Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 894 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!

    A tanácsát szeretném kérni az alábbi kérdésben.

    12 éves bichon kutyusunk szívproblémája miatt Cardisure 2,5 mg tablettából napi 1/4-et kap. Mivel vizes a pocija – 3-4 napig – fél szem/nap adagolásban – kapja most a furosemid tablettát. Ezt követően, szükség szerint kell, hogy kapja a vízhajtót.
    Már sajnos most olyan kellemetlen tüneteket tapasztalok, melyeket a gyógyszerek mellékhatásainak gondolok. A célom, hogy amennyiben lehetséges mindkét tablettát kiváltsam az Önök termékeire. A szívelégtelenség csomagot már elkezdtük alkalmazni. Kérem a tanácsát, hogy:
    – a szívelégtelenség csomag mellett vízhajtóként milyen terméket javasol?
    – Az Ön javaslata szerint, hogyan, milyen ütemezés szerint célszerű kivezetni a gyógyszereket?
    – A tegnapi napon szteorid injekciót is kapott. Ennek ellenére már a mai napon adhatom neki az Önök termékeit?

    Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Áldott ünnepeket kívánok! Ági

    • Kedves Ágnes! A szintetikus vízhajtót mihamarabb hagyják el, mert a vesét károsító hatása lehet. A szíveleégtelenség csomag önmagában is vízhajtó hatású, amellett nem szükséges más vízhajtó. Ha megy a csomagunk akkor el kezdheti 3 naponta mindig felével csökkenteni a szintetikus szereket, amit addig kapott. Közben fokozottan figyeljék az állat esetleges tüneteit. Ha szükséges álljanak meg a további csökkentéssel, majd ha rendeződnek a tünetek , folytathatják tovább a csökkentést. De ilyenre a csomag hatása mellett nem nagyon kell számítani. üdv dr.molnar

      • Kedves Doktor Úr!

        Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Nagyon-nagyon bízom a termékekben!!!!

        A további kérdésem, hogy a tegnapi napon kapott szteorid injekció ellenére kaphatja már ma is a termékeket?

        A kutyus életkorára és szívproblémájára való tekintettel javasol még további terméket/termékeket, melyeket szívelégtelenség csomag mellett adhatok neki 3 hetes kúrákban? Mindent megadnék, hogy újra olyan energikus, vidám kutyus legyen, mint még pár hónappal ezelőtt!

        Nagyon szépen köszönöm! Ági

  2. Kedves Doktor Úr!
    Egy speciálisabb kérdéssel fordulok Önhöz, mert nem teljesen egyértelmű számomra az interneten elérhető információ a témával kapcsolatban.
    Egy hete találtam egy vélhetően megszökött, nagyon szép és látszólag egészséges félév körüli kandúr cicát, akinek azóta is menedéket biztosítok, amíg zajlik a gazdi felkutatása (elkülönítve a saját macskámtól).
    Elvittem állatorvoshoz, ő is mindent rendben talált az állattal, ha egy hét múlva sem kerül elő a gazdi, leszűrjük fertőző betegségekre és utána kerül összeszoktatásra a saját cicával. (Valószínűsíthető, hogy korábban lakásban tartott, mert a fedeles almot is egyből megtalálta, egyetlen „baleset” sem történt. Kérdés, mióta barangolhatott odakint…)
    Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy – a hosszú lappangási idő miatt – kell-e számolnom a veszettség vírus lehetőségével? Továbbá játékos, élénk cica lévén már most számos apróbb karmolást szereztem tőle, egyet sajnos az egyik szemöldököm alatt. Egyik esetben sem támadó jelleggel lépett fel, tényleg csak játék közben történt. Azt olvastam, hogy már az egészségesnek látszó állat is fertőzhet, nem tudom, ez a macska esetében a tünetek megjelenése előtt mennyi idővel, hány nappal lehetséges? Az állatorvosunk nem lát reális esélyt a fertőzésre, én mégis aggódom, elsősorban az arcon ért apróbb sérülés miatt. (A kedve egyébként továbbra is élénk, eszik, iszik, játszik, mint ahogy egy korabeli cicától elvárható.) Továbbá amennyiben egy ilyen eset mégis „rosszra” fordulna és az állaton megjelennek a betegség tünetei néhány napon belül, hatásos lehet még az akkor elkezdett védőoltás sorozat?
    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdv,
    Anna

    • Kedves Anna! Nem szükséges aggódnia. A lényeg az, hogy biztosan ne vesszen el a cica a karmolás utáni 14 napon belül. Mert ha veszettséggel fertőzött lett volna a karmolás idején, akkor 14 napon belül biztosan jelentkeznek nála a veszettség tünetei. Megvadulás, víziszony. Ha letelt a 14 nap és a cica még mindig tünetmentes, akkor nem tartalmazhatott a nyála veszettség vírust a karmolás időpontjában. Üdv dr.molnar

  3. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 4 éves ivartalanított szuka francia bulldogom akit a tegnapi napon 2-3 csigolya közötti gerincsérvvel megműtöttek. Kérdésem lenne, hogy a mozgásszervi csomag 1es segít e felepülesben.

    Üdvözlettel
    Bartáné

  4. Kedves Doktor Úr!
    Mai napon a kis tacskó kutyánknál Leókámnál kezdődő tacskó bénulást állapítottak meg. 6 és fél éves fiú kutyus.
    Körülbelül 1 hete kezdődtek a tünetek azzal, hogy nem tudott felugrani az ágyra a kanapéra.
    Az utóbbi 3 napban érintésre feljajdul a kiskutya. Székletével vizeletével nincs probléma. Lassan sétál, sokat pihen, kissé bizonytalan a járása.

    A kezelést Medrol injekcióval kezdték meg. Majd Receptre felírt Medrol 16 mg tablettával kellene folytatni a kezelést napi 2x fél tablettával 1 hétig, majd folyamatosan csökkenteni az adagot, illetve mellette Quamatel mini tablettát is adni kellene neki gyomorsav lekötőt. Ezeket a gyógyszereket emberi patikában kellene kiváltani, ami a felnőtt embernek a szervezetét, működését is jócskán megviseli…..

    Szeretnék tanácsot kérni a Doktor úrtól, hogy a fenti gyógyszerek helyett, milyen kezelést javasolna a tünetekre, illetve milyen szelídebb gyógymód lenne jó a kiskutyának a honlapon található termékek közül?
    Üdvözlettel, Mészárosné, Irénke.

  5. Jó estét! Ivartalanított sziámi kandúromnak (7éves) sztómája lett két hete húgycsőelzáródás miatt , egy hete katétert kapott mert nem tudott rendesen pisilni a sztóma műtét után sem, amit ma ki vett a doktorúr mert mikor vittem rendelésre ügyesen ürítette a vizeletét és tiszta volt, itthon viszont véres a vizelete, ez normális egy darabig? 4 napig még antibiotikumot kap. Eszik iszik széklete normális. De sokat fogyott. Azt szeretném kérdezni,hogy ilyenkor normális még a véres vizelet és az hogy fogyott? Illetve mit tudnék neki adni ami immunerősítő lenne számára? Köszönöm a segítséget.

  6. Tisztelt Doktor úr!
    11 éves yorki kutyusomnak 6 napja kezdődött pocak fájdalma, hányás,letargiával tarsulva. Azonnal a legközelebbi kórházba vittük,hasnyalmirigy gyulladást diagnosztizáltak nála 1800-as amilaz, 400 feletti lipaz értékkel,egyebekben laborban élettani tartományában. 5 napon keresztül megkapta a terápiát,ma a kontroll laborjában ezek az értékek normalizálódtak,viszont a kutyus étvágytalan ,nem igazán akarja enni a gastros konzervet, csak a kezemből fogadja el.
    A kérdésem az lenne,hohy milyen energyvet termékeket vehetek neki,hogy megelőzzem a bajt,illetve mivel javithatnek a kutya etvágyán?
    Hálás köszönettel.

  7. Tisztelt Doktor Úr.
    Segítségét szeretném kérni egy labor eredmény miatt.
    7 hónapos cicám labor eredménye. Az állatorvos csak vakarta a fejét és nem tudott rá mit mondani. Annyit mondott hogy elgondolkodtató. Felv,Fiv teszt negatív volt szeptemberben. A laboreredmény három napja történt.
    Most a Verti DMG immunerősítőt kezdtük el neki adni.
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Doktor Úr! Már korábban kértem a segítségét , 2.7 kg kan 22 hónapos yorki kutyusomnak, születése óta 6 szem s t-t kapott kb, októberben már nem adtam neki be. És nem is fogom
      Nov óta két fokalis rohamot láttunk nála, epilepszia szakorvos 12.17 én tud fogadni addig ez irányban nem kap gyogyszert. Elkezdtem lassan három hete az etovet korovet cseppeket. Cbd olajat is kap. ( De másik fajtát nem az oldalról) Az anyagi helyzet jelenleg ennyit engedett bár a doktor Úr több terméket is javasolt.Kb a cseppek elkezdése után egy héttel volt egy rohama, fokális 3-4 perces. Most két hete lesz pénteken Kérdésem ,hogy most jönne az egy hét leállás. Azaz a kúra közti szünet. Állapot rosszabbodasra kell számítani? Ha Majd nem kapja a cseppeket? Köszönöm szépen.

      • Kedves Viktória! Igen, nem lehet kizárni a rosszabbodást a szünetben. Ezért csak 3 nap szünetet tartson az Etovettel. A CBD menjen szünet nélkül ez alatt is. Epilepszia elleni bármi nemű szintetikus gyógyszert igyekezzen elkerülni, mert a máj és vese még nagyobb károsodást szenvedhet el a mellkhatások miatt és utána a természetes szerek sem fognak tudni segíteni. Üdv Dr.Molnar

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    Bischon Havanese ivartalanított szuka kutyám 7 éves, jövő márciusban tölti be a 8. életévét. Teljesen egészséges volt 5 éves koráig, amikor minden bevezetés nélkül egy délután rohamot kapott.
    Rázkódott, bepisilt, nyálzott a szája, minden izma görcsbe rándult. Állatorvoshoz rohantunk vele, ahol vért vettek, amiből a májfunkció kis mértékű eltérése volt kimutatható, majd epilepsziát
    diagnosztizáltak. Napi egy szem Sevenaletta tablettával kezdtük a gyógyszerezést, de az egyre gyakoribb rohamok miatt jelenleg napi 4X1 Levil 250 mg-os és napi 3X500 mg Nevotens az adagja.
    Sajnos így is minimum két hetente rohama van, jellemzően álmában jelentkezik, kb. 20-30 másodpercesek, egymás után egy-három roham követi egymást.
    Egy hónapja jelentkező újabb tünet, hogy krákog és öklendezik, annak ellenére, hogy Quamatel gyomorvédőt adok neki. Gyakran puffadt a hasa és túlsúlyos is, amióta gyógyszert szed nő a súlya,
    most 8-9 kiló között van, annak ellenére, hogy nagyon keveset eszik.
    Megköszönöm ha tud valami kiegészítő terméket javasolni az állapotára.
    Tisztelettel: Kovácsné dr. Megyesi Mónika

  9. Kedves Doktor Úr!
    Már kialakult szívféreg esetén cicáknál van kezelési protokol?
    Milyen szerekkel tudom támogatni a cica szervezetét,milyen adagolásban?
    11 kg Maine coon esetében?
    Köszönöm szépen a segítségét!
    Üdvözlettel:
    Zentai Zsuzsi

    • Kedves Zsuzsi! Szívféreg elleni alternatív kezelés leírása 10ttkg-os kutya vagy macska esetén

      Alkalmazott készítmények:
      – ANNOVET csepp 2x 3 csepp minden reggel és este az étkezéssel

      – GUARDIAN kombináció 2x 0,5 kapszula minden reggel és este az étkezéssel

      – STRONG IMMUNE (Üröm kivonatot is tartalmazó kapszula) 1×1 caps. reggel éhgyomorra

      – HEART Power kombináció 2x 0,5 kapszula minden reggel és este az étkezéssel

      – IRON COMPLEX, vaskiegészítő caps. 1×1 caps. este az étkezéshez
      PÁRHUZAMOSAN KELL KAPNI utóbbi KETTŐT, A STRONG IMMUN REGGEL, A VAS ESTE! ÚGY AHOGY A LEÍRÁSBAN VAN
      A Strong Immune adagolása:
      1-5. nap adagolás 6-7. nap szünet,
      8-12.nap adagolás, 13-14. nap szünet,
      15-19. nap adagolás 20-21. nap szünet.
      22-26. nap adagolás, 27-28. nap szünet.
      0. nap este étkezés mellyel 1 caps. Iron complex, mellyel Annovet 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      1. nap reggel, korán, éhgyomorra 1 caps. STRONG IMMUNE kapszula, utána 2-3 óra múlva 1. étkezés mellyel az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      1. nap este étkezéssel, 1 capsula Iron complex, és az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0.5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      2. nap reggel, korán 1 caps. STRONG IMMUNE kapszula, utána 2-3 óra múlva 1. étkezés mellyel az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      2. nap este étkezéssel, 1 capsula Iron complex, és az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva

      3. nap reggel, korán 1 caps. STRONG IMMUNE kapszula, utána 2-3 óra múlva 1. étkezés mellyel az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      3. nap este étkezéssel, 1 capsula Iron complex, és az ANNOVET 3 csepp és 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      4-5. nap ugyanez ismétlődik
      6-7. napon szünet a STRONG IMMUNE szerből, az Annovet és az IRON complex 0,5-0,5 kapszula Guardian és a Heart power kombináció legyen beadva
      8.napon kezdődik elölről, mint az 1-5. napig. stb
      1-5. nap adagolás 6-7. nap szünet, 8-12.nap adagolás, 13-14. nap szünet, 15-19. nap adagolás 20-21. nap szünet. 22-26. nap adagolás 27-28. nap szünet.
      Ezt a 28 napos kúrát 3x egymás után javasolt megismételni. Azután 2 hét szünet és újabb 3x-i kúra ismétlés.
      Ez összesen 6 hónap.
      Ezután lehet végeztetni ellenőrző tesztet.

      Figyelem! Az adagolás ideje alatt csak a legminimálisabb mozgás engedélyezett, hogy a szív minél könnyebb munkát kelljen, hogy végezzen az életfunkciók normális fenntartása érdekében.

      Itt a javasolt csomag: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-parazitak-elleni-vedelem-tamogatasara-szolgalo-kiegeszito-csomag/ Paraziták elleni II. csomag.

      üdv dr. molnar

  10. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy nyugtató hatàsú készítményt szeretnek a kutyáimnak,hogy a szilveszter ne a rettegésről szóljon..Érdeklődnek,hogy a Relax &balance készítményt hàny nappal érdemes elkezdeni szilveszter előtt?
    A másik kérdésem az lenne,hogy az egyik kutyám a hugyuti csomagot kapja.Lehet ezeket a szereket egy időben adagolni,vagy jobb ha egy par óra eltelik közben?
    Ugyan ez a kérdésem az Oral Health termékkel kapcsolatban illetve a Pet dental formulaval.Ezt a màsik kutyusom hasznàlnà,aki nagyon fogkoves.
    Előre is köszönöm a vàlaszàt!

    • Kedves Viktória!
      Egy héttel szilveszter előtt már kezdje el a Relax & Balance-t.
      Lehet a húgyuti csomaggal együtt is adni.
      Az oral health és a Pet dental is alkalmazható egy időben.

      Üdv Dr.molnar

  11. Tisztelt Doktor Úr!

    Előző kérdésem ehet elkerülte a figyelmét,ezért küldöm el újra13 éves magyar vizslámnál október óta jelentkeznek epileptoid tünetek, szívbetegség mellett. Október vége óta Vetmedin 10 mg gyógyszert szed, mellé el kezdtem neki adni az ETOVETET. Ezt követően novemberben még 8 rosszulléte volt, ami ájulással, izomgörccsel, vizeléssel járt. Ezek a rohamok egy héten belül követték egymást, az utolsó 3 pl. 2 napon belül zajlott le. November 20. óta adok neki KOROVET-et, november 26.-óta ezt kiegészítettem KiNGVET és KRILL OMEGA D3+K2 készítményekkel. Egészen a mai napig ( 12 napot jelent ) nem volt rosszullét, de most (dec. 6.) egy enyhébb rohamot produkált: egyensúlyvesztés, oldalt dőlés, gyorsabb légzés, tág pupillák. Amit észrevettem, hogy ilyenkor az íny elfehéredik, pedig általában szép rózsaszín. November 26.-án gyomorrontása is volt, 3-4 napig nem evett, de a cseppeket és a gyógyszert adagoltam neki. Ez idő alatt feltűnően sokat ivott és iszik még mindig, pedig már napok óta eszik rendesen, leginkább májat és főtt húst. Kérdésem elsősorban, hogy aggódnom kell-e a rosszullét miatt, vagy ez még belefér a cseppek mellett is? Illetve mi lehet az oka a megnövekedett vízfogyasztásnak? Válaszát előre is köszönöm: Papp Flóra

        • Kedves Flóra! Akkor azok kedvezőtlen hatásait kizárhatjuk. Azonban a sok víz ivás, veseelégtelenséget, cukorbetegséget, Cushing kórt is jelezhet. Vérvétel történt? Ha igen akkor annak eredményét is küldje, vagy csináltasson egyet vese és májfunkciókat, fruktózamint nézessen. A görcsös tünetek is májelégtelenségre utalnak, ami esetében a V betüs szer adása igencsak megfontolást igényelne. Üdv Dr.Molnar

          • Tisztelt Doktor Úr!
            A szívcsomag szedésénél ugyanúgy 21 nap után kell szünetet tartani? Vagy ajánlott az egyik szert megtartani?

          • Kedves Flóra! Igen 21 nap után sorban hagyja ki a készítményeket 3-7 napra egymás után, egyszerre csaK EGYET ELHAGYVA. Üdv dr.Molnar

  12. Kedves Doktor Úr!

    A 3 éves (ivartalan) macskánk allergiás, rohamokban jelentkezik nála tüsszögés, ami hosszú percekig tart, váladékozik. Esős, hóeséses időben tünetei rosszabbodnak. Porallergiája szinte biztos van, almok cserélgetésével sikerült rájönnünk. Emellett fulladásos köhögéses tünetei vannak. Lehetséges, hogy asztmás az állatorvos szerint. Rendszeresen kap szteroidot, antibiotikumot időszakosan, de utána visszatérnek a tünetek és minden évben egyre rosszabb. Legutóbb októberben kapott gyógyszereket, két hétig jól volt, most megint rosszabb. Nem bírta már a sok gyógyszert, infúzióra volt szüksége, attól helyrejött. Most csak DMGuard immunerősítőt kap hetek óta és Flumax pasztát, de egyelőre nincs eredménye. Sztetoszkópos vizsgálata is volt, nem találtak semmit. Tüdeje tiszta. Szeretném kipróbálni az Energy vet termékeit, hátha ezzel javulás lenne elérhető nála gyógyszer nélkül. Több terméket is kinéztem, ami légúti problémáknál, immunerősítésnél szóba jöhet, de szeretném megkérdezni, hogy a Doktor Úr mit ajánlana kezdésnek, mely termékeket használjuk együtt. Kiegészítő információ, hogy két cicánk van, így a vízbe cseppentés nem tudom mennyire megoldás, mert a másik cica is inna belőle. Plusz ami még fontos lehet, hogy az allergiás problémán kívül régebben folyamatos hányással is küzdöttünk, de most már kizárólag csak Virbac gastro szárazat eszik, ez megszüntette a problémát, minden mástól hányt.

    Köszönöm szépen a segítségét előre is!
    Üdv, Eszter

    • Kedves Eszter! A cicák immunrendszere érzékeny műszer. A szintetikus vegyi anyagok, tartósítók, adalékok, bélflóra károsítók tönkre teszik az egészséges bélflórát és ez vezet az immunrendszer gyengüléséhez ill. felborulásához. Kialakul a lyukas bél szindroma náluk. A sejtes immunálasz leépül a humorális rész pedig túlpörög ezzel párhuzamosan. Ez fertőzésekre való fogékonyság növekedéshez vezet, ami gyulladásos tünetekben nyilvánul meg. Macskáknál a felső légúti gyulladások formájában jelenik meg és a hidegebb időszakok bekövetkeztével súlyosbodik. Ezt tapasztalja Ön is. Ráadásul a fenti hibák által okozott bajok anyáról gyermekre öröklődnek. Megoldás a lyukas bél szindroma kezelése, melyről itt tud olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ A közvetlen tünetek javulásához pedig ezt a csomagot alkalmazza: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/legzoszervi-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/
      Továbbá érdemes a féreghajtásról is gondoskodni, mely sokszor a köhögések hátterében is meghúzódhat. Erre a Guardian kapszulánkat tudja alkalmazni, mint természetes, de hatékony megoldást.

      A készítmények beadásáról itt találja a leírásaim: https://energy-vet.hu/hogyan-adjuk-be-a-keszitmenyeket/
      üdv dr. molnar

  13. Kedves Doktor Úr!
    14 éves,ivartalan hím ,Bogárka cicám szinte egyszerre kezdte a Szofi cicával a sok ivást, és pisilést.Nála is volt vérvétel. Sokat fogyott. Az ő étkezési ideje igazodott Szofi cicához. Nem tudom a megszokott időben késő délután etetni. Megszokták együtt esznek, de ha őt elkülönítem, neki akkor kéne ennie nem eszik. Kezdek elkeseredni. Tanácsot kérnék, hogy a két cicát megfelelően gondozzam.
    Köszönöm megtisztelő válaszát! Judit

    GYOB – Nagyváradi Judit – Boglárka – R_52149545 – L – 20241205120317_without_comment

  14. Kedves Doktor Úr!
    14 éves ivartalan nőstény Szofi cicámat sok ivás ,és vizelés miatt vittem orvoshoz.A vérvétel 26 feletti értéket mutatott, ami februárban 5 volt. Most 0,07 egységnyi inzulin reggel 6 órakor,utána legközelebb 11 órakor ehet.A
    megváltozott etetési idő miatt is akkor nem eszik.El kell tenni az ételt ,de másnap reggelig rengeteg az idő. Eddig reggel és késő délután evett.3 napig ezt tartottam,kontroll, a cukra 35 lett. Tudom még nincs beállítva.A doktor megemelte az inzulin adagot, hétfőn viszem vissza.Nem tudok cukrot mérni, fülből vér,az inzulin is nehéz beadnom neki.Inzulin mellet javasol e terméket, és az mikor adható be neki?
    Mik a kilátások, van e lehetőség,mód,hogy jobb legyen? Kérem, ha tud segítsen.
    Köszönöm válaszát! Judit

    GYOB – Nagyváradi Judit – Szofi – R_54950807 – L – 20241128172933_without_comment

  15. Kedves Doktor Úr!
    Korábban már írtam a felv-es cicámmal kapcsolatban, akkor a Doktor úr a Protective Force, Deffense Assist, Liver Support TMG, Digestive enzimes&probiotics, illetve az omega3, D3-K2 termékeket ajánlotta kúraszerüen 3 hét egy hónap szünet alkalmazással. Azóta már a 3 kúrán túl vagyunk, tipikus felves tünete nincs, azonban 2 hete a másik cicám játék közben belekapott az egyik szemébe és hiába kezdtem el azonnal a Tobrexet sajnos nem használt. 2 nappal később már Szentgáli doktor úr is látta az Egyetemen, azóta kezeljük a szemét de nem javul. Most épp az egy hónapos szünetet tartjuk az immunerősítő kúrában, kapja a vetri Dmet és Béres cseppet meg forti florát az antibiotikum mellé. Kérdésem az lenne hogy meg tudom.még támogatni a kis szervezetét valahogy, bármelyik fenti energyvetes készítményt most kúrán kívül visszaadjam-e neki vagy esetleg bármi egyéb ami segít neki a regenerálódásban vagy, felkészítheti a műtétre, mert sajnos ha szerdáig nem javul Szentgáli doki csütörtökön megműti hátha menthető még a szeme…addigis szeretném kicsit támogatni az immunrendszerét….köszönöm a választ!

    • Kedves Andrea! Ezek szerint jól volt a javasolt készítményekkel a cica. Nincs oka változtatni azon a kombináción. A Multivit Mega C még sokat segítene a sebzések gyógyulásán és a vitaminokkal való feltöltődésben. Próbálja a műtétet elkerülni, ha rám hallgat. Üdv Dr.molnar

      • Köszönöm a választ, igen, semmi tünete eddig a betegségéből kifolyólag nem volt, csak most látszik, a traumás szemsérülésnél, hogy gond van az immunrendszerrel, mert nem akar gyógyulni neki…a vérvétel vas éa b12 hiányt mutat, a hematokritja alacsonyabb a kelleténél (25%, 30 a leleten az alsó határ)én is szeretném elkerülni a műtétet, de sajnos nem javul a szemecskéje. Külön vaskészítményt érdemes lenne még neki adnom, vagy a multivitamin elég? Köszönöm

        • Kedves Andrea! Időt kell hagyni annak a sérülésnek, hogy gyógyuljon. Szteroidos szemcsepp mellett, amit eddig kapott, amúgy is teljesen blokkolódik a sebgyógylás sebessége, két hét a szemcsepp mellett az szinte semmi. Ne siessen. Még a cytovet kapszulából is készítsen szemöblítőt és azzal öblítse a szemgolyót naponta többször. Az eddigi szemcseppet én elhagynám. Meg menjen a Multivit Mega c szájon át. Üdv Dr.molnar

  16. Kedves Dr Úr!
    Sajnos újabb problémával fordulok önhöz tanácsért,
    Írtam önnek emailt pénteken, amennyiben ideje engedi, kérem olvassa el. Nagyon várom tanácsát!
    Köszönettel: Szabó Brigitta

  17. Tisztelt Doktor Úr!
    9 éves Máltai selyem kutyámnál leukémiát állapítottak meg. Csatolva elküldöm Önnek a vérképét. Valóban ez áll a háttérben? Vannak esélyei a kutyusnak? 3 napja kezdődtek a tünetei (étvágytalanság, gyengeség). Nagyon rossz állapotban van.
    Melyik vitamint ajánlja?
    Köszönettel,
    Noémi

      • Nem kapott, benti kutyus, száraztápot eszik.
        Most azóta kórházban kezelik, autoimmun betegsegre gyanakodnak ott. Kapott vért, viszont a szervezete rohamosan bontja le a vvt-t. Hasnyalmirigy gyulladasa is lett. Remenykedunk. Ma kezdett el kapni valamilyen cseppeket (1csepp-7000 Ft) sajnos a nevét nem tudom, hátha beindulna és magátol termelődne a vvt.

        • Kedves Noémi! Ha nem derítjük ki mi okozza a vérsejt szétesést akkor nem fog beindulni magától, ha nem teszünk ellene. Két dolog lehet: 1. Autoimmun folyamat a lyukas bél szindromával összefüggésben 2. Mérgezés Mindkettő együtt. Vért kellene véradó kutyától kapnia, hogy legyen ideje regenerálódni. Oltást sem kapott előzőleg? Amikor először rosszul lett akkor milyen gyógyszereket kapott? Ehhez képest mikor volt a vérvétel, aminek az eredményét küldte? Üdv Dr.molnar

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Segítségét és véleményét szeretném kérni kutyámmal kapcsolatban. 15 éves labrador szuka, szerda reggel nem tudott ráállni a hátsó lábaira. Orvoshoz vittük, ahol sérvet vélelmeztek neki, kapott szteroid injekciót és Medrol tablettát itthoni szedésre. Szerencsére a széklet és vizeletürítéssel nincs probléma. A hasa alatt átvezetett rongyal segítjük, tehermentesítjük őt, amíg elvégzi a dolgát. A jelenlegi állapota a kutyának változó. Előfordul, hogy így a segítséggel szépen rakosgatja a hátsó lábait is, de olyan is hogy teljesen koordinálatlan a mozgása. Arra lennék kíváncsi, hogy tapasztalatai szerint milyen kimenetele lehet ennek és mennyi idő alatt lehet javulást elérni a tablettával, illetve tud-e ajánlani olyan terméket, ami segíthet.

  19. Jónapot kívánok ! Segítséget szeretnék kérni a kiscicámmal kapcsolatosan.
    Kb. 7 hónapos , nőstény , 3kg.
    Egy benti cicáról van szó aki kint is szokott mászkálni.
    3 nappal ezelőtt mikor haza értem a kiscica bágyadt kedvvel volt nem akart enni inni , öklendezett egyszer sikerült ki jönni belőle egy kis habos nyál . Tudni kell , hogy akkor jött be kintről . Azonnal állatorvoshoz vittem . Az orvos meg mérte a lázát 39.6C• , meg tapogatta a hasát a nyakát nézte . Láz csillapítót , hányás csillapítót , fájdalomcsillapítót kapott tőle . Azt viszont nem tudta meg állapítani mi a pontos probléma . Nem csinált röntgent uh vér semmit. Azt mondta még aznap adjak be a kiscicanak szén tablettát ha méreg lenne amit össze szedett . Majd meg azt mondta 1-2 hetes probiotikum és diéta . Szeretném ki kérni véleményét mivel sajnos ez az öklendezés nem igen javul ( nagyobb ugrásánál egyből lecövekel és öklendezni kezd , evés után is ritkán fel merül a probléma )
    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm !
    További szép napot !
    Üdv.: Aggódó kiscica anyuka!

    • Kedves Patricia! Idegent lenyelése is okozhat ilyen problémát, vagy nagy mennyiségű szőrzet pangása a gyomorban szintén. A mérgezés talán kizárható mert már napok teltek el és nem romlottak a tünetei. De a kis fokú hőe,elkedés miatt nem kizárt a mandulagyulladás sem, ami pár nap alatt magától is kell gyógyuljon. Étvágya és jó kedve azért van? Üdv Dr.molnar

      • Jónapot doktor úr ! Elosszor is köszönöm a válaszát ! Kedve jó étvágyával sincs probléma egyedül az ivast kell jobban rá erőltessem ne hogy koszaradjon. Viszont emiatt az állapot óta kevesebb az ürítése is .

  20. Tisztelt Doktor Úr!
    Mozart egy 5 èves kasztrált kandúr. Règen már volt egy kis fekete folt a száján alul de mostanra egèszen sok ilyen fura foltja lett. Eszik, iszik, játszik, semmi baja. Az ètvágya is jó.Csak száraztápot eszik. Csatolok egy kèpet, hogy nèz ki a szája. Lehet, hogy atka, vagy gomba?

  21. Tisztelt Doktor Úr!
    Mozart egy 5 èves kasztrált kandúr. Règen már volt egy kis fekete folt a száján alul de mostanra egèszen sok ilyen fura foltja lett. Eszik, iszik, játszik, semmi baja. Az ètvágya is jó, nem változott semmi. Csak száraztápot eszik. Csatolok egy kèpet, hogy nèz ki a szája. Lehet, hogy atka, vagy gomba?

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    10 éves samojéd ivartalan kutyusom a jobb hátsó térd ízületi gyulladására M suspensiot kapott, egy hete szedi, még egy hétig naponta 1x kell kapja. Alig van étvágya, hasmenése van. Probiotikumként kefírt kap. Doktor Úr mit javasol, mit adjak neki enni, illetve a gyógyszer mellé? Illetve Doktor Úr szerint az étvágytalanság kiváltója lehet a gyógyszer?
    A mozgása nagyon szépen javul.
    Válaszát és segítségét előre is nagyon köszönöm!
    Tisztelettel,
    Edina, Mozart gazdája

    • Kedves Edina! Hogyne az M betüs szer fő mellékhatása a gyomor és bél akár vérzéses gyulladása. Sürgősen hagyja el amíg nagyobb baj nem történik. Másrészt a tüneti javulás amíg szedi addig javul aztán ha elhagyja még rosszabb lesz , mert az okokat nem kezeli. Arra más stükséges. Üdv Dr.Molnar

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    13 éves magyar vizslámnál október óta jelentkeznek epileptoid tünetek, szívbetegség mellett. Október vége óta Vetmedin 10 mg gyógyszert szed, mellé el kezdtem neki adni az ETOVETET. Ezt követően novemberben még 8 rosszulléte volt, ami ájulással, izomgörccsel, vizeléssel járt. Ezek a rohamok egy héten belül követték egymást, az utolsó 3 pl. 2 napon belül zajlott le. November 20. óta adok neki KOROVET-et, november 26.-óta ezt kiegészítettem KiNGVET és KRILL OMEGA D3+K2 készítményekkel. Egészen a mai napig ( 12 napot jelent ) nem volt rosszullét, de most (dec. 6.) egy enyhébb rohamot produkált: egyensúlyvesztés, oldalt dőlés, gyorsabb légzés, tág pupillák. Amit észrevettem, hogy ilyenkor az íny elfehéredik, pedig általában szép rózsaszín. November 26.-án gyomorrontása is volt, 3-4 napig nem evett, de a cseppeket és a gyógyszert adagoltam neki. Ez idő alatt feltűnően sokat ivott és iszik még mindig, pedig már napok óta eszik rendesen, leginkább májat és főtt húst. Kérdésem elsősorban, hogy aggódnom kell-e a rosszullét miatt, vagy ez még belefér a cseppek mellett is? Illetve mi lehet az oka a megnövekedett vízfogyasztásnak?

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    8 éves szuka, ivaros Berni pásztor kutyánk bal lábán rosszindulatú csontdaganatot állapítottak meg , rossz kórjóslattal. Maximum 2 hónapot adtak még az életéből.
    Szeretnék javaslatot kérni, milyen termékeket ajánlana, hogy meghosszabbítsuk, esetleg megmentsük az életét. Csatolom a röntgen képet is.
    Segítségét előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Krisztina

  25. Kedves Doktor Úr!
    Van egy benti cicám, kicsit túlsúlyos. Valamre allergiás, ezért sensitiv tápot adok neki. Mellé jó minőségű miamor filé szaftosat. Tegnapelőtt vettem észre a hasán ezt a foltot. Ez lehet valami allergia vagy gomba? Hogyan lehet kezelni?
    Köszönöm szépen
    Orsolya

    • Kedves Orsolya! Olyan a seb mintha a közepén lenne egy sipoly nyílás, ezért idegen test befúródásra gyanakszom. Vagy toklász vagy légpuskagolyó, esetleg letört akáctövis okozhat ilyet. Üdv dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr! A cica benti. Kicsi túlsúlyos. Van valami étel allergiája de nem lett tovább problémája mikor átálltunk a sensitiv tápra.A bundája nagyon kopás.
        A kipirosodás a mellbimbóján van, állandóan nyalogatja.Lehet ez is valami allergiás reakció ,hogy viszkethet neki?
        Köszönöm szépen
        Orsolya

        • Kedves Orsolya! Még az emlőgyulladás is okozhat sipolyozó fekélyt, de akár emlődaganat is okozhat ilyet. Vigye el diagnosztizálni kollégához. Csomót lehet az emlőben lehet tapintani? Üdv Dr.Molnar

  26. Tisztelt Doktor Úr!

    Bolognese kiskutyánk porckorongsérvvel lett műtve 10 napja. 1. stadium: műtét előtt bénulásos tünetei nem voltak. Széklet és vizelet rendben volt.
    Műtétet követően széklete rendben, étvágya visszatért, de nem pisil, naponta visszük vizeletürítésre: eleinte kinyomták neki (nagy nyomáson sikerült csak
    kiüríteni), de az utóbbi napokban már katéterezik. Naponta többször kivisszük az udvarra, de lábát nem emeli, nem pisil! Megmutatták hogyan kell kinyomni,
    de nekem ennek ellenére sem sikerül.

    Mire számíthatunk? Ha lassan is, de meg fog gyógyulni? Az is előfordulhat, hogy így marad?

    Válaszát előre is köszönöm.

    Üdvözlettel:

    Dr.Baboss Csaba
    E-mail: dentisz@gmail.com

    Nagyon aggódunk a kiskutyánkért. Szeretnénk, ha teljesen felépülne!

    • Kedves Csaba! A műtétek utóhatásaival nincs sok pozitív tapasztalatom, így ebben nem tudok biztos tanácsot és prognózist adni. A kezelő orvosa vagy más ortopéd sebész kollégák tudnak ebben segíteni. Én műtét nélkül kezelem a hasonló bajokat. Üdv Dr.Molnar

  27. Kedves Doktor Úr,

    Szeretnék a csirke v kacsa csontból főzött kocsonyát kiprobalni a cicámnál IBD-s, CBD olajjal van karbantartva.
    Es sajnos picit veses is lett (IRis 2).
    A vesekre ugy tunik a Vetri DMG, Probiovet, Fytovet jó hatassal van.
    (Ezt tudtuk beepiteni a protokoll bol)

    Ez a csont-kocsonya a vesekre is jo hatással van?
    Bar ha csak a belekre annak is örülök:)

    Köszönöm

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Mozart egy 5 èves kasztrált kandúr. Règen már volt egy kis fekete folt a száján alul de mostanra egèszen sok ilyen fura foltja lett. Eszik, iszik, játszik, semmi baja. Az ètvágya is jó, nem változott semmi. Csak száraztápot eszik. Csatolsz egy kèpet, hogy nèz ki a szája. Lehet mèg is , hogy atka, vagy gomba?

  29. Üdvözlöm Doktor Úr!
    Augusztus végén töltötte be a kutyám a 10. évét. Áprilisban vittük orvoshoz étvágytalanság miatt, ha evett is azt másnapra általában kihányta, erősen le is fogyott eközben. Az ételén többször változtattunk mikor mit bírt a gyomra (korábban tápozott, majd húsos etetésre tértünk át), illetve quamatelt kapott gyomor védésre. Áprilisban vérvétel mutatott máj érték eltérést, ultrahang felvétel pedig: a máj lebenyen van tojás méretű daganat az orvos azt mondta valószínűleg emiatt hány mert nyomhatja a gyomrát). A bőrén helyenként csomók vannak, egyikből vettek szövetmintát az azt mutatta nem daganatok, csupán zsír. A vérvételnél a vese értékek korának megfelelőek voltak. Igazából a többi szervet is megfelelőnek mondta az orvos. Voltunk másik orvosnál is – ő megnézte a leletet, vett vért ismét, ott két héttel későbbre erősen romlott a vérképe (azt mondták, ha ilyen mértékben romlik tovább akkor talán 2 hete van hátra). Műteni mi nem akartuk, így az orvos javaslatára immunovet tablettákat kapott azóta. Megtáltosodott: evett jó étvággyal, és a hányás is igen megritkult, a súlyát is visszaszedte, szőre szép lett,jó kedvűvé vált.
    A múlt héten megint elkezdett nem enni, hányni, és erősen fogyni. Ritkán elfogad macskakaját (nekem már mindegy mit, csak egyen). Jelenleg semmit nem akar enni. Az miatt, hogy mégis legyen valami a gyomrába mézes tejet adtunk neki (ezt az áprilisi gyengesége idején is kapott, meg kínomban beöntésként húslevest). Vizet azt iszik. Időnként mintha a múlt hét óta lett volna hőemelkedése, akkor kapott algopyrint és ezek után fogadta el kézből a macskakaját.
    Ismerős javaslatra írok így, hogy mely szereket javasolná erre a problémára. Tudom nem várhatunk „csodát” de ha lehet még adnánk neki esélyt.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdv Hlavács János

  30. Kedves Doktor Úr!

    Szeretném a segítségét kérni
    Kiskutyámnál csau csau könyök diszpláziát állapítottak meg röntgennel
    A jobb lábára nem áll rá, le van törve a porc
    7 éves, eddig nem volt semmi baja
    Már két hete tart, kapott fájdalom csillapítót, meg Synovetet
    Elvileg atroszkópiára lenne szükség, de előtte ct-re
    Szeretnénk a műtétet elkerülni, sajnos, borzasztó drága
    Előre is köszönöm válaszát
    Tóth Éva
    Tud esetleg valami más megoldást?

  31. Kedves Doktorúr!

    Lassan 10 éves ivartalan kandúr benti macskánk (2 éve ivartalanítottuk) alomtálcája mellett kb egy hónapja barnás csöppek jelentek meg. Egy pár napja pirosas csöppeket is láttam, minden pisilés után kb egy csöpp.
    Étkezése: nála ez nem egyszerű, mert kb akármit adok neki, egy idő után úgy tűnik elégedetlen vele, és nyávog. Száraztápot kap, két hete kap először steril macskéknak valót, Purizon, előtte sima Purizon volt, előtte Orijen, azelőtt is a jobb minőségűeket próbáltam venni neki, de mellé kap Aldis Shah meg másféle konzervet, alutasakost, mert nagyon válogatós, ráun, és mindig másért nyávog, én meg nem tudom már mi kell neki. Fél-egy éve elkeztem neki rendszeresebben nyers húst adni (pulykamell, pulykacomb, csirkemáj) gondolva hoyg ez az ami miatt nyávog, ezt szereti is, de ugyanúgy nyávog és valahogy agresszívebb utána, föl alá rohangál a lakásban és még elégedetlenebbnek tűnik sokszor. Gyakran kell neki keveset adni, napi kb 5x, mert ha többet adok neki, akkor amit meghagy, azt később már nem szereti megenni. Szóval ő elég problémás etetés szempontjából. De az a gond, hogy nem látom hoyg a nyers ételtől jobban van, az említett viselekdés változás miatt.
    Az ivartalnításkor készült egy laborja, ezt is csatolom, és kérnék tanácsot hogy milyen vizelt labort kérjek.
    Ezenkívül van egy furcsa köhögésszerűsége, inkább fulladásnak néz ki, ami 1-2 hónaponta egyszer rájön, ez több éve van, ha megtalálom a videót róla, ezt is csatolom. Most csak egy gyors választ kérnék a vizeletlaborra, mert azt holnap vinném. Köszönöm
    Van itthon többféle Energyvet cseppünk, valamelyiket adjam már neki belőle? MOst semmit nem kap.

    Köszönettel:
    T Gabi

    • Hallottam olyat hogy nem jó egyszerre nyerset és szarazat/főttet is adni az állatnak mert mindegyikhez más baktériumflóra kell, de mivel a széklete ugyanolyan szép maradt így is (nem változott) ezért teszek így. De várom Doktorúr véleményét.

      • A baktériumok alkalmazkodnak az ételhez. A nyers és főtt is mehet de ne egy etetésben. Vagy ezt vagy azt. A nyers nehezebben emészthető, de tökéletesebben lebomlik egészséges állatban. A nyersnél különösen szükséges a gyakori kíméletes anyaggal végzett féregtelenítés ( GUARDIAN caps). A száraz pedig kerülendő a tartósító szerek miatt. Mivel az káros a bélflórára.

          • A Kingvet mehet a vérvételig és az eredméyn kiértékeléséig.

        • Köszönom a választ! A száraz tápokkal a legnagyobb gond a tartósítószer vagy más is? Vannak olyan kutyaeledel gyártók, akik azt mondjék hogy nincs tartósítószer és mesterséges színezék a termékeikben, ld Purizon, Acana. Ön szerint ezt elhihetjük vagy léteznek olyan vizsgalatok amik ennek az ellenkezőjét bizonyították?
          A hidegen preselt szaraz eledelek jobbak mint a magas hőfokon extrudáltak? (Mi az osztrák Jutta Zieglereset próbáltuk, de nem ízlett a kutyámnak, pedig ő aztán nem válogatós.)

          Jó lenne kicsit tisztábban látni a száraztápok ügyében. Ha esetleg van erre rálátása és erről is születne egy blogcikk, az nagyon hasznos lenne szerintem sok gazdinak. Az én nagy kérdésem a száraz tápokkal kapcsolatban hogy ha még egy minőségi gyártó termékét nézzük is, ami mondjuk kilónként 2500 ft-ba kerül, 50 % állati beltartalommal, a leírás szerint ebből 40 % rendes hús, a többi porcogó és belsőség mondjuk. Nomost, ez 40 dkg szárított, extrudált színhús elvileg, amit (mivel a hús nedvességtartalma kb 70 % , a száraztápé meg kb 12 %) 2.4 kg húsból állítottak elő elvileg. És kerül mondjuk 1500-2 ezer ft-ba (a többi hozzávaló, mint zöldség és hüvelyesek, vitaminok az ár kisebb részét teszik ki gondolom). Milyen hús lehet az, ami 600-800 ft/kiloba kerül? Persze hallani mindenfélét, hogy beteg állatok húsa, nyesedék, nem izomhús, de érdekelne valami konkrétabb információ, ha tudható. És elsősorbann a minőségi gyártók alapanyagai, mert szennyet biztos hogy árulnak (800 ft /kiós száraztápokra gondolok), de a kérdés hogy van-e olyan ami nem szenny, és hogy az miből van, hogy jön ki még nekik is ilyen olcsóból, ha tényleg nem szenny az alapanyag.
          Köszönöm!

  32. Kedves Doktor Úr!

    Azt szereném kérdezni, hogy az EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM KOMPLEX és a PROBIOVET készítmények között mi a különbség? Nagyon hasonlónak látom, de biztosan nem az.
    A kutyám nagyon érzékeny bélrendszerű. EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM KOMPLEX-et kap kb fél éve. Bélgyulladás miatt kezdtük neki adi, ami azóta rendeződött, és most kezdem átállítani a főzött húsról a nyers étrendre.
    A kettő készítmény közül melyiket adjam inkább ennek támogatására?

    • Kedves Anita! Teljesen más a két készítmény. Ami közös, hogy a bélre hatnak és a bélben. Az EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM KOMPLEX emésztőenzimeket pótól amit az állat önmagától nem tud megfelelő mennyiségben előállítani és hiányában tökéletlen a zsírok, fehérjék és a szénhidrátok megemésztése. Ezért a részben emésztetlen étel a bélben rothadni , erjedni kezd és sok toxin képződik e miatt. Ezt előzik meg az emésztő enzimek. A probiotikum komplex szintén része ennek a terméknek, amely savakra nem érzékeny ( ezért a gyomron károsodás nélkül áthalad) hasznos bélflóra törzseket tartalmaz, mely segít helyreállítani a károsodott bélflórát. PROBIOVET szintén hasznos bélbaktérium törzseket tartalmaz, de másokat mint a probiotikum komplex. Továbbá a bélbaktériumokat tápláló prebiotikumokat is kiegészítésnek. Vagyis mindkettő hasznos a megfelelőbélflóra kialakításában , de az emésztőenzimek miatt a EMÉSZTŐ ENZIM & PROBIOTIKUM KOMPLEX szélesebb körben hatásos. Üdv Dr.molnar

    • Kedves Dóra! A felső szemhéj külső részén lévő szőrtüszőgyulladásra gondol? Ha csak egy jelentkezik az lehet egy egyszerű szőrnövekedési zavar abban a szőrtüszőbenn amely begyulladt. Ezzel nincs teendő. De ha ismétlősik és máshol is lesznek ilyen pattanás szerű gyulladások akkor azzal már érdemes komolyabban foglalkozni. Üdvdr.Molnar

  33. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném a szakvéleményét kérni a következőkkel kapcsolatban. Kiskutyám 7 hónapos lagottó, 14 kg-os. Születése óta a szájpadlása nem fejlődött ki teljes mértékben. Állatorvosi tanácsra, egy éves korában kontroll vizsgálat, amennyiben addig nem jelentkeznek problémák. N&D száraztápon és Barf táplálékkal etetem. Gyönyörűen utolérte magát a fejlődésben. Szeretném kérni a javallatát, az itt szereplő termékek közül, melyek segíthetnék, támoganák a megnyugtató fejlődésében a szájpadlásával kapcsolatosan. Válaszát előre is köszönöm szépen! Üdvözlettel: Gombás Szilárd

  34. Kedves Molnár Gábor!
    Van egy 8 hónapos, jelenleg még ivaros kan magyar vizslám. 12 hetes korában derült ki, hogy Giardias. Ezt követően több hetes nehézség után negatív lett a tesztje. Nem maradt el szerencsére a fejlődésben, de gyakorlatilag hetekig ment a hasa. Rettenetes volt mindenkinek, mert a lakásban is napi jelleggel fost takarítottam és a kertben is. Cseréltem a fekhelyén a huzatot minden nap, törölgettem a popsiját wc után, kapta a probiotikumot (Synbiotic DC), gyógytápot kapott (TROVET DPD) . A tápot azóta is eszi, ezt kapja jutifalatnak is. Sajnos nagyon nehéz őt abban megakadályozni, hogy hirtelen felegyen dolgokat, így hamar borul a dolog és megy a hasa. Két hete csináltattam bélsárból egy Giardia tesztet és negatív lett, szóval ezt kizárhatjuk.
    Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy mivel tudnám megtámogatni őt, hogy rendeződjön az emésztése és a felszívódása. Szép fejlett (23 kg most), bár én egy kicsit vékonynak látom.
    Nemrég elkezdtem neki Humac port is adni és egy adag rizst is kap minden nap, amitől keményebb a széklete.
    Köszönöm szépen!

  35. Kedves Doktor Úr!

    Abban szeretném a segítségét a kérni, hogy van egy 5 éves ivartalanított kandúr cicánk, aki idén már 3 éve van velünk. Menhelyről fogadtuk örökbe, sajnos annak idején valaki betörte a koponyáját, az egyik szemére megvakult és három foga maradt, valamilyen fertőzés kapcsán. Egy pár napja észrevettük, hogy a jobb szemén érdekes a szemhéja, próbáltunk képeket visszakeresni, hogy akkor is ilyen volt e amikor elhoztuk, de sajnos nem jutottunk eredményre. A cicának jó kedve van, eszik és iszik rendesen, nem vakarja a szemét, nem is könnyezik neki. Mi úgy észleljük, hogy élvezi az életet.
    Az lenne a kérdésem, hogy attól ilyen a szeme, hogy annak idején bántották vagy esetleg mostanában összeszedett valamit?
    Előre is köszönöm válaszát!
    Üdvözlettel, Ádám

    • Kedves Ádám! A jobb szem harmadik szemhéja van kissé előesve. Ez akkor szokozz megjelenni, ha valamilyen emésztőszervi probléma van kialakulóban. Amikor az rendeződik, akkor visszahúzódik a helyére. Üdv Dr.Molnar

  36. Tisztelt Doktor Úr!

    8 éves, ivaros máltai kutyánknak hétfőn emlősor eltávolító illetve ivartalanítása lesz! Pici daganatot is találtak nála!
    Korábbi pozitív tapasztalatunk van a termékeikkel kapcsolatban, mozgásszervi csomagot rendeltünk, mivel hátsó lábát húzta vagy nem használta! Most már nyoma sincs!

    Sejt regeneráló I csomagot néztük neki, illetve imuneeősítőt!

    Ebben az esetben jó söntés? Mit ajánl a doktor Úr!

    Válaszát nagyon köszönöm

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Van egy gyönyörű, imádnivaló 8 hónapos nemet juhasz kutyusunk, Daisy. A másik kutyánk melle vettük, hogy legyen társasága míg mi dolgozunk. A napokban nagy fájdalommal szembesültünk, ugyanis az állatorvost kellett kihívnunk a kislány kutyus hoz, aki közölte hogy menthetetlen mentális beteg a kutyánk.Nem vizsgálta fizikailag, csak látásra és viselkedés megfigyelésre kapásból mondta a diagnózist.nem igazán tudjuk elfogadni pedig hétről hétre láttuk a tüneteket, a kutyus viselkedésének romlását.. Először azt hittük játékból harapdalja, kergeti a farkát, de két hét alatt oda jutott a dolog hogy már a saját nyelvébe is bele harap, úgy kergeti a farkát, hogy nem hallgat ránk sem, játék közben otthagyja a labdát és csak a farkát kergeti nyöszörögve. Van két gyerekünk de már nem engedjük hozza őket, mert a másik kutyára is morog, és ezelőtt nem volt ilyen. Van valami amit meg tehetünk? Valami gyógyszer amiről nem tud az itteni állatorvosunk? Vagy ötlet ami esetleg meg más egyéb betegségre is utalhat? És vigyük egy másik állatorvoshoz? Köszönöm előre is!

        • Kedves Krisztina! Először is Hála Istennek nem ilyen egyszerű a farokkergetés tünet okának megoldása mint a kolléga mondta. Itt küldöm azösszeállításomat a témáról:

          1. A szorongás a farokkergetéshez vezethet

          Kis lakóterületek (például kennel vagy láda).
          Agresszió egy másik háziállattól.
          A szocializációs lehetőségek hiánya.
          Korábbi ijesztő tapasztalatok.
          Fizikai vagy érzelmi bántalmazás otthon
          2. Egészségi állapotok miatt a kutya megszállottan kergeti a farkát
          Epileptoid rohamok
          fájdalom
          fertőzés
          tumor
          3. Figyelem felhívás vele való foglalkozásra
          4. A bolhák és a kullancsok arra késztethetik a kutyákat, hogy megharapják a farkukat
          5. Kölyökkutya a játékosság miatt kergeti a farkát (melyet magától kinő)
          6. Unalom okozhatja
          Victoria Stillwell, Kutya viselkedés terapeuta írja a farokkergetés megoldásáról:
          Az elmozdulási viselkedések, mint például a pörgés és a farokkergetés, általában alkalmi válaszként jelentkeznek egy stresszes epizódra. Ezek a viselkedések azonban rögeszméssé válnak, ha más környezetben és helyzetekben fordulnak elő, anélkül, hogy a viselkedést kiváltó konkrét esemény történt volna.

          Hogyan akadályozhatom meg a kutyám pergését vagy farokkergetését?
          • A legtöbb esetben az edzés és a mentális stimuláció növekedése csökkenti ezeknek a viselkedéseknek a gyakoriságát.
          • Ha kutyájának tevékenységet folytató játékokat , rejtvényeket és problémamegoldó játékokat ad, az segít enyhíteni a stresszt és újra összpontosítani az elméjét.
          • Sok farkát kergető kutyának nagy a prédahajlam. Adja meg kutyájának ezt a viselkedést úgy, hogy elhozza, vagy hagyja, hogy elszaladjon a pórázról egy elkerített területen.
          • Az agility egy nagyszerű sport, amely arra ösztönzi kutyáját, hogy kövesse az Ön jelzéseit, és egyeztesse az eszközöket, amelyek általában egyenes vonalak szerint vannak beállítva. Ha arra ösztönzi kutyáját, hogy átmenjen egy felszerelésen, például egy egyenes alagúton, ez segíthet a pörgés iránti vágyának átirányításában.
          • Egyes esetekben a fokozott testmozgás valóban fokozhatja a kutya pörgési vagy farokkergetési vágyát. Ebben az esetben ajánlott alacsony aktivitású problémamegoldó játékokat, például élelmiszerrel rejtett játék megtalálását.

          Bízom benne , hogy ezek az információk segítenek közelebb kerülni az ok megtalálásához és megoldásához.

          Üdv Dr. Molnar

  37. Kedves Doktor Úr!
    Már régóta szedjük a gyomorsav csomagot, és többször is leveleztünk emiatt Doktor Úrral. Gyomormorgás, hányás, fűevés miatt kezdtük el több éve, ez szépen elmúlt. De már egy jó ideje előjött nyammogás, nyeldeklés, nyelvöblögetés, rossz szájszag, lihegés a kutyusnál. És ez egyre gyakoribb, szinte ha nem alszik, akkor mindig csinálja. Pár hónapja átváltottam a hányás hasmenés csomagra, mert bűzmirigy nem ürült. A 4,5 kg-os kutyus napi 2szeri etetésnél fél-fél kapszulányit kap a csomag szereiből. Most pár napja megemeltem a digestive helper adagját etetésenként egy negyednyi kapszulával, de sajnos semmi változás. Nyáron voltunk egy holisztikus állatgyógyásznál, aki epilepsziával kezelte, energyvet termékekkel. Szerinte ez az oka. Én úgy érzem nem idegrendszeri probléma áll emögött. Az etovetet megtartottam, mert félős a kutyus. Van ötlete doktor úrnak, lehet e más betegség ezekkel a tünetekkel?
    Előre is köszönöm válaszát:
    Eszter

    • Kedves Eszter! Arra lehet még gondolni, hogy egy gyomor pylorus szűkület is lehet a háttérben. De mielőtt ezt vizsgálgatnánk, írja le hogy mit eszik és napi hányszor a kutyus. Nem kapott szintetikus parazita írtót időközben, ami ronthatott a bél állapotán? Üdv Dr.Molnar

      • Kedves Doktor Úr!
        Napi 2szer eszik a kutyus, már évek óta főtt sertés combot főtt cukkinivel vagy répával. Annovet cseppet kap havonta férgek ellen, és nyáron Canis Extra Vermprevet nevü természetes port adtam még pluszban 2 hétig. A foresto nyakörvet nem mertem még elhagyni, de ezt is évek óta hordja. Nem változtattam semmin, az energy vitaminokat is évek óta kapja a kutyus.

        • Kedves Eszter! A nyakörv is ellátja folyamatosan toxikus anyagokkal, meg kellene fontolnia a leállást róla. A diéta jónak latszik. Próbálgassa a Digestive enzymes & Probiotics adagját is emelni, mivel a probléma oka a gyomoremésztés elégtelensége lehet. A Stomach digestive helpert is emelja étkezésneként adva mindkettőt. Vagyis minden eteténél menjen mindkettőből. Az etetett adag csökkentése is segíthet. Próbálgassa a variációkat és szerintem ez megoldja a helyzetet. Majd írja le, hogy sikerült. Üdv Dr.Molnar

          • Köszönöm szépen a tanácsokat, megpróbálom. 4.5kg-os kutyusnál eddig az emésztés csomagból reggel, este fél kapszulák mentek, napi 1 egész, duplája a súlyához képest. Ha ebből az ajánlott két vitamint duplázom, etetésenként 1 kapszula, azaz napi 2, nem lehet túladagolni?
            Azt még szeretném megkérdezni, miért jár lihegéssel is ez a probléma? Fájdalma lehet a kutyusnak? (Nem látom rossz kedvűnek, bágyadtnak)

          • Kedves Eszter! Ezek az adagok nem fognak semmilyen túladagolást okozni. Arra figyeljen egyedül, hogy a stomach digestive helpert csak kapszulában adja be, ne a port közvetlenül!! Próbálja az adagokat módosítani, hogy megtalálja a legkisebb adagot ami tünetmentességet hoz. Ha a napi 1-1 kapszulányi mindkét készítményből nem lenne elég azt már ne növelje tovább, akkor más irányba kell indulni. Ez max. 3 napon belül kiderül, hogy mgszünnek e nyeldeséses tünetek. A lihegés a gyomorégé miatti stressztől is lehetséges, de lehet még sok más oka is. Üdv dr. molnar

          • Kedves Doktor Úr!
            Megemeltem a két vitamin adagját etetésenként 1-1 kapszulával, de sajnos nem múlnak a tünetek. Bejelentkeztem egy labor vérvételre, kérdezték telefonon mit eszik a kutyus és hogy álljak le a sertés húsról, mert pangást okoz. Nehéz eldönteni, mert minden orvos mást tanácsol. Ön szerint próbáljak ki egy másik állat husát? A kutyus széklete rendben van, nagyon ritkán fordul elő hányás. Esetleg másik vitaminkiegészítővel próbálkozzak még? Bármi tanácsot szívesen fogadok Doktor úrtól.
            Köszönettel, Eszter

          • Kedves Eszter! A sertés hús általában nem könnyen emészthető , de sok kutyus kapja főzve tartósan minden gond nélkül. Nem hiszem higy ez lenne a gond. Próbáljanak egy Bariumos kontrasztkása etetéssel majd időközönként röntgen felvételeket készítve , kiderülhet hogy nincs e gyomor szűkülete, vagy vékonybél elzáródása ami okozhatja a hányásos tüneteket. Üdv dr.Molnar

  38. Kedves Doktor Úr!
    9 éves németjuhász szuka kutyám a nyáron műtötték emlődaganattal (carcinoma, ivattalanítással ), rá kb.1,5 hónapra a jobb hónaljában kicsi 1,5 cm-es csomót talaltunk, mekynek citológiája negatív lett. Újabb 1 hónap múlva ez a csomó diónyi lett, a CT áttétes daganatot mutatott a tüdőben, több lebenyben. Ekkor , augusztus végén kezdtük el alkamazni az energy-vet sejtregeneráló I.sz.csomagját. Most a 4. Csomagit kezdtük el néhány napja. A kutya (40kg) közértete jelentősen javult élénk érdeklődő, fájdalmat inkább csak a displásiája miatt látok rajta. Nem köhög, nem fullad, hosszan tud ugatni. (Szedi
    a CBD olajat is 3×2 cseppet ) Szeretném megkérdezni hogy folytathatjuk-e a kezelést tovább, vagy szünetet kell- tartani, esetleg változtatni kell- e a gyógyszerezésén.
    Köszónettel : Kaló Judit

    • Kedves Judit! Örülök a biztató eredményeknek. Igen, alkalmazzák tovább a protokoll szerint a készítményeket. a 28 napos kúrák után azonban ne csak 3 nap, hanem 7 nap szünetet tartsanak. Használják még a csomag mellett a Liver detox kapszulát is, mert segít a már felesleges hormonok kiürítésében is a szervezetből. E tapasztalatát írja le kérem a csomaghoz is, segítene a többi haonló cipőben járó kutyus gazdáinak is. Üdv Dr.Molnar

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    3,5 éves labrador szuka-ivartalanított kutyusom augusztusban hányással vittem orvoshoz. Vért vettek, vmi bakteriális baja volt. Kapott combba 2 szurit, a másodiknál nyüszögve felkapta a lábát. Ezután a lábujjai azonnal érzéketlenek lettek és hiába állt a talpára, a lábujjak maguk alá fordultak. Hívtam az orvost, azt mondta pár nap alatt rendbe kell jönnie, ez a szuritól van. De már 2 hete a bütykökön ment, amit a betonos udvaron jól le is horzsolt. Tisztítottam, betadinoztam neki rendszeresen.
    Aztán úgy tűnt jobban van, le is tette már rendesen a lábát, amikor egyik este lekapta egyik körmét.
    Másnap reggelre az egész lábfejét megcsonkította.
    Kaptunk a sebhez szurit, szteroidos gyógyszert, milgammát szedtük folyamatosan. Rendszeres kötözések. Sokáig kibontotta a kötést gallér ellenére, így nehezen gyógyult. De aztán vágásbiztos munkáskesztyűből varrtam zoknit. Azóta a lábfej szépen begyógyult. A két középső lábujj csonka-nincs rajt köröm. Amúgy a nagy és a két szélső tappancs, ujjal körömmel megvan.
    Most Gordiuszt szedünk, hiába szellőztetném neki, ugyanúgy kényszeresen nyalja-a szélső körmét rágja-húzza, mint akit zavar h ott van. Tehát augusztus óta 2-3 naponta krémezem, kötözöm. Nem tudom kötés nélkül hagyni, mert félek újra megcsonkítja magát.
    A kérdésem az lenne, hogy megszűnik valaha ez a fonákérzés?
    Lesz még jó lába kutyusomnak?
    Köszönöm válaszát!

    • Kedves Veronika! Valószinüleg az injekció beadása az ideg mellé ment ami elhalást okozott helyileg, így az idegkárosodás miatt történtek az érző ideghez kapcsolatos funkció kiesések. Jóbb esetben idővel ezek visszatérnek, de ha fő ideget értek akkor lehet hogy marandóak lesznek a károsodások. Kérjen könnyítésnek kártérítést a kolléga felelősség biztosítójától. Vigye el szakértői vélemény kérésre másik kollégához is. Mivel erről nem Önök tehetnek. Üdv Dr.Molnar

  40. Tisztelt Doktor úr,

    Macskámmal már megjártunk több orvost is, voltunk MR-en, engoszkópozáson, csomó gyógyszert kapott, de sajnos semmitől se múlt el teljesen az orrfolyása/köhögése, így gyanítom, hogy valamilyen allergia állhat a háttérben, hiszen gyulladáson kívül nem találtak semmit nála. Időszakosan változik, hol nincs neki, hol enyhe, hol erős. Most voltunk oltáson és szerintem amiatt felerősödhetett, de nem vagyok benne biztos, de előtte nem folyt neki ennyire az orrváladéka (szörcsög, köhécsel) Előfordulhat, hogy lyukas bélszindrómája van és amiatt van ez neki? Ha igen mely termékeket tanácsos neki szednie?

    Másik cicámna meg eozinofil granulocita, autoimmun betegsége van, van olyan termék ami neki is segíthet, hogy ne szteroidokon éljen?

    Köszönöm előre is!
    Réka

    • Kedves Réka! Igen jól látja a lyukas bél szindroma alakult ki mindkét cicánál, csak az egyik allergiás a másik autoimmun tüneteket mutat ez okból. A cicák immunrendszere érzékeny műszer. A szintetikus vegyi anyagok, tartósítók, adalékok, bélflóra károsítók tönkre teszik az egészséges bélflórát és ez vezet az immunrendszer gyengüléséhez ill. felborulásához. Kialakul a lyukas bél szindroma náluk. A sejtes immunálasz leépül a humorális rész pedig túlpörög ezzel párhuzamosan. Ez fertőzésekre való fogékonyság növekedéshez vezet, ami gyulladásos tünetekben nyilvánul meg. Macskáknál a felső légúti gyulladások formájában jelenik meg és a hidegebb időszakok bekövetkeztével súlyosbodik. Ezt tapasztalja Ön is. Ráadásul a fenti hibák által okozott bajok anyáról gyermekre öröklődnek. Minden oltás rontja az immunrendszer sejtes részének az állapotát ezért romlik az állapot is utánuk. Megoldás a lyukas bél szindroma kezelése, melyről itt tud olvasni: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/
      Továbbá érdemes a féreghajtásról is gondoskodni, mely sokszor a köhögések hátterében is meghúzódhat. Erre a Guardian kapszulánkat tudja alkalmazni, mint természetes, de hatékony megoldást.

      A másik cicánál: Igen, valószinüleg a lyukas bél szindroma váltotta ki az autoimmun megbetegedést. Annak okait pedig ebben a leírásban találja: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/emesztessel-kapcsolatos/lyukas-bel-szindroma/ Javaslataim:
      1. Váltson etetést: Feldolgozásmentes, keményítőt és gyorsan bomló szénhidrátot egyáltalán nem tartalmazó élelem adásával. Nem agyon főzött csak forrázott, vagy nyers húsféle, 80%-90% húsféle (szín hús, porc , belsőségek) és 10-20 % főtt rostos zöldség ( cukkini, főzőtök, kelkáposzta, répa, édesburgonya stb.) kacsazsírral ízesítve. Ezt alkalmazva figyeljen a rendszeres parazita elleni kezelésekre is, melyeket természetes anyagokkal végezzen.
      Allergiás, gyulladásokra hajlamos állatoknál a húsfélék legyenek megfőzve!
      2. Hagyjon el minden szintetikus vegyi anyagot a kutya életéből, az élősködők elleni védekezéseket váltsa le természetes formákra.
      3. Alkalmazza ezt a csomagot: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/

      üdv dr. molnar

  41. Tisztelt Dr. Úr/ Hölgy !
    Érdeklődni szeretnék rejtett herével kapcsolatban, mai napon megtörtént a 1,5 éves kutya ivartalanítása. Műtét előtt 2különböző helyen is készült Uh felvétel, ahol nem találták meg a rejtett herét a hasüregben, sem a lágyék részen. Ezért a Dr.Nő úgy döntött , hogy mégis megnyitja. Ezek után sem találta meg műtét közben a heréjét, és azt mondta hogy fejlődési rendellenesség állhat a háttérben . A kérdésem az lenne, hogy létezik e ilyen , hogy csak az egyik here fejlődik ki , és a későbbiekben ez jelenthet e valamilyen problémát vagy esetleg később fog kifejlődni ?
    Előre is köszönöm válaszát
    Józsa Viktória ,

    • Kedves Viktória! Igen lehetséges a fejlődési rendellenesség is, de ennek esélye igen kicsi. Nem túl könnyű egy rejtett herét fellellni a hasüregben, így nem kizárt, hogy a műtét végül is eredménytelen lett. Később már nem fejlődik ki, de ha benn maradt mégis, akkor a kanokra jellemző viselkedésmintá ugyanúgy jelentkezhetnek, mintha nem lett volna kiherélve. Üdv Dr.Molnar

  42. Üdvözlöm Doktor Úr!
    Van két tacskó szukák, egy kétéves, és egy 13 hetes. A nagynak tüzelni kellett volna novemberben. Még mindig nem történt meg. Lehet, hogy a kicsi érkezése van a zavar mögött? Étvágya, kedve, kedélye jó.Imádja a kicsit. Mit javasol?

  43. Tisztelt doktor úr,
    13 éves cicám több hónapja vízszerű hasmenéssel és időszakos hányással kűzd, aminek az orvosok nem találják az okát. Hasi Uh limfóma gyanút hozott ki, de a labor eredmények nem támasztják alá. Biztos hogy valamilyen emésztőrendszeri probléma van, de nem tudjuk mi. kap probiotikumot, hypoallergén tápot/ nedves eledelt, de sajnos arra sem javul. Mely készítményeket ajánlja a doktor úr? És több mint 5 éve Prednisolont os szed a cica az asztmájára.
    Köszönöm a válaszát

  44. Kedves Doktor úr !
    Pár hete Cushing szindrómát állapítottak meg 14 éves tacskómnal, kezelésére 20mg/nap Vetorylt szed ( jelenleg a 10 napos tesztelesen vagyunk tul), illetve van egy kis szívtöreje is amire Cardisure 5mg/nap tablettát kapott, egy hónapja. Kiegészítőként MP Labo Hepa + tablettat is kap, májfunkciója magas volt, naponta 2szer.Száraztápot és konzervet kap (Royal Canin Veterinary Gastrointestinal low fat), néha főtt csirkemellet. Érdekelne a cushing vitamin csomag, kérném szépen a véleményét, hogy a fentieket figyelmebe véve ajánlja-e a termékek egyidejű szedését? Amennyiben igen, hogyan lenne érdemes adagolni? (napszak, avagy 2 részeletben, stb)

    Köszönettel,
    Boglárka

  45. Tisztelt Doktor Úr! Van a befogadott cicáim közt egy, akit tavaly augusztusban tettek ki a kertembe, nagyon rossz állapotban. Folyt a nyála, tele volt fekélyekkel a szája. A vége az lett, hogy a Váci állatkórházban ki kellett műteni a fogait. Akkor még a Dunakanyarban laktunk. Azt mondták, hogy valószínűleg autoimmun beteg, de ezt soha senki nem merte leírni. Szerencsére a szája meggyógyult, még a Prednicortont is abba tudtuk hagyni, fél évig semmi tünet. Sajnos azonban májusban lett az egyik lábán egy seb, ami azóta sem gyógyul be a lábujján egy hajszálvékony területen. Azóta Pápa mellé költöztünk, s az állatorvos folyamatosan azt mondta, hogy csak lassan gyógyul. Május óta kötözöm a lábát (most már csak zoknival (a tölcsért nem viseli el), s ha pl. 5 hét után valahogy véletlenül le tudja szedni, azonnal véresre nyalja az egész lábfejét. Legutóbb megfigyeltem, hogy az az egy csík kivételével, a többi rész 1 hét alatt olyan szépen meggyógyul, hogy már a szőr is kinő. Ezért határozottabban odaléptem a dolognak az orvosnál. Ekkor végre meghallott, s azt mondta, hogy igazam van, itt valószínűleg ideg sérülés van, s a lábujját injekciózni kell helyileg. Már az első injekció után romlott a helyzet, most már nemcsak a lábfeje viszket, hanem a combja környékétől lefelé. Ha egy picit hozzáérek, már beindul nála a reflex, s elkezdi nyalogatni a kezem. Illetve az egyik körmét nem tudja behúzni.Ezután, már az volt a reakció, hogy nem szabad injekciózni, mert túl közel vannak az érző és mozgató idegek, s megsérthetjük a mozgatót is, s felírt egy gyógyszert (Neurontin 100 mg napi 2x). Nagyon tanácstalan vagyok. A cica előéletét nem ismerem. Amióta nálam van, amit tudok, megteszek érte. Leteszteltettem, kapott oltást, a labor és a rtg negatív volt, amikor csináltak. Kapja a B pluszt 12 hetente, jól táplált. Az állandó kötözés és viszketés miatt, egyre rosszabb a hangulata, s a heyet csak romlott, amióta az injekciót kapta, félek, hogy még jobban megsérült az ideg. Kinti cica, akkor van bent, a itthon vagyok, s nem tudom, kötözéssel, meddig tartható ez a helyzet.Nagyon hálás lennék, ha tudna vélemény mondani. Nem akarom a cicát kínozni, szeretném tudni, hogy van-e bármiyen esélye javítani az állapotán, esetleg specialista, vagy speciális módszer/ gyógyszer. Köszönöm!

  46. Tisztelt Doktor úr. Morzsa 9éves keverék kan 12kg pár óra alatt lebénultak a hátsó lábai .Semmi előjel nélkül. 11körül mentünk dolgozni még ki kisértek a kapuig este 20 órakörül értünk haza, és a nappali közepén találtuk de már nem tudott a hátsó lábaira állni.Vácoon a Kedvenc állatorvosi rendelőben minden vizsgálatot elvégeztek.Azt mondták hogx jó esély van a felépüléshes.Szteroid kurát írtak de semmi változés ,vizelet és kaki van,eszi, iszik.mai napon egy másik állatorvoshoz kellett vigyem az injekcio beadásara mert a Kedvencnél szabad nap van.A doktor ur jelezte hogy a CT eredmény nem igazán érti mert nincs nagy elváltozás. a fájdalom érzet megvan de a lábát nem tudja mozditni,és ez 3 kezelés után baj.Már eredmény kellene legyen, de sajnos nincsNagyon tappintatosan de jelezte a dr. úr, hogy számojunk az el altatásal,mert igy csak szenvedni fog.Mi az ön véleménye IIgaz több mint 300km de ha reményt lát Ön a javulásra elmegyünk Mátészalkára.eköre is köszönöm .Tiszt P.ENDRE . Sajnos nem tudom feltölteni a leletet, megprobálom emailban elküldeni.

  47. Tisztelt Doktor Úr!

    Cukorbeteg kutyusomnál tegnap este vettem észre, hogy bedagadt a mancspárnája. Sérülést nem látok rajta, de sántít miatta.
    Esetleg van valami amivel tudnék neki segíteni, amíg nem tudom elvinni orvoshoz?
    Előre is köszönöm a válaszát.
    Adrienn

    • Kedves Adrienn! Úgy tünik mintha egy bőr alatti bevérzés okozta volna a talppárna duzzanatát. Lehet az is hogy egy mechanikai sérülés, tompa tárgy okozta ütés okozta a bevérzést, mint embereknél a kalapács ütés okozta szilva. Jeges tömlővel borogatni szükséges, aztán magától megkönnyebbedik és felszívódik pár hét alatt. Üdv Dr.Molnar

Vélemény, hozzászólás?