Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 449 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy kb. 15 éves, utcáról mentett, ivartalanított, kinti-benti tartású nőstény cicám. (Utoljára nyár elején látta állatorvos szerint csak 4-5 éves, állapotát elnézve)
    Az elmúlt napokban többször is azt vettem észre, leginkább csak akkor, mikor pihenésre készül / vagy épp már lefeküdt, hogy izomrándulás szerűen megremeg a teste, mintha fázna.. (a házban 20 fok körül van)
    Ami viszont mégjobban aggaszt, hogy szintén mikor pihen, vagy csak épp nyugalmi állapotban van, látni mindkét szemén azt a belső fehér színű hártyát. (Kb. egy hete vettem észre) Ezeken kívül nem nagyon vettem észre más változást sem rajta, sem a viselkedésén. Aggódom érte, mert eddig ezeket nem produkálta. Orvoshoz még azért nem mentem vele, mert félek hogy többet ártok, mint használok neki, ugyanis az autóban való utazás annyira megviseli, hogy lihegést, habos nyáladzást, remegést, erős szívdobogást eredményez, és nagyon félek ennek a stressznek kitenni, ugyanis nem tudom, hogy ennyi idősen hogyan viselné ezt a szervezete.
    Szeretném tudni hogy Ön mit gondol a leírt tünetekről, esetleg milyen gyógymódot próbálhatnék ki, és szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehetne elvinni állatorvoshoz kocsival, anélkül, hogy ne okozzak “szívrohamot” neki. Szeretném mindenképp megvizsgáltatni, szeretném, hogy lássa szakember, mert csak akkor tudnék igazán megnyugodni.
    Válaszát, tanácsát előre is nagyon köszönöm!

    / a képek között pár másodperc telt el, tehát nem folyamatosan látni a szemén /

    • Kedves Tamara! A harmadik szemhéj előesése a bél irritációjakor szokott megjelenni, tapasztalataim szerint. Ez az emésztési zavar vezethet kellemetlen érzésekhez is ami az összeréndulásokat előidézheti , továbbá a bélből felszívódó toxikus bomlástermékek is okozhatnak idegrendszeri izgalmat. Javaslom a táplálkozás felülvizsgálatát. Itt küldök egy javasolt étrendet és egy csomagot ami a mostani állapotban segítségre lehet, hoy visszaforduljon a folyamat: https://energy-vet.hu/taplalas/kutya-es-macska-tartos-taplalasa-iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/

      Kutya, macska hasmenés és hányás kiegészítő kezelésére csomag


      üdv dr. molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Cicám szájüregi laphámrákra szedi a daganatos II-es csomagot. Hamarosan letelik a harmadik hónap, hogy szedi a leírt protokoll szerint. A daganat nem múlt el, de feladni nem akarjuk.
        Kérdésem az, hogy szabad-e folytatni tovább a szereket?

        Köszönettel: Panka

        • Kedves Panka! Amennyiben köüzben azáltalános állapota jó és egyáltalán nem vagy jelentősen nem nőtt a daganat akkor hasznos az adagolás. Alkalmazzák tovább, az előírt intervallumok szerint, tartósan. Amikor a gazdik elhagyják a csomag adagolását hamarosan visza esnek az állatok a rosszabbodás fázisába, több esetben tapasztaltak szerint. Üdv Dr.Molnar

  2. Jó napot kívánok Doktor Úr!
    Korábban írtam, hogy kutyusomnak hasmenése van és laza széklete……kiderült, hogy nem a Bone tabletta okozza a hasmenést a kutyusnak……
    Adtam neki Bolus Adstrigens tablettát, mert csak a Probiovet nem volt elégséges neki……3 db – ot adtam neki, koplaltattam tegnapi napon és a hasmenés megállt szerencsére, este kapott főtt rizst főtt csirkemellel (a kutyust alapba Platinum bárány – rizses táppal szoktam etetni és főtt rizst, főtt húst is szokott kapni, meg zöldségeket)
    Hasmenése sárga színű volt és vizes, folyós már, benne emésztetlenül a főtt rizs, vér nem volt a székletben…..
    Azt szeretném megkérdezni, hogy meddig szabad adni a kutyusnak a Bolust és adhatom e mellé a Probiovetet? A kutyus Labrador, 33 kg – s……
    Jelenleg nemtudom megvenni az Ön által korábban javasolt emésztéssegítő csomagot sajnos, de mihelyst úgy lesz, megveszem mindenképpen…..jelenleg itthon csak a Bolus tabletta van, a Probiovet és a Multivit Mega C tabletta….legyen szíves segíteni nekem, hogy pontosan hogyan adhatom ezeket, mennyi ideig és hány db tablettát és melyik készítményből?
    Előre is köszönöm a segítségét / válaszát!
    Tisztelettel: Herr Csilla

    • Kedves Csilla! Én is gondoltam. Adhatja párhuzamosan a bolust és a probiovetet. Két óra teljen el közöttük. 2x 2 probiovet és 2x 4 bolus menjen naponta. De a legjobb lenne a csomag amit már írtam. Üdv Dr.Molnar

      • Köszönöm szépen a segítségét Doktor Úr!
        Természetesen mihelyst módomban áll, meg fogom venni neki az Ön által javasolt csomagot, nagyon szeretem a termékeiket, csak jó tapasztalataim vannak velük!
        Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi ideig adjam neki a Bolus és Probiovet kombót? Főtt rizs és csirkemell mehet neki közben? A Multivit Mega C tablettát adjam majd neki a későbbiekben vagy azt hagyjam? Legyen szíves még ebben kicsit segíteni!
        Előre is köszönöm szépen!
        Tisztelettel: Herr Csilla

  3. Tisztelt Doktor Úr !

    13 éves mudi keverék kutyámnak most először volt egy rövid ideig tartó szédúlése (össze-vissza forgolódott, a fejét nem döntötte semerre,mire kiért az orvos, addigra elmúlt. )Kihívtuk az állatorvost aki egyszeri szívritmus zavart diagnosztizált, s
    vitaminban gazdag injekciót adott neki. ( nem tudom az injekció összetételét) (Jelenleg Karsivánt kap 2×1-et kb fél éve )Érdeklődni szeretnék, hogy szíverősitó vitaminként melyik termékét ajánlaná a Doktor Úr.
    Válaszát előre is köszönöm,

  4. Tisztelt doktor Úr!
    Nyirokrendszeri lymphomát diagnosztizáltak nálunk valószínű T sejteset.
    Minibullterier 5 éves 15kg veleszületett rendellenessége , hogy albinó /fehér, kékszemű és süket/
    Ivaros, Bolhanyakörvet használunk Forestot, Nyers étkezésen vagyunk évek óta Pulyka,Nyúl,Marha,Lazac, 1 héten 1 tojás ,Próbáltuk tápok több fajtáját de a kutya megváltozott tőle mint mentálisan mint testileg /allergiás tünetek/ amint nyersre váltottunk minden ilyen elmúlt .Első betegségünk .
    Barf étrendkiegészítők amiket használunk Zöldkagyló kapszula 2 db reggel,Omega-3 1000mg kapszula 1 reggel,100% Norvég lazacolaj 8ml reggel, VetGuard Immunerősítő 10ml reggel és este,2x kap enni reggel és este ,
    Gyógyszert kaptunk
    08.26 Dermipred 20ml 10db negyedelve kellett szedni, és akkor még kaptunk szurit Dexadreson inj/ml 1ml .A duzzanat csökkent viszont tabletta elhagyása után vissza is tért sajnos. Vissza mentünk ultrahangot csináltak és Epe gyógyszert kaptunk Ursofalk 250mg reggel 1et
    11.08 tól PREDNISOLON-RICHTER 5 mg tabletta 6 szem reggel. csökkentek a duzzanatok / nyilván hisz szteroidot kap ami tudom nem jó/.
    Nem szeretnék de tisztában vagyok a lehetőségeimmel és Kemót nem szeretnek. A kérdésem vagy inkább kérésem a doktorúrhoz hogy mely termékeket/Termékeket ajánlja ?Szeretnénk elkezdeni amilyen gyorsan lehet csak nem tudom melyik a mi betegségünkre való. Csatoltam az utolsó kórtörténetet.

    Előre is köszönöm válaszát!
    Tisztelettel: Elek Ágnes

  5. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeptember közepén lakásban élő 5 éves Birman fajta cicusom Guszti több epilepsziás roham szerű tünetet mutatott, amellyel azonnal orvoshoz fordultunk. Első ízben sevenaletta 2*1/4 tablettát kapott , majd pár nap múlva hátsó végtagok gyengesége jelentkezett, ez követően a vizelet és széklet maga alá ürítése történt. Neurolgus, epilesziával foglalkozó orvoshoz fordultunk, aki a gyógyszert lecserélte levetiracetam hatóanyag tartalmú termékre– ezzel Guszti állapota minimálisan, javult a szédülés megszűnt. Ezt további vizsgálatokra követték. Minden macskabetegségre megszűrték, amely negatív teszt eredményt mutatott.
    Az MRI vizsgálat eredménye: Enyhe cerebralis, cerebellaris atrophia; cervicalis syringomyelia / presyrinx / ödéma., Az intervertebralis porckorongok T2 súlyozott szekvencián enyhe-közepesen súlyos, L7-S1 discus súlyos mértékben csökkent jelintenzitású; dehidráltak, degeneráltak.
    A meglévő leletet követően szteroid tablettát írtak fel pénteken, melynek beadását követően a légzésszáma nagyon megugrott, illetve másnap a mennyiség felezésével újabb epilepsziás roham következett be. Így most eljutottunk arra a pontra, hogy ha már „kisérletezünk” akkor már egy szelídebb gyógymóddal tegyük.

    Az energy humán készítményeit évek óta nagyon jó eredményekkel használjuk a családban, bízom benne, hogy kiscicám állapotára is tud valamit ajánlani. Jelenleg 2,4 kg-ra fogyott le a járása minimálisan javult – erről egy felvételt csatoltam – , a vizelet ürítését segíteni kell, illetve továbbra is maga alá piszkít. A tekintet tiszta, érdeklődő, az étvágya talán kezd visszatérni.
    Az alábbi gyógyszereket adjuk Gusztinak:
    > Keppra szirup – 3×0.5 ml – kezdjük tablettára kiváltani
    > Benamax 5mg 1×1/2
    > Kaminox oldat 2naponta 2ml szájon át
    > Klopidep 75mg tabl 1×1/4 naponta

    Előre is hálásan köszönöm válaszát!
    Tisztelettel:
    Kis Sz. Nóra

  6. Tisztelt Doktor úr!

    Egy igazán hosszú kezelés után szeretnék tanácsot kérni a kutyánk felépülésével kapcsolatban. Szóval van egy 8 hónapos kölyök kutyusunk, aki sajnos 1 hónappal ezelőtt Parvo vírusos lett illetve Giardia gyorstesztje is pozitív lett. A kezelése rendben lement utána még egyszer paralitikus ileus-t diagnosztizáltak nála, de egy napos kezelés utan ez is rendbe került.
    Akkor itthon Cerucal gyógyszert kapott , amikor azt abba hagytuk visszatért a hányogatás, de mindig amikor ilyen történt a hányást vissza ette a kutyus. Mostanában már kevésbé jön elő a hányás, hasmenése nincs már hetek óta.
    Ami viszont kicsit aggaszt minket, hogy a mostani tápjait nem szívesen eszi és a tápon feltüntetett napi mennyiséget se igazán érjük el. Naponta többszöri etetéssel próbálkozunk, hogy ne egyen egyszerre sokat. de vannak napok amikor szinte egyáltalán nem eszik. Már 3 különböző Gastrointestinal tápot próbáltunk (Royal canin, Vetlife, Hill’s) de igazán egyiket sem eszi, gondoltunk arra, hogy a régi tápot szívesebben enné(Porina Pro plan medium puppy), de arra nem szeretnénk még vissza váltani, hátha nem bírná az emésztő rendszere.
    Ami most a héten pluszban kiderült egy laboratóriumi széklet vizsgálat során, hogy a giardiát sikerült kiírtani, de isospora illetve egy orsóféreg pete lett felfedezve, erre kapott féreghajtót illetve most 10 napig szed sumetrolimot!
    Amit ezeken kívül kap, az Fortflora minden nap, illetve Vetri DMG.

    Abbak kérnénk a segítsget, hogy van-e olyan készítmény amit ennek az ismeretében tudna ajánlani, ami segítné a felépülést?

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    4 éves, nem ivartalanított shar pei kutyusomnak olyan problémái vannak, hogy rágja a mancsát, nyalogatja, rázza a fejét és a fülét vakarja nagyon gyakran, valamint most újabban egy foltban kihullott a szőre. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e hogy ezt allergia okozza? Megvettem neki a farkaskonyha Humin-Pet porát. Ezzel a termékkel kapcsolatban esetleg van tapasztalata vagy tanácsa?
    Válaszát előre is köszönöm!

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    2 napja kaptuk az Easotic fülcseppet enyhe gyulladásra, mára szinte teljesen megsüketült a kutya, sem éles-magas hangokra, sem tapsra nem reagál (nem volt ilyen probléma ezelőtt annak ellenére, hogy 11 éves, 4,3kg Yorkshire terrier)
    A kúrát felfüggesztem, a tájékoztató is ezt javasolja. Sajnos a kezelőorvost nem sikerült elérnem, ezért fordulok Önhöz teljes kétségbeesésben, mi lehet ez és mi tévő legyek, visszatér-e a hallása?
    Köszönettel: Gina

    • Kedves Gina! Valószinüleg a gyulladás nem szünt meg, hanem tovább fokozódott és/vagy a jelzett cseppre is lehet hogy reakciót mutattak a szövetek. Javaslom megszüntetni az alkalmazását. Ha a csepp is hozzárárult akkor az elhagyása után pár nappal visszatérhet a hallás is. Én természetes hatóanyagokkal kezelem a hallójáratot, ott ritkább az ilyen reakció. Üdv Dr.Molnar

  9. Tisztelt Doktor Úr!
    2 éves párducteknősöm alsó szarukávája/környező fedhám valamilyen okból részlegesen levált 3 hete, szájzugi tájékon továbbra is tart, ezen területen időnként véres sebesedés látható. Táplálkozásban nem zavarja, vigilitása megtartott. Egyéb fizikai eltérést nem mutatott, páncélja kemény. Csatolok fotót az állapotról. Az adott esetben a szájzug felülfertőződésétől tartva fertőtleníteném a területet, ehhez keresnék megfelelő szert. Továbbá szeretném megkérdezni, hogy a részben levált darabot szükséges-e bármilyen manőverrel eltávolítani a további irritáció elkerülése érdekében?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Péter! A szaruképletek vedlési ill növekedési problémái vitamin és nyomelem hiányra vezethetők vissza. Javaslom a Fytovet csepp alkalmazását szájon át, az eleségére cseppentve adni. A Multivi Mega C kapszulát por formában szórni a táplálékra. A levált darabot nem szükséges erőszakkal eltávolítani, eldobja magától is. Üdv Dr.Molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!

    7 hónapos golden retriever kiskutyám pénteken többször is hányt, először az ételt, majd utána savat, sárgás folyadékot. A fülében találtam egy kullancsot is, amit azonnal eltávolítottunk. Széklete volt, normális állagú. Délután az állatorvosnál kapott hányáscsillapító injekciót, illetve babézia elleni védőoltást, majd írtak fel antibiotikumot tabletta formájában (Cylanic), láza nem volt.
    Este és ma reggel beadtam neki 1-1 szemet, de az állapota nem javul, sajnos nem akar egyáltalán semmit se enni, se inni. Fecskendővel próbálom itatni, de nehezen fogadja el. Egész nap kedvetlen, fekszik. A kérdésem az lenne, hogy éhgyomorra adhatom-e neki továbbra is az antibiotikumot, illetve milyen további vizsgálatokat ajánlana?

    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Tímea! A babesia a vérből kimutatásra került? Illetve a thrombita szám csökkenését mérték a rendelőben? A kötőhártyája és az ínye világos színű vagy rózsaszín, olyan mint máskor? Amennyiben babesiás lenne akkor ezt meg kell állapítani. A hányás nem tünete a babesiozisnak. Lehet hohy a hányás volt a valódi tünet és a kullyncs megtalálása és az arra adott ellenszer csak biztonsági kezelés volt és a valódi emésztési probléma nem lett megfelelően kezelve e miatt. Ha a babesiát ki tudják zárni akkor a gyomorgyulladást kell kezelni ezzel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

  11. Tisztelt Doktor Úr
    A cicámnakegy ideje ilyen feketés valami jelenk meg a szeme szélén amitől rendszeresen csípasodik is
    Nem parazitának néz ki inkább ilyen folt szerű valaminek ami ki is törölhető lenne ha hagyná
    Mit javasol rá? köszönöm szépen előre is

    • Kedves Anita! Ezek faggyúmirigyek váladékai. Olyanok mint az emberi miteszerek. Azért sötét mert pigment szerű kiválasztási termékek keverednek a faggyúhoz. Teendő nincs bele, de egy méregtelenítés hasznos lenne a cicának. Erre a Cytovet, Liver Detox , Chitosan kombinációt javaslom. Üdv Dr.Molnar

  12. Kedves Doktor Úr,

    Egy 7 hónapos kutyusunk van, aki 1 hónappal ezelőtt elesett és azóta sántít a jobb hátsó lábára. Voltunk vele allatorvosnal tapintásra nem érzett semmit, semmi jele nincsen toresnek sem. Meloxidylt irt fel neki, mondta hogy szigorúan pihentessuk, ne szaladgaljon, ugraljon. Úgy nézett ki, hogy javulni kezdett aztán a mai napon egy kisebb játék után megint elkezdte emelgetni. Esetleg kezdjük el neki megint adni a gyógyszert? Vagy mitől lehet ez? 🙁
    Előre is köszönöm a választ!

    Üdv,
    Vivien

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    2 éves ivartalanított szuka toy uszkárom problémájára keresek megoldást. 1 éve műtötték 2-es stádiumú patella luxatio-val. Műtét óta továbbra is kapkodja a bal hátsó lábát. Ízületi támogatót (Aptus Aptoflex) folyamatosan kap. A tünet fokozottabb, ha valami miatt izgatott, vagy valami zavarja. A műtét sikeres volt, az ízülete rendben van, az orvos szerint neurológiai a probléma, beidegzési zavar. A gerinc és térdízület rtg nem mutatott eltérést, ami indokolná a tüneteit. Koponya és gerinc MR-t javasolt az orvos, az esetleges morfológiai eltérések kizárására, negatív eredmény után idegrendszerre ható gyógyszert kapna. Ha a gyógyszerezés nem jár sikerrel, akkor el kell fogadnunk, hogy ilyen a mozgása. Tekintettel arra, hogy a kutyám egyébként egészséges, mozgékony, jókedvű, nem szeretném kitenni egy altatással járó vizsgálatnak, ami ráadásul 150ezer Ft, és utána nem szeretnék gyógyszert szeretni vele.
    Az Ön véleménye szerint mivel volna érdemes próbálkoznunk a természetes készítmények közül? Amennyiben van javaslata, kérem, hogy az adagolást is írja meg, mivel 3,5 kg a kutyusom, és nem szeretnék semmit túlzásba vinni.

    Köszönöm,
    Üdvözlettel:
    B.A.

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    3 éves tacskó szuka kutyánk bal első lábán belülről, közel a hónaljához, 3 napja észleltünk papulosus (pustulosus?) bőrelváltozást. Csatolunk képet is. Purina Proplan lazacos tápot kap, olykor házi koszttal keverve. Emésztési zavart nem tapasztaltunk. Milyen terápiát javasolna? Előre is köszönjük a tanácsát! Üdvözlettel: Nikoletta és Péter Keszthelyről

    • Kedves Nikoletta! Ki kell zárni a bőrféreg okozta csomókat elsőnek. Ezt Knott teszttel vagy az egyik csomó kiürítése utáni mikroszkópos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, vagy kizárni. Üdv dr.Molnar

  15. Tisztelt Dr. Úr,
    A tengerimalacunk már vagy 4 hete nem eszik. Trovet-et kap fecskendőből napi 4x etetem: kb 8-10ml/etetés.
    Csatoltam a labor leleteket.
    E.coli fertőzése van. +++ a baktérium mennyisége.
    Vagy 5 napja kapja a Baytril 100mg/ml antibiotikumot. Reggel 0.13ml és este is.
    Azt mondták probiotikumot ne adjak a kezelés alatt.
    Néha szénázik. Fogai rendben. 2x vettek vért.
    830g és fogy.
    5-ig napja kapja az antibiotikumot de még mindig nem eszik tápot(cavia complete és/vagy Trovet guinea pig).
    Bélsárban nincs baktérium(volt labor arra is)
    Szoktam adni Cebiont is: reggel és este kb 0.15ml. Mostanában nem adom rendgeteg C vitamint kapott már.
    Meloxydil fájdalomcsillapítót is kap: 0.25ml reggel és este.
    Vészesen vérszegény.
    Adok neki Amino B-plexet is: 0.25ml reggel és este.
    Őn szerint 5-ik nap után már nem kellene valamilyen javulás jelei legyenek: magátol elkezd enni.
    Esetleg egyéb ötlet?

    Köszönöm,
    ÜdV: Zsolt

    Elekes_Zsolt_Lili_2022_16292 (3)

    • Kedves Zsolt! Sajnos kedvezőtlen irányt vettek az antibiotikummal és a gyulalsdáscsökkentővel, mert a vérképzést gátolni fogják, így nem várható megoldás. Hiába nincs jelenleg bektérium a székletében, ha elhagyja az antibiotikumot újból elő jön, ha meg folytatja, kikészíti a májat és a vesét és a bélhámot is valószinüleg. Üdv Dr.Molnar

  16. Üdvözlöm,nekem az lenne a kérdésem hogy tegnap elvittük a cicánkat állatorvoshoz,azt mondta a Dr.Úr hogy gyógyíthstatlan vírusfertőzèse van,kapott gyógyszert (port) ha segît neki a 2 hétben akkor időben lett elkapva gyógyszer mellett élhet,de viszont ez a Dr.Úr 2 hónappal ezelőtt ezekre a tünetekre (kiütèsek a szörben,étvágytalanság,elbújás,fogyás) azt mondta hogy ételallergia,azt szeretném megtudni hogy önnek mi a véleménye mi lehet a baj?
    Ivartalanított,nőstény cica,3 éves. Köszönöm a válaszát.

  17. Tisztelt doktor Úr!

    6 éves Francia Buldog kiskutyámnál ezen a héten csontdaganatot diagnosztizáltak, ami az orrüregből indul ki és az arcüreg illetve a koponya csontokat és az állkapocs csontot érinti. Nagyon előrehaladott állapotot diagnosztizáltak bár gyakorlatilag két hete (múlt héten) vettük észre nála a nyirokcsomó megduzzadását. Egyből orvoshoz vittük először steroidot majd gyulladáscsökkentőt kapott de nem javult a helyzet így ezen a héten CT-re vittük .Citológia is készült. Csatolom az eredményeket. Esetleg tudna véleményt mondani,hogy Ön milyen terápiát ajánlana az Ön oldalán található termékekkel amivel javíthanánk a helyzetén? Sajnos eddig semmilyen pozitív véleményt nem kaptunk a kezelhetőségét illetően.
    Válaszát nagyon köszönöm!
    Köszönettel :
    Opre Alida

    Nagyvendegi_Vilmos_(235420)_Lilo_2022_16477 Citológia

  18. T. Doktor úr.
    10 éves ivartalanított nőstény házimacskám van. Alapvetően egészséges, de érzékeny emésztésű és néha aknéi szoktak lenni ezen kívül más baja nem volt. Idén tavasszal észre vettem a jobb füle alatt egy borsónyi kemény csomót. Kitapintásra a bőrében van nem kötött, mozgatható de a szőrtől nem látom hogy külső kiterjedése van e. Eddig nem változott de most picit mintha nagyobb lenne. Nem fáj neki nem kíméli azt az oldalát és nyomkodásra sem.jelez. Más tünet fogyás gyengeség stb nincs. Orvosnak nem engedi.magát csak bódításban még szurira is úgy kell vinni. Ha nem muszáj nem altatnám egy vizsgálatért. Ön szerint lehet zsírcsomó vagy mindenképp szükséges egy biopsia? Némileg jártas vagyok eü ben szóval nyugodtan mondhatja szakmai véleményét. Köszönöm.

    • Kedves Krisztina! Valószinüleg egy hideg csomóról van szó mely egy korábbi sérülés miatt kialakult bőr alatti kötőszövet gyulladástól alakult ki. De lehet hogy egy korábbi akne után maradt histiocitás csomóról van szó. Nem igényel kezelést. De azért hetente egyszer tapintson rá és ha nem nő, nem fájdalmas akkor nincs teendő. A biospsziás szurkálást nem javaslom kockáztatni. Tartósan kivárva magától fel fog szívódni valószinüleg. Üdv Dr.Molnar

  19. Tisztelt Doktor Úr!
    Idős melldaganatos cicámnak kifekélyesedett (véres seb fehér tályoggal) a daganata. Annovet, Regavet, Immunovet, Probiovet kezelést kap. 3 hét után Cytovetet fog kapni. Egyenlőre jó kedélyállapotú, sebét nyalogatja, tisztogatja. Mit ajánlana sebkezelésre Doktor Úr?
    Köszönöm: SzP Henrietta

    • Kedves Henrietta! A daganatok állapota a feltörésük után két irányt vehet,vagy a gyógyulás iránya felé vagy folytatódik a folyamat tovább csak a tályog okozta vérvesztés miatt elgyengülhet az állat immunrendszere és rosszabbodás következhet be. Ez utóbbi megfelelő kezelés nélkül szokott kialakulni. Emlő daganat esetén a Daganatos I. csomagot kiegészítve Liver detox-szal szoktam kezelni. A seb kezelésére az Immunovet cseppet töményen használja a fekélyes részre, naponta 4-5 alkalommal. Üdv Dr.Molnar

  20. Kedves Doktor úr!

    Sajnos elpusztult a 4 éves hím hullámos papagájom és szeretném tudni, hogy mi lehetett a baja. Az évek alatt időnként megfogtam és “vizsgálgattam” és sajnos elszomorodtam mindig, hogy milyen kis könnyű, sovány, szegycsontja éles volt. Ezért aztán elkezdtem neki több zabot /hántolt zabot adni. De emellett ette a többi magot, fürtös kölest, zöldséget, gyümölcsöket, csírákat, főtt tojást adtam rendszeresen.

    Idén májusban 3 napig gubbasztott, akkor láttam, hogy a csőrén megjelent egy piros folt és kis sérülés a csőre végén. Gondoltam, hogy a tojó odacsaphatott neki. A csőre aztán nagyjából meggyógyult, csak egy vékony piros csík volt még néha. Utána vedlési időszak jött és elkezdett több homokot enni és az ásványi tömböt rágcsálta.

    De a karcsúság évek óta ugyanaz, de jókedvű, jól repülő madár volt.

    Utána októberben elkezdett kattogó hangot kiadni lélegzetvételnél, itt már nagyon megijedtem, de nem gondoltam, hogy ennyire beteg. Nemrég székrekedéses nap volt, pedig adtam gyümölcsöt, másnap meghalt.

    A halála után megtapogattam a hasát és nagyon kemény volt. Mintha csomók lettek volna benne, a bal oldalon kicsit nagyobb csomó..

    Miért nem hízott semmit az évek alatt és mi lehetett a baja?

    Köszönöm szépen előre is a választ!

    • Kedves Magdolna! Sajnálom a kis kedvest, vígasztalódást kívánok. Valószinüleg a légzőszervi tünet okozta a problémát, amit éppen a táplálkozási, emésztési zavarok idéztek elő, immungyengeség formájában. A haban lévő csomók akár gyulladásos idült gócok is lehettek. Volt e nekik apró kavicsokból álló sóder kitéve, mert az szükséges a begyükbe az aprításhoz, örléshez. Üdv dr.molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Köszönöm szépen a gyors választ a hullámos papagájjal kapcsolatban.
        Volt betéve homok és evett is belőle rendszeresen. Összességében elég jó evő volt, mégis nagyon karcsú maradt.
        Az utolsó vedlés nagyon megviselte, rázogatta a szárnyait, de ezek szerint akkor már nagyon nem volt jól…
        Pedig sokat csipogott, udvarolt a párjának.

  21. Tisztelt Doktor Úr!

    4 éves kandúr cicámnál (ivartalanított) eozinofil granulomát állapítottak meg. Rendszeresen duzzad a szája, ha kezelés nélkül hagyjuk, akkor kisebesedik, gennyes lesz a sebe. Kezdetben pár havonta kapott rá szteroid injekciót, mostanra az orvos inkább a gyógyszeres kezelést javasolta. Naponta kap negyed prednisolon tablettát. Ez a legtöbb esetben elég, viszont egy másik orvos azt mondta, ez akár 3-4 évvel is megrövidítheti a macskám életét. Szeretném kipróbálni a hipoallergén tápot, viszont az a gondunk, hogy egy éve húgykövességet is felfedeztek a cicámnál, így most urinary tápot kap. Kissé kétségbe estem, hogy mit tegyek. Nem szeretném tovább gyógyszerezni, viszont ha tápot váltok, akkor újra kialakulhat nála húgykő. Tanácsot szeretnék kérni, milyen lehetőségeim vannak ebben a helyzetben.

    Köszönettel,
    Holló Bernadett

  22. Tisztelt Dr Úr!
    A környékünkön sok a kóbor cica. Én gondoskodom róluk. Az egyiket két hónapja befogadtam a lakásba,mert valamilyen sérülés érte és nem hagyhattam odakint. Őt azelőtt még nem sikerült befognom és ivartalanítttatni. Két és fél éves macska, napi szinten láttam mindig és soha nem volt még vemhes, nem volt pocakja sem. Pározni láttam többször. Ettől függetlenül ivartalanításra szeretném vinni, hogy ne szenvedjen az állandó tüzelés velejáróitól. Vagy ebben az esetben inkább nem ajánlott? Árthatok ezzel valamit neki?
    Köszönöm előre is a válaszát

    • Kedves Mariann! Amennyiben vemhes lett közben akkor igen. De ha egy ultrahanggal a műtét előtt megnézeti a méhét, akkor nem lehet probléma az , hogy bizonytalan a vemhessége. Üdv Dr.Molnar

  23. Jo napot kivanok. Van egy 4 éves kaukazusi juhász kutyám és kb màsfél honapja ahogy sötétedik elkezd orák hosszat ugatni, eddig sose volt ilyen probléma , ahogy sötétedett feküdt le, most meg annyira ugat oràk hosszat hogy az màr kibirhatatlan ès meg nem unja az ugatást. A környéken nincs kutya ugatás, az èn kutyám meg oràkig ugat. Mi teendő?

    • Kedves Szidonia! Nem tudom megmondani, hogy mi izgatja a kutyát ugatásra. Próbálja meg nyomozni, talán a környéken van eddig szokatlan mozgás, tevékenység? Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        3 éves francia bulldog szuka kutyámnál örökletes gerincproblémát diagnosztizáltak. Néhány csigolyája deformált, ék alakú, ezáltal fájdalmai vannak. Röntgen felvétel készült, MRI-t még nem csináltattunk. Medrolt és Neurobint írtak fel neki, amit 5 napig kellett szednie, jelenleg CBD olajat kap. Változást nem igazán tapasztalok, a fájdalom megmaradt, lépcsőzni, ugrálni, két lábra állni nem tud. Ha a problémát nem is tudom megszüntetni, de szeretnék az életvitelén javítani, ebben kérném a tanácsát. Ilyen jellegű gerinc betegséggel milyen kilátásai vannak a kutyusnak? Lehet vinni hosszú sétára, kirándulásra? Milyen terápiás lehetőségek vannak? Illetve az Energyvet termékek közül melyik készítmény használatát javasolná?
        Válaszát előre is köszönöm!

  24. Kedves Doktor Úr!
    7 éves máltai selyem kan kutyám, aki 2 éve ivartalanított, bűzmirigyproblémával küzd kicsi kora óta. Ivartalanítás után kb. egy éven keresztül teljesen szünetelt a probléma. Most hónapok óta fokozottan zavavarja. A szokásos 4 hetes nyomások között mostanában már könnyebb időszakot sem tapasztalok. N&D tápot és Granata pet konzervet fogyaszt, csirkementesen. Korábban bűzmirigy átmosásán is átesett.
    Kérdésem az lenne, bűzmirigy eltavolításán kívül lehet-e más alternatíva, esetleg milyen szert ajánlana Ön, a probléma orvoslására.
    Válaszát előre köszönöm, üdv: Tóthné Edina

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném mielőbb megrendelni a Kutya mozgásszervi és gerinc csomagot, de tanácstalan vagyok melyiket válasszam. 8 éves kan tacskó kutyusomnak labdázás közben megsérült a gerince. Szombaton kapott egy szurit, ami után sokkal jobban lett, valamint milgammát szedi. Vasárnap kontroll vizsgálat alkalmával ismét kapott injekciót, de este már újra egy rossz mozdulat során lesérült, azóta ismét fájdalmai vannak, mozgása nehézkes és lassú, hátát sokszor domborítja és kissé oldalra tart a hátsó fele.
    Ezen tünetek alapján melyiket tudná ajánlani?
    Köszönettel: Harsányi Gyula

  26. Kedves Doktor Úr!

    A napokban már kérdeztem fülkezeléssel kapcsolatosan. (staphylococcus)

    Az Imunovet és Audivet cseppek ecsetelésével kapcsolatosan lenne kérdésem, hogy a gyakorlatban hogyan kell alkalmazni: egy fültisztító pálcikára kell 2-3 cseppet tenni és azzal a hallójáratot átkenni?
    A másik kérdésem, hogy az Imunovet cseppel lehet-e ecsetelni (vízbe oldva) a kirágott sebeket a bőrfelületen? Vagy inkább az almaecetes ecsetelést javasolja?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Hajnalka

    • Nem, a fülbe nem nyulunk bele semmivel, csak a hallójáratba cseppentjük az Imunovetet és majd az Audivetet is pár óra múlva. Igen az Imunovettel tömények kell ecsetelni a fülkagyló kimaródásait.

  27. Jó napot kívánok Doktor Úr!
    Könyökdiszpláziás 10 éves Labrador kutyusomnak elkezdtem adni a Bone Strength & Joint Protection Complex tablettát, napi 2 – vel kezdtem, két napig, aztán 3 – ra emeltem, hátha érzékeny esetleg a pocakja rá……nos sajnos úgy látom érzékeny rá, ugyhogy nem mertem emelni az adagot tovább, megmaradtunk a napi 3 tablettánál (lazább a széklete, de nem fosik szerencsére)……kutyusom sokszor szenvedett bélgyulladástól, valószínűleg onnan van ez az érzékenység, más újdonságoknál is ez a jellemző rá…..szerencsére mostmár második hete kapja és jobb a székletének az állaga, viszont az lenne a kérdésem, Ön mit javasol, kaphat mellé Probiovet tablettát? Ha igen, hogyan, milyen időközönként kellene adagolni azt? Van e esetleg más javaslata, másik terméket használjak e esetleg, mert akkor fontolóra veszem azt is! Egyébként a Bone Strenght tabletta hatása máris érződik, itt a második hét elején volt egy 2 órás kutyafutis élménye az idős kutyusnak, ez nála ritka, mivel oda szoktam figyelni, hogy 45 percnél többet egyszerre ne mozogjon, mert eddig úgy volt, hogyha véletlen többet mozgott, estére a sántaság nagyobb mértékben jelentkezett pihenés után……most viszont meglepődve tapasztaltam, hogy nincsen durvább sántaság, csak a szokásos bicegés este 🙂 Szóval a termék nagyon nagyon jó, meg vagyok elégedve vele, nem szeretném elvenni a kutyustól feltétlenül…..
    Előre is köszönöm válaszát / segítségét!
    Tisztelettel: Herr Csilla

      • Jó Estét Doktor Úr!
        Köszönöm válaszát!
        Azt szeretném megkérdezni, hogy Ön mit gondol, akkor maradjon a Probiovet + a Bone Strenght tabletta együtt vagy hogyan csináljam egészen pontosan? A termék amit javasolt plusszba hozzájuk még, azt akkor hogyan adagoljam? A Bone Strenght tablettából vegyek el egyet esetleg, mit gondol?
        Lehetséges, hogy a kutyus a gyógynövényekre érzékeny? Amikor ezzel a bélproblémával voltam vele a doktornőnknél, ő azt mondta hogy igazából mástól van inkább a problémája, akár a szélsőséges időjárás vagy stressztől is lehet, ilyenektől is lehet laza a széklete, ugyhogy én ezeket is számba veszem természetesen és nem feltétlenül a Bone tablettára gyanakodnék elsősorban…….de legyenszíves megirni, hogyha tévedek…..nagyon nehéz néha kitalálnom mit tegyek és a legjobbat szeretném neki természetesen……
        Előre is köszönöm válaszát!
        Tisztelettel: Herr Csilla

        • Kedves Csilla! Nem kizárt az sem, hogy akapszulák bármely összetevőjére alakult ki korábban érzékenység. Ezt úgy tudja kizárni, ha egyszerre egy kapszulát kihagy mondjuk 5 napig. Ha a hasmenéses tünetek csökkennek vagy taljesen elmúlnak akkor tudja hogy arra érzékeny az állat. Ez nem jelenti azt, hiogy rossz lenne neki az az összetevő, de ő korábban kialakult a lyukas bél szindroma miatt egy érzékenysége arra a fehérjére ami abban a készítményben van. Ha kihagyva egyesével a szereket nincs javulás akkor nincs egyedi érzékenység a háttérben. Akkor más tényező okozza. Ez esetben is ezt a csomagot javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

  28. Tisztelt doktor Úr!
    10 éves beagle kutyusomnal hasnyálmirigy gyulladást és vese elégtelenséget állapították meg.szedi a felírt gyógyszereket,napi 5* eszik,bár étvágya még nem az igazi.nezegettem a termékeket és nem tudom melyiket rendeljem meg mindkét betegségre.ebben kérném a segítségét.mellekelten elküldöm a kórlapot.a biokémiai vizsgalat eredmény ről hiányzik ez : Crea (40-140 ? MOL): 531* nem fért el a korlapon.koszonom válaszát.udv: v.agnes

  29. Üdvözlöm érdeklődni szeretnék, hogy Gynevet mellé milyen tacskó bénulás elleni vitamint tudnék adni a kutyàmnak? Választ előre is köszönöm Pádi Szilvia

  30. Tisztelt Dr Ùr! Pár napig beteg volt a macskám, voltunk állatorvosnál. Láza volt, kezdetben hasmenés, hányás, nem evett, nem ivott, gyenge volt és csak feküdt. Kapott infúziót és injekciókat. Fertőzésre vagy bélrendszeri problémára gyanakodtak. Megfázásos tünetei nem voltak. Úgy látjuk kezd felépülni. Három napig nem evett, azután megjött az étvágya , viszont szinte fél óránként enni akart egész nap, mi adtunk is neki mindig egy keveset, valamikor meg sem ette csak belenyalt. Mostanra aggódunk, hogy ezzel árthatunk-e neki vagy egyelőre adjunk amikor csak kéri? Valamint észrevettük, hogy nem jön ki hang a torkán amikor nyávogni akart csak suttogó hang.Ezelőtt mindig hangosan jelzett, a macskákra jellemző hangtalan nyávogást eddig nem csinálta.. Ez valamilyen újabb problémára utal vagy mellékhatása lehet valamelyik gyógyszernek?Megfázásra utaló tünete nincs.
    Előre is köszönöm a válaszát

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy 12-14 év körüli kan puli keverék kutyusomnál tavaly decemberben diagnosztizáltak 2 db porckorongsérvet. Erre adtam neki a Kingvet-Skelevet-Krill- Bone Strength and Joint Protection-t, időnként Fytovet és Immunovet is. Ezeket 3 hétig adtam, aztán 1 hét szünetet tartottam. Nyáron a szokásos altatás alatti bundanyírás alkalmával az eddig “csak” gyulladt fülek egyikében az orvos valamiféle daganatot észlelt. Nem vizsgáltattam tovább, hogy milyen eredetű lehet ez. Easonic fülcseppet írt fel, azt adtam neki a gyulladás kezelésére. Időnként csetlett-botlott, de igyekeztem segíteni neki, hogy ne menjen neki semminek. Kb. 1 hónapja tűnt fel, hogy a szokásos “alvópozíció keresése” nagyon sokáig, olykor kb. 1 órahosszáig is eltart, amely aggasztani kezdett. Ilyenkor csak azt látom, hogy látszólag értelmetlenül forog körbe-körbe, mire egyszer végre lefekszik. A fülgyulladás miatt kb. 1,5 éve elhagytuk a csirkés dolgokat az étrendjéből, kevés antiallergén száraztápot eszik – nem nagyon szereti a tápot, illetve zöldségekkel, tésztával vagy rizzsel főtt darált húst szoktam neki főzni. Mit javasol? Szedjünk Renovetet, Cytovetet, Ear Ease-t még a meglévő kiegészítők mellé? Elképzelhető, hogy a nyáron diagnosztizált füldaganat az agyát nyomhatja már?
    Szíves segítségét köszönöm.
    Üdvözlettel:
    Nagy Mónika

  32. Tisztelt Doktor Úr!

    11 éves, szuka Amerikai Staffordshire Terrier kutyámnak pár napig székrekedése volt, rossz volt a közérzete és a hangulata. Nem nagyon sétált, mozgása is koordinálatlan volt. Ricinusolajat kapott, amitől megindult a székelése, viszont elkezdett gennyes, “véres”, sűrűbb, néha teljesen sötét barna vérzés folyni a nemi szervéből. Amikor tüzelt nem ilyen színű és állagú volt a váladék. Inni iszik, enni nem hajlandó. Gyógyszert nem kapott. Hullámzó, néha jobban van, utána ismét nagyon elgyengül.
    Hogyan tudnék rajta segíteni? Állatorvosunk nem elérhető. Mivel lassan, de javul az állapota, bizakodnék, hogy tudok segíteni.

    • Kedves Orsolya! Szinte biztosan gennyes méhgyulladása alakult ki. Ez a tüzelés vége után kb. 2 hónappal szokott jelentkezni. Vigyázni kell mert ha a méhnyak bezáródik akkor életveszélyes mérgezés lép fel ami már a veséket is tönkreteszi és nem gyógyítható. Vigye el kollégához feltétlenül. Üdv Dr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    A kb. 11-12 èves (nem tudni pontosan, mentett kutyus) ivartalanított szuka labradoromnak szeretnèk támogatàst nyújtani a mozgàsszervi ès gerinc csomag 2.-vel, (úgy làtom, hogy az jobb, mint az egyes csomag) mert làthatóan kezdődő diszplàziàja van; egyre nehezebben megy fel a lèpcsőkön ès màr az àgyra, kanapèra sem nagyon szeret felugrani, pedig mindig imàdott ezeken a helyeken feküdni. Ezen kívül az ÀLLANDÓ, nagy mèrtèkű szőrhullàsàt (ez àllítólag az èletmentő ivartalanítàsos műtèt következmènye, velejàrója) is szeretnèm megszüntetni a szőrhullàs csomaggal, amennyire lehet. (Bàr àllítólag ezen sajnos nem lehet segíteni, èn azèrt megpróbàlnàm..)
    A kèrdèsem pedig az lenne, hogy ha megveszem mindkèt csomagot, akkor lehet-e ezeket egyidejűleg alkalmazni, (mert làttam, hogy 1-2 termèk azonos a csomagokban) vagy csinàljam teljesen külön a kèt kúràt szünetek közbeiktatásával? Ha pedig mindkèt csomagot megveszem, túl lehet-e adagolni azokat a termèkeket, amelyek közösek a kèt csomagban?
    Esetleg az is egy opció lehet, hogy kiegèszítèskènt megvennèm azt az 1-2 termèket a szőrhullàs csomagból, ami a mozgàsszerviben nincs benne, csak egyelőre nem tudom, hogy kombinàlhatom-e őket, vagy nem. Remèlem nem volt túl zavaros a kèrdèsem ès nagyon szèpen köszönöm előre is a vàlaszàt!

    Tisztelettel;
    Makk Emília

    • Kedves Emília! Amikor több bajt akarunk egy időben kezelni, ami jó döntés lehet, akkor a csomagokban duplán lévő szereket nem szükséges kétszeres dózisban adni. Vagyis kombinálhatja őket, de úgy ahogy írta, a Mozgásszervi II-hez azokat adja hozzá ami a szőrhullás csomagban meg van plusszban de nincs meg a mozgásszervi II. csomagban. Majd írjon az eredményekről. ui. A Renovetet és a Gynevetet ne adja egyszerre a csomagokból, azokat 3 hetente váltásban adja. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Ùr,
        Nagyon szépen köszönöm a tanácsát, akkor így fogom megvenni. Természetesen mindenképpen beszámolok majd az eredményekröl (bocsánat, itt a gépen nincs hosszú ö-m.. 🙂 )!
        Tisztelettel, köszönettel: Makk Emília

  34. Tisztelt doktor Úr!
    A macskám betegség miatt kapott a jobb lábába infúziót és a benne hagyták a kanül-t, elkezdett jobban lenni enni/inni, egy kicsit ugrált futkározott is, igy kb. 40 óra után hivtunk orvost az eltávolitására. A kötések leszedése után láttuk, hogy már ki esve a kanül, valamint volt benne (a csőben) egy kis vér és a kötésen is. Valamint egy kisebb véraláfutást is tapasztaltunk, amire azt mondta a doktor, hogy 1-2 hét után felszivodik.
    Az lenne a kérdésem, hogy a kanül nem szakszerű eltávolitása (kiesése) okozhat-e valamiféle fertőzést, vérrögöt (valamennyire alvadt volt már a vér), stb.? Valamint a vérömlenynek köze lehet-e ehhez ?
    Köszönöm előre is a válaszát!

    • Kedves Dávid! A kanül kiesése helyén a szervezet úgy reagál , mintha egy sebet kellene begyógyítania. Nem okoz semmilyen bajt, hogy kiesett. Gyakori , hogy a benn hagyott kanül nem marad bent a kötések ellenére. A szervezet a vérömlenyt is fel tudja dolgozni, nem okoz bajt az sem. Üdv Dr.Molnar

  35. Tisztelt Doktorúr!
    Oldalukon a daganatos betegségek menüpont alatt olvastam főszerek : Cytovet, Annovet, Regavet, kiegészítő szerek: Probiovet, Fitovet
    Ezzel szemben a csomagok daganatos kutyákban ezek közül csak a Cytovet szerepel.
    Kérem segítsen mit válasszak neurofibrosarcomával diagnosztizált kutyám kiegészítő kezelésére?
    Ha a 2. csomagot választom abban nincs Annovet és Regavet, holott sarcomára az is kellene, ahogy olvastam.
    A K9 Immunity plust már szedi (gyógygomba mix) Segítségét előre is köszönöm: Sz. Anikó

    • Kedves Anikó! A fenti lista akkor íródott amikor még csak az Energyvet szerek álltak rendelkezésre. Igen a II. számú csomagot válassza. A készítmények helyettesítik egymást. E csomag vált be a legjobban. Üdv Dr.Molnar

  36. Tisztelt doktor Úr!
    Ma felfedeztem egy darab bolhát a Panni kutyusomban(autoimmun beteg ,szemszárasság).Tudom ,hogy most már csak piretroid tartalmú szerek alkalmasak,de járatlan vagyok az ügyben ,hogy mégis melyik lenne a jó,mivel rajta kívűl van még 3 macskám(nekik is macskának való kellene) ,és egy amstaffom.Ha ajánlana olyat ami kevésbé terhelné a szervezetüket,illetve közvetlenül a kezelés után gondoltam egy itteni “méregtelenítő csomag” kezelést is .
    Válaszát előre is köszönöm!
    Kata

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    Foxim 1 hete szedi a Kutya mozgásszervi II csomagot.Most hasmenése lett A táplálkozásán semmit nem változtattam.Lehet -e a termékektől?
    Köszönöm:Jancsek Istvánné

  38. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 12 éves palotapincsi keverék kan kutyám. A jobb fülében már kb. egy évvel ezelőtt megjelent egy ragya, vagy mirigyhez hasonló dolog ami egyre nagyobb. Minden nap mosnom kell a fülét, mert különbenben váladékozik és nagyon büdös. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet az a fülében és hogy hogy lehet kezelni. Műtét, gyógyszeres kezelés stb.? És, hogy sűrgősen el kell vinni állatorvoshoz? Mert jelenleg nincs rá pénzem. Épp arra gyűjtök. Előre is köszönöm válaszát.
    Tisztelettel: Vésztői Imre

    • Kdves Imre! Ha jól látom akkor a hallójáratból nő ki ez a dudorzatos felületű képlet. A közepén lévő kis nyílás a hallójáratba vezet? Ha igen akkor ez nem tünik jó indulatúnak és tumorról van szó. üdv dr. molnar

  39. Tisztelt doktor úr!
    A 15 éves tacskó-németjuhász(?) keverék kan kutyámon a múlt héten a vestibularis szindróma tünetei jelentkeztek, amelyek szerencsére az infúziós kezelés következtében mostanra jelentősen enyhültek. A honlapon talált információk alapján gondoltam, hogy kipróbálom a Supreme Immunity Relax & Balance készítményt, de ha lenne javaslata még valamilyen készítmény alkalmazására, azt megköszönném.
    Röviden a kutyus állapota: kb másfél évvel ezelőtt vettem észre, hogy jelentősen romlott a hallása, ami a fizikai aktivitás csökkenésében (is) megmutatkozott. Ennek ellenére mind szellemileg, mind fizikailag aktív, bármikor hajlandó sétára, sőt azt ki is követeli. Gazdi szemével komolyabb betegsége nincs, de az életkor már meglátszik az állapotán: időnként vannak problémák az emésztéssel (étvágytalanság, lágyabb-vizesebb széklet), elég gyakran eszi a füvet (ilyenkor a Protexin Synbiotic D-C-t adom neki) és a bűzmirigyét ebben az évben 3 vagy 4 alkalommal kellett az orvosnak kinyomnia. Gyanúm szerint a csirkehúsra allergiás lehet, mert a fogyasztását követően a hátsó két combján nyalja, rágja a szőrt. Sajnos a csirke az egyik nagy kedvenc, ráadásul a változatos étkezésre szoktattuk, így a fogyasztását csak minimalizálni tudjuk, teljesen elhagyni nem. Emellett időnként rázza, nagyon finoman kaparja a jobb fülét (a vestibularis szindróma során pont jobbra lógatta a fejét). Egy évvel ezelőtt nagyon megfázott, a kezelés ellenére hosszú ideig tüsszögött és mintha ki akarta volna fújni a bedugult orrát. Emiatt 1,5 hónapja ismét voltunk orvosnál, ahol a felírt antibiotikum hatására minimalizálódtak a tünetek, de egy-egy alkalommal még előfordul. Javasolták a tüdőröntgent is, ahol a tüdőn nem látott az orvos semmit, viszont látszott a felvételen enyhe trachea collapsus és a jobb szívfél tágulata. A vestibularis szindróma kezelése során a kórlapon ezzel kapcsolatban a következőt írták: szívzörej II/VI. Szívultrahangra még nem jutottunk el a közbejött vestibularis szindróma miatt. A kutya 2017-ben lett ivartalanítva, azóta – egy pici hízást követően – a súlyát tartja (kb 9 kg).
    Válaszát előre is köszönöm,
    Pásztor Gabriella

  40. Kedves Doktor Úr
    3 éves kandúr macskámnál FIP vagy FIV gyanú áll fent orvosi vélemény szerint, egyelőre vérvizsgálat nélkül. Úgy fél éve egyre soványabb, amit az elején még betudtunk a párzási időszak rovására, de rövidebb ideje már a bordáit is tapintjuk és most már a 2 hete megnőtt hasüregében UH vizsgálat sűrű folyadékot mutatott. Másodszori találkozáskor az orvossal, jobb kondiban volt – még kezelés nélkül -, kissebb volt valamivel a hasa és a mája is szebb képet mutatott. Most kapott antibiotikum, immunerősítő -és vas&folsav injekciót. Tudomásom szerint ezek gyógyíthatatlan betegségek, de még reménykedek a csodában, ezért kérem szépen szíves javaslatát, mely termék jöhetne leginkább számításba segítségül. Véleménye szerint az ivartalanítás pozitív hatást gyakorolhat még rá? Sajnos most már tudom ez a megelőzésben többet számított volna.
    Köszönöm szépen előre is a válaszát

  41. Tisztelt Doktor Úr!

    Pár napja észre vettem, hogy a kutyám folyamatosan nyáladzik. Nem habos és nem ül meg a szája szélén csak szinte olyan, mintha folyamatosan folyna a nyál a szájából és a fekhelyén “tócsák” keletkeznek a pofija alatt. A nyálmirigyeit nem látom megduzzadva, külső sérülést sem érzékeltem. Fogait / ínyét is ellenőriztem amennyire fel tudtam húzni a szája szélét, nem látszódott semmilyen sérülés. Étvágya / kedve jó, rendesen eszik, fogtisztítót is rendesen elrágja. A kutyus keverék, másfél éves 3 hónapja menhelyről került hozzám. Látszólag nem tartozik a tipikusan “nyáladzó” kutyafajták közé, közepes testű körülbelül 20 kg. Tápot étkezik néha egy-egy maradék húst kap. Nagyon félős és bizalmatlan az emberekkel, mindentől megijed vélhetően az előző gazdájánál rossz tapasztalatokat szerzett az emberekről. Ugyanabból az alomból származó testvére is velünk van, nála volt már duzzadt nyálmirigy probléma pl autózás után, mert idegességében akkor ő is nagyon nyáladzik de nem kellett kezelés. A nyáladzáson felül további probléma még a széklete mert folyamatosan lágy már szinte hasmenés jellegű. Másfél hete átszoktattuk őket másik tápra de a széklet nem változott, testvérének a széklete normális. Korábban probiotikumot is kapott de az sem segített a székleten. Időszakos oltásaikat megkapták, ivartalanított szuka kutyák. Mi okozhatja ezt az indokolatlan nyáladzást illetve a híg székletet?

    Előre is köszönöm válaszát

  42. Üdvözlöm Doktorúr,
    Fiatal, menyhelyről származó kan kutyusomnak húgyuti gyulladása van (lúgos vizelet, minimális vér benne és a nemi szerve váladékozik sárgás színű sűrű váladékot). A széklete napi 3 kb, nagyrészt normális, de napi egyszer általában előfordul, hígabb, sötétsárgás rész is benne (nem az egész csak egy kisebb része). A szőre nagyon hullik, amire már sokmindent kapott, de továbbra is fennáll a probléma. Húgyuti gyulladással összefügghet a többi tünet? Elkezdtük neki adni a Virovetet és közben az Immunovetet is beszereztem, adható a kettő együtt, egyidejűleg? Kb 17 kg a kutyus, mi lenne a napi adagja a szerekből?
    Illetve van még egy probléma, főleg éjjel jön elő nyugalmi helyzetben vagy ha hirtelen felkel, ilyen fuldoklásszerű fordított tüsszentés. (Nem tudom ez utóbbi okát, hogy lehetne feltárni, hogy esetleg valamiféle allergia vagy egyéb okozza) Köszönöm szépen a választ!

    • Kutyámat elaltatta az állatorvos.Viszont szerintem nem úgy tette ahogy azt mondta .Elsőnek adott neki 1 nyugtató injekciót attól elbódult majd hányt .Másodszorra kapott 1 altatót attól mintha kezdett volna a légzése megszünni mivel a mellkasa alig mozgott és kinyitotta nagyra a kisszáját ekkor gyorsan oda jött az állatorvos és adott 1 másik injekciót állítólag a tüdejébe és attól halt meg.Szerintem megfullasztotta a kutyámat ..mozgásképtelenné tette majd légzésbénítót adhatott neki. Nagyon kivagyok ,hogy biztos szenvedett.Kérem mondjon valamit.Ez az egész 20 percig tartott végig beszélt.Köszönöm

      • Kedves Ingrid! Sajnos ehhez nem tudok hozzátenni. Az intavénás altatáson kivül nincs olyan módszer ami teljesen humánus lenne. Csak egy aggressziv élet elvétel… Erről szóló véleményemet megosztom:
        Alapjában véve mindenkit le szoktam beszélni az elaltatásról. Az elvem az, ha sokáig velünk volt szeretett társunk, akkor adjuk meg neki a tisztességet azzal, hogy az esetlegesen bekövetkezett halálát kivárjuk és a végsőkig ápoljuk. Az ,hogy azzal nyugtatjuk magunkat, hogy ne szenvedjen tovább, az nem állja meg a helyét, mert nem nekünk van jogunk dönteni élet és halál között. Ez olyan mintha mi nagy betegek lennénk és a családunk úgy döntene helyettünk, hogy altassanak el bennünket, mert már az orvosok és ő szerintük is menthetetlenek vagyunk. Ezt még embereknél sem engedik meg a törvények sem. Amennyiben az elaltatás lehetőségét kivesszük a lehetséges megoldások közül egy állat betegségénél, akkor talán az alkalmazott gyógykezelések is jobban az orvosi eskü azon pontja szerint történhetnének hogy -NIL NOCERE- LEGALÁBB NE ÁRTS!
        Az elaltatás szóba sem jöhet sztem. Meg kell tenni mindent ami az állataink szenvedéseit és tüneteit javítani képes. Az elaltatásukat még súlyos állapotban sem szoktam támogatni, amennyiben súlyos beteg az állat, akkor napokon belül magától is el fog menni. Ha egy anyának akinek súlyos, gyógyíthatatlan beteg a gyermeke azt mondanák, hogy nincs esély a gyógyulásra és hogy a szenvedését megszüntetendő altassák el a gyermeket, beleegyezne az anya? Valószinüleg nem és még egy nap is számítana neki amivel többet lehet súlyosan beteg gyermekével. Miben más ez mint amikor a családtag kis állat beteg hasonlóan?
        Vígasztalódás kívánok! Dr.Molnar

  43. Kedves Doktor Úr!

    7 éves pumi keverék kutyánknak, Paminak éve óta vissza-visszatérő fülgyulladása van. Ez idáig kezelhető, szinten tartható volt, viszont most nem javul. Ezzel együtt viszketés is jelentkezik a bőrön, rágcsálja magát, néhány ponton sebek jelentek meg. (Bundáját rendszeresen nyírjuk, így szőrzete rendezett, benti kutya). Kitenyésztették a fülváladékot, és staphylococcus baktériumot találtak, sajnos az antibiotikumos kezelés hatása csak két hétig tartott. Fülcseppet nem is kaptunk már ez alkalommal, hatástalan volt már amiket eddig kaptunk.
    Másik kutyánknak eredményesen alkalmaztuk az energy-s fülgyulladás csomagot, Paminál is megpróbálnánk, viszont szeretném kérdezni, hogy ha újra antibiotikumot kapna, feltételezem ez szükséges, akkor kiegészítőleg kaphatná -e az imunovet cseppet is a fülébe csepegtetve és az audivet cseppet, illetve ezzel a baktériummal szemben ajánl-e bármi más kezelési módot. Feltételezem az allergiás tünetek is ehhez kapcsolódhatnak, van itthon epivet sampon, milyen gyakori fürdetést ajánlana, a sebeket kék kenőccsel kezeljük és ruhát adtunk rá. Kb. 2 hónapja csináltam neki egy emésztő enzimes és liver detox kúrát, szeretném kérni az ajánlását, milyen termékeket ajánlana most nekünk.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Hajnalka

  44. Üdvözlöm.
    Véleményére lennék kíváncsi.
    Van 2 kan kutyám, akik 2 évesek,voltak oltva parvora.
    Az egyik kb 2 hete vittük kórházba, kiderült hogy belgyulladasa van, megműtötték, adták neki antibiotikumot enroxilt, és 3 nap múlva meggyógyult( parvo teszt nem volt)
    A másik 11.02 én kezdődött a hasmenés először mustár sárga, majd véres, 3 an elvittuk orvoshoz, csináltak parvo tesztet és pozitív lett, kapott gyógyszert infúzióra nem tették mert ivott, pénteken kapott még injekciót, szombatra javulni kellett volna de nem javult…. Szombaton kapott infúziót, vasárnap is,haza kapott tablettát . És ugyan olyan hasmenése van mint eddig, már inni sem iszik.
    Mi a véleménye az egészről? Mit lehetne vele még tenni?
    Válaszát előre is köszönöm

  45. Tisztelt Doktor Úr!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire okozhat gondot, vagy vezethet pl. csípő diszpláziához (vagy legalábbis rásegíthet-e a kialakulásában) az, hogy a kutyánk bent van a házban, ahol csúszós járólap van? Illetve az, hogy a házhoz való bejutásban 3 db lépcsőfokot kell megtennie? Illetve még régen, télen és esős, hideg időben lent aludtak a kazánházban, ahova kb. 10-12 lépcsőfok vezet le. Ezt életük során, naponta akár többször is megtették. Egyik egy németjuhász kutya volt, akit két éve el kellett altatni (10 éves korában), mert már nem bírt egyáltalán lábra állni…, másik pedig egy keverék (talán drótszőrű tacskó meg még valami (úgy találtuk), és neki is ugyanez a problémája. Most ő is már 12 éves, és alig bír menni… Okozhatja a sok lépcsőzés és a benti csúszós járólap? Furcsának találom, hogy neki is pont az a baja, mint a németjuhásznak volt (akiknél tudom, hogy amúgy egy tipikus probléma is…).
    Jelenleg van még egy másik keverék kiskutyánk (staffi-chiuvava), aki három hete van nálunk, 9 hetes jelenleg. Szeretnénk megóvni ettől a problémától. Lépcsőzés helyett megoldás lehet, hogy rámpát tennénk neki oda? Illetve, bent nem hagynánk szaladgálni/ugrálni a csúszós járólapon? Plusz, lehet neki adni már most porcerősítőt vagy egyék táplálékkiegészítőt? Ha igen, mit ajánlana? Nagyon köszönöm a válaszát! Üdvözlettel, Viktória

  46. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 4 éves németjuhász kutyánk/talált kutyus volt/Kb 1hónapja hirtelen leesett a hátsó lábáról, kértem az állatorvost nézze meg de azt mondta telefonba, vegyek neki gyulladás csökkentőt, porcerősítőt, vegyem visszább a kajáját. Az állatkorházba vettem gyógyszert egy hónapra be is szedte de nincs javulás csupán annyi hogy van étvágya és talán nincs nagy fájdalma. Újból hívtam az állatorvost aki azt mondta sajnos a németjuhász hajlamos erre a betegségre, sajnos el kell altatni. Saját elgondolásomból algopirint adok neki egy hete, és már néha lábra áll viszont nagyon instabil, és csuklik össze. Kérdésem lenne van-e lehetősége ennek a kutyának a boldog, szabad életre vagy valóban el kell altatni.

  47. Szép napot!
    Kiskutyám 14 es fel éves, törpe schnauzer. Utóbbi időben rengeteget akart setalni evett ivott mint fenykorába. Nagyon minimálisan látszott ,hogy öreg kutya . Aztán hirtelen már nem keltett ,hogy menjünk setalni feküdt nem birt labraállni csak pár kortyot fogadott el . Ha kivitel pisilni csak pár lépést tett. Az ősszel tünete megvolt amit a haldokló kutya csinál. 5 napig vártam szerették volna ha elmegy álmában…de ugyanakkor nem akartam h szomjan v éhen haljon bár azt olvastam nem erez ehseg erzetet ilyenkor mar. Kijott az allatorvos ő is azt mondta haldoklik..de , hogy élhetett volna ez a fajta akár 16 éves koráig és h próbáljuk meg azt h kap sztetoidot. pont ezt nem akartam,hogy tovább szenvedjen…hagytam rabeszelni magam mert csak sírtam és felse fogtam mibe megyek bele. Nagyon fájt neki az injekcio 2 kapott szteroid és még vmit ..3 napig jojobban lett evett ivott kicsi seta…de látszott h ez mar nem a régi…most újra nincs jól remeg..nincs kedve fekszik csak..ennek semmi értelme nem volt .Méltosaggal akart elmenni a kutyam nem igy …nem tudom mi lesz a vege..én csak nem akartam h szenvedjen..hirtelen robban le ..5 napot vele voltam elis tudtam búcsúzni…kapott volna eutanaziat és most mindkettőnknek könnyű lenne…helyette hagytam rabeszelni magam mert hatott rám h érdemes egy utolsó esély..jár neki bla bla.. úgy retteg a szuritol nagyon sirt…hozzátette az allatorvos h ha legközelebb találkozunk az jobban fog fájni merr izomba adja és 3 át. Holott gondolom csak az első fog fájni neki ..de mindegy.Nem tzdom mit tegyek…

    • Kedves Ingrid! Alapjában véve mindenkit le szoktam beszélni az elaltatásról. Az elvem az, ha sokáig velünk volt szeretett társunk, akkor adjuk meg neki a tisztességet azzal, hogy az esetlegesen bekövetkezett halálát kivárjuk és a végsőkig ápoljuk. Az ,hogy azzal nyugtatjuk magunkat, hogy ne szenvedjen tovább, az nem állja meg a helyét, mert nem nekünk van jogunk dönteni élet és halál között. Ez olyan mintha mi nagy betegek lennénk és a családunk úgy döntene helyettünk, hogy altassanak el bennünket, mert már az orvosok és ő szerintük is menthetetlenek vagyunk. Ezt még embereknél sem engedik meg a törvények sem. Amennyiben az elaltatás lehetőségét kivesszük a lehetséges megoldások közül egy állat betegségénél, akkor talán az alkalmazott gyógykezelések is jobban az orvosi eskü azon pontja szerint történhetnének hogy -NIL NOCERE- LEGALÁBB NE ÁRTS!
      Az elaltatás szóba sem jöhet sztem. Meg kell tenni mindent ami az állataink szenvedéseit és tüneteit javítani képes. Az elaltatásukat még súlyos állapotban sem szoktam támogatni, amennyiben súlyos beteg az állat, akkor napokon belül magától is el fog menni. Ha egy anyának akinek súlyos, gyógyíthatatlan beteg a gyermeke azt mondanák, hogy nincs esély a gyógyulásra és hogy a szenvedését megszüntetendő altassák el a gyermeket, beleegyezne az anya? Valószinüleg nem és még egy nap is számítana neki amivel többet lehet súlyosan beteg gyermekével. Miben más ez mint amikor a családtag kis állat beteg hasonlóan?
      Üdvözlettel: Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?