Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 548 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    Több mint egy hónappal ezelőtt kértem javaslatot Öntől 5 éves cicánk problémájának megoldására.
    Az Ön által javasolt készítményeket sikeresen alkalmazzuk azóta is.
    Múlt héten másik orvost felkeresve újabb vérvétel történt és tesztek alapján egyértelmű lett a diagnózis.

    FCOV AB pozitív.
    Speed FELV negatív.
    Speed FIV negatív.

    Tehát a macskakoronavírus a baj okozója, amely megtámadta az emésztő rendszert és a beleket, a kiválasztórendszert, ez a folyamatos (napi 2-4-szeri) hasmenés oka.
    Az orvos diagnózisa alapján valószínűsíthető, hogy a vírus kiskora óta jelen van, s a fél évvel ezelőtt (másik orvos által) rosszul beadott injekció okozta azt a lancfolyamatot amely gyulladás, lábduzzanat és hasmenés formájában nyilvánult meg. Tovább rontotta a helyzetet, hogy tévesen szívproblémát állapított meg, amelyre erős vízhajtó gyógyszerek lettek alkalmazva.

    Kérem szíves javaslatát arra vonatkozóan, hogy a valós tények ismerete alapján mely készítményekkel lehetne további javulást elérni.

    Tisztelettel várom mielőbbi válaszát:
    Rovó Helga

  2. Tisztelt Doktor Úr!

    7éves, ivartalanított, keverék 25kg(német juhász jellegű) kan kutyám kb. 4-5hónappal ezelőtt elkezdte felemelve tartani a bal hátsó lábát. Futás közben használta, de amikor megállt mindig felemelte. Vizsgálat közben, mozgatásra nem jelentkezett fájdalom, sérülésnek nem volt látható és érzékelhető jele. A tünetek jelentkezése után pár héttel mindkét hátsó lába elgyengült, pár lépcsőfok is gondot jelentett neki. Ezután rohamosan romlott az állapota, rövid idő után szinte alig bírta vonszolni magát. Látszólag nincsenek fájdalmai, csak nagyon nehezen mozog, ezért már csak fekszik. Sokat vesztett az izomtömegéből. Állatorvosi vizsgálat során készült röntgenfelvételen semmilyen elváltozás nem mutatkozott, sem a csípőjén sem a gerinc alsó részén. Vérvétel nem történt.
    Az orvos két lehetőséget ajánlott fel, az egyik a szteroidos injekció, a másik a búcsú.
    Az injekció mellett döntöttem, a beadást követő napokban látványosan javult az állapota, bár a bal hátsó lábát ez után is emelte, ha megállt.
    A második injekción vagyunk túl, annak 4.hetében. Az orvos ajánlására 6hetet kellene várni, előbb nem szeretné beadni neki a 3.injekciót. Sajnos már megint lerobbant az állapota, nem tartott ki a hatása.
    Nem az állatorvos szakértelmét akarom kétségbe vonni, bízom benne. Mri vizsgálat lehetőségét is felajánlotta, de az nincs a közelben és anyagilag is megterhelő lenne.
    Szerinte ödéma vagy daganat nyomhat egy ideget…
    Vagy a csigolyával van gond, de azt látatlanban nem tudja megmondani.
    Ön szerint a leírt tünetek alapján van még esély arra, hogy javítsnuk valahogy a kutyus állapotán?

    • Kedves Tamás! A német juhászok gyakori baja a degeneratív myelopathia. A gerincvelő idegek sorvadásos betegsége. Az hasonló tünetekkel jár, de a szteroidra nem feltétlenül javuló baj. Nem tartom kizártnak a porckorongsérv vagy a cauda equina betegség jelenlétét sem a tünetek mögött. Utóbbiak jól reagálnak az alábbi csomag kiegészítőivel végzet tartós kezelésre: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/. A degeneratív myelopathia előrehaladása antioxidánsok és vitamin kúra adásával lassítható, de teljes gyógyulásra nem számíthatunk. Üdv dr. molnár

  3. Tisztelt Doktor úr!
    Olyan panasszal fordulnék Önhöz, hogy van egy fél éves kan tacskóm és múlt hét pénteken hányt és nagyon kedvetlen volt, elvittük állatorvoshoz aki adott neki pát injekciót, majd szombat reggel felhívtuk újra (külön kérte hogy tájékoztassuk az állat állapotáról) és az ő javaslatára vittük vissza mert nem evett semmit, aznap már jobban volt de még mindig semmit nem volt hajlandó enni. Vasárnap reggel szintén visszavittük és kapott pár injekciót és egy hányáscsillapító gyógyszert (mert a víz sem maradt meg benne) és újból nagyon kedvetlen lett. Tegnapi nap folyamán rengeteget ivott ami már benne maradt, de még mindig semmit nem evett, nagyon vékony már szegény és nagyon sétálni sem tud már. Az állatorvos máj vagy bélgyulladásra gyanakodott, de vért nem vett tőle. Esetleg valami vírust kaphatott el kullancstól? Vagy székrekedése lehet? Mert (nekem ) egy picit keménynek tűnik a a hasa de nem annyira. Mit tudnék neki adni? Bármivel kínáltam elfordította a fejét és és hányingere lett és elment vizet inni.
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Virág! Feltétlenül vigye el másik kollégához is, mert fontos lenne pontosabb diagnózishoz jutni. A sok víz ivás lehet veseelégtelenség tünete is, ezt laborvizsgálattal ki kell zárni, továbbá a babesiozist is állatorvosi rendelőben ki kell zárni, bár ha nem volt láza és nincs a nyálkahártyája kivilágosodva akkor nem valószínű, de biztosra kell jutni ilyen esetben. Vigyék mihamarabb hogy legyen diagnózis! Üdv dr. molnár

  4. Tisztelt Doktor Úr!
    Fél évvel ezelőtt befogadtunk egy mentett kutyát a már meglevő 10 éves, 1,5kg-os Yorkshire Terrierünk mellé, a befogadott kutya kórelőzménye nem ismert vér és székletmintájában semmi rendellenes nem volt, egy bizonyos idő elteltével a már meglévő kutyusnak hasmenése lett és ezzel egyidejűleg megjelent a vakarózás is, mint tünet. Azóta a vakarózás fenn is áll és alhasi tájékon barna koszmós lerakódás is van rajta. Többször jártunk állatorvosnál sikertelenül, vér- és székletminta eredménye minden tekintetben jó volt. A viszketésre első alkalommal Prednitab 5mg-t kapott ez a szedés ideje alatt meg is szüntette a tüneteket, viszont a szedés leállítása után ismét megjelent a mind a kettő. Újra felírták ugyan ezt a gyógyszer, ami sajnos már nem mulasztotta el. Cytopoint injekciót javasolták, de az 3kg alatt nem adható be, leírás alapján. Ezen kívül Leinderm samponnal fürdik és hipoallergén száraztápot kap. Mi lehet a probléma?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Anna! A bőrtünetek hátterében a stresszhatás ( amit a kutyák territoriális viselkedése válthat ki) által kiváltott immunrendszeri gyengülés, majd azt követően erjesztőgomba fertőzés lehet, ami a kutya bőrtünetei alapján szinte biztos. Kezelésre az alábbi csomag szereit javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ A szintetikus anyagok amiket alkalmazott eddig az okot ( a sejtes immunrendszer gyengülését) nem kezelték, csak a tüneteket, ezért nem adtak tartós eredményt. Üdv Dr. molnár

  5. Elnézést kérek, tisztelt Doktor Úr! Három fontos dolgot az előbb elfelejtettem közölni: A kutyámnak nincs láza. Elegendő folyadékot (vizet, húslevest) fogyaszt. Sajnos, pénteken és szombaton, még a vizeletürítési zavara előtt, majd vasárnap és ma, hétfőn a sétáink során, sajnos, nem tudtam megakadályozni, hogy bele ne feküdjön vízelvezető árkok még hideg vízébe, és csak a séták után tudtam megtisztítani, ma meg meg is száradt a bundája, mire hazaért, pedig ezelőtt csak nyáron, meleg időben fürdőzött meleg felszíni vizekben.Nem értem, miért mászott bele most, április elején hideg vízbe. Tisztelettel: Lajos Mihály.

  6. Tisztelt Doktor Úr! Lajos Miháéy vagyok Kárpátaljáról. Van egy 4,5 éves terrier keverék, nem ivartalanított kan kutyám. 50 cm hosszú, 30 cm marmagasságú, 9,6 kg-os. Házi kosztot kap (főtt csirkehús, de korábban sült csirke- vagy-marhahúst is kapott, rizs, húsleves. A rizs aránya korábban a tápláléka felét, vagy egyharmadát tette ki, most orvosi javaslatra — a elhízása megakadályozására — levettem egynegyedére. Két éve Lyme-kórt kapott, de kikezelték, tavaly tavasszal pedig babéziózist, de abból is kikezelték. A kapott gyógyszerekre már nem emlékszem. Az idei év elején szívférgesség3et mutattak ki nála, kapott injekciókat (nem tudom a nevüket), szívizom-erősítés végett napi fél tabletta Aszparkamot, és Bioritm nevű orosz gyógykészítményt. A szívférgességet sikerült is nagymértékben visszaszorítani. Jelenleg viszont nyomelemhiányt állapítottak meg nála, ami ellen Hondroitin komplexet, napi egy tablettát kell szednie. de közben — most jön a kérdésem — tegnap és ma a séta közben láttam, hogy alig tudott vizelni, minimális mennyiséget. Tegnap még gondoltam, átmegy rajta, ma viszont már komolyan megijedtem, jobban megfigyeltem, mennyit tud kivizelni, és egyetlen alkalommal ment sugárban nagyon kevés vizelet, majd később 1-2 csepp, pedig többször is próbálkozott. Tegnap este az udvaron is próbált, de a sötétben nem tudtam megállapítani, mennyire sikerült. A kezelőorvosa szerint húgyhólyaggyulladásról lehet szó, ajánlott is egy gyógyszert (Groszeptol, három napig, napi 2 tabletta), de komoly vizsgálatra nem került sor. Ugyanakkor Munkácson van egy állatklinika, ahol teljes kivizsgálást lehet végeztetni. Ön szerint mi lehet a betegség, fennállhat-e az elhullás veszélye, és mint gondol, jó lenne teljes kivizsgálást végeztetni az állatklinikán? Válaszait várom, és előre is köszönöm! Tisztelettel: Lajos Mihály.

    • Kedves Mihály! A vizelési nehézség oka hólyaggyulladás, hólyagkő, vagy prosztata gyulladás lehet. Ezek kezelése mást igényel. Az elkülönítéshez elég egy rutin vizeletvizsgálatot üledékanalízissel végeztetni. Ha ez negatív akkor a prosztatát lehet tovább vizsgálni, ha pozitív akkor a hólyagproblémát kell kezelni. Mindhárom esetben alkalmazhat természetes anyagokat a kezeléshez. Írjon ha kiderült a helyes irány és javaslok kiegészítőket. Üdv dr. molnár

  7. Tisztelet Dr. Molnár Gábor Miklós!
    Egy 2 éves benti nőstény macska aki ivartalanítva van a szeme mellett úgy néz ki minthogyha le lenne dörzsölve a bőre . Előtte nem volt ilyen problémánk. Van mellette egy szintén ivartalanított 1 éves kandúr. Tanácsot szeretnék öntől kérni, hogy mivel lehet ezt kezelni illetve, hogy mi okozhatja ezt.
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Kérdező! A belső szemzugban jelentkező gyulladás bőrgyulladás vagy könnymirigy gyulladás eredménye is lehet. Javaslom a Cytovet caps-ból készített oldattal ( 100 ml forralt majd lehűtött vízbe 1 caps-t oldjan föl) öblögesse a kötőhártyát napi 3-5x. Üdv dr. molnár

  8. Jó napot.
    Van egy 8 éves stafford pitbull keverék kutyusom. Mostanában elég keveset futkározik, de ha véletlenül nekiindul, pár kör futás után már jön a bicegés, és alig tudom haza vinni.
    Utána szegény szenved rendesen, és alig bír lábra állni.
    Rendszeresen kagylókivonatos tápot, és jutalomfalatot kap, de semmi változás.
    Mit tudok tenni, és milyen gyogyszert lehet ilyenkor adni neki a fájdalomra ?
    Válaszát előre is köszönöm

  9. Kedves Doktor Úr,

    7 éves Biewer Yorkshire terrier kutyámnak füllgombája van, az állatorvos ezt állapította meg, olyan mintha hámlana belül a füle, a fültöve pedig fekete, kapott rá kétszer is gyógyszeres kezelést, ami úgy tűnt, hogy használt, de fürdetés után most újra el kezdte vakarni, szeretnék segítséget kérni, hogy mit javasolna rá?
    A testvérének pedig állandóan puffadt a hasa, erre az állatorvos nem mondott semmit, esetleg valamilyen probiotikumos kezelés nem tenne jót neki?

    Előre is köszönöm segítségét

    Üdvözlettel

    Karattúr Lili

  10. Kedves Dr. Molnár Gábor!

    16 éves szuka labrador kutyám hátsó lábai az elmúlt években egyre gyöngébbek lettek, 7 hónapja egyik napról a másikra nem bírt felkelni a hátsó lábai miatt, akkor gyulladáscsökkentő injekciót, B komplex vitamint kapott, ami segített neki és 3 nap alatt lábra állt. Eleinte sántított, húzta a körmeit a betonon, de ez egy hét alatt elmúlt. Az elmúlt években folyamatosan kapott gyógynövényes porcerősítőket állapotától függően, azok eddig segítettek, de most sajnos már azok sem használnak. Az elmúlt 2 hétben sokat romlott az állapota, hátsó lábai nagyon gyengég, szétcsúsznak. Séta közben hátsó felét leengedve tartja, pár lépés után egyből leül. Az étvágya is romlott az elmúlt hónapokban. Érdkelődni szerenték, hogy ez mitől lehet, illetve mit javasolna. Válaszát előre is köszönöm.

    Üdvözlettel,
    Kis Nóra

  11. Azt is kapta.Most làtom azt a kèpet nem töltötte fel.Akkor ezt a 4 kèszitmènyt adjam újra a 3×3 hetes kúra utàn?1hete hagytuk abba.Köszönöm vàlaszàt.

  12. Tisztelt doktor Úr!

    7 éves ivartalanított (2015), szuka, foxi-tacskó keverék kutyám 6 hete belázasodott, bágyadt, étvágya nincs, folyadékot nem vesz magához. Etetése húslevessel, meleg vízzel fellazított száraz táppal, folyadékpótlásra eleinte bőr alatti infúzióval történt most fecskendővel itatom. Vérvételi eredménye szerint a fehérvérsejtszáma magas. 4 féle antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, lázcsillapítót kapott, egyikre sem reagált. Szteroidra 2-3 napig jól reagált, de ezután mindig visszaesett. Legutóbbi (Klion) antibiotikumra nagyon rosszul reagált. Köhögött, légszomja lett és erős hasi fájdalma. Hasmenés, hányás nem volt. Elvégzett vizsgálatok: CT, MRI, hasi ultrahang, szívultrahang, tüdőröntgen, Lyme-teszt, szívférgesség teszt, vizelet vizsgálat. Minden vizsgálat negatív. Legvalószínűbb az áteresztő bélszindróma.
    Most gluténmentes ételt főzök neki. Tudna ajánlani tápot vagy megfelelő diétát?
    Milyen táplálékkiegészítő termékeket ajánl?

    Köszönöm,

    Ági

    • Kedves Ágnes! A kutyusnak ennyi szintetikus szer adása után már azok kellemetlen hatásaitól is lehet problémája. Kicsit soknak tűnik amit kapott. A bélflóra egészséges állapota is fontos lenne a felépüléshez, ami le lehet amortizálva most. javaslom az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Regavet, cytovet Multivit Mega C komplex kombinált adagolását- Üdv Dr. molnár

  13. Kedves Dr.Úr,
    5 éves, kan tacskó kutyámnál 5 napja kezdődött hátsó lábfájdalmat észleltünk. Állatorvos javasolt gyógyszer sajnos úgy tűnik nem használ, állapota folyamatosan rosszabb. Mozgásigénye és étvágya van, viszont ingerült és húzza a hátsó lábait. A segítségét szeretném kérni, érdemes e kipróbálnunk valamelyik terméket? Nem szeretnénk, hogy súlyosabb legyen az állapota. Előre is köszönöm válaszát!

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Több mint egy hónappal ezelőtt kértem javaslatot Öntől 5 éves cicánk problémájának megoldására.
      Az Ön által javasolt készítményeket sikeresen alkalmazzuk azóta is.
      Múlt héten másik orvost felkeresve újabb vérvétel történt és tesztek alapján egyértelmű lett a diagnózis.

      FCOV AB pozitív.
      Speed FELV negatív.
      Speed FIV negatív.

      Tehát a macskakoronavírus a baj okozója, amely megtámadta az emésztő rendszert és a beleket, a kiválasztórendszert, ez a folyamatos (napi 2-4-szeri) hasmenés oka.
      Az orvos diagnózisa alapján valószínűsíthető, hogy a vírus kiskora óta jelen van, s a fél évvel ezelőtt (másik orvos által) rosszul beadott injekció okozta azt a lancfolyamatot amely gyulladás, lábduzzanat és hasmenés formájában nyilvánult meg. Tovább rontotta a helyzetet, hogy tévesen szívproblémát állapított meg, amelyre erős vízhajtó gyógyszerek lettek alkalmazva.

      Kérem szíves javaslatát arra vonatkozóan, hogy a valós tények ismerete alapján mely készítményekkel lehetne további javulást elérni.

      Tisztelettel várom mielőbbi válaszát:
      Rovó Helga

      • Kedves Helga! Minden olyan készítmény amely a cica sejtes immunitást növeli eredményesen alkalmazható. Továbbá a D3 és C vitamin szintet kellene magasan tartani és a saját szervezete kordában tartja a vírusokat. Továbbá méregtelenítés és a további vese és májkárosító hatású anyagok bevitelének megszüntetése vagy korlátozása szükséges. Valószínűleg ELISA tesztet végeztek ami azt mutatja, hogy a szervezete találkozott már a vírussal és ellenanyagot termelt ellene, amit a teszt ki tudott mutatni. Egyáltalán nem biztos hogy ez tartja fenn a hasmenést. Mivel táplálja, napi hányszor és milyen szereket adott neki? Üdv dr. molnár

  14. Tisztelt doktor Úr!

    7 éves ivartalanított (2015), szuka, foxi-tacskó keverék kutyám 6 hete belázasodott, bágyadt, étvágya nincs, folyadékot nem vesz magához. Kényszertáplálással húslevessel, meleg vízzel fellazított száraz tápot kap. Vízpótlása eleinte bőr alatti infúzióval történt, most fecskendővel itatom. Vérvételi eredménye szerint a fehérvérsejtszáma magas. 4 féle antibiotikumot kapott, egyikre sem reagált. Az utolsó antibiotikumra (Klion) nagyon rosszul reagált. Köhögni kezdett, légszomja lett és erős hasi fájdalma. Emellett kapott fájdalomcsillapítót, szteroidot amiktől 2-3 napig rendbe jött, majd újra visszaesett. Hasmenése, hányása nem volt, széklete normális. Elvégzett vizsgálatok: CT, MRI, hasi ultrahang, szívultrahang, tüdőröntgen, Lyme-teszt, szívférgesség teszt, vizelet vizsgálat. Minden vizsgálat negatív. Legvalószínűbb az áteresztő bélszindróma.
    A kérdésem az lenne, hogy milyen speciális tápot ajánlana? Eleinte gluténmentesen főznék neki, ha ez megfelelő. Milyen táplálék kiegészítőt ajánl?

    Köszönöm válaszát,

    Ági

    • Kedves Ágnes! Sajnos a sok antibiotikumos és gyulladás csökkentő hatású kezelés amin átesett nem múlik el nyomtalanul. A bélflóra és a bél állapota teljesen amortizálódni szokott. Javaslatom az iotthon készített kis adagokban adott erőleves néhány napon át. Ez egy sűrűre főzött csont és húsleves zöldségekkel, fűszerek nélkül, olyan sokáig főzve hogy kocsonya legyen amikor meghűl. “-3 nap után kissé megfőzött húsokat egyszerre kicsi adagokban adni, még helyreáll a bélflóra. Ehhez az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Regavet, Multivit mega C,Cytovet legyen kombinációban adagolva. Üdv dr. molnár

  15. Kedves Dr. Úr,
    5 éves kan tacskó kutyánknál azt tapasztaltuk 5 napja, hogy egyre lassabban és nehezebben megy, mára már húzza a hátsó lábait, ingerült. Étvágya és mozgásigénye viszont van.
    Az állatorvos által javasolt gyógyszer sajnos úgy tűnik nem segít, romlik az állapota. Mit javasol ebben az esetben?
    Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
    Üdvözlettel,
    Berkes Szabina

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    Ma derült ki hogy a cicámnak van egy 3×6 cm-es béldaganata.Azt mondta az állatorvos ,hogy előre haladott állapotú,illetve ,hogy 2 választásom van,az egyik,hogy megműtik,és kemoterápiat kap utána , a másik,hogy gyógyszereket kap,és ha úgy látom,hogy fájdalmai vannak,akkor el kell engednem.A kérdésem az lenne,hogy egy ilyen jellegű műtétnek milyenek a túlélési esélyei,illetve hogy a cicám szempontjából melyik lenne a jobb döntés.Egyelőre a kedve és az étvágya is jó,9 éves,ivartalanitott, lány cica.

    • Kedves Nikolett! Az ilyen méretű daganat nagynak számít. Amennyiben rossz indulatú, úgy a kiújulásra nagyon hajlamos, sajnos még áttét képződésre is. Amennyiben jó indulatú úgy a műtét nem lét szükséglet, anélkül is élhet még tünet mentesen. Biztosat csak citológiai( tűszúrásos) mintavétellel lehetne mondani, de az meg felgyorsíthatja a daganat növekedését, ha rossz indulatú a folyamat. Vagy a műtéttel való eltávolítás után a szövettani vizsgálat, de általában a bélfodri nyirokcsomók is érintettek így a teljes eltávolítás szinte lehetetlen. Javaslatom: Vegyenek vért és egy vérlabort csináltassanak. A CEA emésztőszervi daganat marker érték fogja mutatni, hogy rossz indulatú e vagy jó. Ennek megfelelően lehet tovább menni. Addig is javaslom az alábbi csomag alkalmazását: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/daganatos-betegsegek-kiegeszito-kezelesere/ Ezt kiegészítő kezelésként szoktam alkalmazni mindkét fő típusú daganat esetében. Üdv Dr. molnár

  17. Azt mondtak h vzloszinu hogy ossze ugrot a bele es ez miatt kelene muteni
    De mar tobb mint 4 napja nem eszik semmit
    A vizet is ki hanyja
    Nem tudjuk mi lehet ez mindenki csak azt mondja h mutet nelkul nem fog meg maradni

  18. Ugy ugy hányik mar a vizet is ki hanya
    Enni egyltalan nem eszik
    Azt mondjak ossze ugrot a bele vagy valami idegen test van a belebe es azt minden kep műteni kell
    Ami lehet 100 ezer forint is
    Nem tudom mit tegyek sajnos
    Peddig nem akarom hogy el menjen !!

  19. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 10,5 éves, ivaros, kb.55 kg Bullmastif kan kutyám. Az utóbbi időben sokszor sántít az első és hátsó jobb lábára. Jelenleg CYTOVET-et adok neki, napi 1 kapszulát. Érdeklődöm, hogy ez elegendő-e vagy mást, illetve többet adjak neki? A zöldkagylóra, tenderi készítményekre allergiás, szélgörcse van tőle.
    Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Kata

  20. Tisztelt Doktor úr!
    Olyan problémával fordulok magához a kutyám alig eszik, és iszik egy helybe van nem nagyon tudd mozogni mivel a hasánál talalható egy golyó nagysagu gumo.
    Mi lehet ez vajon?
    Mit kellene tenni ez miatt?
    Nagyon nehezen tudd járni,es fáj neki nagyon.
    Válaszát elöre is koszonom!

    • Kedves Imre! A kép alapján szuka nemű a kutyája. A nagy duzzanat sérvnek látszik. De tapintásos vizsgálattal a tumoros elváltozást ki kell zárni. Feltétlen vigye el állatorvos kollégához a kutyust. Üdv dr. molnár

  21. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy hónapja fogadtam örökbe egy másfél éves belga juhászt, mikor hazahoztam aznap lett ivartalanítva. Rendkívül sovány, 17kg-s volt, bár fajtához képest igen kis termetű. Egy hónap alatt 21kg-sra hízott. Jelenleg Flatazor prestige adult tápot kap. Kezdetben kombináltan etettem ezzel a táppal illetve konzervvel, valamint főtt zöldséget, meg gyümölcsöt adtam neki. Észrevettem, hogy rengeteget iszik, sokat is pisil. (Légzése és szívverése gyors, de a kedvével és az energiaszintjével nincs gond, viszont gyakorta ásítozik.) Sok füvet eszik, amit szinte rögtön ki is hányik, illetve időnként már órákkal korábban elfogyasztott táplálékát is visszahányja, de nem azért mert ugrálna, nyugalmi állapotban is rájön a hányinger. Másfél hete vérvételen kiderült, hogy nincs rendben valami a veséjével. A konzervvel leálltunk, kevés főtt csirkehúst etetek vele alkalmanként, illetve továbbra is főtt zöldségeket kap, a tápot húslevessel leöntve, hogy ne legyen túl száraz, napi két alkalomra elosztva. Jelenleg Renal combit kap, illetve Dyna-Lodeot.
    Van egy kis ‘baktatós’ járása, főleg miután feküdt és felkel. Erre az Aptus Apto-flex chew-t kapja, valamint kiegészítésként a Lavet kálcium tablettáját.
    Az alábbi laborértékei mutattak eltérést:
    LY% 35,3%
    MID% 17,2%
    GR% 47,5%
    MID# 1,9
    MCV 73,3
    MCH 26,3
    RDW SV 10,7
    LDH 35,4
    Karbamid 14,4
    Kreatinin 145
    A vérvétel előtti este volt egy rohamszerű reakciója, rágta a lábait, hempergett a földön, zihált, nyugtalanul mászkált és szinte a földhöz csapta magát, valamint toporzékolt. (Ez a második ilyen alkalom volt, az előző enyhébb lefolyású volt, kb 1-2 órán belül elmúlt, ez viszont több óráig tartott.)
    Elnézést a hosszú levélért, igazából a doktorunk uremiat állapított meg, illetve a rohamra az volt a magyarázata, hogy valamit beevett, amit nem kellett volna.
    Az volna a kérdésem, hogy az energyvet termékei közül melyeket ajánlja uremia kezelésére, illetve ízületi gondokra?

    Köszönettel,
    Virág és Aida

    • Kedves Virág! Az urémiát egy vizsgálat alapján korai lenne kimondani, főleg egy ilyen fiatal kutyánál, még ha az előélete nem is pontosan ismert. Egy vesegyulladás is okoz ilyen laborleletet és tüneteket. Kérem ismételjék meg 2 hét elteltével a vér vizsgálatot és kérjen még cisztatin C értéket is a vizsgálandó paraméterek közé- Továbbá egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot is. Addig javaslom, hogy tekintsük mintha vesebeteg lenne, nehogy rosszabbodjon az állapot. Javaslom a Cytovet, Regavet, Emészőenzimek probiotikum komplex, Imunovet csepp kombinált alkalmazását. Az ízületeit és a rohamot egyenlőre ne kezeljük, talán azok is javulni fognak a fenti szerektől némileg. Javaslom a napi 5-6 alkalommal való etetést , de egyszerre csak nagyon kis mennyiséget adjon neki. Ha meg van a labor lelet írjon és módosítunk a kezelésén. Üdv dr. molnár

  22. Tisztelt Doktor úr!
    Elnézést, eszerint a hozzászólás, vélemény címszó alatt lehet kérdést is feltenni…

    Stafford keverék kan kutyám 12 éves, max. 40 kg.
    Kb 2 éve vak. Ízületi problémája is van, (bal könyök) majdnem ugyanannyi ideje.
    Egész nap alszik, evéshez kiengedem az udvarra, elvégzi a dolgát és jön vissza aludni.
    Nagyon sajnálom, mert így nincs élete, de eddig ellenálltam a bealtatásnak.
    Kérdésem: mit tegyek? Mi várható?

    Köszönettel várom tanácsát

    Kné Molnár Mária

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném a véleményét kikérni, hogy van egy 6 hónapos ivaros keverék kislány kutyám akit 2 hónapja fogadtuk örökbe a menhelyről és azóta tapasztalom hogy nagyon hámlik a bőre az egész testén, a fülénél a szőr foltokban kezd kihullani. Ma reggel ment a hasa is. Előfordul sokszor hogy rágja a fal sarkát és erősebb izgalmakkor (örömében, ha hazajövök, ha kap ennivalót, félelmében, vagy még akkor is ha fegyelmezem) bepisil. Folyamatosan viszem sétálni is napi 4x vagy 5x olyankor sikerül elintézni a dolgát rendben, de ha azt követően rövid időn belül valamilyen izgalom éri akkor pisil. Egyébként rendben eszik nem habzsol.
    Várom tanácsát.

    Üdvözlettel:
    Rompos Diána

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Van egy 3 hónapos kislány Yorkie kutyusunk (2kg) akinek a hugyhólyagjából 1 hete műtöttek ki egy 1cm-s nagyságú követ.
        Kaptunk kő analízist is amit csatoltam.
        ( nem itt műtötték, itt csak az analízist csinálták)
        Mióta megmütötték szegénynek sűrűn van vizelési ingere és olyankor piciket csepegtet is.
        Ez mennyire normális, illetve mennyi idő kell mire ez megszűnik?

        Picit tanácstalanok vagyunk,mert ahol műtötték az egyik orvos azt mondta,hogy kb 2 hét a másik, hogy 2 nap alatt el kellett volna múlnia.
        Az ultrahangos orvos a műtét előtt azt mondta,hogy 2 nagyobb és sok kisebb követ lát, a műtét közben pedig csak 1 db-t találtak.
        Nagyon profi rendelőnek tűnik, de ez a sok ellentmondás picit zavaró.

        Lehetséges az,hogy 1 hét alatt újra termelődött a köve?
        Mennyire lehet ezzel együtt élni?
        Mi tévők legyünk?

        Nem szeretnénk elveszíteni Őt!

        Köszönöm megtisztelő válaszát.

        Üdvözlettel,
        György Ádám Rómeó

        Gyorgy-Krizsan_Nikolett_Luna_2022_14293

  24. Tisztelt Doktor Úr!

    Kutyám, közel 10 éves ivartalanított kan border collie. A héten fésülés közben kitapintottam egy csomót farkának tövén a háti oldalon. Méretre kisebb, mint egy dió, gömbölyded, rugalmas tapintatú. Társaihoz képest rendkívül tömött a bundája, sajnos nem tudom, mióta lehet ott. Télen az aljszőrzetét nem szoktam bántani, de januárban átvizsgáltam, akkor nem vettem még észre ezt a daganatot. Tegnap elvittem állatorvoshoz, aki a vizsgálat után közölte, hogy vagy zsírdaganattal vagy melanómával állunk szemben, így habozás nélkül belementem a műtétbe, amire kedden kerül sor. Érdeklődni szeretnék, hogy attól függően, hogy a daganat jó- vagy rosszindulatú, milyen készítményeket ajánlana számára?

    Tisztelettel:
    J. Noémi

    • Kedves Noémi! Ha már belement a műtétbe, akkor ne felejtse el kérni a szövettani vizsgálatát az eltávolított csomónak. Amikor meg van az eredmény írjon és mindkét állapotra javaslok készítményeket. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Macskám foginnygyulladásra stromolgyl tablettát kapott. 8 tabletta után bágyadt nincs étvágya. Ez lehet a gyógyszer mellékhatása vagy más probléma lehet vele?

        • Kedves Katalin! A cicák érzékenyen reagálhatnak az antibiotikumokra, főleg egy kombinált formára mint a jelzett szer. A szer leírásában nem található ilyen típusú érzékenységre utalás. Azonban bélflórát igen hátrányosan érintheti, ami a máj és vese terhelése miatt okozhat étvágytalanságot, mint bármely antibakteriális szer. A bágyadtság és az étvágytalanság ezzel nem magyarázható meg teljesen , vigye vissza a kezelő kollégának a cicát. Üdv D. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Sajnos a műtétet követően nem történt szövettan. Az izgalomtól az elején nem szóltam, az operáció végére behívtak, akkor már késő volt. A műtétet végző orvos a daganat kivétele után kidobta azt. Azonban biztosított róla, hogy egy tokkal körülzárt, jól eltávolítható daganat volt. Mivel nem értek hozzá, ezért nem esett le rólam az a teher, amit vártam volna, de laikusként gondolom az csak jót jelenthet, ha tokban volt. Így próbálok nem idegeskedni tovább, hanem csak a kutyusom gyógyulására összpontosítani és erősíteni őt! Kérem segítségét, hogy mit ajánlana kutyám mielőbbi felépüléséhez! A laboreredményét csatolom. A májára ezt a készítményt kapta: Hepa-pet plus 700 mg 30 db.
        Tisztelettel:
        J. Noémi

        • Kedves Noémi! Bízzunk akkor abban , hogy jó volt a kolléga diagnózisa és lipoma volt az eltávolított csomó. Javaslok a mája miatt és immunerősítésre és méregtelenítésre kiegészítőket: Regavet, Emésztőenzimek & Probiotikum, Multivit Mega C, Krill Omega D3K2 gél, Cytovet. Ezeket kombinációban adjaÜdv Dr. molnár

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    Nagy elkeseredésemben írok Önnek
    van egy négy éves Border colliem, aki sajnálatos módon patkánymérget evett
    K1 vitaminnal vissza lett hozva az életbe, de azóta a jobb hátsó lábát úgy használja hogy a lábfején huzza magát. felül ki van már sebesedve egy 4cm átmérőben a lábfeje
    voltam vele orvosnál ahol azt mondták hogy el van szakadva már a az ízület? ha jól emlékszem az.Folyamatosan nyalta a kutya a sebet,az orvos azt mondta be kell kötni mert tovább mélyíti a sebet Illetve ugye a mozgás zavartól a seb folyamatosan sérül.
    sajnos a seb begyulladt.
    Alapvetően van egy gyulladt a seb és egy mozgás zavar
    tudna segíteni?
    Köszönöm megtisztelő segítő válaszát bízomemben Tisztelettel Fanni

    • Kedves Fanni! Sajnos a legújabb patkánymérgek nem csak a véralvadást gátolják hanem idegrendszeri tüneteket akár bénulást is okozhatnak. Ezt a hatást a K vitaminnal nem lehet visszafordítani. Talán az idegregeneráló omega 3 zsíravak és vitaminok tudják az esetlegesen még visszafordítható idegrendszeri bénulásokat visszafordítani. A sebet feltétlenül kötni szükséges, ha az ideg regenerálódni fog, akkor legyen még láb amit tud majd mozgatni. Üdv dr. molnár

  26. Kedves Doktor Úr!
    2 éves havanese kiskutyámnak a könnytermelése a határértéken mozog. Orvosunk a corneregel gél vagy az an hypro gél napi használatát javasolta. Az utobbit körülbelül 1 éve csöpögtetem. Szeretném leváltani természetes szerre. A cytovet napi szemöblögetés illetve a Suprem I. betegség megelőző csomagra gondoltam. Ez segíthet? 4.5kg-os kutyusnál elegendő napi fél kapszula az a probiotikum és bone strength-ből?
    Másik kérdésem az lenne, hogy használom az annovet cseppet féreg megelőzésre havi 1 héten át 2×1csepp. A leírásban az szerepel, hogy 3 hónapig használható felbontás után a szer. Elég sok van még benne, esetleg hűtőben tárolva tovább is adhatom?
    Előre is köszönöm szépen válaszát,
    Eszter

    • Kedves Eszter! Igen segíthet a Cytovetből készített oldat csepegtetése. A supreme csomag igen hasznosnak bizonyul sok nyavalya megelőzésére. Igen elég a napi fél szem a kapszulás készítményekből. Az Annovet cseppet nyugodtan használhatja amíg el nem fogy, nem lesz semmi gond vele, csak minden használat után zárja vissza a kupakját stabilan. Üdv Dr. molnár

  27. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 6 éves szuka, labrador-vizsla keverék kutyusunk. És a tegnapi nap folyamán egy kiadós labdázás után,amikor inni ment elkezdte húzni a hátsó bal lábát felfele utána pedig a hátsó jobb lábát is egyszerre. Előtte még nem tapasztaltunk ilyet,megnéztük semmi sem volt a mancsában. Ez körülbelül 30-40 másodpercig tartott utána természetesen viselkedett. Nem volt levert,fáradt,kedvtelen,étvágytalan.. Arra tippeltünk,hogy hirtelen annyira izgatott lett,hogy ezt váltotta ki belőle. Mi nagyon aggódunk érte és ezért kerestük fel Önt.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdv: Kézsmárki Viktor

    • Kedves Viktor! Mivel hamar elmúlt a sántítás és egy erősebb megterhelés után alakult ki, ezért valószínűleg csak egy múló húzódás volt a tünet kiváltója. Ha ismétlődik akkor érdemes vele komolyabban foglalkozni. Üdv dr. molnár

  28. Tisztelt Dr Úr! 11 éves kinti golden retriever kutyámnak nagyon hullik a szőre! A hasán szinte teljesen kopasz, a bőre érzékeny és sötét, szürkés színű, az emlői úgy lógnak, mint egy nőstény kutyának, mikor a kölykei táplálása miatt megnyúltak! A hátán is ritkul a szőre! Mi lehet az oka? Mit tudnék vele kezdeni? 20 fok körüli idő lesz jövő héten, szeretném kint megfürdetni, hátha jobb lesz! Milyen samponnal fürdessem, ami nem irritálja a bőrét vagy mivel tudnám még kezelni a fürdetés után? Az állatorvos házhoz szokott jönni, de jelen helyzetben nem tud jönni, a vírus miatt csak sürgős eseteket lát el! Van egy lány cicánk is, úgy vettem észre, hogy neki is ritka a szőre hátul a farka körül és a hátsó lábainál, lehet, hogy tőle kapott el valamit a kutyus? A cicának cseppentettem a nyakába advantage spot on-t, kutyusnak pedig bobi spot on cseppet, de erről sajnos nem írtak jó véleményeket a neten. Permetrin a hatóanyaga a kutyás cseppnek. Köszönöm! Üdvözlettel, Melinda

    • Kedves Melinda! Gondolom kan kutyáról van szó, mert nem írta. A tünetek hormonális zavarra utalnak, de hiánybetegség is lehet a háttérben- A Cushing kórt ki kellene egy vér laborvizsgálattal. A cica és a kutya nem terjeszthetik az ilyen belső okból adódó betegségeket. Miért kezelte külső paraziták ellen, volt rajtuk bolha? Üdv dr. molnár

  29. Tisztelt Doktor Ur. Van egy 3-4 honapos kis cicank. Ma eszre vettuk hogy szegeny nem tud le ulni csak fekudni. Igy jacik, meg szaladgal..eszik..csak nem tud le ulni. Es ha probalkozik es erolteti a hatso labait reszket. Elore is köszönöm szépen

    • Kedves Attila! Sajnos így segíteni nem tudok, mert szükséges lenne egy tapintásos vizsgálat, vigye el állatorvos kollégához. Valószínűleg medencecsont vagy a végbél tájék érintettsége okoz fájdalmat neki azért áll fenn a tünet. Üdv Dr. molnár

  30. Tisztelt dr úr !
    Nekünk van egy 9 honspos rottweilerünk
    Tegnap este otta habos hányása van és vízszerü sárgás hasmenése megálás nélkül
    Nem tudjuk pontosan mi lehet ez csak találgatunk de lehet hogy sétáltatás közben meg evett valami csontot és attól van rosszul …
    Azért kerestem meg önt hogy hátha tudd nekem segiteni

    Mit tegyek ?

    • Kedves Beni! Sajnos nem egyértelmű, hogy milyen gumót és hol találta. Talán ha küld fényképet közelebb kerülünk a megoldáshoz. Üdv dr. molnár

  31. Doktor úr.
    Nekem egy 2 éves csivavám van. Ivaros. Vasárnap találtam benne egy kullancsot. A helyi állatorvos kiszedte aznap este. Másnap mindkét hóna alatt 2 piros pörsenés volt. Vissza vittem,kapott 1antibiotikum szurit.
    Ma 2x hányt citromsárgát,ma még nem evett semmit. Néha bágyadt,inkább fekszik. Este lesz csak orvos itt,hívtam,elmondtam mi van,azt mondta ne aggódjak. De aggódom. Ilyen színűt sosem hányt. Adjak neki főtt rizst vagy kamilla teát? Ez kullancs csípés miatt lehet?
    N&D tápot kap, ritkán főtt ételt. Tegnap főtt répát kapott eddig ez nem okozott gondot. Vagy gyomor rontás lenne ?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Kisfiú a kutyus.

    • Kedves Zsuzsa! Ez a hányás epét tartalmaz. Az antibiotikum injekció terheli a kiválasztó szerveket, a májat is az okozhat tüneteket, kedvetlenséget. De a babesiára is figyelni kell a kullancscsípés után. Feltétlen mérjék a végbél hőmérsékletét és ha 39 fölé megy akkor vigye állatorvoshoz, nehogy Babesia legyen. Üdv dr. molnár

  32. Üdvözlöm!
    Olyan problémánk van hogy hajnalban arra ébredtem hogy a kutyám nyüszít, fura morgolódó hangot ad ki. Nagyon nehezen mozog, csak hasal. Oldalára nem fekszik, kicsit fel van puffadva, hányás nem volt. Este rizst és száraz tápot kapott.
    A kutyám fajtája kuvasz labrador keverék, 14 éves.
    A válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves István! Javaslom, hogy gyorsan vigye el rendelőbe, mert a gyomorcsavar tüneteit mutatja a kutya és ha az akkor a műtét lehet csak életmentő. Üdv dr. molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr !

    Tanácsát szeretném kérni, labrador szuka kutyám betöltötte a 13. évét. Sétát követően jobb első lábára nagyon sántit pár napig. A séta időtartama – melyet nagyon szeret – emiatt korlátozott úgy 50-60 perc. Milyen termék megvásárlását javasolja, hogy javuljon az állapota.
    Köszönettel: Gabi

  34. Jó estét kívánok.
    Van egy 9 hónapos törpe tacskó kan kutyám. 3 hete ivartalanitottak, már a varratokat is kiszedtek. A problémám hogy lent a séta alkalmával nem akar pisilni max 2ot pedig előtte szépen haladtunk a lenti pisilessel.(10-12) Fent van még pelus de már elég ritkán használta, viszont most szinte csak azt használja. 3szor viszem le sétálni legalább fél órát vagy kicsit többet vagyok lent vele. Javulni fog ez helyzet?

    • Kedves Edina! Igen fog javulni a helyzet, sokk-ként élte meg a traumát. Adjon neki még Kingvet cseppet, hogy a hormonális imbalance ne jelentkezzen. 3×2 csepp naponta dózisban. Üdv Dr. molnár

  35. Tisztelt Doktor Úr!
    mit tudna ajánlani szívféreg megelőzés/szúnyogok ellen??
    úgy hallottam a cseppek nem védnek ez ellen, ( amúgyis vakarózik tőlük) a tabletták meg veszélyesek ( epilepsziát okoz és májkárosodást ?!)
    mivel tudnám megvédeni?

  36. Tisztelt Doktor Úr!
    A mi cicánk kb. 13 éves ivartalanított lánycica. Vírusfertőzés miatt szájüregi gyulladása van. Nehezen eszik, bágyadt, levert és láthatóan fájdalmai vannak. Injekciót szokott kapni, de sajnos az is csak rövid ideig hat.
    Azt szeretném kérdezni, hogy tudna-e ajánlani valamilyen itthon is használható gyógyszert, amivel segíteni tudnánk és fájdalom nélkül élhetne a mi cicánk.
    Él mellette egy kutyus is (5 hónapos). Jó barátok. Külön tálban kapják az ételt, de az elkülönítést nem tudjuk teljesen megoldani, főleg az ivóvíz miatt. A cicáéhoz a kutyus nem juthat hozzá, de a cica a kutyus vizéhez igen. Okozhat-e ez problémát a kutyusnál.

    Köszönöm válaszát.

    • Kedves Ildikó! A cicák szájnyálkahártya gyulladása autoimmun folyamat eredménye. A sejtes immunitás tartós gyengülése okozza. Javaslom az Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Krill Omega D3K2 gél, Multivit Mega C kombinált adását szájon át és az Imunovet cseppes ecsetelést a sebes területekre. Üdv Dr. molnár

  37. Jó napot ! Segítségét szeretném kérni, hogy mit ajánl a kutyámnak aki 5,5 éves szuka, mini yorki és nincs ivartalanítva. Volt már sajnos epilepsziája 2* de az kb 20 percig tartott és utána tünetmentes volt.Sajnos a napokban megint előjött neki ami 3. napja tart és éjjel és nappal is vannak rohamai kaptunk rá gyógyszert a SEVENALETTA nevűt amiből napi 2 * 0,5 darabot kell beadnom neki(illetve a roham után 2* kapott nyugtató injekciót), a gyógyszer ellenére még mindig vannak görcsös rohamai és lóg a nyelve. Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Nikoletta! A vese funkciók részlegesen romlottak. Ez kb. 60-70%-os vese teljesítő képesség romlást jelent. Azonban ezzel ha nem romlana tovább még sokáig élhet teljes életet a kutya. Ehhez a teljes toxikus anyag mentességet és a lehetőleg napi 3-6x-i etetést kicsi adagokban javaslom és a Cytovet, Regvatet, Emésztőenzimek Probiotikum komplex adagolását. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm válaszát, Imunovetet is alkalmazhatok ezekhez?
        Egyrèszt a kutya kora miatt,valmint többször volt már húgyúti fertőzèse ès a prosztata gondja (megnagyobbodás,cysta)

  38. Üdvözlöm!
    Rendeltem egy Kölykök kutyáknak való csomagot.
    Azt szeretném kérdezni, hogy mindegyikből kell adni minden nap a napi adagot, vagy felváltva?

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    8 hónapos német juhászkutyámnak a hátsó két lába álló helyzetben egymás mellett van, és sétánál előfordul, hogy keresztbe rakosgatja. Gyakran előfordul, hogy az egyensúlya is megbillen. Ülő helyzetben is furcsán áll a csípője, mintha ki lenne fordulva. Az állatorvosom azt mondta röntgenfelvételt kell készíteni, utána tud diagnózist mondani. Amint lehetőség lesz rá ezt meg is tesszük. Most a C11-porcvédőt kapja már 8 hete dupla adagban (napi 4 szem) de sajnos nincs javulás. Kap még Panzi multivitamint és Panzi kalciumot.
    Kérem, adjon tanácsot, hogy a leírtak és a mellékelt fotók alapján mi lehet a gond, csípő vagy inkább gerinc ideg probléma, és milyen kezelést ajánl, vagy a most adott vitaminok és a porcvédő elég. Fiatal korára való tekintettel milyen javulás várható, vagy már ez egy visszafordíthatatlan folyamat? Van-e értelme a C11 dupla adagolásának, amit csak a feltöltési időre javasolnak?
    Másik kérdésem, hogy a farka végén kis szőr kampó kunkorodik, van-e bármilyen jelentősége ennek?
    Válaszát előre köszönöm.
    Szabó Istvánné

    képek

    • Kedves Hölgyem! Feltétlen csináltasson egy diszplázia szűrést mivel gyanúm az, hogy az okozza a mozgászavarokat. Vagyis támogatom a kolléga véleményét a Röntgenezés szükségességéről. Azonban ha igazolódik akkor teszek javaslatot a szükségesnek látott kezelésekről. Fontos, hogy mihamarabb kezdődjön meg a kezelése, mert amig a csontok teljes növekedése le nem zárul addig van esélye a jelentősebb javulásnak. Üdv Dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm a válaszát, de sajnos a járvány miatt bevezetett óvintézkedések miatt most nem tudjuk a kutyát elvinni a diszplázia szűrésre. A kezelő orvos a C11 adását javasolta és azt mondta kb három éves kortól sajnos már a fájdalom csillapítót is kell neki adni. Most még nincs fájdalma, de minél hamarabb szeretnék neki elkezdeni egy állapot javító kúrát. Kérem doktor urat hogy a röntgen felvétel nélkül is adjon tanácsot a gyógykezelésre. Mi a véleménye a C-11 porcvédőről, elég csak azt adni neki?
        Válaszát előre is köszönöm
        Tisztelettel
        Szabó Istvánné

  40. Kedves Doktor úr!
    Ha lehetséges átküldeném Önnek az összes röntgen képet (ami 7 db) az első lábainál a könyökök arthrotikusak erre javasolták műtétet és a bal hátsó lábára azt mondták hogy részleges keresztszalag szakadása van és ezt is műteni kellene. Hihetetlen számomra hogy egy 2,5 éves kutyáknál ennyi probléma lenne.

    Ezért kérném a segítségét!
    B. Csilla

  41. Tisztelt Doktor úr!

    Segítséget szeretnék kérni a kiskutyámmal kapcsolatban.
    Francia bulldog ivaros 3 éves kislány kutya, akinek a súlya 11,5 kg. Táplálása az allergia tesztjének megfelelően történik, mivel sok mindenre allergiás főzünk neki, darált sertéshús, rizzsel és sárgarépával a napi menüje. Arányokat tekintve : 1 kg sertés daráthús az alap és ehhez főzünk még hozzá kb.30-35 dkg rizst és 4-5 db sárgarépát ezt kapja kiporciózva.(ezek nincsenek soha kimérve, így az arányok egy kicsit változnak csak a hús mértéke állandó). Ritkán fordul elő nála hányás és hasmenés. A bűzmirigye és a füle is volt már begyulladva, ami természetesen kezelve lett.
    A legnagyobb problémánk, hogy nagyon sokszor szinte véresre vakarja magát. Próbáltuk már az apoquel 5,4 mg gyógyszert 20 db-os kiszerelésben, de ez is csak ideig-óráig volt hatásos. Amikor már nagyon eldurvul a helyzet, akkor prednisolon 5mg –os tablettát adunk neki. Március 10-én amikor állatorvosnál voltunk kiderült, hogy gombás fertőzése van, foltokban hullott ki a szőre, olyan volt mintha korpás lenne és a foltoknál úgy nézet ki,mintha jönne le a bőre is, erre kapott injekciót BIOCAN M vakcinát, amit 10 nap múlva újból kapott. Három hete, hetente háromszor fürdetjük clorexyderm forte samponnal, amitől sokkal szebb a bőre, de most újból olyan, mintha korpás lenne. De a legnagyobb gondunk azzal van, hogy nagyon vakarja magát, szinte mindennap le kell kezelni betodinnel, nagyon sajnáljuk, amikor fekszik a hátán és lökdösi magát szőnyegen, vagy éppen hason kúszik, mert a hasát vakarja. Egy éven belüli oltásai :2019.06.07.NovibacDHPPi novibac lepto vakcina, 2019.07.05.Rabisin ( remélem jól írtam a kiskönyvből) március 11-én kapott egy Simparica 40mg-os tablettát.
    Eddig évente kétszer tüzelt, májusban és novemberben de 2019 májusa óta elmaradt a tüzelése.
    Allergia tesztje pedig így néz ki:
    Eredmény Referencia
    Polycheck és Ételallergia vizsgálatok értékelése:
    “-” : negatív
    “+” : gyengén pozitív
    “++” : közepesen pozitív
    “+++” : erősen pozitív
    “++++” : nagyon erősen pozitív
    Maxi allergia csomag
    Alma Pozitív (++) +
    Sütőélesztő Pozitív (++++) +
    Banán Negatív
    Árpa Pozitív (++++) +
    Szója Pozitív (++++) +
    Marhahús Negatív
    Sörélesztő Pozitív (++++) +
    Sárgarépa Negatív
    Csirkehús Pozitív (++++) +
    Kagyló keverék Negatív
    Kókuszdió Pozitív (++) +
    Kukorica Negatív
    Tehéntej Pozitív (++++) +
    Uborka Negatív
    Kacsahús Negatív
    Tojásfehérje Pozitív (+++) +
    Tojássárgája Negatív
    Kecsketej Negatív
    Hering Negatív
    Lóhús Pozitív (++++) +
    Bárányhús Negatív
    Lenmag Pozitív (++) +
    Köles Pozitív (++) +
    Zab Pozitív (++++) +
    Zöldborsó Pozitív (++++) +
    Mogyoró Negatív
    Sertéshús Negatív
    Krumpli Negatív
    Nyúlhús Pozitív (+++) +
    Cékla Pozitív (++) +
    Rizs Negatív
    Rozs (eleség) Pozitív (+++) +
    Allergia
    Lazac Pozitív (++++) +
    Tenger gyümölcsei Negatív
    Tönköly Pozitív (+++) +
    Spenót Pozitív (+++) +
    Cukorrépa Negatív
    Napraforgó Pozitív (++++) +
    Paradicsom Negatív
    Tonhal Pozitív (++++) +
    Pulykahús Pozitív (+++) +
    Szarvashús Pozitív (++++) +
    Búza Negatív
    Vaddisznóhús Pozitív (++) +
    Bolha Negatív
    Tyrophagus (korhadékatka) Negatív
    Acarus siro (lisztatka) Negatív
    Sóska Negatív
    Fekete üröm Negatív
    Lándzsás útifű Negatív
    Fehér libatop Negatív
    Csalán Negatív
    Fűkeverék (6féle) Negatív
    Rozs (inhalatív) Negatív
    Falgyom Negatív
    Platán / fűz / nyár Negatív
    Nyír / éger / mogyoró Negatív
    Parlagfű Negatív
    Alternaria tenuis /
    Cladosporium herbarum
    Negatív
    Aspergillus fumigatus /
    Penicillium notatum
    Negatív
    Lepidoglyphus destructor
    (szénaatka)
    Negatív
    Malassezia pachydermatis Negatív
    Dermatophagoides
    pteronyssinus (háziporatka)
    Negatív
    Dermatophagoides farinae
    (háziporatka) Pozitív (+) +

    A fent leírtak alapján érdekelne, hogy milyen készítményt, vagy esetleg kezelést tudna ajánlani a kiskutyánknak, hogy minőségibb életet tudjunk neki biztosítani.
    köszönettel: Andrea

Vélemény, hozzászólás?