Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 449 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!

    Érdeklődésem tárgya egy pár hónapos házi keverék kiscica,aki testvérével került hozzánk és kb 2 hete hasmenéssel küszködik,de kb úgy,hogy észre sem veszi és járkál,csurog ki a széklete.Sárgás-barna,inkább zselés,mint folyékony és előtte pár nappal úgy láttuk,hogy a szemében lévő hártya nem akar visszamenni a helyére és folyamatosan látszik (nem tudom van e összefüggés a kettő között).Konzerv macskatáppal tápláljuk őket és csak vízzel,nem kapnak tejet,mert azt hallottam,az nem igazán tesz jót nekik.Eléggé látszik rajta,hogy fogyott,a testvéréhez képest,igazából nem gondoltam,hogy egyáltalán eddig húzza.Gondoltam rá,hogy mi lenne,ha esetleg adagolnék neki egy kevés széntablettát? Vagy ez csak rontana a helyzeten? Kérem segítsen,orvoshoz nem vihetem sajnos.
    Köszönöm előre is válaszát! <3

  2. Tisztelt Doktor Úr!

    Egy hét hónapos, jelenleg 4,3 kg-os, még ivaros maine coon kandúrka gazdija lettem másfél hónappal ezelőtt. A cicusnak már volt egy gazdija előttem, aki “visszaadta” őt a tenyésztőnek, mert az állatorvos szerint polip volt a fülében, amit műteni kellett volna és az orvos szerint kockázatos volt a műtét. A tenyésztőhöz visszakerülve az ő állatorvosa egy kis bogarat vagy hangyát takarított ki a kis füléből, csípés vagy egyéb ok miatti gyulladást állapított meg, megállapította, hogy polip vagy egyéb elváltozás nem található. Kapott fülcseppet, tisztító folyadékkal 2-3 naponta szépen takarították a fülét, amit én is folytatok, mert még mindig váladékozik kicsit a füle. Közben egy felső légúti gyulladást is sikerült összeszednie a kicsinek, kicsit sípolva szedi a levegőt. De az étvágya, kedve nagyon jó. Szépen nő, sokat játszik, alszik. Jelenleg a gyulladásra Doxycycline 100 mg-ot kap, 1/4 szemet reggel és este. Fülét Otodine fülmosó oldattal tisztítom. Olvastam a termékeik leírását, de segítséget szeretnék kérni, melyiket legcélszerűbb adni a kicsinek? Köszönettel, B. Judit

    • Kedves Judit! A cicának az egészséges fejlődéséhez és az antibiotikum okozta bélflóra romlásra az alábbi kiegészítőket javaslom: Multivit Mega C, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Krill Omega D3K2 gél. A fület kezelni a levele alapján nem szükséges. Üdv Dr. Molnár

  3. Kedves Doktor Úr ! Szeretnék információt arról, van-e olyan termékük, ami ivartalanított 2,5 éves lánycicánál kialakult struvit kövességet megszünteti, illetve a további kialakulást meggátolja. Gógytápozáson kívül hogyan tudunk segíteni ?

  4. Tisztelt Doktor Úr
    8 hetes tacsi kutyánk van és a bal fülében egy furcsa fekete sárcsomó szerűséget fedeztünk fel még nem láttam ilyet.Mi lehet nem mertem még hozzá nyulni fúltisztítóval sem .Külföldön vagyunk még 3 hétig de ismerősök tudnak segíteni ha bármit vásárolnunk kell.Mi lehet ez?Milyen kezelés szükséges?
    Válaszát előre is köszönöm.

  5. Üdvözlöm!
    Korábban már írtam, sajnos 16 éves yorkim ak súlyosabb legcsoszukulete van.
    2,1 kg a kutyusom, ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy szintén tarthassam a betegséget.
    Köszönöm.

  6. Kedves Doktor Úr,

    07.17-én vendégségbe érkezten hozzánk, és egy 6 éves kisfiú (mint később kiderült) rendkívül rosszul bánt a 11 hónapos házimacskánkkal (ivartalanított).
    A cicának aznap semmi baja sem volt, de később észrevettem hogy a macska nagyon fél tőle, a szúnyoghálóra is felmászott előle, erre azelőtt még sosem volt példa.
    Azóta a cica semennyit sem nem akar enni, emiatt láthatóan le is fogyott. Sok esetben előlünk is menekül, csak egy-két helyen engedi hogy simogassuk, de akkor dorombol, és a fenekét is felfelé tolja. Ezen kívül a tisztálkodására sincs panasz, és a mozgására sem, minden teljesen normális.
    A panaszok hátterében a stressz és a szorongás állhat?

    • Kedves Dániel! Igen, biztosan. Minden új cica érkezése újra territoriális harcokat hoz elő, ez történt Önöknél is. Idővel ez megoldódik, ha elkerül a vendég cica, akkor azonnal visszaáll a régebbi helyzet. Üdv dr. molnár

  7. Kedves Doktor!
    Golden retriever kutyánknak a hátán hirtelen összecsomósodott a szőr nagyobb felületen,alatta pedig pirosas a terület.Levágtuk a problémás szőrrészt,lehet ez gombás bőrfertőzés a fülledt bőr miatt?
    Kell e valamilyen gomba ellenes krémmel kezelni? Esetleg betadinos lemosás jó hatású lehet e?
    Köszönöm a válaszát!

    Horváthné Zsuzsa

  8. Kedves Doktor Úr , kérném a segítségét Golden Retriever kutyám 12 éves és súlyos artrózisos könyökei vannak és egyre nehezebb a mozgása, már biccent és sántít is, szedi a Bone Strenght&Joint Protection complexet, és most kap Trocoxil fájdalomcsillapítót, Immunovet-et használjuk hormonális problémára a GYNEVET -et is! Mit ajánlana a Doktor Úr az Artrózisos könyökeire, mozgására, csak hogy ne fájjon annyira, nem akarom mindig fájdalomcsillapítóval tömni. Köszönöm válszát!
    Üdvözlettel: Baranyai Judit

  9. Kedves Doktor Úr!
    Elèg összeszedetlen lesz ez a hozzászólás amièrt előre is bocsánatot kèrek!
    A tegnapi nap fojamán a szomszèd hölgy egy sünt dobott át az udvarunkba miután megtalálta ès elvette a kutyától. A nemèt, korát nem tudjuk, de remèlem számíthatok nèmi segítsègre. Valami remènyre.
    A sün hátsó lábai nem mozognak ès elernyedve húzza maga mögött. Próbáltam megmozdítani neki mire arra a következtetèsre jutottam, hogy nem èrez semmifèlèt a lában. Egy ládába tettük èlelemmel ès vizzel, meg pár csomó fűvel, hogy otthonosabb legyen a számára ès eltudjon bújni, hogy biztonságban èrezze magát. Mikor ma felèbredtem ès megetettem volna azt vettem èszre rajta, hogy sokkal lomhább, de a lèlegzetvètele megfelelő. Ekkor jobban megnèztem ès azt láttam, hogy legyek petèztek a tüskèi közè egy jó fèl ökölnyi csomóba. Megtisztítottam nehezen amennyi petètől csak tudtam de ami utána jött az mèg nagyobb ès elborzasztóbb meglepetès volt. Valamifèle hólyagok vannak a bőrèn, hozzányúlni egyikhez sem mertem. De azt vettem èszre, hogy valamifèle fèrgek leptèk el az egyik hólyag alját. Orvoshoz nem tudom elvinni mert a szüleim nem engedèlyezik. Lehetsèges, hogy a hátsó fele lebènult ès elhalt? Mit ajánl neki? Lehet mèg rajta valahogy segíteni?
    Előre is köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel; Sz.Kírak

    • Kedves Kira! Valószínűleg sebzés érte a kis sünt már napokkal ezelőtt és a szomszéd is azért dobhatta át, mert úgy ítélte meg, hogy nem tud segíteni. Ilyenkor a legyek beköpték már a sebét és az elhalásos részt lakmározzák. Csak a seb hiperol(hidrogén peroxid tabl. 3tabl/1 dl vízbe feloldva) 3 %-os oldatával való öblögetése és csipesszel a légynyüvek kiszedése segíthet. Próbáljon kis férgeket adni neki amivel táplálkozhat, nehogy az legyen a baj, hogy elgyengül. Ha ez után pár nappal felerősödik és gyógyul akkor már egy szabad területen elengedheti. Ha nem akkor eltemetheti a kertben. Üdv dr. molnár

  10. Kedves Doktor Úr!

    Nyolc éves ivartalanított Labrador lányunk feneke kipirosodott és megduzzadt, nagyon dörzsöli mindenhez, kavicsos udvaron is. Hogyan és mivel segíthetnénk neki?

  11. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy 7 hónapos ivartalanított (2019.06.20-án volt a műtét) hím sphynx cicánk, vele kapcsolatban lenne pár kérdésem.
    Jelenleg 3,7 kilós, szóval még nem vészes, de már látszik egy kis pocó. 3 havonta kap féregtelenítőt (Ferdocat pasztát), az utolsót ivartalanításkor kapta Többféle formában is kap táplálékot a nap folyamán, reggel és este nedves tápot, nap közben pedig szárazat, főleg Happy Cat, Applaws, IAMs Naturally, valamint N&D márkájúakat, illetve csirkemell filét is, többször egy héten. Sajnos nagyon barnul a cica bőre és nincs több tippem, milyen fajtát próbáljunk még ki. A tenyésztő a Royal Canint javasolta de nem értem, mi alapján, mert attól barnul a legcsúnyábban, főleg a hasa, a hajlatokban, a mellkasa és a lábujjközeiben. Így nyáron az izzadással együtt kénytelen vagyok hetente mindenmentes samponnal fürdetni, mert mindent összefog. Próbáltam 2 hetet kivárni, hátha jobb lesz majd, de nem lett, sőt néha még rosszabb lett. Olvastam, hogy igyekezzünk gabonamentes étrendet biztosítani neki, de most már gyanakszom a csirkére és a szójára is.
    Másik kérdésem, hogy a széklete is néha hígabb, mint kellene, indokolt lenne a gyomorkímélő étrend alkalmazása? Már olvastam velük kapcsolatban minden félét, hogy érzékenyebb a gyomruk és az emésztőrendszerük, mint a többi fajtának, valaki azt mondta az övé mindent megeszik és semmi baja.
    Mivel elég nagy mozgásigényű cica, hetente több alkalommal viszem le sétálni és egyik alkalommal sajnos megégett picit a napon, azóta sötétebb foltok vannak a gerince mentén illetve a két füle között a fején, a napégés nyomai, Erre tudna ajánlani valami krémet, vagy majd elmúlik idővel? Érintésre nem fáj neki abszolút, talán kicsit szárazabb ott a bőr.
    Utolsóként még annyi kérdésem lenne hogy az utóbbi időben viselkedésbeli változásokat tapasztaltunk nála, a szokásosnál többször hallatja a hangját (amellett, hogy elég beszédes fajta), ha nem vagyunk vele otthon (eljövünk reggel dolgozni), arra érünk haza hogy amit elér és elbír azt lever, a virágok napi szinten repültek, a konyhaasztalról a gyümölcsös tálat, párom kontrollereit a nappaliban az asztalról, tényleg mindent ami pici és mozdítható. Amióta hozzánk került, megszokhatta a napirendet, nem változtattunk semmit, az elmúlt 3 hónapban amióta nálunk van, kb az utóbbi 1 hónap ezzel telt el, viszont érdekes módon a wc-zéssel nincs gond, jó étvággyal eszik, nem válogatós, szóval a probléma phichés eredetű lehet. Játék többféle is van neki kitéve, míg nem vagyunk otthon, eddig elég volt neki. 36nm-es lakásban élünk, talán kevés neki a hely?
    Elnézést a kisregényért és köszönöm a válaszait!
    L.Enikő

    • Kedves Enikő! A leírt bőr elszíneződés helyéből erjesztőgomba dermatitisre gondolok. Van e szaga a barnuló területeknek, zsíros tapintatú e vagy száraz? Küldjön képet az elváltozásról. Üdv dr. molnár

  12. Koszonom a gyors valaszt ismet 🙂 Elolvastam az ajanlott termekek leirasat es meg azt szeretnem kerdezni hogy a Fytovetben foszfor talalhato es errol azt irjak hogy le kell csokkenteni abban az esetben ha a kutyanak vese illetve hugyko problemai vannak. Akkor ez a termek megis jo ?
    Koszonom a valaszat ,
    Udv,
    Csilla

    • Kedves Csilla! Egy üvegnyiben 100 ml-ben, 3 mg foszfor van jelen, mikroelem mennyiségben. 1 gramm csirkehúsban 1,6 gramm foszfor van. Vagyis az egész üvegben, amit 60-90 nap alatt ad be, abban 2 gramm csirkehúsban lévő foszfor van. A Fytovet alkalmazásánál nem a foszfor, hanem a hiányzó nyomelemek pótlása a lényeg, amelyek számos létfontosságú enzim működéséhez szükségesek és a táplálékokból sajnos hiányoznak. Üdv Dr. Molnár
      FYTOVET Element Contents in mg/l (ppm)
      Magnesium (Mg) 2000
      Aluminium (Al) 870
      Potassium (K) 600
      Calcium (Ca) 300
      Iron (Fe) 300
      Sulphur (S) 300
      Sodium (Na) 300
      Chlorine (Cl) 60
      Phosphorus (P) 30
      Manganese (Mn) 20
      Silicon (Si) 10
      Praseodymium (Pr) <10
      Neodymium (Nd) <10
      Zinc (Zn) 6
      Lithium (Li) 5
      Tellurium (Te) <5
      Wolfram (W) <5
      Thorium (Th) <5
      Cerium (Ce) <5
      Strontium (Sr) 4
      Copper (Cu) 4
      Rubidium (Rb) 4
      Nickel (Ni) 2
      Gallium (Ga) 1
      Molybdenum (Mo) 1
      Hafnium (Hf) 1
      Europium (Eu) 1
      Terbium (Tb) 1
      Cobalt (Co) 1
      Niobium (Nb) 1
      Iridium (Ir) 1
      Dysprosium (Dy) 1
      Scandium (Sc) 1
      Zirconium (Zr) 1
      Samarium (Sm) 1
      Erbium (Er) 1
      Chromium (Cr) 0,8
      Boron (B) 0,8
      Bismuth (Bi) 0,5
      Palladium (Pd) 0,5
      Rhodium (Rh) 0,5
      Lanthanum (La) 0,5
      Germanium (Ge) 0,5
      Vanadium (V) 0,5
      Platinum (Pt) 0,5
      Ruthenium (Ru) 0,5
      Gadolinium (Gd) 0,5
      Indium (In) 0,5
      Osmium (Os) 0,5
      Rhenium (Re) 0,5
      Holmium (Ho) 0,5
      Ytterbium (Yb) 0,5
      Antimonium (Sb) 0,3
      Gold (Au) 0,3
      Selenium (Se) 0,2
      Yttrium (Y) 0,1
      Lutetium (Lu) 0,1
      Beryllium (Be) 0,1
      Titanium (Ti) 0,1
      Cesium (Cs) 0,05
      Thallium (Th) 0,05
      Barium (Ba) 0,02

  13. Kedves doktor Úr!

    A kérdésem a kutyám állapotára vonatkozik. Számomra pontos diagnózist még nem sikerült felállítani fél év alatt, 2 doktor úr is felváltva kezelte a kutyust, és szeretnék tanácsot kérni, hogy miylen irányban puhatolózzak tovább.

    – Kutyusaimnál 2018 decemberében nem múló köhögést észleltem, mindkét kistestű, foxi-tacskó keverék 13 és 20 kg kutyámnál. Az egyik rövidesen elhalálozott hasnyálmirigydaganat miatt, így nála nem derült ki, hogy daganat vagy fertőzés okozta a köhögést.
    – A másik kutyámnál, 9 éves 13 kg (a kislánya) először kennel köhögésre szirupot és általános antibiotikus kezeléseket alkalmaztak több hétig januárban, nem hozott változást.
    – Többszöri vizit után tüdőröntgent és szívultrahangot, illetve negatív szívférgesség tesztet végeztünk. A tüdőröntgen : Intersticialis beszurodes lathato a tudolebenyekben. Kérdeztem, hogy tüdőgyulladás vagy vírus e, de szerintük ez ritka, és ennyi idő után (több hónap) már el kellett volna múlnia Szívzörej nehezen/alig hallható a tüdő miatt, az ultrahangon kisebb pitvar tágulat látható, ami doktor úr szerint még nagyon időben van, kezelhető. Nyaki nyomásra váladék felköhögés tapasztalható, így 3 hónapos vérnyomáskezelést kapott. A köhögés mérséklődött, de nem múlt el.
    Adagok:
    Benamax 5mg, Furon 40mg 2 x 1/4, Cardisure 10mg 2×1/8, Panangin 100mg 2×1/2
    – Ezt követően júniusban hörgőtágítókat kapott: Theospirex 150 mg 2×1/4, Prednisolon 5mg 2x 1,5 a szívgyógyszer mellett, azóta röntgen vagy ultrahang nem lett végezve, így nem tudom, pontosan milyen a tüdő állapota. A tágítók hatására keveset köhögött, csak izgulás és futás közben köhécsel, végén krákog, minth fel akarna krákogni valamit.Kb 3-4 hete szedi a hörgőtágítókat, most elfogyott a gyógyszer.A kutya egyéként általánosan fel van fúvódva (főképp hasi tájékon), és levert.

    A doktor urak túlterheltsége miatt nem volt lehetőségem teljesen megérteni, hogy a kutyának pontosan mi a baja, és miért nem múlik el a köhögés (fertőző betegsége soha nem volt, csak ivartalanítás). Fél éve rendszeresen, napi kétszer kap gyógyszert, és csak tüneti kezelést vettem észre, de gyógyulni nem akar.

    Kérem, Ön szerint milyen eredetű lehet a szűnni nem akaró köhögés és tüdőben levő nyák a leírtak alapján ?

    Előre is köszönöm türelmét, hogy végigolvasta!

    • Kedves Dóra! A kutyusok idült köhögéséhez leggyakrabban az alábbi okok vezethetnek. Szívelégtelenség, légcsőkollapszus, légúti hurut akár gyulladásos, fertőzéses, akár asztmatikus allergiás háttérrel. Ezek azonban külön és kombinációban is előjöhetnek. Kezelésük mindegyiknél más és más. A szívelégtelenség már igazolódott és javult is a kezelésre, de mivel az ok nem szűnt meg ezzel, a tünetek sem. A hörgőtágítók, minden típusnál javítanak a tüneteken , de azok sem oldják meg a bajt. A légcsőkollapszust kellene még kizárni, mert az is javul a tágítókra. Most megadom milyen kiegészítő kezelést javaslok az egyes típusoknál: 1. szívelégtelenség: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/szivelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere/, légcsőkollapszus: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/, allergiás asztma: Virovet, Kingvet, Krill Omega D3+K2 full trans gél, Multivit Mega C komplex, Emésztő enzim & Probiotikum Komplex.
      Üdv Dr. Molnár

    • Kedves Dóra! Szeretnék egyeztetni Veled amennyiben lehetséges mert nálunk mindhárom kiskutyámnál ugyanezek a tünetek, a köhögés antibiotikumra sem múlik. Szeretném kérdezni hogy Ti mire jutottatok? Kérlek add meg az elérhetőséged vagy keress fel Nemoda Edina néven. nemodaedina@gmail.com nagyon köszönöm !

  14. Kedves Molnár doktor úr!
    Étkezéssel kapcsolatosan kérem a tanácsát: Néhány héttel ezelőtt ajánlotta cicámnak a nyersetetésre való átállást (vesebetegség, emésztési zavarok miatt). BARF-os (nyersetetés) szakértő véleménye szerint a nyersetetésre való átállást csak kimondottan egészséges állatnál lehet elkezdeni. Most mitévő legyek? A cica eléggé legyengült állapotban van, jelenleg kb. 2,5 kg súlyú. Több Energyvet terméket is kap: Probiovet, Regavet, Fytovet, Emésztőenzimek, MegavitC Komplex, Krill olaj. Részletes válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Pintér Zsuzsanna

    • Kedves Zsuzsanna! Sajnos egy bármilyen átállás nagy stresszel jár a cicák részére. Való igaz, hogy egészséges állatnál az átállás nem jár jelentős kockázattal. Az idült vesebetegnél minden változtatás kockázat. Én megadtam, hogy mivel van jó tapasztalatom, önnek kell dönteni, hogy mit tesz. Üdv Dr. Molnár

  15. Tisztelt Doktor úr!

    Három éves yorkshire terrier kiskutyám két hete kihányta a vacsoráját, ezután nagy mennyiségű vizet ivott, melyet ismét kihányt és láthatóan puffadt volt a hasa, fájdalmai voltak. Mivel korábban is voltak gyomorsav problémái így a szokásos adag savlekötőt adtam neki. Reggelre jobban lett és ezután csirke-rizs diétán volt. Egy hét múlva ismét kihányta a vacsoráját, ezután elvittem orvoshoz, gyomor rontással kezelték. Mivel láttam, hogy pár nap elteltével mégsincs rendben a kutya, elvittem uh vizsgálatra, ahol megállapították, hogy az epehólyag félig van homokkal. Gyógyszeres kezelésként cholagol cseppet, venter savlekötőt, és epatol 1500 plus májvédő gyógyszert kapott. Az epehólyagon kívül a többi szerve szerencsére rendben van, még a gyomor nyálka hártya vastagabb a szokásosnál. Az előírt gyógyszerek mellett adom neki a probiotikum és emésztőenzim komplexet, illetve megrendeltem önöktől még korábban a pontos diagnózis előtt a virovet szérumot is, mert idő közben a torokfájás is előjött ( évente legalább 2x előfordul). A kérdésem az lenne, hogy az előírt gyógyszerek mellett adhatom-e neki az említett táplálékkiegészítőket vagy pedig a virovet helyett rendeljem meg a regavetet? Illetve milyen kiegészítő kezelést javasol?
    A gyógyszerek mellett továbbra is zsírszegény diétán van.

    Üdv, Beáta

  16. Üdvőzletem doktor úr!
    Egy gyors segítséget kérnék öntől ha lehet. Ma kellett megműtetni a pekingit, mindkét szemét szaruhártya fekély el. Sajnos altatás nem volt lehetséges, mivel valószínűleg baj van a szívével. Egyelőre lézerrel műtőtték a szemeit.kenőcsőket,cseppeket kapott, s majd hónap végén 31-én műtenék meg, aneszteziológus mellett. De a legfőbb segítséget azért kérném öntől, mert vagy sokkot vagy menet közben talán hőgutát kaphatott a kutyus. Én itthon vízes törülközővel próbáltam hűteni a kutyust, meg az önők álta írt etovet, fytovet szereket adtam neki. De most a legnagyobb probléma az, hogy a kutyus nem tud lábra állni. Ha tud jó tanácsot, ill kezelési protokollt adni adny a doktor úr, előre is megköszönném mert tanácstalan vagyok, sa kutyust szeretném megmenteni. Egyébként 6 éves a pekingi. Válaszát előre is köszönöm doktor úr.

  17. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 10 éves ivartalanított boxer kislányom, 5 éve derült ki, hogy allergiás valamire. Nem tudtuk ki szűrni, hogy mire. Sokat vakarózik, nyalogatja a lábait és egyre gyakrabban rágja a mancsát. 2 hete sántít az első lábára, korábban is volt hasonló panasza, de fájdalom csillapító hatására megszűnt pár nap alatt. Steroidot szedett sokáig, erre az allergiás panaszai meg szűntek, de sajnos tenyérnyi foltokban ki hullott a szőre. Ez a steroid elhagyását követően rendeződött. Tanácsát szeretném kérni, hogy milyen szer alkalmazása tudna segíteni a kiskutyámon.
    Rajta kívül van egy 4 éves boxer kisfiú is, akinek streptococcus utóbetegség következtében feltehetően volt egy endocarditise és lett egy plakk a szívbillentyűn, valamint a dysplasia szűrése sem lett teljesen negatív. A kutyus aktív, nem vettem észre, hogy bármi tünete lenne. Nem tudom neki érdemes-e valamelyik készítményt adni megelőzés céljából

    Segítségét előre is köszönöm: Horváth Katalin

  18. Kedves Doktor Úr!
    2 éves ivartalanított Bichon Frise kutyusum 2 hónapja csak utcán séta közben ugrál a bal hátsó lábára, lakásban való mozgásánál ez megszűnik. Sokszor nézegettem, nyomkodtam neki, hátha érez fájdalmat, de semmi. Sose piszkálja vagy esetleg nyalogatná azt a lábát jobban mint a többit. Étvágya tökéletes, játékos, nem fáradékony, szóval minden normálisnak tűnik, de sajnos valamiért ugrál a bal hátsó lábára.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Franciska! Ez az az eset amikor távolról nem lehet megmondani a mozgászavar okát. Vigye el kollégámhoz , aki tapintásos, mozgatásos, esetleg Röntgen vizsgálattal kideríti a baj okát. Azután ha még szükséges a diagnózis alapján tudok segíteni a kezelési javaslattal. Üdv Dr. Molnár

  19. Tisztelt Doktor Úr!

    Cocker spániel ivaros kan kutyám hamarosan 2 éves lesz. Kölyökkorában a székletének második fele többnyire világosabb és lágyabb volt, mint a többi része, aminek nem tulajdonítottak nagyobb jelentőséget. 1 évesen váltottam RC fajtatápra, majd állatorvosi tanácsra kipróbáltuk a hypoallergén változatot (DR-21). Ennek eredményeként a széklet állaga egységes és tartósan szilárd lett.
    Télen próbálkoztam eliminációs diétával. A provokációs szakasz néhány hónapot ölelt fel, mivel nehezen viseltem, hogy a széklet minősége nem megfelelő, valószínűleg az állat sem viseli jól. Ennek végén már igen furcsa színű dolgokat produkált, így visszatértem a hypoallergén táphoz, hogy lecsillapodjanak a kedélyek az emésztőrendszerében. Allergiatesztet több helyen is kértem, de egyik állatorvos sem volt hajlandó elvégezni, mivel az megbízhatatlan. De valószínűleg a kutya nem szenved táplálékallergiában, mivel egyéb kizárólag erre utaló tünete nincsen.
    A széklete az eliminációs tápváltások óta tartósan sárga színű. Folyamatosan legelt, de nem hánytatta magát. Nagyjából 2 hónapja megkezdődött a kivizsgálása. A székletében jelen levő kétféle baktériumot elpusztítottuk, a bélflórát helyreállítottuk, a tünetek nem szűntek meg (csak a fűevés). Hasi ultrahanggal megvizsgálták a bélrendszerét, ahol nem találtak eltérést.
    Testsúlya 12-10 kg között ingadozik néha, de ezt okozhatta bélféreg is, meglátásom szerint.
    Most érkezett meg a vérvétel eredménye, amelyet az állatorvosunk negatívnak értékelt, ám az LDH szintje jelentősen emelkedett (422 IU/I), melynek lehetséges okaként súlyos májfunkció-zavar is feltüntetésre került az eredményközlő lapon. (További eltérés, kis vérkép: LPLT flag – óriás thrombocyták ++)
    Jelenlegi állatorvosunk lezártnak tekinti az ügyet, további vizsgálatok elvégzését feleslegesnek tartja, másik hypoallergén tápot javasol tesztelésre. Az én bizalmam megrengett, nem értem, miért nem lehetett a hasi ultrahang elvégzésekor a többi belső szervet is megvizsgálni, hiszen már akkor is gyanítottuk, hogy a probléma forrását nem a bélrendszerben, hanem a máj/epe körül kell keresni. Úgy érzem, a legegyszerűbb azt mondani, a kutya táplálékallergiás, hiszen ezt meglehetősen nehéz alátámasztani vagy megcáfolni. Őszintén, nincs kedvem újra vaktában kísérletezni a tápokkal…
    Úgy tudom, létezik fajtaspecifikus májbetegség az angol cocker spánielnél – az én kutyám a többi fajtabetegséget már begyűjtötte…

    Érdeklődnék, mi a véleménye a vérképben látható eltérésről? Javasol-e további vizsgálatokat, pl a máj ultrahangos vizsgálatát? Vagy mitévő legyek?
    Segítségét előre is köszönöm!

    • Kedves Barbara! tartós emésztési zavar lehet a tünetek hátterében, ami a máj sejtekre is károsító hatású toxikus anyagcsere termékek keletkezéséhez vezet. Ez is lehet egyszerűen az oka a problémáiknak. Javaslom az alábbi csomagunk szereinek a kombinált alkalmazását, egyenlőre takarmány váltás nélkül 2-3 hónapon át. Aztán írjon, hogy hogyan állnak és ha kell még módosítunk a takarmányozáson is. Üdv Dr. Molnár

  20. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 17 éves, 17kg-os, nőstény (ivartalanított), skót juhász keverék kutyám.
    A korából kifolyólag krónikus veseelégtelensége van a kutyámnak (vérképből derült ki 2019 júniusában, Karbamid 21,2 mmol/L; Kreatinin 275 umol/L, vizeletében nincsen fehérje), azonban az állatorvosa szerint a korához képest jó állapotban van. Mindössze ízületi problémái vannak, amire időnként ha romlik a járása Rimadylt szokott kapni (havonta egyszer egy héten át napi 80mg).
    Az állatorvos javaslatára áttértünk egy speciális étrendre. Így a kutya csak Royal Canin Veterinary Diet – Renal RF 14 száraz tápot és Royal Canin Renal – Veterinary Diet nedvestápot kap.

    A kérdéseim a következők:
    1. Mit ehet még a kutya ezen speciális tápokon kívül? Mit lehet adni még egy vesebeteg kutyának?
    2. Hány gramm Royal Canin Renal nedves és hány gramm Royal Canin Renal szárazt tápot kapjon a kutya egy nap? (mert mindegyik tápon a napi adható maximális mennyiség van feltüntetve súlycsoportonként, a két táp párhuzamos kombinálására nem adnak útmutatást)
    3. Hallottam egy Pronefra nevű táplálékkiegészítőről (https://vetpluspatika.hu/Pronefra-szuszpenzio-60-ml) ami a kutya veseműködését támogatja, kifejezetten vesebeteg kutyáknak ajánlott. Érdeklődnék, hogy megérné-e ezt a készítményt beszerezni?
    4. Olvastam arról, hogy a Prebiotikus rost tartalmú táplálékiegészítők ajánlottak a vesebeteg kutyáknak, ugyanis jelentős mértékben tehermentesítik a vesét (csökkenti a fehérje végtermékek szintjét a vérben pl: Karbamid) (http://vetnetinfo.com/tudasbazis/2016/01/28/kronikus-veseelegtelenseg-es-dieta/) A kérdésem szintén az, hogy megéri-e beszerezni egy ilyen készítményt?

    Köszönettel:
    Dávid

    • Kedves Dávid! 1. Önnek van kezelő állatorvosa. Nem lenne szerencsés ha az általa előírtakba én is beleszólnék a táplálás területén. Én teljesen más, a megszokottaktól eltérő diétát szoktam előírni idült vesebeteg pácienseimnek. 2. Nedves takarmányból a testtömegének 3% – át szoktam javasolni egész napra, de ezt napi 6 részre elosztva adjuk be. Itt találja a leírást: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/. 3. Nem használtam még az idézett készítményt, nem tudok véleményt alkotni. 4. Igen a pro és prebiotikumok hasznosak a vesebeteg állatok számára. Azt fontos még figyelembe venni, hogy a gyulladáscsökkentő amit adnak a kutyának havonta, vesekárosító hatású is lehet. Érdemes lenne megnézniük a mellékhatásait és az ellenjavallatait a leírásában. A helyettesítése talán lassíthatná a vese állapotának a romlását. Üdv Dr. Molnár

  21. Tisztelt Doktor Ur,
    Nem tudom hogy megkapta e amit irtam ma reggel mert nem latom itt a hozzaszolasok kozott. Szalkasszoru tacsi kislany kutyamnak hugyholyag kove van. Nagyos sok kicsi feher kovet talaltunk azokon a helyeken ahol pisilni szokott. A vizelete veres is volt. Ma reggel elvittuk az allatorvoshoz es a koveket is megmutattuk. Kapott antibiotikumot es a HILLS gyogytapot ajanlottak. Beirtak rontgenre is es azt mondtak hogy ha nagy kovet mutat a felvetel akkor meg is mutik. Szeretnek tanacsot kerni hogy milyen tapot javasolna illetve mivel etessuk hogy megelozzuk a kovek tovabbi kialakulasat illetve milyen termekeket adhatok neki az energy -vet termekek kozul. Nincs valami mod a kovek szetzuzasara ? Azert kerdezem mert hallottam hogy embereknel van olyan gyogynoveny ami segithet a ko szetporlasztasaban . Az allatorvos azt is emlitette hogy ha tapot valtunk es gyogytappal etetjuk az valoszinulegsegit a nagyobb ko szetmorzsolodasaban ? Szeretnenk a mutetet kikerulni de termeszetesen nem minden aron hiszen az o egeszsege az elso . Koszonom a valaszat ,
    Csilla James

    • Kedves Csilla! Megkaptam és röviddel ezelőtt válaszoltam is rá.Tudni kellene a kövek összetételét, amit egy labor vizsgálat tud kimutatni. A vizelet összetétele és kémhatása is sokat segíthet a megfelelő terápia összeállításában. Üdv dr. Molnár

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 12 éves Labrador keverék, ivaros kan kutyusunk. A hátán és az oldalán foltokban kisebesedik, és kihullik a szőre, vagy kirágja a viszketés miatt. Száraztáppal etetjük, de abból is kerüljük a csirkés ízesítésűt. Az állatorvos injekcióval kezeli, ami a viszketést ugyan csillapítja, de csak időlegesen javít a helyzetén. Szeretnék érdeklődni, hogy az Önök termékei közül mit javasolnának a kezelésére. Fényképet tudok küldeni, ha szükséges.

    Köszönettel:Kis Csilla

  23. Tisztelt Doktor Ur,

    Szalkasszoru tacsi kislany kutyamnak a hugyholyagja tele van kovel. Ugy vettuk eszre hogy kis pici feher koveket pisilt ki es veres volt a vizelelte. Elvittuk allatorvoshoz es az allatorvos specialis Hills tapot javasolt neki. Azt mondta hogyha lecsereljuk a tapot es a gyogytappal etetjuk akkor nem lesz gond a kutyussal. Valoszinu kipisili a koveket es ujabbak nem fognak kepzodni. Ez mind ma tortent tehat nagyon az elejen vagyunk . Akerdesem az lenne hogy On mit javasolna , mivel etessuk a kutyat ? Jo e neki a HILLS vagy van valami mas megoldas, illetve milyen termekeket adhatok neki az energyvet termekei kozul . Ez az egesz ma reggel tortent, antibiotikumot kapott , azt elkezdtem adni neki . Valaszat nagyon koszonom,
    Udvozlettel,
    Csilla

        • Kedves Csilla! Ez esetben valószinüleg struvit kő lesz, ami képződött és hólyaggyulladás is lehet a háttérben. Ilyenkor a bélflórát kell normalizálni, a takarmányozást átalakítani, a bélbeli rothadást megakadályozni, a vizeletet savanyítani, természetes antibiotikus hatású anyaggal a túlszaporodott Coli bacikat visszaszorítani. Üdv dr. Molnár

          • Koszonom szepen a valaszt. Mi a velemenye a TROVET Urinary Struvite ASD Dog szaraztaprol ? Ha ez a tap nem jo akkor hogyan alakitsam at takrmanyozast ? Valamint milyen termekeket ajanlana erre a problemara az energyvet kozul ? Udv, Csilla

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    7,5 éves parson russel terrier lány kiskutyánk van, 14,5 kg. Fajtájához képest nagyra nőtt, nem duci, csinoska. Idén januárban nagyon heves gyomor és bélgyulladása lett, ezt hasnyálmirigy gyulladás követte. Azóta napi 4-szer etetem, kevés adagokat kap. Konzervtáp, száraz táp, főtt csirkemell, főtt nyuszihús, csirkeszív, főtt rizs, teljes kiörlésű lisztből készült kétszersült. Ici-pici jutifalatot is kap, pl. kutyakeksz, rágóka, stb. Arra figyelek, hogy zsírszegény legyen az étele.
    Gyomorsava mindig is sok volt és van, gyakran eszik füvet. Quamatel minit kap heti egy, esetleg két nap. Másik gondunk, hogy Propalin szirupot kell adnunk neki, mert pár hónapja vizelettartási gondok jelentkeztek. 6 hónaposan lett ivartalanítva. A Propalint egy 3 hónapos kúra után elhagytuk, két hét múlva újra bepisilt. Újrakezdtük, a szirup mellett minden rendben. Két kérdésem:
    1.) A Doktor Úr szerint a Propalint élete végéig adhatom?
    2.) Ajánlaná vajon kiskutyám számára a SUPREME IMMUNITI emésztőenzim & probiotikum komplexet?
    Válaszát előre is köszönöm:
    Judit

  25. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy 7 (októberben lesz)éves fajtatiszta törzskönyves szoba tacskó kan kutyánk. Táplálása nagyon egyoldalú , mert csak májkrémet akar enni.((((( Kettő nappal ezelőtt szombaton délutánra mire hazaértünk akkora összehányta és kakilta a lakást. arra gondoltunk, hogy csak elrontotta a gyomrát valamivel….. de hajnalban 5 óra körül habzott a szája és rángatózott(bekakilt bepisilt..)eszméletét vesztette 20-30 másodpercre. Másnap dél körül ismét volt egy rohama…. majd egészen jónak tünt a kedve és a közérzete majd éjszaka ismét volt rohama de utána nagyon sokáig volt ingerült és nem találta a helyét koordinációs zavara volt szédült….. ezután reggel ismét volt rohama reggel 6 óra körül ekkor reggel hétfőn elvittük az állatorvoshoz aki vért vett és azt mondta hogy szerdán lesz eredmény.kapunk kettő adag kúp gyógyszert epilepsziára egy nyugtató gélt ( Sileo 0,1 mg )és várjunk addig.amíg nem jön meg a vérkép eredmény…………és ismét délben egy újabb rohama volt ekkor beadtuk neki a kúpot de viszonylag sokára nyugodott meg .Nem tudok nyugodt lenni családtagnak számít mindenképp:(((( szeretném kérni a Doktor úr véleményét mit tegyünk mit ajánlana mit szedjünk hogy ne legyen rohama….???? Mindenhova viszük magunkkal.. nyaralni repülővel sielni autóval……eddig nem félt semmitől sem.soha nem volt semmi gond sem:)))…. ön szerint tudjuk magunkkal vinni később is????? Válaszát várva maradok tisztelettel:Pappné Gulyás Edit

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm szépen gyors válaszát.
        Megrendeltem az ajánlott csomagot még akkor mikor írtam a kérdéseimet…… ma meg is érkezett :))) , de megérkezett a vérkép eredmény is amiben a ALT (GTP) érték 162 és az AST (GOT) érték 96 értéket mutat, amiről az állatotvosunk azt mondja, hogy a Máj enzim értéke kicsit magasabb …. ami lehet hogy a több éven keresztül és még most is a NaxGart és Bravecto tablettát szedünk felváltva szívférgesség és kullancs ellen!
        Csináltunk egy máj ultrahangot: Hasi UH: máj homogén szerkezető, epehólyag tiszta, gyomorban heterogén szemcsézett tartalom, belek egyenes tágasságúak, ép falúak, vesék épek, húgyhólyag tiszta. Therapia: Máriatövismag olaj 1-2 csepp , normális kutyatápot egyen ( mert csak a Kacsa májast hajlandó megenni.(((( Tudom hogy egyoldalú kicsit a táplálkozása:((()
        Azt mondja előfordulhat, hogy ez okozta az epilepszia rohamot mert lehetséges hogy bél gyulladása is lehetett:!! Ki kellene tisztítani a máját!
        És ne kapjon belső kullacs csípés és szívférgességre alkalmazott tablettát ami a máját terhelheti!
        Kérdésem, hogy akkor az epilepszia csomgból mit adhatok vagy mit adjak neki és milyen adagolásban??
        Köszönöm szépen ! Válaszát várva maradok tisztelettel:
        Pappné Gulyás Edit

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    A segítségét szeretném kérni a következő esettel kapcsolatban.Van egy 9 év 2 hónapos Csivava nőstény kutyánk.Kb 3 kg testtömegű.Sajnos múlt év Szeptember vége felé epilepsziás rohama lett minden előzmény nélkül.Elvittük állatorvoshoz aki felírt neki Sevenaletta tablettát 2x 1/4 naponta. Ez kb 3 hönapig használt is.Ugyan volt neki ezen időszak alatt is egy vagy 2 rohama de a doktor azt mondta ez az időtől is lehet.Majd január elejétől kb 2 hetente jelentkeztek a rohamok amire 2x 1/2 tablettát kapott.Ezután február második hete körül kezdődtek nála a napi roham ami abban nyilvánult meg,hogy napi szinten a jobb első lába görcsösen rángatózni kezdett.
    Február közepétől felírtak neki KEPPRA nevű folyadékot 0.5 nl 2x és a Sevenaletta 2x 1/2 naponta. Sajnos a gyógyszer kombináció június elejéig fejtette ki a hatását mert tárgy hó 5.-én ismét rohama lett.A roham után ismét előjöttek a lábrángások ami az elején hetente egyszer kétszer történt ,de a múlt hét elejétől sajnos már mindennaposak lettek ismét.A mólt hét szombaton ismét volt neki egy nagy rohama és azóta is napi szintű a lábrángásos görcsroham.Hozzátenném a kezdeti combo gyógyszer adagolás mellett egyszer sem volt rohama,de valószínű a szerek elvesztették a hatásukat.A kutyus 2017. decemberében lett ivartalanítva.Az étrendje elég változatos mert van amikor semmit nem hajlandó megenni és van amikor a száraz étrendtől kezdve mindent megeszik.
    Sok jót olvastam az önök termékeiről és szeretném kipróbálni mert szegény kutyus a sok gyógyszertől már zombivá változik és ezt nem szeretnék a továbbiakban.
    Ha tudna tanácsot adni,hogy milyen terméket rendeljünk és milyen adagolást folytassunk nagyon hálás lennék érte,
    Előre is köszönöm a válaszát és a segítségét.
    Üdvözlettel Kovács Sándor,

  27. Kedves Doktor Úr!

    1 éves ivaros kan magyar vizslámnál 3 hónapos korában kisebb fejremegésre lettünk figyelmesek, körülbelül 2-3 hetente egyszer, ami 6-7 hónapos korára abba maradt. Levideóztuk, az orvosunk azt mondta, nem kell foglalkozni vele, majd kinövi. Májusban egy nagyobb séta után lefeküdt aludni, de elalvás előtt rángás kezdődött a testében, kb. 1,5 órán keresztül. Rögtön levideóztuk és futottunk az orvoshoz, aki azt mondta, hogy nem tud mit csinálni, figyeljük tovább és videózzuk a kutyát. Azóta májusban még egy, illetve a múlt héten 2 ilyen eset fordult elő. Az orvos azt mondta, nem adnak neki epilepszia gyógyszert, mert ez nem biztos, hogy az, illetve ritkán vannak “rohamok”.
    A rángás nem folyamatos, az egész testét érinti, és körülbelül olyan ütemű, mint amikor csuklik az ember. A kutya tudatánál van, tud menni, inni, stb. de szemmel láthatóan zavarja, mert kissé nyugtalanul sétál fel-alá. Az összes esetben elalváskor jött elő, és fél- másfél óra hosszan tartottak. Külföldi oldalakat böngészve találtam rá a mioklónusos epilepsziára, a leírást, illetve különböző videókat nézve pedig teljesen ugyanazok a tünetek. Ön mit gondol, az ilyen ritka tüneteknél is érdemes lenne kipróbálnunk az epilepszia csomagot, vagy esetleg más készítményt javasol? A kúrát utána egész életében kellene alkalmazni?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Andrea! A jelzett csomag szerei minden tipusú görcsös állapot kiegészítő kezelésére jó szolgálatot tesz, megelőzésre is használható, az egészség fenntartására. Így ezt javaslom alkalmazni. Továbbá vizsgálják meg, hogy nem e kap valamilyen toxikus hatású anyagot( pl. rovarölő) ami előidézheti a tüneteket. Üdv Dr. Molnár

  28. Tisztelt Doktor Úr!

    12 éves beagle kutyánknak egyre többet fáj a lába. Pl. fekvés után nehezebben kel fel, sántikál. Fel – leugráskor felnyikkan, ha rosszul érkezik a lábára. Kérem segítsen, melyik készítményüket érdemes adni Neki, hogy könnyebben, fájdalom mentesen tudjon mozogni.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Kernreiterné

  29. Kedves Doktor Úr!
    Kutyusom 2019. 07.08 -án nagy valószínűséggel leesett a kertbe vezető lépcsőről és azóta nehézkesen jár, fájdalmai vannak. Voltunk orvosnál aki szteroidos kezelést adott neki 4 napon keresztül, majd továbbküldött minket Budapestre porckorongsérv gyanújával MR-re .
    Talán elítélendő , hogy nem viszem a kutyát azonnal Budapestre, de ez nem kevés anyagi terhet jelent számomra. Igyekszem előteremteni az összeget , de addig szükségem lenne valami olyan megoldásra amellyel legalább a fájdalmait enyhíthetem. Megrendeltem a mozgásszervi problémákra összeállított csomagot . Szeretném megkérdezni, hogy van e esély rá , hogy kutyusomnak legalább a fájdalmai enyhülnek a termékek alkalmazásával?
    8 éves , mozgékony havanese/bolognese keverék kutyus. 1,5 éve fogadtam örökbe. Nyerseztetem mióta nálam van, 4 másik kutyusommal együtt. Étvágya van, záróizmai remekül működnek. A farkát csóválja, időközönként lábra is áll. Hol jobb , hol rosszabb az állapota. Néha megemelni is problémát jelent, mert olyan fájdalmai vannak. 1 héttel ezelőtt hirtelen kezdődött, hogy mozgásképtelenné vált, ezért gondolom, hogy a kertbe vezető lépcsőről leeshetett.
    Ami ugyancsak zavar, hogy szombat óta nem volt széklete. Eddig a napi 1 mindig rendben megvolt. Már nem vagyok benne biztos, hogy nyerseznie kéne, ha ennyire nem mozog.
    Nagyon aggódom érte. Talán fontos lehet, hogy tavaly áprilisban került hozzám, majd emlődaganattal került a műtőasztalra 5 nappal később, amikor egyben ivartalanítását is elvégezték. Alultáplált volt, hiányos szőrzettel és mozgására jellemző volt a poroszkálás. Azóta életerős, kiegyensúlyozott egészséges kutya volt. Most pedig egyik napról a másikra lebénult.

    • Kedves Viki! A Mozgásszervi csomag szerei pár hét alatt a porc korongsérves kutyák zöménél jó eredményeket szokott hozni. Azonban Önök esetében egy gerinc röntgen vizsgálat mindenképpen jó lenne, mivel a korábbi emlődaganat műtét után nem zárható ki a csontáttét sem, ami a kezelés irányának változtatását igényli. Ha 30 napon belül belül nem javul jelentősen a mozgászavar akkor feltétlen vigye tovább a javasolt kivizsgálásra a kutyát, mert akkor nem fog megtörténni a várva várt javulás, ha nem megfelelő irányban kezelik. Üdv Dr. Molnár

  30. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy 6 éves Cane Corso szuka kutyánk, akinél más másodszorra észleltünk epilepsziára utaló tüneteket. Az első kb 1 hónapja volt, kétszer egymás után. Az állat nem volt magánál, futott mind a 4 lábával fekve, habzott a szája. Ez a roham kb 1 percig tartott nála, a második rá fél órára volt, az még rövidebb ideig tartott. Szóltunk neki és magához is tért. A másik rohama tegnap éjszaka volt, szintén kétszer egymás után. Az első megint kb 1 percig tartott, a kutya viszont maga alá vizelt, a második rövidebb volt megint. A kutya utána zavart volt pár percig, ivott sokat és azóta rendben van. A kérdésem az lenne, hogy ön milyen táplálékkiegészítőt javasolna így elsőre? Valamint mint gondol, valóban epilepsziás rohamról van szó? Várom válaszát! Üdvözlettel: W. Andrea

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Leírom a kutyusunk anamnézisét, hogy hátha tud segíteni nekünk.

    7 éves ivaros kan beagle. 2 éve jött elő neki a beagle pain syndroma (nem volt liquor vizsgálat), kapott szteroid-prednisolon kúrát kb. 4 hónapig és helyrejött. Majd idén januárban újra tüneteket produkált (áll egy helyben lenn tartott fejjel, nem tud felnézni, felsír, nehezen vagy nem tud lépcsőzni). Elkezdtük a szteroid kúrát újra, de a csökkentéseknél sokszor visszaesett, így hosszú, picit enyhébb de makacsabb volt most a fájdalom, több hónapig szedett magas gyógyszert (14+2; 10+2 szem). Ez a hosszantartó szteroidkúra előhozott neki ekcémát, ami nagyon lassan tud gyógyulni. Ráadásul (valószínűleg gyomirtó került át a szomszédból) mérgezéssel is megbírkózott (tünetek: porcelánfehér nyálkahártya, összecsukló hátsóláb, remegés).
    A mérgezés nem ugrik fel az ágyra, a jobb első mancsát nagyon sokszor behajlítja és a lábfején akar járni, ill. a jobb hátsó lába gyengébb, csoszog vele, kopik a körme felső része, a pisilésnél sem támaszkodik rá, inkább leteszi a lábát, szétcsúszik a lába, néha összeesik, nehezebben kel fel. Röntgenezve a nyaka volt, ott egy kis “csontosodás” látható.
    Jelenleg Imurant is kap napi 1x a prednisolon mellé (aminek a csökkentése 2+1-nél jár) Illetve Samylint kap mert a vérvételnél elég rossz értéke volt a májának, kap még napi 2 milgammát, és még antibiotikumot az ekcémájára. Elkezdtem a laikus fizikoterápiát, masszírozom, tornáztatom a jobb oldali lábait.
    Tudom MRI szükséges a diagnózis felállításához, de kíváncsi vagyok a véleményére a tünetegyüttesből, hátha találkozott már hasonlóval.
    Mi lehet a baj?
    – porckorong kopás/csontosodás/sérv
    – beagle pain már kihat az idegrendszerére
    – mérgezésből maradt vissza valami károsodás
    – esetleg strokja volt a mérgezésnél
    – a csigolyáinál nyomódik valami

    Köszönettel várva válaszát!

  32. Üdvözlöm! Van egy rottweiler kan kutyám 3 éves kb 2 éve köhög és öklendezik és hörög a tüdeje és zöldes váladékot szokott felköhögni kapott már antibiotikumot állatorvostól azt mondta megfázás de ez minden napos mit lehet tenni? Vagy mit ajánl milyen gyógyszert adjak neki? Előre is köszönöm válaszát.

    • Kedves Gergő! Szükséges lenne a kivizsgálása a légcsőkollapszusra (Röntgen vagy endoszkópos vizsgálat) és a szívelégtelenségből ( szív ultrahang) eredő köhögés kizárására. Ha ezek kizárhatók akkor idült légúti gyulladás vagy asztmatikus hátteret lehet feltételezni. Amennyiben ezeket megerősítették vagy kizárták, írjon újra és javaslok szelíd kezelést. Üdv Dr. Molnár

    • Dear Boguslawa, I suggest for anal gland inflamation and fistula: Digestive enzymes & Probiotics complex, Regavet, Cytovet, Krill Omega D3+K2 gel in combination. Regards dr. Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    A cicám 7 éves, 6 kg, cirmos, házi macska, ivartalanított kandúr. Háromszor kezelték autoimmun gyanús betegséggel, (a fején és a nyakán bőrkiütés keletkezett, és ott kihullott a szőre) szteroid injekciókat kapott 2-3-4 éves korában. Vetri DMG Liquid-et kapott kúraszerűen.
    Étkezése vegyesen száraztáp és nedves vegyesen, Royal Canin , Sheba. Egy hete belázaosodott, nem evett nem ivott, 7 napig naponta kapott infúziót, antibiotikumot, és lázcsillapítót. Ezalatt, jelentkezett egy új tünet, öklendezett (hányni nem hányt), találtak egy 2 cm -es megnagyobbodott nyirokcsomót a hasában, amiből mintást vettek. Eredmény:
    Alap citológiai vizsgálat
    Minta eredete: hasüregben 2 cm képlet
    A vizsgálat eredménye:
    A kenetekben szövettörmelékek mellett néhány macrophagsejt, és kb. 50%-ban kis lymphocyták jelennek meg. Ezek mellett több lymphoblast látható (kb. 35%-ban). Ezek mérete a vvs-ek átmérőjének a 2x-ese. A cytoplasmák közepesen szélesek, basophilok, granuláltak. A magbehúzódások mellett halvány Golgi-zóna is megfigyelhető bennük. A magok kerekek, durván szemecskézettek, kb. 50%-ban megbehúzódásokat tartalmaznak. A magvacskák halványak, nagyok, multiplexek. A mitotikus alakok aránya 1/10 látótér.
    Konklúzió :
    Lymphoma alapos gyanúja, amely B-sejtes immunfenotípusú lehet.
    Javaslat:
    A pontos diagnózis érdekében érdemes szövettani, és immunhisztokémiai vizsgálatot is végezni. E lymphoma típusok viszonylag jó kórjóslatúak. Átlagos túlélés 380 nap. Low dose COP protokoll a leggyakoribb terápia. A stage alapján felmerül a Madison-Wisconsin terápia is, de a metronomikus chlorambucil/prednisolon is jó eredményeket szokott hozni. A többi szerv érintettsége, és a szövettani típus segít a megfelelő kezelés tervezésében.

    Kezelési javaslat:

    Leukeran recepet (klorambucil)
    Prednisolon tabletta recept 1*1/2

    Az orvosa nem javasolta a szövettant, és ha nem szükséges akkor én is azon az állásponton vagyok, hogy ne műtsék a cicát, hanem inkább próbáljuk ki hogyan reagál a gyógyszeres ketelésre. Ön mit gondol, érdemes lenne a további vizsgálat a kezelés pontosságának meghatározása érdekében?

    Másik érdésem arra irányul, hogy használaható e kiegészítő kezelésként ezen gyógyszerek mellé a Daganatos kutya és macska betegségek kiegészítő kezelésére ajánlott Energyvet csomaguk, illetve kezdjünk e valamilyen diétát? Jelenleg jól van a cica, inkább a száraztápot fogyasztja. A kezelést július 15-én, hétfőn fogják elkezdeni nála.

    Köszönöm szépen előre is tanácsait!

    Üdvözlettel,

    Kocskovszki Judit

    • Kedves Judit! Ez már igen alapos vizsgálatokon alapuló diagnózis. További ínvázív diagnosztikai eljárást én sem végeznék. Kiegészítő kezelésként a Daganatos csomag összes szere javasolt. Mivel erősen rászokott a száraz eledelre így az arról való levétel stressze vagy a javasolt diétára való átállás hasznát mérlegre kell tennie, hogy mi ami fontosabb. Üdv Dr. Molnár

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    11 éves szuka palotapincsim az elmúlt egy hétben kevésbé mutat aktivitást. Sokkal inkább bágyadt, fáradt, kedvetlenebb (nem a nap 24 órájában!). Étvágytalanabb, mint korábban, ha eszik, akkor is keveset. Inni viszont többet iszik, mint korábban.
    A nap nagy részét fekvéssel tölti, kevesebbet mozog. Ha mozog is néha, teszi azt lassabban, vontatottan és nagyon sokat remegnek a lábai, főként a hátsók. Fekvő állapotban is van, hogy remeg.
    Közeledésre, emberi beszédre, simogatásra (ha idegen teszi, ugatással), farokcsóválással, szemkontaktussal, lihegéssel reagál.
    Gerince kidomborodik. —-> Ezt okozhatja a 3 éves nagytestű labradorom (fiú) általi ráugrálás, megtaposás (játszani próbált vele!).
    Hasát puffadtabbnak, nagyobbnak vélem. —-> Gyanakszom, nem e hasas lett a palotapincsi. Vagy csak simán székletürítési problémái vannak…
    Sokat viszket a bőre, kaparózik, esetenként kiharapja ahol viszket, hempereg a petonon, ezzel kidörzsöli a hátát. Van a nyakában kullancs és bolhairtó, valamint fürdetem is. Lehet száraz a bőre?
    Mi lehet a baj és hogyan, mivel orvosolható? Lehetséges, hogy fájdalmai vannak? Vagy simán az öregség jelei már ezek?
    Várom mielőbbi válaszát. Előre is köszönöm a segítségét. Üdvözlettel: Nóra.

    • Kedves Nóra! Előző kérdésére már elküldtem a válaszom. Feltétlen vizsgálatra van szükség, hogy kiderüljön a rendellenes viselkedés háttere. Üdv dr. Molnár

  35. Jó napot. Ma vettünk a kutyának NexGrad tablettát a kullancsok ellen, 4-10 kg-ig. Azt szeretném kérdezni hogy az egészet oda kell neki adni egyszerre? Vagy csak egy kicsit kell neki adni belőle? És ételbe adjuk neki?

  36. Tisztelt Doktor Úr!
    11 ėves palotapincsi kutyám az elmúlt 1 hétben kevésbé aktív. Sokkal inkább bágyadt, fáradt, levert (nem 0-24h! ) és étvágytalanabb (ha eszik, akkor is keveset), de inni sokat iszik, többet, mint korábban. Többnyire mozdulatlanul, fekve, egy helyben tölti mindennapjait, de farok csóválással, olykor ugatással, szemkontaktussal jelzi, hogy észleli a közeledést, simogatást, emberi beszédet. Ha mégis megy, teszi azt lassan, laposan. Hasát nagyobbnak, puffadtnak vélem. Gerince kidomborodik.–>ezt valószìnű a 3 éves nagytestű labradorom(fiú) általi ráugrás, megtaposás okozhatta, vagy legalábbis nagyban befolyásolta. Nagyon féltem a 11 éves kislány palotapincsimet! Mi lehet a baj és hogyan, mivel orvosolható? Szeretném, ha sokáig velem maradna! Várom válaszát és előre is köszönöm a segítségét! További szép estét! Üdvözlettel: Nóra.

    • Kedves Nóra! Feltétlenül vigye el állatorvos kollégához a kutyát. Gerinc probléma, de emésztőszervi zavar is lehet a háttérben. Egy kivizsgálás választ adhat a kérdéseire. Ha meg van a diagnózis, tudok segíteni az alkalmazható kezeléseket illetően. üdv Dr. Molnár

  37. Tisztelt Doktor úr!
    A kicsivel több mint egy éves cicánk nyakán találtunk 2 egymás mellet lévő kisebb lyuk szerű sérülést,úgy gondoljuk egy másik macska harapta meg. Próbáltam először vizes vattával meg tisztítani neki,de nyöszörög fáj neki.Egyenlőre betadin krémet kentem rá. Remélem azt szabad rá tenni. A kérdésem az lenne hogy van még itthon octenisept sebfertőtlenítő spray,ami elvileg jobb mint a jódos fertőtlenítő, szóval lehet-e kisállaton alkalmazni ezt?

    • Kedves Kinga! Sajnos nincs adatom a macskán való alkalmazhatóságáról. De mivel a cicák minden vegyi anyagra érzékenyek, így óvatosságból én nem használnám. A jódra általában nem érzékenyek. Régen jóddal fertőtlenítették a műtéti területeket macskáknál is. Üdv dr. molnár

  38. Kedves Doktor Úr!

    Több Energyvet terméket (Etovet, Renovet, Korovet, Cytovet, Supreme Immunity Probiotikum és Bone Strength & Joint Protection Complex)is használ idősödő szívbeteg kutyusom, kúraszerűen alkalmazzuk a felsoroltakat.
    Vettem a minap szőlőmag őrleményt egy bioboltban, aminek nagyon sok jótékony hatása van, viszont úgy tudom a kutyusok nem ehetnek szőlőt a szőlőmag miatt.
    Mi a véleménye erről? Tudom hogy kérdésem nem teljesen idevág, de mivel kemoterápiás kezelést is kap az aortáján levő tumor miatt a kutyus, szeretem erősíteni az immunrendszerét természetes összetevőkből készült készítményekkel.
    Lehet bármi baja a szőlőmag őrleménytől? Láttam olyan tápot amiben van ilyen őrlemény, sajnos neten nem találtam infót róla hogy ehet-e kutya ilyet kis mennyiségben.
    A kezelőorvosa az alternatív gyógyászatban nem jártas, ezért fordulok Önhöz.

    Köszönöm szépen előre is válaszát!

  39. Üdvözlöm!
    Egy talált kisbaba cicát elvittünk állatorvoshoz, infúziót kapott. A gyógyszerei között a végén a traum a tarantula is szerepelt. Tudna segíteni, hogy ez mi lehetett?
    Köszönöm szépen!
    T

  40. Kedves Molnár doktor úr!

    Az alábbiakban kérem a tanácsát: két cicus is szedi az Energyvet termékeket: Probiovet, Regavet, Fytovet, valamint az Emésztőenzim és Probiotikum Komplex, és a Multivit Mega C. Komplex készítményeket. Szeretnék nekik adni Krill Omega D3+K2 Gélt, Kingvetet és Cytovetet. Kérdésem az, hogy a már meglévő készítmények mellé lehet-e ezeket adni, vagy van-e valamilyen ellenjavaslat. A Kingvetnél olvastam, hogy a Regavettel együtt nem lehet adni, legalább egy hét szünet kell a két termék alkalmazása között. A többi mehet együtt a már meglévőkkel? Részletes válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Pintér Zsuzsanna

    • Kedves Zsuzsanna! Igen az említett szerek jól adagolhatók párhuzamosan. A Kingvet és Regavet együttes adása csak idült vesebeteg állatoknál nem javasolható. Azért szerepel a leírásban , hogy együtt nem javasolt adni, mert rejtetten vesebeteg állatok esetén a vesét túlzott munkára kényszeríti, amit a beteg vesék nem könnyen viselnek. Ezért inkább elővigyázatosságból nem javasoljuk az együttes adásukat( Kingvet és Regavet ). De jó veseműködésű állatoknál nyugodtan adhatók együtt is, ha az indokolt a tünetek alapján pl. köhögéses felső légúti gyulladás és hasmenés egyidejű fennállása esetén stb. Üdv Dr. Molnár

  41. Tisztelt Doktor Úr!
    4 éves ivartalanított lánykutyusunk Barf étrenden van, időnként a hasán megjelentek piros foltok, amiket nyalt, viszketett neki, aztán eltűntek. Rendszeresen megjelennek és eltűnnek.Próbáltam az étrendjéből több mindent kiiktatni, pld a csirkét, egy ideig minden rendben volt, aztán ismét megjelentek a piros foltok. kiiktattam az étrendjéből a csirkét, egy ideig jó volt, néhány hétig, majd újra jelentkeztek. . Rendszeresen kapja a Spirulinát, és a Probiosant. Hasát kentem Immunovettel, Citosanos oldattal, ezüst kolloiddal, Kék Lukáccsal. Mindegyik segített ,de megjelentek ismét időnként a kiütések. Állatorvoshoz elvittem, azt mondta allergiás, rögtön nyomott bele szteroidot és antibiotikumot, valamint írt fel tablettában is, amit én ki se váltottam. Áttértünk a Royál tápra, így jobb, Epivettel fürdetem. Sok mindent használtunk már a termékekből, a másik kutyusunk diszplázia gyanús tünetei a fizikoterápiával együtt teljesen megszűntek. A tanácsát kérem a bőrproblémákra való szert megrendeljem, vagy előtte vigyem el allergiavizsgálatra. Válaszát megköszönve:tisztelettel:
    Ilona

    • Kedves Ilona! Az allergia teszt eredménye tapasztalataim szerint csak ritkán segít a valódi , mögöttes okok felderítésében és a megváltoztatásában. Gyakran az emésztőenzimek hiánya miatt bekövetkező – melyet a bél nyálkahártya tartós gyulladása, majd sorvadása vált ki- emésztési elégtelenség okozta un. szivárgó bél szindróma váltja ki az allergiás tüneteket. Az alábbi csomag szereit javaslom alkalmazni kiegészítőként: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/borgyulladasok-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr. Molnár

  42. Kedves Doktor Úr!
    Lassan egy napja, hogy a kutyám hány. Tegnap még nyálkás fehér habosat hányt ételel együtt kis mennyiségben, majd később nagy mennyiségben ételel együtt és az már nem volt nyálkás fehér habos hányás, hanem inkább nyálkás zöldessárgás. Tegnap adtam neki főtt sertés bőrt és ez azóta van. A székletével nincsen baj csak egy kicsit lágy és nem annyira kemény. A farkát nem lógatja. Kedve pedig nem igazán van.

  43. Jó napot kívánok! van egy shar pei kutyusom 11 hónapos kan. jelenleg Eukanuba tápot eszik. mostanában nagyon hullik a szőre sokat vakarózik és már most van rajta pár olyan hely ahol foltokba jött ki a szőr és már szinte csak a bőr látszik. esetleg tudna valami tanácsot adni hogy allergiás a tápra vagy atka lehet-e! válaszát előre is köszönöm!

  44. Kedves Doktor Úr!

    12 éves ivartalanított fiú cicámnak most jött meg a T4 pajzsmirígy eredménye és 104 nmol/l. Pajzsmirígy túlműködésre melyik terméket javasolja?

    A többi laborértéknél ami magasabb volt az ALT (GPT) – U/l – 173 , illetve a Kreatinin: 182 µmol/l.

    A cicát hypoallergén, illetve monoproteines tápokkal etetem. Z/D Hills, Trovet tápok és GFR-AFR Royal canin. Kap még nyers bárány, nyúl és szarvas husokat is hetente 1x.

    Válaszát előre is köszönöm.

    Vittman Hajnalka

    • Kedves Hajnalka! A pajzsmirigy túlmüködés valódi okát nem tudjuk:
      “Leggyakrabban a pajzsmirigy adenomája idézi
      elő. Az esetek kevesebb, mint 1-2%-nál a pajzsmirigy
      rosszindulatú daganatos elváltozása a kiváltó ok.
      A pontos kiváltó okot eddig még nem sikerült
      megállapítani. Legújabban arra gyanakszanak
      a szakemberek, hogy a kiváltó ok lehet a tápokban
      található tartósítószerek vagy magas jódtartalmú
      diéták. (Nelson, 2011)”
      Éppen ezért a Cytovet, Emésztőenzimek probiotikum komplex, Multivit Mega c, Krill Omega D3+K2 gél és a Korovet adását javaslom. Üdv dr. Molnár

  45. Tisztelt doktor Úr!
    Egy elég összetett problémával fordulok Önhöz.
    Egy 10 éve befogadott jelenleg 14-5 évesnek becsült Tibeti spániel kiskutyáról van szó akivel a kutya-gazdi kapcsolat nem hétköznapi mivel napi 24 órát együtt vagyunk és igen jól ismerem minden rezdülését! Lucynek hívják.
    A probléma nagyjából tavaly decemberben kezdődött!
    A hátsó lábai kissé erőtlenné és instabillá váltak de ez egyértelműen a korának tudható be. különösebb jel nem volt az aggodalomra mert nem fájt neki es ugyan úgy boldogan szaladt mint előtte.
    Egyik nap azonban nagyon letört és kedvetlen volt. Az arcára volt írva hogy valami fáj így azonnal orvoshoz vittem ahol vérvétel röntgen és ultrahang után semmit sem találtak.
    a máj és a vese értékek kissé a felső határ közelében voltak de azt mondták ez még teljesen jó!
    A röntgenen jól látható a jobb csípő “karfiol” jellegű elváltozása és a gerinc utolsó 3 csigolyájának deformitása es a gerincfolyadék csatorna leszűkülése!
    Ezzel kezdték meg a kezelést mondván hogy más nem lehet.
    Először egy non szteroidos fájdalomcsillapítóval próbálkoztak de az nem járt sikerrel majd Medrol nevű szteroidos fájdalomcsillapítót kapott .
    Ez hatott de mondták hogy hosszú távon nem túl jó.
    Gerinc specialisták is látták és MRI vizsgálat is készült közben és ki azt mondta műthető ki azt hogy ennyi idősen szóba sem jöhet, de mindenki arról győzködött hogy a szteroidot abba kell hagyni!
    Megpróbáltam egy nap után rosszabbodott az állapota!
    De kitartottak hogy újra próbáljam meg és most ne csak egy napig.
    Másfél nap után éjjel 2kor mivel már a földön aludtam vele arra ébredtem hogy másképp (nyüszögve) veszi a levegőt!
    Azonnal ügyelet ahol még mindig gerincre kezelték és kapott szteroidot is.
    Mondták h várjak és reggel hozzam újra.Így is tettem ,elsőként álltam a rendelő ajtajában mert nem volt változás!Ekkor úgy határoztam felkeresek egy nevesebb orvost inkább budapesten.
    Éppen odaértem a rendelési idő vége előtt és az orvos 3 perc alatt állapított meg, megnőtt koponyán belüli kompressziót!
    Manisolt kapott 3 adagot 3 óra alatt és azonnali javulás volt látható!Ezután egy hétig még újra tanult járni mert maradandó károsodás is volt gondolom és enni sem volt hajlandó így erőszakkal voltam kénytelen etetni és lenyomni a torkán.
    Az okra nem derült fény de agyi ödémára gyanakodott az orvos. Manisolt helyett iv-an glicerint kapott még 3 napig.
    Kapott még enroxil antibiotikumot agyvérgáton átlépő fertőzés ellen de csak 3 napig plusz dexametazon szteroidra váltott a pesti orvos .
    Javulás volt továbbra is viszont nagyjából egy hónap után elkezdett újra hasonló tüneteket produkálni de most azonnal kapott manisolos kezelést egy darabot.Másnapra minden helyreállt és a glicerint szájon át javasolták még naponta kis mennyiségben.Aggódtam az agydaganat miatt ekkor már nagyon!
    Enroxil újra de most az én kérésemre 8 napig és persze a meglévő vitaminok porcvédők, gyomor és bél védők, vese és májvédő porok továbbra is!
    Javult de ettől kezdve már alig láttam boldogságot az arcán.
    Ezután egy héttel egy nagyon vízszerű hasmenést követően borzalmasan fájt a hasa este és feküdni sem tudott csak állni teát irány az orvos ismét éjjel.
    Májfertőzést gyanított az újabb vérvétel romló máj értékék alapján.
    ujabb enroxil pár napig és jobban lett.
    De közben kialakult egy kis vizes köhögés amire vízhajtót és 3 féle antibiotikumot kapott.
    Ekkor már egy zacskónyi gyógyszert és vitamint kapott szegény!A köhögés picit csillapodott és a vizesség eltűnt amit az uh is igazolt!De nem szűnt meg!
    A sok gyógyszer miatt étvágytalan is lett.
    Úgy döntöttem nem kínzom ennyi mindennel!
    Mérsékeltem a vitaminok mennyiségét és naponta váltakozva adom őket és a hatástalan gyógyszereket elhagytam.
    Annyira jot tett ez hogy újra boldognak látom, játszik, farok csóválva sétálunk fél órákat, jó az étvágya stb.
    A gerince sajnos még fáj így a dexametazont 4-5 naponta a tünetek jelentkezésétől függően adom neki injekcióban 0,4ml bőr alá.
    Jelenleg itt tartunk és több hete minden tünettől metes és nagyon büszke vagyok rá hogy ennyire erős és harcol minden ellen!
    A legjobbat szeretném neki ezért fordulok tanácsért mert sajnos a kezelőorvosai nagy kapkodásában nincs mód a kérdéseimet feltenni!
    Utánaolvastam és a dexametazon nem ajánlják sehol gerincfájdalmakra viszont agyi ödémára igen. Lehet hogy ezért adja neki ezt az orvos?
    a szteroidos gyógyszernek milyen ártalmai vannak és mivel lehet védekezni ellene?
    Érdekelne az egész esetről az Ön véleménye és a javaslatai a további kezelést illetően illetve hogy milyen gyógyszereket indokolt adnom neki és mit nem?
    Mi okozhatta ezt az egészet ha azóta tünetmentes?
    Nagyon várom válaszát és előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Mező Gábor

    • Kedves Gábor! A kutya tüneteit az alábbi Ön által leírt elváltozások okozhatták: “A röntgenen jól látható a jobb csípő “karfiol” jellegű elváltozása és a gerinc utolsó 3 csigolyájának deformitása és a gerincfolyadék csatorna leszűkülése!” Ez az idült probléma okozhatta a mozgászavarokat és a fájdalmat. Az ezzel járó, időközönként visszatérő erős gyulladás okozhatta a tüneteket. A kezelésnél alaklmazott tartós antibiotikum és gyulladáscsökkentő, szteroid hatását együttesen sem volt könnyű az érzékeny kutyának elviselni. A kutyának az alábbi kizárólagosan természetes alapanyagokból készült csomag szereinek tartós, legalább 6 hónapos alkalmazását javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/. Ezek a szerek segítenek a kialakult csontcsőrök és szűkületek felszívódásában is. Üdv Dr. Molnár

      • Tisztelt Dr. Molnár Gobor!
        Nagyon köszönöm a válaszát.
        A dexametazonnal kapcsolatban leirtakról mi a vélemenye?
        Az agyi ödéma illetve a gerinc probléma állhat valamilyen összefüggésben?

        • Kedves Gabor! Nem gondolom, hogy a gerinccsatorna elváltozása és az agyi ödéma összefüggésben lennének. A hosszú távú szteroid adásának csak igen indokolt esetben van létjogosultsága. A gerinccsatorna sorvadásos és gyulladásos állapotai nem azok. Az agyi ödémán pedig már túl vannak. Üdv dr. molnár

          • Tisztelt doktor úr!
            Értem és köszönöm a válaszát!
            Viszont ha nem adom neki 3 naponta a szeroidot akkor a tunetek ujra jelentkeznek!
            Mind a gerincproblémara utalo fájdalmas és púpos mozgás és a terület fokozott érzékenység, mind pedig a neurologiai tünetek kezdeti jelei ami annyira megijeszt hogy inkább nem várom ki hogy teljesen biztos legyek az agyi ödéma jelenlétében 🙁
            Nem tudom hogy a tünetek miért mutathatnak mégis ennyire szoros összefüggést..
            Mit javasol?Mivel ugye idös kutyusrol van szo az altatásos vizsgálatok mint mri ct számomra tul kockázatosak!
            december ota vannak ezek a szteroid fuggő tünetek igy merem remelni hogy nem jöhet szóba a rosszindulatu daganat.
            Önnek mi a véleménye a további kezelést illetve a vizsgálatokat illetően?
            köszönöm

          • Kedves Gábor! A gerincproblémákra kezdje el adni a Mozgásszervi csomag szereit. Az első időszakban párhuzamosan a szteroiddal. Ahogy javulnak a tünetek úgy fokozatosan csökkentheti a szteroidot is ha a kezelő orvosa is úgy látja. Üdv Dr. Molnár

  46. Tisztelt Doktor Úr!
    Úgy látszik halmozunk mindent…a tacskóbénulás után most a másik kutyánk, egy kb. 12 éves (örökbe fogadtuk, ezért saccolt a kora) torpesnaci tegnap stroke-ot kapott. Az állapot most stabil, a fejét oldalra tartja, szemmozgása már nem olyan intenzív, már nem hány, viszont a mozgáskoordinációja nagyon rossz, még nézni is rossz szegényt ahogy bukdácsol. Tudna javasolni olyan készítményt, amivel esetleg javítani lehet az állapotán és még egy kis időt kapni együtt?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Betti! Sajnálom, hogy így jártak. A kutya kiegészítő kezelésére a Korovet, Krill Omega D3+K2 gél és az Etovet csepp kombinációját javaslom. Ez megelőzésre is tökéletes lett volna ha ismerték volna. Üdv Dr. Molnár

  47. Tisztelt Doktor Úr!

    7 éve smauzer pumi kan kutynánk az utóbbi időben nagyon sokat vakaródzik. Elsősorban a far (itt a szőre is kikopott), hát, farok és has tájékát vakarja. Ezeken a tájékon a szőre is kikopott. A hátán a szőr néhol zsíros. Egy két helyen apró seb is van, de ez minimális. Szemmel látható élősködő (bolha, rüh stb. ) nincs benne. Néhol a szőre korpás. Korábban a fejét – fülét – is vakarta, így étel allergiára gondolt a állatorvosunk, de többféle étel több havi elvonását követően sem volt javulás. A kutyát zárt , nagy füves, fás udvaron tartjuk, néha az előszobában. Én por allergiára vagy valami gombás fertőzésre gondolok. Az Epivet gyógysampont szeretném neki kipróbálni. Mit javasol, mi lehet a gond? Hogyan segíthetnék rajta. Kisebb korábban semmi ilyen probléma nem volt. Köszönettel: Bea

  48. Kedves Doktor Úr!
    7 éves snauzer pumi keverék kan kutyánk az utóbbi időben nagyon sokat vakaródzik. Elsősorban a melegebb időszakokban. Szemmel látható élősködők (bolha, rüh stb) nincs benne. Elsősorban a far (itt ki is i kopott a szőre ), farok részen, hátán és a hasán vakaródzik. A hátán fényes a szőr mintha zsíros lenne. Néhol pici apró seb is van, ami lehet a sok vakaródzástól, mert a sebek mennyisége minimális. Korábban volt már egy fül tisztítása mert a fejét is rázta, ami most ismét előfordul. Étel allergiára gyanakodott az állatorvosunk, de több féle étel több havi megvonása sem hozott eredményt. Én por allergiára vagy valami gombás fertőzésre gondolok, de csak tipp. Az Epivet gyógysampont szeretném kipróbálni, hátha segít. Nagyon sok jót olvastam róla. A fürdés nem az erőssége, de azért mindig megoldjuk valahogy. Zárt nagy kerti udvarban és az előszobában van, más kutyákkal nem igazán érintkezik. Szeretném a tanácsát kérni, hogyan segíthetnék rajta. Köszönöm.

Vélemény, hozzászólás?