyidehjű emelkedése valóban hasnyálmirigy gyulladásra utal. Az oka leggyakrabban a tartós emésztési zavar és a tartós étel pangás a gyomorban. Javaslom a Regavet, Emésztőenzimek probiotikum komplex, Probiovet, Cytovet kombinált alaklamzását. Üdv Dr. Molnár

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    Tegnap lépett fel a furcsa viselkedés a kutyusunknál. Nem akar enni inni se iszik. Folyik az orra és tátog. Levertnek tűnik nem akar játszani sem. Az étrenden nem változtattunk hányást hasmenést nem vettem észre eddig. A környezetében csak annyi változás történt, hogy nevelőapám vissza utazott németországba. Nem ez az első, hogy vissza utazik eddig egyszer sem volt ilyen.

    • kedves Benjámin! A tünet légzőszervi panasznak tűnik. Vigye el sürgősen kollégához, lehet hogy légszomja is van. A láz sem kizárt és a fertőző légzőszervi vírusos betegségek sem. Üdv Dr. Molnár

  27. Kedves DOKTOR úr!Egy 6hónapos 14kilogrammos nem ivartalanított kislány golden retrieverem van.
    A napokban pár fehér pattanásszerű “valami” jelent meg az arcàn.Étvágya ès jókedve változatlan.
    Ezzel orvoshoz kellene fordulni?
    Válaszàt előre is köszönöm.

      • Tisztelt Doktor Úr!
        5 hónapos bolognese kiskutyam,ma egész nap nem evett szinte semmit,és estére hasmenése lett,ami nem csak sima hasmenés hanem a hasmenés átlátszó nyálkába ment át, borzasztóan kutyorog a hasa,és sirdogál is,ami még fura hogy huzza a fenekét a földön,és nyüszög!
        Bàgyadt,aluszékony!
        Előre is köszönöm a válaszát

  28. Tisztelt Doktor Úr!

    13 éves szuka tacskómnál kb. 2 hete jelentkezett egy olyan probléma amit észrevettem, hogy járás közben néha megbotlik, a fejét lefelé tartva sétál, és sokkal lasabb a mozgása mint korábban. Elvittem állatorvoshoz, és ő szerinte az izületeivel és a porckoronggal lehet probléma. Írt fel neki 2×1 4mg medrolt 1 hete, de sokat nem javult. Vannak időszakok mikor jobban sétál, de általában nem. Mit javasolna neki?

    • Kedves Tamás! Porckorongsév a nyaki csigolyák területén a gyanúm. Röntgen vagy MRI vizsgálat tudja megaddni a pontosabb diagnózist. A mozgásszervi és gerinc csomagunk szereit javaslom kombinációban alkalmazni. Üdv Dr. Molnár

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    Lassan egy hónapja kezdtük az Ön javaslatára a gyógykezelést a 12 éves kutyusomnál két oldali csípő dysplasiára, a
    Kutya mozgásszervi és gerincproblémák, tacskóbénulás, porckorongsérv és diszplázia kiegészítő kezelésére való csomaggal.
    Sajnos gyógyulás még nem tapasztalható szinte semmi. Kérdesem az lenne, meddig kell folytatni ezt a kezelést, hatékony lesz-e, vagy esetleg más másfajta kezelési módot javasol.
    Válaszát köszönöm.
    Üdvözlettel: Kiss Béláné

    • Kedves Hölgyem! Az előző levelében leírt tünetek gerinc problémára ( csigolya elfajulás, cauda equina szindroma, idegsorvadásra stb. utalnak) “Tisztelt Doktor Úr! 13. évében járó német vizsla-labrador keverék kutyámnál körülbelül egy éve vettük észre, hogy rohamosan csökkent a hátsó lábainak a terhelhetősége, időnként megroggyan és a lépcsőkön nagyon nehezen jár, valamint már izom leépülés is látható. Állatorvostól kaptunk gyógyszert rá, de többszöri kúra után sincs semmi javulás. Az interneten találtam rá az Önök oldalára, szeretném megkérdezni az Ön mit ajánlana, amitől remélhetünk javulást az állapotában.”
      Ezek közül az utóbbi ( idegsorvadás ) nehezen befolyásolhatók bármely kezeléssel is. Amennyiben pontosabb diagnózist tudunk, helyi specialista állatorvosi vizsgálat, Röntgen, MRI, vérkép, labor akkor biztosabb kimenetelt tudok mondani. A csomag aminek a szerit használják kb. 3-6 hónap alatt fejtik ki a jól érzékelhető hatásukat a csont és ponc eredetű mozgásszervi betegségeknél, megfelelő dózisú alkalmazás esetén. Ayonban már egy hónapon belül is egyártelmű tünetjavulásnak kell beküvetkezni, amennyibnen beidegzési vagy autoimmun eredetű izom sorvadás nem áll fenn a háttérben. Vagyis további pontosabb diagnózisra van szükség hogy pontosabbat tudjak prognosztizálni. Üdvözlettel: dr. Molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm a választ, igyekszem egy specialistát keresni, amennyiben van eredmény jelentkezem. Még annyi eszembe jutott, hogy fiatal korában a kutyusnak, kullancs csípésből kifolyólag, lyme kórja volt, amitől hosszas kezelés után sikerült megszabadulnunk. Esetleg ebből nem maradhatott vissza valami?
        Üdvözlettel: Kiss Béláné

        • Kedves Hölgyem! Természetesen, a lyme kór lényeges hosszú távú szövődménye lehet a perifériás idegek sorvadása, így a tünetekkel bőven összefügghet. Ez okozhat hátulsó testfél mozgás zavarokat. üdv Dr. Molnár

  30. Kedves Doktor úr,
    A napokban múlt 11 éves kan boxerem, aki eddig remek vitalitásnak örvendett pár hete rossz állapotban van. Igazság szerint a veszettség és kombinált oltás után kezdődtek a panaszok, ami április elején történt meg. Levert lett, a testtartása és a szemei egyértelműen mutatták, hogy nincs jól. Az állatorvos szerint nem a védőoltástól, hanem babéziás annak ellenére, hogy márciusban becsepegtettem advantix-al és nem tálaltunk benne kullancsot sem. Megkapta az injekciói koktélt (Dexafort és imizolt) 15.én. Pár nap múlva látszólag jól volt. Majd húsvét hétfő estéjén zilalva lihegett. . Kedden elvittük a régi lakóhelyünkön lévő doktornőhöz aki készített vér labort, ultrahangot és EKG-t. A diagnózis: szívritmuszavar megvastagodott szívizom miatt és két daganat. Egy a hasüregben egy a mellkas alsó részen. 2011-ben masztocitómát távolítottak el a hátáról, 2015-ben pedig egy szarkómát a pofijáról. A szarkóma eltávolítással egy időben gát sérv műtét és ivartalanítás is történt. Jelenleg 4. napja kapja a vizhajtót és a szívét támogató készítményt. A mai napon alig kelt fel és mikor mégis nagyon nehézkesen jár. Mit javasol a doktorúr mit tehetek az érdekében? Kemoterápiát és a műtétet nem szeretném. Várom válaszát! Köszönettel Sz. Anikó

    • Kedves Anikó! Szegény kutyusa sok bajon esett már át. Így sajnos az immunrendszere nem járhat csúvcson, így bérmely beavatkozás, injekció, oltás erősebben megviselheti az áátlagosnál, főleg a korábban már jelentkezett, majd eltávolított daganatos képletek miatt is. A szív dilatació miatt a Korovet, Muntivet Mega C, Krill Omega D3+K2 gél, Kingvet kombinációt javaslom. Leveléből nem egyértelmű, hogy a két daganat hol található. A szívizomban? Üdv dr. Molnár

  31. T. Doktor úr!
    Úgy látom itt főképp kutya, macskákról kérdeznek ,de nekem a teknősömről lenne szó. 4 éves ékszerteknős és állandóan nyújtogatja a nyakát és tátog, miközben “beszél”. Nem megy be a vízbe (csak ha belerakom) és nem találja az ételt sem látszólag. Mi baja lehet?
    Előre köszönöm a válaszát!

    • Kedves Kinga! Felelek. Mivel táplálja a teknőst és milyen időközzel ad neki? A páncálját megtapintva nem puha ? A szemei körül nincs e megduzzadt monokli? Üdv Dr. molnár

  32. 3 éves kutyánk 3 hete fialt. 6 kölyköt nevel. A fialás után furán tartotta a farkát. Elvittük az orvoshoz, aki azt mondta méhgyulladása van. Jóddal kimosta a méhét, és többféle injekciót adott neki. A kutya már korábban is kergette a farkát, mikor enni vittünk neki. De a fialás óta kifejezetten. Múlt héten észrevettem hogy egy helyen már kihullott a szőr, sőt eleven, véres volt. A kutya szinte szétrágta. Pár nap múlva az elrágott rész leesett, a kutya pedig megette. Aztán megnyugodott. Pár nap múlva újra elevenre rágott egy kB.5cm-es részt, amit másnap szintén lerágott és megevett. Általában akkor kergeti a farkát ha a kenelhez megyünk. A helyi állatorvos azt mondta, hogy be van kattanva a kutya, és próbáljuk meg gázolajjal bekenni, mert az büdös és akkor nem fogja rágni. Én a kiskutyák miatt nem mertem. Legyen szíves tanácsot adni, hogy mit tegyünk? Nem lehet hogy elhalt a farok a fialás közben? Köszönettel. BD

    • Kedves Dominika!Valószinüleg nem oldódott meg teljesen a méhgyulladás és tartós gyulladás alakult ki. A rágás valószinüleg a tartós irritáció miatt van. A hüvelyét azonban ha nem nyalogatja akkor nem csak erre kell gondolni. Az un. forró kiütés az is tavasztól kezdve alakul ki a leggyakrabban a kutyáknál, ez a nemi ciklus állapotától viszonlag függetlenül alakul. Hirtelen erős viszketéssel jár a bőr egy területén és fájdalmasan eleven vörös nyílt bőrelváltozás alakul ki. A méhgyulladásra az Imunovet, Cytovet és Gynevet kombinációt javaslom kiegészítésre. A forró kiütésre a bőrgyulladás csomagunkat javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/borgyulladasok-kiegeszito-kezelesere/ Üdv dr. Molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr!
    3 éves németjuhász-vizsla keverék kutyám (kb 35 kg-os) pajzsmirigy beteg lett, az állatorvos írt ki neki gyógyszert, amit adunk is a kutyának, de emellett szeretném vitaminokkal is kezelni, nagyon csúnya lett a szőre, sok helyen megritkult, a bőre hámló és sötét színű lett, szerencsére nem vakarja. Fytovet, Skelevet és Probiovet termékeket vettem, kb 2 hete. A 2 zacskós vitamin kb 1/4-e fogyott el. Éjszaka sajnos kinn maradt, a szél lefújta és a mi kutyáink (van még egy tacskó is, ő a Skelevetet kapta gerincproblémák megelőzésére) befalták a 2 zacskót (a csomagolást széttépték). Semmit nem látok rajtuk, ami esetleg bármilyen mérgezésre, túladagolásra adna okot, de szeretném Öntől kérdezni, hogy mit tegyek? Vigyem őket állatorvoshoz? Azt olvasom, hogy mellékhatása nincs ezeknek a szereknek, de ettől függetlenül aggódom. Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel
    B. Erika

  34. Tisztelt Doktor Úr! Fiatal, max. 3éves utcán talált lánycicánknál rögtön a befogása után megállapították, hogy nagyon meg van fázva, kapott antibiotikumot. Két hét után sem javult, készült röntgen, ami gócos tüdőgyulladást mutatott. Újabb antibiotikumos, szteroidos kezelés következett. A kontroll röntgenen semmi változás nem történt, de másik orvos szerint nem gócok vannak a tüdőn, hanem beszűrődések. A szortyogása abbamaradt, csak fonendoszkóppal hallható, hogy nem teljesen tiszta a légzése, eszik-iszik, jó az étvágya, nem lázas, élénk. Ám az immáron több mint hathetes, többféle antibiotikumos kezelés után továbbra is ott vannak a tüdőn a beszűrődések, nincs változás. Bármelyik Energyvet termék segíthetne a tüdő “kitisztulásában”? (sajnos, az nem tisztázott, hogy baktérium, vírus, vagy gomba okozta-e a problémát) Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Margit! Igen, a cicák légzőszervi hurutos tuneteit az alábbi szerek kombinációjával javaslom kezelni: Kingvet, Multivit Mega C, Krill Omega D3+K2 gél, Imunovet. Üdvözlkettel: Dr. Molnár

  35. Kedves Dr. Molnár Gábor!
    Puli keverék ivaros 10 éves fiú kutyusunk előző év febr. közepén a jobb oldalán 2 kb.10 cm átmérőjű kőrben lekopaszodott. Itt szépen visszanőtt aszőre. Ebben az évben ugyanezen a részen egy kb.25x10cm- területen ugyanez megtörtént, de a szőrösödés nem indul meg Brit lazacolajat, sörélesztőt, és Béres Minervát kap naponta ill. Msm krémmel kenegetem. Jártunk állatorvosnál, aki ivartalanítást javasol, a kopasz terület túlpigmentálódott, labor nem készült.
    Mi az Ön véleménye?
    Válaszát köszönöm.
    Üdv.
    Fejesné

    • Kedves Ágnes! A túlpigmentációs bőr elváltozás, ami szőr hullással jár leggyakoribb okai: fonalas gomba ( Trichophyton, Microsporon) fertőzés, hormonális egyensúly zavar ( mellékvese túl és vagy pajzsmirigy alulműködés, tesztoszteron hiány). Amennyiben viszket is és nedves , zsíros a bőr akkor élesztőgomba fertőzés is lehet a háttérben. Részletes sok területre kiterjedő kivizsgálás, a fenti okok egyesével való kizárása: bőrkaparék vizsgálat, vérvizsgálat hormonokra stb. Ez tartós és meglehetősen költséges és nem biztos, hogy meg lesz az ok találva pontosan.
      Mindezek alapján ez előtt javaslok egy természetes anyagokkal végzett kúrát, ami valószinüleg segíthet: Multivit Mega C 3×1 caps, Krill Omega D3+K2 gél 3x 4 pumpanyi, Kingvet 3x 3 csepp, Emésztőenezimek & Probiotikum étkezésenként fél caps, Fytovet csepp3x6 csepp naponta. Üdv Dr. Molnár

  36. Beszéltünk már telefonon, a kutyusunk füle nem akar meggyógyulní.Elkűldtem a laboreredményeket. De nem ezzel kapcsolatban írok. Szeretnék tanácsot kérní etetéssel kapcsolatban. Westink van, tudjuk hogy allergiára hajlamos fajta ezért hipoallergén szárazeledelt kap. Tudna-e tanácsot adní mílyen eledelt vegyünk a kis kedvencnek. A súlya kilenc kiló. Tizenhárom éves lesz. Naponta kb.egyszer rókázik slejmes állagút. Kérnék még tanácsot étrend kiegészítőkről, amit önöknél lehet megvásárolní,mit ajánl. Van olyan eset is hogy étkezés után nem tud büfögní látszik rajt hogy görcseí vannak. Ha válaszolna tisztelettel köszönöm.

  37. Tisztelt Dr.Úr!
    Van egy 17 éves ivartalanított,1,90 kg cicám.Féregtelenített,nincs allergiás tünete,nem gyógyszerérzékeny.
    Kinti,benti cica.
    Tápláléka vizes táp, kétszer hetente elkockázott nyers marhaszív. O
    Tavaly év végén hányásos tünetekkel orvoshoz kerültünk.Tartalma 1dl-nyi szintelen nyálkás folyadék tápdarabkákkal.
    Vérképe korához képest kitűnő.Endoszkópos vizsgálatra került sor.A nyelőcső ép,a gyomornyálkahártya a nagygörbületnél,a corpus antum felöli részén megvastagodott és reparálodó fekélyekkel tarkított.A fundus ép,pylorus átjárható.BAL citológiai és mikrobiológiai vizsgálata, és a
    gyomornyálkahártya kórszövettana nem mutatott eltérést.Tüneti kezelés: gyomornyálkahártya védelem, antibiotikum,étvágyfokozó.Későbbiekben Venter granulátum,1/2 zacskó, és Omeprazol1000mg – 1/2, naponta 1-szer.Jó volt eddig.És most a cica gyógyszer melett ugyanúgy hány.Amennyiben az Energyvet termékek segítenének a cica gyógyulásában, akkor én tanácsot és segítséget szeretnék kérni.
    Köszönettel L.Magdi.

    • Kedves Magda! A cica már koros, így emésztőenzim és gyamorsav termelése is egyre csökken. Ezért egyre nehezebben tudja átsavasítani a táplálékot, ez pedig a falatok pangásához majd rothadásához vezethet a gyomorban. Az így keletkezett melléktermékek a gyomorfal gyulladásához vezethetnek. Ez történhetett önöknél is. A javaslatom: az Emeészőenzimek & Probiotikum komplex és a Krill Omega D3K2 gél és a Regavet kombinált alkalmazása. Üdv Dr. Molnár

  38. Kedves doktor ur!

    5 honapos mini pinscher kutyam megevett valamit kutyasetaltatas kozben. Mire probaltam kivenni a szajabol mar nem taltam semmit.
    Tegnap tobbszor is hanyt, emellett csuklo neha fulladozo bangot ad. Legzese normalis, nincs sipolo hang neha-neha jelentkeznek meg a csuklasos fulladozasos hangok. Este folyamatosan gyotorte.
    Ma reggelre adtam neki a megszokott kutyaeledelebol, jo etvagya van, kisebb adagot adtam neki a szokotnal, kaparja tanyerjat tobbert.
    Energikus, szaladgal jatszik.
    Tudok videot kuldeni a csuklasos hangorol.

    Kerem segitsen, aggodom a hangok miatt.

    Elore nagyon szepen koszonom valaszat.

    • Kedves Bettina! Az Önökkel történt eset sajnos nem ritka. A lenyelt idegen test formája és mérete dönti el, hogy mit kell tennie. Amennyiben olyan a formája ( bár ez esetben Ön sem látta a tárgyat csak sejti, hogy lenyelte), hogy van esélye a bélrendszeren átjutni, akkor várni kell és nagyobb mennyiségá pépes rostos élelemmel ellátni és parafin olajjal síkosítani a bél belső falát, hogy a síkosodás segítse a kiürítést. Amennyiben jó étvággyal eszik és nincs hányás akkor bízhat abban hogy elindult a gyomorból a tárgy a végbél irányába. , ha ismétlődő öklendezés, hányás, étvágytalanság lépne föl, ez gyanút kelt a bél részleges vagy teljes elzáródására. Ilyenkor egy Röntgen és vagy ultrahang vizsgálat segíthet megtudni, hogy mi a lenyelt tárgy, ami eldöntheti, hogy hogyan tovább. Sokszor egy nagy mennyiségű szezámmag olajos meleg 37C-os vízes beöntés segíthet, ha a tárgy elakadt és a kiürülését segíteni kell. Persze ha a gyomorban van a tárgy akkor ez nem segít általában. Ezután jöhet szóba a műtét, ami csak végső megoldásként jön szóba. De a végső az nem azt jelenti, hogy sok nap múlva, mert az emésztőcsatorna elzáródását okozó idegen test eltávolítása az ismétlődő hányás kezdete után mihamarabb történjen meg, ha a többi lehetséges út nem segített. Üdv dr. Molnár

  39. Tisztelt Doktor úr!

    Ivartalanított cicámmal (kandúr, jelenleg 13 éves) kapcsolatban lenne kérdésem.
    Kiskorában ivartalanítottuk és akkor azt mondta az állatorvosunk, hogy a továbbiakban az egészséges és hosszú élete érdekében csak a Royal Canin S/O High Delution száraz és nedves tápokat adjuk neki.
    Mostanában egyre több steril és ivartalanított cicáknak való tápot látok szupermarketekben, drogériákban, Fressnapfban stb.
    Esetleg ezek a termékek is megfelelőek lehetnek számára vagy mindenképpen csak a Royal?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel:

    HH

  40. Tisztelt Doktor Úr!

    Két és fél éves ivartalanított házi macskáimról (kandúr és nőstény) egy rutin laborvizsgálatnál derült ki, hogy mindkettőjüknél májműködési probléma van. A kandúrnál nem volt drasztikus eltérés az ALT-értéknél (72), de a nőstény vérképe: ALT: 225, majd egy 6 hét múlva megismételt vérvételnél 370. Őt tovább vizsgáltattam, az UH májnagyobbodást mutatott ki, de a citológiai vizsgálat végül is nem utalt daganatra. Az ÁHOK-ban vizsgálták, és azt feltételezték, hogy az élősködők elleni szerek okozhatták a bajt. Tavaly, kivédendő a szívférgességet is, áprilistól októberig Milprazon tablettát kaptak havonta és Bravecto spot-ont 3 havonta. Most azt tanácsolták, kerüljem a tablettákat és lehetőleg a Baravecto alkalmazását is.

    Az első kérdésem: Ön szerint mivel védhetném meg cicáimat a külső-belső élősködőktől a nélkül, hogy tovább ártanék a májuknak? Megjegyzem, szigorúan lakásban tartom őket, bolhával, kullanccsal elvileg nem találkozhatnak, de a szúnyog (lepkeszúnyog) az erkélyre, lakásba is beszáll…

    A másik dolog, amiben a tanácsát kérem: megvásároltam a Regavetet, de több állatorvosnál azt olvastam, hogy májbeteg cicáknál különösen óvatosan kell eljárni, csak 2 napig szabad adni, és 3 napig figyelni, nem mutatnak-e negatív reakciókat. De hogy ezek mik lehetnek, arról egy szót sem írtak sehol. Kérem, segítsen a Regavet-kúra megfelelő kialakításában. Egyébként a cicák most csak májvédő gyógytápokat kapnak (Specific Kidney Support, amely a leírás szerint a májműködést is segíti; Royal Canin Hepatic S/O)

    Válaszát előre is köszönöm, üdvözlöm,
    Illés Lia

    • Kedves Lilla! A maj toxikus anyag okozta tulterhelese májgyulladást okoz, legyen az bármely toxikus anyag felvétele után. Kezelese különleges törődést igényel.
      Ki kell iktatni a terhelést okozó hatóanyagokat, melyekkel kapcsolatba kerül a beteg, ezt ön már meg tette.
      Támogatni kell a májat sejtjeinek regenerációjában. Cytovet, Regavet, Multivit mega C, Krill Omega d3K2, Emesztoenzimek Probiotikum komplex lehetőség szerint kombinált alkalmazásával.
      A Regavet használatára vonatkozó figyelmeztetés nagyon súlyos májbetegség esetére érvényes. Az önöké, Hála Istennek nem ilyen. Mivel a Regavet aktiválja a máj sejtek funkcioit, amely igen hasznos májbetegségek, vagy túlterhelés eseten. De ha súlyos mértékben károsodott a majsejtek jelentős része ,akkor a funkció aktiválása ronthat az aktuális állapoton, főleg ha azt tuladagoljak. Erre vonatkozik a figyelmeztetes. De ilyen a praxisomban még nem fordult eddig elő, tehát ez nem egy életszerű gond. A többi javasolt készítmény hatásai: méregtelenítő, májsejt regeneráció támogató, Probiotikum, Emesztoenzimek, vitaminok, melyek elősegítik a gyors és hatékony máj regenerációt és az így elert állapot fenntartását.
      Magam az annovetet alkalmazom a szivfergesseg kialakulásának megelőzésére főleg kutyaknal. Az erről szóló leírást itt találja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-betegseg/szivfergesseg-megelozese/. A kullancsok ellen benti cicáknál nem szükséges védekeznie. Üdv dr.molnar

  41. Tisztelt, Doktor Úr!

    Ma reggel az egyik anyakecskémen azt vettem észre, hogy fájdalmai vannak. Homorít, domborít, és mekeg hangosan néha.
    Van 2 kiskecskéje, és tejel… Most lett féregtelenítve kb. 1hónapja. Évente oltom enterotoxemiára. 5éves.
    Tegnap rengeteg fűzfa ágat evett meg, mert a szél letördelte a helyükön. Ma reggel akkor vettem észre, hogy fájásai vannak, amikor mentem összeszedni az abrakos vödröket. De ő is megette az abrakját, 500 gramm kukorica. Ezt az abrakot kapja már vagy 3éve. Csak ott a kötélen lefeküdt, felállt és úgy csinált, mintha ellési fájdalmai volnának. Most kint van a gyepen, eszik, kérődzik, nem fosik, de homorít és domborít néha…

    Lehet, hogy valamelyik belsőszervét megütötte?
    Mi lehet a baja? Mit tudok csinálni?

    Kérem segítsen.

    • Kedves Gyuri! Az emesztoszervi okokat , vagy túlélést, kizárhatja, mivel most jól kérődzők. A legvalószínűbb hogy valamely mechanikai hatás érte a kecskét és a miatt húzódott valamely hasi tajekon lévő izomzata. De a máj vagy vese fájdalma is okozhat ilyet de nem tartom valószínűnek mivel akkor nem táplálkoznak és kerődzne. Ha nem oldódik meg 2 napon belül hívjon kollégát feltétlenül. Üdv dr.molnar

  42. Tisztelt Doktor úr!

    10 éves berni pásztorkutyám az elmúlt időszakban többször sántított mellső lábára. Meloxan gyógyszert kapott a fájdalomra. Utoljára a bal lába fájt, majd múlt héten egyik napról a másikra a jobb első lábára kezdett sántítani. A bokája megduzzadt és jobbra kifelé állt a lábfeje. Kedden elvittem állatorvoshoz, aki röntgen felvételt készített a lábfejéről. Azt mondta, hogy jelenleg nem lehet megállapítani, hogy artrózisa van-e , vagy kezdődő csontdaganata. Két hétig kell szednie a Meloxant (és melléje Quamatelt), kapott ízületvédőt is és kímélő életmódot folytasson. Két hét múlva kell újabb röntgenre visszavinnem a kutyát. A kutyát jelenleg csak nagyon rövid napi sétára viszem el, ez kb. 1-2 kilométert jelent. Van olyan, hogy kevésbé, vagy egyáltalán nem sántít, de a séta végére már húzza a lábát.
    Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben a rosszabb verzió, a csontdaganat igazolódik, akkor mit lehet tenni? Érdemes-e akár már most valamilyen készítményt adni neki, ha igen, akkor mit tudna javasolni?
    Köszönettel:
    Szilvia

  43. Jó napot kívánok szeretnék segítséget kérni melyik terméket válasszam. Kutyatenyésztéssel foglalkozom és pár hónapja minden alomban 4-6 hetes kor között hasmenés jelentkezik ami zöldes sárgás vagy fehér nyálkás kolit állapították meg de a megadott antibiotikum nem segít. Elkezdtem adni a béres cseppet és a fitocaninit egy alomnál működött de most van egy csapat 8 db ma 5 hetes labrador kölyök szombaton kezdődőtt náluk a hasmenés de nem az egész csapat egyszerre hanem mindig csak egy egy kutyus esik bele. Ugyan úgy adom a béres cseppet a gyógynövényeket plusz ezüst kollaidot és antibiotikumot de nem akar szünni erősebbek valamivel mint ezek nélkül de még mindig valami hiányzik. Az anya kutyák oltva vannak tüzelés előtt kombinált injekcioval szeretném ezt a problémát megoldási az előző almoknál ahol nem használtam semmit csak antibiotikumot és 4 hetesen oltva voltak parvo ellen ott több is elhullot egy alomból.

    • Kedves Zsuzsanna! A tünetek alapján az orsó férgesség, a vírusos ( parvo, rota, corona) háttér és az immungyengeség amit az emésztési zavar vagy hiánybetegség tud kiváltani, súlyosbítani,
      Javaslom a féreghajtást a szukánál és a kölyköknál is rendszeresen. Az oltás ( vakcina) Parvo ellen 4 hetes korban az anyai ellenanyagok miatt teljesen felesleges, azt 6 hetesnél fiatalabb kutyának nincs értelme beadni, csak gyengíti a normális immunerőt.
      A Virovet, Fytovet, Probiovet, kombinációt megelőzésre adja a szilárd táplálékra való átállástól kezdve. Ha bármely tünet kjelentkezik akkor még használja az Imunovet cseppet is. Továbbá fokozottan figyeljen a takarmány minőségére amit kapnak a kicsik. Üdv dr. Molnár

  44. Tisztelt Doktor Úr!
    Fél éves, lakásban tartott, ivartalanított kandúrunk pár napja megállás nélkül hangosan nyávog. Pórázzal kb minden másnap kivisszük sétálni és sok játékja is van, de nem foglalna le magát velük.
    Valami baja lehet vagy csak unatkozik?
    Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Dóri! Ennyi információból nem tudok következtetést levonni. Vigye el kollégához, hogy zárják ki az esetleges betegség okokat, aztán ha az negatív akkor kerülhet szóba az idegrendszeri, viselkedési ok. Ennek egyik formája lehet az unatkozás, ami cicán nem gyakori probléma. Üdv dr. molnár

    • Kedves Doktor úr!
      Újra megírom a levelemet, biztos elrontottam valamit a küldésnél😀
      10 éves szuka német juhászunk van, Bella.
      Súlyos csipő dp. diagnosztizált Dr.Juhász Tamás, röntgen is készült. Valamint két csigolyánál összenövések is vannak. Ennek ellénére aktív, szeret sétálni, macskát kerget….
      A bal hátsó lábán a köröm sokszor vérzik mivel húzza a làbát, irányváltásoknál sokszor összecsúklik a hátsója, ez csak egy hete van így. Ennek ellére nagyon jó házörző.Kedden elkezdtük szedni a skelevet-et, napi 3×2 dózisban.
      Bella munkakutya volt 6 éves koráig(velem dolgozott, bemutatozott intézményekben, betegeket látogatott, mint terápiás kutya)valamint canic cross orsz.bajnok volt 2011ben. Nagyon jó izomzatú még most is. Nagyon szeretnénk neki segíteni, mert nagyon jó állapotban van.
      2011 ben ivartalanítottuk. Hills, healthy mobility tápot eszik. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy meddig szendje a skelevetet, és mennyit?

      Válaszát előre is köszönöm!
      Üdvözlettel
      Boross Ivett

      • Kedves Ivett! Diszplázia megelőzésére és kiegészítő kezelésére van egy csomagunk: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ Ezt javaslom alkalmazni, mivel annak minden összetevője szükséges az eredmények eléréséhez, melynek egyik alkaotója a Skelevet. Önmagában nem alkalmas komolyabb változások eléréséhez diszplázia esetén. Mivel ez egy súlyos nehezen befolyásolható sorvadásos csont és porc rendellenesség. A kombinációval is tartós min. fél éves kezelés szükséges a maradandó változások eléréséhez. Ezt 3 havonta történő Röntgenes kontroll vizsgálattal tudja ellenőrizni. Üdv dr. Molnár

  45. Kedves Doktor Úr!
    Nagyon köszönöm a válaszát, izgultam is rendesen, mi lesz a véleménye. A mostani ultra prémium száraz tápot 1 hónapja eszi, és ez alatt normális színű széklete volt, de a súlya sajnos nem gyarapodott. Tudom, nem szerencsés a többszöri tápcsere, de gondolkodom, hogy egy nagyon könnyen emészthetőre (Platinum) átállnánk. Hátha az is segít valamit. És persze adom folyamatosan a javasolt szereket. Sajnos a nyers étrend nem megvalósítható.
    (Figyelem a kutyát folyamatosan. Érdekes, hogy a tegnapi és a ma reggeli széklet ismét teljesen normális színű, állagú és mennyiségű volt.)
    A kutya jókedvű, játékos, jó étvágyú, ennek ellenére soványabb. És ez aggaszt komolyan. Mit tehetek? (Vérvétel eredménye még nincs meg.) Ha esetleg az Ön által említett vérzés fennállhat, akkor ennek lehet következménye a soványság? És akkor mi van? Mit javasolna?
    Kedves Doktor Úr nagyon köszönöm, hogy a tények mellett, azért mindig igyekszik megnyugtatni is a soraival. ( Bizony rám fér.)
    Üdvözlettel: G. Marianne

    • Kedves Marianne! Féreghajtást mikor végeztek? A fekete bélsár az utalhat felső emésztőtraktusban keletkező vérzésre. Ez soványságot közvetlenül nem okoz. De ez kedélytelenséggel is járna, ami nem áll fenn, így ezt kizárhatjuk. Üdv Dr. Molnár

        • Kedves Marianne! Akkor a férgességet kizárhatjuk. Soványságot még a pajzsmirigy tóézott működése is okozhat, de az nem jár fekete bélsár ürtésével. De lehet egyszerűen alkati oka is. A fekete bélsár rendszeresen van? Üdv Dr. Molnár

  46. Tisztelt Dr.Úr!
    Van egy 17 éves ivartalanított,1,90 kg cicám.Féregtelenített,nincs allergiás tünete,nem gyógyszerérzékeny.
    Kinti,benti cica.
    Tápláléka vizes táp, kétszer hetente elkockázott nyers marhaszív.
    Tavaly év végén hányásos tünetekkel orvoshoz kerültünk.Tartalma 1dl-nyi szintelen nyálkás folyadék tápdarabkákkal.
    Vérképe korához képest kitűnő.Endoszkópos vizsgálatra került sor.A nyelőcső ép,a gyomornyálkahártya a nagygörbületnél,a corpus antum felöli részén megvastagodott és reparálodó fekélyekkel tarkított.A fundus ép,pylorus átjárható.BAL citológiai és mikrobiológiai vizsgálata, és a
    gyomornyálkahártya kórszövettana nem mutatott eltérést.Tüneti kezelés: gyomornyálkahártya védelem, antibiotikum,étvágyfokozó.Későbbiekben Venter granulátum,1/2 zacskó és Omeprazol1000mg – 1/2, naponta 1-szer.Jó volt eddig.És most a cica gyógyszer melett ugyanúgy hány.Nagyon keveset eszik.Amennyiben az Energyvet termékek segítenének a cica gyógyulásában, akkor én tanácsot és segítséget szeretnék kérni.
    Köszönettel L.Magdi.

    • Kedves Magda! A cica idült emésztési zavarai által kiváltott fekélyek gyógyulását az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, a Regavet és a Cytovet kombinált adagolásával lehet támogatni. Javaslom a táplálkozás felülvizsgálatát is. Üdv Dr. Molnár

  47. T.Doktor Úr!
    8 éves törpe schnauzer kutyámnak ma a tüdején kisebb, nagyobb daganatokat mutatott ki a röntgen.Megrendeltem a daganatos betegségekre való csomagot Önöktől a mai napon.
    A vizsgáló állatorvos azt mondta, hogy hetei vannak hátra. Napi negyed predisolont.vízhajtót és ambroxol tevát kapott.

    Kérdésem az lenne, hogy ezeket továbbra is adjam az Energyevit készitmények mellé az előírt időpontokban?

    Ezek mellet még hasnyálmirigy elégtelensége is van..de ezt szinten tartjuk..ezzel jelenleg nincs probléma..
    Kérem Önt segítsen tanácsaival, nagyon bízom az Önök termékeiben és a kiskutyám állapotának javulásában.
    Tisztelettel és köszönettel:
    N. Zsuzsanna

    • Kedves Zsuzsanna! Kérem küldje át a kutyus zárójelentését és leleteit az email címemre, hogy megalapozott javaslatot adhassak. A csomag az jó választás de megnézném mit tehetünk még a kutya érdekében. Üdv dr. Molnár

Vélemény, hozzászólás?