Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 561 Hozzászólás

  1. Üdvözlöm!
    A kiskutyámnak(szuka, csivava mix, 7 éves) lett egy dudor a lábán, csatoltam róla fotót. Nem fáj neki, nyomásra nem érzékeny, viszont 1 hét alatt elég sokat nőtt. Arra lennék kíváncsi hogy mi lehet ez és mit lehet vele kezdeni? Állatorvoshoz jövő héten tudjuk vinni.

  2. Tisztelt Doktor úr!

    Érdeklödnék hogy a korovet,immonovet,regavet cseppeket lehet e egyszere adni?úgy értem hogy egy kapszulába cseppektetnem a három készitményt mert vizben feloldva nem nagyon kedveli a macskám.

    A másik mivel elég súlyos gyomorgyulladása van napi 4 szer kap kis adag ételt (nyers húst kap),ilyenkor minden evés után adjak neki emésztő enzimet?
    A macskám 4,5 kilós neki fél vagy egész kapszula kell az emésztő enzimből?

    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Arnold! A Korovetet és a Regavetet egyszerre, egy kúrában nem javaslom adagolni. Vagy ez vagy az menjen 3 héten át. Igen, minden etetéskor adja az emésztő enzimet. Egy teljes napi adag 1 kapszula, ezt ossza el annyi részre , ahányszor etet. Üdv Dr.Molnar

  3. Kedves Doktor Úr! Pár napja írtam a 3 hetes cicákkal kapcsolatban, akiket befogadtam. Az a probléma megoldódott, már szépen esznek és székletük is volt, de most újabb gond adódott. Pár napja az egyik már rekedt volt, de ma délután már kicsit bágyadtabb lett és kevesebbet is eszik. A cumit nem szívja csak rágja. Alig van hangja, hapcizik és köhécsel. A szeme tiszta és az orra is nagyon minimálisan váladékozik. A másik cica is kezd picit berekedni. Macskanátháról van szó vagy lehet csak egy kis megfázás? Tudnék tenni valamit értük? A környékünkön nem merem állatorvoshoz vinni őket. Mindig rosszul jártam. Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

    • Kedves Kinga! A táplálkozási nehézségek miatt az immunválasz készségük gyengült a cicáknak, ami miatt a macskanátha tünetei előjöttek. A Respiratory Balance kapszulát alkalmazza nekik az adagolás menüpontban leírt dózisban. Üdv Dr.Molnar

  4. Tisztelt Doktor úr,
    a termékjavaslatot szeretnék kérni Öntől egy cica és egy kutya részére. A cica 8 éves, ivartalanított perzsa kandúr, 9hónapos korában lett ivartalanítva, 6 kg, kizárólag bent van tartva. Száraz és nedves táppal van etetve (jelenleg tápváltás van folyamatban orvos javaslatára szőr, bőr probléma miatt. Purizon steril tápról Calibra skin&hair halas tápra) Hányás néha előfordul (purizon) 3-4 havonta, nem szőrlabda hanem a táp jön ki belőle, rögtön vagy pár órával az evés után. Az cica nem habzsolós, az adagját napközben többszöri fogyasztással eszi meg. Székrekedést nem tapasztaltunk sem hasmenést, kakija normál állagú, mennyiségű.
    Fülatka gyanúja lett megállapítva nála (mikroszkópos vizsgálat nélkül) májusban, Broadline cseppeket kapott rá, 2×2 kúrát. Valamennyi javulás látható, de az egyik füle még mindig váladékos és törmelékes. Február környékén a cica farok tövében egy hüvelykujjnyi terület teljesen ki volt kopva, fekete apró pörkökkel volt tele. (Több) Orvos nem talált rá megoldást, kék lukács kenőcs hozta helyre a területet. Az óta ez a probléma nem jött elő. A cica az éves védőoltásait rendszeresen kapja. Ez évben egyelőre elmaradt a folyamatos kezelés miatt. Egy vérvétel készült tavasszal, ahol elérést nem látott az orvos. Ezzel egyidőben azzal a problémával kerestünk fel egy ortopéd specialistát, hogy a cica egyik napról a másikra nem ugrott. ( vérvétel is emiatt készült) Röntgenfelvétel készült, ahol arthrosist állapítottak meg mindkét oldalon. Sinoqiun kapszulát kezdte szedni, pár hét eltelte után javult, az óta is szedi és tökéletesen használja a hátsó lábait, talajra érkezésnél szépen ugrik le, nem csapódik már a hátsó fele. Műtétre így, hála az orvosnak nem volt szükség. Amire megoldást keresünk: 1.bár a Sinoquin bevált, ha Ön javasolja szívesen kiváltanám/kiegészíteném egy természetes hatóanyagú termékkel. 2. A cica szőre nagyon korpázik, két éve biztosan. Viszket is neki, a gerinc vonal, faroktő és áll részen. Ezt nyomja a fésűhöz. Több orvos látta, Clorexyderm sampont, spray-t javasolták (volt aki más márkát), eddig eredmény nélkül. Cica alkalmanként vakarózik (nem sokat, hetente pár alkalommal) fülét, pofája oldalát, nyakát látjuk leginkább, ritkán az oldalát. Orvos megállapítása szerint száraz korpa. Bőrtápláló cseppet kapott. Szintén tápváltást javasolt (teljes mértékben hipoallergén, hidrolizált gyógytápokat) Egy gombatenyésztés még folyamatban van. A cica egyébként ápolt, rendszeresen van fésülve, kozmetikus által és általunk. Fürdetve körülbelül évente 1-2 alkalommal, a korpázás miatt az utóbbi évben kb. 3 havonta. Szőre fénytelen, érdes száraz tapintású.
    Kutyus: (körülbelül) 12 éves, befogadott, ivartalanított bichon keverék kan, 5,4 kg. Száraz és nedves táppal van etetve. A nedves táp gőzőlt hús és zöldségek keveréke.(Meatlove márka) A száraz könnyebb fogyaszthatósága miatt kapja, fogai is igen rosszak, kopottak, nagyon erősen fogkövesedik, 3 havonta kell szedni neki, lehelete nagyon büdös. 2017 decembere óta van velünk. Amit tudunk róla: hozzánk kerülésekor egy teniszlabda nagyságú daganat volt a nyakán, nyálmirigy ciszta amit eltávolítottak (2018 február) és az óta nem gyűlt neki vissza. Gyomrával, emésztésével sok probléma volt. Véres hasmenése volt egy időben (2018 nyár-ősz), heteken át, infúziót kapott. Hányni is hányt abban az időben. Az óta ilyen jellegű gyomor problémla nem volt. Egyébként nagyon ritkán előfordul még mindig, sárga vagy fehér habos hányás. Barf-ot nem bírja, fogai sem illetve a széklete nyákos, sárgás folyós volt tőle. Száraz táp és a gőzölt hús óta rendben van. Voltak olyan száraz tápok amelyeknél (Platinum) a kaki minősége ugyan megfelelő volt a mennyisége viszont nagyon sok, napi 3 sétánál minden alkalommal kétszer végezte a dolgát, a vége mindig nagyon puha és néha nyákos volt. 2020 áprilisában a kutyus is részletes kivizsgáláson esett át gerincsérv gyanúja miatt. Furcsa púpos háttartása van. Sérve nincs viszont a keresztcsontja el volt törve. Ez rosszul forrt össze, (feltételezzük hogy nem kapott orvosi ellátást) hátsó lábait felváltva kapkodja lassú sétánál, hol a balt hol a jobbat. Térde kifelé fordul néha. Futásnál semmi nem látszik rajta, egy kölyök kutya energiájával és mozgásával szalad minden lábát tökéletesen használva. Farkát emelni nem tudja, csak a faroktőnél lévő 2-3 centi emelkedik. Nem lépcsőzik, kézben visszük. Augusztustól az idő enyhüléséig Apoquelt szed, 5,5 mg 2x fél tabletta. Az allergiát leszámítva is vakarózik, bőre neki is elég korpás, tele van szemölccsel. Macskakakit előszeretettel fogyasztja. Nála szintén a bőrére, mozgásszervi problémájára és érzékeny emésztésére szeretnék megoldást. Minden javaslatra nyitottak vagyunk.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Tisztelettel: Szalai Ágnes

    • Elnézést, egy nagyon fontos tényező a kutyusnál elmaradt. (12 éves Bichon) gyakran bepisil a lakásba minden előjel nélkül. Reggeli séta után körülbelül 8-8,5 órát egyedül van, ezt kibírja gond nélkül. Következő séta 16-16:30 körül, utána vacsora, séta 19-20 közt újra, de ha nem vagyunk résen minden jelzés nyűszítés toporgás nélkül egyszer csak bepisil. Utolsó eü.séta 22:00 körül, reggelig bírja, de reggel ahogy felkel azonnal indulni kell vele mert nem tudja sokáig tartani. Napközben kevesebbet iszik (ezt a víz mennyiségéből látjuk) vacsora után viszont jóformán megállás nélkül. Sokat mászkál le fel a lakásban, akár fél 3/4 órán át is., főleg közvetlen lefekvés előtt a 22 órás séta után.Vizeletét vizsgálták, normális, semmi eltérést nem találtak. A vacsoráját kétfelé bontottuk, reggel is kap és este is, de reggel 5ből 4szer hozzá sem nyúl. Érintetlen mire hazaérek. Egyébként az étvágya jó.
      Köszönettel: Szalai Ágnes

    • Kedves Ágnes! A cica bőr problémáinak a hátterében a tartós emésztési zavarok állnak nagy valószínűséggel. Ezért először azt javaslom kezelni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/. Azután ha még maradnak tünetei, akkor a bőrgyulladás csomag szereivel lehet kiegészíteni a kezelést.
      A kutyusnak is az emésztését kellene segíteni, azután a bőr csomagot alkalmazza. Üdv dr.Molnar

  5. Tisztelt Doktor úr!
    7 éves, 40 kg-os, 6 hónapja ivartalanított, hiperaktív szuka németjuhasz kutyánknak már két évesen egy baleset miatt bal könyökízületi diszpláziája lett és sajnos egy éve arthritist is diagnosztizáltak nála ami eddig a rossz könyökét és a jobb csánkját érinti. Eddig táplálék kiegészítőkkel próbáltunk javítani az állapotán,nem sok sikerrel. Négy hónapja már annyira leromlott az állapota, hogy az állatorvos Loxicom 1,5mg/ml fájdalom és gyulladás csökkentőt írt fel. (Angliában élünk) Először csak kúra szerűen majd, mivel az erős sántaság mindig vissza tért, ezért azt mondta, hogy élete végéig minden nap adni kell neki és 6 havonta ellenőrző vérvétel. Pár hét után, szegény már nem tudott aludni, pihenni, folyton lihegett. Azonnal abba hagytuk a szedését.Szerintem bántotta a gyomrát, úgy is, hogy kajával együtt kapta. Másnapra rendbe jött.Azóta csak akkor kap, ha extrém módon sánta.
    Mindig nagyon érzékeny gyomra volt, sok eledelre allergiás és évszak függően a talajnövényzetben valamire.Kölyök kora óta benti kutya. Száraz tápot(súly kontrollos, prebiotikumos, hipoallergén ) és konzervet keverten kap, néha nyers marha húst.
    Szeretnénk valami alternatív gyógymódot kipróbálni az ízületi problémákra,ezért kérnénk a segítségét, termék választásban és adagolásban.
    Válaszát előre is nagyon köszönjük!
    Spongie & Evelin

  6. Tisztelt doktor Úr,
    Kérdésem az lenne, hogy 9 éves ivartalanított cicamnak megelőzési céllal milyen termékek vásárlását javasolja. A cica jól van, csupán gondosaaag az indok. Köszönöm

  7. Üdvözlöm! Szeretnék érdeklődni hogy milprazol havi adagolás mellett előfordulhat e kutyában galandféreg? Egy 3 éves yorkshire terrier kutyus a következő tünetet produkálja a székletében ami lágy, sárga rizsszemhez hasonló kemény darabok találhatóak.
    Mivel 2 hete volt bélgyulladása így speciális (trovet intestinal dpd) konzervet kap csak. Köszönöm válaszát!

  8. Kedves Doktor Úr! Tanácsát szeretném kérni, van egy 11 hónapos yorskhire terrierem.
    Május óta korpás a bőre,korpanak gondolnam mert ha megkaparom a bőrét akkor lejön. Vakarja a füle a tövét, van hogy a labat is fürkészi. A nővérem kis yorkija akivel egyutt voltak 5 napig ugyanígy vakarozott s az o allatorvosuk, atkat állapított meg a fuleben kezdődő stádiumban. Ezutan elvittem a doktoromhoz, aki szerint az enyemnek nincs atkaja bar kenetet nem vett, de kapott ugyanúgy strongholdot mint a noverem kutyusa. Ekkor csinaltak nala szivfereg tesztet is illetve a fulebol kiszedtek a szort melyebbrol..4 napra ra most razza a fejet. Ma megint elmentunk allatorvoshoz. Aki belenezett a fulebe, s mondta hogy a bal fule valadekosabb de meg nem kell ra csepp, a jobb fule szep.A kutya josera mini kacsas lazacos tapot kap ez elotte van, illetve este gmo. Mentes csirkecokbot fozok neki edesburgonyaval. Van meg egy kacsas jutalomfalat amit kapni szokott. Az allatorvos felvetette az allergiat is, mert tobb tunete is van. Kernem a vekemenyet es tanacsat, köszönöm mit hogyan kellene adni neki.

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    7,5 éves yorki kisfiú kutyám van. Mindig nedves tápot kap, mert a száraz tápoktól gyomorhurutot kapott. Rendszeresen előfordul, hogy a kutya hasa hangosan morog. Olyankor nem fogad el semmi táplálékot. Állatorvoshoz vittem (többször is), kapott akkor gyógyszert(általában gyulladáscsökkentőt és görcsoldót), elmúlik, de sajnos elég gyakran előjön ez a panasz, pedig a megszokott étrendén nem változtatok.
    Az lenne a kérdésem, hogy mit javasol a Doktor Úr?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel: Virág

  10. Tisztelt Doktorúr!

    Kutyusom sajnos már nem él (Ivartalanított kan kutyos, keverék, 10 éves).9 évig kapott szteroidot allergiája miatt. Ebben az évbe háromszor volt kisebb nagyobb láza, amire okot nem találtak.Antibiotikumot kapott az első kettő alkalommal. Legutóbb 39,5 fokra ment fel a hőmérséklete, nem evett. Az utolsó napon még reggel volt vizelete, aztán már nem, pedig akkor már ivott folyadékot. Aztán nehézkes lett a légzése. Első nap 2 alkalommal hányt, nehezen mozgott, mozdult.
    Vérvételen májenzimei magasak voltak, vesére utaló értékek is, de akkor még nem igazán ivott. Nem hagy nyugodni a dolog, hogy előbb elkerülte a figyelmemet valami. (Rágcsálta, nyalogatta gyakran a nemi szervét, 1-2x vettem észre, hogy csorgott a vizelete, a nélkül, hogy kiment volna az udvarra pisilni) A családban az is felmerült, hogy mérgező dologgal kínálták…Illetve félrenyelés (gyógyszer puha ételdarabkába beadva, amit nem igazán akart megenni), okozhatta-e az elpusztulást. Veseelégtelenség? Véleményét szeretném kérni!
    Köszönöm!

    • Kedves Szilvia! Ezekből az információkból sajnos nem tudom az Ön által is jelzett okokból kiszűrni a valósat kiválasztani. Vigasztalódást kívánok. Üdv Dr.Molnar

  11. Kedves Doktor Úr!
    1,5 éves német juhász kutyusunknak vese diszpláziát diagnosztizáltak, az állatorvosunk nem túl bizakodó, mert sajnos nagyon rosszak a labor eredményei. Mit javasolna nekünk? Nem szeretnénk feladni a harcot 🙁 Előre is köszönöm a válaszát: Niki

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    A kutyánk egy 7 éves, Dobermann, szuka, kb. 40 kg.
    Főtt sertés húsos csontot, ételmaradékot, kevés száraztápot és konzervet kap. Minden baromfimentes.
    Megkapja minden évben a kötelező védőoltásokat: Rabies, Vanguard.
    Kötőhártyagyulladása van régóta, állatorvos látta, nem látott rendellenességet, szemcseppet kapott rá. Nem változott semmi a csepptől. Mi VMP vitamint adunk neki, azóta sokkal szebb a szeme.
    Tavaly vettük észre, hogy már nem akar sétálni menni, télen pedig nagyon húzta a hátsó lábait, alig tudott menni, fájdalmai voltak. Állatorvos látta, azt mondta, higy ízületi gyulladása van, injekciót kapott meg étrendkigészítőt (már nem emlékszem mit). Most ebben a jóidőben egészen jól van, de nem szeretnénk, hogy újra megismétlődjön ez a helyzet. Kicsit húzza a hátsó lábait, nehézkesen megy, fájdalmai most nincsenek. UH vizsgálatról eredményünk nincs, mert nincs hozzászokva az utazáshoz. Nem akarjuk terhelni ezzel.
    Szeretném a Doktor Úr tanácsát kérni, hogyan tudunk segíteni a kutyánknak, hogy minél tovább fáldalommentesen tudjon élni.
    Válaszát előre is köszönjük.
    Tisztelettel: Béres Eszter

  13. Tisztelt Doktor Úr. 6 éves ivartalanitott lány cicám tegnap óta keveset és nehézkesen pisil.Vizeletében vér foltot fedezek fel.sokat nyalogatja magát.időközönként tüsszög.Étvágya van.Szobacica,csak a teraszra jár ki.Egy kutya is él a lakásunkban.Nedves és száraz tápot adok neki felváltva.Mi a teendőm?

    • Kedves Éva! A vizelet ha véresen színeződött, akkor húgyhólyag gyulladása alakulhatott ki. Csináltasson egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot, hogy megerősítést nyerjen vagy kimutassák , hogy van e vesekő, vagy homok a háttérben. A tüszögés az immunrendszer gyengülésével függhet össze, amely egy megfázás esetén náthát is okozhat. Az URINE TRACT & BLADDER és a RESPIRATORY BALANCE kombinációját javaslom alkalmazni. Üdv Dr.Molnar

  14. Tisztelt Doktor úr!

    Segítséget szeretnék kérni a macskám miatt akinek hasnyálmirigy gyulladása van már két hete de nem akar javulni.Állatorvosok akiknél jártunk csak csodálkoznak mert a vérképe javul de még mindig nem eszik. Mondjuk a vérkép főleg a vese, máj érték azért javult mert adtam a regavet cseppet,cytovet,emésztő enzim,multivit mega c komplex kapszulát neki és már 10 nap alatt drasztikusan jobb lett neki.Nem tudom talán korovet meg a imunovet cseppet a regavet mellé lehet adni? Jah igen egyedül a vörös vértes száma,hemokrotin,lymphocyta sajnos azok rosszabbak lettek ezért is gondoltam a korovet,imunovetre. Legszívesebben mindent adnék neki csak jobban legyen inni iszik,enni napi 8dkg nyers húst tolok le a torkán 4 részletbe mert minden ételt elutasít,így is sokat fogyót sajnos.A másik 3 helyen volt ultra hangon ahol azt mondták vagy hasnyálmirigy rák vagy gyulladás de mivel eltelt már több 10 nap és él ezért gyulladást mondanak,tapintásra meg azt érzik hogy nyirokcsomók be vannak dagadva.Sima infúziót kapót meg enroxilt ez most 7 napos kúra lesz ezen kívül a meloxidyl nevü gyulladás és fájdalom csillapítót kell neki adni 5 napig mondjuk hasi fájdalma nincs neki legalábbis mint három helyen ahol ultra hangozták eszt írták a leletre. Előre is köszönöm a segítségét! Üdvözlettel:László

    • Kedves László! A hasnyálmirigy gyulladás súlyos betegség. Amíg teljesen fel nem épül a kutya addig nem is várható hogy meg jön az étvágya. Az M kezdetű gyulladás csökkentő erős máj, csontvelő és vese terhelő, ezért fontolják meg annak a tartós adását. Én nem szoktam adni. A vérsejtek száménak jelentős csökkenése is toxikózisra utal. A betegség kezdete előtt kaphatott valami mérgező hatású anyagot. A felsorolt szereket az ajánlott dózisban adhatja neki. Ha átküldi a labor eredményeket akkor talán többet is tudok segíteni még. Üdv dr.Molnar

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    Nekem az lenne a kérdésem hogy valyon mi baja lehet a kis kutyámnak!
    6hónapos nagyon eleven,most már 3napja étvagytalan és gyenge,ha nem itatom meg még inni sem bírna,tegnapi nap foolyamatosan ivott de ki is hányta!
    Nem véres/epés sem a széklete sem a hányása!
    Nagy lehet a baj?

    • Kedves Zsanett! Vigye el sürgősen kollégához, mivel a vírusos bélgyulladás, akár Parvo is ilyen tünetekkel járhat, de lehet bakteriális vagy bélférgek okozta bélgyulladás is a háttérben. Ilyen korban nagyon veszélyeztetett a növendék kutyák élete a hányás miatt. Nem kizárt a bélelzáródás sem!!!! Üdv dr.Molnar

  16. Jó napot kívánok!
    A 9 éves németjuhász( szuka) kutyánk bőre piros és néhol gennyes már. Ez dermatitisz bőrbetegség lehet? Betadinnal és Baneocinnal lehet kezelni?
    Köszönöm válaszát!

  17. 9 éves ivartalanított lány cicám van, aki mindig ki-be járós volt, sokat költöztem már vele, sosem volt semmi gond. Most ismét költöztünk másfél hónapja, itt is van neki kert ahova letudna menni, az első alkalommal boldogan ment is felfedezni, majd el kellett utaznunk, addig ismerős volt itt vele végig. Majd hazajöttünk ismét mentünk le vele h rendesen bejárassuk a dolgot, viszont összetalálkozott egy szomszéd macskával, utána nem akart lemenni.. viszont állandóan mosdik, gyakorlatilag folyamatosan ha ébren van. Azóta eltelt jó egy hónap, mostmár beáll az ajtóba, h kimenne, most is épp kint van, viszont az állandó mosdás nem változik.. nyilván stresszel, de mit tehetnék bent biztos unja magát nincs hozzá szokva, h egész nap bent legyen, így ha akar menni kiengedem, de inkább csak a lépcsőház ablakban nézelődik nem igazán megy le a kertbe ( persze együtt már sokszor lementünk, de ha jövök fel fut utánam) az se jó ha kint van az se ha bent, vagy nem tudom… mit lehet tenni h abbahagyja a kényszeres fürdést köszönöm a választ

    • Kedves Polett! Az ilyen viselkedési problémákat nehéz megfejteni. Javaslom az Etovet és a Relax Balance kombinált adását, ami az ideges , stresszel teli állapot lazításához segíti a cicát és idővel valószínűleg el is múlik a probléma. Üdv dr.Molnar

    • Kedves Laura! Igen, minél kisebb egy állat annál gyorsabb a légvételek száma. Kb. 25-35/ perc a felnőtt macskáké, a kicsiké akár 40-60 is lehet percenként. Üdv Dr.Molnar

  18. Tisztelt Doktor úr!
    Nekem az a kérdésem, hogy gond – e, ha a macskám csak száraztápot eszik? Okozhat – e ez nála valamilyen betegséget?
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Marietta! Némely cicáknál igen, némelyeknél nem jellemzően. A feldolgozott táplálékok adása általában nem veszélymentes, így én sem javaslom a kizárólagos etetésüket. Próbálja koplaltatás után más nedves eleséggel szoktatni. üdv dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr!
        Köszönöm válaszát. Még egy kérdésem lenne. Másik cicám csak nyers csirkemellet és csirkemájat eszik. Semmilyen macskáknak való tápot nem eszik meg. Ez okozhat gondot?
        Válaszát előre is köszönöm.

  19. Üdvözlöm !
    Van egy 11 és fél éves hovawart kan kutyám kb 45 kiló. Egy kb 4 kilós lépdaganat van a hasában. Kedve jó, étvágya is van, kis adagokban eszik.
    Milyen kiegészítő kezelést ajánl?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Eszter

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Szeretném a segítségét kérni elsősorban ivartalanítással kapcsolatban. Nekem egy 2,5 éves Cavalier King Charles Spániel szuka kutyám van, és azt hallottam, hogy 1 éves kora után indokolt lehet a vérvétel ivartalanítás előtt. Ön is szükségesnek tartja? Lehet probléma az altatásnál?
        Egy másik dolog, ami nyugtalanít, hogy a kutyám “orra esik” sétálás közben már kölyökkora óta. Szükséges lenne valamilyen speciális vizsgálat? Egyébként nagyon jó minőségű száraztápot kap, mostmár csak esténként egy adagban. 11kg a súlya, tehát a fajtákhoz képest nagyobb. Bűzmirigy és fülgyulladása is volt már, illetve szeparációs szorongása is volt, és nagyon félős kutya.
        Köszönöm szépen előre is a válaszát!
        Üdvözlettel,
        Alexandra

        • Kedves Alexandra! Vérvizsgálatot azért végeznek, hogy a máj és vesefunkciókat ellenőrizzék, mivel ha ezek eltérést mutatnak, akkor az altatás nagyobb kockázatos lehet. De nem írható az, hogy feltétlen szükséges lenne egy egészséges 2,5 éves kutyánál. Az orra esés oka egyensúlyzavar vagy mozgásszervi zavar is lehet, de ennél többet nem tudok a leírásából kideríteni. Üdv Dr. Molnar

  20. Kedves Doktor úr!

    Elnézést az újbóli kérdésért, az lenne most a kérdésem, hogy a tegnap elmondott tünetek mellett adhatunk a kutyusnak konzervet, vagy inkább maradjunk a száraztápnál? Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy mi hajlamosíthatja a kutyát húgyuti problémákra (esetleges újbóli gyulladás, fertőzés, homok/kövek kialakulására)? A húgykő eltávolító műtét előtt vettek tőle vért, a vérképén minden értéke jó volt, a röntgen felvételen se láttak más eltérést. Lehet a háttérben ezektől függetlenül daganat? Esetleg ha hugyhólyagdaganat lenne, azt a műtét során látták volna? annak lenne más tünete is? Ez a legnagyobb félelmem. Az energyvet termékek szedésével kb mennyi idő, míg normalizálódik a helyzet? Elnézést a sok kérdésért és előre is hálásan köszönöm a segítséget .

    • Kedves Rebeka! A nedves mindig barátságosabb etetés a száraznál, húgykő esetében meg különösen. A bélemésztés rendellenességei, a bélflóra állapota, az etetés, örökletes hajlam, húgyúti gyulladás hajlamosíthat a kövek kialakulására. A daganat nagy valószínűséggel látszott volna a műtért alatt, dehogy később kialakulhat e azt nem lehet előre megmondani. A javasolt kiegészítők gyorsan , pár hét alatt tudnak segíteni a hólyaggyulladáson és a keletkező kövek oldásán. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Doktor Úr. Szeretném tanácsát kérni, hogy 12eves golden keverék, 30kg, ivartalanított kan kutyámnak a jelenleg izületre szedett Milgamma tabletta, ésállatorvosi javaskatra szedett Cytovet kapszula mellé (növekvő zsírcsomólra javasolta), melyik terméket javasolná még a jelenlegi jó állapotának fenntartasara, korral jaro esetleges betegsegek megelozesere.A kutyus a szarnyasokat nem birja, igy reggelire marha borjukonzervet, este Flatazor Dermato Protect sazaraztapot kap. 2napinta egy orat setal. Köszönettel. Roth Adrienn

  21. Kedves Doktor Úr! Sok helyen olvasom, hogy az illóolajat nagyon óvatosan, vagy szinte egyáltalán nem szabad használni cicák közelében, mer bizonyos összetevőket nem tud a májuk lebontani. Az Energy termékek viszont tartalmaznak illóolajakat, és tapasztalatom szerint, nagyon jó hatással vannak rájuk. Gondolom van egy arany középút. Melyik illóolajak biztonságosak a közelükben párologtatva? Természetesen terápiás minőségű olajokat gondolok, nem szintetikusakra. Előre is köszönöm a válaszát!

    • Kedves Erzsébet! A mi szereink nyomokban tartalmaznak illó olajokat így azokat még szájon át adva, akár hibásan túladagolva a szereket sem válthatnak ki mérgezési tüneteket. Egyiket sem lehet biztonságosnak nevezni a közelükben párologtatva, mivel nem tudjuk hogy mennyi olaj párlet jut be a légzőszervek nyálkahártyájén a véráramba. Óvatos adagolással illatosításra a bőrre alkalmazva a 0,1%-os koncentrációjú olajos keverékük nem okoz általában bajt, de én mivel lehet egyedi érzékenység is rá inkább ezt sem javaslom. Üdv dr.Molnar

    • Üdvözlöm!
      Van egy 11 és fél éves hovawart kan kutyám. Egy kb 4 kilós lépdaganat van a hasában. Jelenleg fájdalomcsillapítót kap, kedve jó, étvágya is van, viszont lassan kis adagokban eszik.
      Milyen kiegészítő kezelést ajánl?
      Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Rebeka! Igen alkalmazhatják újra a szereket, de még egészítsék ki, azért hogy még hatásosabb legyen az URINE INCONTINENCE és az URINE TRTACT & BLADDER kapszulákat is adja hozzájuk, mivel hólyeggyulladás és hólyagkő(homok) képződés is lehet a rosszabb időszakokban fellépő csepegés hátterében. Üdv dr.Molnar

  22. Kedves Doktor úr!

    A reggeli beszámolásomból kimaradt, hogy mindezt leszámítva a kutyus minden probléma nélkül pisil sétálás közben, nem erőlködik, nem csak cseppek jönnek, hanem rendes “sugárban” vizelet, széklete is normális. Nem tudom stressz mennyire befolyásolja, most volt nálunk egy kisebb lakásfelújítás, azt a szobát, ahol aludni szokott (nálam) is átalakítottuk, illetve most, hogy elkezdődött a tanév, kevesebbet vagyunk vele itthon, múlthéten volt, hogy egyedül volt itthon többször is. Illetve én kollégistaként most nem is vagyok itthon csak hétvégente, míg az elmúlt 6 hónapban a távoktatás és a nyáriszünet után állandóan vele voltunk (általában mellettem szokott aludni), most viszont a tanév miatt ez megváltozott. Ez nem tudom mennyire viselhette meg őt és mennyire lehet hatással arra, hogy bepisil. Most délelőtt is csak pár csakk vizelet volt a pelenkájában, délután viszont a séta után megint többet pisilt, pedig az elmúlt hetekben erre nem volt példa.
    Előre is köszönöm!

    • Kedves Rebeka! Igen alkalmazhatják újra a szereket, de még egészítsék ki, azért hogy még hatásosabb legyen az URINE INCONTINENCE és az URINE TRTACT & BLADDER kapszulákat is adja hozzájuk, mivel hólyeggyulladás és hólyagkő(homok) képződés is lehet a rosszabb időszakokban fellépő csepegés hátterében. Üdv dr.Molnar

  23. Üdvözlöm doktor úr!
    Érdeklődni szeretnék hogy kan kutyám 12éve van nálunk kiskorától. Mostanra elég nagy kutyus lett, vizdla rottweiler keverék. 2napja sajnálatos módon nem eszik csak vizet iszik és mozgása koordinálatlan annyira hogy wc-zni sem tud. Sajnos volt megelőzően neki hogy öklendezett, a szőrét ki tudtam húzni annyira levált, és szinte véresre rágta ki magát! A fenekénél 1éve már 2 gömb alakú kemény mintha valami kő lenne vagy daganat és ettől már volt neki járási nehézsség..mostanra az is sajnos csak nőtt!? Kérdésem az lenne hogy vajon mi okozhatjs ezt nála 2napja ( fent olyan puffadtnak tűnnik lejjebb pedig már sokkal vékonyabb) előre is köszönöm. Üdvözlettel: Erika.

    • Kedves Erika! sajnos igen sok probléma felgyülemlett e kutyusnál. Feltétlen vigye el mihamarabb egy vér és vizeletvizsgálatra. Lehet vese betegség, mellékvese túlműködés, cukorbetegség stb. A labor eredményekből kiderül mi okozza a bajt és azután tudok segítséget nyújtani, hogy mit lehet tenni. üdv dr.Molnar

  24. Kedves Doktor úr!
    Még Augusztusban kértem a segítségét a kutyám vizelettartási panaszait illetően, most is ez ügyben lenne egy kérdésem. 2017-ben ugye prosztatagyulladás miatt ivartalanítása volt, idén májusban pedig két struvit követ távolítottak el hugyhólyagjából. Három hétre rá csepegtetni kezdett, éjszakánként bepisilt. Az ön tanácsára megrendeltük a kingvet és skelevet termékeket, amik már az első kúra alatt rengeteget segítettek. Az első kúra végére a kutyus tartani tudta a vizeletét, az éjszakai bepisilés mennyisége is lecsökkent pár cseppre, napközben akár több órára is egyedül tudtuk hagyni, csak pár csepp pisi volt a pelenkájában. 5 nap pihenőt tartva megkezdtük augusztus 29-én a második kúrát. Közben időszerű lett a vizeletellenőrzés, amiben nem találtak problémát, az állatorvosunk mondta, hogy szedjük tovább ezeket a termékeket. Illetve azt mondták, egy minimális gyulladást látnak, ajánlanak rá antibiotikum szedést, de tekintve, hogy nyáron hagyott abba egy 3 hetes antibiotikum kúrát, nem igen örülnénk neki. Viszont azt mondták, ezek a termékek nagyon hatásosak lesznek, szedjük tovább. Holnap érne véget a második három hetes kúra, viszont nem múlt még el a probléma teljesen. Ami megijesztett, hogy tegnap napközben, illetve most éjszaka is többet pisilt (időközben rendeltem neki mosható pelenkát), aminek tegnap nem tulajdonítottak nagy jelentőséget. Az étkezésében annyi változás lépett fel, hogy most a héten nedves tápot is adtunk neki (szintén az állatorvosunk által tanácsolt Royal Canin S/O nedves tápját, aminek a száraz változatát adtuk enni). Tavaly is próbálkoztunk a nedves táppal, úgy rémlik, akkor is többet pisilt utána, azért hagytuk abba, de szerettük volna újra kipróbálni, mert nagyon szereti. Az lenne a kérdésem, hogy ez a két alkalom, hogy többet pisilt problémára utalna? Nagyon nagy javulást tapasztaltunk a termékeknek hála, azt reméltem, hogy a második kúra végére ha nem is teljesen múlnak el a panaszok, de legalább tartós lesz a javulás. A másik kérdésem, hogy pár map pihenő után folytathatjuk a készítmények adását? 11 éves 7-8 kilós a kutyánk, eddig napi 2 fél kapszulát kapott a skelevetből, kingvetből napi 2-3x 1-2 cseppet. Volt hgy 3 fél kapszulát adtunk neki a kúra elején. Egyébként a termékeknek köszönhetően nem csak az állapota javult, de ezerszer energiadúsabb lett. Előre is köszönöm a segítséget!

    • Kedves Rebeka! Igen alkalmazhatják újra a szereket, de még egészítsék ki, azért hogy még hatásosabb legyen az URINE INCONTINENCE és az URINE TRTACT & BLADDER kapszulákat is adja hozzájuk, mivel hólyeggyulladás és hólyagkő(homok) képződés is lehet a rosszabb időszakokban fellépő csepegés hátterében. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!

        Nagyon szépen köszönöm! Az augusztusi vizeletellenőrzés során nem találtak kristályt/homokot. Lehetséges, hogy azóta kialakult volna hólyaggyulladás/homok a szerek alkalmazása mellett is? Illetve lehetséges, hogy ez csak ideglenes állapot?

          • Nagyon szépen köszönöm! Elnézést, csak nagyon aggódok a kutyusért, a legapróbb változásokat figyelem nála. Azért is kérdeztem rá inkább mégegyszer! (Meg nem tudom hogy direkt vagy véletlen, csak mindhárom hozzászólásomra ugyanaz a válasz ment el). De tényleg nagyon szépen köszönöm a segítséget! Szép estét.

          • Kedves Rebeka! Mivel mást nem tudtam rájuk válaszolni, minden kérdésére azt másoltam be, amit az elsőre adtam. Így nyomatékosítottam) Üdv dr.Molnar

  25. Kedves Doktor Ur,
    Az elozetes beszelgetes alapjan elkuldom tacsi kutyusom verveteli eredmenyet. Az itteni allatorvos a tunetek illetve eredmenyek alapjan azt mondta hogy Liver Shunt . ( Angliaban vagyunk ) Antibiotikumot ( NOROCLAV250MG ) kapott a kutya illetve LACTULOSE -T kellene neki adni 12 orankent amitol egyaltalan nincs jobban ! En nagyon szeretnek neki termeszetes gyogymodot valasztani ha lehetne. A kutya 7 eves es eleg furcsa tunetei vannak peldaul ejszaka nem alszik hanem nez maga ele es mocorog illetve nap kozben celtalanul bolyong. Vannak napok amikor halljuk hogy hangosan kortyog a gyomra , ilyenkor nem eszik egyaltalan , fuvet eszik es hany . Ez nem minden nap van es amikor egyaltalan nincsenek a fent emlitett tunetei akkor allandoan enne es par nap mulva megint minden tunet kezdodik elorol. Szeretnem termeszetes taplalekkiegeszitokkel kezelni ot ha lehetseges illetve szeretnek tanacsot kerni a taplalasaval kapcsolatban is . Eleg finnyas de ha le tetszik irni a javasolt etrendet akkor szigoruan kovetjuk azt. Segitseget elore is koszonom, a vervetel eredmenyet csatoltam.
    Csilla

    Tacsi James results

    • Kedves Csilla! Igen a tünetek és a labor alapján a portoszisztémás sönt igen biztosnak látszik. Ilyenkor a vénás vér a májat kikerüli és a máj nem tudja elvégezni a vértisztító funkcióit. A kezelés a hibásan a magzati korból megmaradt, nem felszívódott érszakasz kiiktatása a keringésből, ami teljes gyógyulást hozhatna, ha nem lennének májfunkciós zavarok is. De a májfunkciós értékek emelkedése más májtoxikus hatásra is gyanút kelt. Ezért a belet is kezelni javaslom, hogy a jobb emésztés miatt kevesebb fehérje bomlástermék ammónia képződjön a bélben is: Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Stomach & Bowel, Stomach Digestion Helper és Chitosan. Továbbá a májfunkciókat a Liver Detox, Liver support TMG és a Cytovet kombinációjával támogassák meg. Üdv dr.Molnar

  26. Tisztelt Doktor Úr, Szeretnék érdeklődni, hogy az emésztést támogató készítmények, valamint az ízületvédő készítmények adhatók-e vemhes kutyusnak is? Köszönettel, Edit

  27. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 5 hónapos macskám, aki kicsi korától alomhoz volt szoktatva, amikor örökbe fogadtuk akkor is első naptól kezdve használta az almot. Pár napja azonban folyton a nappali szőnyegére végzi a dolgát (nagydolgát). Ha éppen meglátom mire készül, felkapom és viszem az alomra, elvégzi ott a dolgait, de magától már nem megy bele. Ugyanazt az almot használjuk mint eddig. Naponta többször takarítjuk, nem tettük át máshova, nem érte tudtommal semmilyen stressz. Nem értem mi történt? Hogyan lehetne őt visszaszoktatni? Van egy másik cicánk is, aki 2 héttel fiatalabb. Már 2 hónapja együtt élnek nálunk, 2 alomtálca van, de mindegyiket használják mindketten. Lehet, hogy az a baj, hogy sajátot szeretne? De eddig ez nem okozott gondot.

    Köszönöm előre is válaszát!

    Üdvözlettel:
    Nagy Rita

    • Kedves Rita! Kezdi elérni az ivarérettséget a cica így valószínűleg jelölési szokást kezd felvenni. Az ivartalanítás ezt a problémát megoldhatja. ha e mellett döntenek annak a legoptimálisabb életkora a 6 hónapos körül van. Üdv dr.Molnar

  28. Kedves Doktor úr,
    Brit rövidszőrű cicánk beleevett a sertéssonka felvágottba. Szerény tudásom szerint ez akár halálos is lehet a macska számára, a parazita miatt amit a sertéshús tartalmaz. Szeretném kérni a segítségét, mi ilyenkor a teendő?
    Segítségét előre is köszönöm!
    Üdv.: Zoli

    • Kedves Zoltán! A sonka hókezelésen esett át, így az esetleges sertés Aujeszky vírus is garantáltan elpusztult. Nincs oka aggodalomra. Üdv Dr.Molnar

  29. Tisztelt Doktor Úr! Magamhoz vettem két árva cicát. Kb 2-3 hetesek lehetnek. Tejpótlóval etetem őket cumiból, de az egyik nagyon nehezen eszik, szinte erőszakkal nyomok bele pár csepp kaját és több mint 48 órája széklete sem volt, hiába masszírozom a pocakját és dörzsölöm nedves vattával a fenekét. elvittem állatorvoshoz, féreghajtót kaptak, de már a hazaúton kiköpték. Eddig egyébként nem láttam férget a székletükben. Tudna nekem tanácsolni valamit ami elősegítené a székelést nála? Előre is köszönöm!

    • Kedves Kinga! Mivel nem is eszik megfelelő mennyiséget a cica, így nem is gond az ha nincs széklete. Azonban ha nem eszik megfelelő mennyiségű tejpótlót akkor az nagyobb baj. Minden próbálkozást tegyenek meg, hogy cicának való porból készített tejpótlót igyon a cica, mrt ez az egyetlen esélye a túlélésre. A masszirozás és a vattával dörzsölés az megfelelő, azt jól csinálja, de a táp megfelelőségét és a 38-39 fokos hómérsékletét azt ellenőrizze feltétlen, minden itatáskor. Üdv dr.Molnar

  30. Tisztelt Doktor úr!

    12 éves schnauzer keverék kiskutyámnak az elmúlt időszakban több problémája is adódott. Először is kiderült, hogy a májával gondok vannak, erre jelenleg a Glutamax Forte táplálékkiegészítő tablettát szedi. Azóta két újabb problémánk is lett: van egy kis inkontinenciája, ezt jelenleg gyógyszerrel kezeljük az állatorvos javaslatára (jelenleg 2 naponta kap fél db Epherit tablettát), illetve pár napja hosszabb fekvés után nehezen áll fel, majd sántít, ami kb. 30-40 másodpercig tart, utána már nem látom hogy gondja lenne a közlekedéssel. Egyébként korához képest aktív kutyus, és jó erőben is van, de mióta ez a sántítást produkálja észrevettem, hogy többször megáll séta közben, lefekszik, és lassabban jön – viszont labda után elfut, és játékra hív más kutyákat. Nem szeretnék újabb gyógyszeres kezelést. Melyik Energyvet termékeket ajánlaná a leírt tünetek alapján? Én a Kingvet és Skelevet kombóra gondoltam.

    Válaszát előre is köszönöm,
    Viktor

    • Kedves Viktor! A máj gyulladásra a LIVER DETOX, LIVER SUPPORT TMG, REGAVET, EMÉSZTŐENZIMEK & PROBIOTIKUM kombinációt javaslom. Az Inkontinenciára a KINGVET,SKELEVET, URINARY INCONTINENCE kombinációban javasolt. Egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot is végeztessen, ha az homokot mutat akkor még az URIN TRACT & BLADDER szert is adja. A mozgásszervekre is javasolnék, de az már túl sok lenne egyszerre a “jóból”. De ezek a kombinációk segíteni fognak a mozgásszerveken is jelentősen. Üdv Dr.Molnar

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Most augusztusban a 10 hetes Labink , igazolt Parvo-vírus miatt, sajnos örökre elment.
    Hosszú gyötrődés után a férjemmel úgy döntöttünk,hogy jövőre szeretnénk kiskutyát, csakis a Magyar Labrador Szövetséghez tartozó neves kennelek egyikéből, nem úgy, mint előtte, hogy privát tenyésztőtől hoznànk. Már felvettük a kapcsolatot , és 2021-es tavaszi vagy őszi alomba talán beleférünk.
    > A kérdésem az lenne,hogy mi kimondottan Parvo-vírus ölő szerrel ( Parvo-virucide) a lakást már teljesen átfertőtlenítettük és folyamatosan ezt meg is fogjuk tenni, de sajnos az udvart, a füvet nem tudjuk, mivel van egy 6 és fél éves Labink. Ennyi idő múlva ha tavasszal esetleg tél végén érkezik a kiskutya, 2 db oltással, 9 hetesen hozhatjuk majd el, veszélyt jelent még rá a vírus?
    > Mit tehetünk esetleg, hogy mégegyszer így ne járjunk?
    > A válaszát előre is köszönjük!
    Réka

    • Kedves Réka! A vírusos betegségek ellen sajnos akár milyen pontosan is végzik el az oltásokat még is át tud törni ezek a Parvo vírusos bélgyulladás. Biztosra nem lehet menni, de az esélyeket lehet növelni, hogy nagy eséllyel vészelje át a kölyök a veszélyes időszakot. Az a fertőtlenítés elegendő amit elvégeztek. Nagyon sokat segíthetne ha a szuka kapná a megfelelő vitaminokat és immunerősítőket a vemhesség alatt, mivel az segítené a kölykök megfelelő normálállapottal való születését. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Köszönöm szépen a választ! Mi mindent meg fogunk tenni,hogy sikerüljön az otthonunk biztonságossá tétele,mire jövőre érkezik a kiskutya.

        Minden jót!
        Réka

  32. Kedves Doktor Úr!
    Kiskutyám pár hete elég gyakran nyalogatja a száját. Nekem nem tűnik idegrendszeri problémának. Elképzelhető hogy gyomorbaja van? Régebben egy két hetente hányt, sokat füvezett, most sertéshúst főzök neki párolt cukkinivel, répával,jó ideje nem hányt már, néha füvezik. Van ötlete Doktor Úrnak mi lehet ez az állandó száj nyalogatás? Mit javasol? Mozgásszervi csomagot kapja, multivit C, probiot, és annovet cseppet féregtelenítés kiváltására. Jókedvű, játékos kutyus, étvágya van. Szép napot,
    Eszter

  33. Tisztelt Doktor Úr!
    kutyám 12 éves ivartalanított szuka. Vegyesen kap száraz és nedve tápot. Vasárnap reggel vettük észre hogy nagyon levert, mozgása koordinálatlan. Párszor összeesett, bal hátsó lábára sántított. Még aznap látta orvos. Vitamint és antibiotikumot kapott. Hétfőn ismét orvosnál jártunk. Vérvétel megerősítette a sejtést, hogy agyvérzés okozta a problémát. Ekovet és Korovet készítményt kap. Olvastam az adagolást, hogy az Ekovet készítmény adagolását 3 hét után abba kell hagyni, majd 1 hetet ki kell hagyni, Ez ebben az esetben nem okozhat gondot? Az orvosunk szerint javasolt az élete során folyamatosan szedni ezt a két terméket. Ebben az esetben is 3 hét szedés után 1 hét kihagyás szükséges?

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    kutyám 12 éves ivartalanított szuka. Vegyesen kap száraz és nedve tápot. Vasárnap reggel vettük észre hogy nagyon levert, mozgása koordinálatlan. Párszor összeesett, bal hátsó lábára sántított. Még aznap látta orvos. Vitamint és antibiotikumot kapott. Hétfőn ismét orvosnál jártunk. Vérvétel megerősítette a sejtést, hogy agyvérzés okozta a problémát. Ekovet és Korovet készítményt kap. Olvastam az adagolást, hogy az Ekovet készítmény adagolását 3 hét után abba kell hagyni, majd 1 hetet ki kell hagyni, Ez ebben az esetben nem okozhat gondot?

    • Kedves Ágnes! Ilyen kivételes esetekben adhatja szünet nélkül is egy alkalommal a készítményeket 60 napon át, de ha tudja akkor tartson szünetet ez után- egy készítményt egy időben kihagyva- legalább 3-5 nap szünetet. Azután újra adhatja 3 héten át. ha szükséges utána ilyen váltásban tartósan is adhatja őket. Üdv Dr.Molnar

  35. Kedves Doktor úr!

    6,5 hónapos westie (kan) kiskutyánk van, kb most 4-5kg körülI súllyal, az átlagnál picit kisebb. A szemét rendszeresen, napi szinten letörlöm neki (Biogance szemápolót használok) de a jobb szeme sokkal jobban könnyezik neki, emiatt a szeme alatt folyamatosan bebarnul a szőre. (csatoltam egy fotót is, ennél sokkal jobban szokott könnyezni) A másik szemével nincs gond. Egyéb elváltozást nem látok rajta, jó a kedve, minőségi ételt kap, aktív, vidám kutyus. A csípa normál színű (nem gennyes, nem szagos)
    Olvastam, hogy a szemfolyás több betegségre is utalhat, de még olyan kicsi és nem látom, hogy baj lenne.
    Mit javasol doktor úr, mit tehetnék még? Köszönöm válaszát

  36. Tisztelt Doktor Úr!Két idős(14,15 évesek)és érzékeny gyomrú kutyám van.Rendeltem nekik Önöktől Probiotikum Complex-et.A kérdésem az lenne,hogy mindenképpen a kapszulát adjam vagy adhatom a kapszula nélkül csak a port?Válaszát előre is nagyon köszönöm.Üdv.:Hegyi Zsuzsanna

    • Kedves Poppika! Igen, megelőzésre is adhatja e csomagot. De kifejezetten a májvédőként a Liver detox és a Liver support TMG adandó. Üdv Dr.Molnar

  37. Tisztelt Doktor úr!
    Már kétségbeesve fordulok Önhöz,mert több állatorvos sem tudott segíteni.10 éves kanári szigeteki kutyánk időszakosan vakarózik,leginkább a 2 lapockája körül,első lábai hajlata külső részénél és évente egyszer elkezdi a fül alatti rész vakarózását melyből gennyes seb alakul.Vannak rosszabb és jobb hónapok,de most nagyon szenved.Valamint evés előtt és után a nyelvét nyújtogatja (ki-be,ki-be) kb fél órán kersztül. már többször vettek kaparékot,kapott atka elleni injekciót,gomba elleni injekciót,javasolták a nyers marhahús és rizs etetését,de mindig újra előjön ez a probléma.Már 5 állatorvos látta,de eddig semmi eredmény.

    • Kedves Mariann! A tünetegyüttesből én emésztési zavara és következményes allergiás tünetekre gondolok. Javaslom az alábbi csomag kiegészítőinek kombinált alkalmazását, mert ez éppen ilyen esetekre lett összeállítva: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ . Továbbá javaslom a táplálkozását teljesen gyorsan emészthető szénhidrátok nélkülivé átalakítani. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Doktor Úr!
      10 éves ivartalanított lány cicánk ügyében kérem a segítségét.
      Visszatérő légúti problémái vannak.
      Eleinte ritkábban jött elő, aztán egyre gyakoribbá vált, hamar visszatér.
      Ilyenkor köhög, szörtyög, nyeldekel. Olykor a szeme, orra folyik. Mindez hol jobban, hol kevésbé.
      A vizsgálatok alapján gyakori, hogy beduzzadnak a nyaki nyirokcsomói. Nedves vagy épp érdes légzési hangjai vannak, vagy épp szűkületi zöreje torok felett. Van, hogy a torka gyulladt vagy a kötőhártyája.
      Étvágyát, hangulatát nem befolyásolja, 1x volt csak példa rá, hogy kicsit kedvetlenebb volt. Általános állapota jó.
      Felv/Fiv tesztje negatív.
      Szeretnék természetes módszerekhez folyamodni, hátha többet ér, mint a sok antibiotikum.
      Jelenleg cbd olajat, dmGuard-ot szed, valamint a Supreme Immunity termékek közül a Cell Protection-t.
      Szeretném kérni a javaslatát, véleményét, hogy mivel támogathatnám még meg a szervezetét, mely terméket használhatnám ezekre a tünetekre!?

      Köszönettel! Anita

      • Kedves Anita! A jelzett tünetek kiegészítő kezelésére még az alábbi kombinációt javaslom: Respiratory Balance, Stomach & Bowel, Emésztőenzimek & Probiotikum komplex.Üdv dr.Molnar

        • Kedves Doktor Úr!

          Még annyi kérdésem volna a javasolt szerekkel kapcsolatban(Respiratory Balance,Stomach&Bowel, Emésztőenzimek és probiotikum komplex), hogy ezek mellett akkor mehet ugyanúgy a Cell protection is? Illetve hogy akár egyszerre is beletehetek többfélét is az eledelébe(mondjuk kettőt a reggelibe, kettőt a vacsorába) vagy kell köztük szünetet tartani?

          Köszönettel: Anita

          • Kedves Anita! Igen mehetnek együtt. Egy alkalommal is beteheti az ételbe. Az összetevőik támogatják egymás hatását és ott hatnak a szervezetben ahol szükség van rájuk. Üdv Dr.Molnar

  38. Kedves Doktor Úr,
    Két macskám van, és az egyik már második napja a padlóra ürített, amely szerintem hasmenés. Egész sárgás a színe. Nem tudom viszont, hogyan derítsem ki, hogy melyikük volt.
    Mi a teendő? Milyen esetben kell orvoshoz vinnem? Főleg ha fogalmam sincs, melyiknek van problémája, mert mindketten normálisan viselkednek.

  39. Kedves Doktor Ur,
    Egyik 7 eves szalkasszoru tacsko kutyusomnal Liver Shunt-ot allapitottak meg . Az allatorvos azt mondta hogy nem lehet muteni. A kerdesem az lenne hogy milyen etrendkiegeszitoket javasolna neki , illetve milyen etrendet. Elegge valogatos tehat nem egyszeru az etetese. A Hills Liver Care megfelelne neki vagy jobb lenne a nyers etel ? Valaszat elore is koszonom.
    Csilla

    • Kedves Csilla! Bélből felszívódó toxikus anyagok és a fehérje bomlástermékek mennyiségét szükséges a lehetőségek szerint csökkenteni. Küldje el a labor eredményeit, hogy lássam mielőtt válaszolok. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Ur,
        Az elozetes beszelgetes alapjan elkuldom tacsi kutyusom verveteli eredmenyet. Az itteni allatorvos a tunetek illetve eredmenyek alapjan azt mondta hogy Liver Shunt . ( Angliaban vagyunk ) Antibiotikumot ( NOROCLAV250MG ) kapott a kutya illetve LACTULOSE -T kellene neki adni 12 orankent amitol egyaltalan nincs jobban ! En nagyon szeretnek neki termeszetes gyogymodot valasztani ha lehetne. A kutya 7 eves es eleg furcsa tunetei vannak peldaul ejszaka nem alszik hanem nez maga ele es mocorog illetve nap kozben celtalanul bolyong. Vannak napok amikor halljuk hogy hangosan kortyog a gyomra , ilyenkor nem eszik egyaltalan , fuvet eszik es hany . Ez nem minden nap van es amikor egyaltalan nincsenek a fent emlitett tunetei akkor allandoan enne es par nap mulva megint minden tunet kezdodik elorol. Szeretnem termeszetes taplalekkiegeszitokkel kezelni ot ha lehetseges illetve szeretnek tanacsot kerni a taplalasaval kapcsolatban is . Eleg finnyas de ha le tetszik irni a javasolt etrendet akkor szigoruan kovetjuk azt. Segitseget elore is koszonom, a vervetel eredmenyet csatoltam.
        Csilla

        Tacsi James results

        • Kedves Csilla! Igen a tünetek és a labor alapján a portoszisztémás sönt igen biztosnak látszik. Ilyenkor a vénás vér a májat kikerüli és a máj nem tudja elvégezni a vértisztító funkcióit. A kezelés a hibásan a magzati korból megmaradt, nem felszívódott érszakasz kiiktatása a keringésből, ami teljes gyógyulást hozhatna, ha nem lennének májfunkciós zavarok is. De a májfunkciós értékek emelkedése más májtoxikus hatásra is gyanút kelt. Ezért a belet is kezelni javaslom, hogy a jobb emésztés miatt kevesebb fehérje bomlástermék ammónia képződjön a bélben is: Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Stomach & Bowel, Stomach Digestion Helper és Chitosan. Továbbá a májfunkciókat a Liver Detox, Liver support TMG és a Cytovet kombinációjával támogassák meg. Üdv dr.Molnar

    • Tisztelt Doktor úr!
      Az előző hozzászólásom eltűnt.Van egy 10 éves kanari szigeteki kutyánk,aki időszakosan vakarózik. Legtöbbször szimmetrikusan a két lapockájánál,néha a lába hajlatának a külső részénél és ritkábban de legsúlyosabban az arcánál a fül alatt,mely sebes és gennyes is lesz.Mar 5 állatorvos látta,de eddig csak odáig jutottunk,hogy vagy gomba,atka vagy allergia (kaparék nem mindig volt eredményes)Kapott injekciót az első 2-re,majd javasolták a nyers marha és rizs taplálkozást.eddig csak időszakos javulások voltak,de mindig újra előjön. Valamint étkezés előtt és után nyújtogatja a nyelvét(ki-be,ki-be) Nagyon szenved szegény…Mit javasol?

  40. Kedves Doktor Úr!
    5 éves tacsimról lenne szó: az utóbbi időben mind fényt ( pl. óra villanálsa) rettenetesen – sőt kórosan figyel a falon. Bármi ott villan,akkor szinte “le kell szedni” a flaról,mert annyira idegesítik ezek a fény villanások.
    Erre esetleg lenne-e valamiféle terápia? Attól tartok,hogy az “idegeire” megy a fények állandó keresése…..Lehet,hogy ez csak rászólás kérdése ,de sajnos határozott szóra nem hallgat,pedig szófogadó kutyus.
    Ha ez nem okoz semmiféle idegrendszeri problémát,akkor lennék a legnyugodtabb.
    Várom szíves válaszát!
    Köszönettel:O.Erika

  41. Kedves Doktor Ur! Feltoltottem egy kepet egy cicarol, akinek borgombaja van, kb egy honapja kezeljuk, Nizoral samponban furdetjuk es Vetri DMG-t kap rendszeresen, illetve a pofijat ezust kolloiddal t0r0ljuk at, de sajnos semmi javulas nincs. Elore is koszonom a tanacsot. (elnezest, de nincs magyar bellentyuzet). Polgar Gyorgyi

    • Kedves Györgyi! Sajnos nem találom a képet amit feltöltött. De ha egy fonalas gomba okozta volna a bőrelváltozást annak egy hónap alatt változást kellett volna kezdenie. Én immunerősítő és bőrtápláló anyagokkal szoktam a bőrgombásodást kezelni. A Protective Force, Krill Omega D3K2 és a Miltivit Mega C szájon át és az Imunovet csepp helyi ecsetelésre javasolt. Üdv Dr.Molnar

  42. Tisztelt Dr Úr!

    A mai napon(2020.09.13) sajnos valahonnan leeshetett a cicàm, nem tudjuk honnan. Reggel arra keltünk, hogy hàny meg liheg illetve a pofàja fel van dagadva. Mi arra gondoltunk a tünetekből, hogy agyràzkódàsa van/volt. Egyből szaladtunk vele az orvoshoz, aki 2 injekciót adott neki az egyik görcsoldó volt a màsikat sajnos elfelejtettem mi volt. Az orvos àttapogatta, de nem éreztt semmi különöset. A cica jobban van szerencsére, de még nem 100%os.
    A kérdésen az lenne a Dr Úrhoz, hogy ha agyràzkódàsa van, akkor mennyi idő mire teljesen rendben lesz a cica?

    A válaszàt nagyon köszönöm

    Krisztina

    A cica egyébként làny 1 éves, ivartalan, oltott és FIV/FeLV negatív teszttel rendelkezik.

    • Kedves Krisztina! Egy agyrázkódást pár napon belül kihever egy átlagos cica. Adjanak neki hegyi Árnika cseppet pár napon át, patikában tud venni. Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt doktor úr! 11 éves, 10 éve ivartalanított kistermetű kb. 15kg-s szuka kutyámnál tavaly novemberben, mikor a bűzmirigyét ki kellett tisztítani, láttuk meg a doktor úrral, hogy a farka tövénél egy daganat van. Babszemnyi, és a doktor úr azt javasolta, mivel nem puha tapintású, és kényelmetlen helyen van, ne műttessem. Azóta minden reggel letörülgetem, gyakran ezüstkolloid oldattal (fertőtlenítik céljából) és két hónapja issza a csökkentett deutériumtartalmú vizet.
    Néha úgy érzem nőtt a daganat, néha úgy, hogy nem. Az alakja olyan, mint egy “nyeles” futószemölcsé. A kutyát életvitelében, táplálkozásában, székletében nem zavarja, de én aggódom. Kérem írja meg, mit tehetek – ha van tennivalóm -, hogy ne, legyen nagyobb a baj. Köszönöm

    • Kedves Erzsébet! Amennyiben nyeles a tumor akkor valószínűleg jó indulatú kinövésről van szó. Ebbe a szervezet a számára szükségtelen , esetleg mérgező hatású anyagokat és anyagcsere termékeket szokta kiválasztani, így az a szervezetet nem károsítja. Minden esetre javaslok méregtelenítő és bélmúködést segítő és immunerősítő hatású termékeket, kiegészítőket: Protective Force, Chitosan, Stomach & Bowel kombinációját. Üdv Dr.Molnar

    • Kedves Doktor úr!
      Korábban már kértem javaslatát, idős (13 éves)kutyusom látásbeli javítására vagy a romlás lelassítására. 3x 3 heti kúrát alkalmaztam. Bone Strength, Multivit mega C, Emésztő enzim, Krill Omega, Skelevet termékekkel. Bevallom, nem vettem észre változást, de úgy gondolom már az is pozitív, ha látás romlása nem drasztikus. Ami miatt szeretném kérdezni, a hideg beköszöntével mindig nehezebb lesz a kutyus mozgása, fájdítani szokta az ízületeit. Ebben az időszakban kapja a Trocoxil-t. A fent említett vitaminokat ezekre a tünetekre is adhatom? Vagy más variáció szükséges?
      Valamint nyár végén, augusztusban kezdődő pollen allergiára mit lehet megelőzésképpen alkalmazni?
      Köszönöm szépen válaszát!
      Üdvözlettel: Réka

      • Kedves Réka! Az alkalmazott kombónak hatékonynak kell lennie a legtöbb mozgásszervi kórkép esetében is. Talán még ha mindent szeretne adni ami jó lehet akkor a Kingvet, a Cartiléage & Spine Builder és a Renovet is mehetne neki az említetteken felül. A megelőzés ebben az évben már nem lehetséges, de tüneti segítségre pollenallergia esetén az alábbi keveréket alkalmazom: Stomach & Bowel, Stomach Digestive Helper, Respiratory Balance, Multivit mega C, Digestive Enzymes & Probiotics. Ez megelőzésre is javasolt. Üdv Dr.Molnar

  44. Üdvözlőm Doktor Úr! Betyár kutyusom 12 éves fél éves korábban ivartalanított lány kutyus!1 éve élünk panel lakásba!Ekkor kezdődtek betyárnál emésztési most mozgásszervi és most 2 hónapja nagyon kihullott a szőr mindkét láb hajlatnál.Mondtuk az állatorvosnak de ő azt mondta idős és ahogy ráfekszik ettől kopik ki! Az a problémám sajnos hogy nagyon kiszárad ott a bőr és folyamat rágja és nyalja a lábát!Próbálkoztam Homoktövis krém kamilla kivonatott tartalmazó krémmel de sajnos nem vállt be!Tanácstalan vagyok,segítséget szeretnék kérni hogy milyen termékkel tudnám a a lábát helyre hozni?És mi okozhatja ezt a szőrhullást!Teste más részén nem látható szőr hullás!Laborja jó lett!Allergia vizsgálat nem volt!Segítségét előre is köszönöm Betyár kutyusom nevébe!

  45. Üdvözlöm Doktor úr!
    Van egy 18 hónapos tacsim.Olyan problémám lenne,hogy ha lefekszik mielőtt aludna sokat nyel.Gyomorsavra gondoltam,de nem hány jó az étvágya széklete rendben,kedve is nagyon jó.Mitől lehet ez?

Vélemény, hozzászólás?