Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 718 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!
    Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy 9 éves szuka labradorhoz milyen fajta kutyust érdemes választani? És esetleg hogyan tudunk majd megküzdeni az etetéssel? Mert más állattól nagyon félti az élelmet és felek hogy ebből probléma lesz, főleg úgy hogy egyedül élt a portán mindig.
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Viktória! Ebben jó tanácsot nem fogok tudni adni. Egyede válogatja, hogyan intézik el a falka hierarchiát. Nincs olyan fajta ami kevésbé territorriális. A tacskók is oroszlánnak képzelik magukat, sok bernáthegyi meg olyan jámbor és jószívű, hogy a hátán etetheti a másik tár kutyáját. Üdv dr. molnár

  2. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 13 éves keverék (malamut-gordon szetter ) kutyusom. Fiatalabb korában volt egy bőrgyulladása, amire elég sokáig AB-ot kapott , akkor ez a hát alsórészén szőrvesztéssel járt. Ezután nemsokkal epilepsiát diagnosztizáltak nála, frontálisan, Tegretol CR 400 mg-t kapott , és Rivotril 2 mg 2×1 tbl-t. 4 éve volt egy méh gyulladása, megműtötték , rendbe jött. Az utóbbi időben ismét el kezdett vakarózni, és foltokban hullani kezdett a szőre, először ugyanolyan gyulladásra gyanakodtam mint fiatal korában, és antibiotikumot adtam, aztán ez enyhült, de nem múlt el, közben költöztünk, de a vakarózás megmaradt. Próbáltam a Huminsavat hozzákeverni az ételéhez, egy ideig jó volt, de megint visszatért. Sörélesztő tablettát adom neki, és szőrkondicionálót, kicsit jobb lett. az utóbbi időben viszont kerek foltokban jelenik meg a gyulladás, azt gondoltam egy ideig viszket de egy idő után a bőre sötét barna lesz, ahol kihullott a szőre, azt olvastam ez pajzsmirigy betegségre utalhat.
    Eddig sajnos nem tudtam elvinni állatorvoshoz, mert az emberekkel bizalmatlan, nagyon kell tartani, nekem viszont volt egy csípő műtétem 9 hónapig voltam otthon, most meg itt ez a vírus. Kérdésem van-e valami , amit még meg tudok próbálni. köszönöm előre is válaszát

  3. Tisztelt doktor úr! Szegény kis csincsillának valamilyen féle daganata van. Holnap reggelig kibírja hogy elvigyem az orvoshoz? Esetleg tudja hogy ez mi lehet? Válaszát előre is köszönöm tisztelettel!

    • Kedves János! Valószínűleg köldöksérve alakult ki. Vigye sebész kollégához, mert elég nagy fokú és a kizáródás veszélye is fennáll. Üdv Dr. molnár

    • Tisztelt Doktor Ùr!
      6 éves keverék, ivaros szuka kutyám (28kg) ultrahangos vizsgálata után a hùgycsövében “ciszta szerű” daganatot talált az állatorvos, ami miatt kutyám nem tudott vizeletet ürìteni. Katéterezés után kb. 700 ml vizelet távozott. Brexin 20 mg tablettát kaptunk, fél szem/2 naponta adagolási utasìtással. Ezelőtt a kutyámnak soha semmilyen egészségügyi problémája nem volt. Kérdésem az lenne, meddig szedheti az emlìtett tablettát és várhatò-e javulás? Jelenleg a tabletta mellett panaszmentes (egy hete szedi) Válaszát előre is köszönöm!

      • Kedves Hajni és János! A nem szteroid gyulladáscsökkentőket nem érdemes hosszú ideig alkalmazni mert nehezen viseli el a kutya gyomor bélcsatornája, olvassa el kérem a szer tájékoztatóját abból pontosan kiderül a kérdésére a válasz. A húgycsőben lévő csomó nem valószinű, hogy ettől változni fog. Üdv Dr. molnár

  4. Kedves Doktor Úr!
    Lucas yorkim egy hete szedi az Ön által ajánlott termékeket.(Veseelégtelensége van és prosztata megnagyobbodás) Szépen beveszi,már látszik javulás,sokszor be-bepisilt ez már szinte teljesen megszűnt.A véres vizelet se tért vissza,mint korábban,súlyát is tartja.Az elején az étvágya volt kicsit változó,de ez is beállt már.
    Nagyon örülünk,majd szivesen leírom az esetünket 🙂 Persze laborokat majd 2-3 hónap múlva nèzünk.

    • Kedves Nikoletta! Örülök a kedvező változásoknak és hogy megírta. Feltétlen számítok részletesebb leírásra is, amikor úgy gondolja. Üdv dr. molnár

  5. Tisztelt Doktor Úr!
    11 hónapos cicámmal kapcsolatban szeretném kérni a tanácsát.
    Házi, cirmos cicáról van szó, aki lakásban tartott, a szabadba egyáltalán nem jár ki. Nem ivartalanított.
    Az étrendje kevésbé változatos: a Felix alutasakosból, csak a halasat és aszpikosat hajlandó megenni. A száraztápból csak a Whiskas tonhalasat fogadja el. Emberi táplálékok közűl csak a virsliből és párizsiiból szokott kérni (ebből a két termékből mindig ugyanazt vásárolom, ragaszkodunk mi is ahhoz).
    Kb. 1 hónapja kapott valamilyen féreg írtó féle cseppet, állatorvostól és egy hete kapott Fypryst combo cseppet valamint 2-3 hete kapja GimCat multivitamin pasztát.
    A panasz a következő: sokat nyalogatja magát, gyakran vakarózik és néha vakarózás közben harapdálja is a viszkető testrészét. A testén 5 helyen figyelhető meg kör alakú szőrveszteség, mely nem váladékozik viszont néhány nap után elkezd bepörkösödni. A sebeket (melyek a két lapocka között, a lapockán, a szem fellett és a hátsó láb belső oldalán vannak) szinte lehetetlen bármivel is kezelni (próbálkoztunk Betodinnal és Neogranormonnal), mert lenyalogatja.
    Kérdésem a következő lenne: mi lehet a kiváltó ok és mivel lehet kezelni?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Ibolya! Gyanítom hogy valamelyik kapott cseppre reagál így, allergia szerű vagy toxikációs tünetekkel. Javaslom a Multivet Mega C, krill Omega D3 K2 gél, Emésztőenzimek & Probiotikum és a Fytovet alkalmazását. Ezek segítik az immunrendszer megfelelő kerékvágásba helyezését és megfelelő tápanyagokkal , nyomelemekkel való ellátását és a hasznos bélflóra visszaállításáról is gondoskodnak. Üdv dr. molnár

  6. Tisztelt Doktor úr!

    Az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő, ha a kutya felnyalt egy kis kiömlött parfümöt?

    Köszönöm szépen előre is!

    Üdvözlettel:
    Szénási Dóra

    • Kedves Dóra! Már annyit tud tenni hogy fél órán belül meghánytatja állatorvosi rendelőben. Ha ezen a fél órán túl van már, akkor nagy adag orvosi szén tablettát ad be neki és fehérjedús pépesített állagú ételt etet pl. darált hós nyersen. Továbbá bélflóra regenerálót( Emésztőenzimek & Probiotikum komlex) és méreganyag megkötőt: Cytovet capsulát ad néhány napon át. Üdv Dr. molnár

  7. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném kérni, az Ön véleményét is, nem tudom, mi tévő legyek.
    Van egy 15 éves cicám, akit fél éve műtöttek emlődaganattal, grade III. Van 2 zsírcsomója, melyek elkezdtek megnagyobbodni, és megnézettem, nem-e újabb daganat alakult ki nála, ekkor derült ki, hogy nem daganatról van szó, illetve UH és RTG alapján nincsen áttét képződés. A biztonság érdekében, hogy ne alakulhasson ki további tumor, chlorambucil kemoterápiás kezelést javasoltak neki. Olvastam érveket, ellenérveket a szerrel kapcsolatban. De így, hogy az eredmények alapján, nincsen jelenleg tumor a szervezetében, nem tudom, hogy a megelőző kezelés mellett döntsek-e és kapja a kemoterápiás szert, nem fog-e nagyobb kárt okozni a szer. A veseértékei, határérték közeliek voltak, így Trovet Renal és Royal Canin Renal tápot eszik.

    Köszönöm szépen!
    Üdvözlettel:

    Kovács Kitti

    • Kedves Kitti! A veseértékei el is döntötték a kérdést, nem merném kockáztatni azok további romlását, semmilyen azokat esetlegesen károsító módszerrel. Üdv dr. molnár

  8. Tisztelt Dr.Úr!

    1 hét múlva hozzuk el törpe tacskó kiskutyánkat,6éves Rozink mellé. Rozi most kezdte el szedni a Skelevet kúrát. Hány hétig adjam neki? Kicsit sántikál…
    A Kicsi 10hetes , màr adhatok neki a Skelevetből?
    Köszönöm

    • Kedves Kamilla! Amíg el nem éri a 6 hónapos kort addig javaslom 3 hét adás 7 nap szünet váltásokban adni, aztán minden második hónapban 3 hétig adni fenntartásra elegendő rendben tartani a csontozatát és ízületeit. Üdv dr. molnár

  9. Tisztelt Doktor Úr!

    A nimfa papagájomnak kb. egy hete seb alakult ki mindkét talpán és időnként vérzik. Nem sérült meg, kalitkája tisztán van tartva, vitaminokat is kap, élősködőt nem fedeztem fel a kalitkában. Mi lehet az oka ennek és hogyan tudnám kezelni?
    Segítségét előre is hálásan köszönöm.

    • Kedves Edit! Talppárna fekély alakult ki, nyomelem és B vitamin csoport anyagainak, niacin hiány hajlamosíthatja erre , de a nedvesebb almon való tartózkodás is kiválthatta. Javaslom Fytovet cseppet és Multivit mega C vitaminokat adni neki és mindig szárazon tartani a kalitka alját. Helyileg ecsetelheti Imunovet cseppel, ami gyorsítja a heg képződést és fertőtleníti is, de az első alkalmazáskor csípheti neki erre figyeljen. Üdv dr. molnár

  10. Tisztelt Doktor úr!
    Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy jó ismerősömék vettek egy kiskutyát, jelenleg 7 hetes. Csatolom a képeket a lábáról, ami aggasztja őket. Ma voltak vele orvosnál, kapott rá zöldkagylót, azt mondták h korrigálható, ” elnövi ” . Ebben kérném az Ön véleményét is! Köszönettel! K. M.

    • Kedves Máté! Csontlágyulása alakult ki a kutyának. A kutyus anyukája és most már ő is arányaiban több foszfordús húst és kevesebb kalciumban gazdag csontot fogyasztott. A Skelevet, Bone Strength & Joint protection termék adagolása is meg fogja oldani a gondot, de a csont arányát bármely formában, is növeljék meg az eledelében. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt doktor úr.Érdeklődni szeretnék, hogy malac születése után milyen injekciót kell adnunk malacoknak védőoltásaként, vas pótlásánkívül.Valamint milyen időszakában a fejlődében. Előre is köszönöm.

        • Kedves Roland! Erről kérdezze meg a helyileg illetékes állatorvos kollégát. Sertések kezelésével itt nem foglalkozunk. Köszönöm megértését!

  11. Tisztelt Dr ur! Tacsko kutyámnak és 2 cicámnak szeretnék külső belső élősködők elleni készitményt . Tudna -e ilyet ajánlani vagy külön kell megvenni a kutyának és a macskának.Már vásároltam Önöktöl készitményt ami nagyon bevált izületre azota is jol van a kutyám ezért gondoltam hogy hátha van erre a problémára készitményük. Köszönöm válaszát Filéné H. Kati

    • Kedves Kati! Saját kutyámnál az Annovet természetes alapú cseppet alkalmazom belső paraziták ellen, 10 testtömeg kg-onként havonta egyszer 7 napon át , napi 2×2 cseppet javaslok, a cicának napi 2×1 cseppet. Külső parazitákra pedig illó olajos nyakörvet. Ez azonban 100%-os védelmet nem tud adni, de leszorítja a megtelepedő kullancsok számát mintegy a tizedére. Üdv dr. molnár

  12. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 11 hónapos Welsh Corgi Pembroke kutyusom. A probléma a következő: A kutyus egyszer nem tudott ráálni a két hátsó lábára, meg sem moccant neki, mintha bénult lenne. Elvittem azonnal a dokihoz, kapott szeroidot illetve megkezdődtek a vizsgálatok. Kértem a kutya DM illetve az EIC teszt vizsgálatát nála. Ennek az eredményére még várunk. A tenyésztő azt mondta , hogy a kan és az anyuka is hordozza a DM betegséget a betegség kockázata nélkül és szerinte sérv. A sérvnek vannak-e ilyen tünetei ? Azóta a kutyusnak semmi baja szalad, jól érzi magát ugyan olyan energikus, mint volt, viszont azt tapasztalom, főleg pihenés után, ha megébred és oda akar jönni nem áll fel, inkább csúzva teszi meg azt a fél méter távolságot. A vizsgálatok befejezésére még várunk, addig is kérem szakértelmét a témában? Köszönöm

      • Kedves Doktor Úr!

        Megkaptuk a véreredményt. Sajnos a gyanú beigazolódott. A teszt pozitív lett DM-re. Viszont! Mindenhol azt olvasom, hogy idősebb korban szokott ez a betegség jelentkezni. Rendgeteg külföldi, friss oldalt elolvastam és azt tapasztalom, hogy kölyök korban olyan ritka, hogy nem is tesznek közzé cikket róla. A kérdésem az lenne , hogy ez a típusú betegség, milyen lefolyású? A mi kiskuytánk egyszer, mint említettem lebénult, de egyszeri szteroid injekció után semmi baja nem volt. Azóta is szalad, boldog, viszont, mint említettem néha nehéz a felállás neki. Jövőhéten tudunk menni röntgenre, addig is szeretném megkérdezni, hogy ezek már lehetnek a dm tünetei vagy esetleg lehet más a háttérben és van rá esély, hogy ez később fog csak tetőzni és addig élhet bénulás nélkül? Illetve van-e magyarországon olyan szakember, aki ebben speciálisan tud segíteni?

        Köszönöm a segítséget!

        • Kedves Kinga! Degenerativ myelopathiaról van szó? Erről a betegségről csak keveset tudunk, az okait különös képen nem ismerjük, így prognosztizálni is nagyon nehéz. De egy fiatal állatnál nem gondolom, hogy hamar jelennének meg a súlyosabb tünetek. Küldje át a leleteket emailben ( dr.molnar.energyvet@gmail.com) és megnézem mivel lehetne neki segíteni. Üdv Dr. molnár

  13. Tisztelt Doktor Úr! Nagyon köszönöm a tanácsait, a részletes tájékoztatót, és a türelmét. De legyen szíves, magyarázza el, hogy az etetésre szánt nyers húsokat, belsőségeket a hűtő mélyfagyasztó részében vagy a nem mélyfagyasztó részében kell-e tárolni, és a hűtőből kivéve, hidegen kell adni, vagy előtte kiolvasztani a hűtőből kivett eleséget, és miként kell kiolvasztani , mennyi ideig kell kiolvasztani (nem akarom, hogy megromoljon), és az itteni állatorvos által ajánlott gyógynövényalapú gyógyszerek egyikét vagy másikát is kell-e adni, vagy sem? És ezentúl mindig nyers étellel tápláljam, vagy meddig tápláljam nyers étellel, és adhatok-e a nyers szárazételhez húslevest, vagy csak vizet? És egyszerűbben szólva, hány evőkanálnyi húst, belsőséget kell neki adni? A súlya, mint már írtam, 9,6 kg. Megértését és türelmét nagyon köszönöm, válaszait nagyon várom, és előre is nagyon köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

  14. Tisztelt Doktor úr!

    Egy hónapja vitte el a cicámat a lukózis nevű betegség!
    Azt szeretném kérdezni,hogy mennyi ideig marad meg a kórokozó külőnféle tárgyakon,igyekeztem mindent lefertőtleníteni de biztos kihagytam,kihagyok valamit!
    S ha a takaróit kimosom 95 fokon az elég e? Ugyanis szeretnék kismacskát megint.

    Üdvozlettel:Ollé Imre

    • Kedves Imre! A vírusok általában a tárgyakon pár héten át is életképesek maradhatnak, de egy hónap alatt már biztosan nem marad fertőzőképes. A főző mosás azonnal elpusztít minden vírust. Üdv dr. molnár

  15. Tisztelt Doktor Úr! Édesanyámnak van két kutyusa az egyik kocsival közlekedik tacskóbénulás miatt már lassan 7. éve és egy másik kb.14 éves befogadott tacskó-mopsz-pincsi keverék kutyusa. Kicsit masszívvá vált az utobbi időkben. Napi egyszer eteti táp és konzerv keverékkel. Pár napja minden fura tünetei lettek. a séta elött szokásához híven ugrabugrál,és nagyon várja,hogy kimenjenek,viszont mikor kiérnek,pár lépés után elkezd szaporábban lélegezni, szédüléses tünetei vannak. leül,vagyis inkább azt mondanám,hogy egyensúlyát vesztve kimennek alóla a lábai,a fejét furcsán körözi,mint aki képtelen megtartani és a földre ejtve elfekszik…néha fájdalmas sírással . pár perc után ,megpróbál felkelni és ezután őrült tempóban kezd el sétálni. olyan,mintha mikor bemelegszenek az izületei,már sem a szédülés,sem a végtag gyengeség nem mutatkozna rajta. Szeretnék tanácsot kérni,hogy mi lehet a baja a kutyusnak és mivel tudnánk segíteni neki.
    Köszönettel : Fazekas Éva

    • Kedves Éva! Javaslom a szívelégtelenségre megvizsgáltatni a kutyát, mivel az kis fokú terhelésnél már jelentkező tüneteket szokott mutatkozni. Egy szívultrahang vizsgálat segít a legtöbbet. Ha beigazolódik akkor javaslok szív munkáját támogató természetes anyagokból készült kombinációt. Üdv dr. molnár

  16. Tisztelt Doktor Úr

    Kérdésem az lenne …vagy egy 13 éves ivartalanított nőstény cicám.Minden rendben van vele szerencsére de kb egy-másfél éve sokat vakarózik főleg a füle tövét a nyaka oldalát.Fülei tiszták,nem bolhás,nincsenek sebek rajta,és főleg éjszaka csinálja.Bent alszik a lakásban..de kijár napközben a kertbe is.Elvittük állatorvoshoz de nem talált semmit..kapott egy szteroid injekciot..attol kb másfél hétre megszünt a vakarózás.De mostanában megint kezdi.Mi lehet a baj?

      • Tisztelt Doktor Úr

        A cica különféle tápokat kap..jó minőségűeket hetente változtatgatott fajtajúakat,ízűeket.Dobozos illetve zacskós eleséget is szintén változtatgatva kapja különféle gyártóktól.Kap nyers halat is főleg tavasztól őszig..marha hust,csirkehust..Hát ez nem lenne elég változatos étrend?Mit ne adjunk neki?Bőrén semmiféle elváltozás nincs,szőre nem hullik..játékos,mozgékony..fogai is jók..tehát semmi külső jele nincs betegségnek..szerencsére.

        • Kedves Kérdező! Sajnos nem tudom beazonosítani, hogy mi volt reakciójának az előzménye. Lemaradt az aláírás. Így nem tudok válaszolni. Üdv dr. Molnár

          • Csiki Gábor..Tisztelt Doktor Úr.Kérdésem az volt,hogy a cica sokat vakarózik..szteroid injekcio után ez megszűnt majd kb másfél hét után ujra kezdte.Azt válaszolta,hogy szénhidrát mentes ételt kapjon,mert ez a túlzott szénhidrát bevitel miatt alakul ki..Megnéztem a dobozos konzerveket mindegyikben van cukor.Ezeket mától nem kapja..csak marha,csirke hust ,nyers halat és száraz tápot abból is szénhidrát mentest vagy a csekély mértékben szénhidrátot tartalmazó minőségi tápot.Mit ne adjak ezen kívül a cicának?
            Válaszát köszönöm

  17. udvozlom
    van egy 13 eves mix kutyank par napja elkezdett santitani nem talaltunk rajta sebet es a tapancsaban sincs semmi emeleten lakunk igy lepcsoznie kell lefele semmi gond de felfele sokszor ki megy a laba jelenleg nincs allatorvos a kornyekunkon ha esetleg latatlanban lenne valami otlet elore is koszonom elnezest hogy nem hasznalok ekazatett de kulfoldon elek ilyen a gepem udvozletel tunde

    • Kedves Tünde! A szegényes tünetleírás miatt, keresztgyengeségre gondolok. Nehezen tudja a testtömegét mozgatni és ez a lépcsőn felfelé mozgatási funkcióknál jelentkezik erősebben. Ezt a gerincsérv enyhébb fokánál már jelentkezhet. Üdv Dr. molnár

  18. Tisztelt Doktor Úr! Elnézését kérem, amiért ismét zavarom, de írta, hogy ha úgy érzem, hogy bármiben a segítségét kell kérnem, akkor kérjem. Nos, tegnapelőtt bevette az egyik ajánlott gyógyszert, gyógynövénykészítményt, a LivoferVetet, amit már a tavalyi májbetegségekor is szedett. Tegnap a séta közben egyszer volt hasmenése, pedig a tavalyi szedésekor nem volt. Spriccelt, majd hígan folyt, barna színű fekáklia, de nem vízszerűen. Hazajövetelünk után felhívtam a kezelőorvosát, de nem vette fel, így aztán addig vacilláltam, hogy adjam-e be neki, vagy nem a vacsorájába szórva evés közben, míg meg nem ette a vacsoráját, így aztán nem is adtam be neki, viszont élénkebb lett az este nagy részében. Ma jó hosszan aludtunk, reggel tízkor keltem fel én is, ő is, elég élénk is volt, meg is sétáltattam, de megint volt előbb nem vízszerű, de híg hasmenése, barna fekália, majd később — de még mindig séta közben — újra volt székletezése, kisebb mennyiségű, és már nyomnia kellett, és kevésbé híg, majd még egyszer, még kisebb mennyiségű, újból nyomnia kellett, és már csak lágy, de nem híg. A színe mindig barna volt. A kezelőorvosa megint elérhetetlen volt, egy másik állatorvos ismerősömtől kértem tanácsot, ő azt ajánlotta, hogy lehet neki adni a már megkezdett gyógyszert, csak ha újból menne a hasa, akkor hagyjam abba. Mint már írtam, 2-4 napig lehet ezzel a gyógyszerrel próbálkozni, és ha nem hat, áttérni a másikra. Na már most — mint írtam, tegnap már élénkebb volt — azt hittem, hat, bele is szórtam az ételébe a gyógyszert, most is szépen megette a vacsoráját, mint korábban is, de most nem élénk, mint tegnap a vacsorája után, most éppen alszik. Hasmenése a tavalyi májproblémájakor nem volt, sem szinte sohasem, csak úgy két éve, de akkor a Lyme-kórba esett bele, sárga híg hasmenése volt, meg sárgát hányt, de egy-kettőre ki lett kezelve. Ez a mostani hasmenés a májbetegsége miatt van? És ha igen, mit tanácsol, mit tegyek? És az, hogy most nem olyan élénk, mint tegnap, az azt jelzi, hogy térjek rá a másik gyógyszerre? Még egyszer elnézését kérem, amiért a kérdéseimmel “bombázom”, de nagyon szeretném, ha mielőbb meggyógyulna a kutyusom. Még annyit: az utóbbi hét derekától tegnapig miután megvacsoráztattam, majd én is vacsoráztam, ő is kért megint ételt, megkívánta, én meg adtam, láttam, hogy vágyik rá. És azt is megjegyezném, hogy az utóbbi hetekben a szokásos mennyiségtől több vizet iszik, a sétáikor pedig még mindig belemászik a vízelvezető árkokba, inni és megmártózni kis szokott. Megértését és válaszait előre is köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

  19. Tisztelt Doktor úr!
    3 éves foxi kutyusomnak egészben hullik le a karma és utánna látszik az egész gyenge véres körömágy. Az állatorvos irt VMP plus tablettát,de azt nem rágja el .Most Öntől rendeltem Skelevetet. Ön szerint még mit tegyek,
    Üdvözlettel: István

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Semmi más tünetet nem tapasztaltam. Csak ez ajelenség látható,hogy egészben lejön,lerágja a körmét.
        Ön mit javasolna,hogy kezeljem,
        üdv. István

        • Kedves István! Ezt pododermatisnek diagnosztizálnám. Általános körömágygyulladás. Kezelésére a sejtes immunválaszt aktiváló , méregtelenítő kezelést javaslok, továbbá a gyorsan lebomló szénhidrátok teljes elhagyását a táplálékából és bármilyen eddig adott szintetikus szer elhagyását, így a bélflóra megfelelő támogatás után vissza tud állni. üdv Dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!
            .!”Kezelésére a sejtes immunválaszt aktiváló , méregtelenítő kezelést javaslok” Ez a kezelés mit jelent? Ön mit javasol a kezelésre?

          • Kedves István! A sejtes immunválaszt aktiválók: antioxidánsok, vitaminok ( Multivit Mega C, Krill Omega D3K2 gél), toxikus anyagokat megkötő és kiürítést segítő (CYTOVET caps), bélflóra visszaállító ( Emésztőenzimek & Probiotikum komplex) készítményeket jelenti. Üdv Dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!
            Mit javasol a méregtelenittő kezeléshez? Mit adjak enni a kutyánakÜdv.
            Üdv. István

  20. Üdvözlöm
    Van egy 6 éves ivartalanított kandúrom.
    Kinti benti cica.
    Pénteken észrevetrem hogy sántít nem nagyon akarta negengedni hogy megnézem. Tegnap sikerült a fenekén combján van 2 seb.
    Már gyógyuló félben nem gennyes.
    Nem tudom hogyan szerezte lehet hogy harapás. Megnéztem az oltási könyvét és tavaly valamiért nem kapott vrszettség elleni védőoltást csak kombináltat nem tudom miért megelőző 2 évben amióta kiköltöztünk mindig kapott (előtte benti cica volt)
    Egy picit aggódom hogy elkaphatja e így a veszettséget. Egy barátnőm aki álllatorvosi asszisztens Németországban azt mondta hogy nég védelnet nyüjt mert ott 3 évente oltják az állatokat
    Piiscsaba felé lakunk kertesházban.
    Sebét Lukács krémmel kenegetem.
    A sántítása is szépen javul. Van e vele valami teendőm ezeken kivül?
    Sajnos a mi állatorvosunk a járvány
    idejére bezárt.
    Válaszát előre is köszönöm

  21. Kedves Doktor Úr!

    2019 decemberig egy kutyám volt, egy 10 kilós keverék, ivartalanított, nyáron lesz 3 éves. Decemberben befogatunk egy 20 kilós, szintén keverék fiú kutyát, aki szintén ivartalanítva van. Kb. 1,5 éves. Mindkettőnek adtam a súlyának megfelelő Bravecto tablettát, ami az első kutyámnál mindig bevált, de most mind a kettő vakarózik, mintha bolhásak lennének. Egy hónapja sincs, hogy megkapták a tablettát (3 hónapos tabletta). Arra gondoltam, hogy vennék nekik bolhairtó nyakörvet, csak nem tudom, mit érdemes (mit szabad) a Bravecto mellé. Mit javasol? Köszönöm a segítséget!

    • Kedves Judit! Talált bolhákat és bolhaürüléket a kutyákon? Szinte biztos , hogy nem a bolhák miatt vakaródznak a kutyák. Kár lenne az erős rovarölő hatású szert egy másikkal tetézni. Javaslom a bőrgyulladás csomag természetes hatóanyagait igénybe venni a gyulladás ellen, ami a vakaródzást valószínűleg előidézi. üdv dr. molnár

  22. Kedves Doktor Úr!
    Befogadott kb. 13 éves ivartalanított kan kutyusunk tavaly október közepén kezdett el köhögni és azóta se múlik, hol jobb, hol rosszabb. Először torokgyulladásra kezelték antibiotikummal 10 napig, majd nem múlott és újra kapott antibiotikumot meg szívgyógyszert, nem javult, másik orvoshoz vittem, ott azt mondták kennelköhögés, nem kell az antibiotikum, adjak Paxirazolt neki, de nem javult. Ezt követően elvittem az Egyetem Klinikájára egy komplex kivizsgálásra, de továbbra sincs diagnózis, a tünet pedig mindig fennáll. Ezeket a vizsgálatokat végezték eddig el: szívférgesség: negatív, tüdőröntgen: gége megjelenése, légcső lefutása szabályos, enyhén felerősödött tüdőrajzolta, jobb szívfél megnagyobbodás gyanúja, LZS, szívultrahang: már korbábban is találtak kis szívzörejt, ez most is meg volt, de nem igényel kezelést, mitralis és tricuspidalis endocardiosis, kompenzált stádium, kardiolóiai kezelést nem igényel, a gyógyszert azt mondták ne adjam. Tüdőtágítót, meg vízhajtót írtak fel, amit rövid ideig kapott. Máj, lép, húgyhólyag, prosztata hajnyálmirigy UH: fokozott echogenitású májparenchyma. December 4-én egy egy rutin fogkőleszedésnél kiderült, hogy a jobb felső P4 fogán koronatörés van, a gyökércsatornarendszer megnyílt, a pulpa elhalt, előrehaladott fogágygyulladása van. Gyors műtétre volt szükség, ami nagyon megviselte, megint antibiotikumot kapott 5 napig, meg fájdalomcsillapítót. Ezt követően a légúti endoszkópos vizsgálatot már nem csináltattuk meg, nem akartuk egy újabb tortúrának kitenni egy bizonytalan diagnózis reményében. Kicsit javult a köhögés, de 1 hónap elteltével megint rosszabbodott. Február elején újra orvoshoz vittem, kínai gyógynövényes készítményt kapott (Lily Comb), de ez se segített. A fentieken kívül a májára kapott máriatövis őrleményt, a köhögésre immunerősítő gyógynövény mixet, Béres cseppet, meg kifejezetten köhögésre való gyógynövény mixet, illetve Homeopátiás köhögés elleni szirupot is (Drosetux). Az összes szer közül szerintem a Drosetux használt a legtöbbet. kb. két hete megint sokat köhög, borzasztó nézni ahogy hónapok óta szenved, nagyon igénybe veszi ez a mélyről jövő nagyon száraz, fuldokló köhögés, nagyon szeretnék segíteni rajta. Korábban néha hányt egy kis slejmet is, most csak néha szokott. Egyébként jó állapotban van, szeret mozogni, korának megfelelően jó kedélyű, a szíve miatt néha zihál, nehezen lélegzik. A jobb lábám van egy ekcéma jellegű seb, amit időnként nyalogat, rágcsál, ha romlik, lefertőtlenítem, bekötöm, bekenem Iaulgennel, akkor szépen gyógyul. A hasában van egy öklömnyi zsírcsomó, vettek belőle mintát. Közepes méretű keverék kutyus, kb., mint egy nagyobb spániel, 14 kg és kb. 1,5 éves nyers koszton van, főleg szárnyast kap, pulyka csirke, kacsa, csontos, húsos és belsőség, bőr zsír vegyesen, néha kevés marhamáj. 1 hete a karantén miatt újra szárazat kap, bárányosat. A szája elég büdös és hamar fogkövesedik, még a nyers koszt mellett is. Nagyon örülnék, ha tudna javasolni valami kezelést, táplálékkiegészítőt, bármit. Nagyon szeretném, ha már meggyógyulna. Előre is nagyon köszönök minden segítséget!

    • Kedves Alexandra! A leírt eredmények alapján a legvalószínűbb a szívelégtelenség miatti köhögés. Mivel azt nem támogatják, mondván, hogy az kompenzált- ami valószínűleg így is van, de egy tartós kisvérköri pangást előidézhet. Ezért én ezt kezelném. Természetes anyagokból álló kiegészítőkkel: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/szivelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere/ Amennyiben 3 héten belül jelentős javulás áll be az megfelel egy diagnosztikai megerősítésnek is. Ha nem akkor a légcsőkollapszust sem zárnám ki , ellene csak az egyszeri Röntgen vizsgálati lelet szól. Üdv dr. molnár

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    Kérdésem lenne, hogy a ma esedékes kombinált-és veszettség elleni oltást kutyáimnál (2 palotapincsi kan) meddig lehet probléma nélkül pótolni? Úgy értem, hogy mint évente ismétlő oltásokkal megkapják a védelmet. (koronavírus miatt nem vinném Budapestre) Május végén lesznek 4 évesek, 8 hetes kortól oltottak mindig időben.
    További kérdésem, hogy az egyik palotapincsinél észre vettem a következő tüneteket: pupillái kitágulnak, nyöszörgő hangot ad ki, megmerevedik a teste, remeg. Gondolok egy betegségre de Ön szerint mi lehet ez? Ha ezeket elmondom az orvosnak mennyire valószínű, hogy kivizsgálást fog kérni vagy felírná egyből a gyógyszert? Milyen vizsgálatokat kérne?

  24. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy korábbi levelem:
    “14 éves ivartalanított ír szetter kan kutyusom van. Hasnyálmirigy-problémával (magas Lipáz szint) diagnosztizálták 2 éve. Ekkor azért fordultunk orvoshoz, mert rossz volt az étvágya, és fogyott. Nagyon lágy volt a széklete, mégis néhány naponta szorulása volt, ilyenkor a széklettől, csak emberi segítséggel tudott megszabadulni. Úgy tűnt, mintha a széklet egy része nem tudott volna távozni, és ezért egyre keményebbé vált, így székrekedés lett a vége. Több napon keresztül infúziót kapott, az értékek jobbak lettek. Azóta zsírszegény diétás tápot(Eukanuba veterinary diets intestinal), főtt tésztát, és Kreon 10000 kapszulát kap. Közben tavaly ivartalanították. Ettől reméltük, hogy a székletprobléma enyhül, de sajnos nem sokat változott, Illetve a hasmenés megszűnt. Búzakorpával próbálom a széklet minőségét egyensúlyban tartani. Jelenlegi súlyosabb probléma, hogy fogyása nem állt meg a jó étvágy ellenére sem, (22,3kg) nagyon sovány, továbbá a vizeletét éjszaka és gyakran nappal is maga alá üríti. Fiatal korában nem volt diszpláziás, de most nagy fájdalmai vannak a hátsó lábaiban. Nehezen kel föl, talán ezért is pisil maga alá! EPATO 1500 plus-t, SANCT BERNHARD B VITAMIN-KOMPLEXET kap. Az 1. szem TROCOXILT egy hete adtam be neki. A hatása még nem igazán látható, a fájdalmai vannak, mégis rendkívül boldog, ha foglalkozunk vele, vagy rövidke sétára visszük. Ilyenkor ugrál, ugat örömében!
    A kérdésem az lenne, hogy mit javasol a bepisilésre és az ízületi fájdalmakra, az előzmények ismeretében? Tudomásom szerint a sajnos a Trocoxil jelenleg hiánycikk, jó lenne, ha helyette volna valami hosszú távon ható gyógyszer! Nagyon szeretnék javítani az életminőségén, mert még ott van benne a játékosság és az akarás.”
    Az ön javaslatára a következőket adom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ és a Multivit mega C komplex.
    Sajnos azóta az állapota rohamosan romlik. Alig tud lábra állni, sokszor segíteni kell neki. Hátsó lábai nagyon gyengék. Rendszeresen maga alá pisil és kakil nappal és éjszaka is. Nagyon fájnak a hátsó lábai a Trocoxil ellenére is. Étvágya változó, legtöbbször jó. Kérem segítsen! Mit tehetek, milyen vizsgálatokat lehetne végezni altatás nélkül, ami megállapítaná hogy mi baja lehet?
    Előre is Köszönöm tanácsát!
    Szokol Éva

    • Kedves Éva! Mikor kezdett a mozgása mostanában jelentősen rosszabbodni? Mióta kezdte el adni a mozgásszervi csomagot és a Multivitet, továbbá a Trocoxilt mikor kapta először. Mióta szedi a Kreont? Kap e valamilyen kullancs elleni kezelést, ha igen mit és mikor kapta utoljára? üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!

        – A mozgása nagyjából 1-2 hete rohamosan romlik, de az ezzel kapcsolatos problémák kb. 1 éve kezdődtek, alig észrevehetően.
        Karácsonykor még nem ürített maga alá, még segítség nélkül felkelt.
        – Az ön által javasolt készítményeket március eleje óta adom folyamatosan.
        – A Trocoxilt február 20. körül kapta először, azóta is szedi. Legközelebb május 07-én kell adnom.
        – A Kreont 2,5 éve kapja, minden étkezéskor 1 kapszula.
        – Kullancs ellen Kiltix nyakörvet használunk. Májusban esedékes a cseréje.
        – Eddig még nem említettem, de a fogak körül, az ínyén jóindulatú sejtburjánzás van, melyet már 2-szer is eltávolítottak, de mindig újra nő
        és részben befedi a fogát.
        – A fogkövét rendszeresen leszedetjük, de havonta újraképződik. Ezért néhány fogát már ki kellett húzatni.

        Üdvözlettel
        Lestárné Szokol Éva

        • Kedves Éva! Javaslom a szintetikus gyulladáscsökkentő és minden más vegyi anyag elhagyását. Csináltasson egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot, aztán ha meg van az eredmény írjon újra:

          VIZELETVIZSGÁLAT kérő lap

          Rutin vizeletvizsgálat

          szín és átlátszóság:

          sűrűség:

          fehérvérsejtek (genny):
          vér:

          bilirubin:

          urobilinogén:

          fehérje:

          szerves üledék:

          szervetlen üledék:

          keton:

          glükóz:

          nitrit:

          pH:

          UPC(prot/crea)

          TPROT:

          CREA:
          UCCR:

          Üdv dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!

            Az Ön által javasolt készítményeket is hagyjam el?
            Az elhagyás után hány nappal csináltassam a vizsgálatot?
            Köszönöm!
            Lestárné Szokol Éva

          • Kedves Éva! Nem, dehogy is. Azt adja csak, hogy ne zavarjon be semmi más. Azonnal végeztesse a vizsgálatot. Üdv dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!
            A véreredményt is feltöltöttem!

            Üdv.
            Lestárné Szokol Éva

            1799

  25. Tisztelt Doktor úr!
    Előre is elnézést, hogy ha hosszú lesz a leírás, de minden részlet talán fontos lehet.3-4 év körül skót logófülű-brit rövid szőrű macskánkat idén január elején fogadtuk örökbe egy menhelyről. Az előéletéről annyit tudunk, hogy Ukrajnából, háborúból menekítették ide, valószínű bántalmazás, éhezés érhette. 1-1,5 évet már itt volt a menhelyen miután hozzánk került.Emberrel barátságos, állítólag más macskákkal nem barátkozott(menhely lévén sok macska volt 1 légtérben együtt).Egy állatorvos fém és műanyag allergiát állapított meg nála-ezt az infot menhelyen/kiskönyvébe írva adták át-ezért kerámia edényzetből kell etetnem.Annyit mondtak ha fémet/műanyagot nyalogat a nyálkahártyája bedagad.Hozzánk kerülése viszonylag zökkenőmentes volt, némi szem váladékozást tapasztaltunk,mondták ez volt anno is.2-3 hét után feltűnt, hogy rengeteget nyalakszik és nagyon hangulatfüggő, sokszor a játékból agresszívvá válik, karmol, harap, de továbbra sem kerül minket, este volt hogy velünk aludt, étvágya, széklete rendben.A hasán, és a combbelsőjén viszont kezdett a szőr kikopni.1 hónapot volt nálunk, miután elmentünk állatorvoshoz.Rengeteg vizsgálatot csináltak, UH, rtg, bőrkaparék, UV lámpa. Minden negatív.(a lumbalis fájdalom az félrevezetés volt a macska részéről, soha többet nem produkálta, csak pont az orvosnál egyszer).Állatklinika néven csatoltam az itt kapott dokumentumokat. Egy darabig gallért javasoltak, fájdalomcsillapítót, több orvos is azt mondta az ételallergia az utolsó ötlet majd, mert azt nehéz kiszűrni stb. Gallér nem vált be, fájdalomcsillapítóra sem múlt el a nyalogatás. Csatoltam a jelenlegi helyzetről fényképet. A hasán, combbelsőn semmi szőr már, de a farkánál is fele akkora, kicsit már a fülénél is látom a ritkulást. Van, hogy erősen rágja is magát, bár inkább a mancsát, lábát.
    Tudtuk, hogy még bőven vizsgálatok alatt állunk, de beütött a járvány és nem volt már lehetőség ezzel foglalkozni. Még pont a korlátozás előtti hétvégén viszont a szeme miatt ügyeleten kötöttem ki, mert reggelre már barna folyadék jött belőle. Csatoltam a szemészorvos javaslatát is. Nála vettük egy kis rutint is, ennek az eredményét is látja.(mivel egészen megvadul az orvosnál és a szeme miatt már kábítani kellett, ezért találtuk ki a vérvételt is)
    Feliwayt mindkét helyen javasolták, beszereztem, semmit nem használt. Vagy legalábbis a 48nm-en 1 db nem ért semmit(de leírás szerint pont ekkora területre van ez kitalálva). Szemész doktornő an-Hyprot adott + Famvir beszerzése javasolt. Ezt csak külföldről lehet, és bár 1 hónapja történt már ez az ügyeleten töltött nap, őszintén elfelejtettem, nem foglalkoztam a Famvirral, de most megrendeltem már.
    Itt tart az ügy. Mindenkivel megvagyok elégedve, csak laikus vagyok. És őszintén egyik nagy állatkereskedésben, mikor “nyugtatókat” keresgéltem, elmesélve a sztorinkat az egyik eladó hölgy Önt javasolta.
    Sajnos a szemkönnyezés is elő-elő jön, a szőrnyalogatás pedig lassan megkopasztja a macskát.
    Ha az ukrajanai sztoriból indulunk ki (és ugyebár fogalmunk nincs pontosan az előéletéről de az biztos, hogy a 3-4 éve alatt minimum a 3. helyszin/gazdák vagyunk az életében) akkor a pszichogén alopecia igen helytálló gondolat, de vannak ellentmondó vélemények az orvosok között és kíváncsi vagyok az Ön véleményére, javaslatára.
    Köszönettel:Halasi Zsuzsanna

    ui: miután megírtam láttam, hogy 1 képet lehet csak feltölteni.Így a macskáról jelenlegit választottam.A labor leletet nem tudom leírni, de röviden ott tartunk, hogy a szemész doktornő vírusra gyanakvás végett javasolta a Famvírt, az állatklinikán a pszichogén alopecia gyanúja erős, mivel uh, rtg, uv lampa stb. minden negatív. Talán annyi még, hogy a kis rutint validáló orvos ezt írta: ”
    Alacsony albuminszint utalhat szisztémás gyulladás fennállására (önmagában enyhe hypoalbuminaemiát okoz), csökkent májműködésre, proteinuriára vagy gastrointestináli vesztésre (gyakran alacsony globulinszinttel társulva). Kezdeti lépésként vizelet üledékvizsgálat és esetlegesen fehérje/kreatinin arány vizsgálata ajánlott.
    SAA is javasolt
    Enyhe hyperglobulinaemia. Ez általában gyulladásra (akut-fázisú fehérjék), és/vagy
    antigénhatásra (immunglobulinok) vezethető vissza.

    Ezzel már nem tudtam visszamenni, a jelenlegi járványhelyzet miatt. Elnézést, hogy ennyire terjedelmes lett, igazából a szőrvesztés problémájára szeretném szíves szakvéleményét-nem tudom a szemészeti dolog, vagy a labor eredmény lehet -e összefüggésben vagy “hála istennek” több problémával állunk szemben. Köszönettel.

        • Kedves Zsuzsanna! Ez esetben a Gynevet és a Multivit mega C, Fytovet, krill Omega D3 K2 gél, Skelevet kombinációt javaslom neki. Üdv dr. molnár

          • Doktor úr, ha jól látom ez 5 db készítmény. Ezt mind egyszerre folyamatosan? Meddig kellene adni? Mi lehet ez az egész nála egyébként? Köszönöm, bocsánat nem lesz már több kérdésem.

          • Kedves Zsuzsanna! Igen, azért írtam a szükségesnek látott szereket, hogy mindegyiket adja párhuzamosan. Szerintem hormonális alapon kialakuló szőrhullásról van szó. Üdv Dr. molnár

  26. Tisztelt Doktor Úr!
    A macskám pár napja rosszul érzi magát.
    Elvittük orvoshoz, megállapította az orvos, hogy elkapott valamilyen vírust. Pontosan nem emlékszem mit mondott, valami p betűs volt. Az első tünete az volt, hogy nyáladzott a macska.
    Adott neki valami injekciót és adott a nyelvére valami ecsetelőt,, hogy azzal kenjük be, mert hámlik a nyelve.
    Annyit mondott még, hogy olyan vírus, hogy például egy cipővel is betudom hozni a lakásba, és más macska is elkaphatja.
    Enni eszik óvatosan, fecskendővel adok neki vizet is, ne hogy kiszáradjon. De olyan elesettnek látszik, nem találja a helyét. Annyit mondott még. ha a másiknál is jelentkeznek a tünetek, akkor a nyelvét annak is ecseteljem be. Bár a másik cimám sosem kap el semmit, de a most beteg cicám kb mindent elkap. Volt már kötőhártya gyulladása, vizelési nehézségek, székletürítési problémák.
    Mit tudok tenni a macskámért? Ilyet nem mondott az orvos, hogy meghalhat ..

  27. Tisztelt Doktor Úr! Nagyon köszönöm a levelét. Ami a kutya állapotát illeti, tegnap, szombaton reggel, délelőtt és délben enervált volt, a sétára délután felélénkült, utána evett, azután viszont megint enervált lett, csak lefekvés előtt szaladt ki velem, elvégezni éjszakára a biológiai szükségletét. Ma reggel kétszer kiszaladt, most enervált. És kérem, legyen szíves megmondani — amit itt senki sem mondott meg — hogy tulajdonképpen milyen májbetegségre utal az ALKP-nek a normálistól 117 %-kal magasabb értéke, az AST-nek a normálistól 50 százalékkal magasabb értéke, a GGT-nek a normálistól 70%-kal magasabb értéke, valamint a máj szemcsés, kásás szerkezete? És ez veszélyes betegség? Nyugtalanít ez a bizonytalanság. És érdekel, ajánl-e speciális étrendet? Esetleg nyers húst, amiben tudtommal több nyomelem van, mint a főtt húsban? Vagy ez éppenséggel ártana neki? Elnézést kérek, hogy rabolom az idejét, de ez a kutyus nagyon fontos nekem. Válaszait előre is köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

    • Kedves Mihály! A vérlabor máj paramétereinek emelkedése toxikus hatásra utal. Ez lehet takarmányozás, növényvédő szer, rovarölő, tartósítószer, nehéz fém, bélben keletkező endogén toxin , stb. Ha evés után rendszeresen rosszabb annyit mutathat, hogy a méregtelenítést. amit egy étkezés után végeznie kell a májnak nehezebben végzi a károsodott funkcióival, így az anyagcseretermékek felszaporodhatnak a vérben ami a kedélyállapot romlásához vezethet. Javaslom az alábbi étrend követését a megadott májvédő hatasú kiegészítők alkalmazása mellett: https://energy-vet.hu/taplalas/iranymutato-etrend-husevo-allatainknak/ Üdv Dr. molnár

  28. Kedves Doktor Úr!

    Van egy fél éves kis spitz kan kiskutyám. Gyakori problémája a hasmenés, lágy széklet. Megkapta a parvo vírus elleni, illetve kombinált oltást is már, duplán. Nagyon szeret mindent megrágcsálni, enni, amit a szájába vesz. Ezalatt mindenféle dolgot értek, amit megtalál.. fadarabok… stb. Junior táppal, junior alutasakkal etetjük legtöbbször. Szokott kapni csirke húst főve, csirkemell felvágottat.. illetve nagyon kevés kóstolni valót, abból, amit mi fogyasztunk, amikor kéreget.
    Naponta 3-4x székletel általában, tapasztaltunk nála kétszer nagyon sötét színű (majdnem fekete) hasmenést, legutóbb sötét barna hasmenést.. amit meg is próbált enni.. és ezt nem értjük.. miért akar egy kutya ilyet csinálni? Nem éheztetjük őt. Mai nap megcsípte egy méh a tappancsát, adtunk neki egy ampullányi calciumot, amitől aluszékony volt, de azóta már sokkal jobban van, nem fájlalja a csípés helyét sem. Azt szeretném kérdezni, hogy a calcium is okozhatta a ma esti hasmenését? Ha nem, akkor mi okozhatja ezeket nála? Mi a teendőnk?

    Köszönöm a válaszát,
    Üdvözlettel,
    Renáta

    • Kedves Renáta! A fekete bélsár friss véres hús etetésekor vagy gyomor és vékonybél vérzéses gyulladásánál szokott előfordulni. A rendszeres hasmenés tartós emésztési zavarra utal, ami előbb utóbb súlyosabb elváltozásokhoz is vezethet. A kálcium ampulla nem valószínű, hogy hasmenést okozott volna. Javaslom a táplálkozás felülvizsgálatát és az alábbi hasmenés csomag alkalmazását: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/emesztoszervi-megbetegedesek-kiegeszito-kezelesere/ Üdv dr. molnár

      • Kedves Doktor úr megrendeltem a Skelvet termékét a mai napon. A yorkiem jobb hátsó láb keresztszalag szakadására. Érdeklődnék hogy a napi adag mennyi legyen? 6 kg a kutyus
        Érdeklődnék hogy a condrosulf 400 mg tablettával szedhető e együtt?
        köszönöm. Szép napot!

        • Kedves Piccola! Az első 3 hétben 2×1 caps. majd napi 1 caps elég hosszú távon alkalmazva. Igen szedhető együtt bármely más készítménnyel. Üdv Dr. molnár

  29. Kedves Doktor úr!

    Yorki kutyusom fehérje allergia miatt eliminációs diétán van. Sertésről váltottunk volna nyúlra, de a nyúlhúsra véres-nyákos hasmenéssel reagált. Gyógyszeres kezelés mellett két hétre rendeződött a dolog, de most a nyákos hasmenés, kb. két naponta újra előjön amellett, hogy a kutya ugyan azt kapja ami korábban bevált, azaz sertést. A kutya jelenleg is antibiotikumot kap, de ma reggel ismét elég nyákos volt a széklete.
    Milyen szereket ajánlana a probléma megoldására? Korábban eredményesen használtuk a regavet, virovet, multi mega c és az emészőenzim komplex készítményeket. Ha ezek maradhatnak milyen adagolásban, illetve a regavet ,virovet szereket egy kúra alatt egyáltalán nem lehet használni vagy teljen el néhány óra a készítmények beadása között?

    Köszönettel: Beáta

    • Kedves Beáta! Antibiotikum adása mellett nem is lehet normális az emésztés, mivel az tartósan képes leépíteni a normális baktérium bélflórát. Annak visszaállítása is időt fog igényelni. Miért váltottak a korábban már eredményesen használt kombinációról? Most újra kezdjék el a kombinált alkalmazásukat. A Virovetet egyenlőre 3 héten át ne alkalmazzák. regavet 3×1 csepp, multi mega c 2x fél caps és az emészőenzim komplex 2x fél caps az etetésekkel egy időben a megfelelő dózis. Üdv Dr. molnár

  30. Tisztelt Doktor úr!
    3 hónapos border collie kiskutyámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Most kb 4,5 kg, szuka, rendkívül aktív,, folyamatosan fut, ugrál hamarosan elkezdi váltani a fogait. Bredder line junor tápot kap. Kell a táp mellé kalcium és foszfor tablettát adni, vagy elegendő ami a tápban van? Válaszát előre is köszönöm

  31. Tisztelt Doktor Úr! Ahogy megbeszéltük, beszámolok a fejleményekről. A vizeletmintám kimutatta, hogy már nincs gyulladás, a jelek szerint a Biseptol hatott, s valószínűleg tényleg húgyhólyaggyulladásról volt szó. Ma már Biseptol nélkül is tudott vizelni, és a korábbiakhoz hasonlóan, normális volt a vizelet állaga. Az általános vérvizsgálat azt mutatta ki, hogy szinte minden faktor normális mennyiségben van jelen, ugyanakkor az ALKP mértéke 117%-kal volt magasabb a normától. S ahogy a doktor mondta, ez egy enzim, és ennek a magas értéke vonta maga után, hogy az AST értéke 50%-kal , a GGT értéke pedig 70 %-kal volt magasabb, mint a norma. Természetesen az ultrahangvizsgálatra is sor került. A vizsgálat kimutatta, hogy nincs húgyhólyagkövesség, a lép ép, a vesék ugyancsak épek, a máj szerkezete viszont rendellenes, szemcsés, kásás, tehát májprobléma van, ahogy az volt a múlt év őszén is. A doktor úr két, egyaránt gyógynövényekből készült készítményt ajánlott: LivoferVetet, mint tavaly, belekeverve egy ampulla tartalmát a kutya vacsorájába (ez akkor elég lassan, de segített), most 2-4 nap alatt mutatkozik meg, hogy segít-e, valamint Hepatolife-t, amire át lehet állni, vagy egyből azzal kezdeni a kezelést: reggel és este 2-2 tablettát evés előtt. S ezek mellett lehet szedni a Hondroitin komplexet, amit a nyomelemek pótlására szedtem eddig. Ami a kutya magatartását , viselkedését illeti: reggel, délelőtt fáradékony, keveset mozog, nemegyszer lassan is mozog, bár megesik, hogy zajra akár éjjel, vagy napközben is kirohan ugatni az udvarra (a házban van a két fekhelye, amiket cserélget), vagy ha kint van, akkor felélénkül. Emellett játékra is van példa. Ha viszont látja, hogy ebéd után sétára indulok, azonnal nagyon élénk lesz, szeret séta közben mozogni. A Hondrpoirtin komplexes kezelése előtt egyre lassabban kezdett mozogni séta közben, majd kedden és szerdán már jóval jobban bírt futni, csütörtökön azonban sokkal lassúbb lett a mozgása. Amikor csütörtökön reggel vittük vizelet. és vérmintát leadni, útközben többnyire enervált volt, rövid élénk szakaszokkal, ma, amikor mentünk az eredményekért, meg az ultrahangvizsgálatra, eleinte még többet csak feküdt, bár azért élénk periódusai is voltak. Azonban ma a sétán sokkal gyorsabban mozgott, sokkal többet is bírt futni egyhuzamban, mint tegnap, és tovább is akart mozogni, mint tegnap. A séta után mindig nagy kedvvel eszi meg a vacsoráját. Ma egy kicsit játszott is utána velem, mint kedden és talán szerdán is, tegnap nem, kedden viszont vacsora után is élénk volt. Tegnap pedig este volt élénk lefekvés előtt az udvaron. A májára adott egyik gyógyszert holnap kezdem szedni, még nem döntöttem el, melyiket válasszam, és a doktor úr is azt mondta, hogy bármelyikkel kezdhetem, és csak ha az egyikről látom, hogy nem hat jól, akkor térjek á a másikra. Tehát ez a nagy helyzet. Egyébként általában két órán át sétáltatom, ma viszont úgy belejött, hogy több mint két és félóra lett belőle. Végezetül pedig várom és előre is köszönöm az észrevételeit, a tanácsait. Tisztelettel: Lajos Mihály.

    • Kedves Mihály! Köszönöm a részletes beszámolót. Már felvértezte magát kiegészítőkkel, így csak várnunk kell a remélt hatásokat. Amikor úgy érzi, hogy további segítségre lenne szüksége, írjon. Üdv dr. molnár

  32. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy hete érdeklődtem a kutyusommal kapcsolatban, ő volt az urémia gyanús belga juhász.
    Megkértem a kéthetes kontroll vérvételt, és az összes értéke visszaállt a normál tartományba! Sajnos a sántasága továbbra sem enyhült, ezért ragaszkodtam a röntgenhez, így kiderült, hogy a bal vállízületébe vándorolt a chipje, és ez fájdalmat okoz neki, ezért műtéti úton szükség lesz az eltávolítására a közeljövőben. A doktor szerint utána minden panasza meg fog szűnni.
    Egy olyan kérdésem még lenne Önhöz, hogy mit tehetek az ellen, hogy a kutyus sajnos a saját, más kutya, illetve a cicánk ürülékét is megeszi, ha nem figyelünk oda rá?

    • Kedves Virág! A koprofágia hátterében a bélflóra egyensúlytalan állapota és nyomelem, vitamin hiány szokott állni. Megszüntetésére az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Krill Omega D3K2, Fytovet, Multivit Mega C kombinált adását javaslom. Ezek így sok más bajt is megelőznek és javítani fogják a kutyus általános állapotát, megjelenését is. Üdv dr. molnár

  33. Üdvözlöm Doktor Úr,
    Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van egy törpesünöm.
    Nem tudom pontosan milyen almot rakjak alá, azt tudom hogy pormentesítettet.
    Viszont azt nem tudom, hogy, vásároltam Pet-Product nevezetű fenyőforgácsot.
    Úgy adták el nekem hogy ez pormentesített, de nincs ráírva hogy ez pormentesített lenne.
    De a sün vakarózik, lehet azért mert poros az alom, vagy más problémával állok szembe?
    Köszönöm előre is a szíves válaszát.

    • Kedves Bianka! Ha nem biztos az alkalmazott alom pormentességében akkor távolítsa el nyom nélkül és válasszon inkább szagtalan macskaalmot. Olyat ami a nedvesség hatására kis csomókká áll össze. Ez biztosan nem irritálja majd a kis sünit. Üdv dr. molnár

  34. Tisztelt Doktor úr!
    A cicámmal kapcsolatban kérném a tanácsát! Szofi 2,5 éves ivartalanított, csak lakásban tartott nőstény cica. December 30-án kezdődtek a problémák, evés után rögtön kihányt mindent, ez így ment január másodikáig, ekkor jelentkeztünk az állatorvosnál. A torka (mandulái?) duzzadtak voltak, láza nem volt. Az orvos valamilyen fertőzésre gyanakodott, ezért antibiotikumot és hányáscsillapítót kapott. A napok teltével azt is észrevettem hogy jóval többet iszik a szokottnál. Mivel a tünetek a kezelés ellenére nem szűntek meg, vért vettek tőle, ennek alapján hasnyálmirigy gyulladásra kapott egy másikfajta antibiotikumot. Továbbá hányás csillapítót is. A labort ismèteltük, ami nem lett sokkal jobb az előzőnél. Hasi uh. vizsgálat is történt ahol az tűnt fel az orvosnak hogy a hasi nyirokcsomói erősen duzzadtak, illetve a lépe is megnagyobbodott. A vese értékei is rosszak voltak. Elkezdtem neki vesetápot adni (jelenleg is tartjuk még a diétát!). Idővel a tünetek enyhültek, eltűntek. Jelenleg látszólag jól van, a legutolsó uh. vizsgálat eredménye is sokkal jobb lett, a lép és a nyirokcsomók duzzanatai sokat enyhültek. Április végén megismételjük a labort. A kérdésem az lenne, hogy az esetleírás alapján Ön milyen Energy utó/kiegészítő kezelést javasolna? Egy személyes gyanúm is femerült a betegség kapcsán, mégpedig a táp szennyezettség, mert jutifalatnak vettem egy kis zacskó olyan tápot amit egyébként nem szoktam és miután Szofi beteg lett többet nem adtam neki, mert átálltunk diétára. Adtam ebből egy másik cicámnak, aki két nap csemegézés után szintén hányni kezdett, így neki sem adtam többet, és gondolom mivel sokkal kevesebbet evett belőle komoly baja sem lett. Csatolom a két labor eredményét. ui.: teszteltük leukózisra, egyszer féléves korában és most is a betegség alatt! Negatív lett mindkettő!
    Várom szíves tanácsát! Üdv, Éva.

    • Kedves Éva! Igen a vese állapota alapján kb. 60-70%-os funkcióvesztés valószínűsíthető. Javaslom az antibiotikumok elhagyását, mivel a bélflórát főleg szájon át alkalmazva jelentősen amortizálhatják. Javaslom az otthon készített emberi alapanyagokból készített húsra és belsőségekre alapozott étrendet, így a toxikus hatásokat ki tudja védeni. A vese érintettsége miatt azonban egyszerre ne adjon neki sokat , a napi adagot ossza el 4-5 részre , hogy ne tudjon beenni egyszer sem, ez kímélni fogja a részben károsodott veséket. Kiegészítőknek javaslom az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Regavet, Multivit Mega C, Fytovet kombinációt. Üdv Dr. Molnár

  35. Tisztelt Doktor úr!
    2 éves ivartalan border collie kutyám szeme vasárnap reggelre csipás és piros volt. Idegen testet nem láttam benne. Kamillateás vattakoronggal törölgettem amikor úgy láttam hogy felgyűlt a váladék a szeme sarkában (a váladék sárgás, sűrű, kevés mennyiségű). Aztán áttértem a forralt és visszahűtött vizes tisztogatásra. Reggel mindig alábbhagyott a pirosság, de a nap folyamán újra visszatért. Szerda délután vettük észre hogy egy szőrszál van a szemében amit óvatosan egy papírzsebkendővel eltávolítottunk. Azt reméltük, hogy csak az okozott irritációt, de csütörtök reggel is rászáradt váladék volt a kutya szeme körül. Csütörtökön elkezdett a másik szeme is váladékozni,de nem piros annyira. Nem piszkálja, csak egyszer egyszer a mancsával dörzsöli.
    Étvágya jó, reggel száraz tápot kap, este egy konzervet. Élénk, játékos, ahogy mindig.
    Eddig semmilyen egészségügyi problémája nem volt, allergiáról nem tudok. Oltásait rendszeresen kapja, féreghajtva, külső élősködők ellen rendszeresen kezelve van.
    Tudna tanácsot adni, hogy mivel kezelhetném.
    Válaszát előre köszönöm.

    • Kedves Aliz! Kötőhártya gyulladása alakult ki a kutyusnak. Nem kizárt, hogy még is allergia van a háttérben. Javaslom a Cytovet oldatos öblítést helyileg( 100 ml forralt víz lehűtve- bele 1 caps Cytovet) szájon át pedig a Cytovet, Multivit Mega C, Emésztóenzimek & Probiotikum komplex alkalmazását. Üdv dr. Molnár

  36. Kedves Doktor úr!
    Cicánk néhány hete fokozatosan elkezdte hullajtani a farkán lévő szőrt. Látványosan kevesebb van a farka tövétől a közepéig, mint máshol.
    Elkezdtek a karmai is töredezni, letörni.
    Alapvetően jókedvű, van étvágya, nem viselkedik másképp, mint korábban.
    Benti cica, nem jár ki, 5 éves, kb. Egy éves korában ivartalanított nőstény. Nem fajtiszta, de hosszabb szőrű.
    Vegyesen kap száraz tápot és konzervet is.
    Vitamin hiány lehet? Hogyan segíthetnék neki?

    • Kedves Luca! Amennyiben nem iszik többet a szokottnál akkor a Cushing kórt kizárhatjuk, bár egy vérlabor tudná ezt biztosan kizárni. Ha kizárták akkor vitamin, nyomelem, omega zsírsav kiegészítés és probiotikus flóra tud segíteni. Ezeket javaslom kombinációban: Multivit Mega C, Fyrtovet, Krill Omega D3K2 gél, Emésztőenzimek& Probiotikum komplex. Üdv Dr. molnár

    • Doktor úr van egy 11 éves yorksiem , egy hónappal ezelőtt térszalag, jobb hátsó láb keresztszalag szakadása lett. Szedtünk több hétig fájdalomcsillapitót ill szedünk most még Condrosulf 400 mg izületi gyógyszer, ezt 60 napig javasolta az orvosunk. Műteni nem lehet, nagyon sántikál. Azzal tisztába vagyok hogy fájdalmai lehetnek, ill a levált porcrészek nem valószínű hogy felszívódnak idővel. Érdeklődnék hogy mit tanácsol, gyógymód stb…Köszönöm, várom a válaszát

  37. Tisztelt Doktor úr!
    A 11 éves keverék kutyusumnál rosszindulatú lépdaganot találtak. Műtétet nem javasoltak. Az szeretném Öntől megkérdezni, hogy milyen gyógyszerekkel lehetne kezelni. Étvágya, kedve változó. Válaszát előre is köszönöm.

    Üdvözlettel:
    Becseiné Palotás Zsuzsanna

    • Tisztelt Doktor Úr!
      11 éves ivartalanított nőstény yorkimnál UH vizsgálaton az ureterek beszájadzásánál 5,5×8,5 mm duzzanatot találtak. Bal oldali vesemedence kitágult, bal vese felbomlott szerkezetű, megkisebbedett, szolid hepatomegalia. Elküldtek endoszkópos vizsgálatra, ahol a kutya mérete miatt szövettan nem készült, csak citológia. A vizsgálat során a doktor Úr a hólyagnyakban kissé megvastagodott nyálkahártyát látott, akkor azt mondta, hogy nem daganat, de a citológiai eredmény sajnos mégis azt igazolta (grade I TCC) .
      Onkológiára irányítottak. Itt újabb UH, megnagyobbodott nycs nem látható. 3 irányú mellkasfelvételen metasztázis nem látható, medencetájékon metasztázis nem látható.
      Febr. 17 ei labor értékek: szolidan emelkedett ALT, GLDH és epesav, min. emelekdett karb, krea és P, márc kp-én krea és P élettani.
      Kórelőzményben pancreatitis.
      Az onkológus doktornő azt mondta, hogy ő nem biztos benne, hogy carcinoma, lehet, hogy egy fertőzés okozta gyulladás miatti hólyagfal vastagodás. Ennek ellenére mitoxantrone kemoterápiát javasolt 3-4 hetente a kutyus élete végéig. Azt mondta, hogy ezzel talán nem ártunk a kutyusnak, viszont ha carcinoma akkor mindenképp szükséges.

      Doktor Úr mit javasolna? Feleslegesen nem szeretném kemoterápiával terhelni a szervezetét, de sajnos egyértelmű diagnózis nincs. Jelenleg Cytovetet adok a kutyusnak.

      Válaszát előre is köszönöm! Az email címre elküldtem az Ultrahang és rtg felvételeket. Üdvözlettel: Anita

      • Kedves Anita! A leírtak alapján én is túlzottnak tartom elkezdeni kemoterápiát, még minden vizsgálati lehetőséget nem merítettek ki. Vizeletvizsgálat eredményt nem küldött? Ez igazolhatná a húgyutak gyulladását, ami lehet magyarázata a tágult vesemedencére és vesegyulladásra és a hólyag fal megvastagodásra is. Ha ez még nem történt meg küldjön vizeletet az alább küldött laborkérővel. Amikor meg van az eredmény küldje el és további alternatívát javaslok. Üdv Dr. Molnár
        VIZELETVIZSGÁLAT kérő lap

        Rutin vizeletvizsgálat

        szín és átlátszóság:

        sűrűség:

        fehérvérsejtek (genny):
        vér:

        bilirubin:

        urobilinogén:

        fehérje:

        szerves üledék:

        szervetlen üledék:

        keton:

        glükóz:

        nitrit:

        pH:

        UPC(prot/crea)

        TPROT:

        CREA:

        UCCR:

        • Tisztelt Doktor Úr!
          Készült egy vizelet vizsgálat matciusban, csatolom. Az onkológus doktornő is említett egy vizelet vizsgálatot, de azt mondta hogy ahhoz meg kell szúrni a kutyát. Én nem akartam kitenni ennek. Ez valóban szükségszerű? Mennyiben más a szúrásos mintavétel? Köszönöm előre is! Üdvözlettel Anita

          • Kedves Anita! Vizeletvizsgálathoz benn kell tartani a kutyát és elő kell készíteni egy fecskendőt. Ekkor be fog pisilni és azt felszívni és a laborba küldeni. A szúrást én sem támogatom, azt a hasfalon keresztül a húgyhólyag átszúrásával végzik. Vagy katéterrel lehet még venni, de az sem kellemes. Üdv dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr! A márciusi vizelet vizsgálatának eredményét tudom csatolni. Ekkor már ultrahangon látszódott a szövetszaporulat. Ezután voltunk endoszkópián. Remélem ez is megfelelő lesz.
            Üdvözlettel :Horinka Anita

          • Kedves Anita! Nem találok semmilyen csatolást. Üdv dr. molnár

        • Tisztelt Doktor Úr!

          Sajnos valamiért nem csatolja fel a rendszer, ezért leírom az eredményt:

          szín: sárga

          mennyiség: 4 ml

          sűrűség: 1024 g/l

          ph: 5,5

          vér, bilirubin, keton, nitrit, cukor, fehérvérsejt: negatív

          UBG: normál

          fehérje: pozitív

          Urothelium: 0-1 db /látótér

          fehérvérsejt: 0-1 db /látótér

          vörösvérsejt: 1-2 db/ látótér

          laphámsejt, vesehámsejt: 0 db/ látótér

          kristály, cilinder, spermium, zsírcsepp, baktérium nem található

          vizelet fehérje: 0,47 g/l

          vizelet kreatinin: 5395 umol/l

          vizelet fehérje/kreatinin arány: 0,77

          Remélem Doktor Úr igy már tud javasolni számunkra megfelelő termékeket.

          Köszönettel: Horinka Anita

          • Kedves Anita! A vizelet vizsgálat gyakorlatilag negatív lett. Kis fokú fehérje ürítés a vese gyulladása miatt lehetséges. A cytológia alapján kezdődő elsődleges húgyhólyag tumor valószínűsíthető. Általános immunerősítő, vitamin és nyomelem kiegészítést és méregtelenítő hatású és májvédő kiegészítő kezelést javaslok. üdv dr. molnár

  38. Tisztelt Doktor Úr /
    8 éves ivartalanitott szuka havanese ( fehér) kistestű ( 4,5 kg.) kutyám van. Régebben nagyobb futás után köhögött – “krákogott ” csak, de mostanában nyugalmi állapotban is gyakran előfordul.
    Kérdésem az lenne mitől lehet ez ? Allergiáról nincs tudomásunk. Köszönettel várom válaszát !

    • Kedves Ágnes! Nem kizárt hogy légcsőkollapszusa alakult ki. Ezt egy Röntgen vizsgálat esetleg bronchoskópos vizsgálat tudja igazolni. Ez utóbbi csak alatatásban ezért nem erőltetném, de egy Röntgen sokat segíthet diagnosztizálni. Továbbá szívelégtelenség is lehet a háttérben ezt egy szívultrahang vizsgálat tudja kizárni. Üdv dr. molnár

    • Tisztelt doktor úr! 3 éves kan keverék ivartalanított kutyusom van. 3 napja hoztuk ki a menhelyről. Nem akar inni, sétáltatás után iszik 1-2 kortyot de azt is csak azért mert oda húzzuk elé a tálat. Ezen kívül egésznap nem iszik. Jól érzi magát, az evéssel nincs is gond. Levest adtunk neki, azt megitta. A kérdésem az lenne hogy ez miért van? Mit csináljunk hogy igyon?

      • Kedves Dorina! A menhelyes kutyusok általában sok traumán esnek át mire a menhelyekre kerülnek és ott sem mindig ideális az életük. Sok türelemre és elfogadásra van szükségük, mire meg tudnak nyugodni és beállni egy normális kerékvágásba. Mivel táplálja, ha nedves ételt ad akkor a mellett nem sűrűn iszik a kutya. Sokszor az itatóedénytől való félelem is lehet a tartózkodás hátterében. Váltson színt vagy anyagot. Idővel rendeződni fog a helyzet. Üdv dr. Molnár

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 3 éves sziámi macskám, nőstény, ivartalanított, benti cica, kb. 2 kg. Kihullott a szőre a hasa alján és a végtagjai belső részén, súlyvesztés is észre vehető nála. Hormonális problémát állapítottak meg, ezért kapott egy hormon injekciót majd 2 hét múlva még egyet. Mellette szőrnövesztő vitamint és béres cseppet is kapott. Ez a kezelés használt neki, szépen vissza nőtt a szőre és a súlya is helyre jött. 2-3 hónap elteltével újra kihullott a szőre. Visszavittük kezelésre, ahol azt mondták hogy bagzik a macska, pedig ivartalanítva lett. Újra megkapta ugyan azt a kezelést és most semmi eredménye nincs, nem nő a szőre, nem mutat javulást. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a gond nála és mit tehetünk?
    Üdvözlettel: Csizmár Emőke

    • Kedves Emőke! Amikor szintetikus hormonokat adunk egy állatnak, az szinte mindig komolyabb bajokhoz vezet, eddigi tapasztalatim szerint. Sajnos Önök is így jártak. Javaslom a vitaminok , nyomelemek tovább folytatását. Kb. további egy hónap eredménytelenség esetén javaslom elkezdeni az alábbi kombinációt: Multivit Mega C, Krill Omega D3K2, Fytovet, Gynevet. Üdv dr. molnár

  40. Tisztelt Doktor Úr!

    9 éves, nem ivartalanított, szuka, tacskó kiskutyank van. Elég sokat fekszik és emiatt sokszor piros a hasa is, amit a helyi allatvorvos tanácsára kezelünk és kenegetunk. Szterodiot szedett, csirkehust nem fogyaszthat, a folytonos orrdorgoles el is múlt. Az utóbbi hetekben elkezdett adott területen a hasán feketedni a már eleve pigmentes bőr, és észrevettük, hogy pikkelyszeru lett. Sokat vakarja, de sokat is fekszik rajta, ezt eddig a krémmel próbáltuk szinten tartani. A napos idővel enyhülést vártunk és a pirossag el is tűnt, többet levegőzök. A bőr elszíneződését és az emlok szurkuleset a kor előrehaladtának tartottuk, hiszen 9 éves, és lassúak a kognitív észlelései is. Viszont az utóbbi napokban fedeztem fel, hogy a lábán is jobban kihullott a szőr, illetve a hónaljak alatt. A hátán teljesen szép a szore. Étvágya, kedve jó. Ez természetes folyamat, hogy a hasan sötétedik a bőre? Segítséget előre is köszönöm szépen!

  41. Tisztelt Doktor Úr,
    Nagyon Örülök, hogy rátaláltam Önre és a készítményekre. Reményt adnak.
    Van egy csivava-tacskó keverék, ivartalan szuka kutyusom, aki januárban múlt 7 éves. Az ivartalanítás 2016.06.16-án történt. Testtömege 4-4,25 kg között változik. 2 hónappal ezelőttig lépcsőzött (azóta nem engedjük neki).Táplálása 60% középkategóriás száraztáp, 30% nedves,alutasakos eledel vagy pástétom a fennmaradó rész házi koszt (rizs, tészta, főtt csirkehús) illetve jutalomfalatok korlátozottan. Emésztési zavari nem voltak soha. Kiskorában néha gyomorsavtúltengés okozta sárgás habos váladékot hányt, de kinőtte (ilyenkor negyed quamatel minit kapott). Az élősködők elleni védelmet az év nagy részében (február-október között) Bravectoval oldjuk meg, a fennmaradó időkben spot on-nal védjük. Jelenleg is spot on-t alkalmazunk, mert nem merjük leterhelni még jobban jelen állapotában a szervezetét. Az utolsó veszettségelleni oltását 2018. szeptember közepén kapta meg. 2019 őszén kezdődtek a panaszok és az aktuális kezelések miatt az állatorvosunk javaslatára mindig toltuk ennek beadását várva mikor teljesen egészséges lesz. Sajnos ez azóta is húzódik. Bőr-, szőr- és bűzmirigygyulladással kapcsolatos problémánk csak legutóbbival volt tavaly, utólag gyanítjuk, hogy összefügg a jelenlegi problémával.
    Az első probléma tavaly ősszel, október végén jelentkezett. Púpozott háttal járt, székletét nem ürítette és duzzanat keletkezett a végbélnyílás jobb oldalán. Másnapra kifakadt, az akkori állatorvosunkhoz vittük (gyakorlatilag egészen októberig csak ivartalanítás miatt volt kórházban és veszettségelleni oltás miatt látta állatorvos így nem megfelelő körültekintéssel választottunk orvost amikor Debrecenből átköltöztünk Nyíregyházára). Az orvos adott néhány injekciót, pontos megnevezést és dózist nem tudok, mert kórlapot nem kaptunk, illetve peroxidos oldattal kívülről fecskendőből megspriccelte a váladékozó tályogot és hazaküldött a kutyával. Itthon a sipolyt fecskendővel és fiziológiás oldattal átöblítettük, octanisept-tel befújtuk, majd bactroban kenőccsel bekentük és éjszakára ramofixes kötéssel rögzítettük, hogy a kutya ne érje el, ne férjen hozzá. Székletét továbbra sem ürítette és a bal oldalon is el kezdett duzzadni a végbélnyílása melleti terület. Bekeményedett a hasa, nem bír kiegyenesdni csak sírás közepette, nem járt, nem volt hajlandó sétálni. Pihentettük, kapott nospát, laevolacot és espumisant, illetve meleg vizes palackkal aludt. Ekkor egy kedves kutyás ismerősünk javaslatára felkerestünk a jelenlegi állandó állatorvosunkat, aki megfelelően kitisztította bűzmirigyet, adott dexafort, baytrilt és metacam kombinációját injekcióban. ITthonra pedig Rheumocam tablettát, Enroxil tablettát és Protexin pro-fibre étrendkiegészítőt. Tljesen rendbejött, de utólag gyanakszunk, hogy már akkor is a fájdalmak miatti székletvisszatartásból eredő mirigyürülés elmaradása miatt lett ez a gyulladás. Soha nem volt azelőtt ilyen problémánk és azóta sem tért vissza a bűzmirigy gyulladás. Ezután következett egy tünetmentes negyed év, néha volt levertebb, de betudtuk a fokozott fizikai aktivitásnak vagy esetleges új ingereknek. Majd 2020.02.20-án egy esti séta után hirtelen gubbasztani kezdett, hirtelen mozdulatra felvonyított, étvágya nem volt. Masszírozásra kissé enyhült a befeszült has illetve testtartás, de bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelzett. Másnap újból felkerestük az orvosunkat, ahol a hátsó lábak proprioceptioja sokat késett, főként a bal oldalon. Gerincvelő kompresszió lett a diagnózis. Kapott helyben Rheumocam, Neovit-B és Solu-Medrol injekciót, otthonra pedig Polybe tablettát. Következő hét elején rendeltek minket vissza kontrollra. 2020.02.24-én mentünk vissza este, mert rogyadoztak a hátsó lábai, kacsázott (kiskora óta van egy jellemző járása, mely séta közben néha néha oldalra kicsapott hátsó lábat jelent, olyan őzikésen oldalraszőkell a hátsó felével, sosem gondoltunk rosszra). Ekkor szintén reflexvizsgálat volt és mindkét hátsó lábban késett a proprio. Helyben kapott injekciót melyben Rheumocam, Catosal és Solu-medrol volt, illetve kaptunk 6 szem Medrol 4mg tablettát otthonra és másnaptól indítottunk quamatel minivel együtt egy leszállóágú szteroid kúrát (3 napig egész,3 napig fél és a maradék negyedekben adagolva reggelente étellel). Úgy tűnt minden rendben. Kíméltük amennyi lehet, lépcsőn fel-le mi vittük. 2020.04.06-án reggelre minden átmenet nélkül a fürdőben gubbasztva találtunk rá, hétvégén még semmi baja nem volt. Érintésre, mozdításra fájdalommal reagált, sírt, maga alá vizelt a kíntól. Sétálni nem sétál, mozgása labilis volt. 9-kor kapott egy görcsoldót és melegvizes sugárral masszíroztuk (a vizelet és a por miatt mindenképpen le akartam csutakolni mielőtt állatorvoshoz vittük volna, és látszott rajta, hogy kellemes neki ez a vizes kezelés. Délutánra jobban lett, jelezte, hogy menni szeretne sétálni. Járása még mindig labilis volt de vizelni vizelt és többet ment egyhuzamban mint reggel. Állatorvosunk javaslatára felkerestük a Nyíregyházi Állatkórházat. Fél 4-re odaértünk, mire a vizsgálatra sorkerült mozgása jelentősen javult, proprio késett de a reggeli állapothoz képest maga volt a tökély a mozgása. Kapott infúziót, mert a nap folyamán nem ivott és nem evett, kapott injekcióban Solu-medrolt,Quamatelt, Neovit-B komplexet és Tramadolt. Mozgáskorlátozást és másnapra kontrollt rendeltek el, a diagnózis gerincsérv. Estére elfáradt az izgalmaktól illetve kissé ingerlékeny volt de betudtam a megpróbáltatásoknak. Másnap visszamentünk kontrolrra reggel és az Állatkórház vezetőjéhez kértük magunkat aki ortopédus. Átbeszéltük a lehetőségeket (hogy a szteroid lassan tönkreteszi a szervezetét, a képalkotó diagnosztikai lehetőségek közül az MRI-re jutottunk illetve, hogy ő vállalja a gerincműtétet ha odajutunk). Ezekmellett kapott ismét infúziót Zebi és injekcióban Solu-medrolt és quamatelt. Itthonra kaptunk 10 szem Medrol 4mg tablettát és ma elkezdtük ismét a leszállóágú szteroidkúrát quamatel minivel ,így egy 28 napos időszakot fed le. Megegyeztünk, hogy ha ismét produkálja tüneteket nem kezdünk újbóli szteroidozásba, hanem irány Budapest, MRI majd műtét. Hétfőn az egyik facebook-os tacsicsoportban találtam rá a készítményekre illetve a tacskóbénulásos csoportban is találkoztam nem egyszer az említésével. Utolsó reményemet fektetem az Energyvet és az Supreme-immunity termékeibe. Olvastam itt a weboldalon és a facebook oldalán a termékcsoportnak a véleményeket, történeteket, megnéztem a videókat. Az én kiskutyám állapotánál sokkal súlyosabbaknál is csodát művelt ezért szeretném mindenképpen kipróbálni. Szeretnénk elkerülni a gerincműtétet, hiszen egy ilyen kistestű állatnál a szokottnál is nagyobb kockázattal járhat. Este csaknem éjfélig olvastam a termékeket , javaslatokat és adagolást. Jelen esetben 2 termékkel szimpatizálok leginkább, ezek pedig a Skelevet és a Bone strenght+Joint complex, de abszolút Doktor Úrra szeretnék hagyatkozni ajánlásban és adagolásban is. Terveim és reményeim szerint most egy emelt dózisú, átfogó és alapos kúra után amennyiben pozitív változás áll be, úgy az élete további részében is alkalmaznánk minimum a fent említett tablettákat vagy ezek egyikét amennyiben ezt javasolja Doktor Úr. Szeretnék Neki egy fájdalommentes, boldog és aktív életet a lehető legkevesebb korlátozással minél hosszabban biztosítani. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Muszka Dorottya.

    U.i.: Sajnos csak egy fájlt enged csatolni így nem tudom átküldeni az összes leletét. Milyen csatornán tudom ezt megtenni?

    • Kedves Dorottya! Kissé hosszúra nyúlt levelét elolvastam, de azt nem látom benne ami a leglényegesebb volna, hogy mikor műtötték és azóta hogyan alakult az állapota és most hogy van. Küldhetne egy videót a mostani mozgásképéről is. Üdv dr. molnár

      • Minden kérdésre válaszoltam ami a topik tetején fel van tüntetve. Nincsen műtve. Pont a műtétet szeretnénk elkerülni. Ami megegyezéses alapon az újbóli állapotromlásnál következne be de ezt nem szeretnénk megvárni. Sajnos lerobbant állapotában eszembe sem jutott videózni a kutyát. Egy fotót tudok csak csatolni tartásáról, közepesen rossz pillanataiban. Jelenleg rendben van a mozgása mivel 2 nap kapott szteroidot IV, jelenleg pedig második napja kapja a medrolt itthon.

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    Érdeklődnék, hogy macskámnak mely termékeket ajánlja, milyen adagolásban? A leukózisnál felsorolt IMUNOVET, VIROVET, FYTOVET egyszerre javasolt, esetleg mással érdemes kezelni?
    A macska 7 éves, ivartalanított, nőstény sziámi, 2,5 kg körüli, leukózis pozitív. Sajnos az állapota 2019 januárjában – amikor a társa elpusztult- nagyon sokat romlott, előtte tünetmentes volt. Azóta DMG- cseppet és béta- glükánt tartalmazó szirupot kap folyamatosan, valamint erősödő tünetek idején antibiotikumot. A fogínye gyulladt, nyáladzik, nehezen rág, emellett gyakran könnyezik és folyik az orra (mindig csak egyik oldalon, egyszerre mindkét szeme nem szokott). Amikor az állapota rosszabb, furcsán viselkedik: hirtelen megugrik, kényszeresen vakaródzik, de volt olyan időszak is, amikor a földre nem mert lemenni.
    Jelenleg szájüregi problémái vannak (vörös fogíny, fájdalmas rágás, kívül sebes száj és erős nyálfolyás), ezen napi egyszeri Stomodine használat nem sokat segít.
    Mivel tudnék az állapotán javítani?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Kitti! Az un. FORL autoimmun betegség lehet a háttérben, ami egy sejtes immunitás gyengülés következtében szokott kialakulni. Az Imunovet, Virovet, Fytovet mellett még a rövidesen honlapra kerülő Cell protection kiegészítőt javaslom alkalmazni. Üdv dr. molnár

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Van két jack russel és pincher kevér kutyám. 11 hónaposak. Mind a kettő nőstény. Nincsenek ivartalanítva. Egyikőjüknél 3 napja vettem észre hogy lóg a farka és ha megnyomom két ujjamal a farka tövétöl kicsit lejjeb az nem tetszik neki. Ha felemelem a farkát leesik. Nincs bedagadva és nem történt vele semmi. Mindig jókedvű játékos még most ilyen farokkal is. Egy másik észrevételem hogy hetek óta sok füvet eszik és mai napon vettem észre hogy botot eszik nem tudom ösze függ e a farok problémájával. Konzervet és házi kosztot kapnak napont kétszer. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a farkával? Nagyon aggódok miatta.
    Válaszát előre is köszönöm.
    Tisztelettel Inez!

    • Kedves Inez! A farok lógatása más tünet nélkül az általában mechanikai hatás miatt kialakult sérülés miatt szokott mutatkozni. Erre utal az is , hogy a farok tövénél érzékenységet mutat a kutya. Ezt idővel megoldja a szervezet magától is. A másik probléma nyomelem és vitamin hiány és bélflóra egyensúly zavar miatt lehetséges. Javaslom a Multivit Mega C, Fytovet és Emésztőenzimek & Probiotikum komplex adagolását mindkettőjüknek. Üdv dr. molnár

  44. Tisztelt Doktor Úr!

    Bodza(2013. 08. 25.) nevű, ivartalanítot, 8-9 kg-os, szuka (2014. 03. 14.) szálkásszőrű tacskó kutyámat negyedik hete kezelik tacskó bénulás tüneteivel. Gyógyszerek: Medrol 4mg-os tabletta 2*1, Controloc 20mg-os 1*1 tabletta, Milgamma 1*1 tabletta a napi adagja most. Már lecsökkentettük az adagját 3 hét leforgása alatt a szteroidnak napi kétszer egy negyedre, de aztán orvosi kontroll után vissza vette a az állatorvos az eredeti dózisra, napi kétszer egy tablettára. A kutya most is imbolyogva jár, a hátsó lábai gyengék, különösen a jobb hátsó lába csúszik ki, amikor a dolgát végezné. Akár bélsár vagy vizelet ürítésekor is tovább sétál, mielőtt befejezné ezen tevékenységeit, mint aki nem érzi, hogy végzett e, vagy esetleg nem tudja magát tartani abban a testhelyzetben. Szeretném megkérdezni, hogy milyen termékeket tudna ajánlani nekem, hogy meggyógyuljon Bodza, illetve szedheti e az ön által javasolt termékeket az eddig alkalmazottakkal?
    Válaszát, segítségét előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Tóth Eszter

  45. Tisztelt doktor úr.
    Köszönöm az előző válaszát.
    Elvittem a 8 éves stafford pitbull keverék kutyusom orvoshoz, a sántítása miatt.
    Pár nyomkodás után azt állapították meg hogy ínszalag szakadása van. és hogy műteni kell.
    Csak hogy kétszáz húszezer lenne a műtét.
    Jelenleg felírt gyógyszer amit otthon kap : Carprodyl quadri 120mg.
    És én külön kértem valami csonterősítő, és ízületi problémákra.
    Synomax szirup.
    A kérdésem az, most mit tegyek ? Ennyi pénzt nem tudok össze szedi, de nagyon imádom a kutyámat.
    Esetleg felgyógyulhat annyira műtét nélkül, hogy max nem fog rohangálni ?
    Kérem adjon valami biztató tanácsot.

    • Kedves Zoltán! Ennyi információ kevés hogy tudjak szakmailag megalapozott tanácsot adni. Vigye el olyan rendelőbe is a kutyát megvizsgáltatni ahol részletesebb szakvéleményt adnak és azt le is írják Önnek, hiszen ezért fizetett. A műtét eldöntése egy megfontolt , információkon alapuló döntést igényel, mely előtt ha látom a diagnózist és is tudok javaslatot tenni a követendő kezelésre. Üdv dr. molnár

  46. Kedves doktor úr! A macskám már egy hete betegeskedik, eleinte csak náthás volt majd enni se evett már.A mai nap folyamán nagyon sokat romlott az állapota és ment összeesett meg nagyon remegett és betakargatukk és kanállal egy kicsit megetettük de nem nagyon volt elragadtatva …Mindig kimászik a vackából és összeesik.
    Volt benn kullancs,de sokat csavarog és lepetézett benn a kullancs(amint észre vettük kiszedtük). Sima házi macska,7 éves és fiú!

    • Kedves Róbert! Vigye el állatorvoshoz, mert lehet súlyosabb betegség is a háttérben. Mérjék meg feltétlen a lázát végbélben 39-fokig normális. Üdv dr. molnár

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    Megérkeztek a termékek köszönöm
    Tehát Lucas yorkim 2kg 20 dkg
    Adagolás
    Emésztő enzim: 1/2 kapszula / nap
    Cytovet: 2x negyed kapszula/ nap
    Imunovet : 3×1 csepp /nap
    Regavet 1 ml vízben feloldva 1 csepp és 3 részben adva per nap
    3 hétig ez így mehet majd 1 hét szünet?

    • Kedves Nikoletta! Emésztő enzim: 1/4-1/2 kapszula / nap, de ezt ossza el több részletre, minden etetéshez keveset adva
      Cytovet: negyed kapszula/ nap két részletben beadva
      Imunovet : 3×1 csepp
      Regavet 1 ml vízben feloldva 1 csepp és 3 részben adva per nap
      Igen 3 hét adás 3-7 nap szünet, utána újra. Üdv dr. molnár

  48. Tisztelt Doktor úr!
    Észrevettem egy furcsaságot az Argentin dogunk szemében. Konkrétan 2 fekete foltot amik a szem mozgatás során mozognak, néha lehet látni őket néha nem. Úgy néz ki mintha még 2 szembogara lenne, amik kis gömbök.

    • Kedves Zsolt! Ez egy elülső szemcsarnokban korábban bekövetkezett gyulladás, -mely bevérzést is okozhatott-, eredményeképpen kialakuló úszóhomály. Szerencsére látászavart nem okoz. Van esélye hogy a mérete hosszú idő alatt fokozatosan csökken majd esetleg fel is szívódhat. Üdv dr. molnár

    • Tisztelt Doktor úr!
      December közepén befogadtunk egy kutyust( bichon). Sajnos chip nem volt benne, így január végéig vártunk és bechipeltettük. A kutyus 1 év körüli. A probléma az, hogy alig eszik. Tápot egyáltalán nem eszik. Próbáltam húslevessel leönteni a tapot de így sem kóstolta meg. Nagyon válogat. Házikosztot sem eszik. Mar nem tudok mivel próbálkozni. Esteleg tudna valami jó modszert amivel rávehetem az evésre? Ön szerint miért nem eszik? Válaszát előre is köszönöm.
      Üdvözlettel: K. Kata

  49. Jónapot!
    Lenne egy francia bulldog kutya 2 éves ivaros. Nem az én kutyám lengyel lakótársaimé. Rendszeresen járnak vele orvoshoz itt hollandiában de az orvosok nem tudnak konkrétat mondani. Kapott royal canin hypoallergen tápot azt eszi. Allergiája van sokmindenre konkrétat ők sem tudják mire nem csináltattak tesztet. A csatolt képeket ma készítettem. Rendszeresen vakarózik 24/24 ben éjjel nappal. Az orrából is váladékozik (fehér) Konkrétan az összes levegővétel röfögés……és nagyon büdös mint egy hordó 5 hetes napon érlelt használt zokni. Felmerült bennem hogy esetleg atkás lehet vagy valami parazita és nem csak allergia.nem tudom ebből így lehet e következtetni valamire de talán már találkozott hasonlóval mert a holland orvosok csak egyik másik gyógyszert adják ami nem használ. Köszönöm

Vélemény, hozzászólás?