Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 540 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr! Tenyésztőtől hozott cica Giardiás. A széklete véres volt majd híg lett ami átment szorulásba. 7 hónapos ivaros kandúr, 4kg-ról 3,8-ra esett vissza, nem fejlődik. Jelenlegi kezelés: antibiotikum kúra, állatorvosi gyógytáp, probiotikum, power paszta, ezt kiegészítem chlorella algával és Annovet cseppekkel. Kérdésem, hogy tud-e tanácsot adni, hogy mely termékek lennének hasznosak ahhoz, hogy mihamarabb meggyógyuljon. Több cica is van a házban (eddig tünetmentes) őket is erősíteném. Köszönöm, Irisz

    • Kedves Irisz! A Giardiasis akkor jelentkezik ha
      – legyengült a sejtes immunitás
      – a bélflóra a sok antibiotikus anyagtól felborult
      – a tökéletlen emésztés miatt a részben emésztett táplálékok rothadnak és mérgezik a májat és a bélhámsejteket
      – a tökéletes emésztés végbe meneteléért felelős lép energiák kimerültek
      Ezek külön is , de együtt különösen hasmenéshez, bélgörcsökhöz, gázosodáshoz, bélfertőzésekhez vezethetnek. Ennek egy speciálisformája az egysejtű paraziták elszaporodása ( Giardiozis) .

      Oktani kezelés szükséges. Valójában a lyukas bél szindroma kezelésének leírásánál találtakat kell követni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Kiegészítve a máj méregtelenítésével és a lép energiájának a támogatásával, melyre a Liver Detox, Protective Force együt alkalmasak az Emésztőszervi csomag kombinációjával.

      Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor úr!

    5 éves ivartalan Maine Coon cicám örökre otthagyott engem. Egy éve bélelhalása volt, az elhalt darabot eltávolították. Az akkori vérkép alapján minden rendben volt nála. Ultrahang röntgen az összes genetikai vizsgálaton átesett és természetesen verkep is készült . Semmilyen előjele nem volt annak hogy beteg lenne a súlyának kívül de a bélműtét után én ezt normálisnak tartottam nehezen szedte fel a kilókat . Úgy indult a reggel hogy nem jött köszönteni és gubbasztott . Azonnal vittem állatorvoshoz aki akkor azt mondta kezd kihűlni. Kapott meleg vizes infuziot mérgezés elleni szert (mert egy hónappal bár de előtte láttam hogy belekóstolt egy nárciszba( igazából csak a foga nyoma maradt benne ) nem hiányzott darab.. kapott ezenkívül 3 inekciot és haza engedett az orvos hogy többet a vérképből fogunk megtudni. A cica rá egy óra múlva elment . A vérképből
    Kiderül a cukorbetegség de nem igazán tudta megmondani valójában az vitte e el.. szeretném kikérni a véleményét, hogy megállapítható e hogy esetleg a cukorbetegség vagy a nárcisz egy hónappal tud e ilyet okozni (azt sosem bocsájtanám meg magamnak) válaszát előre is köszönöm !

    • Kedves Bernadett! Igen a fruktózamin érték jelenősen emelkedett, ami a cukorbetegség indikátor értéke. A vérvétel előtti 3 hét átlag vércukor szintjére utal. A vérvételkor az aktuális vércukor szint nagyon alacsony volt ha jól ki tudom venni a pirossal árfestett értékből, ami a vércukor erős ingadozására utalhat, és inzulin rezisztenciára is utal. Az egyik májfunkciós érték is emelkedett. Vesebetegség nem igazolható a laborból. Valószinüleg a keringése omlott össze ( talán hirtelen vércukor esés mitt), az okozta a kihülést, amit nem tudott már visszahozni. Vigasztalódást kívánok. Üdv Dr.Molnar

      • Megtisztelt válaszàval, még senki nem tudta ilyen egyértelműen elmagyarázni . Egy éve teljeskörű laborvizsgálaton nyoma sem volt és előtte semmilyen tunetet se produkált. Esélyem sem volt! 🙁 Hálásan köszönöm az idejét !

  3. Jó napot kívánok!
    Liver support tmg -ből 2 csapott kanàlnyit adok naponta a 30 kilós kutyának a cushing csomag részeként. Az úgy megfelel?
    Többi elfogyott,abból még sok maradt.
    Remélem ez normàlis és nem adtam neki keveset..

      • Köszönöm.
        A mostani csomagban mintha kettő termék fel lenne cserélve. Ami barna az helyett fehér jött.
        Egyik fehér helyett meg barna jött.
        Zacskó stimmel, de így kitudja mi van bennük.
        Meg van egy aminek van fura a zàrja, mindegy hogy vàgom le mindig nyitva marad a zacskó.
        Nem tudom az nem probléma- e. Talàn az oral health, de nem otthonról írok, nem vagyok biztos benne.

        • Kedves Beatrix! Két tipusú zacskót használunk, az egyiknek van egy fül a tetején azt kell elhúzva kinyitni és akkor az visszazárható. Ha levágta a tetejét ollóval akkor az nem lesz tovább visszazárható. A másik tipusnak a tetejét le kell tépni a perforácinál és akkor az normál visszazárható simítózárasként unkcionál. Azt hogy mi barna meg mi fehér azt nem tudom így értelmezni, küldjön egy képet amin látszik a zacskójuk meg a kapszula is kibontva. Akkor tudok segíteni. ÜdvDr.molnar

          • Ugyanolyan zacskóból öntöttem àt.
            Amiből kevesebb van azt öntöttem az újhoz.

          • Kedves Beatrix! Két féle kapszulába történik a kapszulázása a szereknek, az egyik TiO mentes , a másik normál zselatin. A tartalmuk ugyanaz, nyugodtan alkalmazza őket. A beltartalmuk azonos azacskón megjelölttel. Üdv Dr.Molnar

    • Tisztelt Állatorvos!

      Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy yorki kutyusom, és féltem a szívféregtől, ezért minden évben Vectra 3d-t használtam a szúnyogok távoltartására. Azonban terhes vagyok, és nem nagyon merem ezt már idén alkalmazni, velem alszik a kutyus . Mit javasolna mit használjunk? Leginkább az ilyen külső szerek érdekelnének, mert mindenre allergiás (tabletta, nyakörv). Köszönöm előre is válaszát!

  4. Tisztelt Doktor úr ! Most találtam a kutyusomban egy kullancsot a szája szélén. Kivettem, de lehet, hogy a feje beleszakadt. Két éves , eddig még nem volt benne. Érdemes lenne adni neki a Strong immune kiegészítőt egy pár napig ?Mentett kutyus , 2.5 éves , szívbillentyű problémája van / de még nem kell neki gyógyszer /, 8,5 kg, a Strong Immun-ból és az Annovetből mennyit kellene adni neki és mennyi ideig? Az Annovet mellé kell probiotikumot is adni? A Cytosan Fomentum /embereknek / krémmel szabad kenni a kullancs csípés helyét?
    VáLaszát előre is köszönöm szépen. Üdvözlettel:
    Éva

    • Kedves Éva! Igen menjen a Strong pár napig. 2x fél strong Immune , Annovet csípés után nem szükséges. Lehet kezelni a cspés helyét cytosannalis. A Multivit mega C a legjobb a sebkezelés kiegészítésére szájon át. üdv dr.molnar

  5. Tisztelt Doktor Úr !

    A cicám ma hajnali kettőkor jött be , 3 óra kint lét után. A mozgás az altatás utáni ébredésre emlékeztetett. Mindent meg akart enni, ivott is.
    Nincs hasmenés, hányás, nyálfolyás, elszíneződés.
    Egy teljes labor lett készítve ami tökéletes. Láza sincs. Kapott infúziót. Utána otthon evett. Háromszor volt vizelete. Az étvágya nagyon jó de nem adok neki sok ennivalót.

    Válaszát előre is köszönöm.

    • Köszönöm a válaszát. Kapott még infúziót vitamint, és gyulladáscsökkentőt. Már tegnap szaladgált. Ma reggel meg semmi komoly mozgási probléma nem látszott rajta. Azt mondanám 95 % -os.

        • Igen most már jól van, viszont elkezdett válogatni. Van egy testvére aki viszont régóta nagyon válagatós. Néha egy tortúra az etetése. Nincs olyan készítmény ami egy picit segítené az etetését ? Még a prémium kategóriás konzervekkel is. Sokszor csinál olyat, hogy megeszik pár dkg-ot aztán annyi. Már nem kell neki, pedig éhes.

          • Kedves Attila! Ez főleg szoktatás kérdése és egyedi tulajdonság, nem lehet jelentősen befolyásolni kiegészítőkkel. üdv

  6. Tisztelt Doktor Úr !
    Ma hajnalban a cicám mikor bejött a házba mozgás koordinációs problémái voltak. 3 órával korábban semmi baja nem volt. Ami szembetűnő volt, hogy nagy az étvágya és elkezdett dolgokat rágni.
    aztán aludt egy picit de mikor felébredt ugyan ezek a tünetek voltak. sokat mozog de instabil. Nincs hányás
    hasmenés, nyálfolyás. A teljes laborja tökéletes, láza sincs. Kapott infúziót mert egy kis kiszáradásjelei voltak. Most is nagyon aktív mászik mindenre de nem mindig sikerül.

    Tudna ebben segíteni. Válaszát előre is köszönöm.

    • Igen, mérgezésre utaló jeleket mutat, de annak valóstínüségét a bélrendszeri tünetek hiánya gyengíti. Talán rovarcsípés után lehet hasonló, de biztosan nem tudok mondani.

  7. T Dr.Ur!
    Kerdes
    A termekek osszekeverhetoek-e egymassal? A konnyebb adagolas miatt tobb napi adagot el lehet e kesziteni egyszerre? Jelenleg 7 fele termekuket adom az egyik kutyanak a masiknak 5 felet,mind a ketto valogatos ,ha az etelbe teszem 1-2 napig mukodik a beadas(majban,kremsajtban stb)utanna mar csak feloldva fecskendovel.
    Koszonettel Klara

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    5 éves szuka labrador-vizsla keverék kutyusunknak egy- két hete megjelent a hasán egy kis kinövés. Csatoltan elküldöm a fotót róla. Mit javasol? Feltétlenül mutassunk meg állatorvosnak, vagy a kép alapján esetleg meg lehet mondani, hogy ártalmatlan szemölcs vagy valami komolyabb?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Fata Viki

  9. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném a segítségét kérni. Van egy másfél éves máltai kiskutyám aki sajnos epilepsziás. Oka nem ismert így került hozzánk. Kisebb sikert érnek csak el a gyógyszeres kezeléssel, már több orvosnál is jártunk. Jelenleg sevenalettát szed 15 mg 2×1 és levetiracetámot 250 mg 3×1/2.
    Tünetei nem nagyon szünnek, mondhatni idáig kb 3 hét volt a leghosszabb amikor nem volt roham. Van hogy minden nap van neki, esetenként mint most is naponta többször is. Nem gondolom hogy ez normàlis állapot, de túl sok segitséget idáig nem kaptunk. Szerintem a rengeteg Diazepham oldat se jó neki amit görcsoldásra adunk. Megrendeltem a görcsös epidolid csomagot, tegnap el is kezdtük a használatát. Kérdésem az lenne mennyi idő mulva hatnak ezek?
    Tudom nem mindegyik epilepszia gyógyítható vagy segíthető ezekkel a szerekkel se, de mi az a határ amit meg lehet húzni ilyenkor? Most jelenleg szenved ez a kiskutya, esetleg a rengeteg rohamtól már lehet sérült is a kis agya.?
    Válaszát nagyon köszönöm
    Tisztelettel : Mariann

  10. Kedves Doktor Úr!
    Kiskutyám, csivava, 6 éves ivartalanított kan, vérképét szeretném ha megtekintené. Azért készült mert sokszor vannak hasi panaszai (hányás, haspuffadás, hasfájás,savasodás). Én laikusként látok eltéréseket, de sajnos nem tudom mi mit jelent.
    Köszönöm ha válaszol! 🙂

    laboreredmény

    • Kedves Brigitta! A vvs szórás frissen kezdődött véssejtszétesésre utal, melyet nem régen szerzett toxikus hatások válthattak ki. A karbamid a veseszűrő képességének a csökkenése vagy fehérje szétesés miatt szokott megemelkedni. Jelen esetben ez utóbbi lehet, mivel a kreatinin normál értékhatáron belül van. A cukor szint adódhat abból, ha nem éhgyomorra vették a vért. Biztosat csak ismételt vizsgálat, vagy a fruktózamin értékkel való együttes kiértékelés adhat a cukorbetegségre vonatkozóan.
      A hasi panaszok megszüntetésére ezt adja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/
      Továbbá álljon át természetes élelemre: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      Üdv Dr.Molnar

  11. Kedves Doktor Úr!

    11 hónapos lány cicánk 1 hete lett giardiával diagnosztizálva. Klion + ferdocat kombót kap még péntekig + Pro-Kolin probiotikumot . El van zárva, minden holmiját folyamatosan fertőtlenítjük, felmosunk, takarítunk, mossuk a végbéltájékot ürítés után. Emellett 80-20%-ban főtt csirkemellre és kímélő tápra álltunk át. Mikortól várható a széklet rendeződése? Sajnos a mai napig hasmenése van (napi 2-3 alkalommal) és még mindig sárgás a színe is (a véres hasmenés már a kezelés első napjától megszűnt). Köszönettel, Barbara

    • Kedves Barbara! A Giardia akkor jelenik meg, ha nics megfelelő bélflórája egy állatnak. Az Ön által leírt kezelések azt nem tudják visszaállítani, még akkor sem , ha azt hiszik hogy az megfelelő. A tápot teljesen hagyják el.

      Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!

      Ezt a csomagot alkalmazzák neki és szépen be fog állni a bélflóra:

      Kutya, macska hasmenés és hányás kiegészítő kezelésére csomag

      Üdv Dr.Molnar

  12. Kedves doktor úr!
    13 éves szürkehályogos ivartalanított kan foxink a megfigyeléseim szerint hideg front környékén rá szokott törni a semmiből emésztési problémák.
    Éjszaka kezdődik álltalában. Felpuffad mint egy lufi, öklendezik ,nyálzik, szelel óriásiakat, morog hangosan a hasa. Ilyenkor kimegyek vele. Füvet szokott legelni és utána ki is jön belőle.
    Széklete normális nincs hasmenése. Korábban javasolták a quamatel minit. Ezt szokott ilyenkor kapni de igazából a fű legelés szokott neki segíteni.
    Korábban voltunk orvosnál akkor Quamatel mini-t ajánlottak. Ilyen esetekre.
    Tünetek után 1-2 napot szoktunk kihagyni az étkezésben.
    1 hete volt kb. bűzmirigy kinyomása.
    Naponta 2 x kap száraz tápot.
    Létezik, hogy a frontok ilyen hatással lennének rá ?
    Előre is köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel: Péter

  13. Kedves Doktor úr!

    19 éves perzsa cicám szemén egyik napról a másikra bevérzés jelent meg nagy sávban (mellékelem a fotót) sajnos pár hónapja elvesztette a látását, fényre nem reagálnak a pupillák. Más tünete nincs, étvágya és emésztése rendben van.
    Mi okozhatja ezt az elváltozást a szemén?

    Köszönöm szépen a segítséget!
    Üdvözlettel,
    Eszti

  14. Tisztelt Doktor Úr!
    A korára való tekintettel a másik cicámnál is történt vérvétel. 14 éves Szofi ivartalan nőstény. Kérném elemezze számomra a leletet.Széklete, táplálkozása, kedve jó.
    Gabonamentes +10 évesnek való száraz, és urinári nedves tápot kap. Kiegészítésként macska Béres csepp, és CBD olaj. Milyen tápot kiegészítőt adjak,mit hagyjak el.
    Szeretnék még éveket együtt, megelőzni , betegségeket ha lehet,vagy kezelni.
    Köszönöm megtisztelő figyelmét, válaszát!
    Tisztelettel N. Judit

    GYOB – Nagyváradi Judit – Szofi – R_49359916 – RL – 20240215201227

    • KedvesJudit! A máj és vesefunkciós értékek is emelkedettek ill. a fehérvérsejtek száma is csökkent. Ezek tartós toxikus hatások miatt alakulhattak ki. A legveszélyesebb az idült veseelégtelenség határán lévő vese. Hagyjon el minden tápot. Váltson erre:Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!

      Továbbá adja ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      Ha étvágytalanság jelentkezne bármikor akkor azonnal váltson erre a protokollra: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/
      Üdv Dr.Molnar

  15. Tisztelt Doktor Úr !
    Bichon havanese 12 éves ivartalanított kiskutyám séta közben elkezdett fordított tüsszenteni. Először nem gondoltam komolyabb bajnak, mert olykor-olykor előfordul. A 3. nap már furán is vette a levegőt, többször “krehácsolt”, szörcsög egy kicsit, amikor az orrán veszi a levegőt. El is vittem orvoshoz, meghallgatták a tüdejét, csináltak neki röntgent is. A doktor azt mondta, hogy asztmás jellegű tünet, illetve most a tüdeje is olyan állapotban van, mint egy asztmásnak. Láza nincsen, és nincs összeszűkülve a légcsöve. Ezelőtt soha nem volt még ilyen baja. Lehet most a tavaszi virágzások miatt allergiás reakció alakult ki( a nyárfáról ami hullik le vatta szerű valami is lehet a gond) , vagy beszippantott valamit…Az orvos azt mondta, hogy az injekciótól jobban kell legyen, illetve adott még PREDNISILON – RICHTER 5 MG tablettát, felet kell kapnia naponta egy hétig. Igazság szerint ezt félve adom oda neki, mert ez is szteroidos gyógyszer ….
    Allergiás, asztma tünetek kezelésére, megelőzésére milyen terméket ajánlana Doktor Úr?

    Nagyon köszönöm a segítségét!

    Üdvözlettel: Réka

        • Kedves Réka! Akkor nem allergiás eredetű a hörgő hang kialakulása. A tartós köhögés oka több féle lehet, diagnózisa zárójelben : 1. Szívelégtelenség- (szív ultrahang, fáradékonyság mozgásra) 2. Légcső kollapszus- (nyaki és mellkasi Röntgen, a légcsövet összenyomva erősödik a köhögés), 3. Gyomor emésztési zavar – (reflux, általában etetés után pár órával bezárólag erősödik a köhögés) 4. Asztma -allergiás állapot, 5. Tartós hörgő gyulladás- lyukas bél szindróma következménye. Amennyiben sikerül a diagnózist megkapni akkor tudok rá segítséget adni. Üdv Dr.Molnar

        • Tisztelt Doktor Úr !
          Visszamentünk az állatorvoshoz, mert a szteroidtól nem javult az állapota. Elbódították, endoszkópos vizsgálattal megnézték az orr üregét, és a légcsövét. Idegen testet nem találtak egyikben sem, viszont az orr üreg belső falán és a légcső mentén a tüdő felé, végig piros eres az erőlködéstől, meg az irritációtól, és a légcsőben lerakódott váladék van. Az orvos azt mondta, emiatt is lehet a nehéz légzés, hogy nem szakad fel neki…..Az orra is folyik a kutyusnak. Konkrét dolgot nem mondott, hogy ez mitől alakulhatott ki.
          Injekcióban kapott hörgő tágítót, antibiotikumot. Tablettába szednünk kell vízhajtót meg hörgő tágítót, meg kap köptetőt is (CANIRESP oldat).
          Még nehézkesen kap levegőt, de várom a javulást.
          Mit tanácsolna még Doktor Úr ?
          Nagyon köszönöm a segítségét!

          Üdvözlettel: Réka

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    14 éves ivartalanított Bogárka nevű kan cicám az elmúlt 1 évben fokozatosan vékonyodott. Étvágya,széklete, hangulata nem változott.Kicsit többet alszik, mint régen.
    Vérvétel megtörtént, kérem értelmezze számomra.Milyen táppal etessem,milyen kiegészítők szükségesek ,hogy erősödjön.Most gabona mentes száraz tápot +10 éveseknek és
    urinári nedves tápot kap. Kiegészítésként macska Béres csepp, CBD olajat. Mit adhatok, mit hagyjak el. Szeretnék még még boldog cicás együtt töltött időt.
    Tisztelettel N. Judit

    GYOB – Nagyváradi Judit – Boglárka – R_22856211 – RL – 20240215201257

    • Kedvs Judit! A cica fehérvérsejtjei gyenge számban képződnek és a vese értékei is a gyengülő vese funkciókra utalnak. Ezért javaslok táplálék váltást és kiegészítőket. A bélrendsezrét ezzel tudja támogatni és méregteleníteni is, mely mindkét fő tünetének a megoldását is támogatni tudja: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ A vese értékek és a vérkép vizsgálatát 2 hónap múlva ismételjék meg, hogy lássuk milyen változások indultak meg.
      A táplálását állítsák át erre: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      Üdv Dr.Molnar

  17. Kedves Doktor Úr!
    4,5 éves tacsim egyik reggelre minden előjel nélkül teljesen mozgásképtelenné vált. Azonnali orvosi kezelésre a rendelőből már 4 lábán szaladt ki, azóta fájdalmat nem jelez, viszont az én véleményem az, hogy sokkal óvatosabban mozog és nem olyan aktív. Baba kora óta rámpákat használ és ízületvédőt szed.
    Elvittük gerinc MR vizsgálatra, melynek leletét csatolom Önnek. Orvosaink nem javasolnak kezelést, szedje tovább az ízületvédőjét, kiegészítve Milgamma drazséval.
    Szeretném kérni Doktor Úr véleményét, hogy milyen kezelést javasol számára, folyamatosan vagy kúra szerűen?
    Szíves válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel,
    Romhányi Judit

  18. Kedves Doktor Úr!
    A cicámat (4 éves, kandúr, kinti cica) macskanáthával vittem tegnap állatorvoshoz, ahol kapott 2 injekciót, és azt mondta az orvos, hogy vigyem vissza pénteken. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor nem kellene a cicáknak antibiotikum tablettát szedniük néhány napi ? ( Vittem már egy másik cicát régebben ugyan úgy macskanáthával orvoshoz és akkor ő kapott antibiotikumot. Esetleg vigyem el egy másik orvoshoz? Félek az orvosi hanyagságtól, sajnos volt benne már részem. )
    Előre is köszönöm válaszát.
    Üdvözlettel:
    Telegdi Viktória

    • Kedves Viktória! Ha tartós hatású antibiotikum injekciót kapott akkor nem szükséges szájon át adni neki másikat, a következő adagig, ha az egáltaán szükséges e majd neki, remélhetőleg nem. Főleg azért sem, mert a sájon át adott a bélflórát még jobban tönkre fogja tenni és az nagyobb baj mintha immunrendsezr támogatással segítettek volna neki átvészelni a náthát. Üdv Dr.molnar

  19. Kedves Doktor Úr! Ma 6 éves lány tacsimnál tacskóbénulást állapítottak meg.A 2,3 csigolya között van a baj,Étvágya jó csak sokat pihent a hasa bekeményedett és nagyon lassan mozgott ezért vittük orvoshoz.Kapoo szeroid és b vitamin szurit,holnap úja kell vinni.Remélem műtétre nem kerül sor legalább is azt mondták nem valószínű.Este már kicsit aktivabb volt .Melyik csomagot tudná erre a problémára javasolni?Válaszát köszönöm,:Jancsi Mária

  20. Jó napot! Van egy 4 éves lány cicám akinek korábban sosem voltak a fülével gondjai, azonban egy pár hónapja elkezdett neki büdös lenni és szürkés/barnás váladék jött belőle. Folyamatosan tisztítottam neki, voltak jobb napok amikor egyátalán nem volt semmi, majd másnap szinte folyt neki a váladék. A mai napon tisztítás közben észrevettem, hogy a fülében egy hólyag/vízhólyag szerű található és fáj neki. Mi lehet ez, meg lehet gyógyítani orvosi beavatkozás nélkül?
    A cica egyébként ettől függetlenül jól érzi magát, játszik, eszik, minden természetes nála attól eltekintve, hogy a füle sebes.
    Előre is köszönöm a válaszát.
    Tisztelettel:

  21. Tisztelt doktor úr!
    Két tacskó kutyánk van, egy fiú és egy lány. Decemberben tüzelés volt, a lány kutya ivartalanított, ám a fiú kutya erősen ránehezedett a lány kutyánkra, emiatt a kicsi kicsit csálén járt illetve kicsit púp keletkezett a hátán. Az állatorvosunkkal sikerült helyrehozni, injekciós illetve gyógyszeres kezeléssel, és vettünk egy rámpát is neki, hogy ne lépcsőzzön, azt rendeltetésszerűen használta. Tökéletesen helyrejött, úgy szaladt, mint előtte. A fiú kutyánknak valamilyen zavara lehet, mert március elején ismét a tüzelésre emlékeztető jeleket produkált, és próbált “rámászni” a lányra. Húsvét pénteken odakintről nagy zajt hallottunk, a lány kutya morgott, visított, és mire kimentünk, már sajnos nem tudott a két hátsó lábára állni, és azóta sem. Vagy két oldalra teszi azokat, és úgy ugrál, vagy húzza maga után. Biztosak vagyunk abban, hogy amikor a fiú kutya ránehezedett, ismét megsérült a gerince. Azóta egyszer csóválta a farkát, illetve ha megnyomjuk a lábát, azonnal odakap, tehát érzi, de van amikor nem reagál rá. Most ismét kezeli az állatorvosunk, kapott gyógyszert injekciót, de ajánlotta Önt is, mert műtétet csak akkor szeretnénk, ha már nincs más választás, és elsőre sikerült őt meggyógyítani.
    Van olyan gyógynövény, ami meggyógyíthatná?
    Előre is köszönöm válaszát, üdvözlettel:
    Galla Viktor

    • Kedves Doktor Ùr!
      9 és 1/2 éves boxer szukànk hàtsò külsö làbùjjàn nött egy daganat. Kb. 4 cm most. Kb. 1 éve epilepsziàs is lett. Rohamai nem olyan erösek, de eddig heti szinten voltak. Miòta elkeztde szedni a tàplàlékkiegészítöket
      (àprilis eleje òta a lll. Daganatos csomagot a Cytovet kivételével ,kiegészítve Kryll olajjal és Mega C vitaminnal )
      àllapota javult. 3 napja elkezdte kapni a Cytovetet napi 2 kapszulàt. A következö napon megint rohama volt többször egy nap.
      Kérdésem:
      Melyik betegség kezelésének lenne prioritàsa?
      A daganatnak vagy az epilepsziànak?
      Mit javasolna a Doktor Ùr a tovàbbi kezelésre?
      Koràbban kapott energy cseppeket Etovet, Korovet, Cannabivet, OmegavetÀ az epilepsziàra . Àllapota javult, de nem teljesen. Néha elkezd folyni a nyàla ès sokáig nem àll el. Ami segített ebben az esetben a 8 -as Schüssler sò ( NaCl)
      Köszönöm szépen mielöbbi vàlaszàt Doktor Ùr!
      Szivélyes üdvözlettel: Bernadett

      • Kedves Bernadett! A tumor és a görcsös állapot egy oktanra vezethető vissza. Ez pedig a bélrendszer állapota. A tumor esetében? A bélrendszer mikrobiomjának a zavara és az e miatti sejtes immunitás gyengülés okozza a bajt. A görcsös állapotok, pedig a rossz emésztési folyamatok miatt képződő biogén aminok miatti mérgezési tünetk miatt alakulhatnak ki. Továbbá mindkét problémánál a szervezet toxinokkal való telítettsége is hozzájárul a bajokhoz. Ezért is rosszabbodhatnak a tünetek amikor a Cytovet méregtelenítőt el kezdte adni a kutyának, mert az felszakított sok lerakódott méreganyagot , ami a vérbe kerülve rontotta a tüneteket. De valahol el kell kezde felszabadítani a szervezetet, mert másként nem lehet a javulás útjára lépni. A lábon megjelent tumor lett Röntgenezve? Üdvdr.Molnar

          • Kedves Dr. Ùr!
            Ez esetben melyik csomagot ajànlanà?
            A tumor tapintàsa a talp rèszén puha. Nem voltam biztos,hogy ez lenne a megfelelö szàmàra.
            Platinum tàpra vàltottunk kb. 6 hònapja. Köszönöm szépen megtisztelö vàlaszàt!
            Üdvözlettel: Bernadett

          • Kedves Bernadett! Ez esetben a III. csomag is jó ,de mellé még adják a Prtective force-t is. Ugye nem kapott, kap szintetikus kullancs elleni szert? üdvr.molnar

          • Kedves Doktor Ùr!
            Nem kap, kapott semmi szintetikus szert. A kezelést kiegészítettem még Immunovet cseppel és megrendelem a Protectiv Force- t is. Meddig alkalmazzuk ezt a kùràt? Minimum 3 hònap? Utàna lehetne lèzerrel eltàvolítani a daganatot?
            Még az lenne a kérdésem , hogy egy lyukas bél esetében adhatò- e a platinum tàp? Ez a leíràsok szerint 15% szénhidràtot tartalmaz. Vagy etessek a Dr. Ùr àltal javasolt mòdon.
            Köszönöm szépen megtisztelö vàlaszàt! A legjobbakat kívànom! Üdvözlettel: Bernadett

          • Kedves Bernadett! Igen 3×1 hónap adagolás javasolt, talán elkerülhetik a műtétet. Nem javaslom a tápok egy formáját sem. Azért javasoltam , mert ez a legbiztosabb táplálási mód, hogy segít. üdv drmolnar

  22. Kedves Doktor Úr!

    A héten megműtik a 4,5 éves Cane Corso kan kutyánkat. Elülső keresztszalag szakadása van az egyik hátsó lábán. A kérdésem az lenne, hogy mely termékekkel tudnánk gyorsítani a felépülést és egyben erősíteni a másik lábát?
    A kutyus 65 kiló.

    Köszönöm szépen válaszát 🙂

  23. Tisztelt Doktor Úr!
    6 éves ivaros, kan, labrador kutyám emésztési, légzési problémájával kapcsolatban kérném a segítségét. Főtt házi kosztot eszik (sertés vagy nyúlhús, hajdina vagy köles, tök, répa, alma).
    Tünetei a gyakori nyeldeklés, nyammogás illetve a legfeltűnőbb, hogy intenzívebb mozgásnál mindig elkezd füvet enni de hányás nem követi, bélsár rendben.(pld. Amikor labdázunk kétszer eldobom vissza hozza, de harmadszorra már inkább füvezni megy nem a labdáért.) Olvastam az Ön táplálással, emésztéssel kapcsolatos írásait többek között, hogy a kutyák sav „túltengése” inkább savhiány szokott lenni. Nálunk hányás hál istennek nincs, de így ph értéket se tudok mérni.
    A másik probléma főleg a sétáknál jelentkezik.
    Az indulás után nagyon hamar feltűnően elkezd lihegni (túlzottan kilóg a nyelve) amúgy erőnlétileg nem látom fáradtnak mert nem akar megállni, pihenni vagy lefeküdni.
    Állatorvosnál voltunk a fenti tünetekkel ahol vérvétel, has és szív ultrahang illetve röntgen felvételek készültek és mindent rendben találtak. A nyeldeklés miatt endoszkópos vizsgálatot javasoltak, a lihegésre hörgőtágítót kaptunk de mi nem szeretnénk altatni ha nem muszáj illetve gyógyszert adni feleslegesen hogyha a tüdő, légcső, nyelőcső egészséges.
    Szeretném a Doktor Úr véleményét kérni a mellékelt röntgen felvételekről. Ön lát esetleg bármilyen betegségre utaló eltérést, fejlődési rendellenességet?
    Milyen természetes alapú készítményt, további vizsgálatot javasol?
    Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Sz.Tünde
    Elnézését kérem, lehet hogy az én ügyetlenségem de úgy látom csak egyenként, külön hozzászólásokban tudom átküldeni a 6 db röntgen képet.

  24. 14 éves ivartalanitott tacskó keverék szukának ajánlotta az orvos a skelevetet.2éve lebénult a farka,szteroiddal fizióterápiával jól lett.Most ismét elkezdődött nála nincs lebénulva a farka de nehezen emeli.Kérfédem az lenne,hogy mit tudok még adni neki erősitenia gerincét,illetve nagyon nehéz gyógyszert beadni neki,melyik formát ajánlaná.Válaszát köszönöm!

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    Az egyik cicánknál 03.25-én diagnosztizáltak extrém magas veseértékeket, Karbamid 109, Kreatinin 1450 volt akkor. 1 hét infúziós kezelést követően az értékek 04.02-án az alábbiak szerint alakultak:
    Karbamid: 65 mmol
    Kreatinin: 663 umol

    04.01.-től kapja naponta 2x a 2 csepp Regavetet a Royal Canin Renal Liquid, Pronefra és Calo-pet paszta mellett. Étvágya nagyon van, de miután 9 év alatt mindig is válogatós volt, ez most sem változott semmit, így a kevés nedvestáp és kevés száraztáp mellett, amiket eszik, naponta adjuk a kiegészítőket is fecskendővel.

    Tegnap voltunk vele hasi ultrahangon, ott az az eredmény született, hogy a bal vese 5.58×4.21 cm, a jobb vese 2.88×1.62 cm. Mellékvesékben elváltozás nem látható. Lép és máj homogén szerkezetű.
    Az ultrahangot követően a vérvétel sokkoló volt, ugyanis a Karbamid értéke 95,2-re, a Kreatinin értéke pedig 1192-re emelkedett sajnos vissza.
    Tegnap óta ismét kap 5 napig infúziót.

    A kérdésem az lenne, hogy a Regavet csepp ezen értékek tudatában később kifejtheti-e jótékony hatását és azt szeretném még kérdezni, hogy az értékek romlása esetén az otthoni infundálás megoldás lehet-e még?
    Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert mi mindent megteszünk annak érdekében, hogy a cicánk még hosszú éveken keresztül velünk maradhasson, már amennyiben ő is így akarja. A doktornők azt mondták, hogy amennyiben nem tudnák ezen értékeket, nem mondanák meg, hogy a cica beteg lenne. Szóval , nem hagyja el magát, érdeklődik, ugrál szekrényekre, stb.

    Nagyon szépen köszönöm előre is!

    Üdvözlettel,
    Gábor

  26. Üdvözlöm Dr Úr!
    Kutyám bőre rettentően viszket állandóan kaparja magát. Egy helyen a szőre is kihullott vagy lekaparta. Élősködők nincsenek benne. Mi lehet a gond mit javasol. Válaszát megköszönném.

  27. Tisztelt Doktor Úr!

    Abban kèrném a segítségèt, higy Mikortól adható az Annovet csepp?12 hetes maltipoo kölyöknek szeretném adni, akinek felnőttkori súlya is maximum 4-5 kg lesz. Mostani pontos súlyàt nem tudom mèg. Holnap érkezik hozzánk. A leírás alapján az adagolás felét már nem nagyon lehet felezni az adagolóval gondolom. 🙈

    Köszönöm válaszát!

    Puzsàr Klaudia

  28. Kedves Doktor úr!
    Szüleim 10 éves kan németjuhász kutyájának pár éve CEC betegsége van. Kapott gyógyszert amit időközönként kell szedni és folyamatosan kapja a mobility izületvédőt és millgamma neurot. Eleinte nagyon sokat segített neki, hogy ne essen ki a lába maga alól, de az utóbbi időben sokat romlott az állapota és húzza a jobb lábát.Mit tudna esetleg javasolni. Előre is köszönöm a válaszát!

  29. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 6 éves, ivartalanított kan Csivavám. Pár éve, ritkán, előforult hogy köhögött amikor melegebb volt nyáron, vagy télen a hidegben. Az utóbbi fél évben, ez romlott, futás, ugatás vagy már nyugodt helyzetből is felkel , röfög az orrán, öklendezik és köhög. Többször voltunk állatorvosnál, ahol szívféreg teszt történt (negatív lett), röntgen felvétel, melyet csatolva küldök, valamint meghallgatták a tüdejét és szívét amelyek csendesek, zörej mentesek és normálisak voltak. Mézes szirupot írtak fel, de sajnos azóta is előfordul , ijesztő jelenség. Ebben kérem segítségét!
    Tisztelettel,
    Medve Brigitta

  30. Tisztelt Doktor Úr! Az unokáimnak van egy 2 éves Cavalier King Charles spániel kutyája, akinek nagyon hull a szőre. Télen, tavasszal mindig. Kérdésem, hogy van erre valamilyen gyógymód, mert bent van a lakásban. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Nagy Anna Mária

  31. Tisztelt Doktor Úr!
    A megbeszéltek szerint a kutyusaim ,az emésztő,és a bőr csomagot kapják párhuzamosan.Szeretném megkérdezni,hogy a joint protection-t a két csomag közötti időben szedhetik-e?
    Válaszát köszönöm!
    Kata

  32. Kedves Doktor Úr!
    Mozart egy 4 éves kasztrált kandúr. Van velünk még egy 3 éves szintén kasztrált kandúr.Mozart 1 éves volt mikor megérkezett hozzànk Darwin és nincs köztük összeférhetetlenség.Kicsi koruk óta együtt vannak és ez a probléma 2 évvel később jött hogy, hosszú ideje kb. màsfél hetente bepisil a hàlószobàban az àgyba. Màr 2x voltunk àllatorvosnàl, kivizsgáltàk a veséi, a húgyutak rendben vannak, azt mondtàk egészségügyi problémája nincs. Mindig a stresszre hivatkoznak de a cica jól érzi magát, jàtszik, eszik rendesen, boldog. Màr mindent megpróbáltam. Két cica wc van, 1hét és egy két nap után lecserélem a teljes álmot plusz naponta többször takarítom, vettem külön cica WC-be szagtalanító spray-t, feliway optimum pàrologtatót, folyamatosan erős citrusos illóolajat csöpögtettem oda ahol korábban bepisilt. Kapott màr nyugtató kúràt is mégis bepisilt. Teljesen kétségbe vagyok esve. Nincs màr több ötletem és kikészít ez a folyamatos àgyba pisilni.

    • Kedves Szabina! Nem csodálom, hogy kikészíti a helyzet. Sztem territoriális jelölésről lehet szó. Próbálja a hálószobából kizárni őket. Sajnos jobb ötletem nincsen. Üdv dr.molnar

  33. Kedves Doktor Úr!
    Tanácsot szeretnék kérni a 12 éves házi perzsa cicámmal kapcsolatban. Kiskorában volt egy gombás bőrbetegsége, amelyet speciális samponnal fürdetéssel sikerült helyrehoznunk, ehhez társult egy folyamatos hasmenés, ami a bőrbetegség kezelése után szintén elmúlt. Most a cica 12 éves, csak bent lakik és újra visszatért a folyamatos hasmenés és a bőr gombásodása. A fürdetés már nem segít neki, csak átmenetileg. Körbejártuk a helyi orvosokat, a véreredménye tiszta volt, arra következtettek, hogy már öreg és nincs mit tenni. Probiotikumtól kezdve, étrendi változtatásokat megpróbáltunk de nem működött. A probléma lassan másfél éve fennáll, a kedve jó, étvágya van, viszont napi 2 hasmenés legalább van, melynek néha az utolsó cseppjeibe vér látszódik, illetve látszódik, hogy fáj neki a hasa. Nagyon lefogyott. Esetleg van e bármilyen tanácsa számunkra, hogyan tudnánk segíteni neki, vagy mi lehetne a következő kivizsgálás ahova érdemes lenne elvinni. Előre is köszönöm válaszát, Maja.

    • Kedves Maja! Sajnos amikor a gombás fertőzés kezelése nem az immunrendszer sejtes részének az erősítésével történik, akkor mindig vissatér a fertőzés és a bélflóra még rosszabb állapotba kerül. A fonalas gomba fertőzés, a sejtes immunválasz gyengülésének talaján tud /szokott elindulni. Azt pedig több ok is kiválthatta: inzulin rezisztencia, következményes mellékvese kimerültség, toxikus hatások a csontvelőt érintve stb. Ezeket a toxikus hatások további bevitelének megállításával, méregtelenítéssel, immun támogató terápiával és a szénhidrát anyagcsere átalakításával tudjuk jó irányban befolyásolni. Majd ennek hatására a sejtes immunválasz rendeződik és a fonalas gombák eliminálódnak, a bőr elváltozások elmúlnak. Első lépcsőben ezt a csomagot javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv Dr.Molnar

  34. Üdvözlöm Doktor Úr!
    A tanácsára lenne szükségem. A helyi állatorvostól kértem a cicámnak külső belső élősködökre szert, Ő a NexGard spectra tablettát írta fel, amit kivàltottam a patikába és itthon olvastam, hogy ezt a készítményt nem javasolják macskáknak. A kérdésem az lenne, hogy be adhatom nekik? Nem lesz tőle bajuk? Mert ártani nem szeretnék nekik

  35. Kedves Doktor úr!
    A napokban a képen látható duzzanat jelent meg a kutyánk végbélnyílásánál. Természetében nem történt változás, ezért nem vagyunk biztosak benne, hogy a bűzmirigy telítettsége okozza-e vagy másra kell gyanakodnunk. Az állatorvosunk a jövőhéten tud csak fogadni bennünket. Mi az Ön meglátása? A kutya 9 éves, ivaros keverék.

    • Kedves Balázs! A jobb oldali bűzmirigy gyulladása vagy tumorja szokott ilyen képpen kinézni. Mindkettőre van természetes kezelési lehetőség. Üdv Dr.Molnar

  36. Kedves Doktor Úr!
    Pár napja kaptam egy axolotl-t és a korábbi akváriumában kisebb kavicsok voltak. Gyanakszom, hogy megevett egyet-kettőt. A mostani élőhelyén természetesen nincsenek ilyen kavicsok. A vizét igyekszünk 18 és 20 fok között tartani, nagyjából 60 literes az akvárium. Azt hiszem a viselkedésén nem vettem észre semmi abnormálisat, azóta volt széklete és tulajdonképpen az étvágyával sincs probléma. Viszont, mivel albínó, oldalról látszik, hogy a hasa sötét színű és kidudorodik. Már 4 napja ilyen és nem tudom, hogy kezdjek-e aggódni érte? A nemét és a korát nem tudom, de fiatal példány, nagyjából 18 cm hosszú. Azt olvastam, be lehet rakni a hűtőbe, hogy könnyebben kiadja magából a kavicsokat, de nem tudom, ennek mikor van itt az ideje.
    Várom a válaszát!
    Üdv., Korognai Eszter

  37. Kedves Doktor Úr!

    Egy 6 hónapos Csivava kutyusom van . Az a problémám vele, hogy valószínűleg csirkeallergiás( csirkés tápok hatásáar vakarózott, bűzmirigy problémái voltak) és iszonyatosan válogatós. A tápokat alig eszi, nagyon vkony. Érdeklődni szeretnék, hogy konkrétan milyen étkezést és étrendkiegészítőt ajánlana Cukinak? Előre is köszönöm válaszát! Dobos Beatrix

  38. Tisztelt Doktor Úr!

    Már írtam Önnek ezen a felületen, az alábbi levelet, melyre azt mondta rendben van a kezelés és az etetés is. Viszont azóta ismét orvoshoz kellett vinnünk a kutyust, mert nagyon sokat hányt emésztetlenül. Elkezdődött a kivizsgálása: UH, Rtg., vérvétel, bélsár, melyeknek eredményét csatolom Önnek. Ma kiderült, hogy a hasnyálmirigy teszt is pozitív lett a TLI érték nem jó. Azt javasolta az orvos, hogy law fat tápot adjunk a kutyának, ezzel tehermentesítjük a hasnyálmirigyet és pluszban tablettában pótoljuk a folsavat. Eddig nyulat kapott reszelt főtt répával és cukkinivel. Erről leállított az orvos, hogy valószínűleg a zsír tartalma miatt nem megfelelő.
    Tudna Doktor úr segíteni, hogy mi tévők legyünk? Mit etessünk a kutyussal (tápot nem akarunk adni neki, a természetesség híve vagyunk), de most teljesen tanácstalanok lettünk.
    “3 hónapja fogadtuk örökbe 5 éves, 8 kg-os keverék ivartalan szuka
    kiskutyánkat. Folyamatos volt a kullancs elleni és szívféreg elleni
    tablettázása, táppal volt etetve. Nem sokkal a hozzánk érkezése után
    az étvágya csökkent, majd semmit nem akart enni. Elvittük az
    állatorvoshoz, aki bélfertőzést állapított meg nála, láza is volt a
    kutyusnak, antibiotikum kúrát csináltunk végig vele. A tápot
    lecseréltük főtt ételre, 80% hús (belsőség, izomhús) 20% zöldség napi
    2x. Testtömegének 2-3%-át etetjük. A probléma rendeződni látszott, de
    több, mint 2 hete ismét nem akart enni, és a széklete is híg lett.
    Ismét állatorvos, aki 3 féle kórokozóra tesztelte a székletet, negatív
    lett. Azóta mi is néztük többször itthon giardiára, negatív
    eredménnyel. 3. hete szedjük az emésztő szervek csomagot, már másnap
    lett étvágya a kutyusnak, mostanra a széklet is beállt. Viszont 2
    napja reggelente sárgát hány némi hús darabokkal. A reggelit 8:00-kor,
    a vacsorát 18:00-kor kapja. Most csak nyúlhúst kap a könnyebb
    emészthetőség miatt. A fórumon olvastam hasonló problémát, ahol Doktor
    úr azt javasolta emeljék meg a digestive helper adagot, tegnaptól
    megemeltem. A kutyus sokszor nyeldekel, nyalogatja a pokrócát. A
    csomag kezdete óta hatalmas étvágya lett, alig tudjuk leszerelni. Mit
    javasol, valamit rosszul csinálunk?”

    Rutin vérképpel

    • Kedves Péter! A hányás emésztetlenül gyormornedv hiányra utal. Valamely hatás sorvaszthatja a gyomor nyálkahártyát. Mióta adnak neki szintetikus tablettákat a paraziták ellen. Nem mostanában adtak neki ilyent, ami után jöttek a hányások? üdv drMolnar

  39. Tisztelt Doktor Úr!

    Édesanyám kutyusa decemberben volt 7 éves, malinois-német juhász keverék, erős, izmos, gyönyörű kutyus. 2024. március 23-án sétálni mentek egy másik kutyussal – egy másfél éves, münsterlandi vizsla kislány volt, sajnos ő már múlt időben 🙁 – és a kiskutya gazdájával. Falun sétáltak, a legszélén erdő van, egy gazdaság és egy régi ház, amiben laknak. A lakók fagyállós ételt tettek ki kóbor cicáknak – a fagyállóról persze hallgattak. A két kutya beleevett egy pillanat alatt – a kis münsterlandi vizsla másfél nap múlva sajnos meg is halt, ő evett többet. Édesanyám kutyusát vasárnap, a mérgezés után két nappal kezdték kezelni – azért akkor, mert egészen addig sajnos 5 állatorvos is azt mondta, hogy sima ételmérgezése volt a kiskutyának, 1 pedig azt, hogy tüszős mandulagyulladása. Végül vasárnap reggel már annyira rosszul volt a kiskutya, hogy elvitték egy megyei állatklinikára, ahol megállapították a fagyálló okozta veseelégtelenséget.

    Ekkor Édesanyám kutyusától is vettek vért – ő egészen addig nem mutatott tüneteket, akkor kezdődött nála a fokozott vízivás és pisilés (ez 2024. március 25-én volt). Azóta minden nap kap infúziót és gyógyszereket. Az első vérvétel alkalmával 260 volt a kreatinin-értéke, aztán csökkenni kezdett, nyolc nappal a mérgezés után 150-re csökkent, aztán visszament 190-re. Igazából ránézésre jól van, eszik-iszik, pisil rendesen, vidám, erős – de azóta sajnos már tudjuk, mit okoz a fagyálló-mérgezés.

    Nekem volt itthon bontatlan Renovet és Kingvet, azt el is kezdte adni neki Anyukám március 26-án, egyelőre naponta 3-3 cseppet kap mindkettőből (30 kilós kutyus). A kérdésem az lenne, hogy milyen szereket javasolna még Doktor Úr, hogy amennyire csak lehet, segítsük a gyógyulását? Nagyon szépen köszönöm a segítségét és a válaszát! Köszönettel: Kiss Boglárka

  40. Kedves Doktor úr!
    Marie cicám 7 éves,ivartalanitott (5 éve)nőstény,házi cica. Színe: fehér
    Csak bent a lakásban tartózkodik. Nem érintkezik más állattal.
    Kb 4-5 hete kezdett el vakarozni,akkor adtunk neki frontline cseppet,de nem hatott. Főleg a nyakát és a füle alatti részt sebesre vakarja.
    Royan canin savour exigant száraz eledelt eszik hosszú ideje. A zacskós ételeket nem eszi meg.
    Semmi más tünete nincs,jó hangulatú,bújos cica. Szép a szőre.
    Várom válaszát.
    Előre is köszönöm.

  41. Kedves Doktor Úr!
    Más betegségben másik kutyusunknál sokat segítetettek a termékek!
    Most egy vesebeteg Rottweilerünk van, aki 57 kg.-os. Tanácsot szeretnék kérni a táplálásával kapcsolatban és hogy milyen termékeket ajánl, s milyen mennyiségben?
    Mennyi fehérjét ehet egy nap, mondjuk nyúl húsból vagy csirkemellből?
    A jelenlegi probléma, hogy fehérje van a vizeletében, s a kreatinin szintje a vérben 220 volt, kapott Ednyt 10-os tablettát, legutóbb a kreatinin 152 volt. A fehérje vizelés csökkent ugyan, de nem szűnt meg.
    Köszönöm szépen a segítséget! Papp Éva

    • Kedves Éva! Igen, a tünetek idült veseelégtelenségre utalnak. Ezt a protkoll tartsák be a kezeelés és az etetés területén is a kutya jól lesz, de ezt fenn kell tartani mert a vese teljesen nem fog tudni regenerálódni , de jó életet élhet ezekkel a változtatásokkal: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/ Az itt megadott táplálék adagokat 15X ösére lehet növelni mert annyival nehezebb a Rotijuk mint egy 4 kg-os cica. ÜdvDr.Molnar

    • Kedves Doktor Úr!

      Bichon bolognese kiskutyàm (4 éves lesz), 2 hete beteg. Most kaptam meg a laboreredmènyét, ami nagyon rossz lett. Kérdésem az lenne, hogy milyen irànyban induljunk el, illetve van-e Önöknek olyan terméke amivel tudnék neki segíteni.

      Vâlaszát előre is köszönöm!
      Szondáné Nagy Katalin

      • Kedves Katalin! A vérképből csak annyi látszik hogy a csontvelőt károsító hatások érték a kutyust. De hogy azt mi okozza arra ez a labor nem mutat meg pontosabbat. Milyen tünetei vannak, milyen szintetikus szereket szedett, kapott e parazita írtókat, mikor kapott oltást. Vérkémia teszt történt e? Ezekre kell választ keresni, hogy közelebb kerüljünk a rosszullét okaihoz. Ha ez meg van akkor udok kezelést is javasolni. Üdv Dr.Molnar

        • Kedves Doktor Úr!

          Köszönöm a válaszát! A kutyus kezelése a mai napon Budapesten megkezdődött. Amint minden eredmèny meg lesz, jelentkezni fogok hogy milyen kezelés lenne jó számára.

          Üdvözlettel: Szondáné Nagy Katalin

          • Kedves doktor úr!
            Kedvenc tyúkom Paka paka 5 éves, mindig is nagy volt a begye, de körülbelül 3-4 hónapja lassan elkezdett nőni, zsák szerűen lelóg és teli van neki (már olyan nehéz hogy menni is alig tud, majdnem hogy lelóg neki a földre).
            Pár nap alatt csak rosszabbodott az állapota egész nap fekszik és alszik, bágyadt.
            Amikor megfogom a begyét akkor kb. 1kg takarmányt érzek benne.
            Szerintem nem tud emészteni. 😞
            Tegnap elkezdtünk nála masszírozási technikát alkalmazni nála anyukámmal, meg is hánytattuk de csak sáros víz jött fel neki, és pár szem apróbb mag. Mától elkezdtünk nála diétát alkalmazni (három napig nem adunk neki takarmányt csak vizet és hagyjuk hogy magának csipegessen kint az udvaron.) abban bízva hogy lassan begyorsul az emésztése.
            Most külön csuktuk a többi tyúktól (mindig tiszta ólban vannak, nagy udvarral). A fotó 2 hónappal ezelött készült…
            Ön szerint van esélye a gyógyulásra?
            Előre is köszönöm válaszát!
            Üdvözlettel: Izabell

          • Kedves Izabell! Amennyiben idült begytágulata van akkor nem sok esélye van. Lehet hogy idegen testet nyelt és gátolja a begy ürülését. Talán ha korábban szóltak volna, akkor nagyobb eséllyel lehetet volna begymetszést eredményesen elvégezni, de így is meg kell próbálni, mert így lassan elsorvad a tyukocska. Keressenek egy ebészt aki elvégzi a begymetszést. Üdv Dr.molnar

Vélemény, hozzászólás?