Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 647 Hozzászólás

  1. Kedves Doktor Úr!

    Egy 11 éves ivartalanított karthauzi cicám van, aki egyik napról a másikra elvesztette a látását. Sajnos hétvégén történt az eset és sajnos egy állatorvost sem sikerült elérnem, ügyelet nincs a közelben. Így csak hétfőn tudtam orvoshoz vinni. Készült vérkép ami nem mutatott semmit, megmérték a vérnyomását ami magas volt, 226. Kapott vérnyomáscsökkentőt, reggel kettőt kell szednie. Sajnos a látását azóta sem nyerte vissza. Szeretném megkérdezni, hogy Ön szerint mi válthatta ki a vérnyomásproblémáját illetve a látásvesztése már visszafordíthatatlan marad?

    Válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Szabina! A látás elvesztésének több oka is lehet. Ezek közül az egyik a tartós vérnyomás emelkedés okozta agyvérzés. Hajlamosítja azonban a cukorbetegség és a nyomelemek és a többszörösen telítetlen Omega-3 zsírsavak tartós hiánya és a k2 vitamin bélbeli termelődésének a hiánya is. Amennyiben agyi folyamat okozta a bajt úgy az alábbi csomag hozhat segítséget: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-epilepszia-kiegeszito-kezelesere/. Ezekben benne vannak azok a hatóanyagok is ami a retina regenerációját is segítik illetve megelőzik a látóideg további károsodását. Üdv dr. Molnár

  2. Kedves Molnár doktor úr!

    Legyengült cicám erősítésére Fytovetet rendeltem. Egy hete szedi a Probiovetet és a Regavetet, mivel veseelégtelenség alakult ki nála. Kérdésem az, hogy a Fytovetet szedheti-e a másik két készítménnyel egyidőben, vagy kis időközökkel, és a Fytovetet milyen adagolásban adjam, mert a tájékoztatóban csak annyi van, hogy napi 3×3 csepp/10 kg testúly/nap. A cica kb. 2,5 kg súlyú, ezért kérem az adagolási módot. Előre is köszön a válaszát.

    • Kedves Zsuzsa! Az Ön által is alkalmazott kezelést szoktam követni idült vesebeteg cicák állapotának fenntartására. A Fytovetből 3×1 cseppet alkalmazzon naponta. Figyeljen a napi 6x nagyon kis adagokban történő etetésre, mert ha ezt nem tudja tartani, akkor urémiás krízis alakulhat ki, amely életveszélyes állapot. Üdv Dr. Molnár

  3. Kedves Doktor Úr! 2 éves, ivartalanított, kijáró lány házi macskánk betegségével kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni Öntől (kb. 3 kg, száraz tápot eszik).
    Múlt hét csütörtökön jelentkeztek először a betegség tüneti: levertség, étvágytalanság, láz. Nem evett, sem ivott, lábait maga alá húzva gubbasztott egész nap. Péntekre sem javult ez az állapot, ezért elvittem állatorvoshoz; a következő injekciókat kapta: Tardomyocel, Ketofen, Catosal, Neovit-B komplex, Salsol infusio bőr alá fecskendezve. Mikorra hazaértünk vele, felélénkült és jó étvággyal evett. Ez az állapot sajnos nem tartott sokáig, másnapra visszaesett a javulás. Szombaton ismét orvosnál voltunk, az alábbi injekciókat kapta: Noroclav, Ketofen, Salsol inf. bőr alá., otthoni beadásra Synulox tablettákat írt fel az orvos. Hazaértünk, megint evett (inni nem akart és inkább száraz tápot kért- egyébként is azt jobban szereti, mint a nedves eleséget). Másnapra az állapota ismét romlott, enni-inni nem akart, a tablettát nem tudtam beadni neki. Hétfőn ismét orvos, (akkor egy másik doktor volt a rendelőben), felmerült, hogy azért nem mozog, mert fájhat valamije, így készítettek egy röntgen felvételt, amely csontrendszeri problémát nem mutatott, de egyik veséje láthatóan nagyobb volt a felvételen, felmerült a veseprobléma gyanúja, ezért vért is vettek tőle. Megkapta ismét a szombaton kapott injekciókat, plusz Catosal-t, B komplexet és K vitamint. Másnapi kontrollra lettünk előjegyezve. A szokásos forgatókönyv történt ismét: gyors jobbanlét, étvágy, aztán az előzőeknél gyorsabb visszaesés. Keddi napon kora délutánra nagyon rossz állapotba került a cica; jobbára csak egy helyben gubbasztott, lábait maga alá húzva, ha próbáltam felállítani, dülöngélve járt, majd bebújt a sarokba. Ételt, italt nem fogadott el. (A szőrén és leheletén vizelet-szag érződött ) Visszamentünk az előírt kontrollra, ismét az első állatorvos volt; azt mondta, hogy a vérvizsgálat szerint semmi probléma a cica veséjével (Karbamid-5,6; Kreatinin-81,27), ezért UH vizsgálatot sem javasol; mivel erősködtem, hogy legyen, gyorsan végigpásztázta a hasát és közölte, hogy nem lát semmi eltérést. Mivel neki is feltűnt az állat rossz állapota, és a dülöngélő mozgás, változtatott a kezelésen, szteroidot adott: Dexadreson injekciót és Enroxil injekciót. Készített Felv+Fiv tesztet is, negatív lett. Szerdára kontrollra visszahívott. A cica az injekciók (vagy a kimerültség?) hatására elnyúlva feküdt hazafelé a dobozában és otthon is órákig így, majd egyszer csak megfordult, később pedig felkelt és kért enni, többször is evett pár szem száraz tápot és ivott is. Szerdán visszavittem, s mivel eredményesnek bizonyult ez a kezelés ismét kapott szteroidot (mos egy hetes hatásút): Dexafort injekció és Enroxil injekció, otthonra Enroxil tablettás kezelés előírva 7 napig napi 1 tabl. Mai nap is többször evett száraz tápot, de csak pár szemet mindig, ivott is, igazi étvágya még nincs, mozgása már nem dülöngélő, de finoman, óvatosan mozog, láthatóan az is megviseli, hogy most nem mehet ki, mert beteg. Ön mit gondol a cica problémájával kapcsolatban? Milyen szereket javasolna a gyógyulás elősegítésére?

    • Kedves Krisztina! Sajnos rövid idő alatt a lázas állapottal járó fertőzésre kapott sok fajta antibiotikum legyengíthette a cica immunrendszerét. A cica valószinüleg a részleges folyadékvesztés pótlása miatt lett jobban a kapott infúzióktól. A szteroid a legtöbb esetben a beadás után javítja bármilyen gyulladásos betegség tüneteit, így valószinüleg ennek köszönhetik a jobb, de lelassult állapotot. A veséje is érintett lehet, így egy cisztatin-c vizsgálatot is végeztessen vérből, hogy lássuk, mennyire károsodott a veséje, mert nem kizárt, hogy közelít az idült veseelégtelenség felé. Amennyiben ez meg van jelezzen a további lehetőségek érdekében. Üdv Dr. Molnár

  4. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy 10 éves sziámi cicám, akin azt vettem észre hónapokkal ezelőtt h szörcsögve veszi a levegőt. Ez előfordult havi 1 alkalommal ahányszor elvittem állatorvoshoz soha nem hallották, mindenki azt mondta szépen veszi a levegőt. később ez gyakrabban fordult elő, többször jártunk orvosnál de sosem sikerült elkapni azt a pillanatot. Végül novemberben ez szinte minden nap előfordult később folyamatos lett, elmentünk a Nyíregyházi állatkórházba, ahol antibiotikumot és egyéb gyulladáscsökkentőt adtak azzal a véleménnyel, hogy felső-légúti gyulladás, mert inkább az orrából hallatszott. Papírjára általában a mellkas felett felerősödött légzési hang, felső légúti szörtyögés szerepelt. Több ilyen kezelés volt, mert a kezeléseket követően kb 2 hétig minden rendben volt aztán újra kezdődött. Ezek után javasolták, hogy endoszkóppal szét kellene nézni az orrában. Erre sor került április 18-án amely során ezt írták le: jelentős szörtyzörej hallható, a légcső teljes hosszában nagy mennyiségű váladék, bronchusok beszűkültek, ödémásak, szinte áll bennük a sárgás váladék, garat felől orrüreg kivörösödött, kissé ödémás, váladék látható. Vettek tenyésztésre mintát, addig kapott Onsiort, Xedent, és Bosolvon port.Egy kontrollt követően kapott Rapidexont, Furosemidet és Prednitabot. A tenyésztés eredménye 05.06-án lett meg, amiután azt a tájékoztatást kaptuk, hogy gomba tenyészett ki. Azt, hogy milyen fajta nem tudjuk, nem szerepel a papírokon. Kezelésként kapott Itrafungol oldatot és Epato plusz pasztát. Ezt szedte egy hónapig. Tünetei elmúltak, de azt mondták, hogy el kellene vinni a cicát Ct-ra Budapestre (ami tőlünk 3 óra autóval csak oda), mert a gyógyszer az orrüregekbe nem képes behatolni és ott maradhat gomba, ami után a betegsége kiújulhat, a Ct-t követően pedig szüksége esetén a csontokat kívülről megfúrva feltölteni az orrmelléküreget gyógyszerrel. A cica általános állapota végig jó volt gyakorlatilag a légzésén kívül semmit nem lehetett észrevenni, evett ivott játszott stb. Azt szeretném megkérdezni, hogy valóban szükséges-e a cicát ennek kitenni, illetve valamilyen készítmény segítségével meg lehetne-e szüntetni az esetlegesen az orrüregben lévő gombát?
    Köszönöm szépen a válaszát.

    • Kedves Enikő! Sajnos a többször ismételt antibiotikumos kezelés a teljes nyálkahártya flórát kiiktatta, továbbá immunszupressziót is okozhatott, melynek eredménye lehet a kialakult gombás fertőzés. Közben sajnos az alap okot nem sikerült megtalálni, ami az eredeti macskanátha kiváltó oka is lehetett a vírusok és a szövődményes bakteriális fertőzés mellett. Ezt még csak tetézné egy altatás és egy súlyos beavatkozás ami a csontozat sérüléseit is okozná. Nagyobbnak érzem a kockázatot , mint az esetleges nyereséget, amit a beavatkozással nyerhetnek. Üdv dr. Molnár

        • Kedves Enikő! Amin már átmentek azok után nem hálás feladat átvenni a cica kezelését. De én az alábbiakat adnám: Krill Omega D3+K2 gél, Multivit Mega C, Emésztőenzimek&Probiotikum komplex, probiovet, Cytovet az első két héten a honlapon javasolt dózis felével adagolva, Kingvet, az idáig írtak tartósan, az Imunovet 7 nap adás 7 nap szünet váltásban. Üdv dr. Molnár

  5. Kedves Doktor Úr!
    6 éves ivartalanított lakásban tartott nőstény cicám van. Tegnap diagnosztizáltak egy hányós hasmenéses betegség után,hogy valamilyen szív problémája van. A pontos ultrahang szövege: extrém magas szívfrekvencia, pericardiumban folyadék nincs, aorta-pitvar arány norm. 1:1,5; bal pitvar 15,7 mm, szívizom megvastagodott 7,8-9,7mm, de a kontraktilitás normál; HCMP kialakulóban. Kérném szíves segítségét ezzel kapcsolatosan, mert két állatorvos volt a rendelőben, ellentmondásosan nyilatkoztak és így sajnos nem tudom, hogy tulajdonképpen mi ez és van-e rá gyógymód vagy meddig élhet.
    Köszönettel

  6. Tisztelt Doktor Úr! 10 éves ivartalanított nőstény cicámnál herpesz vírus fertőzést állapított meg az orvos vérvizsgálattal.Tünetei, időnként tüsszögés és orr VÁLADÉK,ha ez felerősödik kb.2 hetes gyógyszerese kúrát alkalmazunk ekkor ritkulnak a tüsszögéses folyamatok.Szeretném kérdezni, hogy a készítmények erre hatásosak-e és melyiket rendeljem meg. Köszönöm előre is válaszát.

    • Kedves Hölgyem! A tünetek macskanáthára utalnak, mely mögött immunrendszeri gyengeség húzódik és a herpes virus csak egy a lehetséges vírusos háttér közül. Immunerősítést, méregtelenítést és az emésztés támogatását, probiotikus kiegészítéssel javaslok, a légúti szövődmények kezelésével együtt. A Virovet, Gynevet, Cytovet, Multivit Mega C komplex és a Krill omega D3+K2 gél kombinált kúraszerű alkalmazásával. Bakteriális szövődményekre az Imunovet csepp alkalmazása is szükséges lehet. Kétszer 7 napos 3x 3 csepp dózisú 7 napos időközzel végzett kezelést javaslok. Üdv Dr. Molnár

    • Tisztelt doktor Úr!
      Nekem van egy másfél éves csivavam! Ma reggel bele evett az olajos halba amit Én akartam fogyasztani ,nagyon mohó volt és mire észre vettem már egy kettő el is kapott ! Most este még már a hasa is ment! Rendszeres szoktam vinni orvoshoz tuti szerűen,de most szabadságon van! köszönöm válaszát!
      Keresem, reményében maradok tisztelettel: Miklós Beatrix Cecilía

  7. Kedves Doktor Úr!

    Nem feltétlenül a kutya betegségeivel kapcsolatos kérdés. Tegnap a játék hevében, éppen rongyoztam a kiskutyámmal , ahogy kirántottam a kezemet a szájából, kicsit megsebzett. apró vérzés volt, nagyon pici seb, szinte a bőröm felületén mintha egy karcolás lenne, egyből kimostam, betadin. A háziorvosom kb. kinevetett, de én mégis aggódom , ugyanis olvastam egy-két rossz cikket a kiskutyaharapásról. A kiskutyám 12 hetes, nincs még veszettség ellen beoltva, de 6 hete nálunk van, biztos az előélete, minden más oltást megkapott . Nem érintkezett még más kutyákkal, sőt még kivinni is csak 1 hét mulva szabad, az állatorvos szerint. Tehát, nem volt még kint utcán. Ebben az esetben érdemes tetanusz oltást kérnem, vagy teljesen felesleges az aggodalom?! Feltételezem lesz még ilyenre példa, ha játszom vele.

    Köszönöm a választ!

    • Kedves Diána! A tetanus oltás minden olyan sebzés esetén ajánlatos, amely elég mély ahhoz, hogy anaerob ( levegő szegény) környezet alakuljon ki a seb mélyén. Felnőtteknél 10 évente frissítő oltás javasolt. Ezt a sebzés után szokták beadni inaktivált toxoid formában. Azonban más esetben , ahogy az Öné is, egy felületi sérülésnél nem feltétlen indokolt a Clostridium elleni oltás adása, de az alkalmazás és a döntés a kezelő orvos és a sérült személy döntésétől függ. üdv Dr. Molnár

  8. Üdvözlöm Szeretnék érdeklődni hogy körülbelül 3 kilós yorki kutyusomnak adhatok -e Cerukal tablettát hányás ellen mert autóban mindig hányik
    Sürgős lenne Köszönöm szépen

    • Kedves Hölgyem! Természetesen használhatja, de a szükséges dózist és az alkalmazás módját a kezelő állatorvosukkal beszélje meg. Én az Etovetet használom utazási betegség csillapítására. Üdv Dr. Molnár

  9. Tisztelt Doktor Úr!

    Magyar agaram (2 éves) rendszeresen azzal küzd, hogy a mellső lábán, a térde hátsó részén vizenyős duzzanat, gumó (ping-pong labda méretű) jön létre. Puha, nem fájdalmas. Állatorvos már kétszer leszívott belőle folyadékot, de egy-két hónap után ismét feltelt. Az állatorvos szerint olyan körülményes a műtét, hogy ha nem versenyeztetem, jobb ha úgy hagyjuk, ahogy van. Én viszont nem szeretnék beletörődni. Az állat száraz tápot kap, kevés házi koszttal. Allergiáról nem tudok. Az orvos szerint azért alakult ki, mert kemény helyen fekszik. De az első leszíváskor a pokrócok helyett már egy puha kutyafekhely van a házában. Viszont a nagy melegben a kövön alszik, mint minden más kutya. Kutyafekvésben valóban pont a gumókon fekszik, de minden agár ezt csinálja…Lehet az oka, hogy az udvar jelentős részén térkő van, és sokat futkározik kövön? El szoktam ugyan vinni rétre is futni, de emellett ugyanúgy fut otthon is. Ezzel nem tudok mit kezdeni…
    Köszönöm a válaszát! Üdvözlettel, Leinemann Gellért

    • Kedves Gellért! Valószínűleg nyálkatömlő gyulladás okozza a tüneteket. Agarakon igen gyakori jelenség. Ártalmatlan, de kellemetlen és esztétikailag is zavaró az elváltozás. A Kerti ruta erősen hígított formáját javaslom a kezelésére. Üdv Dr. Molnár

  10. Üdvözletem! Luna cicám februárban múlt 1 éves, ivaros leányzó, középhosszú szőrű, barna színű házi macska. Nagy csavargó, a környékünkön van erdő, tó és egy egészségesnek tűnő bak akibe szerelmes. Március 22-én kapta meg az oltását. Van egy bolha/kullancsírtó nyakörve március óta, alatta a szőr és a bőr egészséges. Amikor megkapta a nyakörvet, sebesre vakarta a nyakát, de ez maradéktalanul eltűnt. Viszont mi megszoktuk hogy vakarózik. 4 napja vettem észre hogy egy kis seb van a füle hátsó felén és mintha le lenne kopva a szőre. Ma már 3-4 seb van mindkét fülén és kis dudorok is megjelentek. Belül teljesen tiszta, csilli-villi a füle (nem szoktuk tisztogatni). Mi lehet ez? Megpróbáltam a neten utána nézni, de ilyesmit nem találtam. Házipatika segíthet a bajon vajon? Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Anikó! Valószínűleg érzékeny a nyakörv hatóanyagaira és folyamatosan harcol annak szervezetből való kiürítésével. Ezek okozhatják a tüneteket. De az is elképzelhető, hogy a bőr helyi immunitását rombolta le és szövődményes baktériumos fertőzés okozza a tüneteket. De kialakult allergia is okozhat atopiás bőr tüneteket. Pontosabb diagnózishoz egy bőrkaparék vizsgálat is hozzájárulhat. Kiegészítő kezelésként az alábbi csomagunk szereivel való kezelést javaslom: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/borgyulladasok-kiegeszito-kezelesere/ és a nyakörv használatának megszüntetését. Üdv Dr. Molnár

  11. Kedves Doktor Úr!
    Németjuhász kutyusom (8 éves) túl van az első 3 hetes “mozgásszervi csomagos” kúrán. Ma ismét rendelten a kifogyott termékekből, de ezen kívül találtam még olyanokat, amelyek hasznosak lehetnének.
    Ezek az Etovet, Cytovet és a Probiovet. Adhatom ezeket is egyidejűleg, esetleg néhány óra elteltével ?
    Köszönettel:
    Illyésné Éva

    • Kedves Éva! Igen az említett 3 szert adhatja egy időben a Mozgásszervi csomag szereivel, nem szükséges közbe iktatni szünetet. Üdv Dr. Molnár

  12. Tisztelt Doktor Ur!

    Keverek kiskutyanknal tacskobenulas lepett fel 3 napja. Azonnali konzervativ terapiat kezdtek meg sz allatkorhazban. Szerencsere botladozva, de ujra jar, vizeletet es szekletet tartani tudja (amikor eszleltuk a benulast, akkor az egy alkalommal nem tudta csak tartani a szekletet). Mit javasolna a tovabbiakban? Az energy-vet termekei segitenek a tunetmentesseget?
    Valaszat elore is koszonom!

  13. Tisztelt Doktor Úr!

    Előre is elnézését kérem a terjedelmes levélért. 8 éves Cane Corso ivartalaníott nőstény kutyusunk (50 kg) egy héttel ezelőtt elkezdett nyáladzani, köhögni, majd két napra rá, fehér habot-nyákot hányni. Történt vérvétel, mellkas rtg, kontrasztanyagos bél rtg, szívultrahang. A diagnózis: Megnagyobbodott szív, mitrális és aorta billentyű elégtelenség, Közepes fokú tüdő ödéma. Ezt, az alábbi gyógyszerekkel kellene kezelnünk: Panangin 2*2, Furosemid 2*2, Cardalis napi 1. A gond az, hogy a kutyus szinte folyamatosan hány és jön belőle ez a fehér habos nyálkás váladék, ami állítólag a tüdőből jön, illetve néha sárga a hányása, az meg gondolom epés hányás. A gyógyszereket is rendre kihányja. Enni sem eszik szombat óta. Csütörtökön, szombaton, vasárnap és a mai napon (hétfő) is kapott infúziót, hányáscsillapító injekciót, görcsoldót, antibiotikumot és quamatel injekciót. Mindezek ellenére semmi sem marad meg benne. Megissza a vizet és szinte azonnal visszaöklendezi a fehér habbal együtt. Így, jelenleg egy ördögi körben vagyunk, hiszen amíg nem marad meg benne a vízhajtó és a szívgyógyszer, addig ödémás a tüdeje, ami folyton hányásra készteti. Nem igazán értjük, hogy a Cerucal és a Cerenia injekció miért nem hat? A mai vizsgálat alkalmával megnagyobbodott nyirokcsomókat találtak és szteroid injekciót is kapott. A röntgeneknél nézték a gyomrot, a beleket, a gégét, de nem találtak sehol sem szűkületet , a kontrasztanyag mindenhol látszik, lefolyik. A kutyus egyébként mászkál, kimegy a kertbe, jelez, ugat. Segítségét szeretném kérni. Mivel állíthatnám meg a hányást? Hogyan hozhatnám vissza az étvágyát? A válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Andrea! A billentyű elégtelenség súlyos gyógyíthatatlan betegség. A bal szívfél két fontos billentyűje is terhelt ás ezért a kisvérkörben pangás lép fel, vizenyő képződik, ezért lép fel a köhögés és a fulladás. Ezen az antibiotikum nem szokott segíteni. A szívmunkájának a támogatása is csak részben segít, ha nagy fokúak a billentyűk elégtelensége. A sárgás hányás pedig tartós emésztési zavar tünete lehet. A kezelő orvosával konzultálva, megfontolhatják, hogy az alábbi csomag természetes szerei további segítséget adhatnak : https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/szivelegtelenseg-kiegeszito-kezelesere/. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Doktor Úr! Köszönöm gyors válaszát! Az emésztéssel valami komoly gond lehet, ugyanis, ma 20.30-kor beadtuk a gyógyszereket, melyeket a kutyus 22.00-kor, azaz másfél óra múlva, emésztetlenül, egészben kihányta. Másfél óra alatt nem bontotta le a gyomorsav.

        • Kedves Andi! Igen valószinüleg nem megfelelő mennyiségű a gyomornedv termelése a kutyának, ami az emésztetlenséget és a hányásos tüneteket okozhatja. Üdv Dr. Molnár

  14. Kedves Doktor Úr!
    6 hónapos alaszkai malamut szukámat két hete ivartalanították. Varratszedésre nem kellett mennünk, mert az orvos felszívódó varratokat használt. Azt az utasítást kaptam, hogy két-három nap múlva levehetem a gallért, ezzle három és fél napot vártam. Már akkor feltűnt, hogy egy helyen mintha kimaradt volna egy-két varrat . A seb nagy része szépen begyógyult, kivéve az a rész (ami nagyjából másfél centiméter lehet), viszont belül az állat húsa már összeforrt, csak a bőr nem. A kérdésem az lenne, hogy Ön szerint szükséges-e összevarrni, vagy majd magától beforr, csak lassabban?

    Előre is köszönöm válaszát!

    • Kedves Viktória! Feltétlen vigye vissza a műtétet végző kollégához a kutyát, mivel ő tudja az alkalmazott varrat típusát és pontos választ fog kapni a kérdésére. Azt jól érzi, hogy nem mellékes, hogy egy műtéti seb bőrvarrata hogyan gyógyul be. Üdv dr. molnár

  15. Tisztelt Doktor Úr!
    2014-ben született fiú cicánk. Hat hónapos korában ivartalanításra került. Kizárólag lakásban tartott, esetleg az erkélyre megy ki. Az étkezése során száraz tápot, illetve alutasakosat kap, havonta egyszer nyers csirkemellet. Sajnos nem először fordult elő nála az epilepszia. Voltunk orvosnál, kapott nyugtatót, de pont az ellenkező hatást értük el nála, izgatott lett. Az orvos annyit mondott, hogy várjunk még a gyógyszerrel, nézzük meg milyen sűrűn jelentkezik nála, mert nagyon káros a szervezetére. Most ott tartunk, hogy havonta van nála roham. Persze lehet, hogy nem látjuk mindet.
    Milyen megoldást tudna javasolni, ami esetleg az orvosságot ki tudná váltani. Előre is köszönöm

  16. Tisztelt Doktor Úr!
    Szeretném a tanácsát kérni, mert már a maradák hitemet is elvesztettem, hogy vala is lesz megoldás a cicám betegségére.
    Megpróbálom vázolni az esetet:
    2018 -ban , novemberben megfigyeltem minden számomra feltűnő előzmény nélkül, hogy a cica két hátsó sarkán nincs szőr. Csodálkoztam rajta, de gondoltam úgy is kell orvoshoz vinni, mert esedékes az évenkénti oltása. 2018 decemberében rá kb 2, 3 hétre a két első lába hátoldaláról kol kitépett minden szőrt. Elvittem orvoshoz, apró pörsenések voltak a bőrén és antibiotikumot kapott. Egy hétre rà a hátsó combján szintén kitépte a sźőrt, bár úgy nézett ki mintha megpörkölődött volna. Vissza az orvoshoz, bolhanyál allergia, talált is bolhát. Kapott bravectot és veszettség elleni oltást. Azt nem tudom mikor kapott először szteroidot. De próbából kapott 3 napig 2×1 et. És úgy látszott megsźűntek a problémák. De miután megkapta a veszettség ellenit( feligen) ott ahol beadták az injekciót elkezdte kivakarni. Azt a választ kaptam, allergiás reakció lehet, más cicánál is előfordult már. A lényeg az , kapott prednisolont 5 mg ost 2019 januártól kezdve pár napi 2×1 majd 1×1 és 1x fél, de be teljesen nem gyógyult a seb, majd a trikó ami rajta volt ahol találkozott a szőrével kitèpte. Ez áprilisban volt. Mivel egy fél kisújnyi darab volt csak szőr nèlkül, levettük a trikót de anélkül megint kivakarta magát. Május elején javulni látszott megint és június elejére elhagytam a prednisolont. Június 11. Èn lerágta a farka végéről a szőrt( kép mellékelve) . Most kapott antibiotikumot és szeroid injekciót és mondtàk tovább kell szedni a prednisolont egyenlőre 1×1 et. Tanácstalan és elkeseredett vagyok. A cicáról 10 éves ivartalanított nőstény rendszeresen oltatva, eddig nem volt semmilyen problémàja, a mostani táp elött száraz ropit és pástétomokat evett. Éjszaka bent garázsban alszik szintén 10 éves testvèrével. 4 hónapja a Vet Life ultrahypo tápot kapja csak. Kérém a tanácsát és véleményét amennyiben lehetséges.

  17. Tisztelt Doktor úr!A 6 éves mini Yorkimnak játék közben letört az egyik körmének a 2/3-a,a lógó részt kutyakozmetikus lecsipte,most csak egy törött csonk van,és néha nyalja a kutya föleg séta után.Azt szeretném kérdezni hogy mennyi idö amig kinő ujra a körme,és hogy ez a sérülés igényel-e esetleg orvosi vizsgálatot?Nem vérzik,és rááll a kutya.

    • Kedves Rita! ez gyakran megesik a pajkos kutyákkal. A leírt körülmények fennállása esetén nem igényel kezelést. Kb. 1,5-2 hónap alatt visszaszokott nőni egy félig letört köröm. Üdv dr. Molnár

  18. Tisztelt Doktor Úr!
    Az lenne a kérdésem, hogy macska AIDS vírusa kerülhet át ruhával, szőrrel, cipővel másik macskára? Azt tudom, hogy a FIP elvileg igen, de ez esetben is? Mert sajnos ismerősöm cicáját mi vittük orvoshoz, akiről kiderült, AIDS-es, és otthon nekem is van egy cicám…

    Köszönettel, Szabó Klaudia

  19. Kedves Doktor Úr!
    Tanácsát szeretném kérni egy 30kg-os,10 éves vesebeteg Golden ivartalanított szuka, súlyos csípődiszpláziás kutyussal kapcsolatban.
    Egy éve jelentkezett a vese problémája fehérjevizelés formájában. (TP/krea: 1,59) – normál vesefunkciók mellett. Ez ez érték egy éve nem javult holott, a fehérjebevitelt jelentősen csökkentettük (továbbra is Barf mellett), kapott ipakitin port és benamax-ot (2x10mg). Miután váltottunk az állatorvos javaslatára Hill’s speciális vesetápra és Termisaltan-t kezdtünk el szedni, a fehérjevizelés javult, de a kreatinin és a karbamid szint elkezdett növekedni. Áprilisban: TP/kre: 1,59, karbamid: 3,91; kreatinin 91 – májusban: Tp/krea: 0,48, karbamid:15,2; kreatinin 150 – június: Tp/krea: 0,32, karbamid: 21,5, kreatinin 168, foszfor: 1,43, kálium ion: 5,8
    Egy hete adjuk a KINGvet készítményt, napi 1-2 x 3 csepp továbbá a probiovet-ből napi 3×2 kapszulát és megvettük még a Regavetet, de láttuk, a Kingvet útmutatójában , hogy együtt nem tanácsos adni a kettőt, így azt most nem kap.
    A gyógyszereken és a honlapon eltérően is értelmezhető útmutatót olvashatunk, kérem segítsen abban, hogy leírja a pontos adagolást, a készítmények helyes sorrendjét és időtartamát, stb. illetve, hogy mit tehetnénk még meg a kutyusunk érdekében.

    Köszönettel:
    Renáta

    • Kedves Renáta! Az idült vesebeteg kutya általam alkalmazott kezelési protokollját itt találja: https://energy-vet.hu/kezelesi-protokollok/vesekkel-kapcsolatos/veseelegtelenseg-kezelesi-protokollja/. Az adagolásnál pedig az itt leírt dózist kövesse: https://energy-vet.hu/gyogyszer-adagolas-allatoknak/. Figyeljen arra, hogy én másképpen javaslom a leírtak szerint a táplálást mint amit Ön most követ. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves Doktor úr!
        Köszönöm, gyors válaszát. Átolvastuk a prokollt, és ha jól értelmezem, akkor a 10 éves kutyusunk esetében Kingvet készítmény javasolt önmagában. A három hét kúra után át kell térnünk a Renovet vagy Regavet készítményekre?
        ( Természetesen a probiovet, és cytokin keszítmények mellett.)
        A nyers etetéshez mi is a végsőkig ragaszkodtunk, (dietetikus segítségével),
        de egy éven át nem javult a fehérjevizeles, emiatt az állatorvos javaslatára váltottunk orvosi tápra.
        Válaszát előre is köszönöm!
        Üdv
        Renáta

        • Kedves Renáta! Az idült veseelégtelenség állapotának további romlását a Regavet, Fytovet, Emésztőenzimek&Probiotiokum komplex, Probiovet készítmények adásával tudja elérni. Azonban ennek feltétele a napi 6x kicsiny adagokkal való táplálás, ezt sokan nem veszik figyelembe pedig mindig elmondom! Nyers etetésnél a testtömeg 3%-a a napi adag amit 6 részre elosztva kell odaadni. Üdv dr. molnar

  20. Üdvözlöm !
    Lenné egy kérdésem ami a Bravecto tablettával kapcsolatos. Olvastam nagyon sok rosszat róla,és egyáltalán nem tudom mit kellene tennem. Eddig azt adtam a kutyának de most nem merem. Ön szerint tényleg ártalmas ? Köszönöm.

  21. Kedves Doktor Nő/Dr. Úr! Arra értem haza, hogy a kiskutyám ( 4honapos torpetacsi ) Egy műanyag rágóka felét megette nagyvalószínűséggel! Igyekszem nagyon odafigyelni rá, de ezt elrontottam… pedig tudom, hogy nem szabad műanyag játékkal egyedül hagyni! Visszacsinálni nem tudom, de érdeklődni szeretnék, hogy van – e okom aggodalomra, illetve mi a teendo ebben az esetben!? Láthatoan jol van, ezt egy par ora elteltevel irom. Amennyiben lenne olyan kedves válaszolni , nagyon megköszönném és hálás lennék! üdv

    • Kedves Petra! Amennyiben kis darabokra rágva nyelte le akkor valószinüleg pár napon belül kijön magától, azonban ha nagyobb darabokban vagy félben ment le akkor bélelzáródást is okozhat. Feltétlen vigye el ultrahangra és hasi tapintásos vizsgálatra kollégához aki segít megfigyelni a kijövetelig. Üdv Dr. Molnár

      • Kedves DOKtor úr!

        Köszönöm a választ. Az éjszaka volt egy hányás , melyben észlelhetőek voltak műanyag darabkák (persze nem az összes) de nagyon apró darabok. Remélhetőleg az egészet így fogyasztotta el. A hányás ad okot aggodalomra? Köszönöm a válaszát!

        • Kedves Petra! A hányás azt jelzi, hogy még nem mentek le a bélbe a darabok, ez nem ad okot a megnyugvásra. Vizsgálni kolléga által és szoros figyelemmel kell követni a bekövetkező történéseket. Üdv dr. Molnár

    • Kedves Doktor úr! Az éjszaka volt egy kis hányás amiben nagyon aprószemű műanyag darabkák voltak az elrágcsált játékból! AZóta nem volt semmi, rendesen eszik, széklel, iszik. Az orvosunk azt mondta, hogy ha többször hányna,akkor vigyük be, addig nem érdemes, ameddig szokatlant nem tapasztalunk. Nem mondom , hogy nyugodt vagyok. Mennyi időnek kell eltelnie, mire azt mondhatjuk , hogy “megúsztuk” ? Illetve, amennyiben nem látom a székletében a maradványokat, mi fog történni? Kedden megyünk oltásra, aztmondta akkor megnézi. De addig még van pár nap, valóban ne aggódjak? köszönöm a választ!

      • Kedves Petra! Ha eszik és nyugodt akkor fokozott aggódás felesleges, de figyelje a székletet is. Akár 7-10 nap is eltelhet mire átpréselődik a végbélig a lenyelt darab(ok). Ha nincs hányás az biztató. Ha ismétlődően hányna akkor vizsgáltassa. Most csúsztassák el az oltást, ne stresszeljék. Üdv dr. Molnár

  22. Tisztelt Doktor Úr!
    Szálkásszőrű tacskónk 4,5 évesen lebénult március végén. Megrendeltük a mozgásszervi csomagot, és látványosan gyógyult tőle, bár nem lett teljesen jó a mozgása. Most egy kis visszaesést tapasztalunk. Mit javasol, rendeljünk-e neki még egy adagot, jobb lenne-e az állapota tőle? Előre is köszönjük válaszát!

    • Kedves Zoltán! Sajnos ha idő előtt abbahagyják a kezelést akkor törvényszerű a visszaesés. A Mozgásszervi csomagot gerincsérv és más porc és csont rendszeri elváltozás esetén 3 + 3 hónapig alkalmazzuk minimálisan, hogy legyen ideje a porc és csontállomány regenerálódásának. Üdv dr. molnár

  23. Tisztelt Doktor Úr!
    A kutyám border colie aki 2010.12.22-én született, és 2011.10.21-én ivartalaníttattunk. Eddig különösebben nem volt semmi probléma vele, de körülbelül 2 hete a fekvésből úgy kel fel, hogy a hátsó bal lábára sántikál. Azt hiszem a táplálása megfelelő hiszen a következő száraz tápokat kapja Purizon Adult Black Angus & pulyka, ezt kapja főleg de ha látom, hogy nem jól eszi akkor cserélek a Wolf of Wilderness ‘Soft – High Valley’ – marha, vagy a Royal Canin Medium Mature Adult 7+, most az Eukanuba Adult Daily Care Sensitive Joints tápot rendeltem számára. Ez még nem jött meg de azt olvastam róla, hogy segít az izületi problémákon. Ön mit javasol jó lesz ez a táp vagy adjak még neki valamit. Válaszát várva: Tisztelettel: Németh Ferencné

  24. Tisztelt Doktor Úr!

    A 8,5 éves ivaros shar pei szuka kutyánknak egyik pillanatról a másikra lebénult a bal hátsó lába. Nem tud ráállni, csak vonszolja maga után, kedvetlen, de azért kicsit eszik és iszik. A lábfeje hátra van fordulva. Nyomásra nem reagál. Azonnal elvittük állatorvoshoz, ahol kapott pár injekciót, amitől javulnia kéne az állapotának pár napon belül. Ha nem, akkor azt javasolták, hogy Pesten műttessük meg. Az állatorvos elmondása szerint a combjával / a comb izületével van valami gond. Az injekció után egész nap aludt, másnap reggel (ma) pedig kicsit járkát, de ugyan úgy le van bénulva a lába.
    Idős kutya, de eddig sokat játszott a társával, napi rendszerességgel, fel/le ugrott a padra/lépcsőre. A bénulás előtt nem láttuk, hogy mit csinált, így nem tudjuk, hogy mi válthatta ki, egyszer csak így találtuk.
    Kinti kutya, tavaly már elég nehezen bírta a meleget, a hátsó lábai a meleg hatására meg szoktak dagadni. Tavaly kapott injekciós kúrát és akkor az kicsit helyre hozta. A szíve kicsit gyengébb. Az udvaron van egy medence, amiben tudja hűteni magát. Középkategóriás tápot kap többnyire, heti 2x pedig házi kosztot, nincs nagy étvágya általában. 1,5-2 hónapja kapott Advocate cseppet külső és belső elősködők ellen. Nem mondanám túlsúlyosnak, inkább olyan mintha a túl sok víz miatt kicsit puffadt lenne a teste.
    Nem tudunk semmiféle allergiárol, érzékenységről, nem volt műtéte a kölyökkori szemfelvarrást leszámítva.

    Szeretném a segítségét kérni a betegség gyógyításában, és előre is köszönöm a válaszát!

    Pálma

    • Kedves Pálma! Ay egy oldali végtag bénulása viszonylag ritkább mint a kétoldali. Pontos diagnózis esetén tudom megadni a kórjóslatot. Ha idegsérülés van a háttérben, toxikus hatás, vagy autoimmun betegség miatt akkor kevésbé várható gyógyulás, ha azonban gerincvelő összenyomatása okozza, vagy porckorongsérv , esetleg diszplázia akkor nagy eséllyel fog javulni az alábbi csomag 2×3 hónapig tartó adagolásával. Üdv dr. Molnár

  25. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves ivartalanított westie kutyámat ma megműtötték, beleiben egy nagyobb és szóródva több kisebb daganatot találtak, melyek valószínűleg rosszindulatúak.
    Konkrét panaszaink kb. 2 hete kezdődtek. Pedro nem evett, kedvetlen volt. Hasa hosszabb ideje hangosan kluttyogott, morgott, de nem volt hasmenése, nem hányt. Az első orvosi vizsgálat a veséire gyanakodott, mert az ultrahangon nagyon csúnyák voltak a veséi, de a vérvizsgálat nem igazolta a veseelégtelenséget. A belei gázosak voltak, de daganatot akkor nem láttak. A hasüregben kevés folyadékot találtak, azt leszívták és citológiai vizsgálatra elküldték. Kapott infúziót, injekciókat (antibiotikumot, vízhajtót, fájdalomcsillapítót, savlekötőt), otthon is öt napig szedte az antibiotikumot és a Quamatelt. Ez után kicsit jobban lett, keveset eszegetett, közérzete jobb lett. Most hétvégén megint nem evett semmit, bár közérzete nem volt rossz, nem tűnt betegnek. Kedden visszavittem az állatorvoshoz, aki most az ultrahangon talált egy nagyobb terime-t a hasában, de nem tudta beazonosítani. Ezért javasolta a diagnosztikai, feltáró műtétet, ami a mai napon megtörtént. Döntenem kellett, hogy eltávolítsák-e a nagyobb, elzáródást okozó daganatot, tudva, hogy kétséges, működni fog-e az emésztése, illetve több kisebb daganat is van, melyek bármikor újabb elzáródást okozhatnak. Én az eltávolítás mellett döntöttem, hátha van még esély…
    Korábban már rendeltünk az Energyvet és a Supreme Immunity készítményekből, a Mega C-t és a probiotikumot folyamatosan szedte, most is vártam a diagnózist, hogy mit rendeljek. Eddig Cytovetet, Probiovetet, Fytovetet és Kingvetet rendeltem, mivel daganatról nem tudtam (bár sejthettem volna).
    Kérem szépen Doktor Úr segítségét, milyen termékkel, hogyan tudnék segíteni kiskutyámnak! Annovet gondolom biztosan kellene, de látom, hogy elfogyott!
    Nagyon várom és nagyon szépen köszönöm a válaszát!
    Tisztelettel: Olácsi Szilvia

      • Tisztelt Doktor Úr!
        Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
        Az elsődleges diagnózis a vékonybél bélelzáródást okozó daganata. Szövettanra elküldték.
        A vérvételre hétfőn kerülhet sor, addigra nagyjából kiürülnek az altató- és egyéb szerek, amelyek torzíthatják a vérképet.
        Most pár napig nem ehet és nem ihat, infúzióra és kontrollra járunk.
        (Egyébként már felkelt és odatipegett a táljához, keresi az ételt, vagy italt… Kicsinyke halovány reménysugár…)
        Amint meglesz a labor lelet, küldöm.
        Tisztelettel: Olácsi Szilvia

          • Tisztelt Doktor Úr!

            A rendelkezésemre álló laborleletet elküldtem Önnek.
            Nagyon köszönöm a segítségét!

            Tisztelettel:
            Olácsi Szilvia

          • Kedves Szilvia! Köszönöm megkaptam, ott válaszolok. Üdv dr. Molnár

  26. Tisztlet Doktor Úr !
    Teljes tanácstalanságunkban szeretnénk a segítségét kérni.
    2 éves szálkás szőrű törpe tacskónknál 1 éve rendszeresen visszatérő probléma a hol száraz, hol nedves ( fehér, habos váladék), erőltetett köhögés, valamint a kluttyogó has és véres széklet . A köhögés előfordul séta közben, de póráz húzása nélkül is, éjszaka. A köhögésére többször kapott más-más antibiotikumot, de pár napig használtak csak, ha egyáltalán. Vizsgálták, hogy mely antibiotikumra rezisztens, de az így kiválasztott antibiotikumra sem reagált. Van, hogy sokat tüsszög is mellé, váladékos , szörcsögős a légzése. A székletvizsgálat eredménye: dysbacteriosis és Clostridium túlszaporulat . A kezdeti -Acana- száraztápról váltottunk házi kosztra: rizstészta, rizs és fűszermentesen kisütött hús , halak ) .
    Röntgen, ultrahang vizsgálat tökéletes, szívbetegséget kizárták. Csináltattunk egy részletes allergia tesztet (spectrum vet), ahol minimális értékben kimutatták pl. a poratkát. Itt a 0-99 érték a negatív, 100-5000 között pozitív. A Llepido lakáspor atka volt a legmagasabb kimutatott allergén érték: 385. Az állatorvossal konzultálva ez az érték szerintünk elég kicsi ahhoz, hogy rendszeres injekciózással kezelni kellene. Több ételre, gombára , fára mutat 100-150 közötti értéket a teszt, de senki nem tudja megmondani, hogy kell ezzel foglalkozni vagy sem.
    Amúgy vidám, boldog, nem levert, jó az étvágya.
    Úgy érezzük, hogy a problémái összefüggnek egymással, de állatorvosaink ( korábbi pozitív tapasztalatunk ellenére) külön-külön kezeli őket-sikertelenül.

    Ha lehet távkonzultációt kérni, amit természetesen boldogan ki is fizetnék, minden leletét elküldeném .

    Köszönettel és bizakodva várjuk a válaszát !

    Köszönettel és bizakodva

    1 éve tartó problémája miatt úgy érezzük, hogy a két baj összefügg egymással.

  27. Tisztelt Doktor úr!

    Szakmai segítségét kérem az alábbi ügyben: 16 éves ivartalanított kandúr cicámnál kb. egy éve foggyulladás miatt több fogát is el kellett távolítani, antibiotikumos kezelést kapott. Valószínűleg az antibiotikumot nem jól tűrte a gyomra, mert ezután hányásos, hasmenéses időszak következett. Állatorvos javaslatára gyomorkímélő diétát kapott, többféle tápot kipróbáltunk, kevés sikerrel. Állatorvos tanácstalan volt.
    Idén év elején azt vettük észre, hogy lefogyott. Állatorvoshoz vittük, különféle vizsgálatok következtek, vér-, és vizeletvizsgálat, ultrahang, annak eredményei: Máj: nagyság: mérsékelt hepatomegalia, szerkezete: egységes, intenzitása: fokozott, lép: nagyság: splenomegalia, szerkezet: egységes, intenzitás: fokozott, mindkét vese: nagyság: 40-43 mm, kéreg intenzitása: fokozott, kéreg/velő arány: szélesebb cortex, húgyhólyagnál minden adat normál.
    Veseelégtelenséget állapítottak meg nála, hetekig tartó infúziós kezeléseket kapott, a laborértékei egy kicsit jobbak lettek a kezdetekhez képest.
    A legutóbbi laborértékei: albumin: -23,9, globulin: +54,9, A/G arány: -0,42, karbamid: ++16,9, kreatinin: +226.
    FelV-FIV tesztje negatív, áprilisban nézték, tavaly októberben volt oltva, kombinált védőoltást kapott.

    Állatorvos javaslatára jelenleg vesediétás tápot kap, Royal Canin Renal 2 -féle, Happy Cat Renal, Josera Carismo, ezek száraz tápok, és Hill’s k/d konzervet, ez nedves táp.

    Rendeltem Probiovet-et és Regavet-et. Kérdésem az, hogy jók-e ezek a készítmények a cicus jelenlegi helyzetének kezelésére, ezeket lehet-e egymással párhuzamosan adni, és milyen adagban, milyen elosztásban. Jelenleg 3,5 kg testsúlyú a cicus.

    A hányás valószínűleg a megemelkedett savtermelés következménye. Ezt hogyan lehet csökkenteni?
    A táplálással kapcsolatosan milyen változtatást javasol doktor úr? Esetleg házikoszt, vagy nyersetetés? Meg tudom oldani. Mekkora adagot adjak neki egyszerre?
    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel: Zsuzsanna

  28. Tisztelt Doktor Úr!
    Ezen a héten lesz 3 hete, hogy vesebeteg cicám szedi a hányás -hasmenés csomag szereit. A széklete úgy látom normalizálódott, viszont az etetéssel bajban vagyok. Mivel nem eszi meg a vesés gyógytápokat, az Ön javaslatára áttértünk a házi etetésre. A test tömegének (2,5 kg ) megfelelően napi 5-6 alkalommal kapott 2 dkg koncentrált fehérjetartalmú ételt kacsazsíron megpárolva, cukkinivel, spenóttal stb… 2-3 napig úgy erősebbnek is tűnt, rugalmasan járt kelt a lakásban aztán megint kullogós, gyengébb lett. Ezt főleg etetés után vettem észre. Lehet hogy nem tettem jól, de a hét végen felesben adtam neki az ételt, vagyis három etetéskor konzervet kapott, háromban pedig az általam főzöttet. Ma reggel megint egész normálisan ballagott. Kérdezném, hogy azokon kívül amit most szedünk, milyen terméket tudna még javasolni a vese támogatására? A veserendellenességen kívül sajnos keletkezett még egy problémánk. A cica bal hátsó lábán lett egy dió nagyságú csomó. Nem tudom mióta van rajta, mert a lábán hosszú a szőr , és nem látszott. Egész véletlenül tapintással érzékeltem, hogy ott van. Nem fájlalja, nem sántikál, ha hozzáérek nem kapja el a lábát. Elvittem orvoshoz, ő szerinte ez valami daganat lehet, de a cica rossz állapota miatt műteni nem lehet, mintát kéne belőle venni. Gondolom ez is őrült fájdalommal járna, és soká lenne meg az eredmény. Arra gondoltam, hogy a vérvételből ha erre irányulóan kérik a vizsgálatot mint az embernél , akkor ki lehet a daganatot mutatni, de az orvos szerint nem. Azt mondta vannak daganatmarkerek, de azok nem megbízhatóak, és nagyon drágák is. Marad az ultrahang és a röntgen. Pénteken kapott bőr alá infúziót, de nagyon rosszul viselte, vagy 15 percig feküdt utána nyúlva, csak azután kezdett el sétálni. Sajnos ő minden kezelést nagyon rosszul visel. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy a leírtak alapján tud-e nekem olyan termékeket javasolni, ami a vesét is támogatja, egy kicsit a szervezetet is megerősíti, illetve ezt a daganatot is visszahúzza.
    Elnézést a hosszadalmas írásért. Várom válaszát.

    Üdvözletttel: Makra Istvánné

    • Kedves Hölgyem! Az idült veseelégtelen cica táplálását jól csinálta. Nem kellett volna változtatni. 6x 2dkg hús és 0,5dkg cukkinis spenót az megfelelő. Ne adjon mellette mást. Mi volt a koncentrált fehérjetartalmú étel?
      Nem kizárt, hogy a vesék állapotától függően még a 2,5dkg is sok alkalmanként. Ezt csak akkor látja ha próbálja és nem alakul etetések után toxikált állapot és étvágytalanság. Más szert ne adjon egyenlőre neki. Majd írjon hogy haladnak. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Párolva adtam már neki csirkemájat, pulykacombot, csirkeszárnyat , pulykanyakat, tehát szárnyasokat. Legutóbb párolt pulykaszárnyat adtam neki párolt spenóttal, A kettő együtt volt 2 dkg. Az állatorvosunknak elmondtam, hogy áttértem erre az etetésre. Ő mindjárt azt kérdezte, és a cicának szükséges szénhidrátot mivel viszem be a szervezetbe. Na erre nem tudtam a választ. Az általam leírt lábdaganattal kapcsolatban mi a Doktor Úr véleménye?

        Üdv: Makta Istvánné

        • Kedves Hölgyem! A lábdaganatról azon túl hogy valamilyen tumor szerű képlet van a lábán semmit sem tudunk. A veseelégtelenség közvetlen életveszélyes állapot, így az mindent meg kell előzzön én ebben az állapotban nem adnék prioritást a tumornak. A szénhidrátot a fehérjék bevitelével tudja biztosítani a cicának, mivel azt a máj a szükséges mennyiségben átalakítja glükózzá. A közvetlen szénhidrát források( gabonák, rizs, burgonya stb.) sajnos több bajt okoznak mint amennyi előnyük lehet és nagyban hozzájárulnak az un. szivárgó bél szindrómához, mely a daganatok és allergiák ás autoimmun betegségek alapját megteremtik. De erről a honlapomon több írásomat is olvashatja. Üdv Dr. Molnár

  29. Kedves Doktor Úr!

    A véleményét és segítségét szeretném kérni.
    Blackie kutyusunknál autoimmun, eozinofilsejtes hepatitis betegséget állapítottak meg. 6. hete gyógyszeres kezelést kap, de nem igazán javul az állapota. A kezelés elején úgy láttuk, hogy kezd javulni, de most mintha visszaesett volna az állapota. Áprilisban kezdődtek a tünetek, étvágytalanság, hányás, hasmenés, besárgult az egész kutyus, fogyás. Infuziós kezelést kapott pár napig, majd a labor és ultrahang, szövettan vizsgálatból állapították meg a diagnózist. Citológiai eredményen még a lép nagysága súlyos splenomegalia volt feltüntetve.
    Gyógyszeres kezelése: Prednisolon 5 mg 2×3 ezt 2 hetente csökkenteni 25 %-al, ebből most napi 3-at kap, Quamatel 20 mg 2 x 1, Omeprazol teva 20 2 x 1/2, Hepa Pet Plus700 mg napi 3
    Elvileg holnapra lesz meg az újabb labor vizsgálat eredménye, ultrahang vizsgálatra a héten megyünk.
    Blackie most 24,5 kg, betegség elején 24 kg volt, betegsége előtt 28 kg volt. A mellkasa nagyon duzzadt, az állatorvos megütögette és kongó hangot adott. A hétvégén ügyeleten voltunk vele, mert a hasa nagy lett. Szívtak le a hasából folyadékot, véres savbós tartalom.
    Blackie májdiétán van, párolt rizs, tészta, kevés csirkemell, zöldség / répa, brokkoli, karfiol / Napközben kutyakeksz pár darab
    Blackieről pár információ még: szuka, keverék, 8 éves, ivaros, száraztápot evett régebben / Inalcan High Energy, Brit Sensitive, / illetve heti 2-szer csirkefarhát, néha házi koszt ami nem fűszeres
    Emésztése többnyire rendben volt, Bűzmirigy űrítésre rendszeresen hordjuk 3 havonta kb. 2 éves korától, a füle többször be volt gyulladva, 1 évvel ezelőtt jelentkeztek bőrproblémák a hasán, / pirosas sebes foltok több helyen / nem igazán tudták megmondani, hogy mitől, azt mondták, hogy a hormonok miatt, erre szteroidos krémet kapott.
    Foresto nyakörvet használunk, havonta Milprazont kap.2018. 07.-hóban kapta az éves kötelező védóoltást / Biocan Novel DHPPi/L4R R, DHPPi, L4 /

    Elnézését kérem, hogy hosszú lett a levelem, köszönöm a válaszát és segítségét!

    Üdvözlettel: Molnár Nóra

    • Kedves Nóra! Sajnos a hasvízkór megjelenése és a máj és lép erős duzzanata igen rossz kórjóslatot mutat. A kész laboreredmények sokat segítenének, ha látnám. Ilyen erős gyógyszerezés mellett az általam javasolt készítmények valószinüleg csak tovább bonyolítanák a helyzetüket, így nem javaslok kiegészítőket. De amennyiben még is szeretne javaslatot akkor írjon, de nem sok reménnyel tudom biztatni, nagyon súlyos állapotba került a kutya. Üdv Dr. Molnár

  30. Kedves Dr. Úr !

    Diasy kutyám egy 2 éves ivaros szuka francia bulldog-mopsz keverék, 13-14kg kb, aki kiskora óta gyomor- és bélrendszeri problémákkal küzd. Gyakran előfordul nála a hígabb széklet hasmenés, sajnos mostanába a hányás.
    Székletet már elküldték kivizsgálni, de nem találtak semmit, probiotikumot kapott. Eleinte szinte minden konzervtől, száraz táptól, házi kajától higabb széklete illetve hasmenése volt. Hiába volt gyomor kímélő, különböző ízesítésű, így az allergia kizárt.
    Most royal canin tápot kap egy kis párizsival, sonkával keverve. De így is gyakran elkap valami bélfertőzést.
    Hányása általában sárgás, a sav miatt, fűvet gyakran eszik, előfordul, hogy az ételt hányja ki. Hetente – kéthetente egyszer.
    Mit ajánl neki?
    válaszát előre is köszönöm!

  31. Tisztelt Doktor!
    Van egy (kettő, de nem hinném, hogy bármiben is összefüggene ez a tény az állapottal) ivartalanított kandúr cicám. Pár nappal ezelőtt kicsit másképp viselkedett a megszokottnál (hányási ingerei voltak, egyszer habos váladékot is felöklendezett, de ez elmúlt – gondolom elcsapta valamivel a gyomrát -) és egy fura dolog is jelentkezett. Nyávogott, de nem jött ki hang a torkán. Ez sajnos most is tart, 4. napja. Minden más normális, eszik, iszik, ébren élénk, nyugodtan alszik, de mikor “beszélni” (amúgy elég beszédes a maga kis csendes módján) szeretne csak azt lehet hallani, ahogy összezárja a kis pofiját meg ugye a hangtalan tátogást látom. Számomra ijesztő és félelmetes, hogy egyik napról a másikra ez történt. Nincs semmi fura szaga a szájüregének, tényleg semmi, de semmi egyéb tünete nincs, de ez nem normális. Mi lehet ennek az oka, mi lehet ennek a hátterében? Volt-e már hasonló tapasztalat és akkor mi történt, mi volt rá a magyarázat?
    Köszönöm, ha tudnak segíteni, ha válaszolnak.
    Üdvözlettel,
    Mariann

    • Kedves Mariann! Valószínűleg megfázhatott a cica és gégegyulladása alakult ki. A Virovet és Kingvet kombinációt javaslom alkalmazni neki. Üdv Dr. Molnár

  32. Tisztelt Doktor úr!

    A tegnapi nap folyamán szívférgességet diagnosztizáltak a kutyámnál. (tesztel) Azért vittük mert köhögöt és öklendezett. Kapott féreghajtóinekciót (2 szurit kapott)és doxycyclin napi kétszer 100 mg ot. Ma már kevésbé eszik, iszik, levertebb. Az lenne a kérdésem hogy ilyen lebutitott kezelés is eredményes szokott e lenni? Lehet-e még valamit tenni ami segítené a gyógyulását? Meddig kritikus az állapota? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Krisztina

    • Kedves Krisztina! Szívférgességgel kapcsolatos problémák esetén a szereinket is használó Dr. Demjén Zsófia, Biatorbágy kolléganőm szokott hasznos tanácsokat adni. Kérem vele vegye föl a kapcsolatot. Üdv dr. Molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr! 8 éves kb. 2,5 kg súlyú lány csivava kiskutya hátsó lábai nagyon vékonyak és gyengék, sokat leull és inogva jár. Házi kosztot eszik. Mit javasol a doktor Úr illetve milyen terméket? Koszonom a segítségét Udvozlettel Szalai Zsuzsa

  34. Tisztelt Doktor Úr!
    Nekem van két lány yorkim. Az egyik 9 éves, és mostanában minden apró zajtól , kint a ház előtt egy taps, egy ceruza toll letétele a másik szobában, dörgés, vagy bármi … elkezd lihegni, megilyed, fél, jön utánam , ha elmegyek 5 percre a lakásból mire visszajövök, megint ezt a lihegést csinálja,és nem bírja abba hagyni./plusz neki van pollen allergiára is julius-augusztus tájékán, nagyon vakarodzik ebben az időszakban./
    A másik kutyám ő 12 éves. Vele az gond, ha jönnek hozzánk, vagy vihar van , vagy megyünk valahova, fürdés,vagy bármi ami neki stresszes történés, akkor másnap reggelre kb 6 óra felé elkezd kuruttyolni hangosan a hasa , hány, esetleg hasmenése van, kb 8-10 órán keresztül , nem is eszik, de figyel, ugat… aztán ahogy jön, úgy el is múlik. Valószínűleg a stressz váltja ezt ki.
    Tehát erre a két problémára keresek valami segítséget, megoldást.
    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
    Judit

    • Tisztelt Doktor Úr!
      Köszönöm a válaszát! Még egy kérdésem lenne a beadással kapcsolatban. A kutyusaim egyszer esznek egy nap, adom már nekik az ételbe keverve a Vetri Dmgt, ez mellett is adhatom az ételükbe ezeket a szereket egyszerre? És azt olvastam ,hogy ha az ételbe adagolom akkor 2-3x elosztva kell, de mivel ők csak egyszer esznek akkor , hogy csináljam? Vizükbe meg ha bele teszem nem biztos , hogy egy nap meg is isszák a napi adagot. Vagy egy fecskendőnyi vízbe keverjem el és adjam közvetlenül be a szájukba egyszerre az adagot?Köszönöm, Judit

  35. Kedves Doktor Úr!
    Biztosan nem vagyok egyedül azzal a szokással, hogy rendszeresen olvasom a rovatát és a tanácsait „bújom”. Igen sok hasznos tanács, javaslat olvasható a különböző problémákra. Köszönet érte.
    Az én Boston terrier kutyusom problémáival már többször felkerestem, és nagyon hasznos tanácsokat adott, aminek következtében rendeződött az emésztési, illetve a szőr, bőr problémája. Kedve, étvágya jó, de sajnos a súlya nem igazán gyarapodott az óta sem, pedig emelt adagot kap.
    Azt gondolom, hogy talán el kellene engednem ezt a mindig visszatérő aggódásomat. Lehet, hogy ő ilyen: izmos, de vékonyabb. (a kezelő doktor úr is javasolta, hogy lépjek túl ezen.) Ön mit gondol erről?
    Kb. két hónapja kapja a kutyusom az energyvet szereket 3 hét adagolás és 1 hét szünet váltással. (Regavet, Virovet, Probiovet, Emésztő enzim komplex, Multivet Mega c, és Krill Omega d3+K2 gél, valamint 3 hetenkénti váltással Imunovet, illetve Annovet)

    Furcsa kérdésem lenne, amin már régóta tipródom.
    A kutya 1,5 éves ivartalanított kan, 6,30 kg súlyú és naponta csak egyszer eszik este 17 órakor.
    A szerek használati utasításait, adagolási dózisait sokszor tanulmányoztam már. Felvetődik bennem még mindig, hogy jól csinálom, jól kombinálom-e? Jók-e az arányok?
    Az Imunovetet (mely, mint írják – irritáló hatású üres gyomor esetén) illetve az Annovetet a leírás alapján étkezés előtt 1 órával kell adni, és utána mindig szükséges a Probiovet adása. Mivel a kutyus naponta csak egyszer eszik, ezért csak napi egyszer tudom ezeket adni a kutyának, vacsora előtt, (3 csepp mézbe Imunovet, vagy váltva 3 csepp Annovet a jutifalatra) bár az útmutató 3x 2, ill. 3×3 cseppet ír 10 kg-ra. Ez megfelelő így Doktor Úr?
    Az összes kapszulás szert a vacsorájára öntöm,(napi 1 kapszula). A többit, a Regavet 2 cseppet egyszer, a reggeli jutifalatra, a Virovet 2 cseppet és a Krill gél 3 cseppet egyszer az esti kajára cseppentem. Gyakorlatilag semelyik szernél sem tudom betartani a napi 3 szori adagolást, a mennyiséget pedig próbáltam arányosítani. Maradhatok ennél a változatnál?
    További kérdésem az lenne, hogy ha befejeződik a mostani kúra (kb. augusztus eleje) akkor 1 hónap kihagyással szeretném egészségmegőrzésre, megelőzésre adni a következő szereket majd folyamatosan a fent leírt hasonló adagolási szisztéma szerint: Fytovet, Omegavet (a bevált indikációk …javaslata alapján), Probiovet, Emésztő enzim & Probiotikum komplex, Multivet Mega c, ,Krill Omega d3+K2 gél, Bone strength & Joint protection complex, Epivet sampon. Mit takarjon a folyamatosan? A 3 hét/1 hét betartásával hosszú távon adhatóak, vagy legyenek kb. negyedévente szünetek ?
    A Regavet, Virovet, Imunovet és Annovet szereket csak konkrét probléma esetén adnám a továbbiakban.
    Tisztelt Doktor Úr!
    Kicsit hosszúra sikerült a kérdésözönöm, de bízom benne, hogy el tud igazodni benne.
    Előre is köszönöm, hogy foglalkozik a kérdéseimmel és a válaszadással.
    Üdvözlettel: Meződy Marianne

    • Kedves Marianne! Természetesen a napi egyszeri adagolás sosem olyan hatékony mint a többszöri, de sokkal jobb mintha nem kapna semmit a kutyája. Az adagolás a napi egyszeri adáshoz megfelelő, arra kell figyelnie, hogy a teljes napi dózist ne adja be ilyenkor egyszerre, hanem a teljes napi dózis felét adja egyszeri beadáskor. Vagyis ha 3×2 csepp az előírás akkor egyszerre 3 cseppet adjon be.
      Igen egészségmegőrzésre és megelőzésre is kiváló a szerek adagolása, így a később kialakuló bajokat el tudja kerülni. 3 hét adás / 1 hét szünettel adhatja és a terápiás dózisok fele elég hosszú távon megelőzésre. Terápiánál elég 3 nap szüneteket is beiktatni. Üdv Dr. Molnár

  36. Kedves Állatorvos!
    A háztartásomban található három kan kutya: egy kb 4 éves nagytermetű kuvasz, egy szintén 4 éves puli keverék és egy 10 hónapos simaszőrű foxterrier. Egyikőjük sem lett ivartalanítva és közös zárt térben élnek.
    Eddig jól kijöttek egymással, nem tapasztaltam abnormális viselkedést. A foxterrier a fajtájából adódóan gyakran ugrált elsősorban a keverék körül, messze neki van a legtöbb energiája.
    Egy-két hónapja viszont feltűnt, hogy a szokásosnál több az ugatás és a kuvasz+foxi gyakran követi a keveréket. Csütörtök hajnalban viszont láttam a kuvaszt összeragadva a keverékkel és megállt bennem az ütő.
    Kép az összeragadásról: https://imgur.com/a/C0qjCQS
    Mindahárom kutya kan persze. A foxi ivarérett lett és állandóan ugrálja a keveréket, imitálva a párzást. Eközben a kuvasz is követi a keveréket és újra össze akar vele ragadni naponta többször is.
    A legrosszabb része az egésznek, hogy ha egyszerre próbálkozik a foxi és a kuvasz, a kuvasz nagyon agresszíven nekitámad a kis foxi nyakának, szét kell őket választanom.
    Foxiban is dúlnak a hormonok és nem hagyja abba a másik kettő ingerlését. Állandóan ugatnak egymásra éjjel is, a szomszédnak elege van belőle. Ha szétválasztom/külön bezárom őket, azért ugatnak.

    Mit lenne érdemes tennem? Menthetetlennek érzem ezt a szituációt mert a kutyák egymáshoz való viselkedése alapvetően megváltozott.
    Utólagosan elvégzett ivartalanításnak van-e értelme ilyenkor?
    Attól tartok, hogy a kuvasz másik kutyára támadása később átfordulhat emberre illetve nem merném másnak örökbeadni emiatt.
    Kivel lenne érdemes a kapcsolatot felvennem ennek a helyzetnek a megoldására? A helyi állatorvossal kedden beszélek és kuvasz fajtamentőkön is gondolkodtam.

    • Kedves Richárd! Ez valóban ritka párosítás, három kant szukák nélkül tartani nehéz vállalkozás. Ebben az esetben az ivartalanítás megoldhatja a problémát és a szomszédok nyugalma is visszatérhet. Üdv Dr. Molnár

  37. Tisztelt Doktor úr!
    Van egy 5 és fél éves Shetlandi Juhászkutyám. Észrevettük az elmúlt időszakban hogy harapdálja a lábát. Időnként még a mancsát is nyaldossa. Nincs allergiája, a bőre se piros. De már tanácstalanok vagyunk hogy mit csináljunk vele. Ha rászólunk akkor még jobban rágja. Korábban soha nem csinálta. Egyszer elkezdte és azóta nem hagyja abba. Ön szerint miért csinálja ezt?

  38. Tisztelt Doktor úr!
    Volt tavaly egy kis bichon kiskutyánk, szegény nem élt csak pár hónapot. Elvittem állatovoshoz, megkapta az oltást és mivel nem tudtam, hogy a parvó vírus elleni oltásig nem szabad más kutyákkal érintkeznie, a következő 2 hét múlva esedékessé váló oltásig a picur elkapta a betegséget. 2 nap alatt elpusztult. Lakásban tartott kutyus volt. Nagyon szeretnék egy másikat. 8 hetes a kiskutya, 6 hetes oltását megkapta, féregtelenítve volt. Ha elhozom, akkor elkaphatja a vírust? Mivel azt olvastam, hogy lakásban több évig is élhet a vírus, annak ellenére, hogy takarítva van. Keverék kiskutyáról lenne szó. Máltai-spicc keverékről lenne szó. Van egy kutyánk, ő 13 éves elmúlt. Azon kívül, hogy már idős nincs semmi baja. Őt természetesen levisszük ugye minden nap. Azt nem szeretném, hogy a kicsi elkapjon bármit! Előre is köszönöm válaszát!

    • Kedves Hölgyem! A parvovirusos bélgyulladás egy veszélyes fertőző vírusos megbetegedés. Amennyiben előző évben egy tüzetes fertőtlenítést végeztek az elpusztult kutyus tartási , etetési helyén, akkor a fertőzéstől nem kell tartaniuk. Azonban a többi elővigyázatossági intézkedést, többi kutyával való érintkezés elkerülése, oltások időben való elvégzése, immunerősítők preventív szedése végezzék, hogy a fertőződést és az esetleges megeredést el tudják kerülni. Fontos a jó bálflóra fenntartása és az azt károsító eledelek elkerülése! Üdv Dr. Molnár

  39. Üdvözlöm!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni,az állatorvosunk javasolta az ön táplálék kiegészítőit.
    Van egy 13 és fél éves Amerikai Staffordshire terrierem akinél hétfőn sajnos kiderült,hogy tüdő daganata van,és ráadásúl Cushing kórja is van. 🙁
    Ebben szeretném kérni a segítséget. Mivel lehetne a legjobban kezelni? Már rendeltem neki ”
    CYTOVET” kapszulát azt már szedi is tegnap óta.
    De nem tudom mi kellene még neki.
    Köszönöm előre is a segítséget.

  40. Jó napot! Olyan problémám lenne hogy van egy közel 20 éves ékszerteknősöm (2kg felett van picivel és sárgafülű). Mindig is mozgékony és jó evő volt de az utóbbi pár hétben mintha depressziós lenne, nagyon nehezen nyitja a száját és a vadsága is elillant(soha nem hagyta és szerette ha emeljük és mindig harapós volt most viszont semmiben sem ellenkezik) 2 hete voltunk vele állatorvosnál szervi elváltozás nem látható és kapott vitaminokat, de továbbra sincs változás. Gyanúsan nehezen nyitja a száját és azóta méginkább engedékeny (Illetve nem vagyok benne biztos de mintha valami váladék távozna a szája szélén). Mi lehet a probléma és mit tehetnék érte?

    • Kedves Vivien! Sajnos ezekből a tünetekből csak találgatni tudnék, de lehet , hogy félre vinném vele. Kérem keressen meg egy egzotikus specialista szakállatorvost és kérjen vizsgálatot. Ha meg van a váladékozás és kedélytelenség oka, akkor írhat újra és természetes gyógymódot fogok tudni javasolni. Üdv Dr. Molnár

  41. Tisztelt Doktor Úr! 9 éves, 9 kg-os mopsz kutyusomnak vettem meg egy hónapja a porckorongsérv csomagot, mert sajnos több sérve is van, így műteni nem lehet. Fájdalma szerencsére nincsen, de a hátsó lábait húzza, tántorogva jár, többször elesik. A tünetek egy éve kezdődtek, voltunk MR vizsgálaton is, most egy fizioterapeuta jár hozzá hetente kétszer. Három hétig adtam Szonjának a termékeket a következők szerint: Skelevet 2*1, Probiovet 2*1, Renovet, Kingvet 2*2 csepp, Fitovet 2*3 csepp. Sajnos eddig semmi javulást nem tapasztaltam. Ma kezdem a következő 3 hetet, továbbra is adjam így, vagy változtassak az adagoláson? Válaszát előre is köszönöm!
    Pintérné Gellén Krisztina

    • Kedves Krisztina! Kérem módosítsa az kombináció összetételét a valódi mozgásszervi csomag összetételre és a jelzett adagokra: Skelevet 3×2 , Kingvet 3×1 , Renovet 3×1 , Krill Omega D3+K2 gél 3x 2 pumpa, Bone strength & Joint protection complex 3×1. Továbbá amennyiben már egy éve fennállnak a tünetek, akkor sajnos talán az idegrostok vagy a gerincvelő már talán maradandó károsodást szenvedhetett. Ez esetben ( idegrendszeri károsodáskor) sajnos teljes felépülés már nem várható. De ez csak 3 hónapos megfelelő összetételű kezelés után fog kiderülni biztosan. Üdv Dr. Molnár

  42. Tisztelt Doktor Úr!
    Az Ön javaslata alapján kezdtük el adni 7 éves bichon havanese kan kutyusunknak a Multivit Mega C Komplexet, az Emésztőenzim Probiotikum Komplexet, illetve a Bone Strength & Jont Protectiont. Hozzávetőlegesen 2. hónapja kapja a kutyus a vitaminokat és nagyon elégedettek vagyunk az eredménnyel. A tünetek – melyben a segítségét kértem – (allergia, nehézlégzés, tavaszi/nyári levertség, gyakori hányás/hasmenés) szinte teljesen megszűntek :-). Mindezért nagyon hálásak vagyunk és ezúton is köszönjük a segítségét. Köszönjük, hogy úgy érezhettük, hogy akkor mi voltunk az Ön legfontosabb páciensei.
    A Virovet nevű termék felkeltette az érdeklődésünket. A kérdésem az lenne, hogy javasolja-e számunkra ezt a terméket, s ha igen adhatom-e a jelenleg is alkalmazott termékekkel egyidejűleg. Előre is köszönöm a segítségét.

    Üdvözlettel: L. Ágnes

    • Kedves Ágnes! Köszönöm visszajelzését és örülök az elért eredményeknek. Igen adhatja a Virovetet a többi termék mellett is. Allergiás esetekben ez is hasznos kiegészítő és része is az allergia csomagunknak. Üdv Dr. Molnár

  43. Tisztelt Doktor Úr! Kutyámat 2 hónapja állítottam át nyersetetésre az Ön javaslatára! az utóbbi 2 hétben gyakran erősen nyeldekel,alvás közben is nyáltócsát hagy maga után,gyakran eszik füvet,de hányás csak ritkán fordul elő. Mit tud javasolni? Tisztelettel : Anita

  44. Kedves Doktor Úr! 10 éves 10kg súlyú tacskó keverék lány kutyus hátsó lábaira nem tudott felállni csak húzta magát.(tacskó bénulás?) Rendeltem a Skelevet terméket amit 30 napig 2×1 kapszulát szedett. Látható javulás tortént. Ezután 30 nap szunetet tartottam, de ekkor már ismét nehezen tudott járni. 2 hete újra elkezdtem adni a kapszulát de nem sok javulást vettem észre. Tanácsát szeretném kérni, hogy melyik terméket javasolja ami a leghatásosabb lenne? Elore is koszonom válaszát! Tisztelettel Szalai Zsuzsa

  45. Üdvözlöm! Van 1 3 és fél éves rottweiler kan kutyám kb 2 éve folyamatosan köhög valamikor jobban valamikor kevésbé öklendezni is szokott és neha zöldes váladékot is szokott kihányni es fehér habos is szokott lenni a szája és hamar ki is fárad befúl mint az asztmások kapott már antibiotikumot is de nem javult. Mi lehet ez? Válaszát előre is köszönöm.

  46. Tisztelt Doktor Úr!
    11 éves ivaros szuka csivavamnal kezdodo gyomorfekelyt allapitottak meg. Gyomorpanaszos kutyaknak ajanlott kutyatappal es csirke, rizs, zoldseg fott etellel ettetem amig eros kocsonyas hasmenes nem jelentkezett nala egy ido utan mar rendszeresen. Minden alkalommal eloszor Mecsek gyomorteat itattam vele, ez a korabban nagyon ritkan elofordulo hasmenesere mindig hasznalt is, aztan vittem orvoshoz. Quamatel minit kapott, amit egy ido utan nem birt, emelygett, bagyadt volt es nem is ette meg az etelt, amibe belecsempesztem. Egyik ebtenyeszto ismerosunk felhivta a figyelmunket a csirkehus erzekenysegre-azota kivettem az etrendjebol es marha-rizs-zoldseg etrendre alltunk at. Ettol gyorsan abbamaradt a hasmenese, probaltam egy ido utan halat, kacsahust egyszer egyszer, de mindig eros hasmenessel reagalt, folyos, ragacsos, sotetszinu. Mar ugy latom, hogy a marhahus sem idealis+gyomorfekelynel gondolom nem is tul kimelo etel. Az utobbi idoben bujosabb is, remeg, ha eljovok otthonrol (kolyokkoraban fokozatosan szoktattam hozza es nem volt vele gond eddig), ejszaka van, hogy mocorog, nem alszik, kormet gyakran ragja-nem biztos, hogy ezek osszefuggenek a fekellyel, de hatha segit. Tanacsat szeretnem kerni, hogy mivel etessem es milyen taplalekkiegeszitoket javasol a gyomorfekelye gyogyulasanak segitesere? Koszonettel es udvozlettel, Anita

  47. Kedves Doktor Úr!
    4 éves kutyámat agresszivitás miatt a kozmetikus sedalin gel segítségével tudja kezelni. Azonban fél éve fokalis epilepsziát diagnosztizaltak nála és phenoleptil nevű gyógyszert szed (hatóanyag fenobarbital). Érdeklődnék, hogy ennek tudatában szabad-e neki sedalin gélt adni?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Kérdező! Nyugtató hatásúak a barbiturátok és az acepromazin (Sedalin) is. Egymás hatását fokozzák, így az adagoláskor erre figyelemmel kell lenni. Nem jelenthető ki hogy TILOS együtt adni, de kockázatos lehet. Üdv dr. Molnár

  48. Tisztelt Doktor Úr! Kutyámat egy hónapja állítottam át nyersetetésre az Ön javaslatára azóta gyakran nyeldekel, füvet eszik ,ritkán hány. A másik probléma a vihartól nagyon fél. Mit tud javasolni? Anita

    • Kedves Anita! A nyers etetést nem megfelelő összetételben végzi valószinüleg. A zöld növényi rostok megfelelő mennyiségű beviteléről gondoskodni szükséges. Erre a hínár por, alga por , lucerna por, petrezselyem zöld stb. alkalmas. Továbbá a kutya gyomornedv termelésének megfelelő mennyiségű eledelt szükséges adni egy alkalommal való etetésnél, mert ellenkező esetben ha nem itatódik át és nem savasodik meg az eledel, akkor a gyomorban tartósan pangani fog az étel és gyomor emésztési zavarok jöhetnek létre, annak minden kellemetlen következményével. A nyeldekelés ennek is lehet a következménye. üdv Dr. Molnár

  49. Tisztelt doktor Úr!
    Fél évvel ezelőtt a férjemmel megörököltünk egy egy éves rex, ivartalanított bak nyuszit. Le szeretnénk vágni a karmait, de képtelenség megfogni…
    Két alkalommal sikerült a kedvenc csemegéjével becsalni a hordozóba, így az állatorvos levágta a karmait. Viszont ma már nem volt hajlandó bemenni a hordozóba semmi áron, így elmaradt a körömvágás…
    Tudna nekünk segíteni abban, hogy milyen “praktikát” vessünk be? Esetleg hogyan szelídíthetnénk meg?
    Előre is köszönöm segítségét: Márta

    • Kedves Márta! Nyuszik nagyon intelligensek, átlátnak rajtunk. Sajnos biztos módszert nem tudok javasolni a nyuszi ketrecbe csalogatására. Talán egy kis éheztetés után a ketrecbe betett kedvenc eledelével? Üdv Dr. Molnár

  50. Jonapot.Szeretnek meg kerdezni par dolgot , nem hagy nyugodni, volt egy kis kutyam yorki aprilisba lett volna 9 eves, egyik nap nem jott ha szolok bagyadt levert volt csak fekudt elotte parnappal eszre vettem hasan fura sotet foltokat, aznap elvittem az orvoshoz mert nem evett csak ivott megvizsgalta az orvos nem volt babezias mondta vigyem vervetelre , itthon sotet veres folyekonyt uritett , meg elol vervett enyhen a foganal , reggel 7 kor masnap meg meghalt, vervett elol hatul 😭 Egyik naprol a masikra. Mindig is egeszseges volt..😏
    Koszonom a valaszat elore is..

    • Kedves Andrea! A leírtak alapján véralvadási zavarok vezethettek a kutyus gyors elhullásához. Ilyet egér vagy patkányméreg szokott okozni. Vigasztalódást kívánok. Üdv Dr. Molnár

Vélemény, hozzászólás?