Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 663 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    10 hónapos szabad tartású ivaros kan sziámi cicámnak elszórtan a két oldalán pörkösödött apró sebek jelennek meg majd körülötte köralakban kihullik a felső fedő szőre, bőre a többi részen egészséges, nem viszket. A füle és szeme közötti részen ahol ritkán fedett szőrrel ott is megjelentek a tűhegy szerű sebek. Közérzete jó, eszik. Mi lehet ez?
    Válaszát köszönöm.
    Üdvözlettel, Helga

    • Kedves Helga! Nem kizárt a fonalas gomba fertőzés. Ezt egy bőrkaparék minta vétel és laborvizsgálat tudja kimutatni. Azonban ha ez pozitív ne higgyen azoknak akik szintetikus gombaölővel szeretnék ezt kezelni, mert rövid idő után a kezelés abbahagyása után ki fog újulni.Írjon és ha igazolódik megadom, hgy milyen immunerősítő természets anyagokkal és milyen takarmény váltással fog tudni megszabadulni tőle. Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 3 éves közepes termetű ivartalanított kan keverék kutyám és a következőket vettem észre rajta: napi szinten eszi a füvet és a gyermekláncfüvet, rázza a fejét és vakarja a fülét, nyalogatja a mancsát, hempereg a fűben vagy a szőnyegen a hátán, illetve az eddig nagyon jó étvágya ellenére nem mindig eszi meg a megszokott és kedvelt eledelét, ami napi 2x húsleves és Happy dog kutyatáp a testsúlyának megfelelően adagolva. Volt még olyan is, hogy a székletében találtunk véres, nyákos dolgot is. A közérzete egyébként jónak mondható. Nem tudom, hogy jól gondolom-e, hogy ezek a tünetek a nem megfelelő bélflórára, illetve allergiára utalhatnak. Szeretném kérni Doktor véleményét az előbb leírtakról és hogy mit ajánl. Előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Vadnai Attila

    • Még annyi, hogy az állatorvos javaslatára kap havonta egy tabletta S-t a szívférgesség megelőzésére, és évente a veszettség elleni oltás mellé kombinált oltást is.

    • Kedves Krisztina! Emésztési zavar és vastagbélgyulladás és allergiás erdetű viszketés van a tünetek mögött. Ezt a bélflóra károsító anyagok etetése váltja ki, amely a lyukas bél szindromához vezet. Ezt kell megváltoztatni, hogy javuljon a kutya. Itt a leírásom róla: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Ezt a csmagot és szemléletváltást, takarmányváltással együtt javaslok: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ üdv dr.molnar

      • Köszönöm szépen a válaszát és akkor azt szeretném kérdezni, hogy milyen takarmányváltást illetve táplálkozást javasol a csomag mellé, valamin milyen terméket a szívférgesség megelőzésére.
        Köszönettel: Vadnai Krisztina

        • Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
          Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!

          Megelőzésre bélférgek, tüdőférgek, szívféreg lárvák esetében az Annovetet alkalmazom: havi 1x 7 napon át, napi 2x 2 csepp/ 10 testtömeg kg dózisban.
          Továbbá kb. 1 hónap múlva egy férgek elleni kapszulás készítményünk is lesz, a neve GUARDIAN. Majd figyelje a honlapot.
          Bolhásság és kullancsok ellen megelőzésre ezeket a termékeket használhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-illoolajos-bolha-spray/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-pet-shampoo-kutya-sampon/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/pro-guard-illoolajos-kutya-nyakorv/ .
          Babesiozis megelőzésére az Annovet és a Strong Immune kiegészítők alkalmazása jöhet szóba. Fontos azt megjegyezni, hogy ezek a termékek kizárólag természetes összetevőket tartalmaznak a repellens hatás elérésére, így nem adnak 100%-os védelmet, azonban a fertőzés esélyét nagyon nagy mértékben lecsökkentik. Továbbá hozzájárulnak ahhoz is, hogy az állat saját immunrendszere megfelelő védettségi szintet adjon, amihez azzal járul hozzá, hogy nem blokkolja ezeket a létfontosságú sejtes immunitási folyamatokat.
          Üdv Dr Molnar

  3. Tisztelt Doktor Úr!
    7 éves 13kg-os szuka tacskóm egyik reggelre teljes hátsóvégtag bénulást produkált. Mindenféle előzmény nélkül, tehát nem volt sántítás, járási probléma, indokolatlan sok ülés-fekvés. A kutya amúgy hiperaktívnak mondható világéletében sokat szaladgált az udvaron. Nem lépcsőzött sosem szinte, egyedül néha felugrált a két hátsó lábára. A bénulás reggelén, és az azt követő 3 napban csak fókázva tudott közlekedni, megtartani a hátsó részét nem tudta, vizeletet, székletet nem akaratlagosan ürített. Fájdalma nem volt, hátsó lábujjai között körömmel megcsípve a bőrt reflexet szinte alig mutatott. Kedve, étvágya a szokásos volt. Elkezdtem alkalmazni a Mozgásszervi és gerinc csomag II.-t. a következő dózisokkal 10 napig:
    Skelevet: 12 kapszula/nap
    Renovet: 6 csepp/nap
    Kingvet: 6 csepp/nap
    Bone strength & joint protection complex: 4 kapszula/nap
    Cartilage & spine builder: 4 kapszula/nap
    Krill Omega-3: 8 pumpa/nap
    Ezt az adagot két részletben reggel és este elosztva az ételébe adtam be Neki.
    Hét nap után a fókázásból fekvőtámasz-szerűen kiemelte a hátsó részét.
    Nyolcadik napon egyet-egyet lépett, de el is esett azonnal, Vizelni, székletelni, elkúszott a szokott helyére.
    Kilencedik napon egyre többet lépdelt, igaz körmözött, csoszogott, Vizeléskor, székleteléskor már a szokott pozíciót is sikerült felvennie, s mindezt a megszokott időben ahogy eddig.
    Tizedik napnál járunk már nem körmöz annyit csak akkor ha szaladni próbál.
    Kérdésem a következő:
    A kapszulák mennyiségét csökkentsem a felére?
    Gyártói honlapon olvastam a két csepp nem alkalmazható egyszerre, erről mi az Ön véleménye, s mekkora dózissal folytassam?
    Három hét kezelés utána egy-egy szer kihagyás, amit mivel kezdjek, s milyen sorrendben, illetve mennyi legyen a teljes kezelés időtartama?
    Köszönettel: Konyeczki Gyula

  4. Kedves Doktor Úr!
    10 éves és 4 hónapos dobermannunknál tavaly előtt súlyos, csípőizületi diszpláziát állapítottak meg. Trocoxil 75 mg tablettát kap 30 naponként, ezt egészítjük ki a „Kutya mozgásszervi és gerinc csomag II”-ben található termékekkel.
    A kúrát tavaly februárban kezdtük, kb. 3 hónap elteltével kezdett javulni a kutyánk állapota. Fél évig adtuk mindennap az Energyvet szereket (betartva a 3 hetes kúrák közötti szüneteket), amitől sokkal jobb állapotba került. A fél éves kúra után, két havonta három hétig pedig adjuk a teljes terméksort neki.
    Most azonban pár hete azt tapasztaljuk, hogy kicsit mintha romlana az állapota. Fájdalmat nem látunk rajta, az étvágya jó, élénk, viszont hirtelen irányváltoztatásoknál összerogyik a két hátsó lába, és eléggé instabil a séták során is (csak rövid sétákat teszünk vele).
    Esetleg lenne valamilyen javaslata a Doktor Úrnak, amivel még segíthetnénk neki?
    Köszönöm szépen a válaszát!

    • Kedves Ágnes! Idős állatnál nehezebben jönnek meg a várt hatások és a fenntartó kezeléseket is sűríteni kell, akár folyamatossá kell tenni, az előirt szünetek bertartása mellett. Talán a dózison is lehet emelni 1,5x esére. Tartsanak ki e mellett , mert ez a legjobb kezelés amit alkalmazhatnak. Másra nem lesz szüksége. Vigyázzanak, mert bármely okból alaklmazott bélflóra károsító kezelések, rovarölők, antibiotikumok, oltások visszafordíthatják a már elért kedvező hatásokat. Üdv dr.Molnar

  5. Tisztelt Doktor Úr!

    A most egy éves nőstény cicám körülbelül fél évvel ezelőtt kezdett el úgymond “rágcsáló” furcsa hangokat kiadni. Kicsit olyan, mintha az ínyét rágcsálná. Minden nap, teljesen véletlen helyzetekben és időpontokban. Nem tulajdonítottam ennek különösebb jelentőséget, de az utóbbi időben egyre többet csinálja.
    Az ínye néhol pirosas alul és felül is, a lehelete sokszor kellemetlen. Lehet szájprobléma?
    Videót készítettem:

    Előre is köszönöm válaszát.

  6. Tisztelt Dr ÚR!
    Van egy 11 éves tacskó kutyám aki 1 évesen lett ivartalanítva, száraz tápot kap.
    11/2 hónapja jelentkeztek nála olyan tünetek, hogy nem akart mozogni, nehezen ment sántított, bicegett nem tudott felemelt lábbal pisilni nehezen tartotta az egyensúlyát.
    Az elmúlt 4 évben most kapta másodszorra a kutya mozgásszervi csomag II változatát.
    Most fog elfogyni a porc és gerincépítő és a Bone Strenigth kapszula.Kutyus lényegesen jobban van láthatóan szűntek a fájdalmai, ugrál jókedvű.
    Kérem szíveskedjen tanácsot adni, hogy hogyan folytassam tovább a kezelést.
    Válaszát előre is köszönöm: Nyári Noémi

  7. Tisztelt Doktor!
    1 éves kan kutyám ivartalanítva lett 3 hónapja, és mai napig a plüss játékkal folytat párzást, illetve nagyon durva merevedése van! Semmilyen folyadék nem jön ki a nemi szervéből. Teljesen kidülled a nemi szerve ilyenkor. Lehet ez egy rossz műtét volt? Érdemes elmenni ezzel orvoshoz? Van egy másik kutyánk ő is ivartalanított 4 éves , de nála ezt sosem tapasztaltuk.

    • Kedves Vivien! Igen, kérdezze meg a műtétet végző orvost, hogy mindkét heréjét eltávolította e, mert vanolyn hogy a herezacskóban csak egy volt és a másik un. rejtett here a hasüregben maradt és ott működik tovább. Bár ha ez így lett volna akkor szólni szoktak erről a gazdának. Más résről még a 3 hónap nem feltétlen elegendő idő hogy megszünjön a nemi aktivitás. Erré még normális lehet az is ha újabb 3 hónapot várunk. Üdv Dr.Molnar

  8. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 4eves 3kgos yorki kislány kutyám. Kezdődő légcsőszűkületet láttak a RTGen neki. “Dudáló ” ,stridors belégzési hangot szokott adni ha nagyon örül vagy a nagy melegben ha sétál. Őt még nem zavarja,nem áll meg közben és nincs légszomja sem. De rossz hallani. 😞 Tudom, nem gyógyítható…
    Mit tud ajánlani hogy legalább ne romoljon a mostani állapota?

    Előre is köszönöm szépen a segítségét és válaszát!
    Üdvözlettel Orsi

  9. Üdvözlöm!
    Ivartalanítással kapcsolatban szeretnék véleményt kérni Öntől. 4-5 èv közötti kan kutyámat 28-án műtötték. Rövid vágást ejtettek rajta, de nem a tetején varrták össze a sebet hanem picit a vágás alatt. Azt mondták, ha összevarrnák, a váladék felgyűlne. Ön szerint ez a seb össze fog forrni? Ez is egy jó műtéti megoldás volt? A képen látható lilaság már sokkal szebb, napról napra múlik. A kutya kedve, viselkedése teljesen normális, jókedvű, jó az étvágya, semmi negatívat nem tudnék mondani. De egy kicsit aggódom érte. Nagyon köszönöm előre is a válaszát, kellemes ünnepeket kívánok!

  10. Tisztelt Doktor úr,

    Az alábbi kérdésben szeretném kérni a szaktanácsát.

    Van egy 7 éves ivartalanított nőstény, 4,5 kg-os cicám, akinél 4 hónapja az alábbi légúti tünetek jelentek meg, amik az eddigi állatorvosi kezelések (antibiotikum, gyulladáscsökkentők) után is visszatérnek néhány hét után:
    – orrfolyás
    – orrdugulás (próbálja tisztítani az orrát, mert a váladéktól olykor nehezen kap levegőt)
    – szemkönnyezés (nem váladékos a szeme, csak gyakran könnyezik, átlátszó váladékkal)
    Láza nincs.

    Többször is voltunk már vele állatorvosnál, kapott antibiotikumos kezelést, a szemkönnyezésére Tobradex szemcseppet, az antibiotikum után kb. másfél hétig tünetmentes volt, de utána sajnos újra visszatértek ugyanazok a légúti tünetek.

    Nem sokkal később egy másik állatorvos átmosta az orrüregét, azután már kb. 3 hétig volt tünetmentes, de sajnos utána is visszaesett.

    Egy hete újra átmosták az orrüregét, azóta újra megszűntek a tünetei, de attól tartok, hogy sajnos ez is csak időszakos lesz. A legutóbbi orrüreg tisztítás közben kenetet vettek az orrváladékából és elküldték szövettanra, ahonnan a pdf-ben csatolt eredményt kaptuk. Az állatorvos szerint orrnyálkahártya gyulladása van és ha a mostani orrtisztítás után is előjönnek a tünetek, orrüregi endoszkópos vizsgálatra lesz szükség, aztán pedig biopsziára, amit ha lehet, szeretnék elkerülni.

    A sok jó tapasztalatot olvasva szeretném én is kipróbálni cicámmal az Energyvet termékeket, hogy a légúti tünetei végleg elmúljanak és a valószínűleg kezdődő limfómáját megszüntessük.
    Ebben szeretném a segítségét kérni, hogy mely termékeket ajánlaná neki a gyógyulása érdekében és milyen adagolásban, mennyi ideig adjam, hogy hatásos legyen.

    Válaszát előre is nagyon köszönöm!

    • Kedves Nóra! A tartósan visszatérő orrnyálkahártya és kötőhártyagyuladás nem a semmiből jött. Ezek allergiás alpon létrejövő folyamatok amelyek a lymphpid sejtek kolonizációjával is járnak. A kiváltó közvetlen ok pedig a lyukas bél szindroma, melynek itt tud utána olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Ezt pedig a tartósítószeres, szintetikus vegyi anyagokat tartalmazó takarmány és a kezelés során alkalmazott vegyi anyagok antibiotikumok váltanak ki és rosszabbítanak. A kezelésre két irányt kell egyszerre követni + táplélékváltást.
      1. A lyukas bél problémát kezelni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/
      2. A légzőszervi tüneteket kezelni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/legzoszervi-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/
      3. Táplálkozást átállítani, úgy , hogy csak egy tipusú fehérjeforrást tartalmazzon az étel:
      Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor úr!
        Nagyon köszönöm válaszát, allergiára eddig nem is gondoltunk, mert az orvos a mellékelt citológiai lelet alapján azt mondta, hogy nem allergia okozza a légúti tüneteit, hanem az orrában lehet egy kezdődő limfómás daganat és az okozhatja.

        Az Ön válasza új megvilágításba helyezte a problémát és új reményt adott a gyógyuláshoz, amit hálásan köszönök!
        Mindenképp elkezdjük az Ön által ajánlott kezelést és a táplálék váltást, bízom benne, hogy sikerrel járunk!

        A kezelés idejére tudna esetleg ajánlani olyan cicáknak való hypoallergén száraz és nedvestápot is, amik az említett légúti allergiás reakciókat nem váltanák ki? (eddig Royal Canin száraztápot és Gourmet Gold nedvestápot kapott)

        A cica mellékelt szövettani eredménye alapján akkor daganatra irányuló kezelést egyelőre nem javasol? (az oldalon limfóma kezelésére a Korovet, Cytovet-et és a Cell Protection-t találtam, aminél betegségként az orr-lymphoma is fel van sorolva)

        Az Ön által ajánlott két probléma kezelését 3 hónapig kell folytatni?
        Lehet egyben is adni kapszulák tartalmát kis vízben feloldva a cseppekkel együtt a szájába fecskendezve? (a tabletták beadása sajnos nagyon nehezen megy)

        Válaszát előre is nagyon köszönöm!

          • Köszönöm szépen!
            A javasolt légzőszervi és emésztőszervi csomag 4+6 féle kapszuláját/cseppjét egyszerre érdemes elkezdeni, vagy 3-3 hetes váltásban is lehetne a két csomagot, hogy egyszerre ne legyen olyan sok beszedni valója a cicának? (olvastam, hogy 3 hetente szünetet kell tartani, valamint azt is, hogy a Kingvet és Regavet cseppeket nem szabad egy időben alkalmazni, nem tudom, mennyi időnek kell eltelnie a kettő között)

            A boltokban kapható hipoallergén macskatápok is megfelelőek tápváltás céljából a kezelés idejére, ha tartósítószer, színezékmentesek, gabonamentesek valamint csak egyféle állati fehérjét tartalmaznak?

            Válaszát előre is köszönöm!

          • Kedves Nóra! Lehet párhuzamosan, vagyis egyszerre is adni. De adhatja 3 hetes kúrákban egymást váltva is a csmagokat. De az emésztőszervivel kezdje, mert lehet hogy az már olyan javulást hoz ami nem tezi szükségessé a légzőszervi csomagot. A King és a Rega mehetnek együtt is. A Rega és a Reno ne menjenek együtt. A tápok tartósító szeresek és a bélflórát leépítik, bármi is van rájuk írva. Ez ellentétes a szándékainkkal. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Doktor úr!
            Köszönöm szépen! Házilag főzött húsból bármilyet ehet a cica a kezelés idején? Úgy hallottam, hogy sok cicánál allergiás reakciókat vált ki a csirkehús, azt inkább ne adjak neki?
            Ha követjük a diétát és szedi a javasolt két csomag szereit, akkor a szövettani eredményén látható lymphoid sejtek is el fognak tűnni?

            Válaszát előre is nagyon köszönöm!

          • Kedves Nóra! A lyukas bélszindrómás állatoknál bármely etetett fehérje allergiás áthangolódáshoz vezet. Csak azért van a csirke kikiáltva allergénnek, mert azt lehet elérni a legkönnyebben napjainkban és azt etetik a legtöbben az állatukkal. Ahogy az immunrendzer stabilizálósni fog a lyukas bél javulásával, úgy fognak a lymphoid sejtek is normálisan termelődő szintre beállni. De ahhoz követni kell a kezeléstés atáplálást is amit megadtam. Sőt még bizonyos váltioztatásokra is szükség lehet az elért változásokat majd értékelve. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Doktor úr!
            Köszönöm szépen! Az lenne még a kérdésem, hogy ha közel 5 kg-os a cica, a kapszulákból 1/2, vagy már 1-et kapjon naponta a bélflóra helyreállítás és légúti panaszok kezelése céljából?
            A cseppekből napi 1×1-et is lehet adni, vagy fontos a 3x 1/3?

            Válaszát előre is köszönöm!

          • Kedves Nóra! A napi 1/2 is elegendő, de a napi 1 is tökéletes. A cseppekből a több részre osztása a napi adagnak jobb. Üdv Dr.Molnar

  11. Szép estét!
    Ivartalanított, kan franciabulldog kb 6-8 éves. (Nem tudom pontosan, mert az eredeti gazdája csak úgy lepasszolta,azóta nem lehet elérni).Valószínűleg ételallergiája van(vakarózás,mancs nyalogatás,szőr hullás,fül viszketés).A “jelenlegi”2 hete nagyobb baj,hogy a bal szeme erősen csipásodik, hol fehér,hol sárga váladék, vörös a kötőhártyája,viszket is neki, levert, de eszik-iszik.Vizelete,széklete normális,láza nincs. Antibiotikumos szemcseppen alkalmaztunk nála,de nem volt eredménye.Mi lehet a probléma,és mi a teendő?

  12. Kedves Doktor úr!
    A cicám szilikon alomjának alján fekete színűek lettek a kristályok. Nagyon aggódom, tudna segíteni, hogy mi lehet az oka ennek?
    Előre is nagyon szépen köszönöm!
    Szombathy Emese

  13. 15 hetes kan törpetacskóm miatt írok Önnek. 10hetesen került hozzánk, akkor megkapta a 2.oltàsàt is, illletve fereghajtot. 12 hetesen sajnos valószínűleg megfazhatott, mert sokat tusszogott és elkezdett kohogni is. voltunk állatorvosnal aki első korben 2x 0,5 szem paxirasolt javasolt neki. Sajnos 1 hét paxirasol adás utàn sem javult a köhögése, ekkor visszamentunk az állatorvoshoz , aki antibiotikumot irt fel ( clavaseptin ) ezt végig szedte, illetve acct javasolt 3x egy nap, (200mgos változatát). Sajnos ezek adása után sem lett jobb a helyzet. sajnos màr harmadik hete, hogy kapja a gyógyszereket és nem javul, az allatorvos azt javasolta nyugodtan adjam neki tovább az acc-t de én már nem tudom hogy merjem-e mert fèlek, hogy többet àrtok vele, mint használok. Nem tudom mitèvő legyek mert egy nap többször ràtör a kohoges, éjszaka pedig mégrosszabb, es általában oklendezes a vege, illetve hallani, hogy felszakadt a valadek, de nem tudja felkohogni.
    Előre is köszönöm a segítségét, további szèp estét kívànok!

    • Kedves Fanni! A tartós köhögés oka több féle lehet, diagnózisa zárójelben : 1. Szívelégtelenség- (szív ultrahang, fáradékonyság mozgásra) 2. Légcső kollapszus- (nyaki és mellkasi Röntgen, a légcsövet összenyomva erősödik a köhögés), 3. Gyomor emésztési zavar – (reflux, általában etetés után pár órával bezárólag erősödik a köhögés) 4. Asztma -allergiás állapot, 5. Tartós hörgő gyulladás- lyukas bél szindróma következménye. Amennyiben sikerül a diagnózist megkapni akkor tudok rá segítséget adni. Üdv Dr.Molnar

  14. Kedves Doktor Úr!
    A nagyszüleim 5 éves, ivaros kan németjuhászukon a képen látható seb van. Elmondásuk szerint magának szedte ki a szőrt és rágta sebesre, máskor is előfordult már, magától meggyógyult. Rendszeresen van féreghajtva, kullancs és bolha ellen jelenleg is nyakörvet visel. Mi okozhatja a problémát? Mit tudunk tenni, amitől megszűnne, illetve mivel kezeljük a sebet?
    Köszönöm a segítséget!

  15. Tisztelt Doktor Úr!

    A kérdésem az lenne, hogy a képen látható kinövéssel lehetne-e valamit kezdeni az Önök által forgalmazott cseppek formájában, vagy kénytelen vagyok sebészeti beavatkozás alá vetni a kutyust (11 éves)?
    Nem viszket neki, nem vakarja, nem tudom, mióta lehet ott,4 napja vettem észre.

    Mielőbbi válaszát várva,
    tisztelettel:

    Grászl Ilona

    • Kedves Ilona! A kép alapján vagy szemölcs vagy tumor, de bőrféreg parazita bőr alatti góca is lehet. Mutassa meg kollégának és csináltasson egy bőrfégreg tesztet is. Ha eldő hogy mi ez akkor tudok javasolni természetes kezelési megoldást, mindegyik esetre. Az biztos hogy nem szúrkálnám, mintavétel céljánból. Üdv dr.Molnar

  16. Kedves Doktor Úr!

    Pár napja váltottunk már egy-pár kérdést-választ a 8 éves ivartalanított lány cicámmal kapcsolatban, akinek megduzzadt a cicije és véres váladék távozik belőle olykor olykor, de akkor még orvosunk nem látta a cicát.
    Tegnap este tudta Doktornő, Dr. Fazekas Márta Pécs, megvizsgálni a cicát és az Ő kérésére írok, további egyeztetés végett a szerek használatához.

    Diagnózios a következő lenne:
    “ Az emlő utolsó szakaszánál mirigyes tapintat jobban érezhető, de nem kemény, nem tömött és nem meleg. Kb: 1 X 3,5 cm hosszú. Bimbó duzzadtabb nyirokcsomó normális.”

    Az 1. kérdés pedig az lenne, hogy, most, hogy már tudjuk a. diagnózist (valamennyire) adjuk-e neki a Cytovettel illetve a Sejt regeneráló I-es csomaggal párhuzamosan, vagy kiegészítőként az Annovetet is?

    Ezzel kapcsolatban két alkalmazási protokollt is találtam.
    A.
    “Daganatok kiegészítő kezelése esetén:
    A Cytovet az Annovet adagolásának felfüggesztési szünetében szükséges adagolni.”
    B.
    Vagy párhuzamos adagolás esetén:
    “Annovet adása reggel és délben történjen, majd késő délután és este adagolja a Cytovetet. (nálunk ez sem probléma mert napi 4-szer eszik kis adagokban)
    Az Annovet és az esetlegesen pluszban adott Imunovet 1 órával az etetés ill. a többi szer beadása előtt éhgyomorra, esetleg kevés csemegében menjen. ”

    Függetlenül attól, hogy melyik verziót javasolja , mivel a Sejt regeneráló I-es csomagban szedjük az Emésztőenzimek & probiotikumot és az Immunovet-et
    a kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy a fent leírtak alapján adjuk az Anovetet és az Immunovetet 1 órával az étkezés és a többi szer beadásával, vagy mehet egyidőben a csomag többi kapszuláival + Urinary Tract and Blader +vizeletsavanyító és a Liver Detox?
    Ha viszont be kell tartani az egy órát itt is, akkor a reggeli adagolásánál menjen korán 1 caps. STRONG IMMUNE, utána 2-3 óra múlva az Annovet és Imunovet és további egy óra múlva az etetéssel a Cytovet kivételével a többi kapszula?
    Vagy nem szükséges ebben az esetben az Annovet + Imunovet és a többi szer beadása közt az egy óra?

    Amennyiben az A verzió a megoldás, akkor hány nap az Annovet folyamatos adásának ideje, illetve hány nap az a szünet amiben a Cytovet menjen?

    Önnel egyeztetve megrendeltük és el is kezdtük a Sejt regeneráló I-es csomagot, + Liver Detox-ot, és elkezdtük az Ön által javasolt átállítást, (Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával.) és adjuk a megbeszéltek szerint az Urine tract & Bladdert + vizeletsavanyítót.
    A cytovetet már péntek (márc 22.) óta kapja, a csomag többi részét pedig tegnap (szerda) este kezdtük el.

    A 2. kérdés az lenne, amit szintén Doktor nő kérte, hogy kérdezzek rá, hogy érdemes lenne -e borogatni az emlőjét a Cytovetes oldattal, és ha igen akkor ezt kb napi szinten mennyit?

    És a 3. kérdésem pedig az, hogy a reggeli STRONG IMMUNE kapszulát krémsajton és tejszínen kívül lehet-e más valamibe beadni? Gondolok esetleg csontlé-re, vagy enyhén főzött hús lére, vagy bármi mással. Nagyon nehezen sikerült első reggel ez nálunk, és bár a cica nagyon jó étvágyú, de ezután 2-3 óra múlva sem tudtam vele megetetni a reggelit, amibe a további kapszulákat kevertem, pedig előző este minden további nélkül megette.

    Köszönettel,
    Burán Edina

    • Kedves edina! Mivel emlőtumorról van szó így a sejtregeneráló csomag I. +Liver detoxot javaslom kombinációban. Az Annovetet a csomag mellett nem szoktam adni, de mivel nem volt műtve még korábban ezzel, így azt is adhatja ha gondolja. Igen ha borogatja az emlőt cytovet oldatával az is hasznos lehet az így felszívódó hatóanyagokkal , de ez nem lesz önmagában elég hatékony, de támogatja a gyógyulást. A készítményeket bármely módon be lehet adni, de a Strong immune nagyon keserű így azt nem javalom semmibe keverni, hanem kis 4 méretű kapszulába kiszerelni és kapszula beadóval közvetlenül lenyeletni a cicával. Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Nagyon köszönöm a gyors válaszát Doktor Úr!
        Teljesen megértettem, amit írt, és most így az I-es csomag oka is teljesen világos, csak Márti felvetette az Anovetet és kérte, hogy inkább kérjem ki az Ön javaslatát, véleményét.
        Tudja Doktor Úr, nekem a cicám nagyon nagyon fontos és ugyanúgy szeretem mint az ember gyerekemet, sőt még nagyobb felelősséget érzek iránta, hisz teljesen tőlünk függ a sorsa és az élete és mindent meg akarok tenni, ami a lehető legjobban elősegíti a gyógyulásban.

        Emiatt szeretnék még pár kérdést feltenni.
        Tényleg nem akarok feleslegesen semmi pluszt adni neki, főleg, ha nincs akkor jelentősége pluszban, vagy mellette esetleg okozhat gondot is. Ezért kérdezném most Önt, hogy érdemesnek tartja adni az Annovetet, és ezáltal több dologgal tudom támogatni a cica gyógyulását?

        Amennyiben úgy döntünk, hogy kapja az Annovetet is, akkor melyik protokoll szerint járjunk el?
        1. Adjam párhuzamosan kiegészítőként, tehát reggel és délben 2 x1 csepp az Annovet, (jelenleg 5,3 kg a cica) és délután pedig a Cytovet 2 x 0,5 kapszula?
        2. Mennyi az ideális idő, aminek az Annovet és a Cítovet beadása közt el kell telnie mindenképp?
        3. Abban az esetben, ha kapja az Annovetet így párhuzamosan, akkor az etetések előtt egy órával legyen beadva az Imunovettel amit szintén kap az I-es csomag révén?
        4. Ha kell ez az egy óra különbség, akkor a reggeli etetések menete miként történjen?
        Korán reggel 1 caps. STRONG IMMUNE, utána 2-3 óra múlva az Annovet és Imunovet és további 1 óra múlva az etetéssel az egyes csomag többi kapszulája (itt persze a Cytovet kivételével)

        5. Olvastam, hogy az Annovet alatt végig nagyon fontos a bélflóra regenerációja és javasolja a probiovetet. Kapjon azt is (van is itthon) vagy elég az Emésztőenzim és probiotikum.
        6. Regavatet adjak neki, az első 3 hétben, ha kapja az Annovetet?
        6. Az emlő borogatásnál melyik arányú hígítás az optimális, és naponta hányszor és mennyi ideig csináljuk?

        Nem szeretném túlzásba vinni a dolgokat, ezért is kérdezem Ön, hogy mi a lehető legjobb megoldás.

        Köszönöm szépen a segítségét!

        Üdvözlettel,
        Burán Edina

        • Amennyiben úgy döntünk, hogy kapja az Annovetet is, akkor melyik protokoll szerint járjunk el?
          1. Adjam párhuzamosan kiegészítőként, tehát reggel és délben 2 x1 csepp az Annovet, (jelenleg 5,3 kg a cica) és délután pedig a Cytovet 2 x 0,5 kapszula?
          2. Mennyi az ideális idő, aminek az Annovet és a Cítovet beadása közt el kell telnie mindenképp? 4 óra teljen el közöttük
          3. Abban az esetben, ha kapja az Annovetet így párhuzamosan, akkor az etetések előtt egy órával legyen beadva az Imunovettel amit szintén kap az I-es csomag révén? Igen így megfelelő
          4. Ha kell ez az egy óra különbség, akkor a reggeli etetések menete miként történjen?
          Korán reggel 1 caps. STRONG IMMUNE, utána 2-3 óra múlva az Annovet és Imunovet és további 1 óra múlva az etetéssel az egyes csomag többi kapszulája (itt persze a Cytovet kivételével) Igen, majd délben mehet a cytovet

          5. Olvastam, hogy az Annovet alatt végig nagyon fontos a bélflóra regenerációja és javasolja a probiovetet. Kapjon azt is (van is itthon) vagy elég az Emésztőenzim és probiotikum. Mehet a Probiovet is de nem fontos.
          6. Regavatet adjak neki, az első 3 hétben, ha kapja az Annovetet? Nem szükséges.
          6. Az emlő borogatásnál melyik arányú hígítás az optimális, és naponta hányszor és mennyi ideig csináljuk? 50 ml/1 caps. cytovet

  17. Jó napot kívánok, tisztelettel üdvözlöm! A kérdésem egy 12 éves cicával kapcsolatos. Lelassult a mozgása, a jobb lábában és a gerincénél fájdalmat érez. Kapott gyulladáscsökkentő injekciót, a röntgen csontosodást mutatott ki. Mivel nem javul az állapota, rendeltem Skelevetet és Cartilage and Spine Buildert. Másfél hete szedi, de még javulás nem mutatkozott, lehet még rövid az idő, ami eltelt. Mivel tudnám még megtámogatni ezt a problémát? És mennyi idő amikor már látni javulást? Köszönettel Gabriella

  18. Tisztelt Doktor Úr
    3,5 éves kislány, keverék 20 kg ivartalanított kutyusom már 5 csigolyaja be van csontosodva.Bambusz gerincet állapítottak meg nála.Egyenlore nagyon ritkán jelez fájdalmat.Tudtommal gyógyíthatatlan betegség,de mégis azt szeretné kérdezni, hogy esetleg Ön tud e ajánlani valamit amivel a tovább csontosodást lassithatnam!
    Köszönöm szépen
    Cecília

  19. Tisztelt Doktor úr!

    4 éves ivartalanított házi cicámnál nagy labort és vizeletvizsgálatot csináltattam, mivel sosem volt még alaposan kivizsgálva.
    Nemrég kaptam meg az eredményt, és sok piros, emelkedett értéket találtam benne. A vért vevő orvost nem tudom elérni , így interneten néztem utána az értékeknek, és a veséjével vannak gondok. Nem akarom internetről, saját magam félrediagnosztizálni a cicát, tudom elérni, ezért kérném szíves segítségét a lelet értelmezésében.
    Bemásolom az eredményt.
    A segítségét előre is nagyon köszönöm!

    Üdvözlettel:
    Mező Anett

    BODA – Mező Anett – Mazsi – R_83429749 – L – 20240327142714_without_comment

    • Kedves Anett! Igen sajos a cica veséi csak mintegy a képességük 25-30%-nyi teljesítményén dolgoznak, ami már az idült veseelégtelenség elérését súrolja. A karbamid, kreatinin és az SDMA értékek mutatják ezt. üdv dr.molnar

  20. Üdvözlöm!
    Van egy 4 éves staffim. Tegnap este először történt ilyen! Elaludt aztán egyszer csak felkapta a fejét hatalmasak voltak a pupillái és mintha egy gyors bogarat követne a fejével úgy mozgatta (nem volt bogár sehol). Amikor szóltam neki megpróbált felállni és úgy tudott mint amikor altatás után állnak fel. Picit émelyegve. Megfogtam hogy ne menjen sehova beszéltem hozzá egyszer csak látszott hogy kitisztult utána visszafeküdt és aludt tovább. Mi lehet ez?
    Gyógyszert nem szed, veszettségellenit januárban kapott

  21. Kedves Doktor Úr!

    A DL-methionin termékkel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    A cicámnak sok, nagy méretű struvit köve van, IBD-s így nem szeretnék mindent is tartalmazó pasztákat adni neki, ezért megvettem Önöktől a methionint.
    8,5 a vizelet ph-ja. Ha jól értem 6,5 lenne a cél.
    Ha 5tskg-onként (4,4 kg a cicám) 500mg methionin 0,8-del csökkenti a pht, akkor neki így kéne számolnom:
    8,5-6,5=2
    2:0,8=2,5
    500X2,5=1250
    Így most elkezdtem bekapszulázva naponta 3X400mg methionint adni, de nem tudom hogyan tovább. 5 napig gondoltam, aztén csökkenteném 3X300mgra, majd 200ra stb… de nem tudom jó e így.
    4-6 hét után tervezném elhagyni és megnézni akkor mennyi a ph.
    Azért is merek ennyit adni, mert a pasztáknál 1 kg tartalmaz 80 000 mg methionin-t, és abból a javasolt adasg napi 3-6g 2-3x, szóval a minimum az 3gx2, a maximum 6gx3. Kiszámolva ez azt jelenti h 480-1440mg mehet naponta.

    Kérem segítsen abban, hogy ez így jó e, vagy kevesebb/több ideig kéne ezt a dózist (3X400mg) kapnia.

    Köszönettel: Juhász Janka

  22. Szép estét kívánok.
    5 éves kan tacskó, hirtelen lebénult, úgy ment mint a fóka. Vizelet tartás problémás de nem úgy mint más írja. Nem tudja tartani . Fordítva úgy kell kinyomni neki, széklet se ment. Próbáltunk széklet lazított is. Közérzete jó, próbálna menni a másik kutyával, de húzza magát. Elvittem állatorvoshoz, tűvel megnézte milyen ingerekre reagál. Ott egyből maga alá vízelt. Közölte ,ez tacskó betegség, bénulás. Kap egy szteroid injekció. Másnap hívjuk fel , ha nincs javulás. Sajnos altatni kell.
    Késő délután,annyi változás volt, hogy volt egy pici gyurma szerű széklet, és egy kevés vizelet folt. Éhes és szomjas. A farka mozog, végbél nyílás ingerencia. Csak a lábát nem mozgatja. Nem szoktam feladni, a végsőkig küzdő típus vagyok. De azt se szeretném hogy a kutya szenvedjen. Mit javasol?

    Üdvözlettel Kovács Sándor

  23. Tisztelt Doktor Úr!
    Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz,hogy a
    s okozhat- e mozgás problémát,izomrángást az egyébként is patella ficamos kiskutyánál.A neten található leírások szerint ,igen.Az orvosom szerint nem.Ma voltunk a doktornőnél,mert egyre rosszabbul van.
    Mit lehet ilyenkor tenni?Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel:Tóth Ildikó

    • Kedves Ildikó! A szintetikus szerek sok minden tünetet okozhatnak, mint mellékhatás. Biztos ami biztos cserélje természetes megelőző formákra és méregtelenítsen. Üdv Dr.Molnar

  24. Tisztelt Doktor Úr, mandula gyulladásra mit adjak az Energyvet termék közül? Előre is nagyon szépen köszönöm gyors válaszát. Üdvözlettel, Timi

  25. Kedves Doktor Úr!
    9 hetes Coton de tulear kutyusomnak adhatom e már megelőzés céljából az annovet cseppeket? Ha igen akkor hány cseppet 7 napig? Immunerősítő kapszulát már kapja. Nagyon szeretném ha kemikália nélkül élne, mivel előző kutyusom 3 évesen meghalt valószínüleg a sok kullancs elleni tablettától. Orvosok nem tudták megmondani mi a baja idegrendszeri tünetei lettek, majd kapott egy rohamot és meghalt. Szeretném ezt elkerülni. Válaszát előre is köszönöm!

  26. Kedves Doktorur!
    12 eves mini yorkim, 2 eve ment el:( Azota nem tudtam errol beszelni.. de most erot vettem magamon. Sajnis a kezeim kozott halt meg. Hirtelen gyenge lett, nem volt benne ero. Borzaszto eros epilepsziahoz hasonlo gorcsei voltak, de sokkal durvabb. A szajat tatva tartotta es mintha huzta volna szett. Egy ido utan elmult, de mar nem akart felallni. Aztan mintha kereste volna a helyet, de nehezen birt jarni. Allatkorhazba nem tudtam vinni mert minden zarva volt, megszunt az ugyelet . Folyamatosan jartunk a kotelezo oltasokra. Koromvagasra a korhazba. Mutottek ot egyszer torott vall miatt, majd a serve miatt. Szeretnem megkerdezni Doktorurat, mert annyi mindent olvastam mar, hogy mi lehetett a problema, egyik percrol a masikra elment. Nem volt elojele. Nem fogyott, nem hizott, nem volt verzes, hanyas sem 🙁 Megnyugodna picit a lelkem ha tudnam miert ment el:( Tudom hogy nincs labor eredmeny , igy nehez. De esetleg annyit tudna nekem a Doktorur irni, hogy ez milyen tunet volt? Halasan koszonom!

    • Kedves Dorinna! Nem kapott előzőleg szintetikus parazita elleni szert, vagy más gyógyszeres kezelésben nem részesült előtte? Üdv DrMolnar

  27. Tisztelt Doktor Úr!

    A segítségét szeretném kérni. 2 cicánk van, mindketten 9 évesek. Az egyik cicánknál kb. 1 hónapja tapasztaljuk, hogy sokat iszik. Az étvágyával sosem volt gond, azonban az utóbbi időben már sokszor hányt is.
    A száraz tápot a múlt héten már csak ímmel-ámmal ette, arra gyanakodtunk, hogy a fogával lehet probléma.

    Elvittük az állatorvoshoz, aki megállapította, hogy sajnos fogkövesek a fogai és gyulladt az ínye. Ma volt a fogkőleszedés és sajnos egy fogát is húzni kellett.
    Vérvétel is történt, melyet követően nagyon súlyos diagnózist kaptunk, extrém magas veseértékei vannak. 1450umol/l

    Most 4-5 napig kap infúziós kezelést.

    Felfoghatatlan számunkra. Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e esetleg bármi bíztatót írni? Reménykedhetünk a csodában? Lehet esetleg még jobbá tenni ezt az értéket?

    Köszönöm szépen előre is!
    Gábor

  28. Tisztelt Dr. Úr
    A kis kutyámnak chivava 2,5kg bűz mirigy gyulladása van, és lett egy nyílás a segge mellet. Ma jártunk az orvosunknál kaptunk fájdalom csillapítót illetve antibiotikumot és hyperol tablettával kell napi 3 x át törölnöm neki. A kérdésem az lenne hogy baj hogy nyalogassa azt a nyílást és néha húzza magát a földön, illetve a hyperol fertőtlenítő útán nyalhassa e?
    Válaszát előre is köszönöm.

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 5 éves tacskó kutyusom 10kg–os,aki patella ficamos.Eddig kúraszerűen kapta a Support Optimize granulátumot.Voltunk állatorvosnál kb.2hete.Megnézték a hátsó lábait,hogy mennyire emeli,mennyire tudja nyújtani.Kapott egy Mobility nevű készítményt,Collagént(farkaskonyha) ,Csipkebogyó port,Újzélandi zöld kagylóport(farkaskonyha).Megkapta a S-t. Mobility után belassult és azóta vonszolja magát.A vizsgálat előtt eleven volt csak az egyik kis lábát kapkodta néha.Nem tudom mit adjak neki.Valami nagyon nem jó a felsoroltak közül.
    Válaszát előre is köszönöm:
    Tisztelettel:Tóth Ildikó

    • Kedves Ildikó! Egyet találhat a felsoroltak közül, mi nem lehet jó neki? Segítek. Mi a szintetikus anyag. Az nem hasznos az állatoknak. Üdv Dr.Molnar

  30. Tisztelt Doktor Úr!

    Körülbelül fél éve fogadtunk be két utcai kandúrt: egyikük 1,5-2 éves volt és már ivartalan, a másik kb 4 hónapos, őt két hónap múlva ivartalanították.
    Mindketten jelenleg kb 5 kg-os macskák.

    Szeptember:
    Az idősebb megtalálásakor Advantage-et és Milprot kapott tőlem, de maradt benne bolha. Féreg nem ürült. Megtalálásakor enyhe hasmenése volt, submnad nyirokcsomó enyhén megnagyobbodott, FORL gyanút állapítottak meg (PM3 környékén enyhe ginigivitis), mindkét fülben kevés malassesiás tartalom, hasa betapintható, belei normális tapitásúak voltak. A következőket kapta: Shotapen inj., Orilan fülcsepp, B, Fortiflora.
    Hasi UH-t biztonságképp csináltattunk: lépben enyhe fokú splenomegalia+, máj parenhymája léphez viszonyítva echoszegényebb, nem volt kóros elváltozás látható.
    Kicsit korpás volt a bundája, erre Dermascentet és Megadermet kapott.
    Indításként Concept 4 Life Gastrointestnal, majd Sterilized száraztápot kapott. Étvágya remek volt.

    Ezután egy héten belül levert lett: 40 fokos láz, tüsszögés. Áll alatti nycs enyhén megnagyobbodott, orrból váladék nem ürült, légcső nyomásra érzékeny volt, szájüreg neg., torokban nem volt váladék- A következőket kapta: 0,1 ml Melosolute 5mg/ml inj., 0,5 ml Enroxil 5%inj., majd másnap ismét 0,1 ml Melosolute 5mg/ml inj., 0,5 ml Enroxil 5% inj. + otthonra Enroxil 50mg 1*1/2 négy napon át.
    Immunovet port kezdtünk adni neki.
    AA tüsszögés nem múlt el, nyh hrv, kti 2>, megnagyobbodott tömött tap. mand nycs, popl nycs kissé nagyobb, gégetájék felett kissé felerősödött hangok. 38,5 fok testhőm. Doxypharm 100mg 2*1/4 6 napon át.

    Október:
    Ekkor érkezett a kismacska: akinek mindkét szeme váladákos volt, orrában kevés száraz váladék. > Tobradex szemcsepp 3*1 egy héten át.
    Javulás után megvolt a kasztráció. Ő Concept 4 Life kölyök tápot kezdett kapni.
    A két macska szocializációja nehezen indult, de rendeződött. A nagyobbiknál Light tápra váltottunk, mert ha nem kapott nagyobb mennyiséget, frusztrált lett.

    November:
    Bélsárvizsgálat többfajta féregtípust igazolt a kicsinél, 5 napon keresztül Drontalt kapott és bélflóra erősítést. A következő labor negatív lett. A nagy cica nem kapott féreghajtót, mert két hónappal korábban kapott.
    A kicsinél csináltunk labort: fiatalkori ALKO é foszfát emelkedésen túl (ami normális), egy kissé magasabb vércukrot találtak, ami izgalmi állapotnak is betudható volt.

    Február:
    A kismacska szeme ismét váladékozott, orrából is barna tartalom jött. Ivás után néha erősen krákogott. Gégetájék felett fúvózörejt, illetve nála is marginális ginigivitist állapítottak meg. > Tobradex napi 2* 4-5 napig.
    Ezen kívül nem tudtuk pontosan, melyik cicánál, de a bélsár vége szétfolyt rendszeresen, ezért ezúttal mindkét cica 1,5 Cestal Plust kapott, két hét múlva ismétléssel.
    DMGuard T2-t kezdtek kapni, miután az Immunovet elfogyott.

    Március:
    A nagy cica először csak kicsit elkezdett tüsszögni. Majd a lapockái között megjelent egy seb. KB 5 forintos nagyságú területen a szőr kihullott, és vakarózott a macska.
    Amit kapott: Shotapen, Rapidexon 2mg/ml, Cortizeme szuszpenzió (naponta 2x). Ruhát alkalmaztunk a vakarózás meggátlására.
    A viszketés nem múlt el, kapott még Shotapen és Depo-Medrol injekciót és Nexgard Combo L-t.

    Közben a kicsi többet prüszkölt, ismét váladékos lett a szeme, orra > Doxypharm 2*1/4 10 napon át + Fortiflora
    3 héttel ezelőtt a nagy cica is elkezdett, de ő már rohamszerűen tüsszögni. Étvágya csökkent. Nyh hrv, conjunctiva hrv, szemváladékozás és orrváladékozás nem volt. Légzése kissé szaporább volt. > 0,1 ml Melosolute 5mg/ml, Meloxidyl másnap (1*0,5ml) és 10 napon t Doxypharm 2*1/4 tbl.
    Időközben a lapockánál, ugyanazon a környéken máshol is ritkul a szőr: nem sebes, csak mintha korpás lenne, ezért hipoallergén tápra váltottunk (Trovet nyúl, száraz és nedves). Étvágya nagyon rossz. Tovább próbálkozunk azzal, hogy kizárólag ezt egye (ennek érdekében, hogy elöl lehessen hagyni és mindig hozzáférjen, a kismacska is valószínűleg ezt fogja enni).
    Közben a kismacska is tüsszögni kezdett.

    Szeretném a javaslatát kérni, mivel támogassuk őket. Nem szeretnék több spot-ont és tablettás parazitamentesítőt adni nekik, ha el lehet kerülni.
    Csatolok egy képet a nagyobb cica hátáról.

    Előre is nagyon köszönöm a válaszát.

    Üdvözlettel:
    Mészáros Zsuzsanna

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    Van 2 törpe tacskó lány kutyusunk, testvérek, ivarosak és most 10 hónaposak. Nagyjából karácsony táján arra lettünk figyelmesek, hogy az egyik kutyus nagyon vakarja a fülét. Alaposan belenézve azt láttuk, hogy sötétes barnás plakk van benne. Elvittük orvoshoz, aki mintát vett a füléből, majd azt mondta, hogy nagyon durván gombás a füle( nagyon tisza helyen élnek, fürdetve is vannak, nem tudni mitől lett gombás a füle) és kikevert mindkét kutya részére valamilyen fülcseppet, adott mellé amoxicillin 250mg +klavulánsav 50mg kombinált tablettát napi 1 tbl/kutya 7 napig, valamint 20 tabletta Kliont napi 1 tabletta/kutya adagolással.
    A kutyák 5 hónapos koruktól nyersen lettek etetve. Csirke húsos nyak/csirke combfilé/ szív és pukyka combfilét kaptak.
    A teljes barf palettát nem tudtuk nekik bevezetni, mert májat/ belsőséget nem akarták megenni.
    De amit kaptak, azt szívesen ették meg.
    Egészen addig, míg a gyógyszeres kezelést meg nem kapták. Nagyjából 1 hét után egyik napról a másikra nem akartak megenni az ételt. Innentől kezdve tart a mi kálváriánk a tacsikkal. Már kipróbáltunk szinte minden féle eledelt, hátha csak ráuntak a nyersre, de mostanra szinte már alig esznek. Sajnos az egyik kutyusunk már 30 dkg -ot fogyott is, és neki elég hosszasan hasmenése volt, ami az elején kissé nyálkásnak is tűnt. Az orvos azt mondta adjunk nekik 3 napig rizst meg párolt húst, de ezt sem ették meg, egy másik orvos normaflort javasolt, amit elkezdtük adni nekik. Ez lassan kezdte megszüntetni a hasmenést, de az evés sajnos még mindig probléma.
    Féregtelenítőt kaptak 2 hete, amit most kell ismételni elvileg.
    Sajnos már nem tudom mi tévőek legyünk. Mi lehet a baj, miért nem akarnak rendesen enni?
    Azt még hozzátenném, hogy nasinak reggelente kapni szoktak száritott marhabőrt (glicerin van benne,nem tudom ez baj-e) nagyon kis adagban, valamint kapnak száritott báránypacalt. Ezeket eszik csak meg, és nagyritkán elfogadják amit adni próbálok.
    Rendeltem nekik való 100% természetes probiotikumot, remélem ez segiteni fog.
    Előre is köszönöm ha tudna valamilyen tanácsot adni.
    Üdvözlettel
    Dombi Zsoltné Andrea

  32. Tisztelt Doktor Úr!
    Hétéves ivaros kan Yorkshire terrier kutyusom tegnap előtt új játékot kapott. Mivel eddig mindet szétrágta és féltem,, hogy esetleg műanyagot nyel, most egy kicsit keményebb anyagú játékot vettem neki. Tegnap délután vettem észre, hogy a kutya már nem fog rá a játékra, inkább csak várja, hogy eldobjam, majd utána szalad és a lábával görgetgeti. Este csak nagyon óvatosan és keveset evett. Megnéztem a szájüregét, sérülést illetve törést nem láttam sem az ínyen, sem pedig a fogakon, mégis mikor a szájába nyúltan, azonnal fájdalmasan felsírt, majd amikor ma reggel sétálni mentünk, a szokásos póráz rágás során is hasonló történt. Kicsit tartózkodóbb, mint máskor, illetve kevesebbet eszik. Hazaérve egyből kereste a játékot, de azt elvettem tőle. Lehetséges, hogy csak az erős rágás miatt izomláz szerű fájdalom van a szájában? Ön szerint mit érdemes tenni ilyen esetben. Forduljunk azonnal orvos, vagy várjunk még vele, hátha magától rendbe jön?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Fejes Anna

    • Kedves Anna! Vigye el megvizsgálni a szájot és a rágóizmokat, mert csak az deríti ki, hogy valami sérülés okozza, fogprobléma, állkapocs sérülés, izom , vagy rágó izület probléma okozza e a fájdalmat. De ha vár egy-két napot az is érthető, talán az alatt magától helyre is jön és nem szükséges tovább stresszelni vizsgálattal a kutyust. Üdv Dr.Molnar

  33. Üdv. Észre vettem a kutyusom lábán valami bőrkinövést,nem tudom mi lehet.Megtudná mondani mi lehet ez? Csatolom a képet.Válaszát előre is köszönöm.

  34. Kedves Doktor Úr!

    Szeretnèm megkérdezni hogy három hónapja adom az Ön javaslatára a közèp uszkàromnak az emésztés elősegítő készítményeket(lyukas bélszindroma miatt)
    Azóta csak kecske húst belsőséggel adom a kutyának plussz a készítmények.A tapasztalàs az hogy rostot nem tudok adni mert akkor nem jó a szèklet àllaga viszont ha nincs benne akkor tökélete nem szenved megfelelő állagú és mennyiségű a produktum.A kérdésem az lenne hogy meddig kell adnom Neki ezeket a termèkeket?Vagy még legyen még egy kúra?Nem merem elhagyni csakis javaslatra.Mi legyem a következő lépés akkor azt Tetszett írni hogy hosszú ideig adjam Neki.Kérdés meddig?
    Köszönöm előre is az ismételt Segítséget!

    Tisztelettel.Golubkovics Anett

  35. Üdvözlöm! A nyuszim tegnap kapta meg az éves oltását, először. Azóta ma húzza az egyik első lábát és nagyon aggódom miatta. Lehet ez az oltástól? Elmúlik magától?

  36. Kedves Doktor úr!
    Köszönöm szépen a válaszát és a javaslatát! Amennyire csak tudjuk, kerüljük a szintetikus vegyianyagok használatát, ami leginkább a táplálásában és a szükséges gyógykezelésében nyilvánul meg. Az oltásokat nem tudjuk kikerülni ( leginkább a veszettség ellenit ). Féregtelenítése negyed/fél évente ” hagyományos ” féregtelenítő tbl.-val történt eddig és a bolha-kullancs elleni védelme vegyszeres nyakörvvel ( Foresto ) illetve természetes illóolajos sprayvel. Ahogy beteg lett, ” bio ” nyakörvet kapott ( bár tartok attól, hogy nem ad komolyabbb védelmet ).
    A májcirrózis kialakulásának okát a diagnózist felállító orvos fertőzésnek tulajdonítja, de ez persze csak feltevés, bizonyítani nem lehet.
    Kérdésem, hogy az Ön által javasolt Energyvet készítmények mellé adhatom-e változatlanul a fenti levelemben felsorolt készítményeket is ( DMguard csepp, Gyógygomba kivonat, Homeopátiás szerek, Máriatövis olaj, illetve szükség esetén Furon + Kálium ).
    Tisztelettel:
    Szegszárdy Ildikó

    • Kedves Ildikó! Értem. Súlyos vegyi terhelés nem érte akkor a kutyát. Igen alkalmazhatja a jelzett szereket. Denekem az a gyanum, hogy autoimmun folyamat lehet a háttérben, azt pedig a lyukas bél szindroma válthatja ki. Erről itt tud olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Ezt a csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ üdv dr.molnar

      • Nagyon szépen köszönöm az ismételt válaszát, Doktor Úr!
        Kérdéseim még ( ha lehetséges ): Rendben lévő széklet ( nála rendben ) esetén is fenn állhat a lyukas bél szindróma? Valamint, teljes körű UH vizsgálat volt, melynek során nem volt észlelhető semmi rendellenesség a beleken. Ezt esetleg UH nem tudja láttatni ? Az autoimmun folyamat lehet az okozója a májcirrózisnak és/vagy lyukas bél szindrómának? Ha már a nem túlzott vegyszerezésnek nem tulajdonítható a kialakult betegség. ( Aztán persze újabb kérdés lehet, hogy az autoimmun folyamatnak mi az oka, és így tovább … : ).

        • Kedves Ildikó! Rendben lévő széklet ( nála rendben ) esetén is fenn állhat a lyukas bél szindróma? Igen, sajnos.
          Valamint, teljes körű UH vizsgálat volt, melynek során nem volt észlelhető semmi rendellenesség a beleken. Ezt esetleg UH nem tudja láttatni ? Nem, ez mikroszkopikus folyamat, súlyos fokában lehet bélgyulladás is, bél fal megvastagodás is.
          Az autoimmun folyamat lehet az okozója a májcirrózisnak és/vagy lyukas bél szindrómának? Igen, lehet. De először a lyukas bél szindroma , majd az autoimmun folyamat, végül a májgyulladás, ami cirrozishoz vezethet.
          Olvassa el figyelmesen az írást amit a linken küldtem, mert abból sok minden kiderül: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ üdv dr.molnar

  37. Kedves Doktor Úr!
    8 éves kiscicám kimondottan benti cica, egy éves korában ivartalanítva lett, de akkor azt mondták húgyúti kövesedésre és gyulladásra hajlamos, így egy speciális száraz tápot javasolt, amit azóta is eszik. Royal canin urinary S/O biopeptid. Tavaly próbálkoztam tápváltással, de sajnos kiújultak a kövek nála és elég hosszas kezelés után jött rendbe, de szerencsére rátaláltuk erre az oldalra, így a gyógyulást elsősorban az Energyvet-es húgyúti csomagnak köszönhetjük. A decemberi ultrahang vizsgálaton gyönyörű szép volt a hólyagja. Úgyhogy ezúton is nagyon szépen köszönjük. Ezt még máig is szedi, plusz december óta kapja az Imuno Gut folyékony bio gyógygombát.

    Most viszont megduzzad az egyik mellbimbója, és mellette lefelé is érezhetően duzzadt, és nyomásra véres váladék jön belőle. Állatorvosunkat hívtam, és azt mondta nagy valószínűséggel daganat, de csak a jövő hét elején tudja megvizsgálni. Rettenetesen elkeserített ez a hír.
    Így most szeretném elkezdeni nála a SEJT REGENERÁLÓ CSOMAG I.-et.
    Ezzel kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy Cytovet, Imunovet, CHITOSANE, Emésztőenzimek & probiotikum és a PROTECTIVE FORCE egyszerre egy időben legyenek beadva, vagy itt is az Imunovetet egy órával az Emésztőenzimek és probiotkiumok előtt kapja meg lehetőleg? Amennyiben éhgyomorra kapja az imunovetet, úgy nem lehet ebből problémája (mint pl szorulás?)
    Illetve ezzel kapcsolatban még azt is szeretném megkérdezni, hogy az összes egy időben beadandó szert belekeverhetem egyszerre együtt az ételébe? (Eddig minden etetéskor az egy időben beadandókat külön kis porciókra választva kapta, így kb olyan volt mint akinek 4 fogásos étkezése van, csak ez most már annyiféle csepp és kapszula, hogy nem tudom szétválasztani az egy etetésnyi ételt annyi felé, mint amennyi gyógynövény van.)

    A másik fő dilemmám, hogy mindenképpen szeretnék áttérni a természetes táplálásra, és elhagyni a tápokat, ezt tervezem már egy ideje, de nem tudom kivel megbeszélni. Az állatorvosom aki tényleg nagyon alapos, ebben a témában nem igazán tanácsol semmit.
    Egy kisállat étkezési tanácsadó azt javasolta, hogy hirtelen, fokozat nélkül álljunk át, mert a vegyes etetés megterhelő. Fogalmam sincs merre induljak el, és hogy ebben az állapotban mi lenne a lehető legjobb megoldás számára, úgy, hogy a húgyúti probléma se újuljon ki, hisz most a húgyúti csomagot nem fogja kapni. El vagyok keseredve, mert nagyon szeretném a lehető legjobb megoldást megtalálni, de bizonytalan vagyok, és kicsit elvesztem a rengeteg információ közt, szóval fogalmam sincs, hogy hogy álljak ennek most neki, főleg ebben a helyzetben.
    Köszönöm a segítséget!
    Üdvözlettel,
    Burán Edina

    • Kedves Edina! Örülök a hólyaggyulladás megoldódásának.
      Igen a Sejt regeneráló csomag I-t kiegészíytve a Liver detox-szal szoktam alkalmazni emlőtumorok esetén. A leírásban pontos adagolást talál, napszakra vonatkozóan is, azt kövesse. Az egynapszakban beadandó készítményeket egyszerre , egybe keverve adja be. Keverheti más készítményekkel is teljesen szabadon.
      A táplálásnál ezt kövesse: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      Üdv Dr.Molnar

    • Kedves Doktor Úr!

      Köszönöm a gyors választ, de pár kérdés még tisztázatlan bennem.

      1.
      SEJT REGENERÁLÓ CSOMAG I.-es csomagnál a protokoll szerint a reggel, korán 1 caps. STRONG IMMUNE kapszula, utána 2-3 óra múlva 1. etetés mellyel Cytovet, Imunovet, CHITOSANE, Emésztőenzimek & probiotikum és a PROTECTIVE FORCE legyenek beadva. Akkor jól értem, hogy itt nem kell az Imunovetet 1 órával a Emésztőenzimek & probiotikum előtt beadni, hanem mehet egy időben?
      Nálunk a napi 4-szer kis adagokban lévő etetés vált be, szóval a reggeli és az esti etetés közt így van másik kettő. Ez nem probléma? Illetve, hogy ilyenkor nem kap semmilyen készítményt, az sem okozhat gondot?

      2.
      Az átállítással kapcsolatban még annyit szeretnék kérdezni, hogy mit javasol fokozatosság terén?
      Kövessük azt hogy 2 naponta 10% csökkentjük az eddig kapott iparilag feldolgozott élelmiszereket és ugyanennyivel növeljük a feldolgozatlan táplálék hozzáadását, ahogy itt található:
      Iparilag előállított eledelek etetésénél
      Első lépés: Otthon készített főtt húsfélékre állítjuk át az állatot 2 naponta 10 % mennyiségben növelve a főtt húsfélék mennyiségét kb. 20 nap
      Második lépés: Az addig teljesen megfőzött húst csak rövid ideig főzzük kb. 7 nap
      Harmadok lépés: Nyers csontos húsféléket és belsőséget 2 naponta 10 % mennyiségben növelve adunk kb. 20 nap https://energy-vet.hu/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/
      Összesen kb. 50 nap

      3.
      Szükséges-e valamit adnom még neki, hogy a húgyúti probléma ne újuljon ki, most hogy megvonom Tőle ezt a tápot, illetve a változtatás miatt?
      Rendeltem most önöktől Vizelet savanyító dl-methionin pulvis – 100g-osat, ezt ezekkel a szerekkel most adhatom neki?

      4.
      Érdemes-e még kiegészítőként adni neki bármi mást az I-es csomagon kívül?
      Pl Annovet-et esetleg
      Vagy:
      Illetve van még itthon a Regavet, Probiovet és Omega 3 Krill olaj ami szintén önöktől van. Ezeket esetleg adhatom neki a reggeli és az esti étkezések között?

      Köszönöm Doktor Úr a segítséget!
      Üdvözlettel,
      Burán Edina

      • Kedves edina! 1. Akkor jól értem, hogy itt nem kell az Imunovetet 1 órával a Emésztőenzimek & probiotikum előtt beadni, hanem mehet egy időben? IGEN
        Nálunk a napi 4-szer kis adagokban lévő etetés vált be, szóval a reggeli és az esti etetés közt így van másik kettő. Ez nem probléma? NEM GOND Illetve, hogy ilyenkor nem kap semmilyen készítményt, az sem okozhat gondot? NEM GOND
        2. Állítsa át egyik napról a másikra, csak kis adagokat adjon egyszerre mindig az új táplálékból.
        3. Szükséges-e valamit adnom még neki, hogy a húgyúti probléma ne újuljon ki, most hogy megvonom Tőle ezt a tápot, illetve a változtatás miatt?
        Rendeltem most önöktől Vizelet savanyító dl-methionin pulvis – 100g-osat, ezt ezekkel a szerekkel most adhatom neki? Igen adja együtt a többivel a savanyítót. De tesztelje a vizelet pH-ját csíkkal és ha 6 körüli akkor a savanyító sem szükséges, egyedül az Urine tract & Bladdr nenjen folyamatosan neki.
        4. Nem szükséges mást adni.

        üdv dr.molnar

        • Kedves Doktor Úr!

          Bocsánat Doktor Úr, hogy ennyire értetlennek tűnök (vagyok), csak véletlenül sem szeretnék ártani neki.
          Az egyik napról a másikra való átállítást úgy értelmezzem, hogy:

          1.
          Teljesen megvonom az eddig adott ipari táplálékot és egy az egyben csak a nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsfélét, 80%-90% + 10-20 % főtt rostos zöldséggel adom neki, de ezt napi többszöri alkalommal kicsi adagokban, ami a testsúlyának megfelelően napi 170 g? Így a napi 170 g-ot nem 4-szeri etetéssel eszi meg, hanem mondjuk napi 6 etetéssel.?
          (5,7 kg a cica, ez értelmezésem szerint napi 170 g -ot jelent, mert benti cica és nem aktív, 8 éves)

          2.
          Vagy a testsúlyának megfelelően 170 g helyett először csak napi pl. 85 g -ot kap normálisan a napi 4 étkezésében elosztva, és ezt növelem napról napra apránként, és természetesen ugyanúgy megvonva minden más eddig kapott ipari táplálékot?

          Kedves Doktor Úr tényleg ne haragudjon, hogy értetlenkedek!

          Köszönöm szépen!
          Üdvözlettel,
          Burán Edina

          • Kedve Edina! Mindkét megoldása jó és azonnali átállításnak minősül. Üdv Dr.molnar

        • Kedves Doktor Úr!

          Köszönöm a végtelen türelmét, idejét az összes tanácsot és segítséget, és hogy egyáltalán vannak!
          Boldog Névnapot kívánok! (utólag)

          Üdvözlettel,
          Burán Edina

  38. Tisztelt dr. Úr!

    Immunerősítésre, daganat ellen, gastro problémákra milyen készítményeket ajánlna?
    2,3 a fehérvérsejt száma a cicámnak. Nyáron lesz 13 éves. Mindig ilyen alacsony volt neki. Én lyukas bél szindrómára gondolok, ez irányban nem volt kivizsgálva de pajzsmirigy túlműködése van, 3x műtötték daganattal, legutóbb 3-at is találtak amit csak elektro kemoval tudtak kezelni, ez kb fél éve volt. Gastro problémák is kialakultak a 2. műtét után azóta ha nem olyat eszik akkor hány.
    Jelenleg amiket kap : Annovet . Ezt kapja tovább vagy inkább mást?
    Regavet, k9 inu, b vitamin, fytovet.
    Időszakosan ha nagyon rossz a pocija ( többször hány, étvágytalan miatta) : probiovet, stomach&bowel, stomach digestive helper.
    Egyébként nagyon válogat is a gastro problémák miatt.
    Ennek fényèben milyen kezelést és készítményeket ajánlana régieket vagy kiegészítve újakkal? Mennyit adjak?
    Előre is köszönöm.
    Üdvözlettel: Gabriella

    • Kedves Gabriella! A tartósemésztési zavarok miatt takarmány váltást is javaslok: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!

      Továbbá ezt a csomagot adja neki tartósan, ami a pajzsmirigy túlmüködés is adandó: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      Üdv Dr.Molnar

      • Köszönöm a gyors választ. Elsősorban daganat ellenes kezelés érdekelne vagy ha kezelve van a gastro problémája akkor az immunrendszere is megerősödik hogy sikeresebben vegye fel a harcot a daganat megelőzésben?
        Eddig egyébként bevált ezekkel a készítményekkel a gastro gond csak az immunrendszere, fehérvérsejt szàma nagyon rossz, ezért gondoltam a lyukas bél szindrómára.
        Annovetet akkor ne adjam tovább?

        Üdvözlettel: Gabriella

        • Kedves Gabriella! Igen, a lyukas bél szindroma kezelése a daganat kiújulásának megelőzésében is jelentős szerepet játszik. Milyen tipusú daganatot kezeltek már neki? Volt szövettana? Az annovet a paraziták elleni prevencióra menjen, de a daganatra az nem hat mert már műtve volt többször is a kutya. Üdv dr.molnar

          • Kedves dr. Úr!
            Köszönöm a válaszát. Igen, volt szövetana. Diagnózis : 1-3. minták: lágyszöveti sarcoma, amely kórszövettani képe alapján az ún.
            injekció indukálta fibrosarcomának megfelel, az első kimetszés esetében
            extraskeletalis osteosarcoma irányú metaplasia jeleivel.
            1. minta: grade-I, 2-3. minták: grade-III megjelenés.
            Az első minta esetében a szélek épek, a második két minta esetében
            érintettek.
            És volt elektrokemo a műtét alatt.
            Ennek fényében és amiket fentebb írtam ( pl.: alacsony fehérvérsejt szám) milyen készítményeket ajánlana a cicámnak? Köszönöm. Üdvözlettel: Gabriella

          • Kedves Gabriella! A sejtregeneráló csomag I.et. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt dr. Úr!

            Picit össze kavarodtam. Ajánlotta cicámnak a sejt regeneráló 1-es csomagot. Olvasagattam a leírást és a termékeket. Szeretném megkérdezni miért az 1-es csomagot ajánlotta? A szövettan alapján a 2-es csomag választottam volna mivel fibrosarcomával műtötték, jobb haskorci tájékon volt. Esetleg a diagnózisban volt valami? Igazából egy termékben tér el, és az 1-es csomagban lévő termék a protective force pajzsmirigy alulműkődésre ajánlott, neki pedig túlműködése van. Ezért is bizonytalanodtam el. Használhatom a 2-es csomagot a cell protecton-nal vagy mindenképp az 1-es csomagot ajánlaná?
            Még egyszer bemásolom a diagnózist mert nem enged rá vàlaszolni a rendszer.

            1-3. minták: lágyszöveti sarcoma, amely kórszövettani képe alapján az ún. injekció indukálta fibrosarcomának megfelel, az első kimetszés esetében extraskeletalis osteosarcoma irányú metaplasia jeleivel.
            1. minta: grade-I,
            2-3. minták: grade-III megjelenés.
            Az első minta esetében a szélek épek, a második két minta esetében érintettek.

            Válaszát előre is köszönöm.
            Üdvözlettel: Gabriella

          • Kedves Gabriella! Valóban a fibosarcoma kezeléséhez a II. csomag specifikus, a lágy szöveti sarcomák általában az I. csomaggal kezelendők. Mindkét csomag alkalmazása megfelelő választás. Válthatja a csomagban a Cell protectionra a Potective force-ot a pajzsmirigy miatt is. Üdv Dr.molnar

  39. Tisztelt Doktor úr!
    4 éves ivartalan kan labradoromnál 2-3 hete kezdődött a tünetek megjelenése, avval, hogy levált az egyik karmáról a szaru. Azt gondoltam akkor, hogy elhanyagoltam a pedikűrt , de észre vettem karomvágás közben, hogy nagyon érzékeny a kutyának több karma is, több karomágya be volt gyulladva. Octenisepttel finoman próbáltam neki átitatni a gyulladt karomágyakat, ettől még több körme ,, leázott “, volt ami a karomvágó ollóban maradt. Nem sántított, a szőr sem hullott ki az ujjairól. és túlzottan nem is nyalogatja a mancsait. Az elkövetkező napokban 14 karmáról esett le a szaru!!!!! Persze közben tájékozódtam, hogy ennek komolyabb oka lehet, mint az elhanyagolt pedikűr. Felkerestük az állatorvosunkat, aki autoimmun betegséget állapított meg, de nem történt semmiféle laborvizsgálat. Ezeket a táplálekkiegészítőket kaptuk :
    supreme immunity :Strong immune, és Cell protection; Cytovet , és ,,VMP” táplálékkiegészítő tablettát.
    A kérdésem az lenne, nem lenne-e szükség esetleg legalább egy vérvételre, okozhat-e más megbetegedés ilyen tünetet ? Mire vigyázzunk ezek után?A beteg karmokat hogyan tudom majd röviden tartani ?
    Kombinált oltást kapott a kutya a tünetek megjelenése előtt kb egy hónappal, n szedett havonta, legutóbb s -t kapott.Gondolom az etetésére is jobban oda kellene figyelnem, mert eddig nem tudtam ellenállni a kunyeráló tekintetének
    Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel:
    Katalin

    • Kedves Katalin! Igen, valószinüleg a lyukas bél szindroma váltotta ki a szisztémás körömágy gyulladást. Annak okait pedig ebben a leírásban találja: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Javaslataim:
      1. Váltson etetést: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      2. Hagyjon el minden szintetikus vegyi anyagot a kutya életéből, az élősködők elleni védekezéseket váltsa le természetes formákra.
      3. Alakalmazza ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/
      Üdv Dr.Molnar

  40. Kedves Doktor Úr!
    Lassan egy éve készült egy rtg felvétel a tacskó kutyusomról (aki akkor 1,5 éves volt), akinek nem voltak kirívó tünetei, de biztos ami biztos alapon megnézettem a gerincét. Csatolom a képet, ami akkor készült. Majd elkezdtük a mozgásszervi-és gerinc II-es csomagot minden előírást betartva, és 6 teljes hónapig csináltuk, majd azóta fenntartó kúraként 8 hetente 3 hétig kapja. (Most volt az első ilyen fenntartó kúra vége).
    Mai napon elvittem egy újabb röntgenre (nem volt tünet hálisten, csak megbizonyosodásképpen) és azt mondta az orvos, hogy nincsen változás, a farokcsigolya feletti résznél észlelhető a kikopás azóta is. Meg szeretném kérdezni Öntől is, hogy a múltkori és mai napi rtg felvétel között valóban semmi különbség nincsen? De a kúrát alaposan végig csináltuk, és persze előtte sem és azóta sem lépcsőzik, rámpát is használ. Etetésében nyerset eszik, ami az emésztőszervi csomaggal együtt nagyon szépen megoldotta a bűzmirigy problémáját és nagyon jó kondiban van. Köszönöm szépen előre is a válaszát! Üdvözlettel: Zsófi

    • Kedves Zsófia! Két képen a különbség: a keresztcsont és farkcsigolyák és az összes ágyéki és háti csigolyák állománya sokkal határozottab konturt mutat mint az előző évben. Ez lehet a valós csont és porc állomány stabilizálódása miatt, de lehet az esetleges Röntgen felvétel különbsége miatt is ( pl. más készülékkel készült kép). Ettől függetlenül az elért eredményeknek nagyon örülök én is, köszönöm, ogy megosztotta velem. üdv dr.molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        Ugyanoda vittem vissza a kutyust, a gép szerintem ugyanaz volt amivel a két felvétel készült. Köszönöm a visszajelzését, mert akkor megnyugodtam, hogy a kúra megerősítette a kutyusom csont-és porcállományát. Illetve a fenntartó kúrát folytatni fogjuk. Annyival kiegészítem a pozitív tapasztalataimat, hogy amióta táplálkozásmódot váltottunk ill. kapja a szereket, a szőre minimálisan hullik-előtte sajnos hullott-ill. a kutyusnak nincsen “szaga”. Az Annovet cseppet használjuk az előírás szerint (a tablettát nem) és most voltunk szívféreg szűrésen is és negatív lett. Ennek is nagyon örülök.
        Minden jót, üdvözlettel: Zsófi

  41. Tisztelt Doktor úr!
    Érdeklődni szeretnék hogy a mozgásszervi csomgokat lehet – e használni megelőzésére, ha nincsenek tünetek nem – e sok ennyi vitamin?
    2 éves ivartalanított kan törpe tacskónak szeretném. Ha adható a csomag milyen dózisban?
    Köszönöm szépen válaszát
    Lisiczáné Kiss Marianna

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    Talán még emlékszik ránk, pár hete Nyuszi nevű cicám vékonybél daganata kapcsán váltottunk néhány e-mailt. 16 éves, fehér szőrű házimacska, ivartalanított, nőstény, jó étvágya ellenére lassan, de folyamatosan fogyni kezdett, ezért fordultunk orvoshoz. Az uh vékonybél daganatot mutatott, gyors műtétet javasoltak, ileus veszélye miatt.
    A műtét végül 2,5 hete megtörtént, kimetszették az adott bélszakaszt, ill. eltávolítottak egy megnagyobbodott nyirokcsomót is. Tegnap lett meg a szövettan eredménye, sajnos beigazolódott a lymphoma, mindkét minta érintett.
    A műtét egyébként rendben zajlott, az elmúlt 2,5 hétben egyre több pépes állagú konzervet evett – az ajánlott, könnyen emészthető gyógytápokat csak ideig óráig volt hajlandó megenni, de végül azt mondták, hogy pépesítve bármit ehet, amit szívesen elfogad. Sajnos nagyon válogatós lett a műtét óta, ill. az azt megelőző pár nap óta, eszik, de nem eszi meg a testsúlyának megfelelő mennyiséget – először 3-4 óránként, most kb 5-6 óránként eszik kisebb mennyiségeket. Az orvos javaslatára GI High Energy Liquiddel egészítjük az étkezését, ezt nagyon szívesen elfogadja, nem kell erőltetni. Jelenleg 2,6-2,7 kiló között van a súlya, picit talán hízott. Kistermetű cica, de korábban a normál súlya 3-3,2 kg volt. (Kb. 2 éve allergiás tünetek jelentkeztek nála, fokozott mosakodás, mancsrágás, csupasz, végül sebesre nyalt foltok a bőrén, sebesre dörzsölt, piros fülek, bennük sötétbarna váladék, sötétbarna váladék a a belső szemzugokban. Akkor több orvosnál is voltunk, élősködők kizárva, táplálék allergiára gyanakodtak, de teszt nem történt. Megfigyelés alapján talán a csirke váltotta ki, de nem bizonyított – áteresztő bél szindróma?)
    A sebész onkológushoz irányított minket, mert szerinte kemoterápiával kezelhető lenne Nyuszi állapota.
    Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleménye a kemoterápiáról, ill. most, a biztos diagnózis – lymphoma – birtokában milyen termékeket/csomagot ajánlana, ami segíthetne, akár a kemo helyett vagy mellett.
    Előre is köszönöm a segítségét!

    2024_2643__53735624_1-1 másolata

      • Kedves Doktor Úr!
        Köszönöm szépen a válaszát! Elegendő ez a csomag, vagy egészítsem ki a lypmhoma kezelésének leírásánál található szerekkel: Korovet, Fytovet, Gynevet, Probiovet, Skelevet, Omegavet
        Vagy így már túl sok lenne, ill. nem növekedne a hatékonyság?
        Köszöm előre is!

        • Kedves Krisztina! A jelzett szerek a régebbi alkalmazásról szóltak, akkor még nem voltak a csomagban Supreme Immunity készítmények. Ez a csomag hatékonyabb a tapasztalataim szerint. A sejtregeneráló csomag II-t alkalmazzák a javaslatom szerint. Üdv Dr.Molnar

          • Értem, köszönöm, Doktor Úr!
            Sajnos most 1-2 napja eléggé étvágytalan lett. Az orvosunk Mirataz kenőcsöt javasolt, a fülkagyló belső felszínére kenve, elolvasva a tájékoztatót, bevallom, nem mertem alkalmazni. Ön javasolná ezt a kenőcsöt?
            Az Energyvet ill. a Supreme Immunity termékek közül adhatok még vmit a 2-es csomag mellé, ami meghozza az étvágyát vagy fókuszáljunk az alapbetegség kezelésére, mert ha az javul, rendeződik az evés is?
            Előre is köszönöm a válaszát és a türelmét!
            Üdv, Krisztina

          • Kedves Krisztina! Az M. egy α2-adrenerg receptor antagonista noradrenerg és szerotonerg antidepresszáns. Ez alapján én sem alkalmaznám. Helyette meg kell találni az étvágytalanság okát és azt kell kezelni. Ha az alapbetegség okozza akkor azt nem kezelném külöm, de a a bélrendszer támogatására még a Stomach & Bowel mehetne a csomagon kívül és a Multivet mega C is. Továbbá a feldolgozásmentes természetestáplálékra való átállást is tegye meg, ha eddig még nem tette volna. Üdv Dr.Molnar

          • Kedves Krisztina! Én egyedül a csomagot adom, de vannak akik a kemo utan adják. Együtt nem javaslom. Ha a kiváltó tényezők is megszüntetésre kerülnek akkor egy 28 napos kúra vége felé már lehet javulás is. De a rosszabbodás feltétlen megáll, minimum lelassul. Üdv Dr.Molnar

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy kis termetű uszkár-bolognase-puli jellegű keverék kis kutyánk van, aki kb 9 éves. (Menhelyről örökbefogadott). Hétfő reggelre hirtelen szinte egyik pillanatról a másikra lebénult a két hátsó lábára. Vérvétel eredménye negatív (nincs kóros elváltozás ). Röntgen és ultrahang vizsgálat után a 4-6 csigolyák között sérvet találtak. Valószínű ez okozza a problémát. Az orvos műtétet javasolt, amit nem szeretnék mert az eredmény rizikós. Esetleges kezelési javaslatát szeretném kérni.
    Előre is köszönöm.
    Üdv. Visnyovszki Tímea

  44. Tisztelt Doktor Úr!
    Törpe Tacskó, szuka, (2020.10.03),Ivartalanítás (2022.09.27) 7,5 kg, száraz táp GEMON bárány&rizs, időnként házi koszt hús&köret nem válogat. Széklet inkább keményebb, nem laza, naponta. Benti kutyus, de van mellette cica is. Szeretnék érdeklődni, hogy a képen látható szőr hiányt mivel tudom kezelni? 2 havonta bűzmirigy megtellik ez természetes folyamat vagy valminek a kiváltó oka? Továbbá kiváltható e: szívférgességre és kullancsra eddig használt, m és b vagy ajánlott a tovább adása? Van esetleg javaslata táplálkozásra vonatkozóan?

    Köszönöm
    J.Gyula

  45. Tisztelt Doktor Úr!

    9 éves labrador-dalmata keverék, ivartalanított (egy éves korában) kutyusunknak kérem a segítséget. Egy évesen egy oltás után a nyakán keletkezett egy duzzanat, ami mindig volt, de most egy picit nagyobbnak tűnik. Az oldalán is van egy pici dudor, amit szintén egy oltás után lett. Az utóbbi időben már annyira ügyesen adja be a doktornő az oltást, hogy nem jön elő dudor. (+ figyelünk arra, hogy jól elmasszírozzuk stb.) Tehát ezek a dudorok régiek. Van egy pici “sejtszaporulat a lábán”, amire azt mondta az állatorvos, hogy figyeljük, de nem kell vele foglalkozni. Én azért szeretnék vele foglalkozni és talán az Önök termékeinek egyikével a régebbi “kinövéseket” is el tudnánk tüntetni.
    Platinum tápot kap, csirkementeset, de nem igazolt az allergiája. A Milprazolt rendszeresen kapja és Vectraval védekezünk.
    Köszönöm, ha válaszol!

    • Kedves Mónika! A kutya csomóira való hatást az alábbiakkal érheti el:
      1. természetes táplálkozásra való átállítással Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      2. A szintetikus szerekről való leállítással, Megelőzésre bélférgek, tüdőférgek, szívféreg lárvák esetében az Annovetet alkalmazom: havi 1x 7 napon át, napi 2x 2 csepp/ 10 testtömeg kg dózisban.
      Továbbá kb. 1 hónap múlva egy férgek elleni kapszulás készítményünk is lesz, a neve GUARDIAN. Majd figyelje a honlapot.
      Bolhásság és kullancsok ellen megelőzésre ezeket a termékeket használhatja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-illoolajos-bolha-spray/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/supreme-immunity-pet-shampoo-kutya-sampon/, https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/pro-guard-illoolajos-kutya-nyakorv/ .
      Babesiozis megelőzésére az Annovet és a Strong Immune kiegészítők alkalmazása jöhet szóba. Fontos azt megjegyezni, hogy ezek a termékek kizárólag természetes összetevőket tartalmaznak a repellens hatás elérésére, így nem adnak 100%-os védelmet, azonban a fertőzés esélyét nagyon nagy mértékben lecsökkentik. Továbbá hozzájárulnak ahhoz is, hogy az állat saját immunrendszere megfelelő védettségi szintet adjon, amihez azzal járul hozzá, hogy nem blokkolja ezeket a létfontosságú sejtes immunitási folyamatokat.
      3. Ennek a csomagnak az alkalmazásával, mely a háttérben kialakult lyukas bél szindromát kezeli: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      tudja elérni.

      Üdv Dr.Molnar

  46. Tisztelt Doktor Úr!

    2 éves máltai selyem, 7 hónapos korában ivartalanított, szuka kiskutya tulajdonosaként írok Önnek.

    A kutyus 2022. május végén, 9 hetes korában került hozzánk, kezdetben állatorvosi javaslatra Trovet (Rabbit) száraztápot kapott reggel, este Trovet konzervet. Kb. egy év elteltével ezt a tápot egyáltalán nem ette meg, Többféle kereskedelemben kapható száraz és nedves tápot is kipróbáltunk, valamint nyúl-sárgarépa-rizs összetevőkből én magam is főztem neki egészen 2023. októberéig. Ekkor erőteljesen vakarózni kezdett, véres hányás és véres széklet jelentkezett nála, azonnal orvoshoz vittük, UH felvétel vérzéses vastagbélgyulladást igazolt, vérképe normális volt (GGt emelkedett). Infúziót és injekciókat kapott, otthonra Apoquel tablettát írtak fel és Vet Life Dog Hypoallergenic tápot javasoltak, ami nem vált be. Néhány nap után ismét hányt, nem evett, nem ivott, másik állatorvoshoz vittük, ahol „enteritis haemorrhagica acuta” diagnózist állítottak fel, injekciós kezelést kapott (Dexafort, Enroxil), a bélsár mikrobiológiai vizsgálati eredménye negatív lett, normál bélflórát írtak le. Itt is Apoquel tablettát kaptunk és Hill’s z/d diétát kezdtünk el (száraztáp reggel, konzerv este) ami áttörést hozott: megszűnt a hányás, hasmenés, normalizálódott a széklete, sokkal puhább lett a szőre is. 3 hónapja csak ezt a z/d-t kapja, azonban ami nem javult: az a vakarózás, ez A mai napig megmaradt (nem túl erőteljes, nincsenek sebek, de elég gyakori) ill. olykor-olykor szánkázik és barna foltok vannak a szeme alatt és a szája körül.
    A kutyus 2023. december 7.-én veszettség elleni védőoltást kapott, utána két hétig minden rendben volt. 2023. december 25. hajnalban a kutya „rosszul lett”, rángatózott, nyálzott, remegett, reszketett, vizeletet, székletet nem tudta tartani, mint aki nem találja a helyét, bolyongott a lakásban. Karácsony lévén három orvosi ügyeletet jártunk meg 3 nap alatt, az első helyen mérgezést, a második helyen fertőzést, a harmadik helyen epilepsziát „diagnosztizáltak”. A kutya ekkor lázas volt, kb. két napig nem aludt, nem evett, folyamatosan zihált. Néhány nap után javulni kezdett az állapota, de mindentől félt, furcsán viselkedett. Ezek a tünetek kb. 5 nap után múltak el, azóta a kutyus jól van.
    Jelenleg a Hill’s z/d száraz és nedves táp mellé Vetri DMG-t kap.
    Külső élősködők ellen havonta S-t adagolunk neki.

    A leírtakra tekintettel az alábbi kérdéseim lennének:
    – adhatom-e korlátlan ideig a z/d-t, vagy ez nem alkalmazható hosszú távon? ha váltani kellene, mit javasol egy ilyen érzékeny emésztésű kutyusnak?
    – a Vetri DMG-t ajánlja-e, mint immunerősítőt? Amennyiben nem, mit ajánlana helyette?
    – ha a kutyus epilepsziás lenne (ami erősen kérdéses), mivel lehetne megtámogatni az idegrendszer működését?
    – S-t biztonságos-e hosszútávon adagolni, illetve milyen megbízható másik szerrel lehetne kiváltani?
    – milyen pre- és/vagy probiotikummal lenne indokolt megtámogatni a kutyus szervezetét?
    – a barna foltok eltüntetésére az „Angels Eyes Natural Tear Stain powder” terméket ajánlja-e, ha nem, milyen megoldást javasol helyette?

    Elnézést, hogy kissé hosszúra sikeredett a levelem…

    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Mónika! Véleményem, válaszom beszüúrva találja a kérdései után.
      – adhatom-e korlátlan ideig a z/d-t, vagy ez nem alkalmazható hosszú távon? ha váltani kellene, mit javasol egy ilyen érzékeny emésztésű kutyusnak?
      Egyenlőre nem váltanám le az adagolt takarmányt. Ilyen előzmények után kockázatos váltani.
      – a Vetri DMG-t ajánlja-e, mint immunerősítőt? Amennyiben nem, mit ajánlana helyette? Igen persze, hasznos.
      – ha a kutyus epilepsziás lenne (ami erősen kérdéses), mivel lehetne megtámogatni az idegrendszer működését? A görcsök a bélben felszaporodó toxinok és az adagolt szintetikus vegyi anyagok izgató hatásai miatt lehetnek. Ezek elhagyása és természetes formákra váltása lehetne az első lépés ezt elkerülni.
      – S-t biztonságos-e hosszútávon adagolni, illetve milyen megbízható másik szerrel lehetne kiváltani? Ezek elhagyása és természetes formákra váltása lenne fontos mihamarabb.
      – milyen pre- és/vagy probiotikummal lenne indokolt megtámogatni a kutyus szervezetét? https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Ezek a bélrendszer kezelésre adott kiegészítő bevált formuláinak kombinációja. Én ezt használom hasonló esetekben.
      – a barna foltok eltüntetésére az „Angels Eyes Natural Tear Stain powder” terméket ajánlja-e, ha nem, milyen megoldást javasol helyette? A foltok a purin anyagcsere zavara miatt jelentkeznek. Nem ismerem a jelzett terméket, így vélaményt nem tudok alkotni. Üdv Dr.molnar

      • Üdvözlöm Doktor úr!
        Szeretném a velemenyet kikerni hogy van egy 12 eves amerikai staffordshire terrierem eleg rossz allapotban vannak a fogai parat ki kene huzni illetve fogkő leszedes is kene illetv van a mellkasan egy csomo aminek varjuk az eredmenyet.elozetes egyeztetes volt ahol az orvos azt mondta csak 3 altatassal tudja ezt ezt megcsinalni ,kerdeztem mennyit toltene altatasban a kutya mondta oldalankent 2 orat a fogaival .birhatja ezt egy 12 eves kutya vagy ez mennyire szakszeru ennyiszer altatni ,nem pedig amit lehet egy mutettel eltavolitani?ők azzal indokoltak fogkő leszedesnel olyan bakteriumok tavoznak amik veszelyesek..felek nekik csak a penz a fontos es mindegy hogy a kutyus kibirja e…
        Koszonettel:Lorincz Adrienn

        • Kedves Adrienn! A fogkő eltávolítással egy műtétben nem szoktak más műtétet végezni, de ez elsősorban hasí műtétekre érvényes. A fokő eltávolításhoz keressen olyan orvost aki egy altatásal és gépi altatás legyen feltétlenül az összes fogkövet eltávolítja és a szükséges eltávolítandó fogakat is kihúzza. Egy úttal beszélje meg azt is ha szükséges a bőr alatti csomót is távolítsa el. Ez nem gyakorlat, de idős állatnál megéri a kockázatot esetleg, de ezt csak az orvos tudja eldönteni. üdv dr.molnar

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    5 éves ivartalanított nőstény labrador retriever kutyánk 3 hete lázasan ébredt, enni inni nem akart. Először májgyulladást állapítottak meg bár oltva van ellene. A 4.napon felkelni sem bírt, egy kórházban újra vizsgálták, ott autoimmun hemolitikus anémia lett a diagnózis. 6. napon vért kapott és egész héten kórházban volt. Kb 4 napja elkezdett folyadék gyűlni a hasüregben. Hétfőn készült egy ct ott nem találtak semmit. Dermipred 20mg kap 2×2 és mellé hepavetet. Hétfőn a labor picit jobb volt de a mája romlik, viszont a folyadékgyülem miatt nem veszik le az adagját. Van bármi amit javasolni tudna?
    Köszönöm szépen előre is
    Gabriella

    • Keves Gabriella! Valamely mérgezés érhette a kutyát, Küső vagy belső oka is lehet. Kapott a lázasodás előtt bármely szintetikus anyagot, irtószert, oltást stb. vagy takarmányváltás történt? üdvd dr.molnar

  48. Tisztelt Doktor Úr!

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy mely terméket, esetleg több félét adhatnék egy 7 és fél éves orosz fekete terrier hölgynek, akinek a friss diagnózis szerint májcirrózisa van
    ( mellékeltem az UH leletet ).

    A kutya jelenlegi állapota a diagnózis ellenére nagyon jó: energikus és bár válogat, de elég jól eszik ( diétásan, napi 3-szor ). Kedélye, kondíciója rendben. Tünetei: sárgaság és enyhe hasvízkór.

    Amiket kap:

    DMguard cseppek
    Lycopodium Clavatum D6 ( homeopátiás golyók )
    Chelidonium C9 ( homeopátiás golyók )
    Regavet cseppek ( Energy vet )
    Máj-Epe kpsz. ( DR.Chen )
    8in1 Vitality Adult multivitamin tabletta
    Furon vízhajó+Kalium

    Amiket beszerzek / tervezek még:

    Cardus Mrianum D12 ( homeopátiás golyók )
    Flor de Piedra D12 ( homeopátiás golyók )

    Energy vettől v.melyik immunerősítő és/vagy multivitamin ( a már adott Regavet mellé )
    Herba vettől gyógygomba kivinat/ok ( egyenlőre Varga doktor úrtól is várok javaslatot )

    Több állatorvossal konzultálva ( természetesen ) adom mindezen szereket.

    Mielőbbi válaszát várva,
    tisztelettel:

    Szegszárdy Ildikó

Vélemény, hozzászólás?