Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 166 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr,

    9 éves ivartalanított Westie kan kutyánál körülbelül 2 éve jelentkezett először a mai napig fennálló problémája. A probléma a kozmetikus által ki nyomott bűzmirigy gyulladásával kezdődött. A bűzmirigye be dagadt és be gyulladt, amit antibiotikum segítségével sikerült tünet mentesre kezelni. Majd ismételten előjött a bűzmirigy gyulladása ekkor már sipoly volt látható a fenekén. Ezzel egy időben zavaróan sokszor nyalta a fenekét. Egy ideig hordtuk állatorvoshoz ahol mindig antibiotikumos kezelést javasoltak, ám a javulás mindig csak átmenetileg, pár hétig állt fenn. Egy másik állatorvos tájékoztatott arról, hogy kutyám autoimmun beteg, ez a sipolya sosem fog be gyógyulni, csak szinten tudjuk tartani. Sajnos a szinten tartásra itt is antibiotikum kúrát javasoltak, aminek nem szeretném kitenni kutyámat. Azt elfogadtam, hogy ez a sipoly életét végig kíséri, csak azt szeretném ha őt nem zavarná a mindennapjaiban, nem nyalná rendszeresen.
    Tudna esetleg a fent említett problémára bármilyen megoldást javasolni?
    Segítségét előre is köszönöm!

    • Kedves Alexandra! A bűzmirigy gyulladáshoz a bélsár pangás, vagy a súlyos fokú székrekedés, de a hasmenés is vezethet. Az optimális széklet állag segíti a mirigy normális ürülését. Ezt előmozdítani a Stomach & Bowel, Emésztőenzimek & Probiotikum, Protective Force és a Chitosan kombinációjával tudja. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Maga a sipoly begyógyulásra tud bármilyen készítményt ajánlani? Legutóbb az állatorvos azt mondta kutyám autoimmun beteg és sose fog begyógyulni a sipolya.
        Válaszát előre is köszönöm!

        • Kedves Alexandra! A sipoly kialakulásának okait kellene megszüntetni , az hozhatja meg a gyógyulást: A Cytovet, Stomach & Bowel, Emésztőenzimek & Probiotikum, Protective Force és a Chitosan kombinációjával tudja ezt elősegíteni. Üdv Dr.Molnar

    • Kedves Erika! Nem írta hogy a pollenallergia milyen tünetei jelentkeznek a kutyánál. Általánosságban az allergiás érzékenység alap oka a bélrendszerből indul ki. Az a szénhidrátok fogyasztása, a feldolgozott ételek és a környezetből bekerülő toxikus anyagok mind súlyosbítják. Az immunrendszer sejtes védekező ereje ezek következtében lecsökken , míg az ellenanyagtermelő része túlpörög ami előidézi a tüneteket. A kezelés a táplálkozás megváltoztatásából és a megfelelő kiegészítők adásából áll. Az emésztési harmonizáció és a bélflóra helyreállításában és a méregtelenítésben is segítenek és csillapítják a légutak tüneteit ( orrfolyás, tüsszögés, asztma, könnyezés, szemviszketés) . A szükséges diétát itt találja meg: https://energy-vet.hu/taplalas/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Az alkalmazandó szerek kombinációban : Stomach & Bowel, Digestive Enzymes & Probiotics, Cytovet, Respiratory Balance, Krill Omega D3K2 gel. Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!

    6 éves nőstény ivartalanított labrador kutyánk rengetegszer nyalogatja magát a nemi szerve környékén. Hipoallergén tápot kap. Bűzmirigy kinyomása állatorvosnál havonta megtörténik. A kutya több mindenre allergiás, de az értékei nem magasak, szőrén nem is látszik semmi. Száját, lábait gyakrabban vakarja, rágja. Nemi szerve mellett egy lapos szemölcs is kialakult (állatorvos is látta és Ön is itt a fórumon).
    Kérdésünk, hogy az állandó nyalogatásával ez a szemölcs nincs-e veszélyeztetve, illetve mit javasol, mivel kezeljük a nemi szervét (környékét), hogy ne nyalogassa és rágja egyfolytában. Nizoral, allergia elleni krém stb jó ilyenre?
    Válaszát előre is köszönöm!

    Magyar Viktor

    • Kedves Viktor! Az allergiás érzékenység alap oka a bélrendszerből indul ki. Az a szénhidrátok fogyasztása, a feldolgozott ételek és a környezetből bekerülő toxikus anyagok mind súlyosbítják. Az immunrendszer sejtes védekező ereje ezek következtében lecsökken , míg az ellenanyagtermelő része túlpörög ami előidézi a tüneteket. A kezelés a táplálkozás megváltoztatásából és a megfelelő kiegészítők adásából áll. Javaslom a bőrbetegségek csomag szereit https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ alkalmazni amelyek az emésztési harmonizáció és a bélflóra helyreállításában és a méregtelenítésben is segítenek és csillapítják a viszketegség tüneteit. A szükséges diétát itt találja meg: https://energy-vet.hu/taplalas/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Üdv Dr.Molnar

  3. T. Molnár doktor!
    12 éves szárnyas allergiás kutyámnak adhatom-e az idős kutyák számára összeállított csomagot, vagy van olyan benne, amit nem kaphat?
    Köszönettel:
    Földesi Kata

  4. Tisztelt Doktor úr!
    2 èves kislány dzsungáriai törpehörcsögünk hasán az alábbi vörös kinövès keletkezett 2 nap alatt. A hangulata, étvágya változatlan, magvakat, sajtot, lisztkukacot fogyaszt. Szívesen fogadnèk tanácsot a teendőket illetően, valamint, hogy mi okozta a kinövèst.
    Tisztelettel ès köszönettel: Sz. Dorina

    • Kedves Dorina! Egy nedvvel teli cystának látszik a kép alapján, ami valószínűleg magától visszahúzódik. Allergiás alapon vagy valamely toxikus anyag felvétele miatt szokott ilyen megjelenni. Amennyiben nem folyadékkal telt akkor tumor is lehet. De ezt csak egy állatorvosi vizsgálat tudja pontosabban megállapítani. Mindkét esetben segít a Cytovet caps. adagolása. Üdv dr.Molnar

    • Tisztelt Doktor úr
      Van egy 15 éves ivartalanított hófehér lány cicám. A cicának nincs könnycsatornája, születése óta folyamatosan csipás, váladékos a szeme. Ezt természetesen mindig tisztítottam, és tisztítom jelenleg is. Június óta folyamatosan visszatérő láza van. 40,1C. Természetesen hordtam állatorvoshoz. A diagnózis :Valószínűleg a szemében és a szajuregeben lévő baktériumok szaporodtak el. A labor vizsgálat elég jó az orvos szerint kicsi gyulladást mutat. Enroxyl és meloxidylt kapott több alkalommal. Amikor ezeket a gyógyszereket szedi nincs láza, jobb a közérzete, étvágya stb. Viszont ha abbahagyjuk a gyógyszer szedést akkor kb 2 hét múlva ismét lázas és levert lesz. Az állatorvos azt mondja mit akarok már egy 15 éves macskával örüljek hogy ilyen sokáig élt! Az Ön véleményére, és a javaslatára lennék kíváncsi. Nagyon szépen köszönöm előre is. Tisztelettel Kriszta

      • Kedves Krisztina! A tartós gyulladás oka az immunrendszeri gyengeség lehet. Javaslom a Defense assist és az Oral health alkalmazását. Továbbá a Digestive Enzymes & Probiotics is hasznos lenne neki ezek mellett. Egy cicát nem lehet csak úgy elengedni, meg teszünk mindent egy szeretett kis állatért is. A tartós antibiotikum és a nem szteroid gyulladás csökkentő tartósan nem adhat megoldást. Üdv Dr.Molnar

  5. Tisztelt Doktor úr!
    Ivartalanított 2 éves kandúr házimacskámnál körülbelül egy éve jelentkezett a mancsait érintő bőrprobléma. A lefolyása mindig ugyanaz, 6-10 hetente kétszeresére duzzad valamelyik mancsa (mindig változó, hogy melyik, van hogy több is), elkezdi rágni, illetve biceg vele, nem teszi le a talajra. A jelenlegi állatorvosunk szteroidos injekciót, illetve antibiotikumos injekciót ad neki, ettől pár nap alatt visszahúzódik a duzzanat, és hetekig megint nem jelentkezik. Úgy gondolom, hogy ez hosszútávon nem járható út, tudna ajánlani olyan megoldást, amivel a tünetmentes időszakban tudnék kísérletezni, hogy megakadályozza a mancs probléma kialakulását? Az allergia teszt nem mutatott ki semmilyen allergiát, illetve lakásban tartott macska, szóval nem érintkezik másokkal. Az állatorvos autoimmun eredetű bőrbetegségre gyanakszik.
    Előre is köszönöm!

    • Kedves Nóra! Igen a tünet autoimmun eredetű zavarra utal. Az immunrendszer sejtes részét kellene támogatni, hogy az allergiás , autoimmun hajlam mérséklődjön. Javaslom a Multivit Mega C, Krill Omega D3K2, Cytovet és az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex adagolását. Ezekkel aktivizálhatja az immunrendszerét és a bélflóráját is vissza tudja állítani a cicának ami hozzásegítheti, hogy ne vagy csak ritkábban és enyhébben reagáljon így. Továbbá méregtelenítheti is a szervezetét. Üdv Dr. Molnar

      • Köszönöm a gyors ajánlást, már meg is érkezett a 4 termék. Annyi kérdésem még lenne, hogy ismerve a cicát, nem nyeli le a kapszulát, és nem is szeretném vele stresszelni. Ha a 3 kapszula tartalmát vízben/olajban egyszerre feloldom, és fecskendővel a szájába adagolom, az működő megoldás, vagy úgy csökken a hatékonyságuk?
        Eledelbe, jutalomfalatba keverve sem eszi meg, érzi hogy valami turpisság van a dologban, szóval örülnék, ha a fecskendős megoldással gyorsan túllennénk a beadáson.

        • Kedves Nóra! Nem csökken a hatékonyságuk így sem, sőt a fecskendős adagolást én is ajánlom a beadási módok közt: Macskák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

          Több gazda jelezte, hogy Kalopet pasztát használ a cseppek beadására.
          Amelyik macska szereti a tejszínt annak abba is keverhetünk készítményt, vagy mézes tejszínt is használhatunk. Vannak macskák, amelyek a Probiovetet a szokásos ételükre rászórva fogyasztják.
          Jó lehetőség még – a magától nem táplálkozó macskáknak is – nyers húsból készített pépbe keverni a szükséges készítményeket. Amelyeket fecskendőből beadhatunk a kedvenceknek.
          Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/zselatin-kapszula-az-egyszerubb-gyogyszer-beadashoz-2/) módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kapszula-beado/ ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.Üdv Dr.Molnar

  6. Tisztelt Doktor Úr!
    A hétvégén 4 kiscica került a hétvégi házunk ajtaja elé amit az anya cica hozott oda.Az anya cicát szoktuk etetni amikor ott tartózkbodunk.A kiscicák kb.5 hetesek lehetnek,bolhásak,bőrük sebes,2 cicának a szeme is váladékos.Amiket találtam bolhairtókat azokra az van irva hogy 8 hetes kor alatt nem alkalmazható.A szemüket meleg vizes vattával tisztítottam.
    Tényleg nem lehet semmilyen bolhairtót alkalmazni 8 hetes korukig?Vagy ha van olyan akkor melyik fajtát használjam?Szeretnék rajtuk segíteni.
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Zsuzsanna! Ilyen esetben nincs lehetőség, hogy betartsák a 8 hetes kor feletti kezelési javaslatot. Az Effipro spray kevéssé szívódik fel ha nem rácsepegtetős formát hanem a srayt alkalmazza. Továbbá szájon át alkalmazható féregtelenítő pasztát tablettát is adjon 6 hetesen, amit 8 hetesen megismétel. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Uram!
      Ma, vagy holnspdèlután van e mèg szabad időpont, egy ivartalanitott cicát vinnèk kivizsgálásra, olyan tünete van, hogy eszik rendesen de mègis fogy…, tüsszög, ès nèha mintha fulladna, 13 èves ès kandúr!
      Köszönöm:
      Balajti Krisztián

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    Azt szeretném kérdezni, hogy hány hónapos kortól (és meddig) ajánlja a Skelevet vitamin adását -megelőzési célból- egy tacskó kölyönek? Illetve javasol-e más terméket.
    Egy 3 hónapos szálkás tacskóm van és azt szeretném, hogy egészséges felnőtt kutya legyen belőle.
    Válaszát előre is megköszönöm.

    Üdvözlettel
    Beáta

    • Kedves Bea! Már 8 hetes kortól javaslom elkezdeni a kölyök csomagot, melynek része a Skelevet is. Ezek a kiegészítők nagyon jól megalapozzák a kutyus egészségét. Üdv Dr.Molnar

  8. Kedves Doktor úr!
    Hat és fél éves cicánkat augusztusban gennyes fülgyulladás miatt antibiotikummal és szteroiddal kezelték. Mivel a beteg fül oldalán lévő nyaki nyirokcsomók megduzzadtak, CT vizsgálatot javasoltak. A CT kimutatta, hogy a fülében, a belső fület teljesen benövő elváltozás van. A daganatot 2 hete TECA+LBO műtéttel távolították el, és ezzel egy időben mintát is vettek a környező nyirokcsomókból. A szövettan eredménye teljesen lesújtott minket: a külső hallójáratból kiinduló laphám carcinoma (közepesen differenciált high-grade elváltozás) és nyirokcsomó metastasis. Az orvos nem javasolja a kemoterápiát és a sugárkezelést, úgy gondolja, hogy csak 3-4 hónapot nyernénk vele. A füle mögött lévő duzzanat a műtéti beavatkozás után azonnal kb. ötszörösére nőtt. Teljesen tanácstalanok vagyunk, ezért szeretnénk megkérdezni Önt, hogyan tudnánk segíteni a cicánkon, és hogyan tudnánk meghosszabbítani életét. Mivel a duzzadt nyirokcsomók miatt nehezen nyel, ezért jó lenne, ha egy csepp formátumú készítményt tudna javasolni.
    Köszönettel:
    Anikó
    l

    • Kedves Anikó! Egy műtét daganatos esetekben mindig kockázatos, mert az altatással járó vegyi anyagok olyan mértékben igénybe veszik a májat és vesét, hogy az amúgy is kibillent immunrendszeri működés még tovább romlik, ami a daganat szabad növekedését eredményezheti. Sajnos ilyenkor már nehéz bármilyen pozitív hatást elérni, de meg kell próbálni. A daganatos II. csomag kiegészítőivel és az EAR EASE-zel lehet próbálni javítani az állapotát a cicának. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        15 éves 20 kilós lány shiba inu keverék kutyámnak epilepsziás rohamai vannak. Az állatorvos 2 napja 100mg-os sevenalt írt ki neki, azóta kap belőle 2×2/3-ot.
        Nagy, görcsös rohamai az első alkalmazás után nem voltak, kisebb rángásokat azért észrevettem. Nagyon zavarodott, hiperaktív, nem tud aludni és ide-oda járkál a lakásban, miközben folyton elesik és nekimegy a falnak. Nem reagál a szavainkra. Ő sem alszik, mi sem alszunk és borzalmas ilyen állapotban látni őt egész nap.
        Nagyon sokat iszik és étvagya is van.
        Májnagyobbodása van(szed rá hepapetet) , de jelenleg az ultrahangos vizsgálat kizárta az agyon kívüli tényezőket. Kérdésem, hogy a korovet etovet kombó működhet-e nála. Ha igen, hogyan kéne adagolnom neki?

        Köszönettel:
        Bianka

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    A lakhelyemtől 8 km-re lévő telkünkön hozzánk csapódott egy vadon élő macska, kb. 5 éves kandúr. A szomszédok kezdték el etetni, majd megunták és otthagyták nekem. Áprilistól októberig Édesanyám lakik kint, és eteti naponta, de mivel nem téliesített az épület, hamarosan be kell költözni. Naponta fogunk kijárni hozzá, de sajnos eddig is abszolút rendszertelenül jött a cicus. Naponta kétszer jön enni, Royal canin outdoor cat tápot kap, friss csirkét és májat főzök neki, Béres Minerát is kap, így elég szépen néz ki. Ennek ellenére nem szelíd, maximum egyszer lehet megsimizni a buksiját. Szerettem volna megtanítani neki a macskaajtót, de nem megy, mindentől fél. Korábbi cicákkal nem volt gond. Abban kérném a tanácsát, hogyan vegyem rá arra, hogy ha a macskaajtó nem működik nála, akkor most, amikor kimegyünk hozzá (azonos időpontban minden nap), akkor előjöjjön enni. Menhelybe nem akarom beadni, mert ehhez a szabadsághoz joga van. Nem szeretek beavatkozni a természet rendjébe, de ezt a cicát ha már valaki részben elvette a természettől, akkor tennem kell érte. Biztosan fogok most kapni támadó kommenteket, amiért elkezdtem etetni őt, de nem érdekes. Ez is egy őrült áldozat, hogy télen, hóban, busszal, Covid idején kimegyünk a telekre, csak hogy gondoskodjunk egy állatról.
    Nagyon köszönöm a tanácsát.
    Tisztelettel:
    Hargitai Andrea

    • Kedves Andrea! Sokszor nehéz egy felnőtt cicát az addig megszokott dolgai felett valamire megtanítani. Az idő és a türelem fog segíteni hogy megoldódjon a macskaajtó használata. Próbálja kintről betessékelni, óvatosan mutatva neki az utat, amikor éhes a cica és az élelem a macskaajtón belül legyen felkínálva neki. Így van esély hogy többször ismételve megszokja , hogy azon be kell menni és ott várja az étel. Üdv dr.molnar

  10. Tisztelt doktor Úr. Körülbelül 1 hete találtuk egy kiscicát aza probléma jött elő hogy a végbél nyílásnál zöldes váladék jön elő neki nem tudjuk mi lehet alig eszik

    • Kedves Kitta! A zöld széklet a vérsejtek lebontása miatt keletkező epével ürülő anyagok miatt lehet. Sokszor májelégtelenséggel párhuzamosan mutatkozik. Ilyenkor az étvágy is visszaeshet. Vigye el állatorvoshoz a cicát. Féregtelenítsék és májvédőket, méregtelenítőket alkalmazzanak. ( Regavet, Liver Detox, Cytovet stb. ) Üdv Dr. Molnar

  11. Jónapot!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 11 hetes Cocker spániel a családban. Az állatorvos 171g száraz eledelt osztat be 3 étkezéssel
    Viszont rengeteget kakil egy nap minimum8-9 alkalommal .
    Mitől lehet ez?
    Előre köszönöm a válaszokat !

    • Kedves Virág! Kölyök kutyáknál a sokszori széklet ürítés normális dolog lehet, főleg egy érzékenyebb idegrendszerű kutyusnál. Ha megfelelően összeállt a széklet akkor nem jelent bajt. Üdv Dr.Molnar

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    Talált kiscicánál macskanáthát állapítottak meg 1 hetes korában. Most múlt el 3 hetes, megkaphatja az első féreghajtót, antibiotikum mellett?

    • Kedves Melinda! Igen feltétlenül javaslom hogy adjanak neki egy adag féreghajtót, mert a féreg fertőzöttség is lehet a náthára hajlamosító tényező. De a bélflóra regeneráló készítményről se feledkezzenek meg, ha antibiotikumot alkalmaztak. Üdv Dr.Molnar

  13. Kedves Doktor úr! Tízéves cicámnál fibrosarcomát diagnosztizáltak, áttéttel a környező nyirokcsomókba, májba, tüdőbe. Szaffi általános állapota kiváló, étvágya kitűnő, véreredményei rendben, a határértéken belül vannak. Az onkológus szerint 1-2 hónapja lehet hátra, de mi (Szaffival együtt) erre még nem vagyunk felkészülve. Ön szerint az energyvet termékek közül melyekkel nyerhetünk egy kis időt, illetve melyek azok, amelyek Szaffi közérzetén javíthatnak, esetleges fájdalmát enyhíthetik, jövőbeli légzési nehézségein segíthetnek? Kemoterápia mellett szedhetők az energyvet termékek? A pontos adagolás sem teljesen egyértelmű számomra, mivel az egy egy tízkilós kutya számára van feltüntetve és Szaffi 4,5 kg. Köszönettel:

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    Jelenleg 10 hónapos, kan, ivartalanított hovawart kutyámnál hosszú idő után kiderült, hogy hasnyálmirigyproblémái vannak. Egészen pici kora óta hasmenéses. Augusztus óta szedi az emésztőenzim és probiotikum komplexet. Túl van az antibiotikum szedésén, de még így is rossz a véreredménye. A szeptember 29-ei eredményt csatoltan küldöm. Tünetileg nem látom rajta, hogy problémája lenne. Az antibiotikum szedése előtt a szőre kihullott, vékony volt, pedig az enzimtől a széklete rendeződött. Elkezdtem pár napja adni neki a Regavetet és a Stomach & Bowel (Gyomor és bél támogató) készítményt is.Kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig szedje ezeket, mennyi idő után érdemes lekontrollálni, hogy a készítményektől javult-e vérképe? Várható-e jelentős javulás? Van esetleg egyéb javaslata?
    Válaszát előre is köszönöm.
    üdvözlettel: P. Krisztina

    Gyonyorune_Pleck_Krisztina_Dante_2020_26913

    • Kedves Krisztina! A vérlabor enyhe hasnyálmirigy gyulladásra utaló eltérést mutat. Valószínűleg inkább gyomoremésztési zavar állhat a hasmenéses tünetek hátterében. Az alkalmazott 3 készítmény megfelelő a számára , de hogy a hatásokat értékelni tudjuk legalább 3 hetes kezelésre van szükség. Továbbá a táplálás átalakítására is szükség lehet. De ezt most ne változtassa meg , hogy lássuk meg hogy beáll e a javulás az alkalmazott készítményektől. Azután írjon. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm a válaszát. Ezek a termékek szerintem csúcsszuperek, rengeteg terméket kipróbáltam már, de az Önök által forgalmazottak a leghatékonyabbak. Most járt le a 3 hetes kúra. Jelentős javulást látok a kutyán a széklete egész jó, a bundája dús és ránézésre hízott, erősödött a mellkasa. Múltkor nem írtam nyers koszton van a kutya 5 hónapja, ezt tolerállja a legjobban az étkezési formák közül. Azonban az emésztőenzim megkezdése előtt volt, hogy pl.a csirkeláb úgy ment át rajta, ahogyan eredetileg megette, ha lemostam volna senki nem mondta volna meg, hogy ez már egy kutyán átment. Zsírszegényen etetem, amit bír az a csirkemell, mellcsont, kacsafej, szarvasnyesedék és a marha belsősőgek vegyesen, talán ezekben minden megvan, amire szüksége van. Ha nem adok neki zöldséget sok füvet eszik, de olvastam a cikkeiben hogy a nyers mellé nem jó a szénhidrát, most akkor kaphat némi zöldséget vagy nem, ha igen miket? A fenti készítményeket hogyan adjam tovább? Pl. az emésztőenzim lehet, hogy mindig kelleni fog neki? A Regavetet egy hét szünet után lehet folytatni, meddig? A Stomach & Bowel -t meddig adjam? Ezmellett 3 hónapos kora óta rengeteget sántított, valószínűleg növekedési fájdalom lehetett, de azt is még el tudom képzelni, hogy eddig nem megfelelően szívódtak fel a tápanyagok, hiába kapott meg mindent, ami a növekedést támogatja. Erre érdemes valamit még szednie, mennyi idős koráig? Jelenleg 11 hónapos 70cm marmagasságú és kb 33kg-os. Köszönöm szépen előre is a segítséget! Krisztina és Dante

        • Kedves Krisztina! Köszönöm az elismerő szavait, örülök az elért eredményeiknek. A kérdéseire a válaszaim: A rostos zöldségek azok adhatók tetszőleges mennyiségben, azok nem számítanak gyorsan bomló szénhidrátoknak. Amíg szükségesnek látja addig adagolhatja a szereket 3 hét adás egy hét szünet váltásban, bármeddig. A mozgásszervi csomag szerei a sántításra nagyon jót tennének. Ezt 3 hónapig alkalmazza, azután elég fenntartásnak minden második hónapban 3 hetes kúrával folytatni. Kérem írja meg a tapasztalatát a termékekhez is külön külön is, amit alkalmazott (pl. másolja be ugyanazt a véleményt mindegyikhez). Ezt úgy tudja megtenni, hogy a honlapon az adott termékre kattint, majd ott a kép alatt megtalálja a leírás és vélemények füleket, ez utóbbira kattint ahol látni fogja a többi véleményt, amit a gazdik korábban küldtek. Azután a vélemények aljára görget ahol az Értékelések keretbe beírhatja a tapasztalatát, majd a Küldés gombra nyomjon. , és ha képet is küld a kutyájáról az alkalmazott szerekkel együtt fotózva, kiteszem az oldalainkra a többi gazdinak a segítésére. Köszönöm. Üdv Dr.Molnar

  15. Jó estét Doktor úr!

    Surgos esethez kérném a segitseget.

    Az anya macskank elhagyta a kolykeit kb most 1honaposak.5db-bol az egyik nagy esellyel holnap elhalalozik.

    Erdeklodnek hogy ha meg megelozheto a halalozas akkor miképp kellene eljarni?

    Jelenleg annyi keretunk nincs a kasszaban hogy tudjuk fizetni az orvost.

    Mi probaljuk etetni itatni de egyszeruen mar nem hajlando.

    Valaszat elore is koszonom.

    • Kedves Marci! Sajnos a kép alapján szörnyű állapotban van a kis cica. Csak cica tejjel / de mivel az anyacica elhagyta így ez nem megoldás/ vagy cica tejpótló tápszerrel / állat takarmány boltban, vagy pet shopban lehet kapni/ van esélye a túlélésre a kis állatnak. Más tejek, tehén tej vagy más csak ront a helyzeten. Üdv dr.Molnar

  16. Tisztelt Doktor Úr!

    Bár, egy kisebb balesettel kapcsolatban kérdeznék, leírom az információkat is a kutyusról, ha segít a válaszban.
    Egy hím tacskóról van szó, aki nem egészen 6 hónapos, az ivartalanítás az elkövetkeznedő hónapokban lesz. 5 Kg, nem dagi, hanem a rengeteg frizbi, labda után szaladgálástól inkább izmosabb megjelnésű, száraz tápon él, korának megfelelő változatú szuperprémium tápot kap. Allergia, érzékenység és egyebek nem vetődtek még föl és nem volt semmilyen korábbi kezelése, betegsége, csak a kötelező oltásokat kapta meg, az utolsót decemberben fogja.
    Tehát az történt szegénnyel, hogy miközben létrán szereltem, nem vettem észre, hogy odakúszott alám és valamit matatott az orrával, mire pont rá esett egy véletlenül, polcról lesodort kis fém emléktárgy. Azonnal leugrottam, hogy megnézzem lett e valami baja, mert fájdalmasan nagyot koppant az orra elején és egy kisebbet visított is, de azt talán csak ijedtségből.
    Megnéztem alaposan, majd utána amennyi időm volt, átbújtam az internetet, az orra anatómijáját és a lehetséges orrtörést vizslatva.
    Nagyon nem tudom a diagnózist, ami érthető, hiszen nem vagyok állatorvos, a probléma pedig az, hogy egy héten belül biztosan nem tudom el vinni. Nyilván, ha sürgős lenne, akkor azonnal mennék, de ez az, hogy a viselkedésén semmilyen változást nem látok, ugyanúgy szaladgál és játszik, “harcol” a másik kiskutyával, ugyanúgy eszik, iszik, nem szipog, nem mutatja jelét a fájdalomnak, ha ott nyomkodom, akkor sem és nem vérzett, rögtön az eset után sem.
    Amit tapasztaltam az az, hogy az orra végétől, kb 3-4cm-re van egy valamiféle kis mélyedés, ami ujjal tapintható és onnantól az orra vége felé, rugamas állagú a bőre alatt és szerintem jobban mozog az a kis rész, mint eddig, de be kell valljam, ennyire alaposan nem vizsgálgattam őt előtte, úgyhogy nem vagyok biztos semmiben. …csak a nagy koppanásban 🙁 Ahogy néztem az interneten fellelhető koponya-anatómiáját, ott láttam, hogy az “orrcsontja” az nem fut végig az orra hegyéig, hanem valamilyen más, lágy szövetek vannak ott. Ezt tapintottam ki rajta is. De van egy olyan érzésem, ahogy az orrát tologattam oldalra, fel-le, hogy sokkal jobban “kimozog”, mint előtte, nem is tudom hogy írjam. Például adtam neki puszit rá korábban és akkor nem nyúlt úgy hátra az orrocskája, mint a gumi, hanem volt egy tartása, volt valami kemény benne, de most ezt nem érzem.
    Lehet, hogy túlreagálom, bár, ha semmilyen szokatlant nem látok rajta, akkor talán nem lehet olyan nagy a baj, de azt sem szeretném, hogy, ha valami kis porc letört, vagy ilyesmi és még növésben van, hogy rosszul forrjon össze, vagy ne adj Isten befolyásolja, rontsa a szaglását, idővel érzékeny legyen, műteni kelljen, stb. -de, nem érzek semmilyen szilánkot, darabot a bőre alatt, egyszerűen csak azt, hogy ahol véget ér az orr(koponya)csont, ottvan egy kis mélyedés és az utána lévő, orrhegyig tartó lágy rész talán túl rugalmas. Talán még valami kis roppanást is hallottam amikor ráesett a tárgy, de arra nem vennék mérget.
    Kérem, ha tud, ebben segítsen nekem, hogy egyrészt mi lehet ez, másrészt, hogy azonnal kell e állatorvoshoz menni, vagy ráér egy hét múlva, vagy hogy egyáltalán kell-e.

    Nagyon köszönöm, hogy elolvasta és előre a segítségét is!

    Tisztelettel, H. Attila

    • Kedves Attila! Egy Röntgen vizsgálat kizárhatja a csonttörés és csontrepedés tényét. De ha esetleg betört volna az orrcsont akkor is magától fog gyógyulni, így különösen nem kell aggódnia, főleg mivel szokatlan tüneteket sem mutat a kutyus. Üdv dr.Molnar

  17. Üdvözlöm Doktor Úr!
    Ismét szeretném a segítségét kérni egy 13 éves ónémetjuhásszal kapcsolatban. A hátsó végtagi gyengeség miatt rendeltem neki BONE STRENGTH & JOINT PROTECTION COMPLEX Csonterősítő és Ízületvédő komplexet és SKELEVET készítményt.A kutya kb 35kg körül van,sajnos csak saccolni tudok.Az adagolási útmutató szerint: a csonterősítőből napi 3kapszula mehet ,Skelevetből napi 3*3as elosztásban a nap folyamán.Mivel kap mellette más készítményeket is befolyásolja e bármelyik is valamelyiket? A készítmények, melyeket a nap folyamán még kap: Cavinton Forte 1szem(állatvorvos javaslatára kapja,mert május elején szélütést kapott), Milgamma N 2*1 lágy kapszula, Carpox 0,5tabletta, Vetri Dmg 1,5ml.Illetve mit tegyek, ha a kutya megmakacsolja magát és nem hajlandó megenni a napi ajánlott adagot? pl a skelevetből reggel nem hajlandó csak 1-2 szemet enni.A fennmaradt szemet,adjam a következő adaghoz vagy inkább egyen azzal a szemmel kevesebbet aznap és ne erőltessem?Bocsánat a hülye kérdés miatt,de nálunk előfordul,hogy nem érdekli a kutyát a finom falat sem.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm!
    Üdvözlettel: Edina

    • Kedves Edina! Nem befolyásolja negatívan egyik szer sem a másikat. Ha nem tudja beadni, akkor nem marad más csak az, hogy annyit adjon be amennyi sikerül, bár úgy a teljes hatás elmaradhat. Itt találja a leírást a beadási módszerekről: Kutyák kezelése Energyvet és Supreme Immunity készítményekkel:

      A kutyák többsége előszeretettel fogyasztana édes dolgokat / persze a gondos gazda nem ad magas glikémiás indexű szénhidrátokat ebének, de betegség idején ez alól felmentést adhatunk /. Ezt felhasználva adhatjuk a keserű cseppjeinket mézbe keverve. Ha nincs méz, akkor répacukor szirupot is készíthetünk helyette.
      Vagy mézes vízbe, lekvárba keverhetjük a cseppeket vagy a kapszulák tartalmát.
      Vagy májkrémbe „belecsomagoljuk” a kapszulákat és így szívesen lenyelik a legrafináltabb ebek is.
      Egyes kutyák annyira megszeretik a készítményeket, hogy amikor meglátják a szerek üvegét, akkor a szájukat nyalják, úgy várják, hiába keserű a csepp. De azért nem minden kutya van ezzel így.

      Amikor már minden fent felsorolt módszert megpróbáltunk, akkor a kis testű ( 10 ttkg alatti) kutyáknál a mini kapszulás ( “4” méretű kapszula https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/zselatin-kapszula-az-egyszerubb-gyogyszer-beadashoz-2/) vagy normál méretű “0” kapszulás módszert igénybe vehetjük. Ez különösen érzékeny, vagy amikor már minden más módszert elutasító vagy terminális állapotban lévő nagy beteg állatokon kerül szóba. Ilyenkor kis vagy normál méretű zselatin kapszulába cseppentjük és szórjuk a beadandó cseppeket és porokat, majd csipesszel vagy rugalmas végű kapszula beadóval ( https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kapszula-beado/ ) beadjuk a betegnek. Ezzel az ellenállás mértéke jelentősen csökkenthető és biztonságosan , sérülés okozás veszélye nélkül beadhatjuk a szükséges kiegészítőket.

      Ha akarjuk, akkor a macskánál javasolt módszereket is használhatjuk kutyáknál. Üdv Dr.Molnar

  18. Tisztelt Doktor úr,
    16 éves ivartalanított cicámnak szájgyulladásának enyhítésére keresek megoldást. Először a doktor beadott neki egy szteroid injekciót, majd 1 hét múlva visszaesett a cica ugyan abba az állapotba. Ilyenkor nagyon büdös a szája és folyik a nyála, rosszkedvű, éhes, fut, ha ennivalót lát, de nem bír enni a fájdalomtól. A szteroid injekciók 1 hétig hatnak általában, 3 hete tart a betegsége, minden héten kap szteroid injekciót . Az injekció után, úgy tűnik teljesen elmúlik a fájdalma, de sajnos ez az állapot csak 1 hétig tart, ha elmúlik a hatása újra visszaviszem az orvoshoz és újra injekciózzák szteroiddal. A doktorok felírtak még szteroid tablettákat, ezt is adtam neki, de injekcióval kombinálva ugyan csak 1 hétig tartott a tünetmentes időszak (úgy gondolom tehát a tabletták semmit nem értek). Szeretnék tanácsot kérni, hogyan kezelhetném a szájgyulladását? Amennyiben lehetséges elsősorban íztelen tablettákat és cseppeket keresek. (ezeket összetörve jutalomfalat krémbe keverve megeszi), de természetesen minden lehetőségre nyitott vagyok, ami a cica állapotában javulást eredményezhet.

    Másik kérdésem, a cica hátán van egy kinövés (januárban vettem észre), amit eddig doterrás illóolajokkal kezeltem, egy ideig szépen tisztította és gyógyította a sebet, de amikor már szinte majdnem elmúlik a seb, elkezd vérezni magától és újra nagy lesz a seb. A sebről képeket is csatoltam. Ez a seb nem okoz panaszt a cicánál. Szeretném megkérdezni, hogy a sebet mivel lehetne kezelni? ( Ha nem kenem az illóolajjal akkor növekedik folyamatosan a seb)

    (egész életében megkapta a kombinált oltásait, 2 éve rosszul lett tőle, azóta nem)

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
    Üdvözlettel: Anita

    • Kedves Anita! A szájgyulladás és az un. FORL betegség alapja a bélből ered. Javasolom az Oral Health, Stomach & Bowel és a Digestive Enzymes kombinációt alkalmazni. Ez a bőrtünetein is segíthet. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Azóta kiderült a cica FELV és FIV pozitív. Ennek fényében tudna mást ajánlani? Elsősorban az íztelen , könnyen beadható ( szószos jutalomfalatban elkavarható) vitaminok érdekelnének. Van egy másik cicám is, ő tünetmentes, esetleg neki mit ajánlana? ( a fentebb említett vitaminokat a cica 4 napig ette szószos jutalomfalatba keverve utána már nem, a másik cica szívesen megeszi)

  19. Tisztelt Dr. Úr!
    5 hónapos Francia bulldog kislány kutyusom emészétsi zavarai keresek megoldást. A kötelező védőoltásokat+ a kennel köhögés elleni oltást megkapta. Simparica TRIO- t kapott augusztusban és szeptemberben. Hetente jelentkező hányás, laza széklet vagy hasmenés jellemző. Éjjell nyugtalan, általában hajnalban elkezd zuborogni a hasa, amelyet hányás és/ vagy hasmenés követ. Vérvétellel kizárták a hasnyálmirigy gyulladást, a májenzimei is rendben voltak.Azt mondtak lehet stressz alapú vagy reflux. Kezelést nem javaosltak. Azt mondják, heti 1x hányás belefér. Száraz tápról a fenti tünetek miatt átálltunk fött ételre: főtt darált pulykahús és főtt rizs, kevés főtt sárgarépa és főtt máj pépesítve. Egy adagot kétfelé oszutnk. Mivel jellemző, hogy habzsol, nem rág. A neten való hosszas utánaolvasás után döntöttünk a napi 3x etetés mellett. 3× 60 gr kap. Reggel 7- kor, 13- órakor és este 19:00- kor etetjük. Folyamatosan enne, kb. 5 kiló. Kapja a Humac- ot, LAVET algás multivitamint és kalcium tablettát, valamint Probicol- H pasztát. Etkezés után 2 órát pihentetjük. Vacsora előtt van a nagyobb játék más kutyusokkal a futtatóban.Kicsit javult a helyzet. A heten megemeltük az egyszeri adagot 65 gr -ra ami ahhoz vezetett, hogy napközben is hányt, hasmrnese van. A tenyésztőtől 3 honapos korban hoztuk el. Elmondásuk szerint naluk sosem hányt és hasmenése sem volt. Tanacsát előre is köszönöm, tisztelettel, dr. Putyilin Zsanett.

  20. Tisztelt Doktor Úr !
    4 éves ivartalanított, nőstény szálkás szőrű tacskónknak fél éve volt porckorong műtétje miután egyik pillanatról a másikra egyáltalán nem tudta használni hátsó lábait. Már másnap műtötték és a műtét után fizioterápiával és az itthoni sok tornával szépen rendbejött több hónap alatt. Most már ügyesen sétál, de egyenlőre rövidebb távokat. A hátsó lábain séta közben természetesen látszik, hogy ” nem normálisan” megy, kissé szétrakja és időnként púposkodik. Ha futni v. sietni akar, akkor a nyusziugráshoz hasonlóan a két hátsó lábairól együtt rugaszkodik el 🙂 Jó kedélyű és jó étvágyú kutyus, kint és bent egyaránt tartózkodik. Kérdésem, hogy a ma megérkezett Skelevet kapszulát milyen adagolásban javasolja, ha a kutya 12,5 kg ? Esetleg bizonyos idő után kombináljuk-e más gyógyszerrel vagy táplálék kiegészítővel ? Szeretnénk javítani a járásán és elkerülni élete során az esetleges hasonló műtéteket. Előre is nagyon köszönöm válaszát valamint, hogy a Skelevet extra gyorsasággal megérkezett ! 🙂
    Üdvözlettel, Sz Ágnes

    • Kedves Ágnes! Örülök a sikeres felépülésnek. A későbbi kiújulás megelőzésére a Mozgásszervi csomag szereinek kombinált adagolását javaslom, melynek része a Skelevet adása is. Üdv Dr.Molnar

  21. Tisztelt Doktor úr!
    12 éves amstaff ivartalanított szuka kutyusunk van. Februárban a testén sebesedések alakultak ki, és eléggé büdös is volt a kutyus. Evett és ivott is rendesen, széklet is normális volt, csak kicsit kedvetlenebb az átlagosnál. Elvittem állatorvoshoz. Ránézésre rühatka lett a diagnózis. Egyből kapott ellene cseppeket és pár inekciót. Ezután egy hetes napi antibiotikum kúra lett, kapott pluszba néha valamilyen immunerősítőt. Ezután hetente egyszer vittük ekkor kapott rendszerint 2 inekciót és a füleiről és az orráról mindig leszedte az orvos a sebeket. Ez így ment kb. 3 hónapig. A kutyus egyre soványabb és kedvetlenebb lett. Anyukám ezután nem volt hajlandó visszavinni ahhoz az orvoshoz, mert egyfolytában vérzett a kutya füle és orra, a sebek pedig nem javultak. Egy hónap kezelés nélkül a kutya kezdett felépülni. A pofijáról eltűntek a sebek és a teste többi részéről is kezdtek eltűnni. Kezdett hízni és a kedve is jobb volt. Rá egy hónapjára viszont a lábai kezdtek rossz állapotba kerülni, begyulladtak a körmei és fájdalmas volt neki a járás. Ismét megjelentek a sebek a testén és pofáján. Elvittük egy másik állatorvoshoz. Ő ránézésre belső fertőzést állapított meg és egy hónapos antibiotikum kezelést írt elő (Clavudale). Egy hónap után kicsit javult az állapota. Ekkor újabb egy hónap Clavudale-t írt elő. Ez az orvos nem sok jót remél a javulásra. Még tart a kezelés, már leváltotta a beteg körmeit a kutyus. De most már nem akar kijönni a helyéről. Eszik és iszik is. Széklet is van, arra kijön. A sebek kezdenek eltűnni, de csak a helyén fekszik. És azt nem tudom, hogy lehetséges-e, de izzad. Csurom víz a kutya azon része, amin fekszik.
    Mi lehet a baja a kutyának? Melyik doktornak lehetett igaza? Felkeressek egy állat klinikát?
    Kérem segítsen!
    Köszönettel: Leczkési Éva

    • Kedves Éva! Egy kiterjedt gennyes bőrgyulladás vagy Malessezia erjesztő gomba fertőzés lehet a háttérben, de az autoimmun eredetű bőrgyulladás sem kizárt a küldött kép alapján. Így az eddigi kezelések csak részben javíthattak az állapotán. A bélflóra leépítésével ilyen hosszú ideig alkalmazva, pedig csak ronthattak a bél állapotán, aminek az állapota a jelzett betegségek esetén kulcs fontosságúak. Javaslom a Bőrgyulladás csomag alkalmazását, mely éppen erre a problémakörre nyújthat segítséget. Továbbá fontos, hogy zsírokban és gyorsan bomló szénhidrátokban szegény legyen az étrendje a kutyának, ellenkező esetben folyamatosan táplálni fogja az erjesztőgombákat. Kérem hetente tájékoztasson az elért változásokról. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm a válaszát! Szedje továbbra is a kutyus a Clavudale-t? Eddig cink alapú krémmel volt kezelve a bőre, ezt elfelejtettem az előzőekben leírni. Fit Active light/senior tápot kap, anyukám mellé főtt húst ad neki enni. Ez megfelelő? Bőrbetegségek, allergia kiegészítő kezelésére csomag kell? Elnézést a sok kérdésért, csak korábban nem kaptam ilyen pontos válaszokat. Erre a fórumra küldjem a tájékoztatást? Válaszát köszönöm! Üdv.: Leczkési Éva

        • Kedves Éva! Ha eddig nem segített jelentőset, akkor általában 5-7 nap után leállhatnak a további kezeléssel. De ezt egyeztesse a kezelő orvossal. A táp nem feltétlenül jó, mivel gyorsan bomló szénhidrátokat tartalmaz. Igen a jelzett csomag a legoptimálisabb a kezelésre. Üdv dr.Molnar

  22. Kedves Doktor úr! Fontos! Szeptember elején, pontosabban 09.07-én kaptam meg Skelevet és Bone Strength Join Protection Complex szereket, két ,11 éves tacskómnak. Egyik, már korábban a tacskó bénulásban érintett volt,a hátsó lábaira lebénult,de alternatív kezelések, homeopátiás szerek hatására rendbe jött. A másik,a szuka kutyus, még a most rendelt szerek előtt pár nappal,életében először, elkezdett kicsit sántítani, és óvatosabban használni a hátsó lábait. Emiatt ia gondoltam úgy,hogy a fent írt szereket megrendelem,mert mindkettő kutyának jót fog tenni, akár preventív jelleggel is.
    Most reggel tapasztalom,hogy újra a kislány kutyus,a hátsó lábaira dülöngélve megy,van két lépcső, azelőtt meg is áll, és remeg a hátsó lábaira. 3 hete mennek a szerek,ami 2 nappal lett úgymond túlszedve véletlenül… Okozhat ez a két nap,mivel már a javasolt egy hét szünetnek kellene lennie, tünetfelerősödést? Ami kiválthat ilyen tüneteket,vagy egy túlerőltetes válthatta ezt esetleg ki.
    Száraz tápot kapnak,Josera,gyomorkímélő, Balance.Szuka 12 kg, kan 16kg. 2*1 SKELEVET, és 1*1 Join Protection megy nekik. Illetve homeopátia akut-formában,mikor a tünet úgy kívánja pl ma.
    De tudok számara terápiás UH kezelést, és mágnes terápiás kezelést is,ha szükséges biztosítani,munkámból kifolyólag. Ön szerint elképzelhető egy tünetfelerősödés,vagy mit javasolna most? Köszönettel várom megtisztelő válaszát!
    Üdvözlettel Hajba Diána

    • Kedves Diána! A 3 hetes adagiolás utáni 7 nap szünet az csak egy ajánlás. Nem szentírás, annyit jelent, hogy egy hónap után pár napot érdemes kihagyni, hogy azután újra erősen hassanak a készítmények. Nem válthatnak ki tüneterősödést, még ha egy hónappal túl is megy a javasolt szüneten. Azonban az észlelt tünetek valóban lehetnek porckorongsérv tünetei is. Hagyjon ki 3 napot és adja újra a kiegészítőket, aztán ha nem javulna akkor egy Röntgen vizsgálatot is végeztessen. Amennyiben porckorongsérv lenne akkor egészítse ki a többi kiegészítővel is a Mozgásszervi csomag tartalmából. Üdv Dr.Molnar

  23. Tisztelt Doktor Úr,
    3 éves szuka törpespitz kutyus elhúzódó tüneteire keresem a megoldást. Korábban sajnos már 2x állapítottak meg nála mandulagyulladást. Ezt fogászati műtétek alkalmával állapították meg. Az egyik műtét még kisebb korában történt, amikor a tejfogakat távolították el (kb. 9 hónaposan), a másik műtét pedig ez év májusában (3 évesen), fogkő eltávolítás kapcsán.
    A fogkő pár hónap múlva ismét megjelent és ismét eléggé erőteljes. Valamint a fogágy vagy íny véleményem szerint nem igazán szép, nekem laikusként kissé gyulladtnak tűnik, de ez orvosilag egyelőre nem igazolt.
    Pár hónapja kb. hetente-1,5 hetente előjön egy gyomorpanasz a kutyusnál, nagyon zuborog a hasa, majd pár óra múlva görcsös fájdalom, majd elmúlik és rendben lesz, mintha misem történt volna. Ezt néha barnás-sárgás hányás is kíséri. Félnedves szemes kutyatápot eszik eredendően, amivel eddig nem volt probléma. Van egy kisebb szemű hipoallergén száraztáp, amit a fogak miatt vettem, hogy ha azt rágja, hátha kevesebb fogkő lesz, de ez ezek szerint nem vált be. Kap mellé főtt húst, nyers répát, sonkát is. Valamint fogtisztító rágcsálnivalókat. Nem tudom, hogy mit lenne érdemes tenni, hogy ezek a rendszeresen jelentkező panaszok megszűnjenek.
    Kb. 2-3 hete, nem tudni, hogy az előbbiekhez kapcsolódóan, vagy más probléma okán, de nem hajlandó a száraz/félnedves tápot megenni. Azonban pl. főtt húst vagy pépeset elfogad. Főként reggelente kis köhécselése van, mintha valami nyák képződne neki éjszaka és azt szeretné felköhögni (ez egyébként korábban is volt már, de utána egy időre megszűnt).
    Reggelente egész sokáig nyalogatja a szája körüli területet és az orrát. Egyébként nem köhög. Néha kis vizesebb hányás előfordul. Orvosi tapintásos vizsgálat alapján nincsen torokgyulladása.
    Összességében nem tudom, hogy ezekkel a panaszokkal mennyire érdemes foglalkozni, de én érzem, hogy lehetne tenni azért, hogy elmúljanak, de orvosi vonalon egyelőre még nem találtuk meg az okokat.
    Nem tudom, hogy emésztőrendszeri eredetű-e a probléma vagy esetleg mégsem sikerült még őt kigyógyítani a már többször észrevett mandulagyulladásból, vagy akár a fogazat és fogkő/íny okozhatja a problémát? Ha így van, akkor ennek mi lehet az oka, mit tudnék tenni, hogy mielőbb megoldódjon?
    Abban szeretném a segítségét kérni, hogy a tünetek alapján milyen irányokat lenne érdemes tovább vizsgálni és milyen készítmények vagy akár táplálási változtatás segíthetnének a megoldásban.
    Válaszát nagyon szépen köszönöm előre is! Üdvözlettel, Edit

  24. Tisztelt Doktor úr!
    Két éves alaszkai malamutom szombaton lett beoltva veszettség ellen. Azóta bágyadt, nincs kedve játszani, szinte állandóan fekszik vagy alszik. Az étvágya sem a régi. Azt olvastam, ez természetes, viszont sehol nem írták, hogy hány napig, és így, a harmadik napon már kezdek aggódni. Ön szerint vissza kellene vinnem az állatorvoshoz?
    Előre is köszönöm válaszát!

    • Kedves Viktória! Vissza viheti, de sajnos sok mindent nem tud vele kezdeni a kolléga, de a mellékhatás bejelentés miatt jó ha tud róla. Üdv Dr.Molnar

      • Jó estét!
        A mai nap folyamán a yorkink félre nyelt egy darab nyers répát , aminek következtében hányt is ! Ezután ugyanúgy fulldoklott sajnos , és amikor megpróbáltam neki segíteni és lenyultam a torkán akkor éreztem , hogy maradt meg egy kis darab étel a torkán ! Ezután elvittük állatorvoshoz , aki megvizsgálta és elmondta, hogy igen valóban ott van az a falat étel a torkán és javaslatára olajos halat adtunk neki ! Na most a kérdésem az lenne hogy az a jó ha az olajos halat kihanya vagy sem ? Mert nem emlékszem rá mit is mondott a doktor úr ! Válaszát előre is köszönöm !

        • Kedves Edit! Úgy is jó ha lemegy a gyomorba az olajos hallal együtt, de az megfelelő ha kihányja a darab répával együtt. Ha azonban ott marad a répa és folyamatosan öklendezik akkor bóditásban ki kell neki állatorvosnak szedni. Üdv dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr!
        10 éves ivartalanított fiú cicámnál nemrégiben árpa jelent meg a jobb szemén. Tetran kenőcsre nem reagált, és végül le lett neki lézerezve. Eltelt újabb pár hét és megint megjelent egy ugyanazon a szemén. Az érintett szeme egyébként lett már lézerrel kezelve, lézeres glaucoma műtétje volt, folyamatosan csepegtetve is van a szeme. Kérdésem az, hogy ennek az árpának van valami háttere, utalhat valami immunproblémára vagy bármi háttér dologra?

        Köszönettel! Panka

        • Kedves Panka! Igen, valószínűleg egy helyi gyengeség alakult ki amit a glaucoma kezelése is fokozhatott. Így a gyulladásos hajlam megnyilvánulhatott. A szem gyulladásos betegségei a máj állapotával függnek össze, így azt javaslom támogatni. E célra a Cytovet, Liver detox, Regavet és a Chitosan caps. kombinációját javaslom alkalmazni. A cytovet caps-tartalmából készített oldattal a szemek óvatos öblítésével kiegészítve. Üdv dr.Molnar

  25. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy kb 10 hónapos cicám, nagyon levert két napja, alig eszik inkább alszik. Utaljàra kb 1 hónapja tüzelt akkor is ilyen tüneteket produkált. Lehetséges hogy megint ez történik? És ez normális?
    Inni itatom fecskendővel, hogy ki ne száradjon.

    • Kedves Alexandra! Nem kizárt hogy 1 hónap múlva újra tüzel a cica. De a tünetek nem ivarzásra jellemzőek. Vigye el állatorvoshoz és vizsgálják meg, mert a levertség nem tünete az ivarzásnak és nehogy más betegség legyen a háttérben. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt doktor úr!
        Szeretném tudni hogy a digestive enzymes & probiotics complex, illetve a stomach digestive helper meddig szedheti egy kutya? Kell szünetet tartani ? Ha sav problémája van a kutyámnak élete végéig kell szednie?
        Köszönöm a válaszát!
        Üdv: Mónika

        • Kedves Mónika! Folyamatos 3 hetes szedés után 3-7 nap szünetet szükséges tartani, minden Energyvet és Supreme Immunity terméknél. Igen szedheti tartósan ha szükséges. Üdv Dr.Molnar

  26. Kedves Dr úr,
    Van egy cicánk 3 éve és Angliában élünk. Mindig nagyon felős de kedves cica volt. Nem kijárós soha nem volt meg kint, egyszer szaladt ki és anyukám vissza is hozta abban a percben. Ma viszont nagyon furán viselkedett kitágult a pupillaja és követte anyukámat a lakásban többször is ráfujt megtamadta.. soha de soha nem volt meg ilyen és ma egész nap így viselkedett. Amikor a testvérem haza ért vele nem csinálta ezt kedves volt bele ült az ölébe őt nem támadta meg. Oltva nem volt ugyan de más állattal nem volt kontaktban.. nem nagyon tudjuk mit tegyünk az anyukám fele irányuló agresszív viselkedésével. Ha pár napon belül nem változik elvisszük állatorvoshoz. Tudja esetleg mi lehet a probléma ? A választ elore is koszonom !

      • Igen, együtt aludtak mindig minden rendben volt eddig, nagyon szerettek egymást. 3 éves cica nincs ivartalitva semmilyen egészségügyi és viselkedési problémája nem volt. Nagyon megvagyunk lepodve hogy mi történhetett. Koszonom szepen a válaszát Doktor Úr!

    • Üdvözlöm Doktor Úr!
      Boxer kutyánk 9 éves ivartalanított szuka kutya. 1 éves kora után lett ivartalanítva. Száraztápot eszik. Ma hazaérkezéskor észleltem, hogy szétrágott egy dísztököt. jókedvű játszik jelez jön-megy. mikor jutalomfalatot kapott vettem észre hogy az egyik oldalon fel van dagadva a pofája. Külsőleg szúrást vágást nem tapasztaltam. Mi lehet ez? Előre is köszönöm válaszát

      • Kedves Hajni! Sajnos a dísztök toxikus tüneteket képes kiváltani, melyek elsősorban a bélrendszerben jelentkeznek. A pofa dagadás allergiás reakciót mutat, melyet egy darázs vagy méh csípés is kiválthatott. Nem hinném, hogy bajt okozó mennyiséget fogyasztott volna belőle. Mindenesetre figyelje és ha nem javul, esetleg fokozódik a dagadás vigye el kollégához egy antihisztamin injekcióra. Üdv Dr.Molnar

  27. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 11 éves kislány törpetacsim, sajnos a múlt héten derült ki, mivel rosszul lett /kapkodva vette a levegőt/, hogy szív problémái vannak, idézem: aorta/bal pitvar arány növekedett 1,64, többire: normál áramlás, folyadékgyülem nincs, enyhén magasabb p hullámok. nekem ez semmit nem mond és nem is írtam le mindent részletesen, amit kaptam. Gyógyszereket kap: Vetmedin napi 2xfél tabletta furosemid napi 2xnegyed, panangin napi 1negyed, kérdésem lenne, hogy segít-e a korovet hozzáadása? Szeretném, még egy kicsit hosszabbítani a kis életét. Előre is köszönöm a választ, tisztelettel: Szalay Katalin

    • Kedves Katalin! Szívelégtelenség esetén az alábbi csomag szereit kombinációban szoktuk alkalmazni. Mehet együtt az eddig kapott szerekkel. Amint a kontrolok által kapott eredmények biztatók és a tünetek javulnak, akkor a kezelő orvos egyetértésével a szintetikus szerek csökkenthetők lesznek. Üdv Dr.Molnar

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves labrador keverék kutyusnál szájüregi daganat lett diagnosztizálva a műtétet nem ajánlották mivel a kutyus szájpadlása hátsó részén helyezkedik el így nagy seb maradna a tumor helyén étrend változás történt száraz tápot kivezettük az étrendből illetve pépesebb eledelt kap 3 napja laza nyálkás széklete van jelenleg cv 247 kapszulával kezelem ez mellett milyen terméket javasol válaszát előre is köszönöm

  29. Tisztelt Doktor úr!
    Fél éves ivartalanított, csak benti, brit rövidszőrű lány cicámnál combcsontfej lysist diagnosztizáltak. Szeretnék érdeklődni, hogy ennek kezelése kizárólag műtéttel lehetséges, vagy van esetleg valamilyen alternatív módszer amelyet még műtét előtt meg lehetne próbálni? Lábát járáskor használja, csak enyhén sántít rá.
    Csatolom a röntgen felvételt amin látszik a sérülés.
    Előre is köszönöm a válaszát!

  30. Kedves Doktor Úr!
    Az egyik kiscicám egy ideje szörnyű szokást vett fel, folyton nyalja és szopja a testvére fenekét. Tegnap már külön dobozkába tettem őket mert sokszor ordított a fájdalomtól, hiszen már elég a nagy a foguk is. Estére viszont elviselhetetlen szaga lett a pocakjának. Először kipezsegtettem neki peroxiddal mert azt hittem sebes, de rendesen megvizsgálva láttam, hogy redős, száraz lett a pocakja és sötét színű plakkok is megjelentek rajta ezért gombára kezdtem gyanakodni, így betadine oldatra váltottam, amitől el is múlt a kellemetlen szag. A másik cicán semmi ilyesmi nem látszik, de azért megtartatom velük a távolságot. A betadine oldat megfelelő lehet a problémára vagy esetleg tud ajánlani biztosabb készítményt? Köszönöm a segítséget!

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Az 5 hónapos és 9 napos, 3,17kg-os keverék fiú cicámnak sokkal gyorsabban ver a szíve, mint a másiknak, még alvás közben is, viszont nagyon aktív, bár pár órával többet alszik, csupa izom macska, már túl van az oltásokon is (kombinált, leukózis, veszettség). Az orvos azt mondta rá, hogy gyenge a szíve, de ez most még nem probléma, lehet hogy kinövi.
    Én viszont szeretnék tanácsot kérni, hogy nincs-e valami, amivel meg lehetne erősíteni a szívét, hogy biztosan kinőlje? Valami vitamin vagy ásványi anyag? Én a taurin porról olvastam, hogy jót tesz az izomzatnak, így talán a szívizmoknak is, esetleg azt érdemes kipróbálni vagy valami mást? És, ha ajánlja, a taurinból mindegy, hogy ízesítetlen embereknek valót vagy csak állatoknak valót adok neki és hogyan adagoljam?
    És még azt is szeretném megkérdezni, hogy van egy ugyanennyi idős lány cicánk is, ő 2,65kg. Az ivartalanítást Ön tanácsolja nekik és ha igen, melyik cicának mikortól?
    Előre is köszönöm a válaszát!
    Üdvözlettel: Niki

    • Kedves Niki! A szívizomzat munkáját a Kingvettel tudja erősíteni, de a szapora szívverés valószínűleg idegi izgalom miatt alakul ki. Lehet stresszesebb egyedről van sző. Ezt a Relax & Balance kombinációval tudja csillapítani, ami magas taurin tartalma révén is segíti a szívet egyben. Az ivartalanítást a kandurnál 7 hónapos kor környékén, a nőstényt az első ivarzás előtt, szintén 7 hónaposan javaslom. Ilyenkorra már elérik a teljes testi kifejlődést a cicák. Üdv Dr.Molnar

  32. Tisztelt Doktor úr!
    Szeretném a segítségét kérni!
    A cicáim a napokban lettek félévesek,és azt tapasztalom,hogy a kislánynak három napja megy a hasa! Nem látok semmi mást rajta,ugyanolyan vidám és játékos mint ezelőtt.
    Egyforma táplálékot kapnak mind a ketten,és a testvére csak egyszer produkált hasmenést. Azt szeretném kérdezni,hogy mi lehet az oka és mit tehetek?
    Előre is köszönöm a válaszát!
    Üdvözlettel:Ollé Imre

  33. Jó estét kivánok ! Érdeklődnék hogy a kedves dr.Úr hogy ajánla az adagolást probiotikum comlex? Holnap érkezik meg a termék. kis kutyám 13 éves pekingi palota kan nem ivartalanitott sajnos mellette van végbéldaganata . K9 Immunity kapszulát adom neki plusz Vetri-dmg csepp és Carprox. 4 honapig adtam neki a CV247 kapszulát de azt abba hagytuk maradtunk K9 immunity és Vetri cseppeknél. 7 kg a kis családtagunk . műtétet az állatorvos nem ajánlott mivel vissza újjulna a daganat . Kérném kedves Dr.úr segítségét hogy esetleg még mit tudna ajánlani? milyen ternéket ? Hogy egy kicsit legalább vissza húzodjon a daganat ne terjedjen tovább és fájdalmát enyhítsem. Előre is köszönöm a válaszát! Tisztelettel : Szintia

  34. Üdvözlöm

    11 éves bolognese kan ivaros kutyam van.2 hónapja kiderült a bal szívbillentyű nem jól működik ezert kap ra gyógyszert. Vizesedés nincs,étvágya, kedve jó, viszont csunyan kohog ..mar 2 szer kapott antibiotikus kezelést de nem használt. Most fogkő tisztításra kell vinnem mert azt modta a dr
    attól van baktérium a torkaban és attól köhög. De szerintem meg nem az lesz .5 kg. tápot keverve nedves kutyaetellel kap illetve házi kosztot is ker.fule szokott gyulladt lenni mosó folyadékkal tisztítóm olyankor.nagyon félek a köhögése miatt nem akarom őt elveszíteni. Kérem Dr úr adjon tanácsot.Koszönöm

  35. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 10 éves szuka németjuhaszunk aki egyik napról a másikra elkezdete húzni ma már rá állni sem tud a bal hátsó lábára. Kapott nem szteroidos gyulladáscsökkentő tablettát, injekciot, sajnos állapota 5nap után sem javul, körmét lekoptatta, huzza a földön. nagyon rossz így látni őt.
    Hasonló kérdéseknél olvastam alkalmazásként a Skelevet, Kingvet, Cytovet, Renovet és Robiovet szerek alkalmazását.
    Szeretném megrendelni a termékeket, kérdésem ezek még mindig alkalmazhatók együttesen és ha igen szeretnék kérni egy adagolási útmutatót.
    Üdvözlettel,
    Krisztina

  36. Tisztelt Doktor Ur!

    Harom kandur cicankrol lenne szo. Mindharman 3 evesek, ketto hazi macska keverek, egy Maine Coon. Kora tavaszig szoba cicak voltak, azota kertes hazba koltoztunk, igy kijaro cicak lettek. Kora nyaron kezdodtek a tunetek a Maine Coon cicanknal, tomeg veszteseg, valoszinu hasmenes miatt es a harmadik szemhartya megjelenese. Rogton orvoshoz fordultunk, minden szukseges vizsgalatot elvegeztek, verbol, szekletbol, hasi rontgen…Eloszor intenziv feregtelenitest javasoltak, elvegeztuk, de semmi javulas. Majd allergiara gyanakodtak, tehat jott a tapcsere. Az sem segitett, sot nem izlett neki, szoval nem ette. Mi kinti noveny allergiara gyanakodtunk es vartunk. Egyik naprol a masikra eltunt a szemhartya kimozdulas es hizni is elkezdett. Viszont…kijott a masodik kandurunknal is a szemhartya. Nala nem volt sulyveszteseg sem hasmenes es idovel nala is javult. Mikor mar fellelegeztunk ”elkapta” a harmadik cicank. Eloszor az alla alatt lett a szor barnas szinu, valami lerakodas miatt. Ismet allatorvosnal jartunk, szerinte allergia. De mire?! Egyik naprol a masikra kijott nala is szemhartya es hasmenes….Jelenleg a ket hazi cica allszore lerakodasos, hasmenesuk van illetve a szemhartya sokszor elol all. Ismet orvoshoz keszulunk szeklet mintaval, meg akkor is ha nem mutat ki semmit, mert aggodunk es tanacstalanok vagyunk. Marmilyen javaslatot szivesen fogadnank. Elore is koszonjuk! Udv. Edina, Gilgames, Hamlet es Frankenstein 🙂

    • Kedves Edina! A részletes leírása mellé szívesen megnéztem volna őket egy csatolt képen. Főleg ilyen nevekkel élő cicákat:) A hasmenések és más bélrendszeri zavarok kiegészítő kezelésére az alábbi csomag alkalmazását javaslom, mely jó eséllyel segíteni fog a kandur társaságon: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Ezt egésztse ki a Defense Assist kiegészítővel a vírusok elleni immunaktivitás fokozására. Üdv Dr.Molnar

        • Kedves Edina! Egy helyi bőrgyulladásnak gondolom, bakteriális vagy erjesztőgombás háttere lehet. A gyomoremésztést hjavaslom támogatni, hogy elmúljon. Stomach & Bowel, a Multivit Mega C és az Emésztőenzimek & probiotikum kombinációját adja szájon át. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor Úr!
            Volna egy 5 éves Wetie ivartalanított nőstény kutyusunk. Pár hónapos korában jelentkezett először nála a szőr hullás és vakarózás. Ekkor állatorvos javaslatára elvégezettetük rajta egy vérvizsgálatot. Ennek eredménye alapján kiderült, hogy súlyos ételallergiás. Konkrétan húsok közül csak a pulyka, szarvas, vaddisznó, halakból meg csak a hering ami nem allergizál. Ekkor ajánlatok az apoqel nevű gyógyszert amit egészen idáig adtunk neki de ideig óráig hat csak. Mellette nagy nehezen találtunk olyan tapot ami “talán” jó. Idén tavasztól már egy újabb dologra lettünk figyelmesek, hogy korpásodik a bőre és büdös is és nagyon vakarozik, hullik a szőre és szőrhiányos , piros pattanásszerű pöttyök. Gondolom a táp nem tartalmaz neki mindent amirr szüksége lenne. MOst találtam az oldalára. És félve a gyógyszer hosszú távú mellékhatásától szeretnénk neki valami természetesebbet adni. Mit ajánl nekünk. Válaszát előre isköszönöm.

          • Kedves Krisztina! A bőrgyulladás csomag tartalmazza mindazokat a hatóanyagokat amik egy ételérzékeny kutya egészségének és a szőrzet állapotának a javításához szükségesek. Üdv Dr.Molnar

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    7 hetes kiscicánál légcsőszűkületet állapítottak meg. Szteroidot, antibiotikumot kapott, a gyógyszereket már elhagyták, de fáradákonyság, és kisebb köhögés (ébredés után rendszerint) még mindig fennmaradtak.
    A diagnózis röntgen és CT alapján történt. A cica nőstény, 0.7 kg, jó kedélyű. Mentett, nagyon rossz állapotban találtuk, anyukájáról nem tudunk semmit, de nem utaltak jelek más parazitára, kártevőre. Orvosa azt mondta, hogy valószínűleg szövődmény nélkül gyógyul, “kinőheti”. Azonban interneten keresgélve én inkább azt találtam, hogy a légcsőszűkület nem gyógyítható. Érdekelne a véleménye, hogy mik a lehetséges kimenetelek légcsőszűkületnél általánosabb kontextusban? Sajnos nagyon kevés információt találni erről.

  38. Tisztelt Doktor Úr!
    A 13 éves németjuhászom lábfején van egy nagyra nőtt daganat,ami mintha sebes lenne.A felületet Betadine oldattal annak is egy kicsit vízzel hígított verziójával fertőtlenítem majd pár perc múlva Kék Lukács kenőccsel kenem be.Hogy ne nyalogassa le, zoknit húzok a lábára, amit bandázs rugalmas rögzítőszalaggal biztosítok rá.Ettől függetlenül reggelre leszedi.Mivel a kutya idős és az állatorvosunk azt mondta hogy valószínűleg már belül is van neki,amit én is tapasztaltam,mert hónalj környékén találtam egy kisebb csomót,műttetni nem merem.A honlapon láttam,hogy vannak daganatos kutyák részére is csomagok.Van esetleg arra megoldás,hogy ez a folyamat minél lassabb legyen?Illetve megosztok egy képet arról a csúnya felületről is,amit én csak fertőtleníteni tudok.Válaszát előre is nagyon köszönöm,ismét! 🙂 Tisztelettel. Edina

  39. Üdvözlöm!
    Keverék 2 éves kutyusom hátán kikopott a szőr es sebes. Kinti kutyus. A csatolt kép elég jól visszaadja. Kérem segitsen mi lehet a baja.
    Köszönöm

  40. Kedves Doktor Úr,
    10 hetes Golden Retriever kis kölyök kutyánknak melyik ízületvédőt ajánlaná?
    Öreg kutyánknál sokat használtuk az Energyvet termékeket, úgyhogy a kis kölyöknél is el akarjuk kezdeni a csontok, ízületek fejlődése érdekében.
    Melyik ízület védőre lenne szükség 10hetes kutyánál???
    előre is köszönjük válaszát! Stummerné Baranyai Judit

  41. Tisztelt Doktor Úr!

    7 éves ivartalanított spicc-spániel szuka kutyám kb. 3 hete kedvetlen kezdett lenni, nem igazán mozgott, a hátát viszont kissé púposan tartotta, mint egy cica. Elvittem az állatorvoshoz, aki többször megvizsgálta akkor a teljes testét, főleg a gerincét, nyaktól lefelé, de nem talált semmit. Kapott görcsoldó injekciót, fájdalom csillapító és egy szirupot kellett adnom neki 3 napig, ami kipucolta a beleket. Ez három nap volt, majd vissza kellett vinnem. Semmi javulás nem történt, így egy másik orvos is megvizsgálta. Ő azonnal a testtartásból megmondta, hogy nyaki porckorongsérv és Budapesten műteni kell. Teljesen ledöbbentem, nem is számítottam erre. Kapott gyógyszert, Prednisolon- t, amiből az első 3 napon napi egyet, utána 3 napig napi felet, majd két naponta felet kell bevenni 5 napon keresztül. Most ebből van vissza kétszer fél tabletta. Emellé Quamatel mini 5 mg- ot kapott minden gyógyszeres napon egy negyedet. Javult az állapota, de nem sokat. Abban kérném a segítségét, hogy milyen kezelést javasol ebben a helyzetben, mert a műtét jelenleg nehezen lenne kivitelezhető, illetve nem szeretném kitenni a kutyust egy ilyen megpróbáltatásnak.

    Válaszát nagyon köszönöm!

  42. Kedes Dr. Molnár Gábor Miklós!

    Szeretnék segítséget kérni egyik kutyámmal kapcsolatban!
    Leírás:
    -Kan kutya, fekete (némi fehér szőr áll alatt), nagy bundájú, kb: térdmagasságú, 30-40kg között lehet (pontos faját nem tudom, nem fajtatiszta, de képek alapján Border Collie vagy Ausztrál Kelpie-re hasonlít), nem ivartalanított. Kb: 6 éves.
    -Az állat táplálási formája: néha száraz táp, konzerv is, kutyaszalámi, házi koszt főve, kenyérrel, szinte minden, amit mi is eszünk, kivéve édesség, tej. Arány nagyjából vegyes, kivéve a száraz táp, azt ritkán.
    -Emésztési zavarok: az utóbbi pár hónapban kezdett kissé beleragadni a hosszabb szőrébe az ürülék (hasmenés, székrekedés: nem tudom), nagy ritkán hány is, de ez általános, néha talán túl sokat eszik.
    -Bűzmirigy: talán ez lehet probléma, néha érezni körülötte (ürülék?) szagot.
    -Először, kb: 1-2 hónapja kapott Dehinel plus (ízesített) tablettát, amitől sokkal jobban lett, viszont később visszaesett, most kapott Chanelle Quanifen-t, azóta (2 napja) nagyon rosszul van.
    -A külső élősködök ellen nem nagyon kapott semmit, pár éve valami bőrre vagy szőrre cseppenthető szert kapott csak.
    -Az utóbbi évben sajnos kimaradt a védőoltás (a kutyák viselkedése miatt).
    -Más gyógyszert nem kapott, műtve sem volt, allergiás hajlamról vagy gyógyszerérzékenységről sem tudok.

    A panaszok:
    Most: féreghajtás után a kutya a fenekét húzza a földön, hozzádörzsöli mindenhez, néha harapdálja is, és nagyon zavarja, sokszor nyög és nyüszít is. A fent említett két féle féregtelenítőt kapta az utóbbi 2 hónapban (mert láttam a vizében egy fonalférget, talán másfélét is), 3-3 tablettát összesen. Egyébként eszik rendesen, mozog, szaladgál, ugat, nem fogy, stb.
    Az alap probléma az volt, hogy egyrészt egyre jobban bicegett az egyik hátsó lábával, sokszor már le sem tette. Kiskorában az egyikük (két fiútestvér) nem tudott járni a hátsó lábaival, ezt a féregtelenítés akkor megoldotta, ebből gondoltam, hogy most is ez lehet a megoldás.
    Másrészt a fenekén a szőrébe bele van ragadtva széklet (csak pár hónapja jött elő ez), túl nagy a szőre, ez még esetleg házilag orvosolható, de -ahogy utána olvastam- talán a bűzmirigyeivel lehet gond (talán súlyosabb).
    Sajnos a jelenlegi anyagi körülményeim miatt (amennyiben közvetlen orvosi segítségre lenne szükség) elsősorban alapítványi, ingyenes segítséget keresek. legfeljebb gyógyszert tudnék vásárolni ismét, az állatorvosi kezelést sajnos nem tudnám megfizetni.

    Köszönöm előre is a választ!

    • Kedves Clive! A bűzmirigy gyulladás okoz ilyen tüneteket, de e mellett a sántítás valószinűleg ízületi gyulladás lehet vagy valamely trauma okozta rándulás, vagy porc probléma, ezt csak állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni. A bűzmirigy problémát a Stomach & Bowel kapzula és a Cytovet kapszula tudja kedvezően befolyásolni. A sántításra csak vizsgálat után tudok javasolni. Ódv Dr.Molnar

  43. Üdvözlöm Kedves Doktor Úr!

    Van egy 6 éves Pitbull-staffordshire keverék kutyusom. Nagyon kis erős kutyus volt imádott játszani , enni , sétálni és úszni talán még egy kicsit hiperaktív is volt.
    Viszont az utóbbi időben nincs kedve játszani, érdektelen , nem üdvözől ha hazaérek munkából, nem akar semmilyen táplálékot megenni , egyre rohamosabban fogy, ha éppen sikerül megetetnem pár órával késöbb vagy kihánnya vagy hasmennése van , rengeteget iszik és nem akar felkelni szinte egész nap fekszik, alig lehet rávenni a sétára lassan már alig bírják el lábai a kis testét, emellett a nyakán 2-3 ökölnyi nagyságú golyó alakult ki ( nem fáj neki ).
    Már lassan mindennel próbálkoztam új táp- nyers hús , új játékok, jutalomfalattal való motívásás ,több foglalkozás , de ugyan olyan érdektelen 🙁
    Ivartalanítva nem volt, betegége sosem volt , eddigi kedvenc falatjait sem fogadja már el.
    Nem tudom mi tévő legyek , hogy jobban legyen .

    Válaszát előre is köszönöm szépen .

    • Kedves Viki! Sajnos komoly gond lehet. Pajzsmirigy tumor, lymphoma, veseelégtelenség, Cushing kór stb. is okozhat hasonló tüneteket. Vigye el egy vérlabor vizsgálatra és egy rutin vizelet is jó lenne, azután pontosabb diagnózit tudok mondani és kezelési lehetőséget is.

  44. Üdvözlöm!
    Érdeklődni szeretnék hogy mi a javasolt időtartam a szerek szedését illetően. Porckorongsérv gyanúra kezdtük el szedni a BONE STRENGTH & JOINT PROTECTION COMPLEX ( CSONTERŐSÍTŐ ÉS ÍZÜLET VÉDŐ ) és a Skelevetet, beszedte az összeset, azóta minden rendbe van vele. Előre is köszönöm válaszát.

    • Kedves Franciska! Örülök a javulásnak. Mozgásszervi problémák esetén az első 3 hónap a hiányok helyreállítását szolgálja. A második 3 hónap az elért eredmények stabilizálását szolgálja. 6 hónap után elegendő két havonta 3 hetes kúra az állapot tartós fenntartására. Üdv Dr.Molnar

  45. Üdvözlöm!A6 éves németjuhász kutyám 3 hete sántít.Bármit csinálok a lábával nem reagál fájdalommal.Kapott fájdalom és gyulladáscsökkentőt 2 hétig de nem javult.70 kg így nem tudom elvinni röntgenre.Bízom benne hogy ön tud segíteni.Köszönöm válaszát..
    Gabii

    • Kedves Hölgyem! Nem tudok diagnózist adni ennyi információból. De nem valószínű, hogy ízületgyulladás vagy más okú gyulladás lenne a háttérben, mivel az eddig kapott kezelésre nem javult. Talán diszplázia lehet a háttérben. Javaslom megpróbálni a mozgásszervi csomag kiegészítőivel egy kb. 3 hónapos kúrát elvégezni, az megmutatja hogy tudunk e rajta segíteni. Üdv dr.molnar

  46. Üdvözlöm!
    Van egy kiskutyám (szuka, csivava mix, 7 éves) és a lábán lett egy dudor ami mostanság igen csak gyors növekedésnek indult. Nem fáj neki, nyomásra nem érzékeny. Szeretném tudni hogy mi lehet ez illetve mit tudnék vele csinálni? Állatorvoshoz jövő héten tudom csak elvinni.

  47. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 5 éves ivartalanított (kan) francia bulldogom. Ivartalanítása 2019 májusban történt. Súlya 18 kg. Van egy enyhe csípőízületi dísplasiája, jelenleg tünetmentes A kutyus már 2 éve folyamatosan szedi a quamatel mini tablettát 2×1 mennyiségben. Egyéb gyógyszert nem szed. Féregtelenítése rendszeresen megtörténik (Drontal tabletta). Szívféreg negatív. 2019 őszén egy hasmenés és 2019 decemberében egy bűzmirigy gyulladás szerepel a betegségei között.
    A tápláléka a Petchef által készített főtt étel(bárányos, vagy marhás) amiből 60 dkg a napi adagja ebből 1/3 reggel és 2/3 este kerül elfogyasztásra. Széklete jó állagú és amióta ezt a táplálékot eszi nyoma sincs a bulldogokra jellemző gázképződésnek. A quamatel tabletta szedésének előzménye egy endószkópos vizsgálattal feltárt és megállapított eosinophyl granuloma komplex diagnózis volt. Az ezzel kapcsolatos vizsgálatokat és leleteket szerettem volna scannelve csatolni de nem sikerült. Ezért csak a szövettani leletet mellékelem. Erre a betegségre Medrol tablettát szedett hosszasan, csökkenő dózisokban. A betegséggel kapcsolatosan nincsenek tünetek nem hány szinte sohasem. Felmerült bennem, hogy a quamatel tablettának a folyamatos szedése nem okoz -e valamilyen elváltozásokat a szervezetében és esetleg van-e olyan temék amivel ki lehetne váltani és egészségesebb lenne.
    Ebben szeretném a tanácsát kérni, hogy milyen készítményekkel segíthetem elő, hogy kutyám sokáig egészséges maradjon. Köszönettel várom válaszát.

    • Kedves Barbara! A tartós emésztési zavarok lehetnek az okai az immunrendszer egyensúlyi állapotának a kibillenésének. Ezért ezt kell elsődlegesen helyreállítani, ha még sikerül, ilyen hosszú gyomorsav termelés gátló kezelés után. De meg lehetne próbálni, talán van még lehetőség. Javaslom az alábbiakat megpróbálni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ , továbbá a szájgyulladás miatt az ORAL HEALTH kiegészítőt is alkalmazzák még. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        Köszönöm a segítséget. Kérdésem , hogy a Quamatel elhagyása után várjak-e vagy rögtön kezdjük meg a
        szerek alkalmazását, illetve mennyi ideig kell szedni a gyógykészítményt?
        Üdvözlettel: Barbara

        • Kedves Barbara! Nem szükséges összefüggésbe hozni más szerek alkalmazását a mi kiegészítőinkkel, azok mellett is alkalmazhatóak. De ha gyomorsav hiány áll a tünetek hátterében akkor nem célszerű tovább gátolni a gyomorsav termelését , ezért a kezelőorvossal egyeztetve célszerű lehet elhagyni a gátló szer szedését. A készítmények alkalmazása attól függ, hogy milyen változásokat ér majd el velük. Első körben 3 hetes alkalmazás menjen folyamatosan, aztán írja le és beszéljük meg a változásokat. Üdv dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?