Az Energyvet állatorvosa, Dr. Molnár Gábor Miklós szívesen válaszol bármilyen kérdésre a kedvencével kapcsolatban.

GÖRGESSEN AZ OLDAL LEGALJÁRA ÉS AZ OTT TALÁLHATÓ KERETBE BEÍRVA TUDJA A KÉRDÉSÉT FELTENNI.

FONTOS! Kérdését úgy tudja feltenni, ha itt előzetesen regisztrál és utána bejelenkezik. Minden kérdező a bejelentkezés után a saját kérdéseit és az állatorvos válaszait itt tudja nyomonkövetni.

 

Állatorvosi szaktanácsadás

Kérdése van a napi gondozással, tartással, balesetekkel kapcsolatosan? Esetleg gyakori vagy ritka állatbetegségeket tapasztal a kedvencénél? Szeretne többet tudni a betegségek megjelenésről, azok kezelési módjáról, lehetőségeiről? Az állatorvos válaszol rovatomban lehetőséget biztosítok, hogy az Önt érdeklő kérdésre a lehetőségekhez képest szakszerű választ adok.

Nagy segítséget jelent a válaszom összeállításában, ha az alábbi információkat megadja a kérdésében, amennyiben úgy látja, hogy a kérdés megválaszolásában hasznos információt nyújt számomra:

  • Az állat faja, neme, kora. Fontos információ, hogy az állat ivartalanított vagy ivaros. Amennyiben ivartalanított, kérem adja meg az ivartalanítás időpontját is.
  • Az állat testtömege
  • Az állat táplálási formája. Száraz táp, konzerv, házi koszt főve vagy nyersen és ezek aránya. Szénhidrát dús ételek aránya a diétában.
  • Emésztési zavarok jelentkezése az állat életének bármeny időszakában (hányás, hasmenés, székrekedés)
  • Bőr, fül, bűzmirigy gyulladás előfordulása
  • Az eddig végzett kezelések leírása
  • A külső élősködök ellen végzett megelőző és terápiás kezelések felsorolása, az alkalmazott szerek megnevezése.
  • Az elvégzett védőoltások megadása az utolsó egy éven belül
  • Bármely gyulladás csökkentő vagy szteroid vagy inzulin készítmény adagolása
  • Az állat életében elvégzett műtétek felsorolása
  • Esetleges allergiás hajlam vagy gyógyszerérzékenység.

Milyen jellegű kérdésekre kaphat választ az állatorvos válaszol rovatban?

  • Kedvencemnek bizonyos tünetei, mely betegségre utalnak?
  • Mit tegyek, ha  hány a kedvencem?
  • Hogyan állíthatom le a kutyám hasmenését?
  • Mi a legjobb diéta a cukorbeteg állatom etetésére?
  • Mi a helyzet az ízületi gyulladással járó testmozgással?
  • Mi az igazság az otthoni főzött állateledelről?
  • Milyen élelmiszerek egészségesek kedvencemnek?
  • Milyen élelmiszereket kell a kutyámnak elkerülnie?
  • Milyen gyakran kell etetnem a kutyámat, macskámat?
  • Vajon milyen étel mennyiségre van valóban szüksége kedvenceidnek?
  • Hogyan kezdhetek bele egy speciális diétába?
  • Vannak-e élelmiszerek mérgezőek a háziállatok számára?
  • Hogyan készíthetek házi készítésű étrendet?
  • Hogyan adagolhatom megfelelően a házi készítésű étrendet kedvencem számára?
  • A fűszerek biztonságosak-e a háziállatok számára?
  • Minden típusú betegségre vonatkozó kérdésére?
  • és sok más kérdésre.
  • Állatorvos válaszol rovatomban állatorvosi szaktanácsokkal szolgálok rövid, egy-egy témakört érintő kérdéssel kapcsolatban.

Kérem, hogy amennyiben videót szeretne megosztani, töltse fel a Youtube-ra, vagy más video megosztó oldalra, és másolja be a video linkjét. Köszönöm.

24 589 Hozzászólás

  1. Tisztelt Doktor Úr!

    Ezúton szeretném kérni szíves véleményét. Van egy 9 éves nőstény ivartalanított cicám, limfómát állapítottak meg ami a gerincébe nyomást okoz . A két hátsó lábára nem tud rá állni jelenleg maga alá piszkít, étvágya jó. Az orvosok kemoterápiát javasoltak. Van alternatív lehetőség a kezelésére és gyógyulására, vagy csak a kemo?

    Tisztelettel
    Szendrei Krisztián

  2. Tisztelt Doktor Úr!
    6 hónapos kandúr cicánkat decemberben fogadtuk örökbe, ideiglenes gazdijától (a cica féregtelenítése megtörtént, oltásait megkezdték már ekkor, nálunk még egy kötelező oltást kapott a múlt hónapban). Visszatérő probléma a hasmenés (sose vészes vagy vízszerű, csak napi 2-3 óriás adag, ami általában lágy), igyekszem leírni az eddig történteket.
    – decemberben, amikor hozzánk került, hasmenős volt (napi 3-5 alomra szaladás, hígabb bélsár). Az állatorvos megállapította, hogy láz miatt mehet a hasa, erre szurit és szájon át beadható gyógyszert is kapott. Főtt pulykamellel és marhaszívvel, főtt répával etettük 1-2 hétig, amitől szépen helyreállt a kaki is.
    – a téli hónapokban rövidebb időszakokban visszatért a hasmenés, de most már csak olyan formában, hogy napi 2 alom, az viszont lágyabb, szétesős állagú. teszt alapján csirke érzékenységre gyanakodtunk, a főtt pulykától és répától rendbejött, ezután Acana marhatápra álltunk át.
    – vér és nyálka is megjelent a bélsáron, illetve az almon kívül is “véres nyálka” olykor. Ekkor gyorsan újra állatorvos, aki megint lázat állapított meg, újabb oltások, újra főtt hús diéta. Gyanakodtunk arra, hogy a macsek megfázhat a lakásban, akár az ablakban ücsörgéstől is…Mivel nincsenek otthon spártai körülmények, megy a fűtés ezerrel, ekkor gondoltam arra, hogy immunerősítésre lenne szükség és ajánlás révén megrendeltem a Multivitamin és Probiovet kapszulákat.
    – szépen javult a helyzet kb 1 hét alatt is, megpróbáltuk elhagyni a főtt pulykahús diétát, Virbac emésztéskönnyítő tápjával kezdve (sajnos van benne csirke is), a táp adása után a csaknem tökéletesre váltó bélsár újra híg lett, nyálkás, véres…Mivel régebben beválni látszott, csak a lázas esetek miatt hagytuk el, egy csirkementes Acana-ra(marha, birka és hal fehérje) váltottunk.
    A Multivitamin és Probiovet mellé beszereztük az Emésztőenzim kapszulát is. Most már 1 hete szedi ezt a hármat(2 teljes hete pedig a multivitamint és probiovetet), csak Acana tápot eszi, javul a helyzet, de még nem tökéletes. A piros vércseppek még előfordulnak, a kaki hol lágy, hol normális.
    Fontos megjegyezni, hogy a cica mindeközben sose volt levert, étvágya és bundája pompás, szépen növekedik, játékos.
    Mit javasol, hogy kilábalhassunk a visszatérő hasmenésekből?
    Előre is nagyon köszönöm!

    • Kedves Bianka! Az alkalmazott 3 kiegészítő elégségesnek tűnik, mivel vastagbél gyulladás is kialakult a cicánál, így hosszabb időre van szükség, hogy a még csak egy hete alkalmazott emésztőenzimek & Probiotikum komplexnek is legyen ideje kifejteni a hatását. Megjegyzem, hogy a hasmenés esetén még a Regavetet is szoktam javasolni. Üdv Dr. molnár

      • Kedves Doktor úr!
        Túl vagyunk a fent említett táplálékkiegészítők 2×3 hetes kúráján, kizárólag prémium száraztáppal etetjük, a súlyának megfelelő mennyiséggel. A cica sokat javult, egyre inkább a szilárd, sötét bélsár jellemző, de még mindig -szerintem- gyakran ,napi 3x jár wc-re és néha a kaki vége folyósabb, ritkán még 1-2 vércsepp is előfordul. Mit javasol, érdemes folytatni a kúrát?
        Mivel a cica egyébként jól néz ki és nagyon jól van, nem vittük orvoshoz, de mit gondol, ajánlott bármilyen komolyabb vizsgálat?
        Köszönöm előre is!

  3. Tisztelt Doktor Úr.

    Választ szeretnék arra kapni hogy van egy 1éves fiú,ivaros havanese kutyusom és már kicsi kora óta eszi a saját székletét már próbálkoztam egy arra való készítménnyel amit az interneten vásároltam de nem segített mit tudna ajánlani hogy teljesen leszokjon róla.És olyan téren mit tudna ajánlani ami változtat a viselkedésén hogy nyugodtabb legyen,ne legyen híperaktiv pörgős,ha otthon vagyunk és feszült ha elmegyünk otthonról mert olyankor sír üvölt és elég domináns már a testvérei között is az volt mások elmondása szerint most van mellette egy 5éves yorki amivel szerencsére úgy aránylag kakas módra kijön 🙂 Gondolkodtunk ivartalanításon is de nem tudjuk ez változtatna e valamit úgy tudom állatfüggő. A válaszát előre is köszönöm.

    • Kedves Katalin!Az ürülék evés rosthiány és bélflóra egyensúlytalanság továbbá nyomelemek hiánya miatt alakulhat ki. Az Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Fytovet kombináció alkalmazása javasolt. A z izgágaságra pedig az Etovet csepp és a Krill Omega D3K2 gél indikált. Együtt is alkalmazható a 4 termék. Üdv Dr. molnár

  4. 03.02-án reggel 9-kor még semmi baja nem volt, akkoriban állt el az eső, kiengedtem, délelőtt 11-kor mikor kimentem, már csak vánszorogni tudott, a hátsó lábait azóta sem használja, csak próbálja, bár azóta nem is próbált vakarózni, keresztbe van a hátsó lába, és úgy fekszik, de szerintem nem a lábával van baj, hanem valami belső sérülés lehet. Talán bántották, eltörték a lábát? Vagy nem tudom, közösülés okozhat-e ilyet?
    Szerintem láza is van. Kicsit zihál. Eszik, iszik, és ha kell neki üríteni, kikínlódja magát, (előtte többször kivittem, hátha, de akkor nem kellett neki) igaz az ürítés csak 3-án délután 4 körül történt meg egyszer. Ha a mellső lábainál simítom a hátánál, akkor hátrahúzza a száját. A gerincével van baj? 2 éves 1-2kilós ivaros szuka kutya, Bobi nyakörvvel.

    • Kedves Gyula! Mihamarabb vizsgáltassa meg kollégával a kutyát. A tünetek alapján én porckorongsérvre gondolok. Amennyiben ez igazolódik akkor a Mozgásszervi csomagot javaslom alkalmazom. Üdv Dr. molnár

  5. Tisztelt Doktor Úr!

    Két kistermetű keverék kan kotorék kutyám van, kb 3 évesek. Eső után a békákat imádják elkapni, elvenni sem lehet tőlük,
    szétrágják, és szinte azonnal bő nyáladzás és sűrű fejrángatás közepette megölik őket, de meg nem eszik. Utána
    hánynak és étvágytalanok, levertek.
    Megpróbálom elrángatni őket, de nem mindíg sikerül. Kérdésem: mennyire ártalmas az egészségükre a “békalakoma”?
    Köszönettel:
    Ladányi Gábor

    • Kedves Gábor! Ez sajnos ilyen, szinte minden kutya szeret játszani a varangyos békákkal melyek bármirigyeikkel méreganyagot választanak ki, ami a kutyák nyálkahártyájára kerülve erős nyálzást, fejrázást vált ki náluk, mivel az csípő, égető érzést okoz. Ennek semmilyen káros következményét sem tapasztaltam hosszú időszakon át megfigyelve az így viselkedő kutyákat. Mivel a békék védett állatok ezt a találkozást lehetőleg el kell kerülni. Üdv dr. Molnár

  6. Tisztelt Doktor Úr!

    Lakásban tartott Maine Coon fajtájú cicám,( ivartalanított, két éves, 10 kg-os, összes oltással, féreghajtással,) a fülén sajnos megsérült ( játék közben megkarmolta a testvére). Keletkezett a fülére egy Othaematoma, kb, 10 *20 mm nagyságú. Ez a vérömleny már kb 10 napja a fülén van. Voltam vele állatorvosnál, aki fölvilágosított ezzel kapcsolatban. Én nem ragaszkodom a műtéthez, ráadásul az orvos is inkább azt támogatta, hogy maradjon, mert úgysem okoz ez fájdalmat, az altatás és műtét nagyobb megpróbáltatás a cicának. Mégis van egy rossz megérzésem és bizonytalanság bennem. Pontosan szeretném tudni, hogy esetleg az esztétikai elváltozásokon kívül lehetnek-e más negatív következményei annak, ha a vérömleny marad a cica fülén. (ami befolyásol , még az, hogy egy borzasztóan makacs természetű cicáról van szó, aki nem tudom hogyan tudná elviselni a gallért műtét után).

    Köszönöm válaszát!

    • Kedves Marika! Én sem javaslom a műtétet. Általában térképszerűen összehúzódó bőrfelület marad vissza a fül vérömleny hosszú távú regenerációjakor. Vagyis főként esztétikai következménye lehet. Üdv Dr. molnár

  7. Tisztelt Doktorúr!
    Van egy 12 eves ivartalanitott 5.3 kg os máltai selyemkutyam!Sajnos mar 4 epilepsziára hajlamos rohamunk volt . 5-8 mp ig tartottak ( felsír, elájul es maga alá pisil)
    Légcsőszűkület es szivnagyobbodasunk van . Az utobbira Fortekor tablettat szed , napi 1/2 t.
    Mit tanacsol, mit tudnank tenni?
    Valaszat koszonom

  8. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy fajtiszta kislány spánielem van, aki 3 éves kora körül lett kiívartalanítva. 2 és fél évesen fogadtuk örökbe. Napi kétszer eszik, reggel konzervet (marhásat), délben száraz tápot (marhásat). Elég régóta küzdünk az egyik szeme körül szőrkihullással. Orvisnál is jártunk, de akkor szemhéj gyulladást állapítottak meg és gyógyszeresen kezelték egy ideig. A helyzet sajnos, nem változott. Én inkább allergiára gyanakodom, de akkor miért csak az egyik szeménél van körbe kihullva a szőr?
    Ön szerint, mi lehet a gond? Mit tanácsol?
    Válaszát előre is köszönöm!

    • Kedves Krisztina! Őszintén megmondom nem tudok elsőre magyarázatot adni az egyoldali tünetre. Küldjön képet talán akkor jobban tudunk közelíteni a probléma okára. Üdv Dr. molnár

  9. Kedves Doktor Úr!
    Hosszuszőrű, herélt (1 éves korában), 15 éves, 5,5kg-s (az elmult pár hónapban egy picit lefogyott, kb 6kg-os volt előtte) cicánk hasszőrzete cca 2hónap alatt kihullott. Fotó mellékelve. A cicus száraz kaján él, párizsival kiegészitve. A széklete kemény, egy időben a vége puha volt és néha véres. Vér és széklet labor semmit sem mutatott ki. Egyébb bőrproblémák nem jelentkeztek, a bőr a cicus hasán nekünk normálisnak tünik, a cica nem vakarja. Mivel gyakran utazik az union kivülre , igy az összes kötelező oltása, féreghajnása rendben. Pár alkalommal étvágytalanság, véres hányás és hasmenés ellen kezelték, több mint 1éve. A kihullot szörzetre Lucy et Gus olajkeveréket kapott, ami nem használt. Gyogyszerérzékenységről nem tudunk.
    Segitségét megköszönve Dobriban Péter

    • Kedves Péter! A szimmetrikus jellegű szőrhullásra a Kingvet,a Multivit Mega C és Krill Omega D3K2 gél kombinált alkalmazását javaslom. A kora és a szőrhullás jellege miatt tesztoszteron hiányos szőrhullásra gyanakszom. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor úr!
        A múlt héten fogadtunk be egy kb 4.5 hónapos nőstény kiscicát. A féreghajtás első lépése megtörtént. Egészségesnek mondta az állatorvos, vidám, játékos, de szörnyen büdös “galambokat ereget”. Javasolta, hogy adjak neki joghurtot.. Ezt kiegészítettem fél ampulla Normoflorral, mert nem segített. A széklete félig formált, naponta 2x van neki. Mit javasol, mi lehet az oka ennek? Nedves és száraz kölykökeledelt kap, jobb minőségűt (de nem prémiumot). Köszönöm előre is segítségét.
        Tisztelettel
        SZ. Izabella

        • Kedves Izabella! Tökéletlen a gyomor és a bélemésztése, valószínűleg a kora és az esetleges korábbi bélflóra károsító kezelés vagy etetés hatására. Javaslom a Regavet, Multivit mega C, Emésztőenzimek Probiotikum komplex együttes adagolását. Üdv dr. molnár

  10. Kedves Doktor Úr!
    10 hónapos, menhelyről hozzánk került cica vélhetően a drasztikus taplalekvaltas miatt (nálunk nagyon sok, kb napi 30 dkg csirkét evett a korábbi hidrolizált száraztap helyett) viszketni kezdett és a szőre is nagyon kihullott, már helyenként látszik a bőre, ami egyébként egészséges.
    Parazitamentesítése eddig 2 Advocate és 2 Drontal lett adva megfelelő időzítéssel, fülatka még talán van.
    Orvosi javaslatra eliminációs diétán van, Trovet hypoallergén bárány és rizs tápot és konzervet kap.
    A bőrkaparék vizsgálatot és a vérvételt szóba hoztam, hogy nincs e rá szükség, de azt mondták egyelőre nem kell , bőrkaparekot nincs is honnan venni, mert egészséges a bőre. Laikusként ehhez nem tudok hozzászólni,így van-e, annak viszont nem örülök, hogy már a második kortikoszteroid injekciót kapja a viszketésre, hiába kértem hogy ha lehet keressünk más megoldást, pl. antihisztamint, akár kenőcsöt..

    Sajnos az állat nagyon stresszes az autóban, így egyelőre nem vinném máshová, marad ez a közeli rendelő és némi fenntartás , hogy nem a legjobbak, csak a legközelebbiek..
    Kérdésem az volna hogy az Energy termékek közül van olyan , ami eliminációs diéta alatt biztonsággal adható, nincs benne pl kagyló? Jó lenne az emésztését támogatni enzimekkel, biztosan köze van ennek dibiózishoz..Illetve az alopecia miatt jó lenne valamilyen szőrregeneráló is. Tablettát nem tudok neki egyben beadni, de feloldva pipettaval menne.

    Egyáltalán mennyi idő alatt múlik a pruritusz az eliminációs diéta során? Most már elég keveset vakarja magát, inkább a tisztálkodást csinálja nagyon erőteljesen, a hátán már nincs aljszőre ( nem értem ezt se, hogyan szedte ki a fedő szőrök alól, talán azok erősebbek..)

    Válaszát előre is köszönöm!
    Dudás Emese

  11. Tisztelt Doktor Úr!

    4 éves törpe tacskóm mindkét oldali csípőjét érintő arthrosisa, illetve gerincbántalmai miatt bő fél éve kapja az Energyvet mozgásszervi panaszokra ajánlott csomagját (kb 3 hónapja már csak a fenntartó adagot), és nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel. Ugyan volt egy időközbeni hyaluronsavas csípőízületi feltöltése és jó pár hónapig fizioterápiára is jártunk, de 2 hónapja már csak az Energyvet termékeket kapja és újra bicegés nélkül tud járni, mitöbb, boldogan szaladgál, ismét aktív.
    Viszont egy ideje epilepszia tüneteit is mutatja. Szerencsére nagyrohama nem volt eddig és úgy tűnik, hogy a rohamot kiváltó kulcsingert is sikerült megtalálni (és kiiktatni az életéből), de az idegrendszeri érintettség tünetei (laikusok számára csupán magatartásbeli problémának tűnő dolgok) ettől függetlenül fennállnak. Ameddig nem szükséges, nem szeretném a hagyományos gyógyszerekkel terhelni a szervezetét.
    Az lenne a kérdésem, hogy az Energyvet epilepsziára ajánlott termékeit milyen formában és adagolásban adhatom a kutyusnak a már jelenleg is alkalmazott termékek (Skelevet, Krill, stb.) mellett? Elegendő lenne esetleg csak az Etovet és Korovet cseppeket adni neki jelen fázisban?

    Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

    Üdvözlettel:
    Nemes Nóra

  12. Tisztelt Doktor Úr!

    Kérem szépen segítségét az alábbi esetben:
    8 éves, hím, ivaros törpe snauzer kutyám most 11,2 kg. 4 hete Select gold konzerven él, előtte főztem neki marha és sertés húst zöldséggel hús 70% zöldség 30% (sárgarépa, zöldség, kelkáposzta) néha rizs és máj. Nem megy a hasa nem hány. Kötelező oltását 1 éve kapta. Műtétei/kezelések: Épben kimetszett invertált papilloma 2013. Hot spot a fején 2015. Mellkasán csomók 2019. 1. csomó lipoma nem vették ki 2. csomó kioperálva benignus cisztikus trichoepithelioma ép szélekkel kimetszve. Pajzsmirigy T4 alulműködés 10,5 nmo/l 2019-ben szedett gyógyszer LEVENTA 0,25 ml. 2020. 02.04. a T4 22,4 akár jónak is mondható, kérdeztem kell-e adnom még neki a gyógyszert, azt mondták igen, mert ha visszaesik a pajzsmirigy akkor nehéz lesz újra felépíteni.
    Nem tudok gyógyszer érzékenységről.
    2020. február 02-án csomót vettem észre a fején a jobb oldalon mandibuláris nyirokcsomók környékén. Másnap mintavétel, eredmény kórokozó és daganatsejt nem látható. Injekciók 3 napig de a csomó csak nőtt. 2020. február 12-én tályognak ítélték és felnyitották. Baktériumot tenyésztettek és ANAREOB tenyésztés negatív.
    2020. február 15. SZIE bevittem mert kedvetlen volt. Ekkor jobb oldalon kb 6 cm átmérőjű duzzanat , bal oldalon diónyi tömött duzzanat, szájüreg nyitható, légzés nem akadályozott.
    2020. február 19. CT koponyáról, mellkasról és hasüregről: a jobb mandibulaág hátsó szegletétől kezdődően egy kb 5x5x1,5 cm átmérőjű lapos, rekeszekkel tagolt amorf terület látható a bőr alatt, amelyben folyadék van, vékony fala kontrasztot halmozó, határa sok helyen nem követhető, bal oldali submandibularis nyirokcsomók duzzadtak. A tüdő normális. Vélemény: malignitásra utaló morfológiai jelek nem láthatók.
    2020.02.21. sebészet SZIE: a nyak ventralis részét a gége/garat tájékán teljesen magába foglaló, nem fájdalmas, nem meleg, tömötten rugalmas duzzanat. Innop daganat. Amennyiben légzési/nyelési nehézség euthanasia javasolt.
    2020.02.26. Újabb citológia, eredmény: Grade I-II lágyszöveti sarcoma, valószínűleg pharyngealis rhabdomyosarcoma
    Ezek után már az vezérelt, hogy a kutyámnak ne legyen fájdalma, és meg ne fulladjon, így a K9 Immunity+facor+Omega3 daganatos csomagot felkutattam az interneten és 8. napja adom neki.
    De nem hagyott nyugodni a dolog és arra jutottam, hogyha zsugorítani lehetne a daganaton akkor akár lehetne még időnk! Elkezdtem kutatni újra a neten és akkor találtam meg az Ön oldalát. A kutyám nem operálható, viszont a mai helyzet szerint eszik, iszik, pisil, kakil, szeret sétálni, futunk is.
    Kérem szépen segítsen rajtunk, hogy segíthessem a kutyám hátralévő idejét méltó módon eltölteni! Kérem szépen adjon tanácsot az etetésével kapcsolatban, hogy mit adjak neki az Önnél megvásárolható szerek közül, azokat hogyan adagoljam! Budapesttől 16 km-re lakom, bárhová elmegyek! kérem szépen ajánljon állatorvos kollégát aki a későbbiekben figyelemmel kísérheti a kutyám életét!

    Segítségét megköszönve egy aggódó gazdi
    Márta

  13. Tisztelt Doktor Úr!
    Az egy éves ivartalanított kandúr cicánk farka megsérült (becsípődhetett valahova) ezért amputálni kellett. A műtét február 20.-án történt. A faroktőtől körülbelül 5 cm maradt a cica farkából, szépen gyógyul nincs vele probléma. Viszont folyamatosan vizelet csöpög a cicából, esetleg teljesen be is pisil. Székléte egy hét után indult újra, de az is mintha csak kiesne, észre se veszi mi történik. Az állatorvosunk szerint a fájdalom miatt nem tudja tartani, viszont tartunk tőle hogy nem erről van szó. Jó kedvű, mozgékony, látszólag semmilyen fájdalomérzete nincs. Három napja kap gyulladás és fájdalom csillapítót, de nem változott semmi. Mi állhat a probléma hátterében?
    Előre is köszönjük válaszát!

    • Kedves Judit! A tünetek miatt én gerincvelő zúzódásra, vongálódásra gondolok, amely a sérült farok kialakulásakor érhette a cicát. Ez idővel magától helyreállhat és a vizelési gondok megszüntetnek. Üdv Dr. molnár

  14. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy közel 5 éves ivartalnított britt kandúr cicám, sajnos szívbillentyű problémái vannak, szívgyógyszert és vízhajtókat is szednie kell. 1-2 napja olyan mintha furcsán menne a hátsó lábaival, kicsit merevek mikor sétál. Megtapogattam, nem tudom, hogy fel van e dagadva, vagy fáj e neki, látszólag annyira nem zavarja, ha fogdosom,a szeme is kicsit piros és könnyes, de nem tartósan. Lehetséges, hogy valami vérrög miatt ilyen a lába (mivel szívbeteg)? Van annak valami kézzelfoghatóbb, szemmel látható tünete? Azonnal el kéne vinnem orvoshoz? Lehet ez ellen valamit tenni? Állatorvos megtalálja, ha valahol vérrög van és fel lehet oldani? Egyébként eszik, iszik, játszik, futkos, ugrál, de sétálás közben látszik, hogy valami merevség van a hátsó lábában.
    Válaszát előre is hálásan köszönöm.
    Tisztelettel: Kiss Hanna

    • Kedves Hanna! A cicák minden szintetikus gyógyszert nehezen viselnek, de lehet vizenyő miatt is, továbbá a gerincidegek összenyomatása sem kizárt. Vigye el kollégához a cicát és csináltassanak vér labor vizsgálatot is. Üdv dr. molnár

  15. Kedves Doktor Úr!
    10 éves, 15kg-os Beagle kutyusom van. Nagyon fél és ellenkezik mikor a farkaskörmét vágjuk, így 0.5 adag sedalin szoktunk beadni neki, hogy engedje. Néhány hónapja az állatorvos az alábbi gyógyszereket írta fel neki, furon 1×0,5, digoxin 2×1/4. Illetve kB másfél hete a kennel köhögésre sinecod 2×0,5 és alfasan 2×1,5 naponta.
    Szeretném megkérdezni, hogy a sedalin ezekkel a gyógyszerekkel való alkalmazása okozhat bármi negatívat? Ugye, csak kialussza magát és minden rendben lesz?
    Előre is köszönöm!

    • Kedves Alexandra! Mivel minden szintetikus gyógyszer terheli bizonyos fokig a májat és a vesét, és a nyugtatók is így teszik, ezért nem túl szerencsés együtt alkalmazni ezeket. De mivel nem tudnak mást tenni, így a kockázatot vállalniuk kell. Talán a máj méregtelenítését a Cytovettel és a regavettel támogatni igyekezzenek és az minimálisra csökkentheti a kockázatokat, ami a többi gyógyszer toxikus hatásait illeti. Üdv dr. molnár

  16. Tisztelt Doktorúr!
    Egy ismerősöm macskájáról szeretnék irni és tanácsot kapni.Ez egy szfinx macska,fiú és nincs ivartalanitva.4 éves lesz,talán májusban.Súlya 3.30-3.40 körüli.Abszolut lakásban tartott.Egy hónapok óta tartó kálvária,problémára keresek útmutatást.A dolgot neheziti,hogy ez Hollandiában van.Tehát ebből fakadóan nyelvi nehézségeim vannak az itteni állatorvosokkal,az ismerősömnek viszont nem lenne ez gond,de szerintem elfogultsága révén a macska iránt,nem a teljes tüneteket mondja el.Próbálok igen röviden a lényegre szoritkozni.
    A macskát én 2 éve ismerem.Feltűnt,hogy nem egy játékos állat,semmi nem keltette fel a figyelmét,semmi mozgó dologra nem reagál,mint egy “rendes” cica.Rendszerint csak gubbasztott…
    Mintegy 8!!! hónapja vettem észre,hogy a macskának kezd hasmenése lenni.A tápláléka akkoriban kizárólag szárazeledel volt,de mindig ugyanaz,sem márka sem iz nem volt variálva.Úgy is mondhatnám,hogy teljesen egyhangú.Némi kényeztetés volt egyfajta “csemege”,1-2 falat.Nos első lépésként ez lett tőle megvonva.Fokozódott a dolog,akkor másik eledel lett neki választva,szintén száraz.Erre méginkább hasmenés,és már nem csak az alomban,hanem a környékén is…aztán több és több fele…érme nagyságúak.A szaga pedig egyszerűen leirhatatlan.Borzalmas bűzös,leginkább rohadó kelkáposzta szaghoz tudnám hasonlitani.
    Ekkor végre a gazdájában tudatosult,hogy orvoshoz kellene vinni.Első körben valami kis fertőtlenitőt tablettát kapott,néhány nap után 3 napi székletmintát kellett venni,amelyből Giardia nevű baktériumra találtak.Kapott rá gyógyszert,Metrodinazolt.Túl sok sikert nem ért el vele,talán 1 hangyányit csökkent a hasmenés.A holland állatorvos javasolta,hogy más táplálékot kapjon,nevezetesen Royal canin szuperérzékeny macskák számára.Nos,hozzá sem nyúlt,nem ette.Próbálkozások különféle készitményekkel,ezt hosszú leirni.Végülis egyfajta macskakonzerv bevált neki.Egyébként jóétvágyú.A hasmenés nem igazán hagyott alább.Aztán kis szünet után újra kapott egy kúrát a Metronidazollal.Ekkor ugyan már kevesebb lett,és nem terjedt ki szerte,viszont még mindig borzalmas bűzös.Csináltak neki ultrahangos vizsgálatot,vért vettek tőle,de a világon semmit nem állapitottak meg.Természetesen fokozottabban takaritottam körülötte,fertőtlenités.A macska kedélyállapota nem romlott,ugyanolyan érdektelen volt,mint amikor megismertem.Nagyon ritkán nyávog,de akkor leginkább a “bagzó” macskákra emlékeztet,nem egy kellemes hang.Aztán kapott egy másik gyógyszert, Ronidazol 100mg.Nem emlékszem meddig kapta,újabb székletminta,a gyógyszer nem hozta a kivánt eredményt,még mindig a bűzös hasmenés,naponta olyan 4-6 alkalommal.Orvosi javaslat,amibe a gazdája nem egyezett bele,hogy nyissák fel a hasát,hááááátha….(De ha az ultrahangos vizsgálat semmit nem mutat?mért kellene?)1 hónapnyi tétlenség után ujabb gyógyszert kap,nevezetesen Prednoral 5 mg-os,ezt 2 hétig napi 1,aztán 2 hétig napi 3/4,aztán 2 hétig napi 1/2 fél tabletta.Február 14-én kezdte.De….mind a mai napig megy a hasa,és borzalmas hányingerkeltő szaga van.Olyan hig a széklete,hogy amikor végzi a dolgát,hallható,ahogyan “priccol”
    Teljesen kétségbe vagyok esve,hogy ezentúl mindig igy lesz?Nem tud meggyógyulni?
    Kérem szives tanácsát,esetlg mit tudnánk még próbálni?

  17. Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném kikérni a véleményét. Lehetőségem adódott arra, hogy örökbe fogadjak egy 6 hónapos Shar-Pei kopó keverék kiskutyát viszont örökölt krónikus fülgyulladása van. Megéri még így is foglalkozni vele ? Szteroidot és fülcseppet kap , elvileg ez jó rá viszont az állatorvos altatást mondott, illetve a testvéreinél is ez van. Még nem fogadtam örökbe de már a szívemhez nőtt de nem akarok rosszul dönteni. Jó ez neki vagy a szteroidtól meghülyülne hosszú távon? Esetleg műtét? Még nem találkoztam hasonló betegséggel állatnál ezért az állatorvosi költségekkel sem vagyok tisztában ilyen téren.

    Nagyon szépen köszönöm a válaszát előre is!

    Üdvözlettel:
    Zita, Budapest

  18. Kedves Doktor Úr!
    Kiskutyám 9 éves, 15 kg, foxi keverék kan kutyus.
    Egy hete pénteken arra jöttünk haza munkából, hogy fáj a jobb első lába, nem nagyon akar ráállni, fáj neki és a könyök részt nyalogatja.
    Ebben az elmúlt egy hétben 2 rendelőben kétszer megröntgenezték, de semmi elváltozást nem találtak. Valószínűleg megrándulhatott a lába. Először rheumocam 1 mg tablettát kapott, majd 3 nap után onsior 20 mg tablettát. Egyik sem hatott, nem változott az állapota. Kedden megyünk vissza kontrollra. Addig is azt szeretném megkérdezni, hogy adhatnám- e az egyik gyógyszert reggel, a másikat este? Kb. 12 órás eltéréssel?
    Olvastam a neten, hogy együtt nem alkalmazható 2 fajta nem szteroid gyulladáscsökkentő. De így 12 órás eltéréssel lehetne? Hátha jobban hatna és enyhülne a fájdalma?
    Előre is köszönöm szépen a válaszát!
    Szép napot és hétvégét!
    Üdvözlettel: Éva

    • Kedves Éva! Lehetőleg csak az egyiket alkalmazza, de azt sem nagy dózisban, mivel sok bélrendszeri hatása is lehetséges. Próbálja nedves ruhával és jégakku alkalmazásával hűteni. Üdv Dr. molnár

    • Kedves Doktor úr,
      15 éves macskánkon csontkeménységű kinövést találtunk a mellkascsont-váll körül. Az orvos röntgen után azt mondta, hogy szerinte daganatos elváltozás és a kora miatt nem műtené. Mivel a macska közérzete jó (nem fájlalja, nem sántít, eszik), így én próbálkoznék esetleg “házilag” kezelni. Két másik (egészséges) macskával eszik együtt, elég nehezen oldható meg a külön etetésük és preferálnánk, ha nem kellene kapszulával stresszelni. Az Annovet mellett mivel lenne érdemes próbálkozni? Köszönöm!

  19. Kedves Doktor úr,

    Azért írok mert van egy közel két éves ivartalanított lány cicám. Aki egy ideje nagyon erősen vakarózik ami miatt több helyen foltokban kopott, ritkás a szőre változó helyeken( a fenekén, a lábán, a hasán a tarkóján), és sok esetben sebek is megjelennek. Eddig kétszer kapott oltást először 2018 szeptemberében majd 2019 októberében.
    Mindig is vakarózott valmennyire, de tavaly október óta ez fokozódott. – Benti cicáról van szó.
    Állatorvosnál voltunk vele és vérvétel alapján teljesen egészséges – hormon szintje volt picit magasabb mert korábban olyan injekciót kapott a viszketésekre ami hormon tartalmú volt. Ez az injekció ideiglenesen használt, de max 2 hétig. Miután először kapta az injekciót a hangulata javult, ami azóta is megvan.
    Valamint a bőrbiopszia eredménye alapján élősködője nincs, hanem valamire allergiás. Most ez alapján a Trovetnek olyan tápját kapja ami csak birkát és rizst tartalmaz.

    Mostanság a szőre már nem annyira ritkás viszont továbbiakban is sokat vakarózik és töredezett a szőr a tarkóján. Illetve amik korábban voltak fekete pöttyök az állán azok is ritkultak.
    Esetleg tud olyan készítményt javasolni ami a leírtak alapján esetleg jó lenne kipróbálni?

    Tisztelettel,
    Piroska Anett

  20. Tisztelt Doktor Úr!
    18-hós ivaros kan boxeremnek,aki kiskora óta tápos volt, hasnyálmirigy gyulladást diagnosztikáltak.Magyas lipáz és amiláz.Ha evett azért hányt,ha nem evett azért hányt, állandó hasmenés a mai napig, gyógy tápot nem eszi,most főzök neki nyákos rizst és csirkemellet.Kliont két hétig szedte,most már csak omeprazolt kap napi egyszer,ha nem adom be neki,olyan mintha fájna a hasa és savat hány, ilyenkor nem is eszik!
    Szeretném a segítségét kérni,hogy mit tudnék neki adni,hogy mihamarabb felépüljön.
    Válaszát előre is köszönöm!
    Tisztelettel: Gabrics Nikoletta

  21. Tisztelt Doktor Úr!

    Hamarosan beszerezzuk az Ön által javasolt készítményeket és megkezdjuk az alkalmazásat a mielőbbi javulás érdekében.

    Köszönettel:
    Rovó Helga

  22. Tisztelt Doktor Úr!

    Van egy lassan 6 éves, ivaros nőstény, oroszlánfejű törpenyuszi a családban és az lenne a kérdésem, hogy esetleg őt még lehetne-e ivartalanítani? Mik a kockázatok egy ilyen idős nyuszinál? Mennyibe kerül egy ilyen műtét?

    Köszönöm a válaszát!

    Tisztelettel,
    Tóth Veronika

    • Kedves Veronika! Kérem keressen fel telefonon keresztül vagy személyesen egy műtétekkel is foglalkozó kolléga rendelőjét, ott tudnak a kérdésére válaszolni. Üdv Dr. molnár

  23. Tisztelt Doktor Úr!

    A macskámnál veseelégtelenséget diagnosztizáltak.
    Vesediétás (táp) etetésre kell váltanunk. Nagyon aggódom.
    Milyen készítményeket javasolna nekem és mennyi idő után segítene?

    Köszönettel: Horváth Judit

  24. Üdvözlöm!
    13 éves Brüsszeli Griffon kislány-nincs ivartalanítva!
    Száraz ,premium táppal táplálva.
    2,9 kg(hosszú évek óta ennyi)
    Minden védőoltás folyamatosan be volt adva rendszeresen!
    Nagyon rövid időn belül( kb:7-8 nap) a kutyusunk hirtelen sokszor vizelt-és amúgy szobatiszta-de már nem bírta tartani és akár 24 órán belül 15-20x is vizelt kicsi ill.nagyobb adagokat
    Kezdetben betudtuk az öregedésének-de gyanús volt ,hogy annyira gyorsan és átmenet nélkül történtek a dolgok.
    Nehézkessé vált a járása,és mintha kezdett volna elgyengülni az izomzata,bizonytalan volt,billegett,segítségre szorult a járásában.
    Majd pár napra rá,már ki sem mozdult a kis helyéről.
    Nem evett és nem fogadott el semmi ételt-inni viszont ivott magától is-hál Istennek!
    Természetesen elvittük orvoshoz-aki azt mondta,hogy valószínűleg mellékvese daganata lehet-ezért egy vér és vizelet vizsgálatot javasolt-amit megcsináltattunk.
    Mellékelem csatolva az eredményt!
    Kapott infúziót Ringer Laktát(nem vénába-bőr alá talán vagy izomba,) valamint fájdalomcsillapítót és görcsoldót
    Sajnos volt olyan nap-mikor könnyek közt már elhatároztuk hogy fájó szívvel de elaltatjuk,mert rossz volt nézni a kutya szenvedését.
    Tegnap lett volna ez a nap-de nem tudtuk megtenni,képtelenek voltunk rá.
    Azóta se hagyja el a kis házát,viszont megszűnt a rengeteg pisilés-alányúlunk és kivisszük-így elvégzi a dolgát.
    Igaz hogy a tápot visszautasítja de más egyéb ételt elfogad.Főtt csirkehús-rizs-sárgarépa-johurt)
    iszik sokat.
    Néha magától kimozdul a helyéről-inogva ugyan de tesz néhány kört a konyhában-de aztán utána hosszú órákat csak fekszik és alszik szinte mozdulatlanul.
    A Doktor úr azt mondta nekünk hogy az utolsó nap 24-ik órájában van Szegénykénk!-ennek 2napja
    Nehezen veszi a levegőt és a szája is 1/3 ig nyitva van-de valahogy azt érezzük hogy nincsenek fájdalmai-ezért is mondtunk le az elaltatásáról.
    A szívhangjai ill.a kora miatt is az orvosunk azt mondta már tavaly is,hogy nem lehet altatni biztonsággal!

    Mit javasol Doktor úr?
    Meghosszabbíthatjuk vajon az életét önző módon vagy hagyjuk őt elmenni rövid szenvedések nélkül?
    Idős kutyus,sok boldog évet élt velünk,vajon van értelme további próbálkozásoknak?
    Várom gyors és megtisztelő válaszát privát emailben,előre is köszönöm!

    Horváth Tibor

  25. Tisztelt Doktor Úr!

    14 éves ivartalanított ír szetter kan kutyusom van. Hasnyálmirigy-problémával (magas Lipáz szint) diagnosztizálták 2 éve. Ekkor azért fordultunk orvoshoz, mert rossz volt az étvágya, és fogyott. Nagyon lágy volt a széklete, mégis néhány naponta szorulása volt, ilyenkor a széklettől, csak emberi segítséggel tudott megszabadulni. Úgy tűnt, mintha a széklet egy része nem tudott volna távozni, és ezért egyre keményebbé vált, így székrekedés lett a vége. Több napon keresztül infúziót kapott, az értékek jobbak lettek. Azóta zsírszegény diétás tápot(Eukanuba veterinary diets intestinal), főtt tésztát, és Kreon 10000 kapszulát kap. Közben tavaly ivartalanították. Ettől reméltük, hogy a székletprobléma enyhül, de sajnos nem sokat változott, Illetve a hasmenés megszűnt. Búzakorpával próbálom a széklet minőségét egyensúlyban tartani. Jelenlegi súlyosabb probléma, hogy fogyása nem állt meg a jó étvágy ellenére sem, (22,3kg) nagyon sovány, továbbá a vizeletét éjszaka és gyakran nappal is maga alá üríti. Fiatal korában nem volt diszpláziás, de most nagy fájdalmai vannak a hátsó lábaiban. Nehezen kel föl, talán ezért is pisil maga alá! EPATO 1500 plus-t, SANCT BERNHARD B VITAMIN-KOMPLEXET kap. Az 1. szem TROCOXILT egy hete adtam be neki. A hatása még nem igazán látható, a fájdalmai vannak, mégis rendkívül boldog, ha foglalkozunk vele, vagy rövidke sétára visszük. Ilyenkor ugrál, ugat örömében!
    A kérdésem az lenne, hogy mit javasol a bepisilésre és az ízületi fájdalmakra, az előzmények ismeretében? Tudomásom szerint a sajnos a Trocoxil jelenleg hiánycikk, jó lenne, ha helyette volna valami hosszú távon ható gyógyszer! Nagyon szeretnék javítani az életminőségén, mert még ott van benne a játékosság és az akarás.

    Előre is Köszönöm tanácsát!
    Szokol Éva

  26. Tisztelt Doktor Úr !

    A 10 éves (Bichon Havanese ivaros szuka )kutyámról szeretném a véleményét kikérni.2019 májusában(jobb hátsó láb),és 2020 február hónapban(bal hátsó láb) a kiskutyám átesett két komoly műtéten.Mindkét esetben teljes térdszalag szakadása volt.Minden esetben a műtét előtt kertünk vér labort is.

    2019 vér vizsgálati anyag : 2020.vér vizsgálati anyag :

    ALT(GPT). 59,9 ALT (GPT) 283,7

    ALKP. 619 ALKP mérhetetlenül magas

    GGT. 4 GGT 10,4

    Amiláz 363 Amiláz 401

    Lipáz 96 Lipáz 74

    Kabamid 7,40 Karbamid 4,24

    Kreatinin 87,7 Kreatinin. 53

    Foszfor 1,28 Foszfor 0,82

    CK 204

    LDH 136

    A tavalyi műtét után a lába szépen begyógyult,de a térdénél maradt egy kis seb ami nem akart gyógyulni.Kenegettük Kék Lukács krémmel de semmi.Elvittük orvoshoz aki lekezelte újra,és ekkor hívta fel a doktor úr a figyelmünket ,hogy vékony a bőre,a szőre sem olyan amelyeknek lennie kell,így fennáll a gyanú a cushing szindrómára.Jó lenne egy vizelet vizsgálat is.Megcsináltattuk.

    Ennek az eredménye a következő .

    CCR( Corte/crea)

    UCCR 46,21 10E6(0-13)

    Cortisol 46

    CREA 8800

    Ennek most jött meg az eredménye ,ami megerősítette a cushing szindrómát.A kiskutyám nem szedett semmilyen szteroid gyógyszereket,és nem állt semmilyen kezelés alatt.Csak a műtét miatt kiadott gyógyszereket adtam neki ,antibiotikum ,fájdalomcsillapító,izület erősítő.Kizárólag DMGUARD vitamint adok neki napi 6 csepp,kb 3 éve,mivel az étkezése elég egyoldalú. Csirkehús,csirkemáj,megsütve,májkrém.Fűszerek nélkül .Csontot nem eszik,csak csontvéget kap.Erre egy gyószer létezik jelen pillanatban a Vetoryl.Nagyon félek ettől a gyógyszertől ,a mellékhatások miatt.Azt mondta nekem az orvos nincs más alternatíva.Ezen a weblapon találtam a Gynevet terméküket.Teljesen tanácstalan vagyok ebben az ügyben.Teljesen tisztában vagyok azzal,hogy ez a betegség nem gyógyítható,és élete végéig szedni kellene ezt a gyógyszert.Hogy mennyire mentek már tönkre a belső szervei nem tudom.Meghallgatták a szívet ,amit rendben találtak.Jelenleg nem iszik többet naponta mint 3,5 – 4 dl vizet.Mivel mindig ezt kérdezték mértem napokig.Nem eszik többet sem,nem falánk .Most két és fel hét telt el a második műtét óta,és kezd újra magára találni.Persze sántít még,segítségre szorul .Nos,nem tudom igaz e az,hogy a várható élettartam sikeres kezelés után sem haladja meg a 2-3 évet .Ha adom a Vetorylt ha nem.Az önök termékei közül a fentiek tudatában mégis melyik termékükkel tudnék a kiskutyámnak segíteni,hogy ne romoljon rohamosan az állapota ?Vagy mindenképpen szedni kell Vetorylt és mint kiegészítő kúraként adjam az ön által javasolt terméket,vagy termékeket.Jelenleg 6,60 kg a súlya.

    Köszönettel várom válaszát .Erika (egy aggódó gazdi )

    • Kedves Erika! A perifériás mellékvese Cushing kórt általában mellékvese tumor idézi elő, de a szénhidrát anyagcsere zavara és a stressz faktorok állnak mögötte . (A hipofízis eredetű Cushing kiegészítő kezelése hasonló)
      A tüneteket a szteroid (glükokortikoid hormonok) túltermelése uralja ( farkas étvágy, túlzott vízfogyasztás, gyakran történő vizelés, májfunkciós zavarok stb.) . A hypothyreozis amely gyakran társul hozzá, az másodlagos, vagy autoimmun eredetű, és ez utóbbi nem igényel kezelést, de a bélflóra emésztési állapotának rendbehozatala sokat tud alakítani rajta.
      Amit lehet tenni: Korovet, Etovet, Annovet, Krill Omega D3K2, Fytovet, Emésztőenzimek probiotikum komplex kombinált adagolása. https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-macska-cukorbetegseg-kezelesere-csomag/, a cytovet is mehet párhuzamosan.
      Havonta nézetni egy UPC értéket a vizeletből. A cukor és a triglicerid szintet nézetni a vérből, természetesen a májfunkciók mellett.
      Kivonni minden gyorsan bomló szénhidrátot az élelméből. Szárazat lehetőleg semmilyen formában nem adni neki. Vízhajtót, más hormont megbeszélni a kezelő orvossal, hogy nem adnak.
      Napi 5 x etetni ha megoldható kis adagokban. Fenti nyers ételből 3-4%-a naponta a testtömegnek az adagja, a zöldség az pluszban mehet.
      Vagyis nyers hús, belsőség, tökfélék, zöldségek párolva kacsazsíron azt szeretik a kutyák.
      üdv
      Dr. Molnár Gábor Miklós
      állatorvos

      • Tisztelt Doktor Úr !

        Köszönöm szépen a gyors válaszát.A javasolt termékek már meglévő cukorbetegsgére alkalmazhatók,
        vagy megelőzésre is kiválóak ?Lehet,hogy a cushing szindrómás kutyák már cukorbetegek is ?Nálunk ez a betegség
        marmint a cukorbetegség nem hangzott el a vizsgálatok során.Ha nincs kezelve,azt tudom,hogy nagy valószínűséggel
        ki fog alakulni.Ezt még szerettem volna megkérdezni Doktor Úrtól ,miután megrendelem az ajánlott csomagot.
        Tisztelettel és köszönettel Erika.

        • Kedves Erika! A mellékvese kéreg hormon irányítja a cukor anyagcserét, ezáltal az inzulin termelésével is szorosan összefüggésbe hozható a hatása, így a kettes típusú cukorbetegség kialakulására is hajlamosíthat. A Cushing kórnál a kortizol hormon termelődik túlzott mennyiségben. Tapasztalataim szerint a cukor anyagcserére ható szerek jól működnek a Cushing kórnál is. De a Cushing kóros állat nem lesz feltétlenül cukorbeteg és fordítva sem. Üdv Dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr !

            Már csak egy kérdésem maradt.Évek óta adom a DMGURD vitamint neki.Mehet továbbra is,vagy
            elég az ajánlott. Energy-vet csomagban található vitaminok.
            Köszönettel Erika.

          • Kedves Erika! Itt nem érvényes a jóból is megárt a sok mondás. Adhatja együtt is, de elegendőek a javasolt készítmények is. Ez csak Önön múlik. Üdv Dr. molnár

    • Tisztelt Doktor Úr!

      Egy négy éves nőstény ivartalanított macska gazdái vagyunk, és egy problémàval fordulok Önhöz. Pàr hete észleltük, hogy a hàtán és a farka körül elkezdett kopni a szőre. Sajnos már a lábán is látszik belül. Mellékelten küldök egy képet róla, de ezen a felvételen nem látszik a teljes rész. Kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja a problémàt?
      A cica elég vad, nem igazán kezes, ezért is nehéz a helyzet.

      Válaszát előre is köszönöm!

      • Kedves Máté! Vakarni nem vakarja csak kihullik a szőrzet? Szimmetrikusan hullik vagy egy oldalon? Oltást nem kapott a farokredőbe? Üdv Dr.Molnar

  27. Üdvözlöm Doktor úr!
    Kandúr cicám most nyáron lesz 1eves. Kb 3hete egy kis seb alakult ki a cicámon,a fejtetőn.
    Kapott injekciót, és valami “büdös ” folyadékkal szórtak le a sebet. Ételallergiára gondolt az allatorvos, hipoallergén tápot kap tegnap elott óta ,de hétfőn megint elkezdődött, veresre vakarja.
    Hétfőn kapott ismét 2 injekciót,megint lekezelték neki a büdös oldattal.
    De a probléma fenn áll.
    Kérem válaszát,véleményét,
    Dóra

  28. Üdvözlöm Doktor úr! Kandúr cicám most nyáron lesz 1eves. Kb 3 hete egy sebet észleltem a fejtetőn,ami viszketett neki,elevenre vakarta. Alutasakos etelt kapott 1csomaggal minden este vacsorára,napközben száraz macskatap volt előtte. Az eleven sebet kezelte allatorvos,megszüntettük az alutasakos kaját számára,kapott injekciót. Tegnap ismét elevenre vakarta a mar gyogyultnak látszó sebet,ismét kapott 2szurit,és vmi “budos” folyadékkal ismét le lett kezelve a seb. Ma veresre vakarta ismét. Már csak hipoallergén tápot kap tegnap óta. Mégis vakarózik. Mi lehet a gond! ?
    Koszonom,Dóra

  29. Tisztelt Doktor Úr!

    Ezúton szeretném kérni szíves véleményét, abban bízva, hogy a következő probléma megoldásához közelebb juthatnánk.

    Kizárólag lakásban tartott, 5 éves ivartalanított hím macskánk problémája az időszakosan jelentkező hurutos köhögéssel kezdődött. Több állatorvosnál járva, többször kapott már injekciót, amitől egy időre elmúlt ez a köhögés.
    Tavalyi év novemberében ismét kapott injekciót, ezt követően a 2. második napra mindkét hátsó lába beduzzadt, s innentől kezdődött az egész probléma. A lábduzzadás mellett hasmenés is jelentkezett (napi 2-4 alkalommal).
    Az állatorvos nem tudott konkrét magyarázatot adni, ezért vérvétel alapján zárta ki a vese, a máj betegségeit, továbbá a gyulladást és a fertőzést.
    Ezután röntgen, majd ultrahang vizsgálat következett, amely alapján az orvos megállapította, hogy a szívizom kicsi, gyenge, a szívkamrák nagyok.
    Kapott gyógyszert (Furon 40 mg és Nelio 5 mg) amit rendszeresen szed.
    A probléma az, hogy az ödémásodás ugyan kontrollálható a gyógyszeres kezeléssel, azonban a hasmenés nem múlt el, a köhögés is visszatért.
    Az orvos említette, hogy allergia is lehet, azonban konkrétan nem tett javaslatot ennek megoldására.
    Azóta visszatérő gondolat, hogy talán ezt a problémát allergia is okozhatja? Érdemes lenne-e próbát tenni gyógytápos kúrával?
    Vagy valami egészen más probléma is van?
    Nem tudom a választ, ezért fordulok most Önhöz, abban bízva, hátha meglesz a megoldás.

    Azt szeretném kérdezni, hogy a leírtak alapján Ön mit javasolna?

    Tisztelettel várom mielőbbi válaszát:
    Rovó Helga

    • Kedves Helga! A hurutos köhögés a macskák gyakori vírusos felső légúti betegségei szövődményeként fordul elő. Amennyiben ezek tüneteit antibiotikummal elnyomjuk akkor idült formába mehet át. A háttérben mint immunrendszert gyengítő tényező az úgynevezett szivárgó bél szindroma áll. Ami allergiás tünetek képében jelenhet meg. A gyógytáp tünetileg segíthet ,de a problémát önmagában nem szokta megoldani. Az alábbi kombináció alkalmazását javaslom: Emésztőenzimek & Probiotikum komplex, Multivit Mega C, Kingvet, Imunovet. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor Úr!

        Ezúton szeretnék Önnek feltenni néhány kérdést, bízva abban, hogy választ kapok az aggodalmaimra.

        A mi szeretett kis 8 éves Beagle kutyusunknál pár hónapja vettünk észre csomókat minden egyes emlőnél. Nem ivartalanítottuk ki kiskorában, de végül kiskutyái sem voltak neki soha. A doktornő megállapította, hogy rák, nem ajánlotta a műtétet, hiszen igen nagy kockázatokkal is járhat, ezért gyógyszeres, valamint injekciós kezelést ajánlott.
        A következő a nagy kérdésem…
        A kutya viselkedésén, illetve mondhatni egészségi állapotán még nem vehető észre a betegség. Ugyanolyan vidám és játékos, és ugyan annyira izgatott lesz, ha megyünk sétálni, mint eddig mindig is.
        Nem mertem még neki elkezdeni a gyógyszeres, valamint az homeopátiás kezelést, mert attól félek, hogy mikor elkezdjük, az állapota romlani fog, és ez a legnagyobb félelmem…
        Tehát megvan az esély rá, hogy romlik az állapota a gyógyszertől, vagy rosszul érzi majd magát?
        Túl késő lesz, ha most nem kezdjük el a kezeléseket?

        Válaszát előre is hálásan köszönöm.

        Tisztelettel: Anna, Vajdaságból

        • Kedves Anna! Amennyiben ténylegesen emlődaganatokról van szó, akkor mihamarabb dönteni kell, hogyan tovább, mert az magától nem szokott “elmúlni”. A leggyakoribb tüneti kezelés a teljes emlőlécek eltávolítása és az ivartalanítás méheltávolítással együtt. Ezt javasolná 10-ből 9 kolléga. Ezzel ha jól sikerül a műtét akkor jelentős időt lehet nyerni és türelmesen van idő a kiegészítő kezelések végzésére, amelyek a kiújulást hivatottak megakadályozni. Félő ha sokáig nincs döntés vagy csak részleges eltávolítás történik, akkor áttétet képezhet létfontosságú szervekben is. Vagy a másik változat, ha a kiegészítőkkel próbálja megállítani a folyamatot, de ennek az a veszélye ha nem jön javulás hamar akkor már nincs sok idő elkerülni az áttéteket, nem igen lehet módosítani a kezelésen eredménnyel. Ennek a módszernek az az előnye, hogy a műtét és altatás esetleges kockázatát el tudják kerülni. Mérlegelni kell és valamely irányban lehetőleg hamarosan el kell indulni. Üdv Dr. molnár

          • Tisztelt Doktor Úr!

            Sphinx Ambrozia ivartalanított lány cicánk 1 éves. Mióta nálunk van 5honapos korától folyamatosan valami baja van.
            Szemei gyulladtak, bőre be sötétedett, hányás, megfázás többszörösen.
            Per pillanat a jobb szeme folyik,mintha sírna. Nem aktív, többnyire csak néz figyel ,de nem futkos,jatszik. Néha napokig nincs széklete.
            Illetve mindkét fülében van 1-1 ujjbegynyi barna folt.
            Nyakát vakarja folyamatosan és a füle is gyulladt a fulzsirtol ami nem akar magától ürülni. Több fulcseppet és szemcseppet kaptunk de egyik sem segít.
            Nyers húst és purizon tápot kap.
            2/3 rész hús 1/3 rész táp
            Még mindig gyérek tápot kap ,ha próbálunk tápot váltani. Foltosodik, koszosodik a bőre Több
            állatorvosnál jártunk eredménytelenül.
            Mely keszitmenyek segíthetnek, hogy egészséges legyen végre?
            Előre is köszönöm szépen a válaszát!

            Üdvözlettel eggy aggódó cica tulajdonos.

  30. Tisztelt Dr. Úr!

    Van egy 8 éves ivartalanított border collie szuka kutyusom.
    Pár éve Cauda Equina Compressio-t állapitottak meg nála. Műtétet nem javasolt az orvos mert még fiatal és nagyon “komoly” tüneteket nem produkál. Az elmúlt időszakban viszont úgy veszem észre hogy egyre jobban kezd romlani az állapota. Nagyon sokszor sántít a bal hátsó lábára és futás közben is “nyuszizik”.
    Jelenleg semmilyen gyógyszert nem szed. Csak C-11 komplex vitamint, aminek igazából semmilyen jótékony hatását nem vettük észre.
    Abban kérném a doktor út segitségét, hogy melyek azok a termékek amikkel enyhiteni tudnám a fajdalmát es esetleg elkerülhetővé tehetném a műtétet.
    Válaszát előre is nagyon köszönöm,
    Vivien

  31. Kedves Doktor Úr!
    Van egy 10éves németjuhász (kb 40kg) ivaros kan kutyusom.
    Egy hónap alatt másodjára beödémásodott a lába,kb háromszorosára van dagadva, (első kettő ) utólag a pocakja is. Közérzete tökéletes, nem bágyadt,játszik,eszik, iszik. Viszont az ivása, feltűnően megnövekedett az utóbbi időben. Ivás után jelentősen megnövekszik a pocakja is. Állatorvos nem tudott mit mondani, tömérdek információ ellenére sem. A kutyus vegyesen táplálkozik. Csirkehús (nyers formában) száraz eledel, nagyon ritkán konzerv,házi koszt. Köszönöm előre is válaszát!

    • Kedves Krisztina! Lehet szív, vese, emésztőszervi, mozgásszervi stb. eredetű is a tünetcsoport. Végeztessen egy vérlabor vizsgálatot az alapján lehet pontosítani a diagnózist. Üdv dr. molnár

  32. Tisztelt doktor úr!

    Tegnap voltunk ismétlő oltàson 3 cicàval {2020.02.24} (kettő cica leukofeligen kapott , 1 pedig purewaxot) közben nekünk van egy leukózisos cicànk(tünetmentes, kapja a vetri dmg meg vitaminpasztàt) A kérdésem az lenne, hogy mikor lehet őket összeengedni ismét? Sajnos nem tudjuk megoldani a hosszútàvú elkülönítést(tesóm szobàja lett erre a célra elvéve, de a cica is jönne màr ki a tesóm meg költözne a szobàjàba vissza) amíg nem derült ki a leukózis addig együtt voltak màsfél évig. Kész szerencse, hogy nem lett a többi cica is beteg, az egymàs utàn evés, ivàstól.

    Köszönöm

    • Kedves Krisz! Vakcinázási témában kérdezze kérem a védőoltást végző kollégát. Én nem alkalmazom ezeket az oltásokat, helyettük megelőzésre az immunrendszer és a bélrendszer megfelelő állapotának a fenntartására törekszem, hogy a cica maga tudja kivédeni a vírusos támadásokat. Üdv dr. molnár

  33. Tisztelt Doktor Úr!
    Egy 14 éves törpe pinscher gazdija vagyok. A kutyám szívelégtelenséggel küzd és be vannak dagadva a lábai, a pofazacskoja és a nyaka is. Az allatorvos furoszemidet irt ki napi 3 alkalommal. Azt szeretném megkérdezni, hogy a korovet nevű gyógyszer segít – e ilyen stadiumban,illetve adagolható – e a furoszemiddel együtt.
    Válaszát előre is köszönöm.

  34. Kedves Doktor Úr!
    Faj: Csivava
    Nem: Ivartalanított, kan (Ivartalanítás: 2018 február)
    Kor: 2013 szeptember 09-én született, hetedik évében van
    Testtömeg: 5,4 kg
    Táplálás: korábban konzerv, táp, ivartalanítás után kicsivel light táp és konzerv mert elkezdett hízni. 2019 karácsony óta pedig BARF-ozunk mert ételallergiára gyanakodunk, így a light tápok után ez tűnt ésszerűnek. Először csirkét adtunk neki viszont rosszabbodtak a bőrtünetek, így csirke allergiára gyanakodunk. Azóta darált nyulat eszik, melyben csont is van, lassan de javulóban vannak a bőrtünetei. Hús csontos aránya: összesen 150 g (ebből csontos darált hús: 50-60 g ennek a készítménynek 50 % a csonttartalma)
    Bűzmirigy gyulladás kölyök korában volt jellemző kb 3 hetente orvosi segítséggel kellett üríteni, aztán alábbhagyott, 2020.02.19-én orvos kinyomta, az egyik oldalon keményebb volt, ami kijött belőle.
    Védőoltások:2019.01.10. (éves oltás, kombinált)
    Székletürítése 2020.02.21. este volt utoljára (kevesebbet eszik kb a harmadát, mint nem betegen)

    2020.02.16-án kirándulni voltunk a kutyussal a Bakonyban, a kutyán Kiltix nyakörv volt kb. harmadik hónapja. 02.17-én estére belázasodott (39.6), másnap tudtam csak elvinni orvoshoz, ahol a doktornő 40.1-es testhőt mért. A magas testhőből, valamint vér és vizeletvizsgálatból arra a következtetésre jutott, hogy babéziás (kullancsot nem találtunk benne).
    Vérvizsgálat: PLT 47 (117-460)
    Vizelet: fehérje ++, ph: 8
    Kapott inekciók: Synulox inj. prevomax 10mg/ml inj., imizol inj, onsior inj.
    Otthonra antibiotikum: Kesium 250 mg (5 tabletta, fél reggel fél este)
    Szerdára a kutyus sokkal jobban volt, ekkor vittem vissza kontrollra, ahol a vizelet ph-ja is lejjebb ment, láza sem volt.

    2020.02.21. A gerince mellett és az oldalán (bal első lába mögött egy nagyobb, hátul az utolsó bordák körül mind két oldalon) duzzanatokat fedeztünk fel, így szombaton délelőtt visszamentünk vele az állatorvoshoz, aki 02.25-re rendelt vissza minket ultrahangra, hogy megnézzék mik a felfedezett csomók. Azt az információt kaptam, hogy nem függ össze a babéziával, lehet valamilyen gyulladás következtében sejtszaporulat de lehet daganat is. A bőr alatt van, de a hasüregen kívül (ezt mondta az orvos). Ekkor injekcióban fájdalom és gyulladás csökkentőt adott neki a doktor úr. Otthonra Rimadylt és nospát kaptunk még a kesium mellé. Nospát azért kapott mert az előhasa (ha jól emlékszem ezzel a kifejezéssel élt a doktorúr) nem volt betapintható. Testhő: 39.5 volt a rendelőben, így azt mondta az orvos, hogy a hétvége folyamán napi háromszor mérjük.

    2020.02.22 szombaton este a vacsoráját az esti gyógyszerekkel (kesium 250 mg, nospa, Rimadyl) együtt kihányta, a láza 40.18-ra szökött, próbáltam a lábát, fülét borogatással hűteni. Ügyeletes állatorvos kamillateát javasolt, hogy ettől-e de lement 39.6-ra.

    2020.02.23. vasárnap este már nem evett vacsorát, csak amivel a fél nospát adtam be nagyon pici felvágott darab (mivel máshogy nem akarta elfogadni) azt hányta ki, a gyógyszereket nem. Kamilla teát apránként itattunk vele. Este arra lettem figyelmes, hogy a combján egy kisebb seb (fekély szerű) található, valamint az orra mellett egy pattanás szerű pötty.

    2020.02.25. ultrahang
    „Testszerte megnagyobbodott nyirokcsomók. Hasi UH: hólyag rendben, belekben kis mennyiségű tartalom, nem gázos. Mája enyhén hyperechogén erek körül felfényesedett szövetek. Epehólyag rendben. Lép rendben. RDP: Norm. bs az ujjam végénél.”
    Injekció: prevomax 10 mg / ml inj.
    Laevolac ha nem kakil akkor 2-3 ml
    Most mire haza értünk nem csak a combján van a seb, hanem a hátán a gerince melletti duzzanat felett is, a hátán érintésre nyüszítéssel reagál, ezekkel a sebekkel a rendelőben nem igazán foglalkoztak. Fotókat mellékeltem a sebekről (a hátán a duzzanaton van a seb, a comján a seb alatt nincs duzzanat).
    Holnap délután vesznek tőle vért és elküldik nagy laborra.
    Önnek mi a véleménye a leírtakról? Válaszát előre is köszönjük!
    Üdvözlettel: az aggódó gazdik: Viki & Zoli

    • Kedves Viki & Zoli! A leírtak alapján olyan sok különböző hatású gyógyszert kapott a kutya a babesia, a láz, gyulladások, görcsoldó stb. kezelésére, hogy ezek összhatása is kiválthatta az előzőleg sem teljesen intakt szervezet súlyos nyirokrendszeri reakcióit. A laborvizsgálat további hasznos információkat fog adni a diagnózishoz, de egy rutin vizel vizsgálatot is végeztessenek mert a vizelet állapota sem tűnik megfelelőnek. Az LDH értékre különösen figyeljenek, mert az mutathatja a nyirokrendszer súlyosabb állapotát. A bőrön lévő kiütések a szervezet méregtelenítési reakciói is lehetnek. Üdv dr. molnár

  35. Kedves Doktor Úr!
    Van egy fél éves, Luna nevű labrador retriever kislány kutyusunk. Ivartalanítva nem volt. Az előírt oltásait amióta nálunk van (8 hetes korától) mind megkapta, ennek ellenére 2 hete elkapta a parvot. Az első tünetek (hányás, levertség) megjelenése után több helyen is jártunk, majd a 3. napon derült ki, hogy mi is a probléma. Ezután kórházban benn tartva folyamatos infúziós, gyógyszeres kezelése volt, de sajnos 2 nap múlva a belei leálltak. Átesett egy műtéten, amely során átmasszírozták a beleit a gyomortól a vastagbélig. Ez sikeres volt, újraindult a bélműködése. A varratok is szépen gyógyultak, továbbra is kapta a gyógyszereket és az infúzót. Közben elkezdtük neki adni a Béres Minerva cseppeket és az Energyvet Virovetet, amiket mostmár több mint egy hete naponta kap. A parvoból sikerült felgyógyulnia, de nagyjából egy héttel a műtét után megjelent az oldalán/hasán valamilyen folyadék. Először azt mondták, hogy csak seroma és fel fog szívódni magától, majd kiderült, hogy nem az, hanem gennyes váladék/fertőzés, ami a hasfala és a bőr között gyűlt fel. Újabb műtéttel kitisztították, megerősítették a varratokat és mintát vettek, amiből kiderült, hogy E-coli és Enterococcus baktériumok okozzák a gondot. Az is kiderült, hogy az addig kapott antibiotikumokra rezisztens volt az egyik biztosan. Mostmár 4. napja kapja a célzott antibiotikumos kezelést. A tisztító műtét másnapjára újra felgyűlt a gennyes folyadék, így egy varratot kiszedtek, hogy azon a lyukon keresztül folyamatosan tisztulhasson. Szóval jelenleg a bőre szét van nyitva egy nagyjából 2 centi hosszan. A váladék újra és újra ürül már 3. napja, de még mindig valamelyest gennyes. Itthon tisztítgatjuk, sebkezelésekre és antibiotikumos kezelésre visszajárunk. Lassacskán, de mintha javulna a helyzet. A leírtakon kívül amióta itthon van Gastroferm Pet multivitamin és probiotikumot, Béres C vitamint és Klion tablettát kap.
    A kérdésem az lenne, hogy a Virovet és a Béres mellé van-e valami, ami segíthetné ezt a gyógyulási folyamatot? Esetleg a gennyesség megszűnésében, a hasfal erősítésében, hogy a fertőzés megszűnéséig ne legyen ott is probléma vagy bármilyen formában segíthetne. Leírások alapján a Kingvetet és/vagy az Imunovetet néztük.
    Válaszát előre is köszönöm, N. Zsófia

    • Kedves Zsófia! A leírtak alapján az immunrendszer támogatása a bélflóra állapotának a visszaállítása és a természetes antibakteriális hatású szerek alkalmazása segíthet a felépülésben. Ezekre a Multivit Mega C, Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Imunovet, Kingvet kombinációban alkalmas. Üdv dr. molnár

  36. Kedves Doktor Úr!
    Allergiával kapcsolatos dolog miatt fordulok most önhöz. Van egy 5 éves ivartalanított Ragdoll fajtájú fiú cicám. 2 éves koráig semmi problémája nem volt, aztán mikor elköltöztünk a Budai hegyekbe , ahol mindenféle fű,fa,virág megtalálható és plussz még kijárós macska is lett, szinte azonnal jelentkeztek a pollen allergia tünetei. Vakarózás, agresszív…szinte non-stop mosakodás, az állandó viszketés miatt viselkedési problémái is lettek. Az első allergiás nyáron teljesen majdhogynem kopaszra vakarta az oldalát. Orvos hosszú hatású szteroiddal kezelte, amire azonnal reagált is. A viselkedésbeli problémái is azonnal elmúltak. Az orvos azt javasolta, próbáljuk meg az Apoquelt. Hozzá teszem az ételallergia szóba sem jöhetett mert az idősebb cicám aki kizárólag ételallergiás,miatta ő is csak a Royal Canin Hypoallergenic szárazát ette már a kialakult allergiás tünetek előtt legalább egy évvel és azóta is csak Hypo tápon van. Csak és kizárólag száraz kaján van, mást nem is nagyon szeret. Szóval az APOQUEL egész jól kordában tartotta egész nyáron a tüneteket, aztán késő ősztől, tavasz elejéig gyógyszer nélkül teljesen rendben volt, teljesen rendbejött a szőre, a macska kiegyensúlyozott volt egészen tavasz elejéig. Aztán újra kezdődött minden. De érdekes módon 2. évben nem nézett ki annyira szörnyen mint az azt megelőző nyáron. Akkor is vakarózott és sokat nyalakodott de a szőre megmaradt, így gyógyszerrel sem akartam terhelni . Ismét ugyan azt történt, nyárnak vége és rendbe jött teljesen. Sajnos a legutóbbi szezon minden eddiginél rosszabb volt számára. Így ismételten szteroidhoz kellett nyúlni , amit Apoquel kúra követett de csak 50% os javulást értünk el így. Papír forma szerint szezon lement ,pillanatok alatt gyönyörű szépen rendbe jött és mikor már megnyugodtam, hogy tavaszig nincs gond, november végén iszonyatos agresszív ideges vakarózásba és nyalakodásba kezdett. 1-2 hét leforgása alatt a nyakán a gallérját teljesen kivakarta, a lapockája elkezdett kopaszodni az álláról nem is beszélve. Ismét szteroid szuri , az orvos atkásodásra gyanakodott, arra is kapott egy szurit és javaslatára Sronghold Plussz spotonnal lekezeltem. Ez 3 hete volt, úgyhogy sajnos még nem teljesen bizonyos, hogy valóban az atkásodás volt a bűnös, de mintha ismét többet látnám tisztálkodni és vakarózni
    Azt még megjegyezném, hogy kijárós ugyan, viszont kapun kívűlre nem tud menni, mivel szuper macska biztos kerítésünk van. Macskáink miatt lett úgy építve, hogy lehetetlen legyen kijutni. De igazából nem is próbálkoztak soha. Ezt csak azért írtam le, hogy a Doktor Úr tudja ezt az információt is, más fajta ételhez nem férhet hozzá és idegen állattal sem tud érintkezni. Minden évben megkapja az éves kombi oltást is! Nagyon hálás lennék, ha Doktor Úr segítene összeállítani a macskám számára fontos termékeket, mindenképp adnék egy esélyt mert teljesen elvagyok keseredve már. Segítségét előre is köszönöm Kedves Doktor Úr!!!
    Üdvözlettel. Balogh Emese

    • Kedves Emese! Sajnos a sok előzetes szintetikus anyagokkal történt kezelések nagyban gyengíthették és toxikálhatták a cica immunrendszerét és a bélflóráját is leépíthették. Javaslatom ezeknek a minimalizálása és a felépülést támogató hatóanyagok bevitele, melyet az alábbi csomagban található szerekkel tud megvalósítani: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/kutya-es-macska-borbetegsegek/ Az Ön véleményével ellentétben én egyáltalán nem lennék meggyőződve arról hogy nem élelmiszer intolerancia áll a tünetek hátterében. Üdv Dr. molnár

  37. Kedves Doktor Úr!

    A megrendelt probiotikum, C vitamin és Krill olaj köszönettel megérkezett FORL-lal diagnisztizált cicánkhoz.

    Egg pár napig bevette ezeket májkrémbe rejtve, de tegnap már nagyon nehezen és ma már egyáltalán nem.

    Mást eszik. A krill slajat rá tudom tenni a nyers csirke nyakra, amit nagyon szeret, de a kapszulákat nem tudom
    hogy lehetne neki így beadni.

    Esetleg létezik a probiotikum és a C vitamin folyékony formában? Vagy van már erre más, bevált módszer?

    Köszönettel: Helle Nóra

    • Kedves Nóra! Semmi gond, a kapszulák tartalmát kiöntve kedvenc nedves ételbe keverve is adhatja. Vagy egy fecskendőbe kiöntve, aztán kevés vízzel hígítva, feloldva, aztán bespriccelve a szájba minden gond nélkül beadhatóak a szerek, egybe keverve is. Üdv Dr. Molnár

  38. Tiszteletem! 8éves ivartalanított kandúr cicám leukozis pozitív tesztje lett, elég halvány nehezen előbujo teszt csík de még is ott van sajnos. Kapott oltás és vitamint. Teljesen tünetmentes, jó közerzetű. 2 és fél hónap múlva újra teszt. Azt szeretném kérdezni hogy mennyi esély van rá hogy a második teszt negatív lesz. Köszönöm

  39. Üdvözlöm!Van egy 20 éves cicám,aki sípoló hangot ad ki evésnél és néha alvásnál is.A kérdésem,hogy lehet e altatni ilyen idős cicát a vizsgálathoz.Voltunk orvosnál aki szerint vagy legcsőszükülete van vagy valami polip vagy seb lehet a légcsővében.Volt már neki olyan hogy egy füszálat huztunk ki az orrából.A szíve és a tüdeje rendben van.Érdemes kitenni a vizsgálatoknak egy ilyen idős cicát? Gyógyítható ha találnak valamit? Nagyon félős cica! Fölöslegesen nem stresszelném.Sima házi cica ivartalanitott,csirkemellet és jó minőségű eledelt kap,mindenből a legjobbat.Csatolok képet.Köszönöm a válaszát.

    • Kedves Bettina! A tünet szájpadlási sipolyra is utalhat vagy gége gyulladásra. Ha nem okoz életbevágó tüneteket, a sípoláson kívül, akkor én még diagnosztikai célból sem altatnám. Azonban egy Kingvet, Imunovet kúrát adnék neki. Üdv Dr. molnár

  40. Tisztelt Doktor Úr!
    Van egy 3.5 éves ivartalan Stafford kan kutyám.
    Kb.1 éve a feje búbján egy foltban kihullott a szőre, gombára gyanakodtam, mert sajnos a kislányomnak is hasonló problémája volt, neki is kihullott a haja egy foltban. (Őt nyilván kezelték is ezzel)
    A kutyámat elvittem az állatorvoshoz, aki kételkedett a gombában, de adott neki egy injekciót Biocan M-et gomba ellen, amit 3 hetente kellett volna ismételni. Sajnos akkor váratlan kiadások értek, így nem tudtam visszavinni oltásra, viszont elmúlt neki a folt. Láthatóan teljesen jól volt (kapott atka ellen advantix-ot is a biztonság kedvéért.)
    Sajnos ez a folt kiújult, ismét kapott 2 hete egy oltást gomba ellen és cseppet atkára, de sokkal rosszabb a helyzet, mint volt. A fején sebek, foltok jelentek meg, a hátán nagyon kihullott a szőre és sebes is.
    Milyen kezelést javasolna, mert ez szemmel láthatóan nrm használ neki és mindemellett elég költséges is. (Ha javult volna tőle nem zavarna a kezelés díja)
    Köszönöm előre is!
    Tisztelettel: Nagy Marianna

  41. Tisztelt Doktorúr! Köszönöm szépen a választ, közben elkezdtük szedni a Bone & Joint Supplementet, Kingvettel kiegészítve. Megrendelem mellé a csomag további tagjait.
    A Skelevet és a Bone & Joint mehet együtt? Mennyit adjak belőlük és változtassak e valamit a nyers menün (kevesebb csontos)?

    • Bocsánat doktorúr, ismét egy kérdésem lenne.

      Elkezdtem adni a Kingvetet és a Bone & joint protectiont a supreme Immunity-tól, ami úgy látom használ is, a kutyánál megszűnt a sántítás.
      Viszont kb 1 hete kapja, eddig éjszaka végig aludta az éjszakákat, most 1 hét alatt másodszor vert fel hogy engedjem ki, szerintem hasmenése lehet. Létezik, hogy a Kingvet okozza?? Ha igen, a probiotikum megoldaná a problémát?

  42. Tisztelt doktor úr!
    Az utóbbi időben a lassan 2 éves, ivartalanított kandúromon azt vettem észre, hogy rengeteget rázza az első és hátsó lábait egyaránt, valamint a fejét is.
    Egy kullancsot találtam a fülében, ennek tudtam be a fejrázást, de továbbra is csinálja. Ma reggel megnéztem a mancsát és repedezett, száraz, durva a tapintása. Ezen otthon tudok segíteni valahogy, vagy állatorvos szükséges hozzá?
    Valamint kb 1 hónapja rengeteget csuklik, főként étkezés után kb 1 percig tart, de van amikor naponta többször is rájön, étkezéstől függetlenül. Rengeteget nyalja a száját és nagyokat nyel.
    Nagyon aggódunk érte, de az utóbbi időben rengeteget járt állatorvoshoz, ami meg is látszik a viselkedésén, ezért ha elkerülhető, nem vinném el.
    Mi a véleménye a tüneteiről?
    Köszönöm a válaszát!

    • Kedves Tímea! A talppárna szaruképleteinek a repedezése általában hiánytünet. A lábrázást magyarázhatja a lábvégek irritált állapota. Vitaminok és nyomelemeknek a hiánya és a bélflóra megfelelő állapotának a felborulása idézheti elő. Allergiás alapjai is lehetnek. Javaslom a Multivit Mega C , Emésztőenzimek Probiotikum komplex, Krill Omega D3K2 gél és a Fytovet kombinált adagolása megoldást adhat a problémára. Üdv Dr. molnár

  43. Kedves Doktor Úr!

    Másfél éves mentett macskámról kiderült, hogy sajnos FELV +. (Ivartalnított, a diagnózis óta benti cica, VETRI DMG -t naponta kap)
    A kezeléssel kacsolatban lenne kérdésem, amire eddig ellentmondásos válaszokat kaptam:
    1. Érdemes-e leukózisos macskának további védőoltásokat adni, és ha igen, akkor milyeneket?
    2. Az interferon kezelést mikor érdemes elkezdeni? Humán, vagy macskáknak való szert javasol? Mi ennek a kezelésnek a pontos menete? Hallottam a zylexis nevű készítményről is, de nem tudom ez mennyire elérhető Magyarországon, illetve, hogy hatékonyabbnak tartja-e az interferonnál?
    Jelenleg túl van egy rövid lefolyású felsőlégúti betegségen, aminek kapcsán kiderült a felv pozitivása. Lázcsillapítót, antibiotikumot és szteroidot kapott. Most kirobbanó formában van, élénkebb mint bármikor eddig, és az étvágya is rendkívüli. (Korábban ez nem volt rá jellemző)

    Köszönöm válaszát!
    Munkájához sok sikert kívánok!

    • Kedves Anita! Én a kezelésekkor a természetes anyagok alkalmazását részesítem előnyben, amelyek a vírusfertőzések esetén képesek lehetnek az állat immunrendszerének erősítésében. Továbbá a toxikus anyagok megkötésében és kiürítésében, melyek gyengíthetik a természetes védekező képességet. Az Ön által nevezett kezeléseket én nem végzem. Üdv Dr. molnár

  44. Tisztelt Doktor Úr!
    5 éves, 4,3 kg-os, ivartalanított (2015-ben) házi kandúr cicám egy héttel ezelőtti véreredménye sok szélsőséges értéket mutat ( Fehérvérsejt (WBC): 4,1 G/l, Hematokrit 0,249 l/l, MCV 37,8 fl, MCHC 438,0 g/l, Thrombocytaszám 45,0 G/l, Total Protein 98,3 g/l, Kreatinin 213 qmol/l, Karbamid 16,1 mmol/l, Alfa-amiláz 2834 U/l, LDH 903 U/l ). Eddig konzerven élt, de az Ön tanácsára néhány napja napi 6-8 – szor kevés (mokkáskanálnyi) nyers húst kap és a következő Energy-Vet szereket, napi 3 részletben: Regavet, Renal Support Komplex, Fytovet, Emésztőenzymek és Probiotikum, Multivitamin Mega C és Krill olaj. Kérdésem, hogy ezek mellé a szerek mellé kell -e neki adnom még valamit, illetve milyen vizsgálatokat kellene nála elvégeztetnem. (Az állatorvos nem küldte tovább.) Illetve, hogy az erősen szélsőséges értékek (különösen a magas LDH és Alfa-amiláz szint nyugtalanít) miatt többet adjak -e, mint az általánosan ajánlott adag. Vesebetegként az utóbbi napokban alig iszik a cicám. Ennek örülni kell-e, hogy javul az állapota, vagy félni a kiszáradástól? Féreghajtót igényelne már hetek óta, de legyengült szervezetére tekintettel nem adtam neki az eddig szokásos (Vitaminthee) pasztát. Tudna-e ajánlani a Doktor Úr valami természetes szert, ami a szervezetet nem veszi annyira igénybe? Mi a véleménye a Doktor Úrnak a FIV elleni vakcinázásról? (Él a közös háztartásban egy ilyen cica is, az ő ivartalanított lánytestvére.)
    Válaszát hálás szívvel előre is nagyon szépen köszönöm!
    Üdvözlettel: Enikő

    • Kedves Enikő! Megfelelő a módosított etetés és az adagolt kiegészítők, az alap dózis is megfelelő, nem szükséges emelni. Az emelkedett amylase és az LDH más bélrendszeri gyulladással vagy nyirokcsomó sejt széteséssel járó folyamatot is jelezhet. A veseértékek veseelégtelenségre utalnak de nem katasztrofálisan magasak. A vízivás normális szintre csökkenése inkább jó jel, de ezt a laborvizsgálat eredményeinek javulása fogja igazolni egyértelműen. A féreghajtást én az Annovettel szoktam végezni. 7 napon át napi 2×1 csepp elegendő szokott lenni a cicáknál. Az alábbi vizsgálatokra küldjenek vért és vizeletet:

      Tisztelt Labor!

      Az alábbi vizsgálatokat kérem elvégezni.

      Faj: Fajta: Kor: Nem: Név:
      Tulajdonos neve:
      E-mail címe:
      – Kvantit és kvalit. vérkép, ADVIA 120 vizsgálatot kérek.!!!
      – ALT, ALKP , AST, GGT
      – LDH, CK
      – Urea, Crea
      – Amyl, Lipaz
      – Na, K, Ca, Mg, Phosp., Fe
      – Alb, Tot.protein
      – Tbilir, Trig, T.koleszt
      – Fruktozamin
      – Cystatin-C
      – Free t3, freeT4, TSH
      – CRP
      Köszönettel: Dr. Molnár Gábor Miklós
      A kutyus 12 órával a vizsgálat előtt semmit sem ehet!!! ÉHGYOMORRAL KELL A VÉRT LEVETETNI!!
      Vizsgálat és vérvétel előtt hívja Szaniszló dr-t időpont egyeztetésre!
      Budaörsi Állatorvosi Rendelő és Laboratórium
      2040 Budaörs, Patkó u. 9. fszt.
      Tel/Fax:23/ 422-660
      Mobil:20/ 9343-119
      E-mail: szaniszloferenc@t-online.hu
      Rendelési idő:
      Hétfő-Péntek: 9 00 -12 00 és 16 00 -20 00 óráig
      Szombat: 15 00 -18 00 óráig
      Vasárnap: 17 00 -19 00 óráig
      Sürgős esetben hívja a 20/934-3119 mobil telefont.

      VIZELETVIZSGÁLAT kérő lap

      Rutin vizeletvizsgálat

      szín és átlátszóság:

      sűrűség:

      fehérvérsejtek (genny):
      vér:

      bilirubin:

      urobilinogén:

      fehérje:

      szerves üledék:

      szervetlen üledék:

      keton:

      glükóz:

      nitrit:

      pH:

      UPC(prot/crea)

      TPROT:

      CREA:

  45. Kedves Doktor Ur!
    A kutyam 14 eves, jack russel terrier, ivartalonitott, fiu, nyers etlelt fogyaszt.
    Renovetet, Skelevetet es Fytovetet es Probiovetet szed az elmult 2 evben a krill olajjal es a multivit mega C kiegeszitve. Holyakove miatt kezdtuk el hasznalni a szereket. Nagyon jo fizikumban van, energetikus, szep a szore, sulya megfelelo.
    3-4 hete a szeme elkezdett kekes/szurkes arnyalatot olteni, eloszor a bal majd a jobb oldaliban is megjelent egy kis reszen.
    Az allatorvos megvizsgalta a szemet, csinalt fluorescein festést, a szemen nincs serules, a laboreredemenyek jok, vizelet eredmenyek jok.
    Az orvos szerint uveitis de a glaukoma lehetoseget is emlitette. A szem csak elvolt szinezodve/homalyosodva, neha konnyezett, nem volt piros, duzzadt vagy fajdalmas.
    Kortikoszteroid szemcseppet irtak fel kiegeszitve a Optique1 homeopatias szempcseppel. 3 nap hasznalat utan a kutya szeme semmit sem javult es a bal szem sarkanal egy feher hartya szeru dolog jelent meg. Mivel minden csepegtetes utan a kutya elkezdte a szemet a szonyegbe dorgolni es nem javult ezert abbahagytam a szteroid cseppet, nehogy tobbet artsak neki es most csak a homeopatias szert hasznalom, de tudom hogy ez onmagaban nem eleg. Most ugy tunik hogy a szeme kicsit duzzadtabb/irritaltabb lett a szempcseppek alkalmazasa utan. Jovo heten kell visszemenunk az orvoshoz kontrollra.
    Meg szeretnem megemliteni hogy a kutyam fogai nagyon gyorsan fogkovesek lesznek es az inye a hatso fogaknal pirosak. Mivel idosebb az altaltas nelkuli fogtisztitast hasznaljuk, de 6 honap alatt teljesen visszaepul a fogko a fogaira folyamatosan kell gyogynovenyes fog keszitmenyt alkalmazzak az inyere hogy ne pirosodjon az inye. Nem tudom hogy eselteg ennek lehet e koze a jelenlegi szem problemahoz.
    Ha lehetseges szeretnek finomabb modszereket valasztani a hagyomonyos gyogyszerek helyett vagy mellett ha az igazan szukses.
    Szeretnem a doktor ur tanacsat kerni hogy milyen keszitmenyekkel lehetne a szem gyogyulasat tamogatni.
    Koszonom valaszat! Szilvi

    • Kedves Szilvi! A fogkövesedésre a Multivit Mega C, Emésztőenzimek Probiotikum komplex és a Krill Omega D3K2 gél kombinációja válik be legjobban tapasztalatom szerint, vagyis az utóbbival egészítse ki a kezelését. https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/fogkovek-kialakulasanak-megelozesere-szolgalo-csomag/
      A szemgyulladás nem kizárt hogy összefügg a tartós száj nyálkahártya és íny esetleg a foggyökér gyulladásával. Tüneti kezelésre a Cytovet kapszulából készített oldattal való öblögetést javaslom ( 100 ml tisztított majd lehűtött vízbe 1 caps. Cytovet legyen feloldva) . Üdv Dr. molnár

  46. O.Erika
    Kedves Doktor úr!
    5 éves lány tacsi kutyánknak – Sacinak – 1 évvel ezelőtt több porkorongsérvet is diagnosztizáltak. Erre kezdtük el szedni az Ön által javasolt szereket! Az állapota stagnált- habár a háta még mindig kicsit púpos….de a kedélyállapota,étvágya nagyon jó! Ami számomra aggasztóbb,hogy a mellkasánál egészen kicsi kora óta kattogás hallható,amire azt mondták,hogy “veleszületett” rendellenesség és ha nem fáj neki akkor ne kell ezzel foglalkozni. Valóban fájdalma nincs ezzel kapcsolatosan,de hallgatni nagyon rossz.Ezt valamilyen kezeléssel korában lehet-e tartani. ( az az igazság,hogy mindentől nagyon féltem amióta részleges bénulása volt a gerinc miatt). Van esetleg speciális étrendkiegészítő ami stagnálja ezt az állapotot is?
    Üdv. Erika

  47. Tisztelt Doktor Úr!
    13 éves fiú tacskó kutyámat állatorvos kezelte 5 napja, szívféreg ellen, babesiosis ellen. Kapott injekciót, illetve cseppet a bőrére, és antibiotikumot. Fogyott, alig eszik.
    Érdeklődnék, hogy javasol-e ezek mellé a kezelések mellé Energyvet készítményt? Meg lehet-e támogatni a gyógyulását, megerősödését? Melyik termékeket ajánlja?
    Várom válaszát!
    Köszönettel: Kiliti Lajos

    • Kedves Lajos! A kutyust a vérszegénység, a toxikózis amit a Babesia okozott és a kémiai szerek másodlagos hatása gyengítette. Ez sajnos babesiozis esetén általános. Javaslom atz alábbi kombináció alkalmazását: Multivit Mega C 3x 2 2 héten át majd 3×1 caps naponta, Annovet 3×2 csepp naponta 3 héten át, Emésztőenzimek Probiotikum complex étkezésenként 1 caps, Krill Omega D3 K2 gél 2x 3-4 pumpa/nap. Üdv Dr. molnár

  48. Tisztel Doktor Úr!
    Van egy 11 hónapos Shiba Inu fiú kutyánk akinek a szemén kék színű hártya van . Az egyik szinte teljesen, a másikon kevésbé. Kapott kezelést 6 héten keresztül ami voltaren szemcseppből, Sentrx eye gélből és rimadyl tablettából állt. Úgy tünt használ, de aztán mégsem. Tanácsot szeretnék kérni ezek a készítmények segíthetnek-e, hátha ez is egy autoimmun betegség lehet.
    Válaszát előre is köszönöm:
    tisztelettel: Kádiné Punk Mónika

    • Kedves Mónika! Vizsgálták a könnytermelését a szemészek? Gyakran a száraz szem betegség okoz ilyen szürkehályog szerű elváltozást. Ha az akkor az autoimmun eredetű betegség. S nevezett készítmények gyulladáscsökkentő hatásúak, tüneti kezelést biztosítanak. Üdv dr. molnár

  49. Jó napot dr Úr! Azzal a problémával fordulok önhöz, hogy 6hónapos tacsim 9,2,kg 3 kg volt mikor elhoztuk 8hetesen.santit a bal lábára, röntgen felvétel készült, amin könyök diszpláziás állapított meg az orvos, milyen terméket, illetve kezelést ajánlana nekünk vagy mütétet javasol? Köszönöm Szépen Üdv, Eszter

    • Kedves Eszter! Nagy szerencse, hogy még most amikor növésben van vették észre, így nagyobb eséllyel lehet javítani a csont , porc és kötőszövet fejlődési zavaron. Az alábbi csomag szerit javaslom alkalmazni: https://energy-vet.hu/kutya-macska-termek/mozgasszervi-es-gerincproblemak-kiegeszito-kezelesere/ hozzá adva még a Multivit Mega C komplex kiegészítőt. Egy éves koráig kiderül, hogy mennyit sikerült javítani az állapotán. Bízom benne hogy sokat javulhat. Üdv dr. molnár

      • Tisztelt Doktor úr! Köszönöm szépen válaszát, megpróbálom a tacsimnak a mozgásszervi csomagot, előzményben írtam 6 hónapos ivaros kan, könyök diszpláziával. Kap aptus szirupot, és gyulladás csökkenőt tablettát. Az étkezés én tápot kellet váltani, orvos javaslatra virbac adult toy tápot kap, a royal canint puppy helyett. A teljes csomagot adjam neki az előírt adagokkal? Az aptus mellette adjam? Köszönöm!

        • Kedves Eszter! Igen a teljes csomagot alkalmazza és ha elfogad még egy kiegészítést, adja a Multivit Mega C-t is hozzá. A másik kiegészítő amit említett, a javasoltak mellett nem szükséges, de természetesen adható. Üdv dr. molnár

Vélemény, hozzászólás?