Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

29 885 hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!

    Korábban már beszéltünk az időskori veseelégtelenséggel küzdő, 14 éves ivartalanított nőstény cicánkkal kapcsolatosan.
    Június közepén vált észrevehetővé a probléma, akkor diagnosztizálták.
    Most már kb négy hete a következő terápia megy a cicánál:
    – át lett állítva vesediétás száraz- és nedvestápra. A diétás tápok mellett rendszeresen fogyaszt egeret és verebet is.
    – kétnaponta szubkután infúziót kap otthon (2 perc, gyorsan csepegve, Fresenius Runger inf. )
    – Benamax 5mg napi 1/2, Quamatel mini 2×0,5, Béres csepp macskának 2×2 csepp, Chitosan 2x 1/4, Emésztőenzim és probiotikum 2×1/4, Renal Support 2×1/4, Kingvet 2x 1/2 csepp, Regavet 2×1/2 csepp, Pronefra szuszpenzió 2×1 ml
    Tapasztalatok:
    – A cica általános állapota 1-2 hét alatt javult, étvágya jobb, kb 20 dekát hízott. Ha nem tudnám mi a problémája, nem venném észre rajta. Szerencsére alapból olyan a cica, hogy akár napi 6-8-szor is eszik, így ez kíméli a veséjét. Szőrhullása normálisra mérséklődött, szőre fényesebb.
    – Kezdetben Ipakitint kapott, majd Pronefra szuszpenzióra (Ca-MG-karbonát, astragalus por, tengeri oligopeptidek, némi kitozán) váltottunk, utóbbit önmagában is mindig felnyalja a macs.
    – az etetett gyógyszerek, kiegészítők semelyikét nem eszi meg a macska önmagában; vízbe vagy ételbe keverve, kiszagolva otthagyja, bármilyen éhes. Így – köszönve tanácsát – 4-es kapszulába van minden betöltve és kapszulabeadóval beadva, a cseppek is (megjegyzem a cseppek egy-két perc alatt szétáztatják, felpuhítják a kapszulát, így azt azonnal elkészítve rögtön be kell adni)
    – Próbáltam a Quamatelt elhagyni, de két napi csökkent étvágy után újra kapja (lehet hogy a nagy meleg volt az oka de nem kockáztattam)
    – Nyár végétől csökkenni fog a cica kinti (vadász)aktivitása (éjszakára be lesz csukva a kazánházba, majd a hideg idő érkezésével nappal is több időt tölt ott), akkor el fogjuk kezdeni neki a nyershúsos etetést (ha megeszi).

    06.29 után 07.28-án volt vérvizsgálat, cukra rendben volt.
    Karbamid: 31,9-ről 17-re csökkent (ref 5,5-11,2)
    Kreatinin 475-ről (korábban 600 felett is volt) 371-re csökkent (ref 50-160)
    Foszfor 1,88-ról 1,5-re csökkent (ref 0,7-1,9)
    GPT 46, ALP 26 (mindkettő referenciatartományban van)
    Egyetlen érték nőtt a korábbiakhoz képest, az amilázt most 2160 U/l-nek mérték, ez korábban 1300-1500 közt mozgott (06.29-én nem mérték).
    Mi a véleménye a leírtakról? Az amiláz eredményt miként értékeli, igényel-e változtatást a kezelésben? Illetve van-e még olyan kiegészítő, amit még érdemes lehet bevetni illetve a meglévők adagján érdemes-e módosítani? (a cseppek esetén most tartok egyhetes szünetet)
    Hamarosan a féreghajtás is időszerűvé válik, adhatom-e neki a Cestalt?
    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Gábor!
      Az alfa-amiláz szint veseelégtelenségnél, hasnyálmirigy és bélgyulladásnál is megemelkedhet. Itt -mivel a vese választja ki a többlet vér amilázt-, a veseelégtelenség bőven elég a vérszint megemelkedéséhez. A legközelebbi ellenőrzésnél kérjen lipáz szintet is mérni, ha az normális akkor a vese az oka az emelkedésének, ha emelkedett akkor a hasnyálmirigy gyulladása vagy a kivezető cső szűkülete okozhatja az emelkedést. Jó úton indultak el, de az egyszeri etetéssel bevitt fehérje mennyiségét a honlapon leírtak szerint korléátozni szükséges, hogy az eredmények kedvező megfordulás tendenciája ovábbra is folytatódjon ill. megmaradjon. A rendszeres egér fogyasztás sajnos ellenőrizhetetlenné teszi az adagolt fehérje bevitelt és ez nagy kockázatot hordoz magában. Jobb lenne a diétás helyett az adagolt fehérjére átállni, akkor még gyorsabb és stabilabb javulást érhetnének el. Mivel a táptól fehérjében éhezik a szervezet így nagy a késztetés, hogy külső forrásból pótolja (vadászat), ez azonban hirtelen kezelhetetlen mennyiségű fehérjét juttat az elételen vese működésű szervezetbe. Üdv Dr.Molnar

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    4 hónapos brit rövidszőrű kiscicám valamilyen oknál fogva szinte semmit nem rág meg, egyben nyeli le a száraz eledelt vagy akár a nagyobb szemű jutalom falatokat is. Nagyon ritkán hallom, hogy elroppant 1-2 szemet. Továbbá van egy olyan furcsa szokása, hogy belefekszik a száraz eledeles tálkába és addig nyalogatja azt amíg eláznak a szemek, de akkor sem eszik igazán csak a „nyálát csorgatja.” Egyébként szépen fejlődik, naponta többször kap nedves eledelt amit könnyedén megeszik. A szájába nézve nem látok semmilyen gyulladást illetve a fogai is korának megfelelően fejlettek véleményem szerint. Esetleg találkozott már hasonló esettel?

  3. Tisztelt Doktor Úr!

    3 éves kb. 6 kg-os nőstény tacskó kutyánknál 1-2 nap leforgása alatt észleltük, hogy nem olyan mozgékony,mint szokott, inkább ül, fekszik, kedvetlen. Ahogy figyeltük, egyre inkább bizonytalan,imbolygó járást tapasztaltunk, a hátsó lábai megbicsaklanak járás közben és inkább lehuppan a földre pár méter után. Szeretne mozogni, így erőltetné, de látszik, hogy nem bírja magát, a szaladgálás egyáltalám nem megy neki, csak komótolsan sétál. Lábra tud még állni, a hátsó lábai, farka nem bénák.
    Tegnap állatorvoshoz vittük, kapott fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő injekciót + phen-pred 50mg+1,5mg tablettát napi fél szem adagolással.
    Röntgen vagy egyéb képfelvétel nem készült.
    Kérdésem,hogy a tünetek tacskóbénulás betegségre utalhatnak? Melyik termékek lehetnek számunkra a megfelelő választás? Ha 5 és 10kg között van a kutya súlya,akkor az adagolásnál a 10 kg oszlopot vegyük majd figyelembe? Ha megrendeljük az energyvet termékeket, mellette adjuk még neki a fentebb leírt gyógyszert is? Milyen egyéb teendőnk van a mielőbbi javulás érdekében?
    Egy rövid videót készítettünk Törpi kutyánk mozgásáról.
    Válaszát előre is köszönjük.

    Tisztelettel:
    Zsán-Klúcsóné Rávai Kitti

    • Kedves Kitti! Heveny bénulás porckorogsérv esetén a Mozgásszervi I. csomagra igen jól szokott reagálni. Tartósan alkalmazza. A dózist 10 ttkg-ra számítsa, a honlapon és a csomagban küldött katalüógusban is megtalálja a szükséges dózisokat. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Köszönöm a válaszát. Esetleg még annyit tudna nekem segíteni, hogy a helyi állatorvostól kapott phen-pred 50mg+1,5mg tablettát napi fél szem adagolással tovább adhatjuk-e neki az I. mozgásszervi csomag mellett?
        Köszönöm.

        • Kedves Kitti! Alapvetően nem adok gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítókat és szteroidokat. Beszélje meg a kollégával, mivel én nem állíthatok le lolléga által elkezdett kezelést. Üdv Dr.Molnar

  4. Kedves Dr. Molnár Gábor!
    Két 3 éves cicám van, egyik fiú, másik kislány, mindkettő ivartalaníott, a harmadik cicánk 1 éves ivartalanított lány, mindannyian mentett házicicák.
    Mindhármat kerezeltem az Energy, ill. Immunovet temékekkel, mostanra sikerült megszabadulniuk a hosszantartó kötőhártyagyulladástól és nagyon jó formában vannak!
    Vidékre költözünk hamarosan, ez nagy változás ahhoz képest, hogy eddig csak benti cicák voltak.
    Milyen termékeket ajánlana, hogy a nagy változástól és az esetleges fertőzéstől megvédhessem őket, illetve hogy mindez minél kevésbé viselja meg őket.
    Elkezdtem őket oltatni, egyelőre a kombinált oltást kapták meg, vár rájuk a leukózis és a veszettség elleni, mindegyiket külön adatom be, hátha így kevésbé megterhelő számukra!
    Mit tárazzak be az Önök termékei közül leginkább, ill. melyek azok a termékek, amelyekkel esetleges „szűkösebb” időkben is fenntarthatom az egészségüket!
    Előre is köszönöm, Orosz Helga!

  5. Üdv!
    Egyik kutyusom orra alatt szemölcs alakult ki . Másik kutyusom sokat nyalja a mancsát és láthatóan gyulladás van két ujja között. Nem látni konkrét dolgot ami okozná. Betadinnal kezelem, hogy ne fertőződjön. Költöztünk és gyengült az immunrendszerük ami segíthette a kialakulást?Immunerősítéssel akár a szemölcs magától eltűnhet, le eshet , ezt az információt kaptam . Meg szeretném próbálni az oldalon talált Cell protection kapszulát és mellé az Audivet cseppet . Ha jól értelmeztem mindkettejük problémájára alkalmas lenne a két kezelés. Tabletta szedés jótékony belülről a csepp pedig külsőleg kezelné a területet.
    Természetesen állatorvoshoz is fogom őket vinni de jelen helyzetben 1-2 hétig sajnos nincs rá lehetőségem. Érdemes megpróbálnom az írt termékeket a gyógyulás érdekében ezekre a gondokra? (Képet mellékeltem mindkettő problémáról). Előre is köszönöm a tanácsot.
    Egy aggódó gazdi !

    • KedvesDóra! A szemölcsre a Virovet -Audivet párost szoktuk alkalmazni 3 hónapon át, de a Cell protection is jó kiegészítője lehet az immunrendszer erősítése miatt. Az újak közötti gyulladás ha egy közt érint akkor toklász befúródás okozta, ha többet akkor allergiás hátterű lehet. Üdv DrMolnar

  6. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 3 év körüli ivaros kandúr perzsa macskám.Pár hete kezdödött nála szőrhullás,csomosodás kapott bolhairot szert es bőr vitaminokat.Viszont a hrlyzet nem változott sőt rosszabb lett csatolok önnek képet a böréről.Ön szerint mi lehet vele? Köszönöm szépen előre is a válaszát!

  7. Tisztelt Doktor Úr!
    A 6 és fél éves 29 kilogrammos kan ír szetter kutyusunkon múlt hét szerdán vettük észre, hogy kevesebbet mozog mint korábban, rosszkedvű és a játéka után sem fut. Az állatorvosunk kezdődő tacskóbénulásra gyanakodott nála, így 10 napi alkalmazásra napi 2×2 db PHEN-PRED tablettát és napi 1 db Milgamma tablettát írt fel. A gyógyszereket már 7 napja adjuk a kutyusnak, javulást azonban sajnos nem látunk azóta sem. Tegnap este óta a kutya a vizeletét sem tudja tartani, maga alá vizel és egyre nehezebben kel fel. Az állatorvos azt mondta, hogy a gerincvelő kompressziója miatt a kutyánk nem tud akaratlagosan pisilni, a hólyagja pedig tele van vizelettel, így kinyomkodta és 3 db görcsoldó fájdalomcsillapító injekciót adott neki. Szeretnék érdeklődni, hogy Ön szerint mit tudunk tenni a kutyusunk gyógyulása érdekében? A kutya mozgásszervi és gerinc II. csomagot szeretnénk majd megrendelni, a fennálló esetben milyen mennyiségben és mennyi ideig alkalmazzuk ezeket a készítményeket?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Fanni! Igen, a porckorongsérv esetén a Mozgásszervi csomag igen jó hatást mutat, de heveny esetben elég az I. csomag alkalmazása. De figyeljen, hogy ha meg gyógyul kutya és tünetmentessé válik, akkor is adja min. 6 hónapon át hogy ne jöjjön vissza. Ez után már elég 2 havonta 3 hetes kúra, hogy sose térjen vissza. Az adagolás itt a honlapon a termékek alatt az adagolás almenüben vagy a csomagban küldött katalógusban található. Üdv Dr.Molnar

  8. Tisztelt Doktor Úr!

    Olyan problémával fordulok Önhöz, hogy az 1 év két hónapos ivartalanított kan kutyánknak egy nagy hasi műtét után körülbelül 2,5-3 hét elteltével, két csomó/duzzanat jött ki a nyakán. Ezzel a problémával már kétszer voltunk orvosnál, kétszer le is szívták neki a váladékot, azonban az egyik duzzanat mind a kétszer ismét megtelt és eredeti méretére nőtt.
    A csomóból vizes-véres váladékot szívtak ki, nem volt gennyes, gyulladt, egyébként a kutyus jól van, nem bágyadt, jó a kedve.
    A korábbi vizsgálatoknál említették, hogy mivel a nagy hasi műtét után rengeteg injekciót kapott, főleg a nyakába, előfordulhat, hogy allergiás volt valamelyik összetevőre és ezt a reakciót váltotta ki.
    Sajnos nem tudjuk mi lehet ez a betegség és nem tudjuk mi tévők legyünk, mert sajnos csak az egyik duzzanat tűnt el és megoldást eddig nem találtak rá. A kutyus 32 kg. száraz táp (Dado) illetve főzött fűszermentes házikosztot kap. Külső élősködőkkel szemben kezeljük Nexgard Spectra-val.

    Előre is köszönöm a segítséget és tájékoztatást!

    Tisztelettel:
    Andrea

    • Kedves Andrea! Ilyen fiatal kutyusnál nagy kár, hogy ilyen egészségügyi problémákkal kell szembenézni. Igen a kapott injekciók helyi reakciója lehetett a csomó. Javaslom méregtelentő szerekkel a kutyus kezelését, ami segíthet az ott még jelenlévő vivőanyagok kiürítésében. Erre a Cytovet, liver detox, Chitosan kombinációt javaslom. Helyileg pedig Imunovetes ecsetelést, a szövődmények megszüntetése érdekében. Figyeljen , hogy ne kapjon semmilyen bélflórára káros vegyi anyagot szájon át sem. A károsodott bélflórát segíthet rendbehozni az Emésztőenzimek & Probiotikum komplex. Üdv dr.Molnar

  9. Tisztelt Doktor Úr

    Suzym 9 éves ivaros szuka yorki. Szedi a gyomorsav csomagot április közepe óta. Illetve most rendeltem A mozgásszervi csomagból a krill omegaD3+K2 és a Bone strength-t. Olyan kérdéseim lennének, hogy a krill omegat kell hűtőbe tenni? illetve a többi terméket, hiszen most a lakásban is 29 C van. Ezeket a termékeket amit írtam mind együtt adom Suzynak. Az nem gond? Illetve ugye 3 hónapja szedi a gyomorsav csomagot, javasolja Doktor Úr hogy szüneteltessem akár 2-3 hétig? Vagy élete végéig szedheti? Illetve olyat tapasztalok hogy többet vakarózik illetve, fájdogál a hasa mióta a krill omegat és a bone strenght adom. Lehet hogy valamelyikre allergiás, mit tegyek? Mert ezekre a vitaminokra a lábai miatt szüksége lenne.
    És ami a legfontosabb nagyon köszönök minden segítséget. 16.-án volt 2 hónapja hogy nincs véres széklet, iszonyú erős hasfájás és hányás.
    Üdv Tóth Tünde

    • Kedves Tünde! Nem szükséges egyik termékünket sem hűtőbe tenni. A gyomorsav csomagot addig szedjék ameddig a tünetek indokolják. Általában 3 hét után pár nap szünet következik, ez alatt a szünet alatt kiderül, hogy visszajön e valamely tünet, ha nem akkortudja hosszabb ideig is szünetelteni. Ha vissza té akkor még nem lehet elhagyni. Próbálja a krillt elhagyva majd újra adva kinyomozi, hogy a kisrák olaj esetleg nehezebben emészthető neki és tünetekhez vezet, ha igen azt neki ne adja. Hekyette tudja adni a Multivit Mega C-t és az Omegavetet. Az elért eredményeiknek én is nagyon örülök. Üdv Dr.Molnar

      • Tisztelt Doktor úr! Koszonom a segítséget.akkor a krillt elhagyom egydbig. Kérdésem lenne hogy Suzym jelenleg sárgarepa, zöldség es nyulhust eszik. Most nem kapja a gyomorsav csomagot meg a join meg a krillt sem. 4 napnál vagyunk a szunetben és jól van hála a vitaminoknak. Kérdés az lenne hogy ugye ebben amit eszik nincs meg mind az a vitamin amire szuksége van. A gyomorsav csomagot nem szeretnem egy dbig adni ha jol lesz, de valami olyat amiben minden van amire szuksege vvan, olyat szeretnek. A multivit mega c, amit irt az tartalmazza amire napi szinten szuksége van?azt folyamatosan lehet adni elete végéig?
        Masik kerdesem pedig az lenne hogy naponta van 1-2x hogy a pisi szinte víztiszta. A reggeli meg erős sárga. Néztek neki labornal veseérteket kb 4 hónapja rendben volt, illetve ultrahangon sem lattak semmit.Cukorja rendben nézték kb 2 hete pisibol, vérből. Ez lehet vese betegségre utaló jel? Mit ajánl rá doktor Úr.
        Nagyon koszonom Üdv tünde

        • Kedves Tünde! A Multivit Mega C a legtöbb hasznos tápanyagot tartalmazza, könnyen felszívódó formában. Adhatja folyamatosan de 3 hetente 3-4 nap szünetet tartson abból is. A reggeli vizelet normálisan is sötétebb, mivel besűrűsödöttebb mint a nappali. Végeztessen 3 havonta egy rutin vizelet és üledék vizsgálatot, hogy az esetleges kedvezőtlen változásokat időben észleljük. Tartósan kedvező a húgyutak egészségügyi állapotának fenntartására az Urine Tract & Bladder caps. Üdv Dr.Molnar

  10. Kedves doktor úr!

    9 éves német juhászunk emlő daganat műtéten esett át. Nincs ivartalanítva. Jó fizikumú, semmilyen tünete nincs, erős élénk kutyus. Milyen készítményt ajánl daganat kezelésére? Köszönöm

  11. Tisztelt Doktor Úr!

    A szíves segítségét szeretném kérni energyvet termék kiválasztásában.
    Van egy 13 éves, ivartalanított nőstény mopszunk, akinél 3 éve gerinc eredetű mozgászavart diagnosztizáltak (kicsit húzza a hátsó lábait, kacsázik), MRI-t nem vállaltuk be, így több dolog is szóbajöhet – porckorongsérv, gerincvelői myelopáthia.. Röntgen felvételeink vannak, ezeket csatolom – Orvosi vélemény: „az utolsó két háti csigolya között beszűkült intervartebralis rés, osteophyta képzés található, patella, ischiadicus, tibialis cranialis reflexek enyhén hyperek”. A tünetek szinten tartása végett fizioterápiára járunk, milgammát, Synoquint, zöldkagyló és kollagén port szed.
    Az utóbbi időben sajnos sántít a bal mellső lábára – Orvosi vélemény: „bal vállánál a karcsont extrém abductioja váltható ki fixált lapocka mellett.” Amennyiben nagyon kiújul a sántítás Meloxidyl kúrát kap, de szerencsére időszakos a sántítás.
    A kérdésem arra irányulna, hogy a fenti táplálékkiegészítők mellett milyen energyvet terméket javasol a Doktor Úr a leírt problémák támogatására?
    Köszönettel:
    Szűcs Bernadett

  12. Tisztelt Doktor Úr!
    A 1 éves kutyánknak folyamatos hasmenése van.
    A tünetek jelentkezését követően állatorvoshoz vittük ahol kiderült, hogy giardiás. 5 napig napi 1 ferdocat tablettát kellett szednie, majd a 2 hétig semmit, majd ismét 5 napig 1 ferdocat tablettát. A kúrát végigcsinálta, azonban ismét pozitív let a giardia teszt. Az állatorvos ismét az előbbi kúrát írta elő neki (5 napig napi 1 ferdocat, 2 hét szünet, utána ismét 5 napig 1 ferdocat). Mindemelett TROVET INTESTINAL DUCK POTATO tápot eszik és pro plan forti flora probiotikumot kap. Az állatorvos ajánlott még huminsavat és utifűmaghéj granulátumot, illetve szenet, amiket használtunk is egy jó ideig, de ezek nem hoztak semmi változást a székletének az állagába. Paraziták ellen egyébként a Nexgard Spectra-t kapja havont, azonban ezt a következő hónapba le szeretnénk váltani simparica trio-ra. A kérdésem pedig az lenne, hogy a leírtakat figyelembe véve milyen táplálékkiegészítőket javasol a fenti gyógyszerek mellé, amivel minél hamarabb legyőzhetné a giardiát, illetve rendbe rakhatnánk az emésztését?
    Köszönöm a segítséget!
    Regina

  13. Tisztelt doktor úr,
    13 éves nőstény cicusom miatt írok, látszólag semmi probléma nem volt vele, míg észre nem vettem, hogy megnőtt a pocakja térfogata. Orvoshoz mentünk, készült röntgen és ultrahang, pontos diagnózist nem tudok, de a lényeg az, hogy súlyos szívelégtelensége van folyadékgyülemléssel. Gyógyszereket még nem kaptunk, mert várják a szívspecialistával való konzultációt. Azt mondták nagyon nem jó a prognózis. El vagyok keseredve, és szeretném megkérdezni, tudnék-e valamelyest javítani a cicus állapotán? Olvastam az Energyvet készítményekről is, de nincs velük semmilyen tapasztalatom. A cicus jelenleg jól eszik, nem köhög, nem hány, nincsenek székelési gondok, de az idő nagyon sürget. Tudunk valamit tenni érte? Köszönöm.

  14. Üdv! Yorkie kiskutyàm 10 éves lesz novemberben, 5.5 kg, 3 éves kora óta ivartalan szuka kutyus! Vegyes étrenden van! Egy évvel ezelött jelent meg egy csomó a nyakàban ami mütét soràn eltàvolìtàsra került, hosszú laborvizsgàlatok utàn derült ki hogy a mellékpajzsmirigynek volt a daganata. Két hónappal a mütét utàn kiújult, azóta nem engedtem újra kivenni. Àttét màshol nincs, folyamatos megfigyelés alatt van! Cytovetet adok neki napi 2 dbot és Korovet cseppet is napi 2! Szünetet még nem hagytam, mit ajànlana még neki? Köszönettel

  15. Tisztelt Doktor Úr!

    2 éves golden retriever (28 kg), ivaros szuka kutyám vélhetően környezeti allergiában szenved. Korábban már írt nekem ez ügyben, az Ön javaslatára a következőket szedi naponta: Bélflóra regenerálása: Regavet csepp 2×3, Emésztő enzim és probiotukum komplex 3 kapszula, Multivit Mega C 3 kapszula, Stomach & Bowel 3 kapszula. Bőrproblémákra: Skin Support 3 kapszula, továbbá heti 2-szer fürdetem az Epivet samponnal (gyönyörű szép, csillogó a szőre tőle), lazaolajat is kap, még korábbról van, így ha elhasználtuk, áttérnénk a Krill Omega3-ra. Sajnos az allergiaszezon közepén találtunk csak rá a termékekre (10 napja kezdte el szedni), így múlt hét csürtörtök óta napi 1 db Apoquel 16 mg-os tablettát kap, mert nagyon vakarózott, és a nyakán valamint a pocakján el volt színeződve a szőre. Ettől a tablettától viszont sajnos 3 napja megy a hasa, hiába kapja a fenti kiegészítőket. Az Apoquel megkezdése előtt, nem volt ilyen probléma. Jelenleg főtt nyúl húst és némi édesburgonyát kap. Ehhez kapcsolódóan szertetném kérni tanácsát: mit tudok még tenni, hogy megszűnjön a hasmenése (esetleg kefír/natúr joghurt), mikor és hogyan lehet az Apoquelt csökkenteni és teljesen elhagyni (egyáltalán nem szeretném neki adni). Hatékony-e a kapszula úgy is, hogy beteszem a szájába és lenyeletem vele? Sajnos, ha az eledelére szórom, egyáltalán nem eszi meg és a kedvenc jutalomfalatát is kiköpi. Szeretném továbbá az Ön által javasolt nyers étrendre átteni, de nem tudom, hogy ez ilyenkor célszerű-e, vagy várjam meg, amíg erősödik a bélflórája.
    Természetesen nem csodát várok, tudom, hogy a gyógynövényeknek idő kell, nem vagyok türelmetlen sem 10 napos termékfogyasztás után, csak szeretnék érdelődni, hogy rendszeres használat mellett mikor várható némi javulás.
    Segítségét nagyon szépen köszönöm. Üdvözlettel: Kovács Krisztina

    • Kedves Krisztina! Először álljon vissza a bélflóra és a normálishoz közeli emésztés, azután lehet majd próbálni takarmányváltással. A háttérben lévő szivárgó bél szindroma helyreállítása a legfontosabb. Azt a már alkalmazott készítményekkel el tudja érni. Nem szükséges váltani. Azonban több időre lesz szükség a regenerálódáshoz, majd a tünetek javulásához. Fontos hogy a bélbe toxikus hatású vegyi anyag ne jusson be a kezelés időszaka alatt, mert napi szinten lerombolja azt a változást amit elért a szerekkel!! A kapszulák változatlan formában lenyeletve hatnak a legjobban. De természetesen akinek jobb kiöntve az ételbe keverve, úgy is tökéletesen dolgoznak. Üdv Dr.Molnar

  16. Tyrion fiú, terrier mix, 5 és fél éves, ivartalanított 6 hetes kora óta. Körülbelül 9 kg. Kutyaeledelt adok neki. Mielőtt beteg lett (2,5 hete) kapott nagyon ritkán csirke comb csontot. Most állatorvos által ajánlott konzerves ételt kap ami alacsony zsírtartalmú. És mellé kap egy kicsi száraz ételt ami segíti az emésztést. 2.5 hete naponta minimum 3szor hányik. Hasmenés, illetve székrekedés nincs. 2 hete kapott infúziós folyadékot és otthoni gyógyszert CANINE. Havonta 1szeri fürdetés során bolha megelőző sampont használunk. Nem tudunk allergiarol. Az állatorvosunk szerint jminden rendben van vele. Utoljára 2019ben kapott oltást. A doki szerint nem ez a probléma. Vérkép röntgen jó. Vagyis a vérképén a zsír egy kicsit magas, ezt mondta az orvos. Zsírszegény ételt kell adni neki. De még mindig nem eszik, nagyon sokat fogyott. Naponta minimum 3szor hányik. Mit tehetnék még? Ma már sötétebb sárgát hányt. Azt hiszem talán véres egy kicsit. Az orvosunk szerint egészséges. Mit csináljak?

    • Kedves Klaudia! Amit küldött az nem labor eredmény, csak annak a listája, hogy milyen kezeléseket kapott. Ha naponta hány akkor nem egészséges. Labor eredmény nélkül nem tudok pontosabbat mondani. Lehet bélelzáródás, hasnyálmirigy vagy máj gyulladás, bélgyulladás stb. Üdv Dr.Molnar

  17. Tisztelt Doktor Úr,
    11 hetes csincsilla perzsa kandúr macskám két hete van nálunk. Mielőtt elhoztuk volna akkor egy oltást. Miota nálunk van 1 újabb oltást, fereghajtót és bolhairtot kapott. Azonban a füle tövében és a szeme felett gombás fertőzés jelent meg. Állatorvos ezt állapította meg, kapott 1x gombasodas ellen védőoltást, a másodikat 1 hét különbséggel fogja megkapni. A fertőzés nem rosszabbodott az oltás óta. Hogyan tudnám segíteni, gyorsítani a gyógyulást?

    Köszönettel
    Simon Alexandra

  18. Tisztelt Doktor Úr,

    5 éves, ivartalanított maine coon nőstény cicámnál mai napon részletesebb vérkép alapján pancreatitis-t állapítottak meg. (AMY 1778 U/L, GGT 5 U/L, GLOB 58 g/L, TP 93 G/L). Panasza nincs nagy ritkán van csak lazább széklete, de akkor se tartós. Tápváltást javasoltak. Főleg a nedves tápot eszi, eddig Almo Nature HFC-t evett: https://www.zooplus.hu/shop/macska/nedves_macskatap/almo_nature/konzerv/364812

    Mivel nem egyedüli cica, nagy segítség lenne, ha nem kellene mindenkinek a gyógyászati tápot fogyasztania, így azon gondolkozok, valamilyen táplálékkiegészítővel tudok- e segíteni a gyógytáp keverése mellett? (természetesen ha nem válnak be a lépések, akkor jön a teljeskörű gyógytáp fgoyasztás, de szerencsére van idő kísérletezni, így először a kevésbé radikális megoldásokat próbálnánm meg.

    Előre is köszönöm!

  19. Tisztelt Doktor Úr!

    Segítségét szeretném kérni egy kiscica hasmenésével kapcsolatban. 2021.05.14-én született, Brit kiscicáról van szó. A csipetcsapat 2021.07.09-én kapta meg az első oltását(az én állatorvosom ezt kicsit korainak látta, és azt mondta, hogy akár ez is okozhat nála ilyen problémát), folyamatosan féregtelenítve voltak, mielőtt elhoztuk volna őket. Fiv/felv szűrtek, ami negatív. A kiskandúrom amióta nálunk van, lepényszerűeket ürít, volt egy-két nap amikor egy egész fürdőszobarészt összepotyogtatott(azóta ott is van alom). Szelelősen, rotyogtatva ürít, utána pedig húzza a fenekét a földön, mintha abba törülközne. Férgességre gondoltam, de azok nem távoznak belőle.
    Állatorvosnál jártam vele, aki szűrte őt parvóra, coronára, giardiára is. Vérvétel is volt, minden a legnagyobb rendben. Happy Cat Junior tápot esznek – tenyésztő adta – és először IAMS tasakos eledellel próbálkoztam náluk, annak pozitív visszhangja miatt. De mivel azt hittem, hogy ez okozta a hasmenést, kipróbáltam a Leonardot és a Chicopee konzervet is. Erre kapott probiotikumot, amit 4 napig kell kapjon, 1ml/nap. Holnap telik le a 4. nap, de még mindig hígabb a széklete. Nem víz szerű, nem elfolyós, de nem is egy összeálló, szilárd kis kupac, mint a testvéréé, akivel semmi probléma ilyen téren.
    Amúgy pedig sokat iszik, a hangulata nagyon jó, egész nap rohangál és játszik, látszólag nincs semmi problémája. Egyáltalán nem tűnik betegnek, emiatt próbálok nem „túlaggódni” a helyzetet. Viszont ez a hasmenés, vagy nevezzük ezt bárminek is, nem akar szűnni.
    Esetleg váltsak nála tápot? Mit tehetnénk?

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Takács Noémi

  20. Tisztelt Doktor Úr,

    Pár napja megjelent néhány dudor a kutyámon egy más után kb. 1-1 nap eltéréssel, a szeme alatt és felett is illetve a mancsán két “újja”között. Ő egy 9 hónapos ivartalanított szuka németjuhász. (Ivartalanítása 2021.04.15.-én volt) Kinti kutya, lakásban nincs. Érdeklődnék, hogy ez mi lehet? Seb vagy valamilyen betegség esetleg? Küldök képet is, nagyon köszönöm!
    Vanda

    • Kedves Vanda! Az a gyanum, hogy bőrféreg fertőzése van a kutyának. Vigye el rendelőbe ahol szerológiai teszt majd ha pozitív, akkor PCR teszt azonosítja hogy valóban bőrféreggel van e dolgunk. Üdv Dr.Molnar

  21. Tiszteld Doktor Úr!

    Az alábbi probléma megoldásában kérném segítségét:
    Van egy 7 éves Parson Russell kutyusunk. Egy ideje ilyen a füle.Olyan mint ha peregne .Kiszárad és utána le szárad.Nem nagyon szokta vakarni.
    Ilyen reakciója nincs.

    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
    Péter

  22. Kedves Doktor Úr! Tegnap a 6 éves belga juhász keverék kutyusom megkapta a veszettség elleni oltást. Mellé a doktor úr adott 3 db féreghajtó tablettát. A kutyusom 26 kg. Mind a 3 tablettát egyszerre kell beadni neki? Vagy 3 alkalommal 3 hét alatt? Ha egyszerre adom be neki nem lesz rosszul? Várom mielőbbi válaszát. Minden jót!

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy az 1 éves és majdnem 8 hónapos Csau-csau fajtájú, kislány, nem ivartalanított kutyánk kb. 10 hónapja lágy és nagy mennyiségű székletet produkál, ennek hatására jelenlegi súlya 17-19 kg közötti. Már a kölyöktápról történő átszokatás során is jelentkezett ez a probléma, így azonnal állatorvoshoz fordultunk, ahol először több fajta és összetételű (hipoallergén, barmofimentes stb.)táp kipróbálásával kezdtük, majd „nyersetetéssel (főtt sertéshús, rizs, zöldségek)” is próbálkoztunk, de semmilyen eredménye nem volt, a kutya széklete ugyan olyan laza szerkezetű, híg maradt. Ezzel egyidőben vér és székletvizsgálat is elvégzésre került, majd hasi ultrahang is de az eredmények mind kielégítőek voltak, rendellenesség nem volt tapasztalható. A kutyusunk étvágya meglehetősen nagy, sőt bármit és bármikor képes lenne megenni jelenleg is, legyen az zöldség, gyümölcs, húskészítmény vagy bármi. Az állatorvosunk tanácsára jelenleg a reggeli és esti étkezés mellé Dipankrin tablettát adunk a kutyusnak, amitől a széklet nem teljesen híg, de mégis laza, lágy a szerkezete. A kutyánkat naponta többször is etetjük amiatt, hogy tovább ne veszítsen a súlyából, mert jelenleg is meglehetősen sovány, de a közérzete kielégítő, a fajtájára jellemzően a mozgásigénye megvan továbbra is. Egyéb tünetet nem tapasztalunk nála (nem hullik a szőre, nem vakarózik, nem nyugtalan), kivéve azt, hogy sajnálatos módon a székletét ha esetlegesen nem szedjük fel az ürítés után, akkor később de volt rá példa hogy akár azonnal is eszik belőle, ami meglehetősen kellemetlen, ezt tapasztalva laikusként arra gondolok, hogy a táp vagy étel amit elfogyaszt nem teljesen emésztődik meg a szervezetében, így ő még azt ételnek tekinti. További érdekes dolog még az is, hogy elég sokat szellent alvás előtt illetve közben, ami szintén elég problémás, főleg ha benn van a lakóházban, mivel eléggé szúrós szagot ereszt. További orvosi vizsgálatokra még nem mentünk mindeddig mert a kutyánkat ezen folyamatos vizsgálatok meglehetősen megviselték, illetve a következő lépés a bódítással történő vizsgálat lenne, amit nem merünk ilyen állapotában bevállalni félve a negatív következményektől. Köszönöm szépen előre is, hogy elolvasta a beszámolóm és várom mihamarabbi válaszát, remélhetőleg az Ön tapasztalata alapján tudunk érdemi változást elérni a kutyánk egészségének érdekében!

  24. Tisztelt Doktor Úr! Francia bulldog kutyusomnak megrendeltem a „Kutya mozgásszervi és gerinc csomag I.”-ot. Tettem már fel napokkal ezelőtt egy kérdést, de arra nem kaptam választ! Most lenne még egy kérdésem. Ha ezt a csomagot megrendeltem és adom a kiskutyámnak, akinek a bal hátsó lába fáj, s a gerince sem a legjobb, emellé mit javasolna, ha borzasztóan hullik a szőre?
    Köszönöm, ha válaszol!
    Tisztelettel: Rozsikné Mesterházy Tünde

  25. Kedves Doktor úr!

    Lenne még egy kérdésem a 21 éves vesebeteg cicámmal kapcsolatban. Olvastam, hogy csirke mellet kellene adni a vesebeteg cicámnak.
    Ő már most is nyerskosztos, de én adok neki (mindent darálva) csirke szívet, májat, zuzát, pulyka mellet, csirke nyakat és egy kevés marhát is + tojássárgáját). Jól értem, hogy vesebeteg cicáknak CSAK csirke mellet szabad adni? Naponta többször adok neki kis mennyiséget, de a cicám egyébként is mindig csak egy keveset eszik… nem egy habzsoló fajta. Tehát, a táplálásában kérném a segítségét, mert az Ön által javasolt vitaminokat már adom Neki.
    Köszönöm.

    • Kedves Adrienn! Bármely magas fehérjetartalmú hús félét és belsőséget lehet neki adni, DE CSAK OLYAN KIS ADAGOKBAN, ahogy a veseelégtelenség kezelési protokolljában meg van adva!!! Ennek betartása mellett szabad csak ezt az etetést alkalmazni. Üdc dr.Molnar

  26. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 5 éves, ivaros, lány, puli kutyusunk.
    Kb. egy hete erőtlen, nyüszög, fullad, étvágya van, fáradékony, aluszékony, olyan mintha félne mindentől, beszökik a házba pedig eddig nem jött soha be, farkát behúzza… ezek a dolgok azért ennyire furcsák mert egy erős fizikumu terelőkutyusról van szó aki eddig rengeteged szaladt, kifáradhatatlan volt.
    A legkisebb segítséget is nagyon megköszönöm!

    • Kedves Leila! Ezek a tünetek nagyon sok betegség esetén előfordulnak. Vigye el rendelőbe egy vizsgálatra ( szív, tüdő, láz, labor (vér és vizelet). Nem gondolom hogy csak a szorongás áll a háttérben. Üdv Dr.Molnar

  27. Tisztelt Doktor Ur!

    Egy 12 hetes ivaros szuka cavalier spaniel kiskutyam van, aki lassan 3 hete van nálunk. A veszettség elleni oltáson kivul minden mast oltás megvan, jovo heten mennenk az utolsoert. A 3 het alatt 2x vettem eszre, hogy nyálkás ver van a székletében. Elso alakalom utan az állatorvos adott probiotikumot es mivel nem tudtam beszerezni ugyanazt a tapot amit a tenyesztonel kapott, uj kolyoknek valo száraz napot kezdtem adni neki. A tünetek gyorsan javultak es egy bo hétig egészséges volt a szeklete, de az elmúlt napokban ujra kezdődött, ezúttal mar nem csak az alkalmi ver jelentkezett, de puha, sargas esetleg zöldes volt a szeklet. Egy napig koplaltunk es keves fott rizst adtunk enni a kutyának. Ez segített nagyban, de a nyálkás ver pici mennyiségben meg mindig jelen van a mostmár amúgy egészségesnek tuno szekletben. Amit meg észrevettem, hogy barnás, piszoknak tuno foltok jelentek meg a has tájakon, de nem nem piszok, es nincs borerzekenyseg. Mindemellett a kutya energikus, jo a kedély állapota es jo étvágya is van, ezért is nem vittük orvoshoz azonnal. Azt meg hozza tennem, hogy sok kutyához hasonlóan, az en kedvencem is szereti más állatok szekletet enni, amiből sajnos többet talált a kertben mostanában, amik nem tudom honnan jottek, mivel nincsen másik állatunk. Kell aggódni ezektől az elvaltozasoktol es mikor forduljak orvoshoz személyesen?

    Koszonom szepen.

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Kiscicám 7 hetes korában súlyos panleukopenia fertőzésen esett át, melyből felgyógyulva enyhe idegrendszeri zavar maradt nála vissza. Járás közben egyensúly zavarai vannak, főleg a hátsó lábaira csetlik-botlik, illetve ha kihúzza magát, akkor inog az egész cica. Nagyon játékos és eleven, rengeteget mozog, de ugrani, gyorsan futni esés nélkül nem tud. Orvosunk azt mondta már ilyen marad, de azért lehetőség szerint szeretném támogatni az agyi funkcióit. Mivel még csak 11 hetes, az agya még fejlődésben van, talán valamennyi regenerációra is képes. Melyik terméket ajánlaná?
    Köszönettel,
    Linda

  29. Tisztelt Doktor Úr!
    Kizárólag bent tartott, egy éves trikolor lány házi cicánkat 11 hete ivartalaníttattuk. A műtét nagyon megviselte, az altatásból nehezen ébredt, másfél napig nagyon kába volt, inni is alig akart és többször hányt, maga alá pisilt. A következő napra már magára talált, a sebe szépen és hamar begyógyult még úgy is, hogy lassanként kiszedegette magának a varratokat, mostanra nem is látszik. Azóta viszont gyakorlatilag egyfolytában hasmenése van, sokszor teljesen folyékony, csak úgy „robban” ki belőle. Időnként 1-2 napra javulni látszik, aztán megint ugyanott tartunk. Állatorvos annyit mondott, koplaltassuk két napig és rendben lesz. Nem lett rendben, semmi hatása nem volt az éhezésnek, amint visszajött a széklete 1-2 apró étkezés (kevés rizses csirke) után, az ismét hasmenésként jelentkezett. Nem levert, nem lázas, nem fogyott, sőt, egy keveset talán hízott is, nem ürít a szokottnál gyakrabban vagy többet, nincsenek almon kívüli balesetei. A közérzete, kedve, aktivitása, étvágya sem változott (nedves tápban nagyon válogatós, sokszor nincs kedve megenni, szárazat sokat és rendszeresen eszik). A feneke viszont sokszor már piros, ritkán kicsit bedagad. A tápon változtatás nem okoz semmi különbséget, ha csak szárazat kap, vagy csak üres csirkét, ha nagyobb adagokat vagy csak nagyon kicsiket gyakran stb., akkor is ugyanaz a helyzet. Próbáltunk neki adni Probicol-H pasztát, nem segített. Normaflore egy rövid ideig segített, aztán az sem. Ételéhez kevert kevés útifűmaghéj is rövid javulást hozott, aztán újrakezdődött minden. Féregtelenítve a műtét előtt 10 nappal volt. Vele együtt élő 1-3 év körüli másik lánycicának semmi tünete, tehát arra gyanakszunk, hogy nem fertőzés lehet a baj.

    Tanácsát előre is köszönöm!

  30. Kedves Doktor úr!
    A 21 éves cicám valamiért éjszaka mindig bepisil a lakásba, pedig ki tudna menni a kertbe.
    Időskori vesebeteg, de nem súlyos, nem krónikus.
    Napközben egyébként kimegy pisilni.
    Alvás közben NEM pisil be, sokkal inkább arról van szó, hogy bár elindul a kert irányába, de az ajtóig már nem tudja tartani a vizeletét. Milyen kúrát javasol a 21 éves cicámnak?

    Köszönöm.

  31. Tisztelt Doktor Úr !

    A 9 éves labrador kutyusom kapott egy enyhe stroke-t. Bal oldalára gyengébben reagál, hátsó és melső lábánál észrevehető. Kapott Karsivan tablettát (1×2). Javult az állapota, de a mozgása még nem olyan mint régen. Sajnos szerintem nem is lesz, de van olyan termékük ami segíthet az állapota javításán vagy szinten tartásán ?

  32. Tisztelt Doktor Ur!

    Yorkshire Terrier, 8 honapos koraban ivartalanitott, jelenleg 4 eves 10 honapos kan kutyusomnal CT/MR vizsgalat alapjan a kovetkezot allapitottak meg julius 11-en: Ismeretlen oktanú meningoencephalitis (MUO) ill. myelitis, legvalószínűbben NLE (nekrotizáló leukoencephalitis) DD GME (granulomás meningoencephalitis) / NME (nekrotizáló meningoencephalitis).

    Legelso tunetei julius 4-en (vasarnap este) jelentkeztek: a bal mellso labara minden elozmeny nelkul elkezdett santitani (bucskazni). Julius 5-en az allatorvos izuleti problemara gyanakodott es hazaengedte a kutyust egy fajdalomcsillapito injekcio utan es otthon beadando Rimadyl tablettaval. Masnap azonban lathatoan egyensuly zavar is megjelent nala, es julius 7-en a neurologia vizsgalat alapjan CT/MR vizsgalatra javasolta az orvos. Kutyusom a mindennapokban extrem sportos (turazik, uszik, fut), egeszseges, hazi koszttal etetjuk, 10 hetesen hoztuk el az orszag legjobb Yorkie tenyesztojetol, tehat elvileg genetikailag is rendben van minden nala. Ket oltast kapott juniusban: junius 14-en Biocan R veszettseg elleni oltast es junius 28-an Versican Plus DHPPi es L4 nevu vakcinakat. A vakcinazast azert emlitem meg, mert gyanu merult fel bennem par angol nyelvu publikacio elolvasasa utan, hogy bizonyos vakcinak potencialisan okozhatnak meningoencephalitist.

    Jelenleg az allatorvosunk altal javasolt kezelest folytatjuk, amit julius 17-en kezdtunk el:
    Prednisolon 5 mg tabletta adagolása:
    4 napig 2 X 1 tabl. (ez ma er veget)
    4 hétig 2 X 3/4 tabl.
    4 hétig 2 X 1/3 tabl.
    4 hétig 2X 1/4 tabl.
    Majd minden reggel 1/4 tabl. 1 hétig majd minden másnap 1/4 tabl. 4 napon át, ezután el kell hagyni.
    Amíg szedi a Prednisolont addig
    Omeprazole10mg tablettából 2X1/2.
    Milgamma N tablettából 1X1 tabl.
    Vitofyllin 50 tablettából 2X1/4 tabl.

    Szeretnem megkerdezni Ontol, hogy a fenti kezelessel kapcsolatban van-e barmifele javaslata/eszrevetele? Illetve, szeretnek tanacsot kerni Ontol, hogy milyen kiegeszito TCVM kezelest / termeket tudna javasolni, ami elosegitheti a kutyusom gyogyulasat, es remelhetoleg a jovobeni szteroid kezelesek szuksegenek elkeruleset?

    Udvozlettel:

    Devenyi Brigitta.

  33. Tisztelt Doktor Úr!
    9 hónapos macskámnak P. aeruginosa baktérium okozta tartós gennyes bal oldali orrfolyása van. Az orrfolyást leszámítva általános állapota jó, egészségesnek tűnik. Jelenleg Kingvet, Imunovet, Multivit Mega C Complex és Respiratory Balance termékeket kap (vásároltam Strong Immune-et is ,de ezt egyelőre sajnos nem tudom a cicával megetetni). Illetve kiegészítésként kap még huminsavat. Most olvastam az Annovet hatásainál, hogy az Annovet kimondottan ez ellen a P. aeruginosa baktérium ellen is hatásos lehet. A kérdésem az lenne, hogy az Annovet adható-e a jelenleg adott szerekkel együtt, vagy a mostani kúra befejezése után kellene elkezdeni adni? Ebben az esetben mivel lenne érdemes kombinálni?
    Köszönettel
    Szigetvári Klára

    • Kedves Klára! A már rendelt készítmények is alkalmasak, de a Defense assist kifejezetten jól működik macskák sejtesimmunitásának a növelésében. Az Annovet is sokat fog segíteni. Alkalmazza a beadásnál a „4” számú kicsi méretű kapszulát és a beadót hozzű, ezekkel gyerekjáték a cicák részére beadni a cseppeket, porkokat. Üdv dr:molnar

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném kérni a tanácsát, hogya 10 éves kan németjuhásznak a kép alapján mi lehet a problámája( végbél környéke). Idős nő vagyok, állatorvos 15 km-re van a lakhelytől. Kértem, hogy jöjjön ki, de vigyem el a válasz.
    Segítségét előre is köszönöm.

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Köszönöm a segítségét! A kutyát sikerült eljuttatni az állatorvoshoz. Perionális adenoma a diagnózis, jó indulatúnak tűnik. Kapott fertőtlenítést, antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt (Meloxidyl).
      A hetes kúra közben az itthoni fertőtlenítést nem hagyta. és nem is javult.Rendeltem Önöktől Cytovet tablettát, szeretném a segítségét kérni hogy esetleg milyen terméket ajánlana még! A sebkezelést itthon nem lehet elvégezni a kutya agresszivitása miatt.

      Segítségét köszönöm, tisztelettel Nagy Friderika

  35. Tisztelt Doktor Úr!

    A segítségét szeretném kérni. Béci nevű kutyusom,aki egy 8 éves 25 kilós ivartalanított beagle kan kutyus ízületi problémákkal küzd. 3 hete játék közben ráesett a jobb hátsó lábára és azóta sántikál és ha megáll emelgeti. Az első pár napban Canidryl tablettát kapott, mely némileg javított az állapotán, viszont ahogy abbahagytuk újból jelentkeztek a panaszok. Ezt követően visszavittem kontrollra az ortopéd orvosunkhoz, mivel 4 éves korában mindkét hátsó lábát meg kellett műteni elülső keresztszalag szakadás és mediális meniscus sérülés miatt. 2 hete voltunk ott, készült röntgen is,melyen nem volt látható a sántítás oka. Az utolsó kórlapunkat csatolom.
    Abban kérném a segítségét és tanácsát,hogy mely termékeket javasolja számára.
    Köszönettel Anikó

  36. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 2,5 éves francia bulldog szuka ivartalanított kiskutyám. 2019 nyarán lett ivartalanítva. 10kg-os a kutya. Száraztápot eszik, napi kevés rizzsel. A probléma a következő: Van a gerincében egy lépcső. Ha túl sokat játszik, futkozik és túlhajtja magát, a bal hátsó lába nagyon fáj, ahogy most is. Szeretném a tanácsát kérni hogy mivel tudnám a fájdalmát enyhíteni valamint javítani az állapotát? Köszönöm válaszát. Tündi

    • Kedves Orsolya! Olyan mintha egy megszívott kullancs lenne a képen a cica fejtetején. De valósziüleg ezt Önök is észrevették volna. Ha ezt kizárták akkor egy papilloma nézhet így ki. Erre is talál kezelést a honlapon. Üdv Dr.molnar

  37. Tisztelt Doktor Úr!
    A 13,5 éves nagytestű kaukázusi és kuvasz keverék nőstény ivartalanított kutyánkat az elmúlt fél évben kétszer műtötték jól kitapintható hasi oldalon lévő daganattal. A daganatból mintát vetettünk szövettani vizsgálatra, melyből kiderült lágyszöveti sarcoma, hogy pontosan milyen típusú az további vizsgálatot igényelne (alpha-SMA és S-100 protein-alapú immunhisztokémiai vizsgálatot). A daganatok könnyen, jól körülhatárolhatóan eltávolíthatók voltak, de most viszonylag rövid időn belül 4 hónap, ismét kitapintható 15 cm-el arréb egy diónagyságú daganat. Az eddigi két műtét alapján túl nagy a kiújulás esélye, és tekintve a kutya korát, illetve a műtéttel járó stresszt, inkább a szinten tartásra törekednénk vagy a daganat csökkentését céloznák meg. A legutóbbi alkalmakkor a daganat 2 hét alatt duplájára nőtt. A kutya amúgy jó egészségnek örvend, egyedül a hátsó térdizületei miatt talán nehezebben mozog. Kérem a szíves véleményét, hogy mely termékeket tudná ajánlani a célnak megelelően?
    Köszönettel:
    BP

  38. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném a tanácsát kérni, mert nagyon aggódunk a cicánk miatt. 8 éves, ivartalanított, lakásban élő, cirmos lánycicáról van szó. Múlt szombaton arra ébredtünk, hogy a cica nagyon morog és fúj az ágyon és kúszó mozgással megy odébb (egyáltalán nem jellemző rá). Hétfőn tudtuk elvinni leghamarább az állatorvoshoz, mert nem volt széklete, nem evett és folyamatosan elbújt. A cicát megvizsgálták, kapott infúziót és ultrahanggal megnézték a gyomor-bélszakaszt, valamint a kiválasztószerveit. Kapott kontrasztanyagot és másnap volt egy hasi röntgen és újabb infúzió. A cicát nagyon megviselte, hogy jópár órára ott kellett hagyni és amikor mentünk érte nagyon morgós stresszes állapotban volt. A röntgen szerint a kontrasztanyag a vastagbélig eljutott és előtte 3 bélsárgolyó volt és nincs bélelzáródás. A cicának volt utána széklete. De a napokban alig evett és most hétvégén már egyáltalán semmit. A hátsó lábait most már csak vonszolja, húzza maga után, az elsőkre támaszkodik, kínlódik, mintha lebénult volna a hátsó része. Hétfőn elvisszük, de tanácstalanok vagyunk. Szeretnénk segíteni a cicának, de felesleges tortúrának se akarjuk kitenni. Mit tanácsol? Mi okozhatja a hátsó lábainak elerőtlenedését? Orvosolható? (eddig kapott: Cerenia inj, Duphalyte inf (2x), Melovem inj, Quamatel inj(2x), Salsol inf (2x), Cerucal)
    Köszönettel:
    Pálné Kocsis Veronika

    • Kedves Veronika! Sok oka lehet a hátulsó testfél gyengeségének, de a porckorongsérv, a gerinc traumás sérülése a leggyakoribb ezek közül, de gerincvelő infarktus sem kizárt. Ezeket MRI vizsgálattal lehet biztosabban diagnosztizálni. Javaslom a Mozgásszervi csomag I. mihamarabbi elkezdését. Ez porckorongsérv esetén nagyon sokat segít és a traumás sérülés esetén is gyorsítja a felépülést. Az infarktus esetén pedig támogatja a gyógyulást. Üdv Dr.molnar

  39. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 10 hetes maltipoo kutyusom, egy hete hoztuk haza, jelenleg 1.2kg, száraz baby tápot eszik, naponta 3x. Széklete teljesen normális. Ami miatt aggódok, hogy azt vettem észre, hogy mikor alszik, sokszor nagyon szaporán veszi a levegőt. Olykor 80-100/perc frekvencia is szokott lenni. Erőlködést nem látok rajta, csak simán mintha felületesebben venné a levegőt és gyakrabban. A melegre gyanakodtam, akkor vizes törülközővel hűtöttem, utána normális lett, kb 30-40/perc. Viszont nem csak meleg után, hanem játék után is így veszi és le kell mindig hűtenem hogy csökkenjen. Elképzelhető hogy csak. Mindig túlhevül, vagy felizgatja magát és utána képtelen magától lehűlni és ezért van, vagy valami komolyabb dolog lehet? Ha nem hűtöm le akkor sokszor fél-egy órával a játék után is még ilyen gyors a légzése. Ha rosszat álmodik, elképzelhető, hogy amiatt is szaporább lesz?
    Ezen kívül minden normálisnak tűnik, széklete, vizelete van es normális. Inni kicsit keveset iszik szerintem, bár ezt nehéz megmondani. Lelkileg nem nagyon stresszes, elég kiegyensúlyozott, eleget alszik és játszik is. Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Nikoletta! A leírása alapján a stressz állapot okozhatja a szapora légzést. Egyedül a rekesz sérv fennállását kell kizárni, mely lehet örökletes vagy szerzett is, korábbi trauma következtében. Ultrahang és Röntgen vizsgálat segíthet azonosítani a fennállását. Üdv dr.Molnar

  40. Tisztelt dr.úr!
    12 éves, kijáró (de éjszaka a lakásban tartott), ivartalanított (2018) macskámat (aki védőoltást soha nem kapott, a féregtelenítés folyamatos Stronghold Plus-szal), visszatérő lázas, étvágytalan állapotok után tesztelték Leukózis/FIV-re, amely FIV-re pozitív lett. Vérvétel is történt, ami májfunkció problémát mutatott ki: GPT, GOT, alkalikus foszfatáz a max érték 2x-e lett. Az állapotromlástól (2021 márciustól) mostanáig 6,9 kg-ról lefogyott 4,8 kg-ra, az izomvesztése elég látványos. A helyi állatorvos antibiotikummal és szteroiddal kezelte 2 héttel ezelőtt, illetve kapott infúziót is. Kiegészítő kezelésként az immunerősítés végett Vetri DMG-t, probiotikumot és májvédő pasztát kap. Azóta állapota nem romlik, vagy inkább hullámzónak mondanám, szerintem még mindig nagyon keveset iszik (!) és eszik (száraztáp, főtt csirkemell vagy hal és néha nedves táp). Megvettem az ajánlott termékeket: Imunovet, Virovet, Fytovet és a Probiovet (A másik termékcsaládnak a termékei mennyivel másabbak?). Kérdésem az adagolásra vonatkozik, amelyek ugyan megtalálhatók a honlapon, de egy kicsit pontosítani szeretném, hogy melyik mikor adható evés előtt/után? Melyik adható egyben (célszerű lenne!)? Nálunk csak a vízben/szirupban való oldás jöhet számításba, mert a macska nem tűri, ha a szájába adok a gyógyszer bármely formáját, a pasztákkal is küzdünk. Adható-e a DMG-vel együtt a immunerősítők vagy valamelyik szerrel időben elcsúsztatva kell /érdemes beadni? Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Krizsán Éva

    • Kedves Éva! Valamenyi jelzett készítményt egyszerre adja be az étkezéssel egy időben. Javaslom a nyálzás elkerülése és a könnyed beadás végett a kis méretű 4 -es kapszulába való kiadagolást és a kapszula beadóval való alkalmazást. nem sért, könnyű beadni és nem vált ki ellenállást sokadszori beadás után sem. Adhatja mindet a másik jelzett májvédővel is. Egyáltalán nem nehéz így az adagolás. üdv dr. molnar

  41. Tisztelt Doktor Úr!
    A négy hónapos cicusunk három hete hirtelen rosszul lett, mintha valamilyen rohama lett volna, a végtagjaiból elszállt az erő, nem tudott lábra állni utána. Azóta kapott B vitamin és szteroid injekciókat, de csak nagyon lassan javul az állapota. A hátsó lábai és környékük azóta is nagyon érzékenyek a legapróbb érintésre is, mozgatni ugyan tudja őket, de felállni még mindig nem sikerül neki. A mellső lábaival már sokkal ügyesebben bánik. Jó étvágya van, eszik iszik, a WC használatában viszont segíteni kell neki.
    Ön szerint mi lehet a probléma, van remény a gyógyulásra?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel, Jancsó Zoltán

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    12 éves bolognese kutyánknak szívelégtelenséget állapítottak meg, ami sajnos mostanra nagyon súlyossá fokozódott. Gyógyszerei amit szedni kell: Vetmedin, Furosemid, Panangin. Fullad, öklődve kihányja a tápot, nagyon gyenge, sokat fogyott. Állapota napról napra romlik, keveset mozog, egész nap áll vagy ül.Kérem szíveskedjen ajánlani valamilyen készítményt, ami segíthetne még! Sajnos nem sok időnk maradt! Előre is nagyon köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Majnárné Holp Erika

  43. Tisztelt Doktor Úr!
    Kutyusomnál fokális epilepsziát állapítottak meg. Vagyis erre gyanakodnak. Nyalja a lábát,minket valamint fagyizik a levegőbe nyalogat. Időközönként látszik,h nincs jól,mintha fájdalma lenne és ilyenkor a szemén is látom,h kicsit úgy kikerekednek. Pár hónapja nagyon remegős volt,mindentől félt! Cbd olajat szed és zylkénét. Ettől ez elmúlt! Több orvosnál voltunk és több véleményt kaptunk. „Epilepszia…stressz….túl sok gyomorsav.” Megrendeltem az epilepszia csomagot mivel azt olvastam,h erősít is és arra mindenképp szükség van! A kérdésem az volna,h Ön szerint is epilepszia e ez a nyaldosás,valamint szedheti e tovább a cbd olajat a kutyus a csomaggal együtt?
    Válaszát előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Nóra

    • Kedves Nóra! Nem a szó szoros értelemben vett epilepszia, de idegrendszeri tünetcsoport van a háttérben. A megrendelt csomag a legjobb amit tudok én is javasolni neki, mehet a CBD olajjal együtt az adagolása. A viszketés okozta láb nyalást valószinüleg ki tudták zárni, mert nem vakaródzik sehol máshol, „csak” a lábát és a levegőt nyalogatja. Arra figyeljn hogy semmilyen vegyi anyagot tartalmazó szert ne adjon neki, mert azok is okozhatnak idegrendszeri mellékhatást. Üdv dr.Molnar

  44. Tisztelt Doktor úr!

    Van egy 2 éves ivaros, szuka golden retriever kutyusom, akinél május végén az állatorvos allergiát állapított meg, de nem tudni, hogy étel, környezeti, vagy a kettő együtt. Füle ki volt sebesedve és begyulladva, a bűzmirigyét is nyomni kellett, mert tele volt, emelett vakarózott is. A fülgyulladást az Otodine csepp szépen helyre tette. Januártól főtt eledelt kapott (marha, pulyka, néha csirke, rizs és főtt zöldségek) május végéig Humac-al kiegészítve. Jelenleg kizárásos diétát folytatunk (főtt nyuszi hús és főtt burgonya/édesburgonya), és továbbra is kap mellé Humac-ot. Próbálkoztam hipoallergén táppal, azonban egyiket sem ette, így maradt a főtt nyuszi és főtt burgonya/édesburgonya kombó, ezt kapja június közepe óta. Széklete normális. Tünetei nem nagyon javulnak, a vakarózás továbbra is megvan, a nyaka alján és a nyaka két oldalán apró hot-spotok (az állatorvos ezt állapította meg) alakultak ki, ezek nem sebesek, nem véresek. A bűzmirigyét is nyomni kellett újra 1 hónap után. Azt veszem észre, ha kiengedem az udvarra (a nagy meleg miatt pár hete már bent van), akkor egyből elkezd hemperegni és vakarózni, így az állatorvosnak az a gyanúja, hogy környezeti allergia/környezeti allergia is fennáll. A lakásban kevésbé vakarózik.

    Kérném szépen segítségét, hogy milyen terméket/termékeket tud rá ajánlani:

    Köszönettel:
    Kovács Krisztina

  45. Tisztelt Dr Úr!
    West terrier kutyám farkán miteszer szerű bőrelvaltozast vettem észre.
    Kérdésem az lenne mi ez a bőrelváltozás, és
    súlyos e, és milyen kezelest igényel.
    Köszönöm válaszát!

  46. Tiszteld Doktor Úr!

    Az alábbi probléma megoldásában kérném segítségét:
    2 éves golden retriever szuka (ivaros) kutyusomnál május végén állatorvosunk allergiát állapított meg tekintve, hogy be volt gyulladva a füle és a bűzmirigye is. A fülgyulladást az Otodine csepp sikeresen megoldotta, azóta sem jött elő. Korábban főtt eledelt (marha, pulyka, ritkán csirke, belsőségek rizs és főtt zöltséget kapott) kapott étkezésre. Először az állatorvos ételallergiára gyanakodott (ami vélhetően van is), így kizárásos diétát kezdtünk alkalmazni, kb. 1 hónapja. 80%-ban főtt nyúlhúst, mellé 20%-ban főtt burgonyát/édesburgonyát kap jelenleg, viszont sajnos továbbra is szokott vakarózni. Próbáltunk többféle hipoallergén tápot, de sajnos soha nem evett tápot, így nem is szereti, nem is eszi. A vakarózás nem vészes, nincsenek nyílt sebek, de a farka tövét és az oldalát szokta vakarni, ritkán a pofiját. A nagy melegre tekintettel már most kb. 1 hónapja bent tartjuk a házban, viszont ha kiengedjük az udvarra, azonnal elkezd vakarózni, és hemperegni a fűben. Az állatorvosunk szerint vélhetően pollen/por allergiája van tekintve, hogy a kizárásos diéta ellenére sem javult a vakarózása. Az étele mellé Huminsavat kap, a mennyiség 2%-át. A nyaka középső részén és a két oldalán észrevettem apró pici pöttyöket, amire az állatorvos azt mondta pici hot-spotok. Jelenleg ezt aloe vera spray-vel kezeljük. 1,5 éves koráig BARF étrenden volt, akkor nem voltak ilyen jellegű problémáink, viszont attól sajnos megundorodott, így váltottunk főtt táplálékra. Egyelőre a BARF étrendre nem merem visszaállítani, mert nem merem az emésztését megzavarni. Hasmenése nincs, széklete normális.
    Szeretném kérni segítségét, hogy fontossági sorrendben, milyen termékeküket ajánlana ahhoz, hogy a vakaródzása enyhüljön/megszűnjön?

    Köszönettel:
    Kovács Krisztina

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    Cicámnak sajnos egy fogbetegség miatt ki kellett húzni a fogait. Észrevettem, hogy próbál füvet enni, de ez nem sikerül neki. Szeretném a tanácsát kérni, hogy mivel tudnám pótolni ezt részére, nehogy valamilyen gyomorbetegsége legyen.

Vélemény, hozzászólás?